Jak zabezpieczyć witrynę przed włamaniem (12 praktycznych sposobów)

Strona internetowa firmy służy jako witryna sklepowa, ponieważ często jest to pierwszy punkt kontaktu z klientami. Z tego powodu rozluźnienie zewnętrznych zagrożeń bezpieczeństwa może zagrozić krytycznym relacjom biznesowym. Na całym świecie rządy zawsze starały się powstrzymywać hakerów, wprowadzając surowe przepisy dotyczące kradzieży danych. Jednak liczba przypadków naruszenia danych nadal rośnie.


Ta rosnąca liczba zewnętrznych zagrożeń bezpieczeństwa witryny powinna być poważnym problemem każdej firmy. Dzieje się tak, ponieważ nawet jedno naruszenie bezpieczeństwa może wpłynąć na zaufanie klienta, nawet jeśli konsekwencje są nieznaczne.

W tym artykule przyjrzymy się temu, co stanowi bezpieczeństwo witryny, dlaczego musisz zabezpieczyć ją oraz wskazówki, aby powstrzymać hakerów.

Przyjrzymy się również, w jaki sposób posiadanie zespołu zajmującego się rozwojem symfony w twoim zespole może pomóc zwiększyć bezpieczeństwo Twojej witryny.

Co to jest bezpieczeństwo witryny?

Bezpieczeństwo strony internetowej to każdy plan działania mający na celu zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi do danych i treści strony internetowej.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo witryny…

85% klientów nigdy nie miałoby do czynienia z witryną, która wysyła dane do niezabezpieczonego połączenia.

Nawet gorzej…

82% z nich nigdy nie ryzykuje przeglądania niezabezpieczonej witryny.

Pomimo tych niepokojących statystyk większość firm nadal traktuje bezpieczeństwo witryny jako dodatkowy problem. Według raportu Security Based Security, w pierwszej połowie 2019 r. Miało miejsce ponad 3800 naruszeń, ujawniając ponad 4 miliardy rekordów.

Ale to nie jest szokująca część…

Z ponad 4 miliardów odsłoniętych rekordów 3,2 miliarda było wynikiem 8 naruszeń danych.

Ochrona strony pomaga chronić twoją stronę przed:

Ataki DDoS: jest to złośliwy atak, który zakłóca normalne działanie strony internetowej. Robi to poprzez przytłaczanie otaczającej infrastruktury witryny niepotrzebnym ruchem internetowym.

Złośliwe oprogramowanie: służy do rozpowszechniania spamu, kradzieży poufnych informacji o klientach i uzyskiwania nieautoryzowanego dostępu do witryny.

Czarna lista: pociąga to za sobą nieautoryzowane usunięcie strony z wyników wyszukiwania. Może to również obejmować oznaczenie go ostrzeżeniami, a tym samym odwrócenie odwiedzających.

Defacement: Zamienia zawartość witryny na złośliwą.

Luki w zabezpieczeniach: pociągają za sobą wykorzystywanie luk w witrynach, takich jak stare wtyczki, w celu przejęcia kontroli nad witryną.

Biorąc pod uwagę, że hakowaniu wspomagają zautomatyzowane skrypty przeszukujące Internet w celu wykorzystania luk bezpieczeństwa witryny, oto nasze 12 najważniejszych wskazówek, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo Twojej witryny w Internecie.

hostingpill12 sposobów, aby uniknąć włamania się do witryny

 1. Regularnie aktualizuj oprogramowanie
 2. Użyj HTTPS
 3. Uważaj na SQL Injection
 4. Inwestuj w automatyczne kopie zapasowe
 5. Zainstaluj zaporę sieciową (WAF)
 6. Zwiększ kontrolę dostępu
 7. Ukryj strony administracyjne
 8. Ogranicz przesyłanie plików
 9. Sprawdź swoje porty transmisji e-mail
 10. Chroń przed atakami XSS
 11. Uprość komunikaty o błędach
 12. Zainstaluj skanery witryn

Pozwól, że wyjaśnię szczegółowo każdy punkt.

1. Regularnie aktualizuj oprogramowanie

aktualizuj regularnie

Aktualizacja oprogramowania może wydawać się oczywistą sugestią, ale ma kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia witryny.

Właściciele oprogramowania rutynowo publikują poprawki oprogramowania i aktualizacje zabezpieczeń, aby chronić systemy przed lukami w zabezpieczeniach, takimi jak złośliwe oprogramowanie i wirusy .

Po otrzymaniu powiadomień o aktualizacji z prośbą o aktualizację, upewnij się, że postępujesz natychmiast. Na przykład, jeśli korzystasz z CMS lub forum, zawsze stosuj aktualizacje i łatki bezpieczeństwa w celu zabezpieczenia swojej witryny.

2. Użyj HTTPS

użyj https

Zawsze zwracaj uwagę na https i zielony obraz blokady na pasku przeglądarki za każdym razem, gdy podajesz poufne informacje. Te dwa znaki pomogą zasygnalizować, czy dana strona jest bezpieczna, czy nie.

Certyfikaty SSL pomagają bezpiecznie przesyłać poufne informacje, takie jak dane osobowe, karty kredytowe i dane kontaktowe między serwerem a witryną.

W 2018 roku Google Chrome wdrożyło aktualizację zabezpieczeń, która ostrzega odwiedzających witrynę, czy witryna ma zainstalowany certyfikat SSL, czy nie. Jeśli Twoja witryna nie jest bezpieczna, odwiedzający zawsze będą się odsyłać, nawet jeśli nie gromadzisz poufnych informacji.

3. Uważaj na iniekcję SQL

uważaj na zastrzyki sql

Ataki typu SQL Injection mają miejsce, gdy hakerzy używają parametru adresu URL do wprowadzania zmian w bazie danych. W rezultacie mogą uzyskać nieautoryzowany dostęp do Twojej witryny.

Korzystanie ze standardowego języka Transact SQL naraża witrynę na ataki typu SQL Injection. Dzieje się tak, ponieważ ułatwiają wprowadzanie fałszywych kodów do zapytania Twojej witryny.

Aby uniknąć takich ataków, zawsze używaj sparametryzowanych zapytań, ponieważ są one łatwe do wdrożenia. Nie trzeba dodawać, że sparametryzowane zapytania są szeroko stosowane w wielu językach internetowych.

4. Inwestuj w automatyczne kopie zapasowe

automatyczne kopie zapasowe

Nie możemy kłaść większego nacisku na posiadanie strony internetowej. Ciągle ewoluujący charakter cyberataków oznacza, że ​​żadna strona internetowa nie jest w 100% bezpieczna. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest utrata wszystkiego na swojej stronie tylko dlatego, że zapomniałeś wykonać kopię zapasową. Z tego powodu musisz zawsze mieć zaktualizowaną kopię zapasową swojej witryny.

Posiadanie aktualnej kopii zapasowej sprawia, że ​​odzyskiwanie jest znacznie łatwiejsze i tańsze pomimo frustracji związanej z utratą danych.

Jeśli masz problemy z ręcznym tworzeniem kopii zapasowych danych, możesz zainwestować w narzędzie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych.

5. Zainstaluj zaporę sieciową (WAF)

zapora sieciowa aplikacji

Innym skutecznym sposobem na powstrzymanie hakerów jest zainstalowanie zapory sieciowej. Pliki WAF są rozmieszczane przed serwerem, gdzie przesiewają cały niechciany ruch i blokują wszelkie próby włamania.

Większość współczesnych zapór sieciowych jest oparta na chmurze i jest dostępna jako usługa plug-and-play.

6. Zwiększ kontrolę dostępu

skonfigurować kontrolę dostępu

Zawsze jesteśmy skłonni stosować jednolite hasła, które są łatwe do zapamiętania. Hakerzy będący istotami ludzkimi są również świadomi tej słabości i zwykle ją wykorzystują. Jako właściciel witryny upewnij się, że tworzysz bezpieczne hasła, aby zapobiec nieautoryzowanym próbom zalogowania się przez hakerów.

Alternatywnie można użyć generatorów haseł do tworzenia bezpiecznych haseł za pomocą specjalnej kombinacji znaków, liter i cyfr.

7. Ukryj strony administracyjne

ukryj strony administracyjne

Ukrywanie stron administracyjnych przed indeksowaniem wyszukiwarek to kolejna sztuczka, której możesz użyć, aby ukryć swoją witrynę. W tym celu można użyć pliku robots.txt, aby zniechęcić strony administracyjne do wyświetlania w wyszukiwarkach, co utrudnia hakerom ich znalezienie.

Ponadto możesz utworzyć dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ograniczając dostęp do logowania do witryny do określonych adresów IP za pośrednictwem ASP.NET.

8. Ogranicz przesyłanie plików

ogranicz przesyłanie plików

Przesyłanie plików na stronie internetowej jest częstym zjawiskiem. Jest to szczególnie ważne, gdy klienci chcą przesyłać zdjęcia lub inne dokumenty. Jakkolwiek użyteczne, konsekwencje bezpieczeństwa hostingu narzędzia do przesyłania plików w witrynie są dość znaczące.

Bez względu na to, jak dokładnie twoje systemy sprawdzają autentyczność przesłanych plików, złośliwe błędy mogą się nadal wślizgnąć. Aby tego uniknąć, zawsze przechowuj przesłane pliki poza katalogiem głównym. Ponadto zawsze używaj skryptu podczas uzyskiwania dostępu do takich plików, gdy jest to konieczne.

9. Przetestuj swoje porty transmisji e-mail

sondujące porty transmisji wiadomości e-mail

Jedną z głównych luk, które atakujący wykorzystują do zhakowania witryny, nie jest sama witryna. Zamiast tego używają portów e-mailowych, aby umieszczać je w witrynie.

Dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć transmisje e-mail. W tym celu musisz przejść do ustawień e-mail i sprawdzić porty, przez które się komunikujesz.

Jeśli przesyłasz dane przez port POP3 110, IMAP 143 lub SMTP 25, istnieje duże prawdopodobieństwo, że transmisje e-mail nie są bezpieczne. Jednak port IMAP 993, port SMTP 465 i port POP3 995 są stosunkowo bezpieczne, ponieważ są szyfrowane.

10. Chroń przed atakami XSS

chronić przed atakiem xss

Atak typu cross-site scripting (XSS) występuje, gdy złośliwy skrypt zostanie wstrzyknięty do łagodnej i zaufanej witryny.

Zasadniczo ten złośliwy skrypt działa po stronie klienta, manipulując zawartością strony i wykradając informacje. Informacje te są następnie przekazywane z powrotem atakującemu, który może wykorzystać je do szkodliwych celów.

Istnieje wiele sposobów uniknięcia ataków XSS, takich jak sprawdzanie poprawności wszystkich zewnętrznych danych wejściowych. Ponadto można również zapobiec lukom w zabezpieczeniach XSS poprzez ucieczkę danych wprowadzanych przez użytkownika. Funkcja wprowadzania danych przez użytkownika wymaga zebrania i uwierzytelnienia bezpieczeństwa danych otrzymanych od podmiotów zewnętrznych przed udostępnieniem ich użytkownikowi końcowemu.

11. Uprość komunikaty o błędach

uprościć komunikaty o błędach

Błędy są dużą przeszkodą dla użytkowników strony i często mogą prowadzić do wysokich współczynników odrzuceń. Należy jednak zachować równowagę między informacjami, które należy rozdawać, a tymi, których należy odmówić. Nigdzie indziej powiedzenie „uderzenie tam, gdzie najbardziej boli” nie pasuje inaczej niż przy redagowaniu komunikatu o błędzie.

Wyciek wszystkich twoich tajemnic pozostawia cię narażonym, a atakujący mogą skorzystać z takich informacji, aby trafić tam, gdzie najbardziej boli. Aby tego uniknąć, wyświetlaj minimalne monity o błędach bez ujawniania szczegółów wyjątku.

12. Zainstaluj skanery witrynowe

skaner słabych stron internetowych

Jeśli nie możesz ustalić, gdzie znajdują się słabości techniczne w Twojej witrynie, może być trudno zaradzić tej sytuacji. Jednym z najlepszych sposobów przeciwdziałania temu jest inwestowanie w skanery podatności na zagrożenia w witrynach internetowych.

Te skanery przeszukują wszystkie strony internetowe, identyfikują luki w zabezpieczeniach i zalecają odpowiednie środki zaradcze.

Rola rozwoju Symfony w bezpieczeństwie stron internetowych

Symfony to jedna z najpopularniejszych platform PHP typu open source z architekturą MVC. Dzięki bezpieczeństwu tokenów apt API, ochronie CSRF i dynamicznej serializacji jest szeroko stosowany przez wewnętrzne i zdalne zespoły programistów do tworzenia wysokowydajnych aplikacji i stron internetowych.

To połączone z terminowymi aktualizacjami sprawia, że ​​jest to ramy wyboru dla większości projektów programistycznych.

Końcowe przemyślenia

Jak widać, bezpieczeństwo witryny dotyczy szerokiego spektrum obszarów. Jako właściciel firmy musisz dbać o bezpieczeństwo swojej witryny. Traktuj to w taki sam sposób, jak traktowałbyś zakład z cegły i zaprawy, zatrudniając ochroniarza. W zakładach murarskich włamanie może się nigdy nie zdarzyć, ale przygotowanie się nie kosztuje.

Dzięki powyższym wskazówkom, jak zabezpieczyć witrynę, nie powinno zabraknąć pomysłów, od czego zacząć. W nieszczęśliwym przypadku nie jesteś obeznany z technologią, outsourcing IT pozwala zatrudnić dedykowany zespół programistów, który pomoże Ci zabezpieczyć twoją stronę internetową.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map