Kalkulator czasu działania

Co to jest Uptime?

Uptime jest jednym z kluczowych parametrów używanych do pomiaru wydajności platformy hostingowej. Mówiąc najprościej, jest to czas, w którym Twój serwer internetowy działa, a ściślej mówiąc, nie ma żadnych przestojów.


Często zdarza się, że natrafisz na hosty internetowe, które zapewniają określoną gwarancję czasu działania, np. 99,9% lub 99,99%. Pomoże Ci to ocenić najgorszy przypadek przestoju, jaki może ponieść Twój hosting.

Czas przestoju określany również jako dostępność hosta jest zazwyczaj zapewniany na okres 30 dni.

Wprowadź procent SLA, aby obliczyć limit czasu przestoju.

%

Dzień1 minut 26 sekund
Co tydzień10 minut 4 sekundy
Miesięczny43 minuty 11 sekund
Rocznie8 godzin 45 minut 35 sekund

Rzeczywiste statystyki czasu pracy popularnych firm hostingowych

Statystyki czasu działania:
Hosting
Cena £
20 stycznia
20 lutego
Mar’20
Hosting A23,92 USD / mies99,98%99,99%99,95%
BlueHost2,95 USD / mc100%99,95%99,96%
DreamHost2,59 USD / mies99,64%99,35%100%
FastComet2,95 USD / mc99,93%99,71%99,93%
Idź Tato2,49 USD / mc99,99%99,99%99,97%
GreenGeeks2,95 USD / mc100%99,87%98,97%
HostGator2,75 USD / mc99,93%99,91%99,89%
W ruchu3,99 USD / mies99,96%99,83%99,83%
iPage1,99 USD / mies99,89%99,97%99,95%
NameCheap2,88 USD / mc98,97%98,92%99,93%
SiteGround3,95 USD / mies99,73%99,99%99,92%

Umowy o gwarantowanym poziomie usług (SLA):

Niewiele firm hostingowych oferuje umowę o gwarantowanym poziomie usług. Umowa SLA będzie zawierać dokładne warunki dotyczące gwarantowanego poziomu dostępności.

W większości przypadków, jeśli usługodawca hostingowy nie utrzyma wymaganego czasu bezawaryjności, jest on zobowiązany do zwrotu pieniędzy lub kredytu hostingowego.

Jest to ważny element umowy, ponieważ określa to, co otrzymujesz jako rekompensatę w przypadku przekroczenia czasu przestoju.

Warunki umowy SLA różnią się w zależności od hosta, dlatego ważne jest, aby przejść przez wszystkie warunki przed wyborem dowolnej platformy hostingowej.

Gwarancje bezawaryjności:

Gwarancja bezawaryjności jest zdecydowanie ważna zarówno dla hosta, jak i klienta. Host określa gwarancję czasu działania w wielokrotnościach 9 i jest określony jako procent.

Zapewniona wspólna gwarancja czasu działania wynosiłaby 99,99%, 99,9% lub 99%. Jest to definiowane na okres 30 dni.

Każda miara czasu przestoju określa również określony najgorszy czas przestoju. Na przykład 99% czasu sprawności oznaczałoby również najgorszy przypadek przestoju wynoszący 7 godzin i 12 minut.

Podobnie, 99,9% czasu sprawności oznaczałoby przestój wynoszący 43 minuty i 12 sekund. Jest to coś, co oferuje większość hostów internetowych.

Podczas gdy czas pracy wynoszący 99,99% oznacza przestój wynoszący 4 minuty i 19 sekund. Większość hostów internetowych nie zapewnia gwarancji powyżej tej wartości.

Kompromis między czasem przestoju a kosztami:

Chociaż wybór hosta internetowego, który gwarantuje długi czas pracy, wydaje się atrakcyjny, należy również wziąć pod uwagę cenę. W niektórych przypadkach wyższa gwarancja czasu sprawności oznaczałaby wyższy koszt.

Jest to powszechny kompromis między czasem sprawności a kosztami i należy wybrać rozwiązanie pośrednie. Hosting jest praktycznie niemożliwy do zagwarantowania 100% dostępności.

Niewielka liczba hostów internetowych zapewnia dobry czas działania, aw większości przypadków zapewnia 100% czasu działania, ale nie gwarantuje stałego 100% czasu działania. W zależności od wymagań biznesowych i budżetu musisz wybrać usługodawcę hostingowego.

Gwarancja czasu pracy hosta daje poczucie ulgi. Jednocześnie należy zadbać o to, aby nie przekroczyć budżetu.

Możesz wybrać dobrego usługodawcę hostingowego, który zapewnia znaczny czas pracy bez przestojów, a także inne przydatne funkcje, takie jak tworzenie kopii zapasowych, zarządzanie pamięcią podręczną i szybkie przywracanie.

Który host wolisz??

Scenariusz 1
Scenariusz 2
Scenariusz 3
Scenariusz 4
Scenariusz 5

Host zapewnia 99,9% gwarancji nieprzerwanej dostępności umowy SLA. Oznacza to również, że witryna musi być wyłączana przez co najmniej pół godziny bez przerwy, aby otrzymać automatyczny kredyt. Drobnym drukiem jest również napisane, że możesz wysłać udokumentowane przestoje zarejestrowane na twoim końcu. W przypadku, gdy pasuje to do ich logów, otrzymasz kredyt

Host zapewnia 99,99% czasu sprawności tylko wtedy, gdy stajesz się częścią umowy serwisowej. Aby to wybrać, musisz wybrać droższy plan z dostępnymi dodatkami, aby zapewnić sobie gwarantowany czas pracy.

Host oferuje 99,9% gwarancję dostępności na poziomie SLA. W przypadku, gdy host nie utrzyma pożądanego czasu dostępności, kredyty są dodawane bezpośrednio do twojego konta. Brak pytań. Host oblicza czas przestoju i powiadamia każdego użytkownika publicznie, zapewniając w ten sposób przejrzystą usługę.

Host zapewnia wszystkim 99,99% gwarancji nieprzerwanej pracy, a także stwierdza, że ​​masz prawo do kredytu na wypadek, gdyby strona nie działała przez ponad 15 minut. Ponownie tutaj musisz wysłać udokumentowany dowód przestoju. A potem masz drobny druk, który stwierdza, że ​​nie można przypisać więcej niż 1 awarii miesięcznie.

Host oferuje 99,9% gwarancję dostępności na poziomie SLA. Aby jednak otrzymać kredyt za przekroczenie czasu przestoju, musisz przesłać szczegółowy dokument określający czas przestoju witryny. Zostanie to sprawdzone przez gospodarza przed udzieleniem jakichkolwiek kredytów. Tutaj ponosisz koszty i koszty monitorowania serwera

Kilka rzeczy do rozważenia:

Gwarancje bezawaryjności są zawsze przytłaczające i przyciągają wzrok. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę-

 • Gwarancja czasu pracy hosta nie oznacza, że ​​nie spadnie. Gwarancja czasu działania jest wartością hipotetyczną opartą na dotychczasowych osiągach i wbudowanej infrastrukturze.
 • Przeczytaj uważnie drobny druk. Lepiej być bezpiecznym niż żałować. Sprawdź każdy szczegół warunków świadczenia usługi.
 • Zasadniczo zrób wystarczająco dużo badań, zanim zawęzisz konkretną opcję. Przeglądaj oficjalną stronę hosta, aby zebrać więcej informacji poprzez recenzje.
 • Zastanów się, czy nie zapytać obecnych użytkowników hosta o wydajność i scenariusze, w których honorują gwarancję dostępności. Jak najbardziej, skontaktuj się z ekspertem branżowym, aby uzyskać więcej szczegółów.
 • Uwaga: nie polegaj całkowicie na ocenie właściciela witryny. Ponieważ jeśli właściciel witryny nie monitoruje witryny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, istnieje prawdopodobieństwo, że przegapi kilka przestojów.
 • Jeśli musisz przesłać dzienniki przestojów, zastanów się, jak dokładnie uzyskasz kredyty. Czy podczas dodawania kredytu zostanie wzięty pod uwagę dodatkowy, nieprzewidziany przestój?.

Gwarancja bezawaryjności z innej perspektywy:

Gwarancja dostępności zapewnia bezpieczniejszą strefę. Host, który musi zapłacić za bezprecedensowe przestoje, będzie poważniejszy, aby zapewnić wymaganą dostępność.

Kiedy host zapewnia rekompensatę za wszystkie hostowane witryny, to z pewnością upewni się, że witryna będzie działać zgodnie z gwarancją dostępności. Nie trzeba wspominać, że nieprzestrzeganie wymaganego czasu sprawności może na dłuższą metę wypalić dziury w kieszeniach.

Upewnij się, że wybierasz dostawcę usług internetowych, który może zapewnić gwarancję bezawaryjności, w której najgorszy przypadek przestoju jest przystępny i mieści się w oczekiwanych granicach.

Porozmawiaj z działem obsługi klienta lub wyślij go e-mailem, aby upewnić się, że gwarancja czasu pracy spełnia Twoje wymagania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map