Liquid Web Review: Właściwie zarządzany hosting dla Twoich potrzeb? Dowiedz się tutaj

Przegląd Liquid Web Hosting został poprawiony i zaktualizowany 18 lipca 2019 r.


Najbardziej znane firmy hostingowe oferują elastyczność w zakresie oferowania hostingu dla osób prywatnych, a nawet dużych firm. Choć mogą być dobre, oznacza to oczywiście utratę pewnego stopnia specjalizacji.

Wpisz L
iquid Web: założona w 1997 roku, Liquid Web stała się wiodącą marką w zarządzanych produktach hostingowych. Hosting zarządzany to w zasadzie wysokiej klasy hosting: podobnie jak hosting dedykowany, firma dzierżawi serwery (lub przestrzeń serwerową w przypadku hostingu VPS) klientom, ale firma radzi sobie również z nimi znacznie więcej niż w przypadku normalnych opcji hostingu.

Zarządzany hosting zazwyczaj kosztuje więcej, ponieważ firma zapewnia znacznie więcej swoim klientom. Jest szczególnie poszukiwany przez małe lub średnie firmy (znane również jako małe i średnie firmy).

W związku z tym Liquid Web ma tylko 30 000 klientów (choć w 130 krajach) i pomaga zarządzać pół milionem witryn – nic w porównaniu z milionami wielkich nazwisk w hostingu. Ale znowu – Liquid Web-only oferuje hosting zarządzany.

Innymi słowy, chyba że masz dużo do zrzucenia, Liquid Web nie jest najlepszą opcją dla większości hobbystów lub osób. Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę lub jesteś projektantem lub programistą o dużych potrzebach lub agencją cyfrową – cóż, Liquid Web jest prawdopodobnie idealny.

Jak działa Liquid Web w tej niszy?

Po kilku miesiącach testowania Liquid Web mogę powiedzieć, że Liquid Web naprawdę udało się stworzyć doskonałą opcję dla swojego celu. Nie sądzę jednak, że dotyczy wszystkich małych i średnich firm – przejdźmy więc do szczegółów.

Plusy

Zacznijmy od kilku dobrych wiadomości: co robi płynna sieć?

Pierwszą rzeczą, o której chciałbym wspomnieć, jest to, że Liquid Web ma ogólnie bardzo dobre produkty. Poważnie, nie wątpiłbym w jakość otrzymywanych usług: produkty są pełne funkcji i zasobów i działają dobrze.

Częścią tej jakości jest doskonała obsługa klienta. Jeśli Liquid Web nie ma najlepszej obsługi klienta w zakresie hostingu, na pewno ma jedną z najlepszych.

Ponieważ Liquid Web oferuje zarządzane usługi hostingowe, obsługa klienta jest wszystkim.

zarządzany hosting i aplikacje

I chłopcze, czy dostarczają to. Jest to jedna z rzeczy, z których są dumni jako firma.

Połączenie z Internetem, ale nie do końca takie samo, to łatwość użycia: Liquid Web nie jest najłatwiejszą usługą hostingową z samej swojej natury i docelowym klientem, ale nadal jest tak łatwa, jak tylko poważniejszy hosting.

Wreszcie, oprócz dobrej wydajności Liquid Web, bezpieczeństwo Liquid Web jest zdecydowanie zgodne ze złotymi standardami branży.

Cons

Wszystko to brzmi świetnie – i jest – ale pozostawia nam jedną wielką wadę: cenę.

Nie można tego łatwo powiedzieć: Liquid Web może być nieco kosztowny. Jeśli o mnie chodzi, to jest główny problem. Większość innych aspektów Liquid Web jest w porządku, ale w niektórych przypadkach cena może być ograniczająca.

Nawet jeśli pamiętasz, że dużym celem Liquid Web są małe i średnie firmy oraz klienci o rygorystycznych specyfikacjach hostingowych, niektórzy inni dostawcy mogą oferować podobne usługi po niższych cenach.

Myślę, że uczciwie można powiedzieć, że Liquid Web trudno pokonać, jeśli chodzi o hosting zarządzany premium. Jednak nie wszyscy potrzebują takiej usługi premium – wielu może sobie pozwolić na produkty o podobnej jakości w niższych cenach.

Innym problemem związanym z Liquid Web jest to, że nie oferuje współdzielonego hostingu. Może to być potencjalnie solidne połączenie jakości Liquid Web, ale w bardziej przystępnych cenach. Z drugiej strony, Liquid Web nie chce klientów, którzy chcą hostingu współdzielonego, więc może to nie być problem.

To w większości to! Oczywiście każdy będzie miał własne skargi dotyczące tego lub tego planu hostingowego, ale ogólnie rzecz biorąc, są to główne wady Liquid Liquid.

Mimo to, Liquid Web będzie świetną opcją dla niektórych firm, więc kontynuujmy dyskusję na temat specyfiki Liquid Web.

Ceny i funkcje

Ceny Liquid Web to jedna z pierwszych rzeczy, o których ludzie będą rozmawiać. To dlatego, że na zewnątrz Liquid Web jest łatwo jedną z najcenniejszych firm hostingowych.

„Zewnętrznie” jest tutaj kluczowym słowem. Pamiętaj, że Liquid Web nie oferuje współdzielonych produktów hostingowych, które zawsze będą tańsze i skierowane do osób o mniejszych potrzebach hostingowych.

Kiedy patrzysz na to, co nawet duże firmy hostingowe – takie jak GoDaddy, Bluehost lub HostGator – oferują dla swoich zarządzanych produktów, nie jest inaczej. Zawsze występują pewne rozbieżności między produktami, ale ogólna płynna sieć jest nadal w rozsądnym zakresie.

Chociaż powiedziawszy to… tak, sporo produktów jest droższych. Hosting dedykowany zaczyna się od 199 USD miesięcznie i trwa do 599 USD miesięcznie, na przykład dostępne są dodatkowe niestandardowe rozwiązania.

ceny dedykowanego serwera

Pomimo niektórych cen, Liquid Web ma siłę w swojej różnorodności, którą oferuje. Aby ponownie użyć dedykowanego hostingu jako przykładu: wyżej wymieniony przedział cenowy obejmuje kilkanaście produktów. Produkty te obejmują od 4 rdzeni i 16 GB pamięci RAM (pierwsza warstwa) do 20 rdzeni i 64 GB pamięci RAM.

Możesz wybrać jeden lub dwa procesory, wybrać dyski do tworzenia kopii zapasowych, a nawet serwery w środkowych lub wschodnich Stanach Zjednoczonych lub w Europie (chociaż dwa ostatnie mają mniej produktów do wyboru).

Liquid Web ma również naprawdę dobre opcje chmurowe: Cloud VPS, Cloud Dedicated, Private Cloud lub Witryny w chmurze. Uwaga na ostatni: Witryny w chmurze obejmują serwery fizyczne i wirtualne, które umożliwiają ich łatwe skalowanie, jeśli spodziewasz się wzrostu.

Witryny w chmurze umożliwiają korzystanie z nieograniczonej liczby witryn, a serwery dedykowane w chmurze są również wysoce skalowalne. Myślę, że produkty Cloud VPS są nieco drogie, ale funkcje są dość solidne z dużą ilością miejsca na dysku SSD i przepustowości, a także nieograniczonymi witrynami, dostępem do katalogu głównego, CDN i więcej.

chmura vps

Private Cloud to coś, czego nie widzisz na co dzień, i daje ci ogromną kontrolę nad środowiskiem chmurowym – szczerze mówiąc, nie sądzę, że istnieje wiele innych świetnych opcji dla prywatnych chmur dostosowanych do małych i średnich firm.

Liquid Web oferuje również hosting WordPress i WooCommerce. Hosting WordPress w Liquid Web jest bardzo dobry, z kilkoma wyjątkowymi cechami: automatyczne aktualizacje wtyczek i dołączona iThemes Sync.

Pracownicy Liquid Web dopilnują, aby wtyczki były aktualizowane w osobnych środowiskach, aby nie powodowały konfliktów, dlatego wiele hostów nie aktualizuje wtyczek automatycznie, nawet jeśli automatycznie aktualizuje sam WordPress.

Jeśli chodzi o iThemes Sync, jest to narzędzie, które znacznie scentralizuje zarządzanie tematami dla wielu witryn, umieszczając wszystko w jednym pulpicie nawigacyjnym. Nie jest to konieczne, ale kiedy już to zrobisz, poczujesz się, jakbyś czegoś wcześniej przegapił.

W każdym razie hosting WordPress jest całkiem dobry. Kiedyś było droższe, zaczynając od 99 USD i za 10 witryn.

Ale teraz? To trzeci poziom. Pierwszy poziom zaczyna się od 29 USD miesięcznie za 1 witrynę o przepustowości 5 TB. Poprzednio najwyższy poziom umożliwiałby obsługę 50 witryn, ale teraz limit wynosi 25, a 149 USD miesięcznie.

Szczerze mówiąc, jest to wciąż całkiem przyzwoity zakres. Jestem pewien, że niektórzy będą chcieli większego planu, który zezwala na więcej niż 25 witryn – cóż, możesz uzyskać plan dla przedsiębiorstw, który zaczyna się od 50 witryn po 289 USD miesięcznie.

Ale nawet pierwsze cztery poziomy będą wystarczające dla większości ludzi. A ponieważ funkcje są naprawdę dobre, ceny też są.

Chociaż uważam, że WordPress, chmura i dedykowane produkty hostingowe Liquid Web są dość solidne, czuję się niepewnie z powodu hostingu WooCommerce. Tak, usługa jest dobra, ale zaczyna się od 39 USD miesięcznie – ten poziom podstawowy ogranicza liczbę zamówień, które sklep może obsłużyć do 150 miesięcznie.

W przypadku niektórych może to być w porządku, ale myślę, że jest to zawyżone, biorąc pod uwagę liczbę dozwolonych transakcji.

W każdym razie, chociaż specyfika może się różnić w zależności od pakietu, prawie wszystkie produkty hostingowe obejmują ochronę DDoS, CDN, oprócz innych środków bezpieczeństwa i narzędzi do tworzenia kopii zapasowych.

Ostatnią usługą hostingową oferowaną przez Liquid Web jest hosting poczty elektronicznej. W skali Liquid Web jest to dość przystępne: pierwszy poziom to 1 USD za skrzynkę pocztową miesięcznie, a następnie istnieje kilka kolejnych poziomów, które podnoszą dolara na skrzynkę pocztową, ale oferują więcej miejsca i funkcji.

Jeśli myślisz o prowadzeniu skrzynek pocztowych dla kilkudziesięciu pracowników, być może uda Ci się znaleźć lepszą ofertę z inną firmą, ale jeśli nie, myślę, że jest to jedna z bardziej świadomych cen funkcji Liquid Web.

Podsumowując, Liquid Web dużo robi. Oferuje wszystkie zwykłe rzeczy, których można się spodziewać po hostingu, ale klucz do Liquid Web, jeśli masz prawie gwarancję wysokiej jakości serwera i solidnej alokacji zasobów.

Jest to wprawdzie drogie, ale nie będzie nierozsądnie, więc dla wszystkich firm – niektórzy przekonają się, że Liquid Web doskonale osiągnął cel. Ale hej, posiadanie mnóstwa funkcji nic nie znaczy, jeśli nie możesz w pełni z nich korzystać, a jeśli chcesz zarządzać hostingiem, lepsze zarządzanie jest dobre. Zobaczmy więc, jak łatwa w użyciu jest płynna sieć.

Łatwość użycia

Jak już powiedziałem i jak sama nazwa wskazuje, zarządzany hosting oznacza pewien poziom dodatkowego zaangażowania ze strony firmy. W tym przypadku Liquid Web kładzie duży nacisk nie tylko na dobrą obsługę serwerów, ale także na uproszczenie procesu.

Przejdę do tego więcej w następnej sekcji, ale jednym z przykładów jest obsługa klienta Liquid Web. Oprócz wysokiej jakości hostingu, innym punktem sprzedaży Liquid Web (poważnie, odwiedź ich stronę internetową, a zobaczysz, o co mi chodzi) to znakomita obsługa klienta.

Zasadniczo, Liquid Web ma pod ręką ludzi, z którymi można się konsultować, oprócz zapewniania podstawowego wsparcia technicznego. Oznacza to, że jeśli na przykład Twoja firma się rozwija i musisz zmienić przydział lub skalować infrastrukturę cyfrową, możesz łatwo porozmawiać z przedstawicielem Liquid Web, aby skutecznie wykonać zadanie.

To jedna z części łatwości użytkowania Liquid Web. Kolejnym jest kilka podstawowych zautomatyzowanych narzędzi, które dołączają do swoich pakietów. Doskonałym tego przykładem są ich pakiety WordPress. Możliwość dokładnego automatycznego instalowania wtyczek WordPress i posiadania iThemes Sync Pro znacznie ułatwia zarządzanie wieloma stronami WordPress, zwłaszcza jeśli masz mniejszy zespół.

pakiety wordpress

To sprawia, że ​​„zarządzana” część aparatu hostingowego Liquid Web jest bardziej konkretna. Inne platformy mogą oferować zarządzane usługi hostingowe, ale nie inwestują znacząco w łatwość użytkowania i po prostu dbają o prostsze rzeczy.

Liquid Web robi wszystko, aby wszystkie produkty hostingowe były łatwe do kontrolowania. Kolejną zaletą jest to, że pomocny personel utrzymuje wydajność procesu konfiguracji.

Ostatecznie powiedziałbym, że każde małe i średnie przedsiębiorstwo, zwłaszcza takie, które zajmuje się bardziej złożoną infrastrukturą online, napotka trudności i trudności związane ze złożonością. Jednak Liquid Web zmniejsza to tak bardzo, jak jest to obecnie możliwe.

Obsługa klienta

Obsługa klienta i łatwość użytkowania zawsze idą w parze, ale dotyczy to szczególnie Liquid Web. Jak już powiedziałem: duża część łatwości użytkowania Liquid Web, a duża część „zarządzanego” hostingu to doskonała obsługa klienta.

Co mam przez to na myśli? Możesz rozważyć personel monitorujący i utrzymujący twoje serwery jako formę obsługi klienta, aczkolwiek podstawową dla całego hostingu. Cóż, Liquid Web wkłada (o ile mogę wywnioskować) dodatkową pracę w monitorowanie sprzętu.

Główną siłą Liquid Web są przedstawiciele obsługi klienta. W przypadku innych platform hostingowych będziesz kontaktować się z przedstawicielami, jeśli masz problem techniczny lub pytanie dotyczące konta. Nadal możesz to robić za pomocą Liquid Web, ale możesz także udać się do nich po poradę lub ogólnie uzyskać więcej ze swojego konta.

Przedstawiciele są dostępni 24/7 przez telefon, czat, bilet lub biuro pomocy. Gwarantują 59 sekundowy czas reakcji na telefon i czat na żywo. Oto krótki przykład ich pomiaru.

Wsparcie

Wsparcie

Dobrze jest zobaczyć, że Liquid Web nie blefuje – nie oznacza, że ​​„otrzymasz automatyczną odpowiedź w 59 sekund”. W tym przykładzie odpowiedź na moje pytanie zajęła tylko około 30 sekund (oczywiście było to proste).

Inne sposoby kontaktowania się z przedstawicielami są podobnie pomocne i responsywne. Chociaż system biletowy nie jest tak natychmiastowy, wciąż znalazłem odpowiedzi, które pojawią się stosunkowo szybko.

Internetowy materiał informacyjny jest skoncentrowany w bazie wiedzy, w przeciwieństwie do innych firm, które oddzielają bazę wiedzy od innych rodzajów materiałów.

Baza wiedzy jest dobrze zorganizowana i bardzo obszerna. Najważniejsze jest to, że informacje są w różnych formatach – nie są to tylko zwykłe artykuły tekstowe – i obejmują zdrowy zakres tematów o różnym stopniu trudności.

Nie wszystkie artykuły są wyczerpujące, ale niektóre są dość szczegółowe.

Kolejna silna cecha obsługi klienta Liquid Web: niestandardowe rozwiązania. Jeśli jeden z gotowych pakietów nie pasuje do Twojej firmy, przedstawiciele, z którymi się konsultujesz, są bardzo pomocni.

Są również pomocne, jeśli musisz zmienić kolejność usług. Powiedziałbym więc, że kolejną atrakcją obsługi klienta Liquid Web jest niestandardowy proces produktu.

Trudno zrozumieć, jak ważne jest wsparcie klienta dla Liquid Web – od tego zależy duża część jego modelu biznesowego. W związku z tym Liquid Web mocno promuje obsługę klienta i myślę, że jest to uzasadnione.

Liquid Web ma prawdopodobnie najlepszą obsługę klienta w branży hostingowej (choć znowu z konieczności).

Bezpieczeństwo i niezawodność

Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz oczekiwać, że Liquid Web będzie miał naprawdę dobre bezpieczeństwo i najwyższą niezawodność. W końcu nie mają do czynienia z udostępnianym hostingiem ani osobami, które dość luźno podchodzą do swoich wymagań bezpieczeństwa.

Liquid Web kieruje swoje usługi do firm i lepiej płatnych klientów, którzy liczą na dobrze zarządzany sprzęt i usługi na najwyższym poziomie. Więc nie mogli mieć tutaj żadnych wad, prawda? Dobrze?!

Właściwie to prawda. Liquid Web spełnia te oczekiwania.

Zajmę się pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie chcesz wiedzieć: jaki jest czas bezczynności? Jest bardzo dobry, podobnie jak czasy reakcji.

Jak na co dzień zarządza oprogramowaniem? Nie różni się zbytnio od innych usług hostingowych od strony wrażeń użytkowników: wszystkie podstawowe elementy są dostępne, ale poczujesz dodatkową warstwę wsparcia ze strony firmy. Nie zauważyłem żadnych błędów ani usterek w oprogramowaniu administracyjnym lub cPanel.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, pozwólcie, że zignoruję niektóre certyfikaty: Liquid Web ma certyfikat HITECH (co oznacza, że ​​jest zgodny z HIPAA, amerykańskim prawem o odpowiedzialności z 1996 r.); zgodny z ramami Tarczy Prywatności UE-USA; Zgodny z PCI; i zgodne z najnowszym europejskim ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych.

Ponadto Liquid Web korzysta z zapór ogniowych i technologii VPN, pomocy w zakresie zgodności, zapobiegania atakom DDoS, ochrony serwera i ochrony aplikacji internetowych.

bezpieczeństwo

Liquid Web oferuje również usługi przechowywania i tworzenia kopii zapasowych, w tym między innymi kopie zapasowe i kopie zapasowe w chmurze.

Mój wniosek dotyczący bezpieczeństwa i niezawodności byłby następujący: jeśli masz wysokie oczekiwania wobec Liquid Web, prawdopodobnie zostaną spełnione.

Wniosek: Czy polecam Liquid Web?

Oczywiście w Liquid Web wiele się dzieje. Oto nasza chwila prawdy: czy polecam Liquid Web?

Tak jakby. Jeśli nie powiedziałem tego wystarczająco dużo razy: Liquid Web nie jest dla wszystkich. Jeśli Twoja firma nie ma środków, by wziąć zarządzanie hostingiem we własne ręce, Liquid Web jest dobrym rozwiązaniem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku firm o bardziej złożonych – lub po prostu cięższych – potrzebach hostingowych.

Liquid Web to szczególnie dobra opcja dla sprzedawców, którzy mogą być pewni, że zapewnią swoim klientom usługi na najwyższym poziomie. Może być nawet w porządku dla pojedynczych freelancerów, pod warunkiem, że odnoszą sukcesy i wymagają specyfikacji, które Liquid Web zapewnia najlepiej.

To nie jest dla hobbystów lub drobnych freelancerów, którzy mogą sobie poradzić dzięki współdzielonemu hostingowi lub nawet tańszym wersjom zarządzanego hostingu z innymi firmami. To samo dotyczy niektórych małych firm, nawet tych potrzebujących handlu elektronicznego.

Mimo to, Liquid Web jest z pewnością jedną z najlepszych firm hostingowych w okolicy, z doskonałą wydajnością, bezpieczeństwem, funkcjami i obsługą klienta. Przynajmniej dostajesz to, za co płacisz!

Odwiedź Liquid Web

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map