Najlepsi dostawcy hostingu Joomla do roku 2020

Podczas wyszukiwania systemu zarządzania treścią często spotykasz WordPress lub Joomla.


Joomla to kolejny wybór systemu zarządzania treścią typu open source do publikowania treści internetowych. Jest uważany za drugi najczęściej używany CMS po WordPress.

Joomla została uruchomiona 17 sierpnia 2005 roku i jest napisana w języku PHP.

W backendie Joomla używa programowania obiektowego i zawiera takie funkcje, jak kanał RSS, buforowanie, internacjonalizacja, aby wymienić tylko kilka.

Trzeba przyznać, że Joomla obsługuje ponad 8000 bezpłatnych i komercyjnych rozszerzeń.

Zanim przejdę do szczegółów najlepszego hostingu Joomla, pozwól mi krótko przedstawić różnice między Joomla a WordPress.

Joomla v / s WordPress:

WordPress oraz Joomla są platformami CMS typu open source i nie mogą działać niezależnie.

Oba wymagają serwera WWW, a dokładniej musisz wybrać platformę hostingową.

Łatwość użycia: Obie platformy są łatwe w użyciu. CPanel WordPress ma prostą nawigację, a wszystkie aplikacje obsługują instalację jednym kliknięciem. Jednak w Joomla cPanel jest łatwy, jeśli masz wcześniejsze doświadczenie w tworzeniu stron internetowych.

Motywy i wtyczki: WordPress zapewnia dobrą kolekcję motywów i kilka wtyczek z przydatnymi funkcjami.

Joomla nie pozostaje daleko w tyle za WordPress. Joomla ma mniej szablonów i rozszerzeń, ale jest równie dobra dla witryny e-commerce, CMS, jak i blogów.

joomla vs wordpress

CMS: Blogowanie to coś, z czego WordPress jest dobrze znany. WordPress ma łatwy w użyciu edytor wizualny, który może być używany przez blogera, eksperta marketingu do zarządzania treścią.

Joomla jest przeznaczony do kompleksowego tworzenia stron internetowych. Chociaż Joomla ma możliwości blogowania, na dłuższą metę Joomla może wydawać się bardziej złożonym wyborem do blogowania.

Wsparcie: WordPress jest najpopularniejszym CMS i jest to jeden z powodów ogromnych zasobów dostępnych dla WordPress. Obejmuje to filmy, samouczki i pomoc społeczności.

Chociaż Joomla jest mniej popularna w porównaniu do WordPress, wciąż Joomla ma aktywne wsparcie społeczności. Oprócz tego Joomla udostępnia także kilka filmów i samouczki na różne tematy.

Zarówno Joomla, jak i WordPress traktują bezpieczeństwo jako najwyższy priorytet i zapewniają regularne aktualizacje wraz z wtyczkami bezpieczeństwa. Podobnie oba zapewniają wbudowane wsparcie wielojęzyczne.

Następnie pozwól, że przedstawię najlepsze opcje hostingu Joomla dla Twojej witryny.

hostingpillNajlepsi dostawcy hostingu Joomla

 1. Rochen
 2. Bluehost
 3. Hostinger
 4. SiteGround
 5. HostGator

1. Rochen

hosting rochen jhoomla

Rochen obsługuje ponad 150 aplikacji, w tym WordPress, Joomla, Drupal i Magento.

Rochen posiada certyfikat Green Mountain Energy za ekologiczną praktykę technologiczną.

Host został po raz pierwszy uruchomiony w 2000 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Dundee w Szkocji w Wielkiej Brytanii. Trzeba przyznać, że Rochen jest oficjalnym partnerem hostingowym Joomla.

Czas działania:

Rochen działa w wielu centrach danych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Oferuje nadmiarowy serwer, aby zapewnić maksymalny czas pracy.

W ramach swoich usług Rochen nie oferuje żadnej konkretnej gwarancji dostępności. Jednak ich najlepszy hosting zapewnia 99,9% czasu pracy.

W przypadku, gdy czas pracy spada poniżej 99,9%, Rochen oferuje klientom kredyty na podstawie warunków świadczenia usług.

Niezawodność i bezpieczeństwo:

Rochen oferuje kilka serwerów nadmiarowych, które są używane w przypadku awarii. Obsługuje automatyczne przełączanie awaryjne serwera. CloudLinux OS jest używany na każdym serwerze, aby zapewnić wysoki poziom niezawodności.

Usługi oferują WAF (Web Application Firewall), który zapewnia ochronę przed iniekcją SQL, atakami CSS i innymi typowymi lukami.

Funkcje hostingu Rochen Joomla

Rochen oferuje automatyczne tworzenie kopii zapasowych wraz ze swoim planem.

Rochen zapewnia segregację witryn wraz z ochroną SSL i złośliwym oprogramowaniem.

Usługa tworzenia kopii zapasowych:

Rochen obsługuje tworzenie kopii zapasowych w przechowalni. Pliki i bazę danych można łatwo przywrócić w dowolnym momencie.

Rochen Vault Backups hosting joomla

Witrynę Joomla można łatwo przywrócić do wcześniejszej daty.

Rochen ma automatyczne codzienne kopie zapasowe i można je przywrócić w ciągu ostatnich 30 dni. W dowolnym momencie użytkownicy mogą pobrać te kopie zapasowe z cPanel.

Plany:

Rochen oferuje 4 różne plany płatności – miesięczne, roczne, dwuletnie i trzyletnie. Najtańszy 3-letni plan zaczyna się od 4,95 USD / miesiąc. Obsługuje jedną stronę.

Plany hostingowe Rochen Joomla

W przypadku wielu witryn najniższa cena wynosi 7,95 USD / miesiąc przez okres 3 lat. W obu przypadkach przedłużenie jest nieco wyższe w porównaniu z ceną wywoławczą.

Kiedy zaczynasz, otrzymujesz zniżkę, która powoduje, że ceny za pierwszym razem są niższe niż odnowienia. Tak więc, jeśli wybierzesz abonament roczny, początkowo zapłacisz 76,77 USD, a odnowienie wyniesie 83,40 USD.

Obsługa klienta:

Rochen oferuje osobne wsparcie dla sprzedaży i innych zapytań. Wsparcie sprzedaży nie jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jednak pozostałe wsparcie jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W witrynie nie ma oddzielnej dedykowanej sekcji pomocy ani samouczków. Czegoś tu brakuje. Możesz również skontaktować się z obsługą klienta przez e-mail lub zezwolić im na telefon do ciebie.

Rochen Chat Joomla Hosting

Chociaż twierdzą, że mają wsparcie 24/7, można uzyskać do nich dostęp tylko, jeśli zarejestrowałeś się w Rochel.

Ogólna obsługa klienta nie jest szybko dostępna przez cały czas i jest ograniczona tylko do zarejestrowanych użytkowników.

Odwiedź Rochen

2. Bluehost

banner bluehost

Bluehost to nazwa, której nie można pominąć na tej liście. Będąc popularnym i szeroko stosowanym, Bluehost wykracza poza WordPress, a także zapewnia usługi hostingowe Joomla.

Bluehost obsługuje ponad 2 miliony domen i jest jedną z 20 najlepszych platform hostingowych. Zapewnia to także ekscytujące funkcje hostingu Joomla.

Czas działania:

Będąc jedną z najczęściej używanych platform hostingowych, Bluehost zapewnia dobrą dostępność. Widać to po zbudowanej infrastrukturze.

Bluehost zapewnia wystarczającą ilość kopii zapasowych sprzętu, aby zapewnić bezproblemowe, nieprzerwane działanie hostingu. Korzystam z Bluehost i monitorowałem ich czas pracy.

czas pracy bluehost

Zarejestrowane wskaźniki czasu pracy dla BlueHost można zobaczyć tutaj.

Ogólnie rzecz biorąc, przekonasz się, że Bluehost zapewnia stały czas działania i utrzymuje dobry czas reakcji.

Niezawodność i bezpieczeństwo:

Bluehost zapewnia usługi zapewniające wystarczającą redundancję infrastruktury. Pozwala to na utrzymanie niezawodnych usług i dobrego czasu pracy.

bluehost Niezawodność i bezpieczeństwo

Bluehost zawiera SSL w każdym planie. Bardziej zaawansowane plany obejmują Spam Experts, CodeGuard Basic, bezpieczeństwo SiteLock i prywatność domeny. Chociaż nie jest to uwzględnione w podstawowym planie, można skorzystać z osobnej ceny.

Ogólnie rzecz biorąc, Bluehost zapewnia dobre połączenie niezawodnych usług z podstawowym bezpieczeństwem.

Usługa tworzenia kopii zapasowych:

Bluehost zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oprócz niezawodnych usług Bluehost zapewnia również usługi tworzenia kopii zapasowych.

Podstawowe plany nie obejmują CodeGuard Basic, ale można je kupić osobno. Jednak bardziej zaawansowane plany obejmują CodeGuard Basic, który pomaga w usługach tworzenia kopii zapasowych i przywracania.

Plany:

Bluehost obsługuje współdzielony hosting Joomla. Tutaj są dostępne 3 plany. Najbardziej podstawowy plan zaczyna się od 2,95 USD / miesiąc. Plan plus zaczyna się od 5,45 USD miesięcznie, a plan plus od 5,45 USD miesięcznie.

plany bluehost

Wszystkie 3 plany mają nieco wyższą cenę odnowienia. Oprócz tego dodatkowe usługi bezpieczeństwa lub usługi tworzenia kopii zapasowych mogą być dostępne w osobnych cenach.

Obsługa klienta:

Bluehost nie pozostaje w tyle za obsługą klienta. Mając ogromną bazę klientów, z pewnością ma dobrą obsługę klienta.

Obsługa klienta jest dostępna za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu, biletów lub czatu na żywo. Czat na żywo jest osobny dla nowych i istniejących klientów.

Podobnie możesz segregować czat na różne tematy.

Wsparcie bluehost

Możesz także sprawdzić bazę wiedzy, aby uzyskać więcej informacji. Baza wiedzy obejmuje szeroki zakres tematów, często zadawanych pytań i blogów.

bluehost - często zadawane pytania

Obsługa klienta Bluehost pomaga znaleźć właściwe informacje i jest łatwa w użyciu.

Odwiedź BlueHost

3. Hostinger

Hosting Joomla Hosting

Hostinger obsługuje hosting Joomla wraz z innymi hostingami. Został uruchomiony w 2004 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Kownie na Litwie.

Firma korzysta z hostingu w chmurze i gwarantuje dostępność na poziomie 99,9%. Zapewnia również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Czas działania:

Hostinger gwarantuje 99,9% czasu sprawności. Serwery są zoptymalizowane w celu zapewnienia znacznej wydajności.

Monitoruję również wydajność serwera Hostinger za pośrednictwem mojej witryny testowej na Hostinger.

czas działania hostingera

Jest to na równi z tym, co gwarantują. Pełne dane dla Uptime można znaleźć tutaj.

Niezawodność i bezpieczeństwo:

W programie Hostinger, gdy plan przesuwa się wyżej, konfiguracje są podwojone. Zapewnia dysk SSD z każdym planem.

SSL jest uwzględniony jako część planu wyższego poziomu. Podobnie, kopia zapasowa danych jest dostępna tylko dla wyższego planu.

W przypadku podstawowych planów możesz dodać SSL na 11,99 USD na całe życie. Możesz dodać codzienną kopię zapasową za 2,09 USD miesięcznie i dodać ochronę CloudFlare za 7,50 USD na całe życie.

Usługa tworzenia kopii zapasowych:

Hostinger obsługuje usługi tworzenia kopii zapasowych, które są opcjonalne w ramach podstawowych planów. Biznesplan obejmuje codzienne usługi tworzenia kopii zapasowych.

Codzienny hosting hostingu kopii zapasowych Joomla

Codzienna kopia zapasowa obejmuje pliki, dane, bazę danych i e-maile. Przywrócenie można przeprowadzić za pomocą panelu sterowania.

Plany:

Hostinger ma 3 różne plany – Starter, Premium, Business. Ceny każdego z nich po raz pierwszy wynoszą odpowiednio 0,80 USD / miesiąc, 2,15 USD / miesiąc i 3,45 USD / miesiąc.

Hosting Joomla Plany hostingowe

Ceny po raz pierwszy obejmują co najmniej 50% zniżki na wszystkie plany. Odnowienia dla wszystkich planów są wyższe.

Każdy z tych planów odnawia się po cenie odpowiednio 7,99 USD / miesiąc, 11,95 USD / miesiąc i 15,95 USD / miesiąc.

Obsługa klienta:

Hostinger ma dedykowaną sekcję samouczka obejmującą wiele tematów związanych z hostingiem. Możesz także skorzystać z czatu na żywo lub zdobyć bilet.

Jednak wsparcie istnieje tylko dla płatnych klientów. Jeśli więc nie jesteś klientem Hostingera, nie będziesz mógł się z nim skontaktować przez czat na żywo.

hostinger czat na żywo hosting joomla

Przy oddzielnej cenie ma również priorytetowe wsparcie.

Odwiedź Hostinger

4. SiteGround

hosting strony Joomla

SiteGround oferuje szereg usług hostingowych i obejmuje hosting oparty na Joomla. Został on uruchomiony w 2004 roku i ma siedzibę w Sofii w Bułgarii.

Obsługuje ponad 1 000 000 domen na całym świecie i ma centra danych rozproszone w Singapurze, Holandii, USA i Wielkiej Brytanii.

Czas działania:

SiteGround wykorzystuje najnowsze technologie prędkości z dyskiem SSD, aby zapewnić znaczną wydajność i czas pracy bez przestojów. Oferuje 99,9% gwarancję bezawaryjności.

Aby zmierzyć czas pracy & prędkość serwerów hostingowych SiteGround, kupiłem domenę od SiteGround.

Zapewnia dobry czas pracy.

czas pracy na siteground

Zarejestrowane wskaźniki czasu działania dla SiteGround można zobaczyć tutaj.

Niezawodność i bezpieczeństwo:

SiteGround ma 4 centra danych, z których możesz wybierać. SSL i HTTPs są obsługiwane w każdym planie.

Podstawowy plan obsługuje bezpłatną usługę CloudFlare CDN i bezpłatną codzienną kopię zapasową. Obsługiwana jest również wtyczka jHackGuard.

hosting Joomla bezpieczeństwa

Joomla SuperCacher jest częścią bardziej zaawansowanego planu.

Usługa tworzenia kopii zapasowych:

SiteGround zapewnia usługi tworzenia kopii zapasowych wraz ze wszystkimi swoimi planami. Wszystkie jego plany obejmują bezpłatną kopię zapasową. Usługa przywracania nie jest jednak objęta planem podstawowym.

tworzenie kopii zapasowych przez siteground joomla hosting

Inne plany obsługują bezpłatne przywracanie kopii zapasowych. Najbardziej zaawansowany plan obejmuje przywracanie kopii zapasowych OnDemand.

Plany:

SiteGround ma 3 plany hostingowe Joomla – StartUp, GrowBig i GoGeek. Ceny każdego z tych planów wynoszą odpowiednio 3,95 USD / miesiąc, 5,95 USD / miesiąc i 11,95 USD / miesiąc.

Plany hostingowe SiteGround Joomla

Początkowo plany zaczynają się od przystępnej ceny. Jednak odnowienia są droższe. Plan StartUp odnawia się za 11,95 USD / miesiąc. Plan GrowBig odnawia się za 19,95 USD / miesiąc, a plan GoGeek odnawia się za 34,95 USD / miesiąc.

W dłuższym okresie plany wydają się droższe.

Obsługa klienta:

SiteGround obsługuje czat sprzedażowy i można go również uzyskać przez telefon. Zobowiązuje się do wsparcia 24/7 bez czekania. Bilety można rozwiązać w czasie krótszym niż 10 minut.

czat siteground dla hostingu Joomla

Więc zbadałem ich opcję czatu na żywo. Czas oczekiwania wynosił mniej niż 60 sekund. Przedstawiciel obsługi klienta szybko udzielił informacji.

Odwiedź SiteGround

5. HostGator

Hostgator joomla hosting

HostGator to kolejna popularna platforma hostingowa, która jest częścią Endurance International Group. Obsługuje ponad 9 milionów domen i obsługuje ponad 400 000 klientów.

HostGator został uruchomiony w 2002 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Houston w Teksasie w USA. HostGator to jedno z niewielu rozwiązań Green Hosting dostępnych na rynku.

Czas działania:

HostGator gwarantuje dostępność przez 99,9% czasu. Zapewnia niezmierzone miejsce na dysku z niezmierzoną przepustowością.

Chociaż zobowiązują się do tego, zarejestrowałem czas pracy za pośrednictwem mojej strony testowej na HostGator.

czas działania hostgatora

Tutaj możesz zobaczyć najnowszą dostępność.

Ogólnie rzecz biorąc ma dobry czas pracy, z wyjątkiem sierpnia, w którym odnotowano niewielki spadek.

Niezawodność i bezpieczeństwo:

Darmowe SSL jest częścią każdego planu. Aby to dodać, obejmuje również bezpłatną aktualizację protokołu SSL.

Dzięki HostGator możesz mieć natychmiastowe kopie zapasowe. Dodatkowo możesz wybrać monitorowanie SiteLock w oddzielnej cenie.

Plany obejmują także ochronę przed spamem i zabójcą Hotlink.

hostgator joomla bezpieczeństwo hostingu

HostGator oferuje katalogi chronione hasłem.

Usługa tworzenia kopii zapasowych:

HostGator zapewnia usługi tworzenia kopii zapasowych. Możesz wykonać kopię zapasową w dowolnym momencie za pomocą cPanel. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej otrzymasz link do pobrania.

Podobnie przywracanie można również przeprowadzić w dowolnym momencie. Kopię zapasową witryny można wybrać po cenie 2 USD miesięcznie i należy ją odnawiać co roku.

kopia zapasowa hostgator joomla hosting

Zapewnia to codzienną automatyczną kopię zapasową plików i bazy danych. Jest obsługiwany przez CodeGuard.

Plany:

HostGator obsługuje 3 różne plany – Hatchling, Baby i Business. Początkowa cena tych planów wynosi odpowiednio 3,95 USD / miesiąc, 5,95 USD / miesiąc i 5,95 USD / miesiąc.

HostGator Joomla Plany hostingowe

Ceny te dotyczą najdłuższych planów 36 miesięcy. Odnowienia są droższe w porównaniu do cen początkowych.

Odnowienie planu Hatchling wynosi 6,95 USD / miesiąc. Podobnie, plan Baby odnawia się za 9,95 $ / miesiąc, a biznesplan odnawia się za 14,95 $ / miesiąc.

Obsługa klienta:

HostGator ma wiele samouczków pomocy technicznej, w tym samouczki wideo. Możesz skontaktować się z obsługą klienta przez czat na żywo lub e-mail.

Oferuje wsparcie 24/7/365. Strona zawiera także forum dedykowane HostGator.

Wypróbowałem ich opcję czatu na żywo.

Hostgator Joomla Hosting Chat 1

Czat rozpoczął się niemal natychmiast, a przedstawiciel obsługi klienta udzielił szybkich informacji.

Odwiedź HostGator

WNIOSEK:

Wszystkie wyżej wymienione opcje hostingu Joomla są różne w pewien sposób. Tak więc w pewien sposób każda platforma hostingowa ma swoje pozytywne aspekty wraz z wadami.

Cechą wspólną każdego z nich jest dobry czas pracy bez przestojów, usługi tworzenia kopii zapasowych i wyższe wskaźniki odnowienia w porównaniu do cen po raz pierwszy.

W niektórych przypadkach, takich jak HostGator, usługi tworzenia kopii zapasowych Hostinger są naliczane osobno w zależności od wybranego planu.

SiteGround i HostGator zapewniają całodobową obsługę klienta, której brakuje na innej platformie hostingowej.

Pod względem bezpieczeństwa wszystkie platformy hostingowe zapewniają dobre wsparcie.

Chociaż Hostinger i HostGator nie zapewniają wszystkich funkcji bezpieczeństwa w ramach planu, nadal można je wybrać.

Jeśli chodzi o funkcje, które są bogate w funkcje, Rochen i BlueHost oferują szereg funkcji obsługiwanych przez programistów.

Wreszcie przejście do aspektu przyjaznego budżetowi. Każda z nich ma przystępną cenę początkową.

Jednak jeśli chodzi o różnicę między ceną początkową a ceną odnowienia, Rochen jest niedrogą opcją na dłuższą metę.

Co więcej, Rochen jest oficjalnym partnerem Joomla, co czyni go sprzyjającą opcją dla hostingu Joomla.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map