NameCheap Review 2020: Historia dostępności + zalety i wady po użyciu!

Ten artykuł został poprawiony i zaktualizowany 3 kwietnia 2020 r.


W świecie rejestracji nazw domen niewiele nazw jest większych niż Namecheap. Namecheap ma ugruntowaną pozycję w dziedzinie rejestracji domen ze względu na niskie ceny i niezawodną obsługę.

Podobnie jak wielu innych rejestratorów, Namecheap oferuje również usługi hostingowe. Niestety, chociaż wszyscy znamy Namecheap jako rejestratora, niewielu z nas zna Namecheap jako gospodarza. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że nazwa firmy odnosi się bezpośrednio do domen i nie hostingu, ale mimo to …

Dzisiaj masz szczęście! Ponieważ w tym przeglądzie podsumuję moje ustalenia z używania Namecheap. Aby uczynić rzeczy wyjątkowo wyjątkowymi, powiem o Namecheap zarówno jako gospodarzu, jak i rejestratorze.

Jak zatem układa się Namecheap? Czy to jest dobre tylko dlatego, że jest tanie? Czy jest to dobre tylko do zarządzania 10 milionami domen, czy może wykonać także inną część równania witryny?

To skomplikowane, ale się tam dostaniemy. Więc bez zbędnych ceregieli porozmawiajmy o Namecheap!

Plusy

Zacznijmy od tego, co zamierza Namecheap, jako rejestrator domen i jako host.

Dla obie rejestracja i hosting domen, największą siłą Namecheap jest przystępność cenowa. Chociaż ceny oczywiście różnią się w zależności od produktu, jest całkiem jasne, że Namecheap generalnie ma jedne z najniższych cen za rejestrację domeny i hosting.

Otrzymaj .com za 5,88 USD / 1 rok, Kod promocyjny: NEWCOM

Strona rejestratora domen Namecheap ma przyzwoitą funkcjonalność – możesz robić, co trzeba i, co ważne, zyskujesz bezpłatną prywatność Whois przez rok przy każdej rejestracji domeny (większość opłat rejestracyjnych).

namecheap-whoisguard

Jako gospodarz Namecheap nie jest obciążony funkcjami i zasobami, ale z pewnością jest przyzwoity w cenie – szczególnie w przypadku hostingu współdzielonego, w którym już można szukać niedrogich opcji, Namecheap zapewnia dobrą mieszankę ceny i zasobów.

Jedną wielką zaletą Namecheap jest to, że jest bardzo łatwy w użyciu. Zarówno hosting, jak i rejestracja domeny w Namecheap to płynne procesy, z intuicyjnym i prostym interfejsem użytkownika, w znacznym stopniu pozbawionym dodatków.

Najwyraźniej Namecheap jest w toku – jego obsługa klienta jest ogólnie dobra. Przedstawiciele są na ogół pomocni i reagują, a informacje na stronie są przyzwoite. Nie ma tu nic wyjątkowego, ale niewiele narzekać.

Namecheap ma również dobre bezpieczeństwo i jest niezawodny jako rejestrator.

Jako gospodarz… cóż, czas przejść do wad.

Cons

Wady? Ale Namecheap tak dobrze sobie radził! Tak, cóż, niskie ceny nie zawsze gwarantują jakość we wszystkim, niestety.

Główną cechą, jaką mam w Namecheap, są wątpliwe wyniki pracy (według naszych pomiarów). Nasze pomiary wykazały czas sprawności poniżej standardu branżowego. To nie koniec świata, ale sprawia, że ​​jego hosting wygląda mniej atrakcyjnie.

Ponadto, jeśli chodzi o zaawansowane produkty hostingowe Namecheap (takie jak VPS i hosting dedykowany), uważam, że przyzwoite ceny Namecheap nie liczą się tak bardzo. Oczywiście, warto oszczędzać, ale każdy, kto już inwestuje w cięższe rozwiązanie hostingowe, chce przede wszystkim jakości.

Mając to na uwadze, nie jest tak, że Namecheap jest zły – może to być trochę ryzykowne. Jeśli szukasz bardziej poważnego rozwiązania hostingowego, prawdopodobnie lepiej jest sprawdzić firmę zajmującą się głównie hostingiem.

Na papierze lista wad nie wydaje się zbyt długa. Są jednak nieco surowe i mogą sprawić, że Namecheap będzie mniej atrakcyjny dla niektórych potencjalnych klientów. Jak dotąd jednak zarysowaliśmy tylko powierzchnię – przejdźmy do szczegółów!

Ceny i funkcje:

To dużo informacji, więc najpierw powiem o funkcjach i cenach Namecheap jako rejestrator domen, a następnie jako host. Inne czynniki – łatwość użycia – są łatwiejsze do wspólnej oceny.

Namecheap ma rejestratora jest niewątpliwie silny. Krótka wersja: ma świetne ceny, dobre funkcje i jest bardzo prosta jako usługa. Nic dziwnego, że zarządza 10 milionami domen.

Dłuższa wersja: pojedyncza domena .com na Namecheap zwykle kosztuje 8,88 USD rocznie w momencie pisania tego tekstu.

Jest to już kilka dolców poniżej typowej ceny i chociaż opłaty za przedłużenie są wyższe, nie są one znacznie wyższe – szczególnie, jeśli kupujesz więcej niż rok na samym początku.

W rzeczywistości Namecheap jest jedną z najlepszych opcji, jeśli chcesz utrzymać swoje domeny przez więcej niż pierwsze dwa lata, ponieważ ceny odnowienia pozostają niezmiennie niskie we wszystkich obszarach.

Otrzymujesz również bezpłatny rok WhoisGuard, co jest świetne, ponieważ rejestratorzy domen zwykle pobierają za to opłaty osobno, i jest to niezbędne dla większości użytkowników (WhoisGuard chroni Twoją prywatność, ukrywając dane rejestracyjne przed publicznym rejestrem domen).

Jeśli chcesz kupować hurtowo, Namecheap jest nadal dobrą opcją. Do wyboru jest mnóstwo domen najwyższego poziomu (TLD), z których większość jest konkurencyjna cenowo. Narzędzia Namecheap są na tyle proste, że nawet kupujący hurtowo mogą zarządzać rzeczami bez większych problemów.

Aparat do zarządzania domenami Namecheap ma również sklep z aplikacjami, ale jest dość bezbłędny.

namecheap-app-store

Bez wciągania cię w niepotrzebne informacje, praca Namecheap jako rejestratora domen jest bardzo solidna. Nie ma zbyt wielu narzędzi, ale jest to całkiem naturalne, biorąc pod uwagę, że zarządzasz domenami, a nie stronami internetowymi – a jeśli chodzi o te narzędzia, działają one dobrze i bardzo łatwo jest je zrozumieć.

Porozmawiajmy o jego hostingu:

Jeśli chodzi o hosting, Namecheap ma zaskakująco kompleksowy zestaw opcji: wszystkie są udostępniane, WordPress, reseller, VPS i hosting dedykowanego serwera.

Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz oczekiwać, że hosting współdzielony będzie głównym punktem przyciągania Namecheap – w końcu niedrogi hosting wydaje się, że naturalnie byłby siłą Namecheap.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ceny dzielonego hostingu Namecheap, zawahałem się.

nc-shared-hosting

Co? 15,44 USD miesięcznie za hosting dzielony ?! Ale potem zdałem sobie sprawę, że była to cena roczna – tj. Za 12 miesięcy razem.

nc-dzielone-miesięczne ceny

Jeśli płacisz z miesiąca na miesiąc, zaczyna się od 2,88 USD. Chociaż nie wdrożyliśmy jeszcze funkcji, jest to całkiem świetna cena. Ale jeszcze bardziej imponujące jest to, że jest to cena z miesiąca na miesiąc, która jest zwykle znacznie droższa. Niska cena miesięczna oznacza, że ​​hosting dzielony Namecheap jest na innym poziomie przystępności cenowej, który jest dopasowany tylko przez jedną lub dwie inne firmy hostingowe.

Płacenie rocznie jest jeszcze tańsze, przynajmniej przez pierwszy rok. W drugim roku cena podwaja się – typowo. Ale nawet tutaj podwojenie ceny jest nadal niezwykle przystępne. Odnowiona cena hostingu dzielonego z Namecheap jest na równi z obniżonymi cenami w pierwszym roku u większości innych głównych dostawców hostingu.

To sprawia, że ​​Namecheap jest naprawdę niedrogą opcją współdzielonego hostingu nawet po cenie przedłużenia. Dobra, ale czy cena jest tego warta?

Opcje hostingu współdzielonego obejmują co najmniej 20 GB miejsca na dysku z akceleracją SSD, niezmierzoną przepustowość, 3 strony internetowe, narzędzie do tworzenia witryn oraz wybór centrum danych w USA lub Wielkiej Brytanii (chociaż centra danych w Wielkiej Brytanii kosztują złotówkę lub dwa dodatkowe miesięcznie). Są również dostarczane z bezpłatnymi domenami, bezpłatnym WhoisGuard i maksymalnie 50 pozytywnymi certyfikatami SSL.

Jak można się spodziewać, wyższe poziomy zapewniają nieograniczoną liczbę witryn i więcej miejsca na dysku SSD. Kopie zapasowe są przyzwoite – dwa razy w tygodniu dla pierwszych dwóch poziomów i 6 razy dziennie co tydzień dla trzeciego poziomu. Podobnie jak w przypadku innych dostawców, możesz dodać dedykowany adres IP za dodatkowe 2 USD miesięcznie i uzyskać dostęp do sklepu z aplikacjami, który ma dużą liczbę bezpłatnych aplikacji.

Głównym problemem, jaki mam z tymi funkcjami, jest to, że trzeci poziom jest ograniczony do 50 GB czystego miejsca na dysku SSD. To dobra kwota, ale nadal uważam, że w przypadku trzeciego poziomu może być wyższa.

Podsumowując, muszę powiedzieć, że hosting dzielony wygląda całkiem solidnie, jeśli chodzi o jego funkcje. Co powiesz na wszystko inne?

Hosting WordPress jest również bardzo przystępny cenowo. Oczywiście cena miesięczna jest wyższa niż cena roczna, ale z pewnością jest ona równa lub niższa od ceny rynkowej hostingu WordPress.

Hosting WordPress przez Namecheap działa w chmurze Namecheap i podobno sprawia, że ​​jest to znacznie szybsze niż używanie WordPress na zwykłym współdzielonym koncie hostingowym. Poza tym nie wygląda na obciążonego funkcjami, ale ma wystarczająco przyzwoite ceny, aby było uczciwe.

Wygląda całkiem podobnie w przypadku hostingu dla sprzedawców.

nc-reseller-hosting

Ceny są nadal dość niskie, a jeśli wiesz, co robisz, możesz łatwo osiągnąć porządny zysk. Zastanawiam się, czy pierwszy poziom mógłby zająć więcej miejsca na dysku, ale jest w porządku.

Hosting VPS jest nadal dość przystępny, ale nieco więcej w „normalnym” zakresie.

namecheap-vps-hosting

Zasoby przydzielone do planów VPS nie są złe, ale są inni dostawcy, którzy mają wyższą jakość opcji VPS w podobnych cenach lub przynajmniej ceny nie znacznie droższe.

Wreszcie, opcje serwera dedykowanego z Namecheap są w porządku. Możesz wybierać spośród serwerów odprawy (niższej klasy) lub serwerów „nowych” (zgadnij co to oznacza).

Serwery rozliczeniowe są zaskakująco przystępne. Tak, nawet w przypadku produktów zaklasyfikowanych jako serwery „odprawy”. Masz 8 opcji z przyzwoitą specyfikacją.

serwery dedykowane namecheap

Opcje wyższej klasy są oczywiście droższe, a do wyboru są tylko trzy opcje. Te mają znacznie lepsze specyfikacje niż serwery odprawy.

namecheap-new-server

Z grubsza mówiąc, hosting Namecheap jest zdecydowanie warty sprawdzenia, jeśli chodzi o jego niższe opcje: hosting dzielony i hosting WordPress.

Jeśli udostępniasz hosting lub WordPress, zwykle możesz spodziewać się niższej jakości specyfikacji w porównaniu do VPS lub dedykowanego hostingu, a jeśli masz na myśli, szukając tych opcji, NameCheap może być warte wypróbowania.

Chociaż hosting dzielony jest zdecydowanie najlepszą ofertą Namecheap, z doskonałym zestawem funkcji i zasobów przeznaczonych na niskie ceny, inne opcje nie są złe. Ale o to chodzi: nieźle. Hosting WordPress przez Namecheap jest na tyle niski, że uważam, że warto spróbować dla osób szukających oszczędności.

Jeśli jednak prowadzisz firmę, byłbym trochę bardziej sceptyczny. Jeśli jesteś małą firmą, która trzyma się jednej witryny i nie spodziewasz się dużego ruchu, to plany udostępnione przez Namecheap lub nawet WordPress mogą być całkiem dobrą opcją.

Jeśli spodziewasz się dużego ruchu i chcesz usługi wyższej jakości, Namecheap nie będzie zły, ale może nie uzasadniać jego ceny. Jasne, jest tanie, ale w tym momencie chętnie zainwestujesz w wyższą jakość. Inne firmy hostingowe oferują lepsze specyfikacje, a nawet niższe limity alokacji zasobów, dla cen, które są wprawdzie wyższe, ale wcale nie są niezasłużone.

Podsumowując, hosting Namecheap to ukryty klejnot dla osób prywatnych lub małych firm, które potrzebują tylko jednej lub dwóch witryn. Jeśli szukasz czegoś wyższej klasy, hosting Namecheap może nie być świetny. Jeśli chodzi o domeny, Namecheap jest zdecydowanie świetną opcją.

Łatwość użycia

Łatwość użycia jest ważna zarówno dla hostingu, jak i zarządzania domeną, ale na różne sposoby.

Rejestrator zajmuje się podstawami zarządzania domeną, więc jeśli chcesz zabezpieczyć nazwę swojej witryny, nie musisz wiele robić. Zasadniczo musisz odpowiednio dostosować ustawienia / preferencje, upewnić się, że wszystko jest powiązane z witryną, a następnie możesz rozpocząć.

Jeśli kupujesz hurtowo lub handlujesz domenami, nawet u rejestratora jest to całkiem proste, ponieważ dysponują one narzędziami ułatwiającymi wykonywanie tych zadań.

Namecheap radzi sobie bardzo dobrze na froncie domeny. Interfejs użytkownika jest bardzo prosty: po prostu dostajesz pulpit nawigacyjny i kilka innych stron na pasku bocznym, które pozwalają łatwo zarządzać domenami i kontem Namecheap.

pulpit nawigacyjny namecheap

* Uwaga: Przepraszamy za cenzurę! To ściśle tajny projekt, którego jeszcze nie jestem gotowy pokazać światu…!

W każdym razie łatwość obsługi jest moim zdaniem nieco ważniejsza dla hostingu. Tak, hosting jest podobny do rejestracji domeny, ponieważ zasadniczo szukasz odpowiedniej alokacji zasobów za odpowiednią cenę, a następnie możesz pozwolić hostowi wykonać to za Ciebie.

Jednak hosting jest nieco bardziej skomplikowany ze względu na różne różne rzeczy: możesz używać kreatora stron lub integrować się z WordPress, lub możesz zarządzać certyfikatami SSL lub kontami e-mail lub dowolną liczbą innych rzeczy. Ponadto istnieje wiele innych rzeczy do zarządzania hostingiem Twojej witryny.

To jest podobne, ale inna bestia. Na szczęście Namecheap sprawia, że ​​zarządzanie hostingiem jest tak proste, jak najlepsze z nich. Interfejs użytkownika Namecheap do hostingu jest bardzo podobny do interfejsu użytkownika do zarządzania domenami (na zdjęciu powyżej).

Oto kolejna rzecz, która jest dobra i zła: Namecheap bardzo ułatwia połączenie domeny z hostingiem, jeśli chcesz używać Namecheap do obu. Dlaczego to takie złe? Ponieważ oznacza to pewną wyprzedaż, która może być irytująca, choć nie jest to zbyt wiele.

Z drugiej strony, jeśli chcesz połączyć hosta i domenę, Namecheap to pestka. Gdy zaczniesz korzystać z usługi hostingowej Namecheap, powiedziałbym, że jest to całkiem proste.

Podobnie jak rejestrator domen, Namecheap jest intuicyjny w obsłudze i ma łatwy interfejs użytkownika. Dołączony cPanel uprości wszystko, a skórki Namecheap zapewnią płynne wrażenia.

Ponadto, udostępnione pakiety hostingowe Namecheap są dostarczane wraz z narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jest to całkiem normalne, ale narzędzie do tworzenia witryn Namecheap jest szczególnie intuicyjne i wydajne.

funkcje namecheap

Jedną z rzeczy, które lubię w Namecheap, jest względna przejrzystość. To prawda, że ​​Namecheap nie umieszcza na swojej stronie docelowej wielkiego sztandaru z napisem „TWÓJ PAKIET HOSTINGOWY ODNOWIĄ SIĘ X CENA £!”

Ale wciąż jest to firma, która zapewnia użytkownikom prostotę. Dotyczy to procesu rejestracji domeny i procesu zarządzania domeną po rejestracji. Dotyczy to również hostingu: bardzo łatwo jest sprawdzić ustawienia konta i zmodyfikować je w razie potrzeby.

Podsumowując: rejestracja domeny Namecheap jest tak prosta, jak to tylko możliwe – tylko Domeny Google są prostsze – a jej hosting jest równie łatwy w użyciu, jak główni konkurenci Namecheap.

Obsługa klienta

Oczywiście nie zawsze można polegać na łatwości użytkowania produktu. Czasami pojawiają się trudności techniczne lub czasami oprogramowanie jest łatwe w użyciu, ale musisz wiedzieć, jak zrobić coś niezwykłego, wprowadzić zmiany na koncie itp..

Obsługa klienta jest zatem niezbędna – czy przystępność cenowa Namecheap wiąże się z kosztem dobrej obsługi klienta? Zobaczmy.

Uwaga: pamiętaj, że zasoby obsługi klienta Namecheap są dzielone między domeną a stroną hostingową.

Po pierwsze, masz kilka możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami. Możesz to zrobić za pośrednictwem biletu lub czatu na żywo – niestety obecnie brak wsparcia telefonicznego. Jednak sprzedaż biletów i czat na żywo działały w przeszłości całkiem dobrze. Oto przykład…

namecheap-chat-1

Dotarcie do przedstawiciela zajęło mi około minuty, co nie jest złe.

namecheap-chat-2

Co jest niefortunne jest jednak to, że przedstawicielowi zajęło półtorej minuty, by w odpowiedzi do mnie wrócić.

namecheap-chat-3

To całkiem dobry przykład mojego doświadczenia z obsługą klienta Namecheap na czacie na żywo. Niektóre z moich doświadczeń były szybsze, ale niewiele z nich było wolniejszych. W każdym razie, w porównaniu do najlepszych czatów na żywo, jest to trochę powolne, ale biorąc pod uwagę wszystko, otrzymałem odpowiedź w ciągu mniej niż 4 minut. Powiedziałbym, że to nadal dobry czat na żywo.

Oprócz kontaktowania się z przedstawicielami, możesz zostawić opinię, przeczytać aktualizacje statusu i aktualności.

Nie podoba mi się sposób, w jaki obsługa Namecheap na miejscu i informacje są zorganizowane: sprawy są zbyt rozdzielone. Główna strona pomocy Namecheap zawiera przyciski umożliwiające kontakt z przedstawicielami, a także popularne artykuły i często zadawane pytania. Posiada również pasek wyszukiwania dla bazy wiedzy.

Alternatywnie możesz przejść bezpośrednio do bazy wiedzy, osobnej strony i stamtąd przeglądać artykuły (lub wyszukiwać).

baza wiedzy namecheap

Lubię bazę wiedzy Namecheap. Jest dobrze zorganizowany, ma dużo treści i jest przyjemny dla oka.

Namecheap ma również centrum zasobów, które składa się zasadniczo z mniej wsparcia technicznego dla praktycznych zastosowań technologii Namecheap – rzeczy, które każdy może uznać za przydatne, na przykład jak zbudować stronę internetową, dobre praktyki SEO i tak dalej.

Takie centra zasobów są powszechne, ale fajnie jest widzieć Namecheap.

Chociaż obsługa klienta Namecheap nie jest niesamowicie wzmocniona, nadal jest bardzo silna. Przedstawiciele klientów wydają się reagować i pomagać z mojego doświadczenia, a informacje i zasoby na stronie są dostępne i przydatne. Wsparcie Namecheap może nie być encyklopedyczne, ale absolutnie ma więcej niż gołe kości.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Bezpieczeństwo jest niezbędne zarówno do rejestracji domeny, jak i hostingu. Czy Namecheap dobrze radzi sobie z bezpieczeństwem na obu frontach??

Tak! Cóż… jest przyzwoity. Chciałbym, aby na stronie Namecheap dostępnych było więcej informacji, ale sama jej popularność oznacza, że ​​Namecheap można przynajmniej zaufać przy rejestracji domeny.

Problem pojawia się bardziej w przypadku hostingu: nie wiemy, jak popularny jest hosting Namecheap, a ponieważ Namecheap jest najpierw rejestratorem domen, a hostem drugim, nie jest jasne, ile zasobów zostanie przekierowanych na bezpieczeństwo i niezawodność hostingu.

Na szczęście Namecheap ma pewne przyzwoite standardy bezpieczeństwa w całej firmie, a także ma przyzwoite narzędzia / funkcje bezpieczeństwa dla użytkowników.

Na przykład możesz użyć uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) dla swojego konta i cPanel, a także otrzymać certyfikaty SSL za darmo z niektórymi pakietami hostingowymi (przez pierwszy rok). Ponadto zyskujesz bezpieczeństwo blokady domeny i bezpłatny WhoisGuard na rok przy każdej rejestracji domeny. Możesz zaktualizować w celu uzyskania specjalnych zabezpieczeń Namecheap lub możesz kupić Namecheap VPN.

Namecheap stosuje również ochronę DDoS dla wszystkich swoich serwerów i ma personel dostępny do obsługi serwerów w przypadku ataku DDoS. Namecheap używa również najnowszych serwerów, ma dobrą ochronę RAID dla serwerów, regularnie testuje swoje serwery i ma pełną redundancję „na wszystkich poziomach” w ich sieci.

To wszystko brzmi doskonale, ale nawet świetne bezpieczeństwo nie oznacza, że ​​na pewno zobaczysz doskonały czas pracy strony. Jak działa Namecheap?

Czas pracy
99,75%
Czas odpowiedzi
770 ms

Oto średni czas działania:
 • Mar 2020: 99,93%
 • Luty 2020: 99,78%
 • Styczeń 2020: 99,70%
 • Gru 2019: 99,11%
 • Listopad 2019: 98,97%
 • Paź 2019: 98,37%
 • Wrz 2019: 98,60%
 • Sierpień 2019: 98,17%
 • Lip 2019: 99,84%
 • Czerwiec 2019: 99,73%
 • Maj 2019: 99,82%
 • Kwi 2019: 99,81%
 • Mar 2019: 99,87%
 • Luty 2019: 99,91%
 • Styczeń 2019: 99,89%
 • Gru 2018: 99,91%
 • Listopad 2018: 99,57%
 • Paź 2018: 99,91%
 • Wrz 2018: 99,98%
 • Sierpień 2018: 99,94%
 • Lipiec 2018: 100%
 • Czerwiec 2018: 100%
 • Maj 2018: 100%
 • Kwi 2018: 100%
 • Mar 2018: 99,99%
 • Luty 2018: 99,98%
 • Styczeń 2018 r .: 100%
 • Grudzień 2017: 100%
 • Listopad 2017: 99,99%
Oto średni czas reakcji:
 • Mar 2020: 804 ms
 • Luty 2020: 768 ms
 • Styczeń 2020: 789 ms
 • Gru 2019: 768 ms
 • Listopad 2019: 656 ms
 • Paź 2019: 668 ms
 • Wrz 2019: 747 ms
 • Sierpień 2019: 847 ms
 • Lip 2019: 1687 ms
 • Czerwiec 2019: 1467 ms
 • Maj 2019: 1577 ms
 • Kwi 2019: 1233 ms
 • Mar 2019: 1137 ms
 • Luty 2019: 1125 ms
 • Styczeń 2019: 1089 ms
 • Grudzień 2018: 514 ms
 • Listopada 2018: 571 ms
 • Paź 2018: 436 ms
 • Wrz 2018: 461 ms
 • Sierpień 2018: 629 ms
 • Jul 2018: 613 ms
 • Czerwiec 2018: 520 ms
 • Maj 2018: 350 ms
 • Kwi 2018: 369 ms
 • Mar 2018: 310 ms
 • Luty 2018: 723 ms
 • Styczeń 2018: 545 ms
 • Grudzień 2017: 335 ms
 • Listopad 2017: 302 ms

Tutaj możesz sprawdzić szczegółowy wynik uptime.

Jak widać, czas sprawności jest przyzwoity, ale daleki od ideału. Namecheap obiecuje 100% czasu działania, ale w rzeczywistości jest to niuansowa obietnica: Namecheap jest obiecujący jego serwery będzie mieć 100% czasu działania bez Twojej witryny. Nie daj się zwieść.

Chociaż czasy reakcji były ogólnie dobre (z wyjątkiem stycznia), wyniki uptime sprawiają, że waham się polecić firmie, która naprawdę liczy na zawsze aktywną stronę internetową.

Niemniej jednak, przy cenach Namecheap, nie jest to okropna sprzedaż. To niefortunne, że branżowy standard 100% czasu działania witryny nie jest spełniony, ale zrozumiały. Jeśli nadal interesuje Cię Namecheap, zastanów się nad ostrzeżeniem o czasie pracy!

Krótka wersja jest taka: Namecheap ma dobre bezpieczeństwo i prawdopodobnie możesz zaufać swoim informacjom. Problemem będzie więcej czasu dostępności i niezawodności dla tych, którzy interesują się Namecheap jako gospodarzem. Jako rejestrator domen Namecheap jest tak wiarygodny, jak tylko możesz.

Wniosek: Czy polecam Namecheap?

Biorąc wszystko pod uwagę, jak tam Namecheap?

Jako rejestrator Namecheap najwyraźniej zasługuje na swoje miejsce jako jeden z najlepszych psów. Ma dobre ceny, łatwy interfejs do zarządzania domenami i dobre oferty na całym spektrum nabywców z jednej domeny do kupujących hurtowo.

Jako gospodarz Namecheap jest znacznie bardziej skomplikowany. Z jednej strony Namecheap jest bardzo przystępny cenowo dla niższych produktów hostingowych, udostępnianych lub WordPress.

Te pakiety mają naprawdę niskie ceny i przyzwoite alokacje zasobów. Są to całkiem dobre oferty dla tych, którzy są gotowi zaryzykować potencjalnie niepewny czas pracy.

Wyższe poziomy wyglądają dobrze na papierze, ale zostawiłbym to firmie, która specjalizuje się bardziej bezpośrednio w hostingu.

Namecheap wydaje się świetny, ale nasze pomiary czasu działania były lekką piętą achillesową. Szczególnie jeśli masz potrzeby e-commerce, Namecheap może być nieco ryzykowny.

Jeśli czas dostępności strony najwyższego poziomu jest dla Ciebie mniej ważny – zazwyczaj jesteś hobbystą lub firmą, która chce witryny, ale nie znajduje witryny niezbędnej dla firmy – wtedy Namecheap może nadal być przyzwoitą opcją, która Cię oszczędza pieniądze.

Krótko mówiąc, doszedłem do wniosku, że Namecheap jest ryzykowną opcją dla osób wymagających intensywnego hostingu i kradzież dla tych, którzy tego nie robią. Jako rejestrator jest ogólnie świetny. Ale jeśli nadal nie masz pewności, wypróbuj bez ryzyka przez 30 dni!

Odwiedź NameCheap

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map