NameCheap vs. Godaddy: 7 minut, aby dowiedzieć się, który z nich jest lepszy w 2020 roku

Więc planujesz uruchomić własną stronę internetową? To wspaniale. Coś bardzo podstawowego, czego potrzebujesz, to domena. I tak, na początek rejestrator domen.


Na początek powiem krótko, czym dokładnie jest rejestracja domeny. Rejestracja nazwy domeny to proces rezerwacji nazwy w Internecie na określony czas, na przykład jeden rok.

Domena pozostaje z tobą, dopóki ją odnowisz. Nie ma możliwości zakupu nazwy domeny na zawsze.

Nazwa domeny nadaje Twojej witrynie unikalną, rozpoznawalną nazwę. Istnieje kilka firm hostingowych, które zapewniają rejestrację domen wraz z rozwiązaniami hostingowymi.

Rzeczywiście, wybór odpowiedniej usługi rejestracji domen może być żmudnym zajęciem, chyba że jesteś w pełni świadomy usług oferowanych przez firmy.

Używam dwóch równie dużych marek hostingowych NameCheap i GoDaddy od dłuższego czasu.

W oparciu o moje doświadczenie dam ci przegląd porównawczy obu usług rejestracji domen.

Wcześniej przedstawię krótki przegląd tych firm. Począwszy od NameCheap.

Co to jest NameCheap?

NameCheap została założona przez Richarda Kirkendalla w 2000 roku. Siedziba firmy znajduje się w Los Angeles w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Produkty NameCheap obejmują nazwy domen, hosting, WhoisGuard, certyfikaty SSL.

Następnie przejdź do GoDaddy.

Co to jest Godaddy?

Firma GoDaddy powstała po raz pierwszy w 1997 roku z siedzibą w Scottsdale, Arizona, USA. GoDaddy ma ponad 17 milionów klientów na całym świecie. Produkty GoDaddy obejmują rejestrację domen, hosting, certyfikaty SSL i małe firmy.

Trendy popularności:

Porównanie popularności obu marek jest pokazane poniżej. Najwyraźniej GoDaddy uderza pod nazwą NameCheap pod względem popularności.

Jeśli sprawdzimy jeden konkretny region, to GoDaddy znów będzie bardziej popularny. Te statystyki dotyczą USA.

Cennik:

Model wyceny zarówno dla NameCheap, jak i GoDaddy ma wiele odmian.

Pozwól mi umieścić to w różnych kategoriach, zaczynając od ceny rejestracyjnej na początku.

Cena rejestracyjna:

Cena rejestracji różni się w zależności od preferowanego rozszerzenia domeny. Niektóre nazwy domen premium są drogie w obu z nich. Pozwólcie, że przeprowadzę regularne wyszukiwanie nazw domen, które przeprowadziłem w obu rejestratorach.

Szukałem tej samej domeny z różnymi rozszerzeniami na obu platformach i poniżej są moje ustalenia na ich temat.

Domena
NameCheap
Idź Tato
.com 8,48 USD rocznie.0,99 USD rocznie.
.org10,28 USD rocznie. 11,99 USD rocznie.
.netto9,68 USD rocznie. 13,99 USD rocznie.
.w9,98 USD rocznie. 3,99 USD rocznie.

Przez ograniczony czas (od 11 lutego do 18 lutego) Namecheap oferuje 46% zniżki na rejestrację domen .com. Kod promocyjny: NEWCOM

Ogólnie rzecz biorąc, GoDaddy ma dobrą i niską cenę przez pierwszy rok. Jednak w dłuższej perspektywie NameCheap ma niższe ceny.

Ceny transferowe:

Ceny transferowe różnią się w zależności od rozszerzenia istniejącej nazwy domeny.

Domena
NameCheap
Idź Tato
.com 9,69 USD 7,99 USD
.w 9,99 USD11,99 USD
.netto11,88 USD 10,99 USD

W przypadku NameCheap transfer dla domeny .com wynosi 9,69 USD. Podobnie, .net kosztuje 11,88 $, a .in kosztuje 9,99 $.

W przypadku GoDaddy dowolne rozszerzenie .com można przenieść za 7,99 USD. Podobnie, .in kosztuje 11,99 USD, a .net kosztuje 10,99 USD.

Ceny za transfer są prawie podobne, z niewielką różnicą między NameCheap a GoDaddy.

Ceny odnowienia:

Obie platformy mają w większości przypadków wyższe odnowienie. Poniżej znajduje się porównanie tych kosztów.

Domena
NameCheap
Idź Tato
.com 12,98 USD17,99 USD
.org 14,98 USD20,99 USD
.netto 14,98 USD19,99 USD
.informacje 13,88 USD21,99 USD
.io 34,88 USD59,99 USD

W większości przypadków GoDaddy ma wyższą cenę odnowienia w porównaniu do NameCheap.

Prywatność domeny:

Prywatność domeny jest również określana jako Whois Privacy, która oferuje większość rejestratorów domen. W przypadku NameCheap w większości przypadków prywatność domeny jest częścią planu i jest dożywotnia za darmo.

Domena
NameCheap
Idź Tato
Pierwszy rok WOLNY9,99 USD
Odnowienie 2,88 USD9,99 USD

Dzięki GoDaddy prywatność domeny ma dodatkowy koszt 7,99 USD za pierwszy rok. Kolejne przedłużenia kosztują 9,99 USD.

Cóż, ogólna nazwa NameCheap ma bardziej przystępną opcję wyceny, a odnowienia również nie są bardzo drogie w porównaniu z GoDaddy.

Zarejestruj swoją domenę

Następnie sprawdźmy rabaty, które otrzymujesz za każdą z tych usług.

Rabaty:

Pozwól, że powiem teraz trochę o ich zniżkach na domeny.

NameCheap
 • NameCheap obsługuje wiele domen ogólnych i specyficznych dla kraju, takich jak .com, .net, .org, .us, .co i wiele innych.
 • Chociaż przedłużenia są po wyższej cenie, nadal ceny po raz pierwszy zawsze mają zniżkę. Zniżka zależy od wybranej domeny. Średnia stopa zdyskontowana waha się między 15% a 65% w niektórych domenach.
 • Oprócz tego niektóre często używane domeny, takie jak .com, mają dodatkowe zniżki z kuponami rabatowymi, które są od czasu do czasu dostępne na stronie internetowej.

Odbierz swoją zniżkę

Idź Tato
 • GoDaddy ma dobrą obsługę rejestracji nazw domen z wieloma dostępnymi opcjami.
 • GoDaddy ma rabaty od około 28% do 65%. Cóż, zniżka, którą otrzymasz, zależy od wyboru domeny.
 • Jednak w niektórych przypadkach przy pierwszej rejestracji rabat przekracza 80%. Jest to coś, co możesz chcieć sprawdzić przed podjęciem decyzji w dłuższej perspektywie.

Obsługa klienta:

Jeśli chodzi o obsługę klienta, zarówno NameCheap, jak i GoDaddy zapewniają doskonałe usługi zorientowane na klienta. Istnieje wiele sposobów skontaktowania się z obsługą klienta. Nie trzeba dodawać, że te opcje są łatwo dostępne ze strony internetowej.

NameCheap obsługuje e-maile, bilety i opcje czatu na żywo. Oprócz tego mają bazę wiedzy i są dobrze posegregowane pod względem tematycznym.

NameCheap_Knowledgebase

NameCheap udostępnia także serię treści na blogu i często zadawane pytania. Aby dalej wypróbować usługi wsparcia klienta, wypróbowałem opcję czatu na żywo.

NameCheap ma niesamowitą opcję czatu na żywo i jest to prawie natychmiastowe. Ponadto agent obsługi klienta był łatwo dostępny ze szczegółowymi informacjami na temat rejestracji domeny i powiązanymi informacjami.

Czat Namecheap

W GoDaddy otrzymujesz wsparcie 24/7 z opcjami połączeń i e-mail. GoDaddy ma również dobrą kolekcję podstawowej zawartości pomocy. Ma forum społeczności wraz z dokumentami pomocniczymi dostępnymi na ich stronie internetowej.

Treści w GoDaddy są również dobrze posegregowane według tematów.

Godaddy_Knowledgebase

Próbowałem dowiedzieć się więcej na temat opcji czatu na żywo. Ale to nie jest 24/7 i dlatego czat był offline.

chrzestny czat

Obie platformy mają kilka przewodników dla początkujących i samouczków uruchamiania, dzięki czemu nawet początkujący mogą z nich korzystać.

Berło:

Następnie opowiem o ich interfejsie. Pozwól mi zacząć od NameCheap, a następnie przejdź do GoDaddy.

Interfejs NameCheap:

W przypadku NameCheap dodawanie domeny i subdomeny można wykonać za pomocą interfejsu.

Interfejs NameCheap jest łatwy w użyciu i ma osobny nagłówek dotyczący zarządzania domeną. Obejmuje to wszystkie funkcje związane z domeną, takie jak wyszukiwanie nazw domen, transfer domen, DNS i inne odpowiednie usługi.

Interfejs Namecheap

Po dodaniu domeny możesz wyświetlić inne opcje, takie jak „Zaawansowany DNS”.

Zaawansowane DNS Namecheap

Aktywacja domen w większości przypadków trwa od kilku minut do maksymalnie 24 godzin. CNAME można dodać z interfejsu i jest łatwy w użyciu.

Dodano CNAME w NameCheap

Interfejs GoDaddy:

Następnie pozwól, że przedstawię ci przewodnik dotyczący interfejsu GoDaddy. Podobnie jak NameCheap, nawet GoDaddy ma osobny nagłówek dla domen. Możesz nim zarządzać stąd.Godaddy_Domain_Interface

Menedżer domeny ma wiele opcji osadzonych na jednym ekranie, co sprawia, że ​​jest to nieco bardziej mylące, szczególnie jeśli jesteś nowym użytkownikiem tego interfejsu.

Godaddy_Manage_Domains

Ogólnie zarówno NameCheap, jak i GoDaddy zapewniają intuicyjny interfejs użytkownika. Jednak jeśli dopiero zaczynasz tworzenie domen i zaczynasz od niego, NameCheap będzie łatwiejszy do eksploracji i używania.

Powody, dla których powinieneś kupować domeny i hosting osobno:

Większość osób, które zaczynają hostować witrynę internetową, myli się między domeną a hostingiem. Cóż, posiadanie strony internetowej ma dwie rzeczy. Pierwsza to twoja domena, a druga to hosting. Są to dwie osobne oferty większości dostawców hostingu.

Wiele osób uważa, że; najlepiej trzymać wszystko pod jednym dachem. Tak wielu decyduje się zarejestrować domenę za pośrednictwem wybranego przez siebie dostawcy hostingu. Brzmi świetnie, jeśli wszystko działa dobrze.

Z jakiegoś powodu, jeśli jesteś niezadowolony z usług swojego dostawcy hostingu i chcesz przeprowadzić migrację na alternatywną platformę hostingową, musisz także przenieść domenę, którą zarejestrowałeś. Czasami transfery domen mogą być czasochłonne i mylące.

W takim przypadku, jeśli zarejestrowałeś domenę w innym miejscu, nie musisz nic robić poza aktualizacją ustawień DNS.

Najlepiej mieć wszystkie domeny pod jednym dachem. Jest to zaletą, jeśli masz wiele domen. Zarządzanie domenami w takich scenariuszach jest łatwiejsze. Możesz bezpośrednio zalogować się do swojego rejestratora i dokonać masowej aktualizacji ustawień DNS.

Oszczędza to czas i wysiłek związany z indywidualnym logowaniem się do różnych portali i powielaniem zmian.

Co więcej, po przyzwyczajeniu się do jednego rejestratora domen praca staje się łatwiejsza w zarządzaniu wszystkimi domenami, niż w korzystaniu z różnych portali rejestratora domen i przyzwyczajaniu się do nich..

Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo domeny. Na przykład, jeśli z jakiegoś powodu Twoja witryna zostanie zhakowana, haker może uzyskać dostęp do twoich plików. Jeśli razem kupiłeś hosting i domenę, haker może również uzyskać dostęp do Twojej domeny.

To potencjalnie oznaczałoby; haker może również przenieść domenę. W takim scenariuszu musisz podjąć legalną bitwę, aby udowodnić, że jesteś właścicielem domeny. Jeśli Twoja domena zostanie umieszczona osobno, mimo że Twoja witryna zostanie zhakowana, Twoja domena pozostanie bezpieczna.

Techniki marketingowe mające na celu pozyskanie klienta:

NameCheap, podobnie jak GoDaddy, przyjmują różne innowacyjne strategie marketingowe w celu przyciągnięcia klientów. Robią to od czasu do czasu z pewnymi rabatami i gadżetami. Jest to większość przypadków wyświetlanych na ich oficjalnych stronach internetowych.

Poniżej znajduje się przykład tego, jak NameCheap zapewnia kupon rabatowy dla swoich domen.

Discount_on_namecheap

Oprócz tego dodano kilka naprawdę atrakcyjnych ofert przy wyborze domeny, takiej jak ta pokazana poniżej-

Zniżka Namecheap 2

Ponadto prywatność domeny jest uwzględniona w ramach planów NameCheap. To sprawia, że ​​jest bardziej atrakcyjny dla klientów.

NameCheap ma osobną sekcję poświęconą promocjom. To wyraźnie udostępnia szczegółowe informacje o dostępnych ofertach. NameCheap pozwala także użytkownikom subskrybować biuletyn, aby otrzymywać aktualne i najnowsze informacje na temat komunikacji marketingowej.

GoDaddy ma podobne promocje dodane na swojej stronie internetowej.

Zniżka chrzestna

Na stronie GoDaddy można również zauważyć niektóre artykuły, które byłyby pomocne dla czytelników.

Godaddy rabat 2

GoDaddy, podobny do NameCheap, pozwala użytkownikom subskrybować, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje dotyczące ofert specjalnych. Mają także sekcję poświęconą promocjom, które aktualizują informacje o ofertach i ofertach.

Godaddy_discount3

GoDaddy zapewnia również losowe kody odnowienia i dyskontowy klub domen. Cóż, klub domen ze zniżkami jest wyceniany osobno, co ponownie jest strategią marketingową, aby zdobyć lojalnych klientów.

Zniżka chrzestna 4

Kiedy porównuję obie te techniki marketingowe, NameCheap pod każdym względem wygląda bardziej atrakcyjnie. Mają oryginalne oferty, dzięki którym klienci oszczędzają pieniądze. Ponadto ich ceny i dodatkowe usługi zwiększają wartość zakupionej domeny.

Z drugiej strony GoDaddy ma oferty, które powodują, że klienci ponoszą dodatkowe koszty. GoDaddy’s ma niską cenę po raz pierwszy, ale wszystko po tym może wydawać się drogie.

Wniosek:

Udostępniłem Ci pełny opis usług rejestratorów domen NameCheap i GoDaddy. Chociaż oba są dobrymi opcjami, polecam NameCheap zamiast GoDaddy.

Pod względem cen, NameCheap jest bardziej przystępną cenowo i przyjazną dla budżetu opcją. GoDaddy jest dobry na początek, jednak w przypadku odnowienia może się to wydawać przekroczeniem budżetu.

Ponownie, NameCheap ma intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs. Jest to zaprojektowane tak, aby było łatwe w użyciu nawet dla początkujących użytkowników. Ich wsparcie przewodników, aby rozpocząć korzystanie z ich usług, jest łatwo dostępne.

Wreszcie, NameCheap zapewnia prywatność domeny w ramach rejestracji domeny i sprawia, że ​​rejestracja domeny i dodawanie subdomeny są płynnym procesem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map