Recenzja HostGator: Dlaczego kocham / nienawidzę HostGator (Solid Uptime)

Ten artykuł został poprawiony i zaktualizowany 3 kwietnia 2020 r.


Jeśli rozejrzałeś się po kilku listach najlepszych dostawców hostingu, być może natrafiłeś na pewną nazwę: HostGator.

HostGator nie jest największą platformą hostingową, ale jest po większej stronie.

Co to jest HostGator?

Istnieje na rynku od 2002 r. – co dla świata goszczącego oznacza, że ​​ma dość ugruntowaną pozycję – i stało się wystarczająco duże, aby oprócz siedziby głównej w Austin i Houston mieć jeszcze biura międzynarodowe.

W 2012 roku HostGator został przejęty przez Endurance International Group (EIG), która jest również właścicielem innego głównego dostawcy hostingu – Bluehost.

Nie znamy ostatecznej liczby subskrybentów HostGator, ale w 2009 roku przekroczył on 200 000 klientów.

HostGator baner

Biorąc to pod uwagę i fakt, że w 2015 r. EIG rzekomo miał ponad 4 miliony subskrybentów między swoimi spółkami zależnymi (z których Bluehost i HostGator są prawdopodobnie największymi), prawdopodobnie można bezpiecznie założyć, że HostGator ma setki tysięcy subskrybentów, jeśli nie miliony.

Na zewnątrz wygląda dobrze dla HostGator. Strona główna ich witryny podaje niektóre z nagród hostingowych, które otrzymali (od PCMag i nie tylko), co z pewnością sprawia, że ​​wyglądają dobrze.

Oczywiście Internet jest dużym miejscem i nie jest zbyt trudno uzyskać pozytywne komentarze dla siebie, jeśli umiesz grać w tę grę.

Czy HostGator naprawdę mierzy się z pochwałami online??

Czytaj dalej aby się dowiedzieć!

Zalety HostGator

Jak wspomniano, dziwna struktura cenowa jest przyczyną niektórych korzyści. Wspólny hosting, mimo że przez pierwszy rok był droższy niż konkurencja, ma niższą cenę przedłużenia.

Co więcej, certyfikaty SSL i spora część pieniędzy na kredyty dla Google Adwords i Bing Ads pasują do każdego konta hostingowego, niezależnie od poziomu.Darmowe SSL i więcej dzięki HostGator

Jest to bardzo znaczące i nie mogę znaleźć wielu podobieństw do tego w innych serwisach.

Poza tym uważam, że ich obsługa klienta jest solidna, a interfejs użytkownika jest prosty i łatwy w użyciu. Co najważniejsze, dali świetny czas bezawaryjnej pracy, nawet jeśli ich inne narzędzia bezpieczeństwa są drogie lub słabe.

Ogólnie rzecz biorąc, HostGator ma wiele zalet, które nawet całkiem nieźle sobie radzą.

Wady HostGator

Złe wiadomości – HostGator ma pewne znaczące problemy.

Pierwszym problemem związanym z HostGatorem, na który powinniśmy spojrzeć, jest cena. Nie martw się zbytnio: nie jest tak, że HostGator jest ogólnie zawyżony.

Mówiąc dokładniej, niektóre plany na HostGator mogą być tańsze w porównaniu do planów konkurencyjnych usług.

Jest to szczególnie ważne, jeśli nie jesteś zainteresowany zaangażowaniem: oferowane niskie ceny dotyczą zobowiązań na trzy lata.

Cena znacznie wzrasta na wszystkich planach, jeśli chcesz mieć krótszy okres.Plany krótkoterminowe Hostgator

Biorąc to pod uwagę, nie sądzę, aby był to ogromny upadek. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, HostGator nie jest czymś, co należy natychmiast odrzucić.

Jeśli jednak szukasz konkretnego rodzaju hostingu – takiego jak hosting WordPress – HostGator może nie znajdować się na szczycie listy.

Uzupełnieniem wadliwych cen są dodatki bezpieczeństwa HostGator.

Tam, gdzie inne platformy mogą automatycznie oferować większy wybór funkcji bezpieczeństwa dla niektórych pakietów, HostGator jest nieco oddzielony od swoich planów.

I kosztują prawie 2 USD miesięcznie w najtańszej cenie, jeśli zdecydujesz się na 3-letni plan, niezależnie od pakietu hostingowego.Pakiety bezpieczeństwa HostGator

To rodzaj obciążenia, szczególnie biorąc pod uwagę, że pakiety hostingowe od innych dostawców są czasem znacznie mniej uciążliwe i tańsze.

Wycena HostGator

Cena jest zazwyczaj pierwszą rzeczą, na którą patrzymy – a gdy jest tak wielu dostawców hostingu do wyboru, możesz sobie pozwolić na oszczędność.

Oto fakty: w przypadku wspólnego hostingu (który jest najbardziej podstawowy i zazwyczaj najpopularniejszy), plany zaczynają się od 2,75 USD miesięcznie.

Albo zrobiliby to, gdyby nie było teraz sprzedaży: ta sprzedaż podnosi cenę do 2,75 USD miesięcznie za pierwszy poziom, 3,95 USD za drugi i 5,95 USD za trzeci (musisz lubić rabaty).hostgator wspólny hosting

Te trzy poziomy – plany Hatchling, Baby i Business – są dość niedrogie z rabatem, ale zwykle nie stanowią zbyt dużego obciążenia.

Oczywiście wolałbym, aby były tańsze, ale w przypadku hostingu dzielonego jest to górna granica normalnego przedziału cenowego.

Hosting w chmurze zaczyna się od 5,95 USD miesięcznie za Hatchling Cloud – choć z rabatem wynosi 4,95 USD, a kończy na Business Cloud za 9,95 USD.Plany hostingowe w chmurze Hostgator

Hosting WordPress jest nieco droższe niż współdzielony hosting, co jest niefortunne – konkurenci często mają hosting WordPress w przybliżeniu taki sam jak zwykły hosting.WordPress Hosting HostGator

W każdym razie ze zniżką hosting WordPress zaczyna się od 5,95 USD miesięcznie i trwa do 9,95 USD miesięcznie. Zniżki te wynoszą 40–57% zniżki, co pokazuje, jak normalnie są one drogie.

Szczerze mówiąc, hosting WordPress jest nieco zawyżony na HostGator.

Wirtualny serwer prywatny (VPS) Hosting jest obecnie dyskontowany w 70% lub 73% taniej, w tym rabat wynosi od 29,95 USD do 49,95 USD miesięcznie.

plany VPS hostgatoraCena początkowa nie jest najtańsza, ale tylko po konkurencyjnych cenach o kilka dolców – te ostatnie dwa poziomy są dość normalnie wycenione.

Wreszcie, serwery dedykowane zaczynają się od 119 USD, a kończą za 149 USD miesięcznie. Chociaż dotyczy to również zniżek, są to naprawdę całkiem dobre ceny dla serwerów dedykowanych.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, ale nadal chcesz mieć serwer dedykowany, HostGator może być jednym z twoich najlepszych.

Jeszcze jedna kwestia: podczas gdy inne strony pokazują ceny jako „rabaty”, tak naprawdę są to tylko ceny za pierwszy rok usługi.

Potem powstają, kiedy odnawiasz. Jednak w HostGator rabaty, o których mówię, są typowymi zniżkami ograniczonymi czasowo, które można zobaczyć w sklepie.

Aby je zdobyć, musisz zobowiązać się do trzyletniej służby. Tak więc, jeśli chcesz kupić tylko jeden rok usługi dla najtańszego udostępnionego poziomu hostingu, musiałbyś płacić 5,95 USD miesięcznie. Co jest rzeczywiście trochę mocne.

Niemniej jednak, po pierwszym roku ceny miesięczne nie są tak duże w stosunku do rynku.

Na przykład GoDaddy podnosi cenę miesięczną do 7,99 USD miesięcznie za swój podstawowy plan po pierwszym roku użytkowania; Plan Hatchlinga HostGatora wzrasta do 6,95 USD.

Więc hej, nie przejmuj się zbytnio zawyżonymi cenami. (Zobacz porównanie HostGator vs Godaddy)

I ostatnia rzecz – HostGator ma 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy za wspólne plany hostingowe.zwrot pieniędzy Hostgator

Jest to znacznie dłużej niż typowe 2-tygodniowe lub miesięczne gwarancje z konkurencyjnych stron i powinno dać ci wystarczająco dużo czasu, aby naprawdę zrozumieć, czy chcesz pozostać przy usłudze, czy nie.

Ponieważ większość osób będzie patrzeć na hosting współdzielony, powiem, że ceny HostGatora są dość rozsądne – tylko hosting WordPress wydaje mi się nienormalny, a zasady zwrotu pieniędzy przez 45 dni są dość solidne.

Zobacz ceny hostingu HostGator tutaj…

funkcje

Dlatego ceny nie są najtańsze – ale może w zamian otrzymasz wspaniałe rzeczy?

Cóż, przejdźmy do tego.

Uwaga: mówimy głównie o udostępnianych funkcjach hostingu, ponieważ są one najbardziej popularne.

Hatchling, pierwszy poziom, ma jedną domenę i nie mierzone pasmo. Dziecko dostaje nieograniczoną liczbę domen, a firma otrzymuje bezpłatny dedykowany adres IP, bezpłatne narzędzia SEO oraz bezpłatne uaktualnienie do pozytywnego SSL.

Może ci się to wydawać trochę nagie. Nie powinna istnieć dłuższa lista funkcji, nawet dla Hatchlinga?

HostGator jest trochę inaczej zorganizowany.

Istnieje wiele funkcji, które dotyczą każdego planu hostingowego, i wiele funkcji, które płacisz za dodawanie niezależnie od planu.

Przykłady dodatków obejmują niektóre narzędzia bezpieczeństwa (więcej na ten temat w dziale bezpieczeństwa) lub narzędzia SEO. Jednak niektóre rzeczy udostępnione do każdego planu hostingowego są dość niesamowite.

Każdy plan hostingowy otrzymuje kreatora stron internetowych oraz bezpłatne transfery stron i domen. To jest dobre, ale dość podstawowe.Konstruktor stron Hostgator za darmo

Każdy plan hostingowy zapewnia również dostęp do 52 bezpłatnych skryptów, które można natychmiast zainstalować – w porządku, teraz wszystko wygląda lepiej.

Co jeszcze bardziej imponujące, każdy plan otrzymuje ofertę Google AdWords w wysokości 100 USD i kredyt Bing Ads w wysokości 100 USD. Wow.

Na koniec, aby umieścić lukier na torcie, każde konto hostingowe ma bezpłatną certyfikację SSL.

To jest duże: nawet plany Hatchlinga otrzymują certyfikat SSL, który jest zwykle zarezerwowany dla drugiego lub trzeciego pakietu warstwowego na konkurencyjnych platformach.

Wszystko to stanowi uzupełnienie innych podstawowych narzędzi dostarczanych z kontami hostingowymi – na przykład kont e-mail.

Och, oprócz tego, że nawet plan Hatchlinga HostGatora obejmuje nieograniczoną liczbę kont e-mail – całkiem imponujące, zwłaszcza w porównaniu z pojedynczym kontem e-mail GoDaddy na pierwszym poziomie.

Szczerze mówiąc, to naprawdę solidne jedzenie na wynos. HostGator jest ogólnie tak samo funkcjonalny, jak każdy inny główny dostawca hostingu.

Jednak jego nietypowa struktura cenowa umożliwia przydzielanie narzędzi z większą elastycznością i uzyskanie niektórych funkcji za niższy koszt niż w innym przypadku.

W tym sensie HostGator rekompensuje swoje droższe produkty.

Obsługa klienta

Jeśli HostGator nie ma najbardziej idealnych cen, lepiej to nadrobić, prawda?

Niezbędna jest solidna obsługa klienta, szczególnie w przypadku hostingu.

Na szczęście HostGator ma się dobrze. Zawiera cenną dokumentację na miejscu i materiały edukacyjne, a także kilka opcji bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami.

W zakresie zasobów edukacyjnych i informacyjnych HostGator ma wszystko skondensowane w jedną stronę pomocy technicznej.

To jest trochę niezwykłe; wiele witryn ma stronę z często zadawanymi pytaniami, bazę wiedzy (lub ich połączoną wersję) oraz osobną stronę dla niektórych samouczków lub zasobów.

Nie jest to zła rzecz – chociaż nienawidzę projektu strony pomocy technicznej, z pewnością bardziej przydatne jest scentralizowanie wszystkiego. I rzeczywiście, mają duży wybór samouczków wideo i artykułów.

Ponownie wygląda na przestarzały, ale wygląda na to, że mają wystarczająco dużo, aby zapewnić każdemu dobrą ochronę bez konieczności kontaktowania się z przedstawicielem.

Ale jeśli chcesz skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta w celu uzyskania pomocy, masz trzy opcje: wsparcie telefoniczne 24/7, wsparcie e-mail i czat na żywo.

Firmy hostingowe często dostarczają wszystkie trzy, ale wiele z nich zapewnia tylko dwa z trzech. To, że HostGator ma je wszystkie, jest dobrym znakiem.

Ich funkcja czatu na żywo jest dobra. Kiedy testowałem go jako gościa, okazało się, że przedstawiciel jest elastyczny. Zwróć uwagę na czas w lewym dolnym rogu: Zrzut ekranu wykonałem natychmiast po wysłaniu / odebraniu wiadomości.Konstruktor stron Hostgator za darmo

Czat hostgatora 2

Oczywiście, ta pierwsza odpowiedź jest najprawdopodobniej odpowiedzią kopiuj / wklej lub bota.Czat HostGator 3

Jak widać, „rzeczywista” odpowiedź wcale nie trwała długo.

Testowanie jako gość / zwykły gość na stronie naprawdę daje dobre wskazówki na temat obsługi klienta: jeśli ktoś może uzyskać solidny czat na żywo, wówczas zasoby, które otrzymasz, gdy zostaniesz płatnym klientem, prawdopodobnie będą dobre.

Podsumowując, obsługa klienta HostGator jest tak dobra, jak każda, nawet jeśli nie ma zbyt wiele do biegania w domu, zachwycając się.

Łatwość użycia

Ceny, funkcje i obsługa klienta – teraz, gdy otrzymujemy wyraźniejszy obraz HostGator, powinniśmy omówić wrażenia użytkownika.

Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że HostGator jest tak samo łatwy w użyciu, jak każda inna platforma hostingowa. Interfejs użytkownika może nie być najpiękniejszy (moim zdaniem), ale z pewnością jest wyraźny.Czat HostGator 3HostGator cPanel 2

Nie ma wielu nieznanych przycisków – w większości wszystko jest oczywiste podczas poruszania się po panelu C, desce rozdzielczej lub kreatorze stron internetowych.

Ostatecznie prawie każda duża usługa hostingowa ma zasadniczo ten sam interfejs użytkownika, przy czym główne różnice dotyczą estetyki (i może układu), ale nie funkcjonalności.

Jeśli korzystanie z HostGator jest zbyt trudne, możesz uzyskać dostęp do obsługi klienta. Myślę, że jest mało prawdopodobne, aby większość ludzi miała trudności; krzywa uczenia się nie jest bardziej stroma niż jakakolwiek inna platforma hostingowa głównego nurtu.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Przegląd bezpieczeństwa – czas pracy, środki bezpieczeństwa itp.

Witryna HostGator niestety nie oferuje żadnych oczywistych przeglądów bezpieczeństwa. Aby dowiedzieć się więcej, musisz poszukać. Na szczęście większość z tego zrobiliśmy dla Ciebie.

Po pierwsze: w tym artykule opisano niektóre środki bezpieczeństwa, które HostGator mówi, że używa do ochrony swoich serwerów. Istotą jest przede wszystkim ochrona przed atakami DDoS.

Jeśli haker, a nawet awaria, spowoduje utratę witryny, HostGator oferuje usługę o nazwie CodeGuard: jest to codzienna automatyczna kopia zapasowa w chmurze.

CodeGuard może rozszerzyć do 5 stron internetowych, 1 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną liczbę plików i może być używany do przywracania twoich stron 3 razy w miesiącu.

Jednak zaczyna się również od 1,67 USD miesięcznie, co jest niefortunne: inne platformy automatycznie lub codziennie cotygodniowe kopie zapasowe w niektórych swoich pakietach.

Następnie HostGator ma coś o nazwie SiteLock, które jest w zasadzie skanowaniem złośliwego oprogramowania. To jest darmowe! Nie, tylko żartuję. Zaczyna się od 1,94 USD miesięcznie, jeśli zdecydujesz się na 3-letni plan. Jest to, podobnie jak CodeGuard, trochę niefortunne.

Są to poważne wady, ale mam dobre wieści: HostGator ma świetny czas pracy.

Najnowsze aktualizacje są podane poniżej:

czas działania hostgatora

Czas pracy
99,91%
Czas odpowiedzi
1061ms

Oto średni czas działania:
 • Mar 2020: 99,89%
 • Luty 2020: 99,91%
 • Styczeń 2020: 99,93%
 • Gru 2019: 99,74%
 • Listopad 2019: 99,82%
 • Paź 2019: 99,13%
 • Wrz 2019: 99,37%
 • Sierpnia 2019: 99,60%
 • Lip 2019: 99,98%
 • Cze 2019: 99,97%
 • Maj 2019: 99,85%
 • Kwi 2019: 99,95%
 • Mar 2019: 99,96%
 • Luty 2019: 99,97%
 • Sty 2019: 99,97%
 • Grudzień 2018: 100%
 • Listopad 2018: 99,99%
 • Paź 2018: 99,93%
 • Wrz 2018: 99,99%
 • Sierpień 2018: 99,94%
 • Lipiec 2018: 100%
 • Czerwiec 2018: 100%
 • Maj 2018: 100%
 • Kwi 2018: 99,99%
 • Mar 2018: 100%
 • Luty 2018: 99,97%
 • Styczeń 2018 r .: 100%
 • Grudzień 2017: 100%
 • Listopad 2017: 100%
 • Paź 2017: 99,96%
 • Wrz 2017: 100%
Oto średni czas reakcji:
 • Mar 2020: 1060 ms
 • Luty 2020: 1057ms
 • Jan 2020: 1066ms
 • Grudzień 2019: 1276ms
 • Listopad 2019: 1027 ms
 • Paź 2019: 1125ms
 • Wrz 2019: 979ms
 • Sierpień 2019: 1189 ms
 • Lip 2019: 1313 ms
 • Czerwiec 2019: 1244 ms
 • Maj 2019: 1000 ms
 • Kwi 2019: 996 ms
 • Mar 2019: 1027 ms
 • Luty 2019: 1176 ms
 • Styczeń 2019: 1169 ms
 • Grudzień 2018: 1169 ms
 • Listopad 2018: 1325 ms
 • Paź 2018: 1335 ms
 • Wrz 2018: 1264 ms
 • Sierpień 2018: 1254 ms
 • Jul 2018: 343 ms
 • Czerwiec 2018: 343 ms
 • Maj 2018: 319 ms
 • Kwi 2018: 2250 ms
 • Mar 2018: 409 ms
 • Luty 2018: 398 ms
 • Styczeń 2018: 375 ms
 • Grudzień 2017: 485 ms
 • Listopad 2017: 969 ms
 • Paź 2017: 352 ms
 • Wrz 2017: 733 ms

Tutaj możesz sprawdzić szczegółowy wynik uptime.

W lutym i kwietniu spadła na jedną minutę – dwie minuty w ciągu dwóch miesięcy! – aw październiku witryna uległa awarii na 4 minuty.

Oczywiście, ta brzydka liczba w sierpniu 2017 r. – 87 minut przestoju na miesiąc nie jest naprawdę idealne. Ale hej – może to wartość odstająca, a rok później to się nie powtórzyło.

Jeśli czytasz we wrześniu ubiegłego roku, możesz sprawdzić najnowsze dane dotyczące czasu pracy bez przestojów tutaj.

Czas działania z HostGator jest ogólnie świetny, a poza sierpniem 2017 r. Jest to prawdopodobnie usługa z jednym z najlepszych okresów dostępności w naszych testach.

Dodatki związane z bezpieczeństwem są jednak uciążliwe i powinny być albo obniżone kosztowo, albo częściowo włączone domyślnie do planów hostingowych.

Czy zalecamy HostGator?

Po przeprowadzeniu wszystkich analiz, gdzie stoi HostGator?

Oprócz tłumu, po pierwsze: zarówno wady, jak i zalety są niezwykłe w stosunku do konkurencji.

Jego struktura cenowa jest nieco dziwna, z wieloma dodatkami, które są domyślnymi narzędziami na innych platformach, i wieloma domyślnymi funkcjami, które są tylko dla ulepszonych poziomów w pozostałej części świata hostingu.

Ma doskonały czas pracy – być może jedne z najlepszych w branży.

Ponadto HostGator jest łatwy w obsłudze i ma solidną obsługę klienta. Podsumowując, nie jest dużo droższy niż inne usługi, a zwłaszcza nie na dłuższą metę.

Moim zdaniem HostGator daje ci wiele i ostatecznie nie zmusza cię do płacenia za to tyle, przynajmniej nie poza zasięgiem głównego nurtu.

W niektórych przypadkach możesz nawet płacić taniej za niektóre rzeczy, na przykład za certyfikaty SSL.

Mając to na uwadze, zalety zdecydowanie przewyższają zalety: tak, zdecydowanie polecam HostGator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map