Recenzja Rediffmail: Czy warto zarejestrować się w 2020 roku? Dowiedzmy Się…

Serwery pocztowe to wysyłający listonosze w Internecie & dostarczaj wiadomości na cały świat w ciągu kilku sekund (cholera, milisekund do dzisiejszego czasu).


Firmy oferują serwery pocztowe w formie usług e-mail dla osób fizycznych & firmy dla przystępnych stawek lub nawet bezpłatnie. Usługi te nie ograniczają się wyłącznie do użytku osobistego lub biznesowego, są również wykorzystywane do usług e-mail marketingu.

Niektóre główne nazwiska w grze mogą być zapisane jako Gmail, Yahoo, Outlook lub ProtonMail, jeśli jesteś zbyt ryzykowny.

Ale w tym przeglądzie postanowiliśmy uwzględnić coś, co istnieje od bardzo dawna, ale utrzymaliśmy jego rdzeń nietknięty od wszelkich degradujących zmian:

Rediffmail.

Rediffmail to usługa e-mail od Rediff.com, portalu informacyjnego obejmującego bieżące sprawy sportowe & zabawa.

Rediffmail ma bazę użytkowników składającą się głównie z Indii, a także niektórych użytkowników w Stanach Zjednoczonych & Japonia również.

Czy warto się rejestrować dzisiaj, kiedy konglomeraty takie jak Gmail & Perspektywy wściekle miażdżą konkurencję?

Cóż, daliśmy mu jazdę próbną, aby pomóc Ci zdecydować…

cennik & funkcje

Rediffmail oferuje usługi w 3 głównych wariantach:

 • Standardowy plan
  • Standardowy plan 2 lub „Najpopularniejsze”
 • Plan zaawansowany
 • Plan przedsiębiorstwa

Począwszy od planu standardowego, Rediffmail oferuje niestandardową nazwę domeny, klienta poczty internetowej & aplikacja mobilna za ₹ 270 / ID rocznie.

Standardowy plan

Ponadto 1 GB pamięci & Ochrona przed spamem / wirusami. Chociaż każdy może oczekiwać, że te funkcje będą standardowe i dostępne za darmo; pochodzą z niestandardowej domeny.

Nie jest to zbyt denerwujące do rozważenia, ale plan „Najpopularniejszy” lub Standard 2 ma te same funkcje co Standard, ale z wyjątkiem dodatkowego miejsca na 10 GB.

Najbardziej popularny

Dodatkowa pamięć może się przydać w niektórych przypadkach, takich jak masowa transmisja danych lub przechowywanie w chmurze. Reszta to te same funkcje, Rediffmail uznaje ten plan za najbardziej popularny.

Przechodząc dalej, warstwa zaawansowana oferuje bardziej rozbudowane funkcje niż plany standardowe.

zaawansowane

Począwszy od 10 GB przestrzeni dyskowej, ochrona przed spamem / wirusami & Niestandardowa strona logowania i marka z pamięcią w chmurze & DMARC, uważaliśmy, że jest to usługa premium, którą można subskrybować.

Interfejs użytkownika

Moduł administratora oferuje intuicyjną bazę danych do zarządzania zadaniami takimi jak zarządzanie skrzynkami odbiorczymi użytkowników, raporty MIS, biuletyny, identyfikator e-mail grupy & wiele więcej.

Moduł interfejsu użytkownika oferuje elastyczność zarządzania pocztą z dowolnego urządzenia z synchronizacją danych przy użyciu bezpiecznych ustawień IMAP / POP3.

funkcje

Najważniejsze funkcje można podsumować jako świetne dostosowanie, bezpieczeństwo, narzędzia współpracy do edytowania tekstu i arkuszy kalkulacyjnych, optymalny czas pracy bez przestojów & obsługa klienta w przypadku wszelkich skarg / zapytań.

Wreszcie, wchodząc w plany korporacyjne, nie ma naprawdę konkretnej strony, na którą można by przejść, na wypadek gdybyś był zainteresowany ich sprawdzeniem.

Natknęliśmy się na ich stronę firmową, która poprosiła o nazwę & e-mail do dalszej dyskusji.

Po otrzymaniu wiadomości e-mail odpowiedzieli odpowiedzią wymagającą dodatkowych informacji.

To, co wydaje się zautomatyzowaną odpowiedzią ze strony internetowej, prosi o niezbędne zapytania w celu ustalenia niestandardowego planu, który należy opracować dla naszych celów.

Dlatego trudno jest określić funkcje & ceny warstwy przedsiębiorstwa bez gromadzenia określonych parametrów.

Łatwość użycia

Na początek założyliśmy bezpłatne konto e-mail, które jest oczywiście standardem dla każdej usługi e-mail.

Strona rejestracyjna to bardzo klasyczny, oklepany układ typu „wprowadź alternatywny adres e-mail”.

Utwórz konto

Podczas gdy większość usług prosi o Twój adres e-mail lub numer telefonu, być może captcha tu lub tam & wpuścić cię. Rediffmail robi wszystko, by wybrać kraj i miasto o standardowym urodzeniu & szczegóły dotyczące płci.

A jeśli zaznaczysz opcję „Kliknij, jeśli nie masz alternatywnego identyfikatora”, dostępna będzie opcja ustawienia pytania bezpieczeństwa.

Pytanie bezpieczeństwa

Chociaż stare, ale sprawdzone środki bezpieczeństwa w celu rozwiązania blokady na wypadek zapomnienia hasła lub identyfikatora.

Na szczęście mamy wielu Menedżerów haseł, które pomogą Ci zapobiec tego rodzaju oszustwom.

Po pomyślnym zarejestrowaniu się w końcu możesz poznać interfejs użytkownika, który jest znowu bardzo prosty, ale nie jest zbyt skomplikowany ani nieproszony.

Skrzynka pocztowa

Podczas gdy większość usług e-mail zawiera więcej kolorów, dzwonków & gwizdy do interfejsu użytkownika. Rediffmail stosuje bardziej konserwatywne podejście do poczty e-mail, wyciszając wiele kolorów & ikony funkcjonalne.

Rediffmail wyklucza tworzenie nowoczesnego interfejsu użytkownika poczty e-mail ze względu na jego zdecydowany nacisk na wydajność, a nie tymczasowe zaangażowanie. Możesz więc zabrać się do pracy bez rozproszenia.

Okazuje się, że Rediffmail może nie być tak nudny, jak mogłoby się wydawać.

Jeśli przejdziesz do przycisku ustawień, kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij motywy…

… Voila!

Nowy motyw

Do Twojej dyspozycji jest 18 kolorowych motywów, takich jak motyw plażowy, motyw kosmiczny, wiosna, strona wioski, Boże Narodzenie & wiele więcej. Pewnie nie tak nudne, prawda?

Kliknięcie pierwszej opcji „Napisz e-mail” powoduje otwarcie karty obok skrzynki odbiorczej, w której możesz od razu zacząć pisać.

Poczta odbiorcza

Dostępne są dodatkowe opcje, takie jak DW, UDW, załącznik pliku, książka adresowa oraz narzędzia do edycji tekstu.

Pasek boczny jest zawsze otwarty od lewej strony i zawiera standardowe opcje nawigacji & zarządzanie.

Menu poczty

Dlatego Rediffmail opiera się na tradycyjnych wartościach usługi e-mail. Traktuje Cię o wiele bardziej praktycznie niż wizualnie.

Bezpieczeństwo

Miliony e-maili są wysyłane, odbierane, czytane lub odpisywane każdego dnia. Jeśli bezpieczeństwo nie jest jednym z głównych problemów podczas rozważania usługi e-mail, możesz dostać się pod spam lub atak phishingowy.

Rediffmail wprowadził więcej niż kilka środków bezpieczeństwa w celu zwalczania wszelkich szkodliwych działań, które mogą wystąpić na ich platformie:

Bezpieczne i prywatne

 • Protokoły, takie jak zaawansowana ochrona przed zagrożeniami & Zapobieganie wyciekom danych zabezpieczy Twoje dane przed określonym złośliwym oprogramowaniem & ataki hakerów ukierunkowane na wrażliwe dane.

Anty spam

 • Uczenie maszynowe można uznać za współczesny odpowiednik niemieckiego kodu Enigmy Alana Turinga. Mówiąc prościej, sztuczna inteligencja wykorzystuje bardzo złożony zakres wzorców do automatycznego uczenia się & diagnozować problemy.

Spełnienie

 • Rediffmail oznacza całkowitą zgodność ze wszystkimi & wszelkie regulacje firmy dotyczące ochrony hasłem / pocztą e-mail, aktywnego monitorowania wiadomości e-mail lub stosowania ograniczeń w niektórych aspektach.

Oprócz wyżej wymienionych podstawowych środków Rediffmail ma również kilka zaawansowanych protokołów ochrony:

 • Sender Policy Framework (SPF)
  SPF to w zasadzie metoda uwierzytelniania wiadomości e-mail, która wykrywa fałszywe adresy nadawców po otrzymaniu wiadomości e-mail.

  SPF jest używany w połączeniu z DMARC do wykrywania fałszowania widocznego nadawcy w wiadomościach e-mail, które są zwykle używane do ataków spamowych / phishingowych.

  SPF sprawdza, czy adres IP domeny nadawcy został zweryfikowany przez administratora tej domeny, czy nie.

 • DKIM (DomainKeys Identified Message)
  DKIM to technika autoryzacji. Sprawdza, czy otrzymany e-mail został rzeczywiście utworzony przez właściciela, sprawdzając podpis cyfrowy.

  Podpis DKIM & uwierzytelnianie odbywa się na poziomie serwera, więc użytkownik nigdy nie wchodzi w interakcje z tą metodą.

  DKIM w praktyce chroni użytkownika przed złośliwymi wiadomościami e-mail. Mogą to być wirusy, spam, zautomatyzowane programy botowe lub ataki phishingowe w celu wyszukiwania & ukraść twoje dane osobowe.

 • Włócznia Phishing-Guard
  Nie tak zabawne, jak mogłoby się to wydawać, Spear Phishing to cyberatak, którego głównym celem jest kradzież poufnych danych uwierzytelniających użytkownika w celu zmanipulowania lub szantażu osoby w celu wymuszenia.

Osoba atakująca może wysłać wiadomość e-mail, która wydaje się nieszkodliwa lub niewinna, aby oszukać użytkownika, aby zawiódł strażników lub podejrzenia.

Rediffmail zawiera sztuczną inteligencję & Nauczanie maszynowe. Pomagają one w wykrywaniu wszelkich prób phishingu włóczniowego na początkowych etapach, aby zapobiec śladom kłopotów.

Obsługa klienta

Aby rozwiązać wszelkie zapytania dotyczące klientów w swojej witrynie, oferują sekcję FAQ na Rediff.com. Aby rozwiązać wszelkie popularne pytania dotyczące usługi, które wyglądają, zgadłeś… FUNKCJONALNE.

Rediffmail ma dziwne zauroczenie tym interfejsem użytkownika, nie dlatego, że są okropne lub coś w tym rodzaju, ALE daj spokój! Przynajmniej niektóre stylizacje nie mogą zaszkodzić. Lub prawdopodobnie, po latach pielęgnowania wspaniałych interfejsów użytkownika, Rediffmail wystaje jak obolały kciuk.

Obsługa klienta

Jak możesz zobaczyć po lewej stronie pod obsługą klienta. Zobaczysz opcje dotyczące różnych sekcji witryny, aby rozwiązać wszelkie problemy występujące w tej sekcji.

Pytania zawierają pytania dodatkowe, które pozwalają lepiej zrozumieć zapytanie. Po kliknięciu pytania następuje przekierowanie do odpowiedzi.

Usuń pocztę

Odpowiedzi są intuicyjne & łatwe do uchwycenia, aby upewnić się, że czytelnik rozumie tylko tyle, aby wygodnie rozwiązać problem.

Odzyskaj skasowaną pocztę

Oprócz sekcji FAQ Rediffmail oferuje w pełni działającą obsługę klienta, ale tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Formularz

Rzeczy po stronie wsparcia czatu na żywo nie są tak świetne.

Klient czatu na żywo to tylko automatyczny chatbot ze wstępnie ustawionymi odpowiedziami do wyboru.

Czat 1

Trochę szkoda, że ​​nie było na żywo przedstawiciela / dyrektora do rozmowy & wpisanie w polu wiadomości nie ma znaczenia. Po prostu daje taką samą typową odpowiedź.

Czat 2

Po wybraniu opcji zaczyna się pytanie o twoje imię i nazwisko, identyfikator e-mail & numer telefonu.

Czat 3

Jeśli spróbujesz & wprowadź losowe liczby, tj. nie rzeczywiste numery telefonów, nie sprzeciwia się ani nie sprawdza poprawności. Zamiast tego zadaje kolejne zadane pytania.

Czat 4

Próbowaliśmy podnieść zapytanie o liczbę e-maili, które Rediffmail pozwala nam wysłać w ciągu jednego dnia.

Czat 5

To było tylko ogólne zapytanie, które postawiliśmy „przed” utworzeniem konta. Ale widzisz, że istnieje bariera w komunikacji z chatbotem.

Czat 6

Dlatego obsługa czatu na żywo nie jest taka świetna. Z automatycznymi odpowiedziami & wstępnie ustawione zdania, może to być również najsłabszy punkt sprzedaży Rediffmaila.

Plusy

 • Prosty interfejs użytkownika, który nie przytłacza użytkownika. Zawiera także tematy, które nie całkowicie izolują doświadczenie, bez utraty wydajności.
 • Opłaty za usługi premium są rozsądne & przystępne cenowo z dodatkowymi korzyściami, takimi jak narzędzia do współpracy & Lokalizacja danych.
 • Proste, ale skuteczne środki bezpieczeństwa z włączeniem uwierzytelniania dwuskładnikowego, bardziej nowoczesnej metody weryfikacji.
 • Łatwość użycia, która przyzwyczai początkujących & weterani
 • Intuicyjna sekcja FAQ, aby rozwiązać wszelkie nierówności na drodze, zapewniając precyzyjne odpowiedzi na wiele pytań.
 • Klient mobilny zapewniający łatwy dostęp w dowolnym momencie do bazy danych poczty e-mail jako usługa bezpłatna.

Cons

 • Archaiczny interfejs użytkownika może odstraszyć nowych użytkowników, którzy są zbyt przyzwyczajeni do bardziej angażującego interfejsu użytkownika z większą liczbą dostosowań.
 • Obsługa czatu na żywo nie jest taka świetna, ponieważ klient czatu na stronie jest botem do automatycznych odpowiedzi.
 • Limit wiadomości e-mail na śmieci nie może przekraczać 20 MB.
 • Usunięte wiadomości są usuwane na zawsze po 24 godzinach. Jeśli przypadkowo coś usunąłeś & potem zapomniałem, szanse są – już nie ma.

Wniosek

Rediffmail można uznać za „usługę, która się nie zepsuła, nie naprawiaj”, co wyjaśnia jej archaiczny, ale funkcjonalny interfejs.

Ale poza wszystkimi jego ograniczeniami & dziwactwa, czy nadal warto z niego korzystać, gdy wspomniana wyżej konkurencja zostaje zmiażdżona?

W 3 słowach:
Jasne, czemu nie.

To zależy od tego, czego możesz szukać.

Jeśli prostota & sztywne bezpieczeństwo jest Twoim najwyższym priorytetem, nie możesz się pomylić z Rediffmail.

Jeśli czujesz się jak większość klientów e-mail & usługi traktują cię jak małe dziecko. Trzymając palec na każdym kroku, Rediffmail z pewnością pozwoli ci biec.

Krzyczy profesjonalnie, mając jednocześnie szkielet większości nowoczesnych usług e-mail.

W związku z tym, osobisty lub profesjonalny, Rediffmail jest nadal aktualny & na pewno jeszcze długo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map