Що таке 404 не знайдено помилки та як її виправити (пояснено з прикладом)

Що таке 404 не знайдено помилки та як її виправити (пояснено з прикладом)

Що таке 404 не знайдено помилки та як її виправити (пояснено з прикладом)

Коли шукач натискає на ваш веб-сайт, його браузер надсилає вашому серверу інформацію про вміст, до якого він хоче отримати доступ.


Потім сервер визначає сторінку, яку вони запитують, і надсилає її назад у веб-переглядач пошукового запиту.

Сервер відповідає на запит користувача через код відповіді HTTP.

Тепер, якщо все буде добре, шукач висадиться на сторінку, не побачивши код відповіді. З іншого боку, якщо є якась проблема у взаємодії між сервером та браузером, відображатиметься повідомлення про помилку.

Існує два типи повідомлень про помилки браузера.

По-перше, помилки сервера 5xx вказують на те, що сервер зіткнувся з певною проблемою, не може відповісти на запит пошукового запиту.

По-друге, помилки браузера 4xx показують, що у браузері клієнта є проблема.

Я вже писав про різні типи помилок 4xx в останній статті, і тепер прийшов час зосередитись на найвиразніших з них усіх.

Так, я говорю про горезвісне попередження “Вибачте, сторінку не вдалося знайти”, яке відчуває себе кинджалом у серці будь-якого пошуку..

Це помилка 404 Not Found, яка сповіщає користувача про те, що запитуваний вміст наразі недоступний.

Сторінку не знайдено

Помилка 404 не знайдена

Помилка 404 – це код відповіді HTTP, надісланий вашим сервером браузеру пошуку.

Це повідомлення інформує користувача про те, що сервер працює, але запитувана ним сторінка вже не існує на ньому.

Важливо не плутати повідомлення про помилку 404 з помилкою DNS, що вказує на те, що ім’я сервера неможливо знайти.

Важливість персоналізації 404 сторінок помилок

Як і будь-яка інша помилка 4xx, 404 Сторінка не знайдена – це також помилка на стороні клієнта.

Зазвичай це відбувається з трьох основних причин:

 • Користувач неправильно ввів вашу веб-адресу. Навіть найдрібніший друк може призвести нас до зовсім іншого домену або призвести до появи 404 сторінки.
 • Користувач натиснув перерване посилання. Це зовнішнє посилання, що веде до сторінки, яка вже не існує на вашому сайті.
 • Ви видалили потрібний вміст зі свого веб-сайту або просто перемістили його до іншої URL-адреси.

Ваша мета – підтримувати бездоганний досвід користувачів, пояснюючи, що сталося.

Для початку подивіться на загальні 404 сторінки, на які ви натрапляєте, переглядаючи Інтернет. Зазвичай вони починаються з повідомлення типу “404 помилка”, “404 не знайдено”, “404 сторінки не знайдено”, а потім плутають технічний жаргон.

Що роблять пошукачі в таких ситуаціях? Розчулені, вони виривають таку сторінку і починають шукати подібний вміст.

На щастя, ви можете цього уникнути, налаштувавши 404 сторінки помилок.

Подивіться на геніальну сторінку 404 Лего.

сторінка лего не знайдена

Зображення зроблено з офіційного веб-сайту лего

Це вчить нас важливого уроку – простота є ключовим фактором для збільшення досвіду користувачів:

 • Замість того, щоб обрати загальний варіант дизайну, вони використовували мініфігури на своїй 404 сторінці.

Сторінка помилок Lego 404 – це весело, підкреслюючи їх основні риси, такі як грайливість та дружелюбність. Використання кольорів, типографії, логотипів чи зображень на вашій марці на сторінці 404 дозволяє вам розвивати довіру до користувачів та підвищувати їхню обізнаність про бренд.

 • Вони використали природну мову для пояснення проблеми.

Lego просто повідомив користувача, що причиною проблеми є або стара посилання, або сторінка, яку було переміщено. Замініть складні терміни простими поясненнями та повсякденною мовою, яку кожен може зрозуміти.

 • Вони тримають шукачів на своєму сайті.

Ідея полягає в тому, щоб надихнути шукачів повернутися на вашу домашню сторінку. Наприклад, надайте посилання на домашню сторінку, посилання на вашу мапу сайту, панель пошуку, посилання на ваші популярні публікації, посилання на (та фотографії) ваших найпопулярніших продуктів.

Не забудьте надати посилання на службу підтримки або навіть додати контактну форму, оскільки це один із найпростіших способів отримати зворотній зв’язок з клієнтами..

Пошук помилки 404 на вашому сайті

Існує безліч потужних інструментів, як безкоштовних, так і платних, які можуть допомогти вам виявити та виправити помилку 404 на вашому веб-сайті.

Виберіть ті, які пропонують параметри моніторингу в режимі реального часу, накресліть усі місця, де пошуки бачать помилку 404, і допоможуть оцінити витрати на помилку 404..

1. Веб-журнал Analytics

Для початку ви можете використовувати середовище хостингу для доступу до своїх журнальних файлів.

Увійдіть у свій акаунт cPanel та перейдіть до файлового менеджера. Він надасть вам ґрунтовні реквізити журналу протягом бажаних часових рамків. Ви можете використовувати журнали веб-сайтів, щоб дізнатися більше про те, як пошукові користувачі виявили помилку.

Однією з його найбільших переваг є те, що він спостерігає за будь-яким відвідувачем веб-сайту, будь то ваш клієнт або сканер Google.

Найголовніше, що цю інформацію можна легко відкрити у вигляді файлу excel, а потім класифікувати на основі коду відповіді HTTP.

2. Інструменти для сканування

Інструменти для сканування, як Screaming Frog або DeepCrawl, – скарбниця інформації про посилання на ваш веб-сайт. Вони використовують сканер, який індексує ваш сайт аналогічно Google.

Сканер сканує весь ваш сайт, і інструмент надає широкий перелік усіх непрацюючих посилань на ньому. Таким чином, ви легко визначите джерело помилки 404.

Однією з головних проблем інструментів для сканування є те, що вони мають обмежений обсяг. Вони сканують весь ваш сайт, але що стосується інших каналів, які люди використовують для пошуку вашого вмісту?

3. Інструменти Analytics

Багато адміністраторів веб-сайтів спостерігають помилки 404 не знайдені в обліковому записі Google Analytics. Це можна зробити за допомогою відстеження подій, що фіксує взаємодію користувачів з різними елементами веб-сайту.

Одна з найбільших переваг цих інструментів полягає в тому, що вони можуть повідомити вас про те, як 404 помилки коштують вам. Наприклад, ви можете класифікувати свої звіти за відвідувачами, які зіткнулися з помилкою 404, та тими, хто не порівнював їх поведінку.

Якщо ви працюєте з WP-сайтом, то Google Analytics від Yoast – це один з найпотужніших плагінів для вас. А саме, він автоматично позначає всі 404 помилки, щоб їх можна було знайти безпосередньо в Google Analytics.

Все, що вам потрібно зробити, – це перейти до поведінки > Вміст сайту > Перегляд вмісту, а потім перегляньте 404.html.

Єдина проблема з інструментами аналітики полягає в тому, що вони не запобігають вашим веб-сайтам від майбутніх помилок. Вони інформують вас лише про те, що вже сталося.

4. Інструменти зворотної посилання

Побудова посилань все ще є однією з найбільш значущих тактик SEO. Це дозволяє нам заробляти якісні посилання з авторитетних інтернет-джерел. Це не тільки підвищить ваш рейтинг, але й зросте ваш авторитет в Інтернеті.

А саме, щойно блогери зрозуміють, яке значення надає ваш контент, вони органічно зв’яжуть його.

Щоб максимально використати стратегію побудови посилань, вам потрібно регулярно стежити за вашими зворотними посиланнями.

Ваша мета – перевірити, чи якісь спам-сайти посилаються на вас, або, що ще гірше, чи якісь веб-сайти посилаються на неіснуючі сторінки вашого веб-сайту.

Існує багато перевіряючих зворотних посилань, таких як Moz Pro, Ahrefs, Моніторингові зворотні посилання та SEMrush, які дозволяють вам бачити, які веб-сайти посилаються на ваш веб-сайт.

Як тільки ви виявите, що посилання веде на видалену сторінку на вашому сайті, вам слід зв’язатися з блогером і попросити їх повернутися до аналогічного ресурсу у вашому блозі.

Виправлення помилки 404

Ви виявили 404 помилки, тому їх потрібно виправити зараз.

Звичайно, це залежить від джерела помилки 404.

Наприклад, якщо проблема полягає в розірваному посиланні, тоді зробіть те, що я згадав вище – зв’яжіться з власником веб-сайту і попросіть його замінити пошкоджене посилання на робоче.

Якщо люди все ще шукають вміст на видаленій вами сторінці, це означає, що це принесло їм значення.

Для вас це показник того, що вам слід відновити сторінку. Звичайно, слід робити це лише в тому випадку, якщо немає вагомих причин, чому ви видалили сторінку в першу чергу.

Нарешті, ви можете виправити помилку 404 за допомогою переадресації. Таким чином, ви повідомляєте сервер направляти відвідувача зі зламаного посилання на робочий:

 • Створіть переадресації вручну у .htaccess-файлі, конфігураційному файлі, який керує функціями сервера Apache. Він розміщується в кореневому каталозі вашого сайту. Спочатку потрібно підкреслити, що ви хочете зробити переадресацію заяви, а потім вибрати переадресацію 301 (постійно переміщено). Потім потрібно вказати посилання, на яке ви перенаправляєте, а також на посилання, на яке потрібно переспрямувати URL..
 • Використовуйте плагін для переадресації. Це простіший спосіб створення переадресацій. Одні з найпотужніших плагінів для переадресації для WordPress – це перенаправлення, легке перенаправлення HTTPS, переадресація 301 та автоматичне перенаправлення WP 404 на подібну публікацію.

Згортаючи його

404 Не знайдені сторінки шкодять вашій присутності в Інтернеті на стільки рівнях.

Крім того, що впливає на ваш SEO-рейтинг, вони шкодять користувачу. Сьогоднішні пошукові працівники є кмітливими.

Вони цінують свій час і не хочуть витрачати час на несправних сторінках веб-сайту. Ось чому потрібно стежити за 404 помилками на вашому веб-сайті та виправляти їх відповідно.

Звичайно, сторінки та вміст видаляються постійно. Незалежно від того, наскільки вони обережні, пошуковий користувач все одно введе неправильну вашу адресу або натисне посилання, яке не працює.

Ось чому вам потрібно створити персоналізовані сторінки, які будуть відповідати їм, інформувати їх і надихати їх залишатися на вашому сайті.

Сподіваюсь, це допомагає!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector