Shopify vs SquareSpace: porównanie bezpośrednie (2020)

Shopify vs SquareSpace: porównanie bezpośrednie (2020)

Shopify vs SquareSpace: porównanie bezpośrednie (2020)

Pomimo tego, że jestem bardzo zaangażowany w światy Shopify i Squarespace – tworzenie witryn, tworzenie sklepów, e-commerce itp. – Mam tendencję do pomieszania tych dwóch nazw. Dlaczego? Sądzę, że ponieważ często widzę reklamy dla obu z nich, a są to dwie wielkie litery „S” w oprogramowaniu do budowania.

Chociaż prawdą jest, że te dwie firmy się pokrywają, są one również zupełnie inne. Shopify to najbardziej znana nazwa handlowa w oprogramowaniu e-commerce, która od momentu założenia w 2006 r. Osiągnęła ponad 82 miliardy dolarów sprzedaży.

Squarespace zapewnia łatwe tworzenie stron internetowych i został założony w 2003 roku. To może nie być najpopularniejszy kreator stron internetowych (szczerze mówiąc, nie mamy dokładnych liczb na te rzeczy), ale z pewnością jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek.

Obie firmy mogą domagać się, w ramach swojej popularności, wielu wielkich nazwisk, które podpisały swoje usługi. Kilku dużych klientów Shopify to firma Kylie Jenner i Nestle.

Squarespace, skupiając się bardziej na odwołaniu do kreacji, ma za sobą Idrisa Elbę i Keanu Reevesa.

Łał Oczywiście Shopify i Squarespace są liderami w swoich dziedzinach. Załóżmy, że te dwie wielkie nazwiska miały się ze sobą zderzyć – kto wygra?

To oczywiście nie jest hipotetyczne. Twórcy stron internetowych prawie zawsze obejmują e-commerce, co oznacza budowanie sklepów. Podczas gdy prawie wszyscy popularni twórcy łatwych stron internetowych reklamują funkcje e-commerce, Squarespace jest wyjątkowy, ponieważ koncentruje się na freelancerach, kreacjach i małych firmach.

A więc nakładają się na siebie i tworzy interesująca konkurencja. Sprawdźmy to.

Spis treści

Przejdź do konkretnego testu, klikając poniższe łącza

  1. Porównanie cen i funkcji
  2. Szablony i aplikacje
  3. Łatwość użycia
  4. Obsługa klienta
  5. Bezpieczeństwo i niezawodność
  6. Wniosek: co polecam?

Porównanie cen i funkcji

Shopify
Squarespace

PlanPodstawowe ShopifyPodstawowy
Cena / mies.29 USD miesięcznie26 USD miesięcznie
Nieograniczone produktytaktak
Darmowy certyfikat SSLtaktak
Opłaty transakcyjne2,0%Nie
Wsparcie 24/7taktak
Sklep internetowytaktak
Karty podarunkoweNieNie

Najpierw przyjrzyjmy się cenom i funkcjom, które możesz dla nich uzyskać.

Ceny Squarespace są nieco bardziej skomplikowane w porównaniu z Shopify.

sklep internetowy wyceny squarespace

Squarespace ma dwa rodzaje planów, jeden dla e-commerce i drugi dla stron internetowych, a każdy typ ma dwa poziomy. Można by pomyśleć, że ponieważ porównujemy się do Shopify, musimy tylko spojrzeć na te dwa plany Squarespace. nie.

strony z cenami squarespace

Warstwa „Biznesowa” Squarespace dla normalnych witryn ma również funkcję e-commerce.

Oznacza to, że faktycznie możesz uzyskać oprogramowanie e-commerce za pośrednictwem Squarespace za cenę początkową 18 USD miesięcznie. Jeśli to zrobisz, poniesiesz 3% opłaty transakcyjnej, ale możesz dodawać wyskakujące okienka, sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów, akceptować darowizny, uzyskać bezpłatną domenę i zasadniczo korzystać z pełnego pakietu e-commerce (w tym śledzenia zapasów, zarządzania zamówieniami, itp).

Jeśli chcesz korzystać z planów „sklepu internetowego”, oprócz wszystkich powyższych, zyskujesz jeszcze kilka dodatkowych korzyści: możesz całkowicie usunąć opłaty transakcyjne, uzyskać nieograniczoną liczbę współpracowników, uzyskać dostęp do lepszych wskaźników handlowych, użyć drukowania etykiet, uzyskać bezpieczną kasę we własnej domenie, dodaj konta klientów lub subskrypcje i wiele więcej.

Oczywiście niektóre profity są zarezerwowane dla różnych poziomów, ale w zakresie od 18 do 40 USD miesięcznie (rozliczane co roku – są droższe, jeśli są wypłacane co miesiąc), Squarespace udaje się dostarczyć mnóstwo narzędzi i dodatków e-commerce.

Teraz Shopify.

ceny shopify

Jeśli chodzi o główne plany, plan podstawowy rozpoczyna się od wszystkiego, czego potrzebujesz, a większe plany zasadniczo dodają niektóre narzędzia i dodatki (szczególnie dodatki wysyłkowe). Podstawowe funkcje obejmują nieograniczoną liczbę produktów i tworzenie zamówień, pełne oprogramowanie do tworzenia sklepów, kody rabatowe, kanały sprzedaży i tak dalej.

Masz ograniczone konta personelu, które możesz przejąć bez względu na poziom, a osoby z pierwszego poziomu nie mogą korzystać z kart upominkowych ani uzyskiwać dostępu do zaawansowanych raportów.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​oprogramowanie do tworzenia sklepów, a także tworzenie produktów, zamówień, kuponów i rabatów jest bardzo solidne dzięki Shopify. Możesz edytować rzeczy z naprawdę dobrym stopniem szczegółowości, a wszystko wychodzi po wyjęciu z pudełka.

Dotyczy to również Squarespace z mojego doświadczenia – Squarespace nie upraszcza ani nie zmniejsza szczegółów, którymi możesz zarządzać w twoim sklepie, chociaż nie jest w pełni na poziomie Shopify.

Squarespace oferuje niewielką przewagę, mając opcję kasowania pojedynczych stron. Shopify nie, nawet jeśli używasz Advanced Shopify. To nie jest wielka porażka, ale zaskakuje wiodąca marka (ponieważ chcesz, aby klienci mogli jak najłatwiej dokonać zakupu).

Jeśli chodzi o wysyłkę, obie firmy oferują pewne dodatkowe korzyści i rabaty, ale na różne sposoby.

Rabaty za wysyłkę Shopify są duże, do 64% w przypadku Basic Shopify i 74% w przypadku Advanced Shopify. Chociaż niekoniecznie otrzymujesz te kwoty za każdym razem, są to znaczne rabaty, które sprawiają, że klienci mogą zamawiać swoje produkty.

Ponadto wszystkie konta mogą drukować etykiety wysyłkowe, a dwa ostatnie plany mają ceny USPS Priority Mail Cubic – nalicza to paczki na podstawie rozmiaru, a nie wagi (przy określonych parametrach), co może znacznie obniżyć ceny dla sprzedawców.

Te rzeczy są częścią tego, co daje Shopify tak ogromny urok firmom każdej wielkości. Jak radzi sobie Squarespace?

Plan „Witryna” z funkcją e-commerce tak naprawdę nie ma wstępnie ustawionych dodatków wysyłkowych. Jednak plany „sklepu internetowego” robią: oba otrzymują masowe drukowanie etykiet, podobnie jak Shopify. Najwyższy poziom ma zaawansowany kalkulator wysyłki, który jest przydatny – jednak wszystkie plany Shopify zawierają kalkulatory wysyłki.

Plan „Zaawansowany sklep internetowy” Squarespace pozwala automatycznie stosować rabaty za wysyłkę do produktów automatycznie przy kasie. Nie możesz ustawić stawek za wysyłkę na produkt, więc opcja bezpłatnej wysyłki byłaby dostępna dla wszystkich klientów – jest to trochę skomplikowane i musisz być w planie zaawansowanym, aby mieć kontrolę nad tym, co jest najbardziej pożądane.

Mniej zaawansowane plany Squarespace pozwolą Ci tworzyć rabaty, które klienci mogą zastosować przy wysyłce – tym samym mniej bezpośrednio kompensując opłaty. To trochę skomplikowane: możesz przeczytać tutaj, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

Niestety Shopify i Squarespace pobierają opłaty transakcyjne. Te plany różnią się w zależności od planu: najwyższy poziom Shopify ma najniższą stawkę 2,4% + 0,30 USD za zakupy online kartą. Stawki różnią się, jeśli używasz procesora Shopify do przyjmowania płatności osobiście, a ponadto istnieją opłaty za korzystanie z usług innego dostawcy płatności niż Shopify Payments.

Squarespace pobiera jedynie opłaty transakcyjne za swój biznesplan (jak wspomniano), drugi poziom „stron internetowych”. Każdy z dwóch planów „Sklepy internetowe” usuwa opłaty transakcyjne, więc nie trzeba daleko się posuwać, aby ich uniknąć.

Warto wspomnieć o ostatniej rzeczy: dropshipping. Shopify jest liderem branży częściowo ze względu na to, jak łatwo czyni dropshipping. Dropshipping zasadniczo oznacza, że ​​ty, właściciel sklepu, miałbyś osobę trzecią (prawdopodobnie prowadzącą magazyn), wysyłającą produkt zamówiony przez klienta bezpośrednio do klienta. Oznacza to, że klient skorzysta z Twojego sklepu, ale sam nie spakujesz produktu.

oberlo-works

Shopify korzysta z Oberlo, dzięki czemu dropshipping jest niezwykle łatwy. I działa, szczerze mówiąc, jak cud. Squarespace ma następstwo: zamiast Oberlo, Squarespace integruje się z Printful.

integracja

Problem polega na tym, że możesz korzystać tylko z integracji Printful z planem sklepu Advanced (najwyższy poziom), a osoby na Shopify mogą korzystać z Oberlo na dowolnym poziomie, a Oberlo jest całkowicie darmowy, o ile masz konto Shopify (chociaż możesz upgrade dla wyższych poziomów Oberlo).

Podsumowując, zarówno Shopify, jak i Squarespace mają naprawdę dobre funkcje, a Squarespace ma ogólnie bardziej przystępną cenę między swoimi poziomami. Squarespace oferuje nawet niektóre narzędzia, których Shopify nie używa aż do późniejszych poziomów, które mogą być bardziej przystępne cenowo, i wcześnie usuwa opłaty transakcyjne.

Jeśli chodzi o wysyłkę, Shopify sprawia jednak, że rabaty są znacznie łatwiejsze w obsłudze i automatyczne. Użytkownicy Squarespace mają dostęp do rabatów, a plan zaawansowany może być czasem lepszą ofertą, ale nie zawsze. Ponadto Shopify jest absolutnie lepszy w przypadku dropshipping.

Te rzeczy są ważne, ale kiedy zakładasz sklep internetowy, wygląd i dodatkowe, inne niż domyślne narzędzia są również bardzo ważnymi elementami funkcjonalności e-commerce.

Szablony i aplikacje

Szablony i projekt są bardzo ważne zarówno dla Shopify, jak i Squarespace – oba są sprzedawane jako świetne miejsca na piękne witryny sklepowe i witryny. Jeśli szukasz e-commerce, bardzo ważny jest sklep internetowy, który wygląda świetnie dla Twoich klientów.

Obie firmy oferują szereg szablonów i obie są całkiem dobre.

Shopify oferuje kilkadziesiąt motywów, w większości płatnych.

shopify-themes

Squarespace oferuje podobną liczbę motywów, ale jest pewien haczyk.

motyw squarespace

Problem polega na tym, że większość motywów Squarespace jest przeznaczona dla zwykłych witryn. Jeśli przejdziesz do szablonów sklepów internetowych, jest tylko kilka do wyboru. Możesz dodać sklep do innego szablonu, ale jest to bardziej kłopotliwe niż trzeba.

Moim zdaniem zarówno Shopify, jak i Squarespace mają piękne motywy. Powiedziałbym, że ogólnie wolę motywy Squarespace i uważam, że Shopify wygląda trochę podobnie – to jednak subiektywne. Ponieważ wszystkie motywy Shopify są przeznaczone specjalnie dla sklepów, powiedziałbym, że Shopify wygrywa z motywami / szablonami.

Jednak jeśli chodzi o edycję i tworzenie witryn, przyznałem nagrodę Squarespace. To nie jest wielka różnica, ale Squarespace kładzie duży nacisk na styl i design, a ta inwestycja energii zwróciła się bardzo dobrze.

Następnie sklep z aplikacjami jest wyjątkowo ważny, gdy korzystasz z platformy e-commerce. Fajnie jest wyciągać jak najwięcej z pudełka, ale nie zawsze możesz na to liczyć.

Moim zdaniem Shopify prowadzi, jeśli chodzi o aplikacje i instalacje. Squarespace zawiera wiele integracji z platformą, co oznacza, że ​​nie używasz sklepu z aplikacjami do instalacji. Niektóre integracje są domyślnie uwzględnione, a inne można włączyć, jeśli chcesz zapłacić.

Możesz zobaczyć pełną listę integracji obsługiwanych przez Squarespace, ale jest to dość przyzwoita lista. Oczywiście wszystkie popularne aplikacje i dodatki są obsługiwane przez Squarespace, a pod pewnymi względami może być naprawdę opłacalne, jeśli są uwzględnione.

formularze domen projektowych

Shopify jest inny. Shopify ma bardziej tradycyjną strukturę sklepu z aplikacjami dla swoich instalacji. Może to zabrzmieć gorzej, ale nie wydaje mi się, żeby tak było – prawdą jest jednak, że czasami może być droższe.

shopify-appstore

Korzyścią jest to, że możesz uzyskać dostęp do więcej niż dzięki Squarespace. Trzeba przyznać, że większość tego, co może Cię zainteresować, znajduje się w Squarespace, ale sklep z aplikacjami Shopify jest dynamiczny i ewoluuje. Możesz znaleźć więcej niszowych integracji, a wiele popularnych jest czasem darmowych.

Ostatecznie musisz sprawdzić, które aplikacje będą najbardziej przydatne. Wolę Shopify dla aplikacji, chociaż może to być droższe, ale inni mogą uznać Squarespace za łatwiejszy i tańszy w zależności od tego, co muszą zainstalować.

To prowadzi nas do następnego ważnego punktu do rozważenia: łatwości użytkowania.

Łatwość użycia

Łatwość użytkowania to wielka sprawa dla firm SaaS (oprogramowanie jako usługa). W dzisiejszych czasach jest modne – popularne oprogramowanie i strony internetowe starają się być eleganckie, nowoczesne, czyste i użyteczne. Szczególnie Squarespace i Shopify naprawdę sprzedają się jako liderzy przyjaznych dla użytkownika narzędzi kreatywnych.

Oto Squarespace, na przykład reklamujący swoje łatwe zarządzanie produktem:

merchandising produktów

Byłby to odpowiednik Shopify:

łatwa funkcja

Obie firmy dość dobrze rozumieją potrzebę łatwości użytkowania. Na szczęście dla nas obie firmy żyją zgodnie z własnym szumem.

Zarówno Shopify, jak i Squarespace zawierają wiele funkcji i umożliwiają użytkownikom edycję rzeczy z wysokim poziomem szczegółowości, ale jednocześnie sprawiają, że jest to czyste i proste – bardziej imponujący wyczyn, niż mogłoby się wydawać.

Oto przegląd pulpitu nawigacyjnego SquareSpace

Squarespace jest łatwy w projektowaniu

a oto przegląd pulpitu nawigacyjnego Shopify

Tworzenie konta

W tej kwestii myślę, że Squarespace ma się nieco lepiej.

Edycja szczegółów sklepu jest w obu firmach równie łatwa i niezawodna (chociaż Shopify jest nieco bardziej dogłębna), ale edytowanie jest lepsze w Squarespace. Masz dostęp nie tylko do szablonów, ale także do narzędzi i możliwości edycji tych szablonów.

W Shopify i Squarespace bardzo lubię to, że ułatwiają one zaawansowanym użytkownikom. W szczególności obie firmy pozwalają klientom edytować kod bezpośrednio, jeśli zechcą. Może to pozwolić na dużą szczegółowość i kontrolę, jeśli ty lub ktoś z twojego zespołu ma wiedzę programistyczną.

Wadą tego jest to, że każdy, kto chce kodować na Shopify, musi nauczyć się własnego kodu projektowego Shopify, Liquid. Doświadczony programista może go podnieść, ale jest to bardziej kłopotliwe niż powinno być.

przegląd płynów

W Squarespace znajomość popularnych języków JavaScript i CSS jest wszystkim, czego potrzebujesz.

js-css

Krótko mówiąc, dziękuję obu firmom za ułatwienie programistom i zaawansowanym użytkownikom przejęcia pełnej kontroli nad witryną, jeśli sobie tego życzą. Ogranicza to głupie efekty, jakie może mieć „łatwa” aplikacja do budowania. W szczególności Squarespace jest łatwiejszy dla programistów, którzy chcą edytować bezpośrednio.

Podsumowując, zarówno Squarespace, jak i Shopify są bardzo łatwe w użyciu i zachowują pewien stopień kontroli bez poświęcania dużej użyteczności.

Niuanse polegają na tym, że Shopify jest nieco lepszy w przypadku szczegółowych informacji o sklepie, a Squarespace jest lepszy w projektowaniu. Ponadto Squarespace jest łatwiejszy dla programistów, chociaż zarówno Shopify, jak i Squarespace są przyjazne dla programistów.

Przyznam Squarespace za przyjazność dla użytkownika, ale sprawy są tak blisko, że trudno jest dokładnie zadzwonić.

Obsługa klienta

Jak już podkreśliłem, nawet „łatwe” w obsłudze oprogramowanie wymaga dobrej obsługi klienta. Trudności techniczne zdarzają się nawet najlepszym, a nawet zaawansowani użytkownicy mogą szybko potrzebować informacji na pokładzie nowej platformy.

Zarówno Shopify, jak i Squarespace mają naprawdę doskonałą obsługę klienta. Muszę jednak powiedzieć, że Shopify robi jeszcze więcej, więc zacznę od nich.

Pierwszy powód, dla którego to mówię, to fakt, że Shopify zapewnia dostęp do przedstawicieli za pośrednictwem czatu na żywo, systemu poczty elektronicznej / biletów i telefonu. Ponadto z mojego doświadczenia wynika, że ​​przedstawiciele byli responsywni i pomocni.

shopify-chat

Jednak to więcej niż skuteczni przedstawiciele. Shopify ma mnóstwo zasobów na stronie. Niektóre z nich to podstawowe rzeczy, do których przywykłeś, na przykład baza wiedzy (znana również jako Centrum pomocy).

centrum pomocy shopify

Baza wiedzy jest tak obszerna jak najlepsza z nich, z ogromną szerokością tematów artykułów. Poważnie, w Centrum pomocy można znaleźć nawet dziwnie szczegółowe pytania.

Shopify ma blog, który jest dość powszechny, ale ma zasoby edukacyjne, które są bardziej unikalne i dogłębne. Jednym z przykładów może być Shopify Academy, która oferuje bezpłatne kursy, które mogą być przydatne dla początkujących. Innym głównym przykładem byłoby forum społeczności Shopify, które pozwala korzystać z dużej bazy użytkowników Shopify i jest przydatne w przypadku unikalnych problemów lub porad.

Kolejnym byłoby Shopify Guides, który jest przyzwoitą kolekcją bezpłatnych e-booków, które zawierają ogólne porady biznesowe i e-commerce. Dwa podcasty Shopify są podobne, coś w rodzaju dodatku dla zainteresowanych, a encyklopedia biznesowa nie jest czymś, co uważam za szczególnie przydatne, ale i tak jest miło mieć.

Shopify Polaris to bardzo szczegółowy przewodnik po standardach projektowych Shopify. Jest to stosunkowo nieznany zasób, ale może uratować życie, jeśli budujesz witryny dla klientów (a nawet tylko dla siebie).

Wreszcie, Shopify zapewnia kilka bezpłatnych narzędzi, które mogą się przydać początkującym.

narzędzia eksploracyjne

Więc tak. Łał. Shopify wyraźnie ma mnóstwo zasobów, a nawet jeśli niektóre są puszyste, wiele nie. Jak u licha Squarespace może sobie z tym poradzić?

Cóż, Squarespace zaczyna się od całkiem niezłych przedstawicieli klientów i dostępnych środków kontaktu: czat na żywo lub e-mail. Niestety nie ma jeszcze wsparcia telefonicznego.

czat squarespace

czat squarespace

czat squarespace

Jest to w porządku, ponieważ przedstawiciele są bardzo responsywni i pomocni za pośrednictwem czatu na żywo lub e-maila.

Podstawą lokalnych zasobów Squarespace jest baza wiedzy.

sp-pomoc

Baza wiedzy Squarespace nie jest tak dogłębna jak baza Shopify, ale wciąż jest świetna. Obejmuje również samouczki wideo dla tych, którzy wolą go czytać.

Squarespace oferuje znacznie więcej oprócz swojej bazy wiedzy. Na przykład Squarespace ma seminaria internetowe, blog (znowu jest to powszechne) i forum. Uważam, że forum jest mniej niezawodne niż Shopify, ale nadal jest miłym atutem.

Squarespace ma również duży wpływ na obsługę klienta i zasoby. Powodem, dla którego przyznam wygraną Shopify, jest to, że ma więcej opcji kontaktowania się z przedstawicielami, a także ma więcej zasobów, a zasoby są bardziej szczegółowe.

Niemniej jednak Squarespace jest na drugim miejscu od Shopify, tak blisko, że nie mogłem uznać obsługi klienta za istotną różnicę pod względem atrakcyjności.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Teraz ostatni element naszej listy kontrolnej: bezpieczeństwo i niezawodność. Nie musisz mi mówić, dlaczego bezpieczeństwo lub niezawodność są ważne w prowadzeniu firmy online, więc wskoczmy.

Żaden z naszych konkurentów nie mówi wiele o swoim bezpieczeństwie, ale to nie znaczy, że go brakuje. Zasadniczo zwracają uwagę na swoje certyfikaty dotyczące przetwarzania płatności i informacji o klientach, co brzmi naprawdę świetnie, dopóki nie uświadomisz sobie, że reprezentuje standard (w przeciwieństwie do czegoś ponad standard).

shopify-pci

Squarespace jest znacznie lepszy w opisywaniu swoich praktyk bezpieczeństwa, choć jest nieco na uboczu.

przegląd bezpieczeństwa

Sugeruję sprawdzenie samej strony, jeśli chcesz zobaczyć pełne informacje dla siebie, ale w krótkiej wersji jest to, że tak, Squarespace podejmuje wszelkie odpowiednie środki. Zapory ogniowe, monitorowanie wewnętrzne, bezpieczne serwery, protokoły zapobiegania atakom DDoS itp.

Oczywiście Squarespace i Shopify zapewniają SSL dla wszystkich kont.

Jeśli chodzi o wydajność, miałem tylko dobre doświadczenia z każdą firmą. Obejmuje to nie tylko czas działania i szybkość witryny, ale codzienne korzystanie z oprogramowania. Nie zajmowałem się zamrożonymi stronami, awariami witryn ani żadnymi poważnymi problemami.

Obie firmy są liderami branży dzięki swoim niezawodnym wynikom. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Squarespace jest wyraźnie bardziej przejrzysty, ale nie sądzę, że jest to bezpieczniejsze niż Shopify.

Pamiętając, że Shopify obsługuje niektóre z największych firm na świecie (i tak, bezpieczeństwo klasy korporacyjnej będzie oczywiście wyższe niż w przypadku zwykłych kont – niemniej chodzi o to) – i ułatwiło dziesiątki miliardów transakcji, to bezpieczeństwo jest prawdopodobnie dość silny.

Więc nie mogę naprawdę wyciągnąć wyraźnego zwycięzcy z tych dwóch. Oba działają bardzo dobrze i, o ile nam wiadomo, są dość bezpieczne.

Wniosek: co polecam?

Czas połączyć wszystko, o czym rozmawialiśmy. Co jest lepsze – Squarespace lub Shopify?

Wszyscy wiemy, że nie ma jednego rozmiaru, który byłby odpowiedni dla wszystkich, a Shopify i Squarespace mają oczywiście różne zalety i wady.

Oba są bezpieczne i działają niezawodnie. Oba mają doskonałą obsługę klienta, choć myślę, że Shopify przejmuje prowadzenie.

Jeśli chodzi o łatwość użycia, oba są doskonałe, ale Shopify jest lepszy w szczegółach sklepu, a Squarespace jest lepszy w projektowaniu witryny. Ponadto Squarespace jest łatwiejszy dla programistów, którzy chcą edytować kod witryny.

Jeśli chodzi o szablony, Shopify ma większy wybór szablonów specyficznych dla sklepu internetowego, ale Squarespace ma w sumie większy wybór szablonów – mogą wymagać jedynie dodatkowych kroków, aby zamienić się w sklepy. Jednak w przypadku Squarespace możliwości projektowe są lepsze.

Integracje Squarespace są w większości zawarte w infrastrukturze Squarespace i nie ma sklepu z aplikacjami. Może to czasem sprawić, że będzie to łatwiejsze i bardziej przystępne, ale sklep z aplikacjami Shopify ma więcej dziwnych poprawek i opcji (choć czasami może być drogo).

Jeśli chodzi o cenę i ogólne cechy, rzeczy stają się trudne. Squarespace jest oczywiście znacznie tańszy, a zasięg Shopify jest znacznie droższy (choć moim zdaniem zaczyna się w całkiem akceptowalnym punkcie).

Squarespace jest bardzo dobrze wyposażony ze względu na stosunkowo niskie ceny, co na początku może sprawić, że będzie to lepsza oferta. Jednak Shopify jest znacznie lepszy w oferowaniu łatwych w użyciu rabatów wysyłkowych, a jego zdolność dropshipping jest znacznie lepsza niż Squarespace.

Co więcej, Shopify jest lepszy dla tych, którzy chcą skalować swoje sklepy, co wyjaśnia część cen, a narzędzia, które wyciągasz z pudełka, mogą być bardzo szczegółowe, jeśli chcesz (chociaż Squarespace też nie są złe ).

Chociaż Squarespace rezygnuje z niektórych rzeczy, które sprawiają, że Shopify jest droższy, niż musi być, takich jak umieszczanie podstawowych funkcji na wyższych poziomach i pobieranie opłat transakcyjnych, Shopify jest nadal ogólnie silniejszą opcją e-commerce.

Muszę powiedzieć, że ogólnie Shopify otrzymuje moją rekomendację. Dla sprzedawców produktów cyfrowych, dla których wysyłka nie stanowi większego kosztu, Squarespace może być lepszy. Ale dla każdego, kto planuje wysyłkę regularnie i / lub w dużych ilościach, Shopify jest z pewnością lepszą opcją. Jest to również lepsza opcja dla tych, którzy są szczególnie analityczni w kontrolowaniu szczegółów sklepu – Squarespace może być również bardzo szczegółowy, ale Shopify stosuje bardzo praktyczny rygor, jeśli jest to pożądane.

Ale hej, jeśli nie masz pewności, zawsze możesz je wypróbować! Shopify ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny, a Squarespace pozwala pozostać na bezpłatnym okresie próbnym, dopóki nie będziesz gotowy. Śmiało, idźcie tam, moi współzawodnicy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me