Shopify vs. WordPress: Recenzja po 27 dniach testów! (2020)

Jeśli chciałeś założyć własny sklep online, prawdopodobnie spotkałeś się z tymi dwoma ważnymi sprawami:


Shopify i WordPress.

Shopify to jedna z największych komercyjnych platform e-commerce:

kupuj o

Ponad MILION firmy korzystającej z Shopify i 183 miliardów USD na działalność gospodarczą.

Nawiasem mówiąc, ta ogromna druga liczba? To tylko od 2016 do 2018 roku. W ciągu zaledwie 2 lat Shopify wytworzył wartość w globalnej gospodarce większą niż PKB NAJWIĘKSZYCH krajów świata.

Shopify to płatna usługa oprogramowania, która koncentruje się na łatwości użytkowania i spokoju – to coś w rodzaju kreatora stron internetowych, ale dla sklepów.

A potem jest WordPress. WordPress jest jednym z niewielu podmiotów, które naprawdę mogą przeciwdziałać Shopify pod względem zasięgu i wpływu.

wp.com o

Ale jest to trochę bardziej skomplikowane, ponieważ w rzeczywistości istnieją dwa rodzaje WordPress:

Pierwszy to WordPress.org. To „oryginalny” WordPress i platforma typu open source do zarządzania zawartością witryny (zwłaszcza blogów).

WordPress.org jest bezpłatny, o ile zapłacisz za hosting i nazwę domeny.

Potem jest WordPress.com – został współzałożony przez jednego z facetów, którzy zbudowali oryginalny WordPress, i oferuje płatne plany z wieloma funkcjami.

Ale podczas gdy darmowa wersja wymaga znacznie większej konfiguracji i konfiguracji od użytkownika, WordPress.com jest bardziej jak kreator stron internetowych: oferuje hosting, a także oprogramowanie, a ponadto jest łatwy w użyciu.

W tym artykule będę głównie mówił o WordPress.com. Ale WordPress.org jest nadal ważną opcją, więc wspomnę o tym tu i tam.

Oto nasze dwie wagi ciężkie: Shopify i WordPress są niezwykle popularne i mają miliony użytkowników.

Który jest lepszy do budowania biznesu online?

Nie martw się, przyjacielu. Przetestowałem obie platformy i uwielbiam je obie.

A to oznacza również, że mam kilka wskazówek, które z nich są dla Ciebie najlepsze.

Zacznijmy od czegoś, co będzie na czele twoich obaw:

Wydajność

Tak, wydajność ma bardzo duże znaczenie w przypadku witryn internetowych… ale ma to szczególne znaczenie, jeśli chodzi o sklepy internetowe, o których mówimy.

Jasne, nikt nie chce, aby ich strona internetowa zbyt często się psowała. Ale jeśli prowadzisz firmę, przestoje mogą łatwo przełożyć się na utratę sprzedaży. Dobra wydajność jest zatem NIEZBĘDNA.

Najpierw spójrzmy na wydajność Shopify. Shopify udziela następujących gwarancji:

Shopify Performance

Czas pracy na poziomie 99,98% jest całkiem niezły. Większość hostów gwarantuje 99,9% hostingu, więc dla Shopify, którego głównym celem nie jest nawet hosting, pójście o krok wyżej jest całkiem świetne.

Właśnie to dzieli minimum 99,98% na:

ogólny czas pracy

Średnio dostaniesz 8 minut przestoju w miesiącu. Zwykle uważam 99,95% i więcej za „dobre”, choć oczywiście 99,99% lub 100% to miejsce, w którym lubię widzieć firmy.

Ale w prawdziwym życiu?

Tak, znalazłem, że Shopify zawsze pozostaje na nogach. Czasami zdarza się rzadki przestój, ale jest bardzo rzadki.

Gwarancja Shopify w wysokości 99,98% NIE oznacza, że ​​to najwięcej, co dostaniesz. Podsumowując, powiedziałbym, że Shopify ma pewien FANTASTYCZNY czas pracy.

Ale podczas gdy utrzymanie się jest niezbędne, szybkość jest kolejnym ważnym składnikiem wydajności. Na zrzucie ekranu, który pokazałem wcześniej, Shopify twierdzi, że ma „niesamowicie szybkie serwery”.

Nie powiedziałbym, że przekonałem się, że Shopify jest tak wyjątkowa pod względem szybkości witryny, jak w przypadku dostępności.

Ale jest dość szybko i jest dobry powód, dla którego:

Shopify korzysta z sieci dostarczania treści lub CDN. CDN oznacza, że ​​duże klastry serwerów są rozmieszczone na całym świecie, więc zawsze są blisko użytkowników.

Tak więc, gdy klienci na całym świecie korzystają z Twojej witryny, osiągają względnie solidne prędkości.

Ogólnie rzecz biorąc, Shopify ma WIELKI czas sprawności i całkiem niezłą prędkość.

Porozmawiajmy teraz o WordPress.com:

WordPress.com nie daje żadnych gwarancji wydajności.

„Woah”, możesz myśleć. „Jak to jest tak popularne? Każdy gwarantuje dobrą wydajność. To musi ssać!

Nie tak szybko, bucko! To z pewnością dziwne, że WordPress.com nie szczyci się wspaniałą wydajnością, biorąc pod uwagę, że celem WordPress.com jest łatwe hostowanie stron WordPress.

Ale bez względu na przyczynę, nigdy nie było to dla mnie problemem. Podejrzewam też, że nie dotyczy to większości użytkowników WordPress.com.

Po pierwsze, mój czas działania i szybkość witryny na WordPress.com były świetne. Można je łatwo porównać do Shopify – wszelkie różnice między nimi byłyby w granicach błędu.

I pamiętaj, WordPress.com jest niezwykle popularny. Korzystają z niego miliony ludzi: MILIONY odwiedzają witryny WordPress.com.

To nie przypadek: to dlatego, że WordPress.com działa bardzo dobrze. Większość ludzi nawet nie martwi się, czy ich witryna WordPress będzie działać.

Jeśli jesteś ciekawy WordPress.org, nie mogę ci powiedzieć: WordPress.org to oprogramowanie, które instalujesz na zewnętrznym hoście.

Oznacza to, że wybierasz swojego hosta, a następnie konfigurujesz na nim oprogramowanie WordPress.org. Wydajność będzie wtedy sprowadzać się głównie do wydajności Twojego hosta.

Jednak niektórzy gospodarze są lepsi od innych. Oto niektóre z najlepszych hostów dla WordPress.

Tak jak powiedziałem, nie ma wyraźnego zwycięzcy między wydajnością mojej witryny Shopify a wydajnością mojej witryny WordPress.com.

To jest dobra wiadomość! Oznacza to, że każda platforma prawdopodobnie będzie dla Ciebie znakomita.

Następnym punktem do rozważenia jest:

Łatwość użycia

Wiele osób nie dba o łatwość obsługi sekcji, ale jest to niezwykle istotne w tym temacie.

Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie łatwego w obsłudze oprogramowania jest niezbędne dla większości małych firm internetowych i stanowi główną atrakcję zarówno dla WordPress, jak i Shopify.

Więc rozpoczęcie od nas to Shopify. Shopify jest bardzo łatwy – na początek potrzebujesz tylko adresu e-mail, nazwy i hasła.

Następnie musisz podać podstawowe informacje o charakterze swojego sklepu:

konfiguracja shopify

A tak przy okazji, jeśli powiesz Shopify, że po prostu bawisz się z usługą (na przykład, jeśli robisz darmowy okres próbny lub po prostu nie jesteś pewien), spróbują rzeczy jeszcze łatwiejsze:

konfiguracja shopify

Następnie podasz dodatkowe informacje kontaktowe i możesz zacząć:

konfiguracja shopify

W sumie proces ten zajął mi około 3 minut. Byłoby jeszcze szybciej, gdybym nie robił zrzutów ekranu dla tej recenzji!

W każdym razie z tej strony domowej można zobaczyć, że Shopify stara się zachować przejrzystość dla początkujących.

Strona główna stara się pomóc ci przede wszystkim w usunięciu najważniejszych rzeczy: posiadaniu produktów, nazwy domeny i motywu.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, kliknięcie jednej z innych opcji menu lub głównych funkcji spowoduje wyświetlenie uroczego obrazu wyjaśniającego podstawy i zawierającego przycisk „zacznij”:

łatwość zakupów

Coś jeszcze bardzo mi się podoba to ustawienia:

ustawienia łatwości shopify

Istnieje wiele ustawień, ale wszystkie są w jednym miejscu i wyjaśnione bardzo prosto.

Co więcej, nawet niektóre ustawienia są świetnymi funkcjami łatwości użytkowania. Na przykład opcja „pliki” zapewnia centralne miejsce do zarządzania całą zawartością multimedialną, nawet jeśli jest ona rozproszona na różnych stronach lub jeszcze niepubliczna.

Ponadto strony ustawień „legalne” i „podatkowe” to naprawdę fajne funkcje.

Tak, mogą one nie zastępować obsługi własnych podatków lub dokumentów prawnych ani zatrudniania kogoś innego do ich wykonania, ale zdecydowanie mogą zaoszczędzić TONIE czasu:

łatwość zakupów

Zwłaszcza jeśli wysyłasz towary do różnych krajów i czerpiesz dochód z tych obszarów. Shopify już to dla ciebie wymyślił i to świetna pomoc.

I chociaż w następnej sekcji omówię główne funkcje, dość łatwo poradzić sobie z podstawami Twojego sklepu:

łatwość zakupów

W tym przykładzie mogę w prosty sposób zarządzać wieloma produktami jednocześnie z centralnej strony produktów. Oczywiście mogę również bardziej szczegółowo edytować poszczególne produkty.

Ten rodzaj łatwego zarządzania jest spójny z pozostałymi funkcjami oferowanymi przez Shopify. Więcej informacji znajdziesz w sekcji funkcji, więc nie martw się!

Oto przegląd łatwości obsługi Shopify… wyraźnie, Shopify trudno jest zdobyć przewagę w tej dziedzinie.

Zobaczmy jednak, jak działa WordPress.com!

Podobnie jak Shopify, potrzebujesz tylko podstaw, aby zacząć:

Konfiguracja wp.com 1

Podobnie jak Shopify, po zarejestrowaniu podstawowych informacji o koncie wprowadzisz informacje o swoim sklepie:

wp.com setup2

Następnie zostaniesz zapytany o to, czym ma być Twoja domena, i uzyskasz trochę dodatkowej sprzedaży przez WordPress.com w domenach, które są bezpłatne przez pierwszy rok, ale odnawiają się po dość wysokiej cenie.

Następnie możesz wybrać poziom, za który chcesz zapłacić, co omówię w następnej sekcji.

Jednym z powodów, dla których WordPress.com jest tak popularny, jest to, że ma bezpłatny plan.

I chociaż w zasadzie musisz zapłacić, jeśli chcesz sklep internetowy za pośrednictwem WordPress, fakt, że istnieje bezpłatny plan, oznacza również, że nie musisz spieszyć się, aby wybrać poziom:

wp.com setup3.5

W rzeczywistości zawsze możesz przeglądać swoje plany dotyczące szybkich aktualizacji, a najważniejsze FAQ znajdują się tuż pod planami, aby pomóc ci wybrać.

Jest to więc bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza że WordPress.com nie oferuje bezpłatnych wersji próbnych płatnych planów.

Ponadto, chociaż skupiamy się na handlu elektronicznym, blogowanie jest ważną rzeczą, z której znany jest WordPress. Ponadto blogi i e-commerce cały czas się ze sobą łączą.

Tak właśnie wygląda najnowsza wersja edytorów stron i postów WordPress:

wp.com easy2

Całkiem proste, prawda?

Po kliknięciu małego znaku plus możesz dodać nowy „blok” – tak nazywają się elementy strony – a następnie łatwo przenosić go między innymi blokami.

Nie służy to tylko do poruszania się po zdjęciach: ułatwia nawet poruszanie się po tekście.

Jeśli więc zdajesz sobie sprawę, że jedno zdanie jest lepsze niż tutaj, bardzo łatwo jest się poruszać. Nie musisz nawet wycinać i wklejać.

Istnieje również wiele multimediów, które można dodać jako bloki. Oto niektóre z najczęstszych:

wp.com easy3

Ale jest o wiele więcej:

wp.com easy4

Niektóre z tych bloków są niezwykle przydatne w witrynach e-commerce:

wp.com easy5

„Edytor bloków”, jak się go nazywa, robi wrażenie nie tylko dlatego, że oferuje wiele funkcji i elastyczność, ale jest bardzo łatwy w użyciu.

To samo dotyczy dostosowywania wyglądu strony i edytowania motywów:

wp.com easy6

Szczerze mówiąc, nie jestem wielkim fanem edytora stron WordPress. Myślę, że „łatwe” interfejsy dostosowywania powinny skupiać się bardziej na przeciąganiu i upuszczaniu.

Jest tak, ponieważ wiele motywów WordPress ma darmowe podstawowe wersje, ale ma więcej funkcji i stylów przy zakupie – więc ten format dobrze współpracuje z ogromną giełdą motywów WordPress.

Kolejną wielką zaletą łatwości użycia WordPress.com jest łatwość importu i eksportu:

wp.com łatwość importu

Nie zrozum mnie źle, Shopify też to ma – ale nie jest tak płynny jak WordPress. WordPress jest bardzo popularny i jest przyzwyczajony do osób przychodzących i wychodzących z niego z jakichkolwiek powodów.

Shopify ułatwia importowanie i eksportowanie niektórych rzeczy – na przykład kontaktów.

Ale WordPress bardzo ułatwia importowanie całej witryny i całej jej zawartości.

Oprócz importowania nie powiedziałbym jednak, że WordPress ma przewagę nad Shopify.

Jeśli chcesz zarządzać tylko blogiem, na pewno – WordPress lepiej łączy łatwość obsługi z narzędziami do blogowania niż Shopify.

Ale e-commerce? To cała oferta Shopify. Shopify ma być gotowym rozwiązaniem.

I chociaż WordPress obsługuje WIELU witryn e-commerce, i chociaż WordPress.com ma narzędzia e-commerce, nie konkuruje z grą Shopify.

Pozwólcie jednak, że wyjaśnię coś:

Dla zdecydowanej większości ludzi to nie ma znaczenia. Obie platformy są na tyle łatwe, że prawie każdy właściciel witryny będzie mógł efektywnie zarządzać swoim sklepem internetowym.

Shopify jest ogólnie łatwiejszy w zarządzaniu witryną, której celem jest sklep. Ale WordPress jest łatwiejszy do zarządzania ogólną witryną – zwłaszcza blogiem – która ma sklep.

Ma sens?

Nie martw się, jeśli nie. Funkcje mają również duży wpływ na łatwość użytkowania. Więc dalej:

Porównanie cen i funkcji

Ceny i funkcje sprawiają, że rzeczy stają się trochę trudne. Ale są bardzo ważne i będą jednym z pierwszych pytań, jakie mają potencjalni klienci (tacy jak ty).

Więc zacznijmy! Najpierw ceny Shopify:

ceny shopify

Począwszy od 29 USD miesięcznie, a kończąc na 299 USD miesięcznie, istnieje wyraźnie duży zakres, który początkowo może wydawać się nieco drogi.

Shopify może być trochę drogie, a ja wyjaśnię dlaczego, ale ceny BASE tutaj są mniej więcej zgodne z cenami konkurencji, więc nie możemy narzekać zbyt wiele.

Ponadto, gdy zobaczysz funkcje, które są dostarczane z tymi liczbami, nie jest tak źle:

funkcje shopify

To całkiem solidny zestaw funkcji.

WSZYSTKIE trzy główne poziomy oferują nieograniczoną liczbę produktów, kanały sprzedaży za pośrednictwem różnych serwisów społecznościowych i rynków internetowych, kody rabatowe, certyfikaty SSL i odzyskiwanie porzuconych koszyków.

To ostatnie oznacza w zasadzie, że jeśli Twoi klienci opuszczą Twoją witrynę, gdy nadal mają coś w koszyku, otrzymają automatyczny e-mail z koszykiem wciąż pełnym, przez ograniczony czas – jest to bardzo istotne dla utrzymania sprzedaży.

Wszystkie poziomy otrzymują również konkurencyjne rabaty wysyłkowe i etykiety do wydrukowania, co zmniejsza koszty dostawy.

Drugi poziom rozszerza konta personelu, które możesz mieć do 5, pozwala oferować karty upominkowe i zapewnia profesjonalne raporty.

Uzyskujesz również bardziej konkurencyjne stawki wysyłki, a opłata pobierana przez Shopify po dokonaniu sprzedaży jest nieznacznie zmniejszona.

Zarówno drugi, jak i trzeci poziom otrzymują również USPS Priority Mail Cubic.

Krótko mówiąc, pozwala to dużym nadawcom zmienić nieco ważenie paczek: paczki małe, ale wciąż ciężkie, otrzymują określone rabaty, jeśli mieszczą się w wymaganiach paczki.

Trzeci poziom zapewnia 15 kont personelu, jeszcze bardziej zaawansowane raporty, pokazuje stawki wysyłki przy kasie oraz konkurencyjne rabaty na wysyłkę do 74%.

Trzeci poziom to również najniższy procent Shopify na sprzedaż, 2,4% + 0,30 USD za sprzedaż kart online.

A jeśli korzystasz z innego dostawcy płatności, który nie jest Shopify, płacisz 0,5% zamiast 2% (to jest to, co płaci pierwszy poziom).

Te bardziej zaawansowane funkcje są dobre, ale zastanawiam się, jak bardzo pasują do ceny. W końcu 299 USD miesięcznie to znacznie więcej niż 79 USD miesięcznie – trzeba by naprawdę wykorzystać te konta pracowników, aby było warto.

Na papierze wydaje się, że są to dość solidne funkcje. Liczy się jednak to, jak dobrzy są w prawdziwym życiu. Spójrzmy.

Tak to jest dodać produkt w Shopify:

shopify funkcje addproduct

Zaczynasz od samych podstaw. Nie chcę przerabiać sekcji łatwości użytkowania, ale wszystko to jest bardzo przyjazne dla użytkownika.

Mimo to prosty interfejs użytkownika pozwala zarządzać takimi rzeczami, jak miejsce sprzedaży (na przykład nie tylko w witrynie, ale w mediach społecznościowych lub innych kanałach), cena za sztukę (duh), ile masz, itd. na:

cechy shopify addproduct2

Dodatkowo są przydatne rzeczy związane z wysyłką, jeśli dotyczą Ciebie.

Dodanie klientów jest dość proste:

Shopify funkcje addcustomer

Możesz także robić notatki o swoim kliencie, wyszukiwać zwolnienia podatkowe związane z zakupami od tego klienta (oczywiście na podstawie tego, gdzie się znajdują) i dodawać tagi do grup klientów.

To wszystko dobrze, ale uważam, że to staje się trochę podstawowe.

Istnieje wiele programów do zarządzania kontaktami, a one mają znacznie bardziej zaawansowane funkcje, ponieważ koncentrują się na tego rodzaju rzeczach.

Więc możemy dać Shopify trochę przepustki, szczególnie dlatego, że możesz zintegrować swój sklep Shopify z wyżej wymienionym oprogramowaniem.

Ale i tak może to szybko kosztować. Dzięki WordPress istnieje kilka potencjalnych sposobów zarządzania klientami z większą szczegółowością, ale przy niższych kosztach.

Nie jest to jednoznaczne, ponieważ zależy od twojej integracji i planu hostingowego lub planu WordPress.com, ale może się zdarzyć.

W każdym razie Shopify oferuje również analizy, na których jestem pod wrażeniem:

raporty funkcji shopify

Wiele domyślnych statystyk witryny jest bardzo podstawowych. Dzięki Shopify możesz przeglądać szybkie wykresy wielu różnych aspektów swojego sklepu.

Możesz także przeglądać je w dowolnym przedziale czasowym (moje domyślne ustawienie to „dzisiaj”), a nawet porównywać określone czasy z innymi.

Chociaż format tego jest dość prosty, istnieje mnóstwo danych, na które można spojrzeć, nie tracąc dużo czasu. To świetna funkcja i będzie wystarczająco zaawansowana dla większości małych firm.

Shopify oferuje również funkcje marketingowe. Cóż, w pewnym sensie.

W każdym razie, oto jak to wygląda, gdy zaczynasz konfigurować nową kampanię:

shopify funkcje marketingowe 1

To całkiem przyzwoity zestaw opcji, obejmujący wszystkie główne miejsca. Shopify oferuje nawet opcje kampanii marketingowej dla Snapchata i SMS-ów.

Ale chodzi o to, że nie pochodzą one od Shopify. Są one dostarczane przez strony trzecie i wymagają zainstalowania integracji:

funkcje shopify marketing2

Instalowanie integracji i zarządzanie dla nich ustawieniami różnych kampanii marketingowych, które chcesz rozpocząć, może być trochę uciążliwe, zwłaszcza w porównaniu z pomysłem, że domyślnie można zarządzać wszystkim poza Shopify.

Ale w rzeczywistości każdy, kto poważnie myśli o wdrożeniu kampanii, musiałby chcieć wchodzić w interakcje z wieloma szczegółami i bardziej prawdopodobne, że nie skorzystałby z usług strony trzeciej.

Ponadto takie rozszerzenia / aplikacje zwykle instalują się szybko i oferują więcej funkcji niż domyślnie Shopify:

shopify funkcje marketingowe3

To nie jest wielka sprawa, nawet jeśli na początku może być trochę denerwująca.

To samo mniej więcej dotyczy konfigurowania automatyzacji: Shopify ma kilka łatwych opcji do wyboru, ale musisz zainstalować niektóre aplikacje.

W przeciwnym razie, jeśli wybory Shopify nie są dla Ciebie wystarczające, możesz przejść do App Store i uzyskać inne opcje dla siebie.

Co wydaje się naturalnym punktem przejścia do sklepu z aplikacjami Shopify:

szablony funkcji shopify 1

Teraz sklep z aplikacjami Shopify zawsze był solidny, ale ostatnio stał się szczególnie imponujący. To dlatego, że sklep z aplikacjami Shopify oferuje OGROMNĄ liczbę aplikacji:

Ponad 3000.

Oznacza to, że istnieje aplikacja dla prawie każdej niszowej funkcji, której możesz potrzebować, a zwykle więcej niż jednej.

I, oczywiście, bardziej popularne dodatkowe funkcje mają dużą konkurencję, a tym samym wyraźną solidną integrację w użyciu.

Głównym problemem w tym miejscu jest cena:

Niektóre aplikacje są bezpłatne, niektóre są bezpłatne przez ograniczony czas, a wiele z nich jest płatnych. Większość dobrych aplikacji jest płatna.

A łącząc koszt Shopify z Twoimi aplikacjami / integracjami i szablonami (które omówię wkrótce), rzeczy szybko stają się drogie.

Nie twierdzę, że WordPress jest z konieczności tańszy.

Może być tańszy dla mniej więcej tego samego pakietu, ale WordPress może być droższy, zwłaszcza jeśli używasz WordPress.com, a nie WordPress.org

Teraz już prawie skończyliśmy patrzeć na drobiazgi funkcji Shopify. Ale nadal musimy sprawdzić szablony.

Szablony są podstawową rzeczą do rozważenia: prawie wszyscy chcą, aby ich firmy dobrze wyglądały.

A jeśli jesteś typem osoby, która jest bardzo zainteresowana Shopify, prawdopodobnie wolisz łatwiej dostosować swoją witrynę.

Na szczęście Shopify sprawia, że ​​szablony i motywy są tak proste, jak każda inna część usługi:

Gdy zaczniesz dostosowywać motyw, możesz wybierać spośród darmowych motywów, płatnych motywów w sklepie motywów lub po prostu dostosować domyślny zwykły motyw.

Ale w przybliżeniu na tym kończy się nasze szczęście:

szablony funkcji shopify 1

Spójrz na lewy górny róg…

Do wyboru jest tylko 8 darmowych motywów.

A nawet spośród opcji płatnych jest ich tylko 64. Jest to oczywiście znacznie więcej niż 8, ale nie spełnia niektórych konkurentów:

Na przykład Wix ma dosłownie setki motywów. A WordPress? WordPress ma TYSIĄCE motywów. Wróćmy jednak do Shopify:

Chociaż możesz argumentować, że motywy Shopify są bardziej klasyczne i lepiej zaprojektowane niż niektórzy konkurenci, nie jestem tego pewien.

Jasne, wszystkie wyglądają ładnie, ale biorąc pod uwagę ich niewielką liczbę, nie wyróżniają się nawet tak bardzo. A jeśli tak jest, wolałbym mieć więcej opcji.

To jednak nie koniec świata. Shopify zapewnia solidne funkcje dostosowywania, nawet jeśli nie są najnowocześniejsze, więc nadal możesz wyróżnić swój sklep.

Tak to wygląda, gdy dostosujesz swoje motywy:

Shopify funkcje dostosuj 1

Ważna uwaga: nie jest to narzędzie typu „przeciągnij i upuść”, ludzie. W tym sensie przypomina to interfejs dostosowywania WordPressa:

Sposób edytowania polega na zmianie nawigacji po menu i narzędziach po lewej stronie. Dotyczy to prawie wszystkich funkcji witryny:

Shopify funkcje dostosuj2

Problem polega jednak na tym, że wciąż może to być nieco ograniczające. Możesz temu zaradzić, instalując aplikacje do tworzenia stron, które zapewniają większą elastyczność, ale można to szybko dodać.

Teraz, choć nie musi to być każda funkcja, którą Shopify ma do zaoferowania, myślę, że omówiliśmy podstawy (a potem niektóre).

Shopify może być czasem trochę ograniczający, ale jest tak pięknie zaprojektowany i łatwy w użyciu, że trudno jest znaleźć w nim wiele wad. W końcu chodzi o to, aby uzyskać gotowe rozwiązanie.

Zobaczmy teraz, co może nam dać WordPress.

Chciałbym podsumować to, co powiedziałem we wstępie, ponieważ ma to znaczenie.

Istnieją dwa rodzaje WordPress. Koncentruję się głównie na WordPress.com, komercyjnej wersji WordPress.

Darmowa wersja WordPress działa w następujący sposób:

Płacisz za hosting samodzielnie, a następnie instalujesz na nim WordPress.org za darmo. Stamtąd instalujesz wtyczki, które zapewniają funkcjonalność sklepu LUB upewniasz się, że Twój plan hostingowy ma funkcjonalność e-commerce.

Zdecydowana większość osób korzystających z e-commerce za pośrednictwem wtyczek WordPress korzysta z WooCommerce. WooCommerce jest niezwykle popularny i może być znacznie tańszą alternatywą dla Shopify.

Właśnie dlatego porównałem już WooCommerce i Shopify. Pod wieloma względami ta recenzja jest porównaniem Shopify i WordPress.org.

Będę więc nadal do niego odwoływał, ponieważ jest to ważna opcja. Ale na razie skupiam się głównie na WordPress.com.

Zacznę od cen:

Ceny wp.com

Aha, jest też bezpłatny plan.

Teraz mógłbyś rzucić okiem na to i powiedzieć sobie – pierwsze dwa plany to 4 USD i 8 USD miesięcznie, co jest ZNACZNIE tańsze niż ceny początkowe Shopify!

Nie tak szybko, kolego.

Jeśli chcesz po prostu założyć blog lub witrynę bez funkcji sklepu, te dwa pierwsze poziomy mogą być w porządku. Ale jeśli chcesz założyć sklep internetowy?

Patrzysz głównie na te dwa ostatnie plany. Czwarty poziom to oczywiście plan „eCommerce”, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o sklepach internetowych.

Ale możesz faktycznie wyposażyć swoją witrynę w funkcje koszyka za pomocą wtyczek (odpowiednik aplikacji Shopify).

Aby uzyskać dostęp do wtyczek, musisz jednak zapłacić za abonament biznesowy. Co zresztą jest dość zbliżone do planu podstawowego Shopify.

Technicznie ŻADNY płatny plan może pobierać powtarzające się płatności. Możesz więc nadal zarabiać na dowolnym płatnym planie.

Alternatywnie możesz skorzystać z abonamentu Premium (drugi poziom), aby zbierać proste płatności. O ile mi wiadomo, będzie to przez PayPal i tylko w twoim kraju lub w ograniczonej liczbie krajów.

Ale jeśli chcesz poważniej potraktować e-commerce, prawdopodobnie wybierzesz Business lub eCommerce.

Chodzi mi o to, że ceny początkowe nie są daleko. Jednak w porównaniu do wysokiej klasy Shopify, która idzie do 79 USD i 299 USD miesięcznie, WordPress.com jest CAŁKOWICIE tańsza, ponieważ nigdy się do tego nie zbliża.

Teraz wyraźnie ważne są tutaj funkcje. Oto podstawy:

Funkcje wp.com 1

Tak jak powiedziałem, istnieje bezpłatny plan, ale jest tak ograniczony, że nie mogę go rozważyć w ramach tego artykułu. To samo dotyczy pierwszego poziomu, Osobiste.

Ale to jest w porządku – ponieważ Premium ma więcej podstaw potrzebnych do porządnej strony. Shopify miał już wszystkie te podstawy – nieograniczone miejsce na dane, przepustowość itp. – ponieważ nacisk kładziony jest na sklep, a ceny już zaczęły wysokie.

Ale dzięki WordPress.com pierwszy plan, który pozwala sprzedawać rzeczy, ma 13 GB przestrzeni dyskowej.

To najprawdopodobniej dużo, a jeśli próbujesz zaoszczędzić pieniądze za pomocą Premium, prawdopodobnie i tak nie zbliżysz się do limitu.

Ale Business i eCommerce mają 200 GB, co zaspokoi niemal każdego, kto to czyta. Otrzymujesz dostęp do motywów premium dzięki Premium, a także bardziej zaawansowane możliwości dostosowywania.

Tak jak powiedziałem, możesz przyjmować płatności cykliczne i zwykłe, proste płatności z motywem Premium. Dostajesz także narzędzia marketingowe w mediach społecznościowych, ale są one naprawdę podstawowe.

Integracja z Google Analytics jest dobra, ale nic specjalnego. Możesz to zrobić również w Shopify.

Pamiętaj, że mówię, że jeśli poważnie myślisz o zrobieniu sklepu internetowego, najprawdopodobniej zastanowisz się nad dwoma ostatnimi poziomami?

Dlatego:

funkcje wp.com

Możliwość przesyłania motywów ułatwia tworzenie własnych motywów lub zatrudnienie kogoś, kto je zaprojektuje.

Usunąć branding WordPress? Sprawia, że ​​twoja strona wygląda znacznie bardziej profesjonalnie i jest godna zaufania dla odwiedzających.

Teraz plan e-commerce zarabia swoją cenę: możesz akceptować płatności w kilkudziesięciu krajach, integrować się z przewoźnikami, hostować nieograniczoną liczbę produktów lub usług, uzyskiwać dostęp do narzędzi marketingowych dostosowanych do e-commerce i mieć lepiej dostosowywane motywy.

Oto, co to wszystko oznacza:

Plan eCommerce, za 45 USD miesięcznie, jest planem WordPress.com, który jest najbardziej porównywalny z planem początkowym Shopify. Co stanowi 27 USD miesięcznie.

Więc wszystkie te rzeczy o tym, że Shopify jest drogie? Wydaje się teraz trochę tańszy w porównaniu do WordPress.

Oczywiście oto, gdzie wchodzą wtyczki:

wp.com oferuje wtyczki

Korzystanie z abonamentu biznesowego za 25 USD miesięcznie i instalowanie potrzebnych wtyczek – niektóre z nich są bezpłatne – może dać ci w przybliżeniu te same funkcje, co abonament Shopify, za niższy lub porównywalny koszt.

Główną odpowiednią wtyczką jest WooCommerce. Jest tam jako jedna z polecanych wtyczek w lewym górnym rogu!

WooCommerce pochodzi z Automattic, czyli tej samej firmy, która zapewnia WordPress.com. Dlatego bardzo naturalnie pasuje do ekosystemów WordPress.org i WordPress.com.

Oto jak to wygląda w WordPress.org:

wp.org woocommerce

Jest cały czas aktualizowany i ma 5 MILIONÓW aktywnych instalacji. Jest darmowy (i ma bardziej zaawansowane funkcje, za które można zapłacić) i ma własne opcjonalne integracje.

Koszt tutaj jest dla Ciebie bardziej dostosowywalny. Jeśli płacisz za biznesplan, możesz zainstalować WooCommerce i korzystać z jego różnych bezpłatnych rozszerzeń, aby uzyskać sklep internetowy porównywalny z Shopify pod względem funkcji.

Biorąc pod uwagę, że biznesplan WordPress.com zawiera już bardziej zaawansowane dostosowanie niż inne poziomy, możesz być mniej więcej na poziomie kosztów Shopify lub nawet niższych.

Zastanów się: WordPress.com ma o wiele więcej darmowych motywów niż Shopify:

wp.com zawiera motywy

Oczywiście nie wszystkie z nich są przeznaczone dla sklepów, ale większość może obsługiwać sklepy z odpowiednimi wtyczkami i dostosowaniem.

WordPress.org ma jeszcze więcej motywów – w rzeczywistości prawie na pewno największy zbiór motywów do zarządzania witryną, kropka:

motywy wp.org

Większość z nich jest darmowa, ale z ograniczonymi możliwościami dostosowywania i trzeba ją zapłacić, aby odblokować bardziej zaawansowane funkcje motywu.

Uwaga: WordPress.com i WordPress.org mają nakładające się tematy. WordPress.org ma większą kolekcję i ma WIELE więcej darmowych motywów.

Ale nadal, jeśli próbujesz znaleźć połączenie przystępności cenowej i jakości witryny / sklepu, skorzystanie z biznesplanu WordPress.com w połączeniu z WooCommerce może być jednym z najlepszych zakładów.

Możesz także zrobić coś podobnego z WordPress.org, ale znowu – zależy to od twojego planu hostingowego, który musisz ustalić i skonfigurować.

Głównym minusem strategii obniżania kosztów za pomocą wtyczek jest to, że musisz zadbać o DUŻO więcej:

Niezależnie od tego, czy korzystasz z WordPress.com, czy .org, musisz zarządzać wtyczką WooCommerce, a następnie zarządzać wieloma integracjami dla TYCH wtyczek… nie wspominając o innych wtyczkach do witryny, które i tak chciałbyś zainstalować.

I chociaż prawdą jest, że darmowe motywy Shopify są tak ograniczone, że możesz być zmuszony do zapłaty za motyw, darmowe motywy WordPress.com i darmowe motywy WordPress.org będą wymagały dużo kopania, zanim znajdziesz taki, który pozwoli ci dostosować się do swoich potrzeb.

Chodzi mi o to, że Shopify może być kosztowny, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że nie będziesz zmuszony kupić motywu, a darmowe aplikacje Shopify są ogólnie bardziej ograniczone niż darmowe aplikacje / wtyczki WordPress.

ALE, w zasadzie dostajesz to wszystko w jednej scentralizowanej platformie. Motywy i wtyczki WordPress mogą być tworzone dla siebie, ale jest o wiele więcej ruchomych części.

Teraz jest inna opcja:

Możesz być zainteresowany planem handlu elektronicznego WordPress.com. Jeśli tak, oto mniej więcej to, czego możemy oczekiwać od Shopify:

Musiałby być lepszy niż pierwszy poziom Shopify, ponieważ jest droższy, ale nie musi być tak dobry jak drugi poziom Shopify.

I na ten temat trudno powiedzieć. Opcje wysyłki i konkurencyjne stawki WordPress.com w planie eCommerce są porównywalne z Shopify.

Narzędzia marketingowe? Są bardziej zaawansowane, ale nie tak bardzo. W każdym razie większość osób korzysta z wtyczek, aby ulepszyć swoją grę marketingową – zarówno dla WordPress, jak i Shopify.

I pamiętasz, kiedy pokazałem ci narzędzia marketingowe Shopify? Zasadniczo mają one instalować integracje. W związku z tym nadal bardzo trudno jest tutaj zaznaczyć ważne różnice.

Zaletą WordPressa jest to, że nie ogranicza sprzedaży.

Chociaż Shopify zmniejszy cięcia, które wymagają droższego planu, nadal będzie to NAJMNIEJ 2,4% i 0,30 USD każdej sprzedaży online.

A jeśli korzystasz z innych dostawców płatności, Shopify również zajmie trochę więcej.

Ale WordPress.com nie robi żadnej z tych rzeczy, więc musisz się tylko martwić o to, co sami zewnętrzni dostawcy płatności.

Możesz argumentować, że WordPress.com nie ma wbudowanego narzędzia do zarządzania kontaktami, takiego jak Shopify. Ale nawet wtedy możesz po prostu uzyskać do tego wtyczkę.

Więc kiedy patrzę na wszystko całościowo, plan e-commerce WordPress.com nie wyróżnia się dokładnie na funkcje.

Zasadniczo byłaby to dobra opcja dla osób, które chcą gotowego rozwiązania, takiego jak Shopify, ale lubią platformę WordPress.

Ponownie, to nie znaczy, że nie ma solidnych funkcji – tylko to, że nie jest to dokładnie krok powyżej pierwszego poziomu Shopify w dziale funkcji. A kiedy ma znacznie wyższą cenę, ma to znaczenie.

Ogólnie rzecz biorąc, BASE Shopify może być lepszy pod względem funkcji niż BASE WordPress… ale to jest ekstremalne uproszczenie.

Więc masz to. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, biorąc pod uwagę zakres funkcji, które można dodać zarówno do Shopify, jak i WordPress za pomocą wtyczek (zwłaszcza WordPress) i różnych rozważanych warstw.

Nie martwcie się, przyjaciele. Łatwiej będzie zobaczyć, która platforma jest dla Ciebie lepsza, ponieważ zajmujemy więcej miejsca. Dalej:

Obsługa klienta

Tak więc obsługa klienta:

To bardzo ważne. Sekcja dotycząca łatwości użytkowania mogła Cię przekonać, że nie potrzebujesz tak naprawdę obsługi klienta, ponieważ interfejs użytkownika jest tak prosty.

Pomyśl jeszcze raz. Zarządzasz sklepem i może pojawić się wiele rzeczy, które przyniosą szybką reakcję nie tylko ulgi, ale i oszczędności.

Nie wspominając o tym, że obsługa klienta może również pomóc w pełni wykorzystać oprogramowanie, którego używasz.

Jak zwykle zacznę od Shopify. Shopify ma niesamowitą obsługę klienta.

Czat na żywo jest zawsze niezawodny. Oto przykład:

Shopify wsparcie czat 1

Kiedy potrzebujesz skorzystać z czatu na żywo, najpierw wpisz temat.

Zostaną wyświetlone pokrewne artykuły i często zadawane pytania dotyczące tego terminu, I nadal będziesz mieć przycisk kontaktu, jeśli nie będziesz zadowolony.

Jest trochę bardziej wciągnięty niż chciałbym na czacie na żywo, ale wciąż jest dość szybki.

Zostaniesz umieszczony w kolejce na stronie czatu – zwykle jestem pierwszy, kiedy to się dzieje, więc nigdy nie musiałem długo czekać – a potem mogę zacząć rozmawiać:

Shopify wsparcie czat 3

shopify wsparcie chat4Shopify wsparcie czat 5

Wiem, wiem – nie odpowiedzieli na moje pytanie!

W porządku. Celowo zadałem trudniejsze pytanie.

Większość przedstawicieli czatu na żywo w większości firm programistycznych nie może powiedzieć żadnych informacji, które nie są już natychmiast dostępne na stronie internetowej lub w artykułach wsparcia.

I jak powiedział przedstawiciel, mogli sprawdzić, czy istnieją jakieś powiązane dokumenty. Postanowiłem nie brać ich na to, ponieważ mogłem zrobić to samo.

Ale pomimo dłuższego niż idealne oczekiwania, cała sprawa zajęła tylko pięć minut, a przedstawiciel był otwarty i elastyczny.

To tylko jeden przykładowy czat, ale przez większość czasu przedstawiciele byli w stanie pomóc, gdy tylko tego potrzebowałem.

Ogólnie rzecz biorąc, czat na żywo jest w porządku, nawet jeśli nie jest najlepszy. Ale Shopify ma również wsparcie e-mail / biletów, wsparcie telefoniczne ORAZ wsparcie Twittera.

Szczerze mówiąc, jest to więcej opcji, niż większość ludzi potrzebuje, ale cokolwiek – jest fantastyczny jako pakiet.

Główną atrakcją (dla mnie) obsługi klienta Shopify nie są przedstawiciele: są to wszystkie zasoby i informacje, które Shopify ma łatwo dostępne.

Podstawowym zasobem jest strona pomocy:

Centrum pomocy technicznej Shopify

Ma mnóstwo artykułów. Są dobrze napisane i zawierają wiele informacji.

Forum Shopify to kolejny świetny zasób: to strona społeczności, która jest jednym z najlepszych forów społeczności, jakie widziałem dla oprogramowania.

Istnieje ponad 580 000 postów na każdy temat. Jest to przydatne nie tylko do wyszukiwania poprzednich postów, ale także do samodzielnego zadawania pytań.

To nie wszystko. Shopify ma kanał YouTube z samouczkami wideo, sekcję na seminaria internetowe, a nawet długą listę bezpłatnych narzędzi i repozytorium bezpłatnych zdjęć, które pomogą Ci rozpocząć działalność.

Shopify wypróbował także to nowe narzędzie o nazwie Shopify Compass:

kompas wsparcia shopify

Nadal jest w fazie beta, ale całkiem fajnie. Możesz śledzić postępy swojego sklepu w zakresie niektórych rzeczy:

shopify wsparcie kompas2

Możesz także wyznaczyć własne cele oprócz wcześniej ustalonego.

Ułatwia także uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach online, co stanowi całkiem niezły zasób edukacyjny.

Wiem, że to dużo rzeczy, ale możesz zobaczyć, dlaczego jestem fanem obsługi klienta Shopify, prawda?

Istnieje wiele sposobów kontaktowania się z przedstawicielami, a kiedy to robisz, jest dobrze. Ale dostępne zasoby informacyjne i edukacyjne są jednymi z najlepszych.

Czy WordPress może z tym konkurować??

Moim zdaniem tak. Ale w inny sposób:

WordPress ma mniej dostosowane, własne treści pomocy technicznej niż Shopify. A tam, gdzie istnieje, jest mniej dopracowany.

Wszystkie (płatne) plany otrzymują wsparcie przez e-mail i czat na żywo. Plany biznesowe i eCommerce mogą nawet uzyskać spersonalizowaną pomoc.

WordPress.com ma również forum społeczności:

forum wsparcia wp.com

Ale nie jest tak dobrze zorganizowany jak Shopify. Jest nadal popularny, więc nie pomiń go, ale nie jest tak usprawniony jak Shopify.

Główna strona pomocy / centrum pomocy WordPress.com nie jest zbliżona do Shopify:

Centrum pomocy technicznej wp.com

Jest bardziej źle zorganizowany, co oznacza, że ​​próba przeglądania artykułów jest bardziej uciążliwa.

Nie ma też wielu artykułów. Mały przycisk wsparcia może być pomocny:

przycisk pomocy wp.com

W rzeczywistości często uważam to za bardziej pomocne niż przejście bezpośrednio do głównej strony pomocy technicznej. Co jest niefortunne.

Więc w jaki sposób WordPress zbliża się do Shopify pod względem jakości wsparcia?

Z pewnością prawdą jest, że Shopify ma lepsze wsparcie własne.

Ale WordPress.com jest tak popularny, że można znaleźć o wiele więcej artykułów pomocy technicznej, postów na forum itp. Na ten temat w Internecie.

To samo dotyczy WordPress.org.

Możesz mieć naturalne obawy dotyczące zaufania. Pewnie, niektóre informacje będą nieaktualne, a niektóre mogą być niedokładne.

Ale WordPress jest tak bardzo popularnym tematem online, że największe lub najpopularniejsze wyniki, odpowiedzi i przewodniki po WordPress są zwykle świetne.

Shopify ma również tego rodzaju dyskusję zewnętrzną, ale nie jest to bliskie skali WordPress (.com lub .org).

W skrócie:

Shopify i WordPress mają porównywalnych przedstawicieli obsługi klienta, chociaż Shopify ma więcej możliwości skontaktowania się z nimi.

A Shopify zdecydowanie wygrywa za łatwe do zdobycia informacje i materiały własne. Ale w WordPress jest o wiele więcej treści do konsumpcji, a to wciąż jest coś warte.

Gotowy na ostatni rozważany czynnik?

Bezpieczeństwo

Będziesz obsługiwał wiele danych klientów, nie tylko własnych, więc mam nadzieję, że nie potrzebujesz wyjaśnienia, dlaczego bezpieczeństwo jest ważne.

Niestety, zauważyłem, że zarówno Shopify, jak i WordPress.com nie robią wiele, aby mówić o swoim bezpieczeństwie.

Shopify mówi o zgodności PCI:

bezpieczeństwo shopify

Zgodność z PCI oznacza certyfikację jako bezpieczną do obsługi informacji o debetach i kartach kredytowych online.

Jest to wiodący standard branżowy, a Shopify ma najwyższy poziom zgodności.

Oznacza to, że Shopify gwarantuje absolutne minimum bezpieczeństwa.

Chciałbym, aby Shopify dostarczyło więcej informacji na temat tego, w jaki sposób zabezpieczają swoje serwery i centra danych oraz jakie inne zabezpieczenia cyfrowe skonfigurowali.

Ale zgodność ze standardem PCI na najwyższym poziomie jest znacznie lepsza niż nic.

Co prowadzi mnie do następnego zawodnika…

Tak mówi WordPress:

bezpieczeństwo wp.com

To w zasadzie nic – to to samo, co powiedzenie „nic nie jest idealne, ale jesteśmy bezpieczni”.

Jedyną prawdziwą rzeczą jest to, że twierdzą, że monitorują swoje usługi pod kątem luk. Ale to rodzaj truizmu i czegoś, czego należy oczekiwać od każdej firmy internetowej.

Jest kilka dobrych wiadomości:

WooCommerce jest bezpieczny. Nie jest zgodny z PCI, ale dlatego, że zgodność PCI dotyczy bardziej przetwarzania płatności niż ogólnego oprogramowania e-commerce (gdy korzystasz z WooCommerce na WordPress, odpowiedzialność za zgodność z PCI spoczywa na tobie).

WooCommerce jest regularnie kontrolowany przez specjalistów ds. Bezpieczeństwa, więc chociaż chciałbym usłyszeć więcej od WordPress.com, przynajmniej główna integracja jest solidna.

A WordPress.org? Z biegiem czasu sprowadza się to głównie do standardów bezpieczeństwa twojego hosta.

Podsumowując: zarówno Shopify, jak i WordPress nie mają informacji o środkach bezpieczeństwa, ale Shopify ma pewne solidne potwierdzenie w zakresie zgodności z PCI (musi, ponieważ Shopify przetwarza płatności).

Gotowy do połączenia tego wszystkiego?

Wniosek

Oto zakończenie przedłużającej się bitwy między dwoma ważnymi graczami e-commerce.

Podsumujmy, co zmierza każdy z naszych uczestników:

Shopify ma świetną wydajność, ma doskonałą obsługę klienta i jest ogólnie intuicyjny i łatwy w użyciu.

Bezpieczeństwo Shopify jest trochę niepewne, choć niekoniecznie słabe, i może być trochę drogie, ale niewiele więcej niż jego konkurenci.

Jeśli chodzi o funkcje, Shopify jest zasadniczo w pełni funkcjonalny i ma również wiele dostępnych integracji. Biorąc pod uwagę te integracje oraz motywy premium, Shopify może wyglądać trochę drogo.

WordPress.com jest mniej więcej tak samo łatwy w użyciu jak Shopify, ale jest bardziej ukierunkowany na ogólne zarządzanie witryną i treścią.

Ma przyzwoitą obsługę klienta, jak zapewnia firma, ale znacznie więcej materiałów i dyskusji online od stron trzecich. Bezpieczeństwo, o którym szczerze mówiąc niewiele wiemy.

Podczas korzystania z planu eCommerce WordPress.com z grubsza stosują się z Shopify.

Korzystając z biznesplanu i wyposażając WooCommerce i inne wtyczki, użytkownicy uzyskują również zestaw funkcji porównywalny z Shopify, co pozwala obniżyć koszty. Ale nadal wymaga to więcej zarządzania i części ruchomych.

Jest tu wiele rzeczy do zapamiętania: korzystanie z Shopify, WordPress.org, korzystanie z warstwy biznesowej WordPress.com z wtyczkami lub korzystanie z warstwy eCommerce WordPress.com (i być może także z wtyczkami).

Jeśli jesteś zdezorientowany, oto mały objaśnienie, które może uprościć sprawę:

 • WordPress.org: samo oprogramowanie jest bezpłatne, wtyczka głównego koszyka na zakupy (WooCommerce) jest również bezpłatna. Pojawiają się koszty, ponieważ prawdopodobnie zapłacisz za inne wtyczki, aktualizacje do WooCommerce i hosting. Wymaga to jednak zarządzania znacznie większą liczbą ruchomych części.
 • WordPress.com: oprogramowanie jest płatne, ale może być tańszy niż Shopify. Podobnie jak WordPress.org, ma ogromną bibliotekę motywów i wtyczek, w tym WooCommerce. Jednak WordPress.com jest bardziej „gotowy do użycia” niż darmowa wersja.
 • Shopify: droższe plany, mniej motywów i nieco ograniczone domyślne narzędzia (choć nadal są dobre). Ale dostajesz wszystko po wyjęciu z pudełka.

Mówiąc inaczej, możesz myśleć o WordPress.com jako o środkowej opcji między Shopify a WordPress.org.

Jest droższy niż WordPress.org, ale tańszy niż Shopify. Jest bardziej skoncentrowany na łatwości niż WordPress.org, ale Shopify jest nadal najłatwiejszy w użyciu z punktu widzenia zarządzania sklepem.

Oto moja rada:

Jeśli utrzymanie niskich kosztów jest dla Ciebie ważne, powinieneś zajrzeć na WordPress.com i WordPress.org.

Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś osobą fizyczną lub freelancerem: prawdopodobnie możesz poświęcić trochę czasu na naukę WordPress.org i wyposażyć go w niezbędne wtyczki lub funkcje hostingowe.

Jeśli chcesz utrzymać koszty na niskim poziomie, ale nie chcesz cały czas kłopotać się z częściami ruchomymi, WordPress.com jest lepszy niż WordPress.org:

Otrzymujesz ogromny wybór motywów i wtyczek, a także dobre funkcje, gdy skalujesz poziomy, ale w ogóle nie musisz się martwić o hosting.

Shopify jest najlepszy dla osób, dla których priorytetem są prostsze doświadczenia. I nie ma się czego wstydzić! Nie chodzi o bycie złym w technologii, chodzi o oszczędność czasu i bólów głowy.

Shopify jest również lepszy dla większych firm, ponieważ łatwiej jest współpracować z ludźmi na platformie.

I chociaż WordPress.com jest nadal łatwy w użyciu, Shopify lepiej łączy wszystko. Zaczyna się po droższej stronie, a górne poziomy są bardzo drogie w porównaniu do WordPressa.

Ograniczony wybór darmowych motywów zazwyczaj oznacza, że ​​zapłacisz za motyw Shopify lub zapłacisz komuś, kto zrobi z Ciebie niestandardowy. Istnieją bezpłatne i płatne wtyczki, podobnie jak WordPress, ale nacisk kładziony jest bardziej na płatne.

Podsumowując (i tak, to uproszczenie):

WordPress.com i WordPress.org są lepsze dla zachowania elastyczności cen. Shopify jest lepszy dla wrażeń „wszystko w jednym”.

Nadal nie jestem pewien?

Najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest po prostu ich wypróbowanie. WordPress.com ma DARMOWY plan, z którego możesz korzystać na zawsze:

wp.com freeplan

A Shopify ma w pełni funkcjonalny 14-dniowy bezpłatny okres próbny:

shopify bezpłatny okres próbny

Więc na co czekasz?

Idź tam, zbuduj swój sklep i zacznij zarabiać!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map