Sucuri vs Wordfence Porównanie 2020 (z instrukcją instalacji)

Wordfence i Sucuri to potężne wtyczki bezpieczeństwa dostępne dla WordPress.


Dzisiaj zrozummy każdy z nich i przejrzyjmy porównanie obu.

Pozwól nam najpierw zrozumieć Sucuri.

Sucuri:

Sucuri specjalizuje się w zabezpieczeniach WordPress. Jest to darmowa wtyczka dostępna dla wszystkich użytkowników WordPress.

Jest to kompletny pakiet zabezpieczeń, który można zintegrować z istniejącymi funkcjami zabezpieczeń.

Dobrze upiększa istniejące zabezpieczenia, zapewniając takie funkcje, jak audyt aktywności bezpieczeństwa, monitorowanie integralności plików, zdalne skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania, monitorowanie czarnej listy, wzmacnianie bezpieczeństwa, działania zabezpieczające po włamaniu, powiadomienia bezpieczeństwa, zapora sieciowa.

Ta wtyczka jest dobrze przetestowana pod kątem głównych luk w zabezpieczeniach, takich jak DDoS, złośliwe oprogramowanie, ataki brute force, skrypty między witrynami.

Ponadto Sucuri chroni przed dalszymi włamaniami, zwiększa wydajność i natychmiast zapewnia powiadomienia bezpieczeństwa.

Jak zainstalować Sucuri w WordPress:

Aby zainstalować Sucuri, zaloguj się na swojej stronie administracyjnej WordPress i na pasku bocznym kliknij wtyczki. Wybierz wtyczki -> Dodaj nowe i wyszukaj Sucuri Security i zainstaluj je. Aktywuj wtyczkę.

Oto wideo pokazujące kroki instalacji wtyczki:

Po aktywacji będzie można zobaczyć wpis bezpieczeństwa Sucuri na pasku bocznym.

To kończy naszą wstępną konfigurację. Kliknij Deska rozdzielcza opcja. Lista opcji jest pokazana poniżej-

Sucuri_in_sidebar

Po zainstalowaniu będziesz mógł otrzymywać powiadomienia e-mail o każdym ważnym wydarzeniu. Obejmuje to powiadomienia o aktualizacjach strony, zmianach w blogach i wszelkich innych istotnych działaniach w witrynie.

Podstawowe skanowanie Sucuri:

Chociaż widzieliśmy instalację wtyczki, sprawdźmy, jak to dokładnie działa. Wtyczka ma wbudowany skaner.

Z poziomu WordPressa możesz przejrzeć modyfikacje plików. Pulpit nawigacyjny Sucuri zapewnia kompleksowy raport na temat integralności witryny opartej na WordPress.

Aby rozpocząć korzystanie ze wszystkich funkcji, musisz aktywować klucz API, klikając odpowiednią opcję. Umożliwi to dzienniki kontroli, kontrole integralności, powiadomienia e-mail i wiele innych narzędzi.

klucz sucuri-api

Po zakończeniu możesz zmodyfikować ustawienia. W kluczu API będziesz mógł zobaczyć wartość wygenerowanego klucza API.

deska rozdzielcza sucuri

Po zapisaniu tych zmian będziesz otrzymywać powiadomienia o wszelkich modyfikacjach plików. W ramach tego możesz przeglądać pliki i sprawdzać dzienniki kontroli.

Zawiera listę opcji, takich jak skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, zapora ogniowa (WAF), hartowanie, post-atak, ostatnie logowanie.

sucuri-dashboard-for-firewall i więcej

Oprócz zablokowanych użytkowników możesz także przeglądać Nieudane logowanie, aktualnie zalogowanych użytkowników i wiele innych.

Możesz także zainicjować skanowanie za pomocą opcji Skanowanie złośliwego oprogramowania. Pozwala to również sprawdzić status czarnej listy. Sucuri zawiera zalecenia dotyczące usunięcia niektórych z tych luk.

sucuri-malware-scan

Edycja premium wtyczki obsługuje zaawansowaną zaporę ogniową aplikacji sieci Web – WAF, która może zapobiegać atakom witryny, infekcjom złośliwym oprogramowaniem i ponownemu uruchamianiu ataków złośliwego oprogramowania.

Ma możliwość blokowania XSS (Cross-Site Scripting), ataku Brute-force, prób wstrzyknięcia SQL i kilku innych luk w zabezpieczeniach.

Aby skorzystać z tej funkcji, musisz najpierw zarejestrować się w dowolnej Sucuri.

Po rejestracji otrzymasz klucz API, który musisz wprowadzić w ustawieniach zapory.

ustawienia zapory ogniowej

Sucuri Plany i ceny 2018

Platforma bezpieczeństwa strony internetowej Sucuri Pełna ochrona strony internetowej

Zacznij od Sucuri

(30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy)

Następnie przejdźmy do następnej wtyczki, którą jest Wordfence

WordFence:

Wordfence zapewnia jedną z najwyższej klasy usług bezpieczeństwa dla użytkowników WordPress. Korzystając z Wordfence, możesz uruchomić kilka mechanizmów bezpieczeństwa, aby całkowicie chronić swoją stronę internetową.

Zapora Wordfence, napędzana stale aktualizowanym kanałem ochrony przed zagrożeniami, jest potężna, aby zapobiec atakowi.

Wykorzystuje najbardziej aktualne reguły zapory, sygnatury złośliwego oprogramowania i złośliwe adresy IP oraz zapewnia wystarczającą ochronę witryny.

Wordfence praktycznie bierze na siebie obowiązek zachowania należytej staranności, zanim pozwoli na ruch w witrynie.

Jak zainstalować Wordfence w WordPress:

Podstawowa wtyczka Wordfence jest darmowa i zapewnia szereg funkcji bezpieczeństwa. Może także pomóc w oczyszczeniu zaatakowanej witryny.

Podobnie do wyżej wspomnianej metody, z poziomu strony administracyjnej WordPress wyszukaj Wordfence i aktywuj go za pomocą wygenerowanego klucza API.

Opcje Wordfence można zobaczyć na bocznej karcie z opcjami Skanuj, monitoruj ruch na żywo, blokuj adresy IP, planuj skanowanie i wiele innych opcji-

wordfence na pasku bocznym

Po aktywacji możesz podać wymagane szczegóły w Ustawieniach. Za pierwszym razem możesz skonfigurować podstawowe ustawienia, takie jak identyfikator e-mail i inne szczegóły.

Możesz także podać szczegółowe informacje o alertach, skanach i innych istotnych parametrach.

wordfence-basic-settings

Podobnie można również zmodyfikować ustawienia opcji zaawansowanych, aby zapewnić szczegółowe informacje o alertach, widoku ruchu na żywo, skanach do włączenia, konfiguracjach zapory i innych opcjach zabezpieczeń-

wordfence-zaawansowane-ustawienia

Podstawowe skanowanie Wordfence:

Od tego momentu możesz rozpocząć eksplorację pulpitu Wordfence. Możesz rozpocząć skanowanie, klikając opcję skanowania.

Możesz ręcznie uruchomić skanowanie za pomocą opcji Rozpocznij skanowanie Wordfence.

skanowanie ogrodzeń słów

Skan zapewnia szczegółowe podsumowanie każdego znalezienia. Możesz również zaplanować skanowanie.

Obejrzyj cały film, aby skonfigurować wtyczkę Wordfence

Ceny Wordfence 2018

Ceny Wordfence

Zacznij korzystać z Wordfence

Wniosek:

Teraz, gdy przedstawiłem szczegółowy opis dwóch prawie równie potężnych wtyczek zabezpieczających WordPress, pozwólcie, że zakończę, przedstawiając analizę porównawczą na ich temat.

Najtrudniejszym wyborem jest wybranie najlepszej wtyczki bezpieczeństwa, ponieważ bezpieczeństwo jest bardzo ważnym parametrem dla każdej witryny.

Wszelkie zakłócenia bezpieczeństwa strony internetowej mogą mieć długofalowe konsekwencje.

Zarówno Sucuri, jak i Wordfence to firmy o wysokiej reputacji. Kiedy porównamy łatwość użycia, Sucuri jest bardziej uproszczona w obsłudze i ma bardzo prosty układ deski rozdzielczej.

Chociaż nie powiedziałbym, że deska rozdzielcza Wordfence jest złożona, ale znowu nie jest tak łatwa do zrozumienia jak Sucuri.

Jeśli więc jesteś nowy w korzystaniu z WordPress i wtyczek, musisz zapoznać się z dokumentacją Wordfence. Krzywa uczenia się jest większa i wymaga więcej wysiłku technicznego dzięki Wordfence.

Oba są dobre pod względem wydajności dla małych witryn.

Jednak w przypadku ciężkich witryn Wordfence obniża wydajność witryny, ponieważ za każdym razem skanuje całą witrynę.

Więc jeśli używasz Wordfence, musisz upewnić się, że używasz dobrej wtyczki buforującej do buforowania przeglądarki i dodatkowo CDN do buforowania.

Chociaż obie wtyczki mają listę najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa, w Wordfence wyzwaniem jest to, że niektóre z nich nie są aktualne.

Wordfence ma intuicyjną funkcję zapory, jednak trzeba być bardzo ostrożnym; ponieważ niedoświadczeni użytkownicy mogą się zablokować i stracić dostęp do strony.

Podsumowując, chociaż zarówno Sucuri, jak i Wordfence mają długą listę wbudowanych funkcji bezpieczeństwa w niektórych aspektach, które uzyskały w porównaniu z Wordfence.

Zdecydowanie Sucuri jest najlepszym wyborem dla wtyczki bezpieczeństwa WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map