W jaki sposób psychologia kolorów może poprawić konwersję witryny (7 praktycznych wskazówek)

Istnieje wiele sposobów na ulepszenie i przyspieszenie konwersji witryny. Jednym z nich jest wykorzystanie psychologii koloru.


Na podstawie badań i obserwacji kolory stosowane na stronach internetowych stanowią prawie 90% opinii konsumentów. Zdecydowali się zostać z powodu tego, co początkowo widzą ich oczy.

W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób kolory i psychologia kolorów wpływają na umysł, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji o zakupie lub nie zakupie.

Skorzystaj z tych informacji i znajdź najlepszą kombinację kolorów dla witryn odpowiednich dla Twojej marki i produktów.

Co oznacza psychologia kolorów, jak wpływa na twoją stronę internetową?

Strona internetowa poświęcona psychologii kolorów

Color Psychology to użycie różnych kolorów i odcieni, aby wpłynąć na klientów w celu dokonania udanych zakupów. Bez względu na to, jakie produkty sprzedajesz lub usługi, które oferujesz, wiele zyskasz dzięki zastosowaniu różnych kolorów na swojej stronie.

Jednak nie wszystkie kolory najlepiej stosować we wszystkich rodzajach produktów i usług. Jeśli jeden kolor jest świetny dla jednej marki, nie oznacza to, że będzie również świetny dla drugiej marki. Efekty kolorów zależą od branży lub firmy, którą oferujesz.

Co więcej, różne kolory artystycznie stosowane i maksymalizowane na stronach internetowych przyciągają różnych klientów. Ważne jest, aby używać odpowiedniego zestawu kolorów, aby wpływać na klientów i zachęcać ich do działania i konwersji. Jeśli nie wiesz, jak używać kolorów w swojej witrynie, oto kilka pomocnych wskazówek:

Wskazówki dotyczące decydowania o kolorach dla swojej witryny

1. Wiedz i zrozum, że kolory wpływają na emocje

Aby zmaksymalizować psychologię kolorów, ważne jest, aby zapoznać się ze schematami kolorów witryny i ich wpływem na klientów i potencjalnych nabywców. Wprawdzie wpływ kolorów jest różny w zależności od ludzi, wieku i kultury, jednak wybór odpowiedniego zestawu kolorów i odcieni do wykorzystania w witrynie znacznie wpłynie na odwiedzających.

2. Rozważ rozważania na temat płci

Niektóre witryny obsługują określoną płeć żeńską lub męską, a niektóre są przeznaczone dla obu płci. W odniesieniu do psychologii koloru właściwe użycie koloru w projekcie strony internetowej ma wpływ na płeć.

Na podstawie badań mężczyźni wolą kolor niebieski, ale nie fioletowy i brązowy, a kobiety – fioletowy i niebieski, ale nie pomarańczowy i brązowy.

3. Rozważ rozważenia dotyczące docelowej grupy demograficznej

W zależności od docelowego rynku demograficznego i docelowego możesz wybrać najlepsze kolory dla swojej witryny. Dużo skorzystasz, jeśli wiesz, na kogo chcesz wpływać, aby robić zakupy. Konwersja witryny zostanie znacznie poprawiona, jeśli kierujesz swój rynek za pomocą kolorów.

4. Rozważ rozważenia dotyczące wieku rynku docelowego

Wraz z wiekiem zmieniają się również preferencje kolorów. Oznacza to, że wiek wpływa na preferencje kolorów, dlatego też odwiedzający stronę internetową wpływają na kolory na różne sposoby, w zależności od ich wieku. Dojrzali klienci preferują krótszą długość fali kolorów, podczas gdy młodsze pokolenie klientów woli dłuższą długość fali kolorów.

Psychologia koloru Mądry wiek

5. Wybierz kolorowe tło, które pasuje do Twojej marki

Nie wszystkie kolory pasują do każdej marki, firmy lub firmy. Powinieneś wybrać odpowiedni zestaw kolorów, które odzwierciedlają markę, którą reklamujesz i rodzaj klientów, na które kierujesz reklamy.

Możesz skoncentrować się na jednym kolorze, aby wpłynąć na rynek docelowy lub skorzystać z kombinacji kolorów dopasowanej do swoich celów i skorzystać z kolorów witryny. Kolorowe tło, które wybierzesz dla swojej witryny, sprawi, że Twoi klienci poczują się jak w domu.

6. Wybierz i miksuj kolory, które uzupełniają Twoją witrynę

Wybieranie, wybieranie i mieszanie różnych kolorów i odcieni używanych w witrynie może być trudne. Głównym celem jest stworzenie strony internetowej o harmonijnym kolorze, aby przyciągać klientów i konwertować wizyty. Ważne jest, aby strona była nie tylko przyjemna, ale także inspirująca i wpływowa.

7. Umieść odpowiedni kolor we właściwym miejscu w swojej witrynie

Właściwy kolor we właściwym miejscu na stronie Twojej witryny pozostawi wpływ na wszystkich odwiedzających. W ten sposób sprawisz, że będzie to nie tylko atrakcyjne, ale również przekonujące.

Kolor, który wybierzesz, zostanie zapamiętany przez Twoich klientów. Na podstawie badań większość kupujących robi zakupy z powodu koloru, który widzą.

Lista kolorów

1. Czerwony

Strona psychologii czerwonego koloru

Kolor namiętności, czerwony jest atrakcyjny dla oka. Niektóre ze znanych marek znane są z tego koloru. Są w stanie wykorzystać reakcję klientów na czerwony kolor, który jest podnieceniem i śmiałością.

Jest powszechnie stosowany w celu promowania wyprzedaży, ponieważ zwiększa częstość akcji serca, a tym samym powoduje, że klienci mają pilną potrzebę zakupu. Czerwony jest również popularnym wyborem na stronach internetowych oferujących żywność, technologię i produkty rolne. Na przykład Coca-Cola słynie z czerwonego logo marki.

2. Pomarańczowy

Strona psychologiczna Orange Color

Kolor impulsu, pomarańczowy, służy do wezwania do działania. Jeśli chcesz wpłynąć na klientów, aby kupowali, subskrybowali lub śledzili, pomarańczowy pomoże Ci je popchnąć. Pomarańczowy jest kolorem wtórnym, który powstaje przez połączenie czerwieni i żółci. Może wysłać wesołe powitanie lub ciepłą uroczystość.

W przypadku marki, która chce przyciągnąć rynek docelowy, ten kolor stanowi akcent na stronie. Na przykład strony internetowe dla dzieci są często podkreślone pomarańczowym kolorem, aby przyciągnąć dzieci.

3. Żółty

Strona psychologii w kolorze żółtym

Kolor szczęścia, żółty, sprawia, że ​​strona jest ciepła i przyjazna. Pozwala Twoim klientom dostrzec pozytywne rzeczy. Oprócz wpływania na klientów, aby kupowali produkty i usługi i korzystali z nich, żółty jest również kolorem dla witryn rodzicielskich i witryn odnowy biologicznej.

Do projektu strony można dodać żółte akcenty, aby ożywić stronę i sprawić, że będzie wyglądać profesjonalnie. Wśród marek, które mają żółty kolor na stronach internetowych i logo, są Shell, DHL i Western Union.

4. Niebieski

Strona psychologiczna Blue Color

Kolor biznesowy, niebieski, jest popularnym wyborem, jeśli masz na myśli biznes. Ten kolor jest nie tylko kojący dla oka, ale jest również preferowany ze względu na jego zdolność do zaszczepiania w umyśle klienta, że ​​Twoja marka i firma są godne zaufania i bezpieczne w pracy.

Niebieski w żywym i żywym odcieniu oznacza wiarygodność jako marka produktu i wygodę jako marka usługi. Facebook, Twitter, Skype, BlueHost i LinkedIn to znane marki w kolorze niebieskim.

5. Fioletowy

Strona psychologii Purple Color

Kolor piękna i mocy, fioletowy, oznacza królewskość. Marka, która używa fioletowego koloru lub odcienia na stronie internetowej, chce wykrzyczeć swoją niezrównaną przewagę wśród konkurentów.

Większość marek oferujących produkty kosmetyczne maksymalizuje wykorzystanie tego koloru, aby wpłynąć na przekonanie klientów o skuteczności swoich produktów. Cadbury to jeden z przykładów marek o mocnym fioletowym kolorze.

6. czarny

Witryna psychologii Black Color

Kolor luksusu, czerni, to coś więcej niż kontrast dla bieli, ale kolor, który oznacza elegancję, moc i autorytet. Dla marek oferujących glamour i elegancki styl, czarny jest najlepszym kolorem do maksymalizacji. Podkreśla także wyjątkowość, dlatego klienci są zachęcani do pozostania na stronie internetowej, a tym samym konwersji wizyt na zakupy.

Ponadto dodanie czarnego koloru do zestawu kolorów dla strony internetowej nadaje stronie nowoczesny wygląd dla młodszego rynku docelowego. Channel i Louis Vuitton mają kolor czarny jako markowy.

7. Biały

Strona psychologii w kolorze białym

Kolor niewinności, biały, zawsze był związany ze zdrowiem, higieną i cnotą. Większość marek w branży opieki zdrowotnej i higieny maksymalizuje wpływ białego koloru na strony internetowe.

Oprócz zdrowia biel jest również szeroko stosowana w cnotach i wartościach. Pokazuje szczerość zamiaru przekonania rynku docelowego, co doprowadzi do udanej konwersji.

Większość stron internetowych, które chcą mieć wyróżniające się treści, używa białego koloru na palecie. Najlepszym przykładem witryny, która ma białą stronę na całej swojej stronie, jest Google. Prosty, ale bardzo znaczący!

8. zielony

Strona internetowa psychologii zielonego koloru

Kolor środowiska, zielony, jest używany do oznaczania i promowania zdrowia i dobrego samopoczucia, aktywności fizycznej, przyjaznych środowisku rzeczników oraz ekologicznej żywności i materiałów. Ten kolor jest popularny wśród marek z zielonymi motywami lub w zdrowym stylu życia.

Marki i produkty przeznaczone do zielonego życia są zawsze zaprojektowane na stronach internetowych w kolorze zielonym i odcieniu. Dodanie zieleni na stronach internetowych sprawia, że ​​jest to żywa platforma lub strona, która ma wpływ na odwiedzających, którzy myślą, że produkty są lepsze dla zdrowia.

Z drugiej strony zielony na stronie internetowej również prezentuje stronę w bardzo kreatywny sposób. Jeśli na stronie wyróżnisz się kolorem zielonym, każda wizyta z powodzeniem przekształci się w więcej kliknięć i zakupów.

Wniosek

Psychologia koloru to coś więcej niż tylko wybitna kreatywność, aby przyciągnąć uwagę odwiedzających i czytelników. Jest strategicznie wykorzystywany przez marketerów i projektantów stron internetowych w celu poprawy współczynników konwersji i zwiększenia sprzedaży.

Chcesz wypróbować schematy kolorów witryny i skorzystać z psychologii kolorów? Daj nam znać, komentując swoje przemyślenia na ten temat.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map