Windscribe VPN Review: Plusy i minusy po 3 miesiącach użytkowania!

DailyBeast nazywa to „narzędziem prywatności online, z którego powinieneś już korzystać”. Techradar nazywa to „jedną z najlepszych darmowych sieci VPN w okolicy”. Przekop trochę więcej, a zobaczysz o wiele więcej pochwał.


Windscribe istnieje już od lipca 2015 r., Ale w ciągu ostatnich dwóch lat stała się jedną z najbardziej uznanych sieci VPN w okolicy.

Widać wyraźnie, że Windscribe ma sporo szumu i pojawia się we właściwym czasie.

Jest lato 2017 r., A bezpieczeństwo online nigdy nie było tak ważne. Od przecieków Snowdena w 2013 r. Po historie o Rosji-Trump, które dominują w wiadomościach, bezpieczeństwo cybernetyczne staje się coraz ważniejszym tematem w kulminacyjnym momencie.

A jeśli uważasz, że cyberbezpieczeństwo to wielka sprawa dla narodów, lepiej uwierz, że to wielka sprawa dla ciebie – osoba, która nie jest uzbrojona w potężne agencje wywiadowcze do ochrony.

Jasne, możesz nie mieć obcej głowy państwa oddychającej na szyi… ale z drugiej strony możesz. Istnieje wiele stron zainteresowanych Twoimi danymi, a nawet jeśli tak nie jest, istnieje wiele powodów, dla których Twoje dane powinny być dobrze chronione.

Jest więc naturalne, że ostatnio wiele osób próbuje znaleźć niedrogie sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie. Windscribe to jedna z takich opcji, która, jak widzimy, spotkała się z dobrym odbiorem.

Ale czy Windscribe naprawdę mierzy się z ostatnio rosnącym szumem? Dowiedzmy Się.

SPIS TREŚCI

Przejdź do przeczytania określonych sekcji, klikając poniższe łącza

 1. Cons
 2. Plusy
 3. cennik
 4. funkcje
 5. Obsługa klienta
 6. Łatwość użycia
 7. Wydajność
 8. Średnia prędkość
 9. Wniosek

Cons

Dobra, najpierw minusy. Na szczęście nie ma tu zbyt wiele do powiedzenia – wszystkie minusy są dość niewielkie.

45 lokalizacji oferowanych w usłudze nieograniczonej brzmi o wiele lepiej niż 8, które otrzymujesz za darmo i wystarczą dla większości, ale wciąż jest to duża część globu, która zostaje pominięta – głównie Afryka i Ameryka Południowa.

Obsługa klienta pozostawia trochę chęci, bez wsparcia na żywo czy telefonu, a na ich stronie może znajdować się więcej dokumentacji.

Windscribe - Brak czatu i telefonu na żywo

Wreszcie będziesz mieć do czynienia ze średnimi prędkościami. Nie jest to dla mnie wielka sprawa, ale dla niektórych użytkowników wersja płatna gwarantuje lepszą.

Średnie prędkości, mniej niż kompleksowa obsługa klienta i ograniczone lokalizacje są głównymi wadami Windscribe.

Plusy

Dobra, porozmawiajmy o dobrych rzeczach.

Zacznę od czegoś niezwykłego – usługi Windscribe mają osobowość. Na przykład – na stronie pobierania, gdzie Windscribe wyświetla opcję dla urządzeń mobilnych, istnieje opcja dla Blackberry… z podpisem poniżej „tylko żartuję”.

Częścią tej osobowości jest uczciwość. Moim zdaniem Windscribe tak naprawdę nie sprzedaje się zbyt dobrze, więc nie będziesz się przejmować funkcjami, które są przesadzone pod względem użyteczności lub mocy, a firma wydaje się, że stara się szanować prywatność swoich użytkowników (przykład: przechowuj dzienniki aktywności).

Myślę, że limit przepustowości jest znaczącym plusem. Jeśli korzystasz z darmowej sieci VPN, zwykle spodziewałbyś się pewnych ograniczeń przepustowości, ale 10 GB miesięcznie na bezpłatną wersję Windscribe jest moim zdaniem dość spore.

free-windscribe

Jest łatwy w użyciu i bezproblemowo integruje się z typowym korzystaniem z Internetu, więc łatwość użytkowania to kolejny silny atut. Poza niewielkimi prędkościami działa dobrze, więc nie powiedziałbym, że jest coś tak złego w wydajności.

Jest pełen funkcji i ma również dobre funkcje. P2P, silna zapora ogniowa, świetne opcje prywatności, bezpieczny generator linków i inne rzeczy, o których wspomnę, tworzą kompleksowy pakiet, który działa lekko z urządzeniem i przeglądarką, a wiele funkcji jest dostępnych za darmo.

Windscribe w bezpłatnym pakiecie

Ogólnie rzecz biorąc, Windscribe oferuje wiele zalet: uczciwą obsługę, przyzwoity limit przepustowości, usprawniony interfejs i wiele funkcji o przyzwoitej wydajności – coś, co sprawia, że ​​jest to opłacalne.

cennik

Struktura cenowa Windscribe jest bardzo prosta i niedroga, niezależnie od tego, czy wybierasz wersję bezpłatną, czy płatną. Możesz zobaczyć ich stronę cenową tutaj.

Pierwszy poziom to „Ograniczony”, który jest bezpłatny. Można go jednak używać tylko dla jednego urządzenia i tylko dla 8 lokalizacji. Przepustowość wynosi 10 GB miesięcznie, nie ma konfiguracji OpenVPN, a także usługi firewall, P2P i adblock.

Drugi poziom to „Nieograniczony” i można go kupić miesięcznie lub raz w roku. Wersja miesięczna kosztuje 9 USD miesięcznie, podczas gdy wersja roczna kosztuje 90 USD ogółem, co przekłada się na 7,50 USD miesięcznie.

Plany cenowe Windscribe

ODWIEDŹ WINDSCRIBE

Warstwa Unlimited pozwala na nieograniczoną liczbę urządzeń w przeciwieństwie do jednego, a zamiast 10 GB miesięcznego limitu lub 8 lokalizacji, otrzymujesz nieograniczoną przepustowość i 46 lokalizacji. Dodatkowo otrzymujesz Konfiguracje OpenVPN, a także zapory ogniowe, P2P i usługi adblock, które otrzymujesz za darmo.

Doceniam ceny Windscribe – nie komplikują zbyt wiele rzeczy. Naprawdę nie musisz tracić czasu na badanie „właściwej oferty”, wystarczy pomyśleć o tym, czego chcesz.

A jeśli naprawdę musisz zrobić ten dodatkowy krok, wciąż dostajesz dużo za przyzwoitą cenę.

funkcje

Dobra, porozmawiajmy o funkcjach i opcjach, które otrzymujesz po założeniu konta.

Od samego początku Windscribe ma wiele różnych wersji dla różnych platform. Możesz pobrać go na komputer – PC, Mac lub Linux – i przeglądarkę, na Chrome, Firefox i Opera (przepraszam IE i Safari!).

Windscribe na Twój komputer

Możesz oczywiście pobrać go również na swój telefon, zakładając, że masz iPhone’a lub Androida, na swój router i mają trzy opcje generatora konfiguracji.

Windscribe na twój iPhone

Przypuszczam, że może być więcej opcji, ale realistycznie miło jest widzieć, że Windscribe obejmuje wszystkie twoje bazy.

Możesz używać samych rozszerzeń przeglądarki i aplikacji komputerowych, ale prawdopodobnie najlepiej byłoby używać obu razem (i jak powie Ci Windscribe, możesz również, ponieważ nie kosztuje to dodatkowo).

Myślałem, że bezpieczny generator linków Windscribe (znany również jako Secure.link generator) był całkiem niezły. Jest to zgrabna usługa, która zasadniczo pozwala na wprowadzenie linku i utworzenie karty raportu dla witryny, a także „bezpiecznego” skróconego adresu URL do użycia.

Secure.link Generator - Windscribe

Jak wspomniano, P2P jest dołączony nawet do darmowej wersji, a Ty również dostajesz Adblock – coś, co nie jest absolutnie konieczne dla usługi VPN, ale które jest jednak atrakcyjnym atutem.

Jest coś fajnego, zwanego tempomatem dla rozszerzenia przeglądarki, które jest unikalne dla Windscribe. Zasadniczo łączy Cię z najlepszym serwerem, który jest najbliżej Ciebie. Możesz go włączyć lub wyłączyć i wybrać inną lokalizację z menu rozwijanego w rozszerzeniu.

Dodanie do tej funkcji to coś w oprogramowaniu komputerowym o nazwie Double Hop, które w połączeniu z rozszerzeniem przeglądarki pozwala połączyć się z drugą lokalizacją w celu dalszego ukrycia ruchu – choć to oczywiście trochę spowolni.

Oprogramowanie Windscribe o nazwie Double Hop

Aplikacja komputerowa ma dobrą zaporę ogniową, co jest dobrym krokiem, aby upewnić się, że Twój prawdziwy adres IP nie jest widoczny. Możesz oczywiście przełączać tryby zapory ogniowej, jak chcesz.

Co więcej, masz ciekawą funkcję o nazwie „Opcje prywatności” w wersji komputerowej, która pozwala wybierać spośród kilku różnych opcji: blokowania reklam, antyspołeczności, niewykrywalności i podzielonej osobowości.

Odpowiednio, te blokują reklamy, usuwają narzędzia do śledzenia mediów społecznościowych, usuwają znane sygnały nawigacyjne i narzędzia śledzące, które mogą śledzić wiele odwiedzanych witryn, i obracają klienta użytkownika przeglądarki przy każdym ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Oczywiście mogę kontynuować, ale w celu zwięzłości, powiedzmy tylko, że funkcje są czymś, co Windscribe robi dobrze. Nie jest wyposażony w niepotrzebne funkcje, aby wyglądać fajnie lub technicznie, ale ma wszystko, czego potrzebujesz i trochę więcej, a ponadto jest bardzo usprawniony.

Obsługa klienta

Szczerze mówiąc, obsługa klienta Windscribe nie jest niczym wspaniałym. Nie jest źle, jest po prostu całkiem przeciętne.

Myślę, że prawdopodobnie nie potrzebujesz dużej obsługi klienta, ponieważ korzystanie z niej jest dość oczywiste. Jeśli nie wiesz, co to jest przycisk lub funkcja, często pojawia się przydatne wyjaśnienie, które pojawia się po najechaniu kursorem myszy na mylący obiekt.

Na ich stronie internetowej znajduje się kilka przewodników konfiguracji dla każdego pakietu Windscribe, który można pobrać (na przeglądarkę, na system operacyjny itp.).

Chodzi o to, że przewodnikami po systemach operacyjnych i przeglądarkach są filmy z YouTube’a. Inne formaty mają napisane i zilustrowane przewodniki konfiguracji, ale ogólnie rzecz biorąc, te przewodniki wydają się nieco skąpe.

Może dlatego, że ukierunkowana demografia Windscribe jest już wystarczająco kompetentna, więc nie trzeba ich rozpieszczać – myślę jednak, że czegoś brakuje.

Oprócz kilku prostych przewodników konfiguracji dostępna jest sekcja FAQ i opcja „wyślij zgłoszenie”, która jest w zasadzie formularzem, którego można użyć do wysłania wiadomości do zespołu wsparcia.

Słyszałem, że reagują dość szybko na te bilety, a personel jest bardzo kompetentny i pomocny.

Myślę jednak, że można zrobić więcej – nie ma czatu na żywo ani numeru telefonu, pod który można zadzwonić. Jasne, dostępne opcje dużo się zajmą, ale dla niektórych użytkowników brak livechat lub numeru obsługi klienta będzie wyglądał nędznie.

W przeciwnym razie obsługa klienta jest dość odświeżająca – nie jest zbyt szczegółowa, ale jest odważna i odpowiada na większość problemów, o które pytaliby klienci. Cała strona internetowa jest pełna humoru i – co najważniejsze – uczciwości.

Ogólnie rzecz biorąc, obsługa klienta nie jest silna i brakuje kilku rzeczy, ale ogólnie nie uważam, że wady są zbyt poważne.

Łatwość użycia

Podobało mi się, jak bezbolesna była instalacja. Nie jestem ani najmniej znającym się na rzeczy, ani najbardziej znającym się na rzeczy facetem, jeśli chodzi o technologię, więc czasami odczuwam lekki niepokój, gdy pobieram różne rzeczy – co jeśli instaluję dziwne dodatki?

Na co się zgadzam?

Tutaj nie ma takich problemów. Mój internet nie jest nawet taki szybki, ale rozszerzenie przeglądarki było szybkie i łatwe, podobnie jak oprogramowanie komputerowe (uwaga: korzystałem z rozszerzenia dla przeglądarki Firefox i aplikacji komputerowej dla systemu Windows 7).

Windscribe - bezpłatny VPN i blok reklam - Chrome Web Store

Pobierz na Chrome
Pobierz na Firefox

Nie potrzebujesz nawet adresu e-mail, aby założyć konto, ale uwaga – będziesz mieć do 2 GB miesięcznie zamiast 10 i nie możesz zresetować hasła (zawsze możesz jednak dodać później).

W każdym razie, ogólnie rzecz biorąc, stwierdziłem, że integruje się płynnie z przeglądaniem, a na komputerze nie przeszkadzają irytujące powiadomienia.

Szczególnie podobało mi się, jak wydajne było rozszerzenie przeglądarki. Ikona Windscribe w przeglądarce po kliknięciu otwiera bardzo prosty panel sterowania.

Pokazuje, ile GB już zostało, a także wspomniany generator Secure.link, który jest bardzo łatwy w użyciu.

Po kliknięciu przycisku z boku panelu sterowania można uzyskać dostęp do bardziej szczegółowego menu, które może przekierować Cię do ustawień konta, ustawień prywatności, strony pomocy itd..

Główną funkcją VPN jest oczywiście ochrona Twojej prywatności – ale Windscribe podejmuje dodatkowe kroki, aby być dyskretnym w codziennym użytkowaniu, więc jest duży plus.

Ponieważ jest tak lekki i kompaktowy, uważam, że jest bardzo przydatny do włączania i wyłączania VPN.

Chodzi mi o to, że jeśli nie próbujesz używać VPN do przeglądania Internetu – jeśli na przykład chcesz po prostu przesyłać strumieniowo Netflix przez większość czasu – Windscribe jest świetny na tę chwilę, kiedy nagle potrzebujesz więcej prywatności niż przedtem – kiedy wychodzisz z domu i łączysz się z siecią publiczną, taką jak wifi w kawiarni lub lotnisko.

Wydajność

Ogólnie rzecz biorąc, Windscribe ma dość solidną wydajność.

Jest to dość typowe określenie Windscribe, ale nie jest super szybkie. Nadal dobrze wykonasz pracę. Uznałem, że dobrze nadaje się do swobodnego przeglądania, takich jak wiadomości e-mail i strony zawierające głównie tekst. Filmy na YouTube były wolniejsze, niż bym chciał, ale hej – co możesz zrobić??

W przeciwnym razie pomyślałem, że tak przydatne jest tworzenie bezpiecznych linków z adresów URL stron internetowych, jak chciałem, i to było ledwo ingerujące w przeglądanie.

Ponadto, podobnie jak każda dobra sieć VPN, Windscribe ma swój udział w ochronie Twojej prywatności, oprócz narzędzi, które ci oferuje. Rozumiem przez to, że nie przechowują żadnych dzienników stałego dostępu ani nie zatrudniają niczego do monitorowania swoich użytkowników.

Zapora, jak sądzę, dobrze się trzyma, ponieważ wydaje się, że nie ma znacznej liczby skarg na to.
Chociaż tego nie widać, te rzeczy z pewnością kwalifikują się jako dobre wyniki: poświęcenie prywatności użytkowników za kulisami.

Oprócz występu za kulisami codzienne użytkowanie powinno być w porządku. Uznałem, że jest bardzo prosty i czysty w użyciu i nigdy nie przeszkadzał mi w tym, co chciałem robić w Internecie, pozostając szybki w dostępie do funkcji, z którymi chciałem się bawić.

Wydaje się, że nie ma tu wiele do komentowania, ale chodźmy bez żadnych wiadomości, to dobra wiadomość. Naprawdę nie zauważamy, kiedy wszystko idzie gładko, to samo dotyczy Windscribe. Ale zapewniamy, że rzeczywiście działa płynnie.

Średnia prędkość

Testowałem prędkość windscribe przed instalacją, a następnie instalacją. Widziałem różne wyniki, które można zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

prędkość windscribe 2

Wniosek

Podsumowując, Windscribe to zdecydowanie solidna usługa. Jeśli martwisz się nadmiernym nadmiernym oddychaniem, możesz po prostu wypróbować za darmo.

Tak, są pewne wady, ale nie uważam ich za wystarczająco poważne, aby przewyższyć wszystkie pozytywne cechy, które pochodzą z Windscribe… zwłaszcza, że ​​wiele korzyści jest dostępnych za darmo!

ODWIEDŹ WINDSCRIBE

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map