Wix vs Weebly: Porównanie bezpośrednie (5 różnic w porównaniu)

Wix i Weebly są dla mnie wyjątkowi. Dawno, dawno temu, kiedy byłem małym chłopcem, pomyślałem, że tworzenie stron internetowych jest najfajniejszą rzeczą, jaką każdy może zrobić (co się zmieniło?).


Oczywiście pierwszą rzeczą, na którą chciałbym spojrzeć, było to, jak stworzyć stronę internetową za darmo – co jest nadal ważnym tematem, na którym mi zależy.

I tak stworzyłem swoje pierwsze strony internetowe przy użyciu Weebly, Wix i Blogger. Jako młodszy facet Weebly i Wix naprawdę przykuli moją uwagę – byli krzykliwi, mieli mnóstwo zabawnych widżetów i pozwalali ci tworzyć praktycznie wszystko, co chcesz..

Przez lata Weebly i Wix ogromnie się rozwinęli. Udoskonalili swoje funkcje od momentu założenia w 2006 r., Mają funkcje e-commerce i blogowania oraz wielokrotnie przeprojektowali interfejs użytkownika.

Do tej pory ci dwaj są zdecydowanie najpopularniejszymi twórcami stron internetowych.

Wix może być większym bratem, z ostatnią liczbą liczącą ponad 110 milionów aktywnych użytkowników. Weebly nie jest jednak runterem, obsługuje ponad 50 milionów aktywnych witryn.

Nawiasem mówiąc, naprawdę uważam ich za braci. Mają niezwykle podobne ceny, funkcje, interfejsy użytkownika i główne obszary zainteresowań.

Oba zaczynają się na literę W i są popularne, ponieważ pozwalają użytkownikom tworzyć bezpłatne konta, które można publikować w ramach poddomen firm.

Ale o to chodzi – bracia, a nie identyczne bliźniaki. Nie są tacy sami, są podobni, a to oznacza, że ​​będą mieli różne mocne i słabe strony. Nasuwa się zatem pytanie: kto jest lepszy?

Dowiedzmy Się.

Spis treści

Przejdź do konkretnego testu, klikając poniższe łącza

 1. Porównanie cen i funkcji
 2. Tematy i aplikacje
 3. Łatwość użycia
 4. Obsługa klienta
 5. Bezpieczeństwo i niezawodność
 6. Wniosek: co polecam?

Porównanie cen i funkcji

Cena jest ważna i jedną z pierwszych rzeczy, na które patrzymy. Funkcje są bardzo istotne i mogą sprawić, że cena będzie doskonała lub fałszywa okazja. Ceny i funkcje to miejsce, w którym Wix i Weebly mają wiele wspólnego.

Cóż, musimy gdzieś zacząć. Rzućmy okiem na Weebly.

słaby plan

Weebly klasyfikuje swoje plany jako „dla stron internetowych” lub „dla sklepów internetowych”, ale realistycznie te dwie kategorie mocno się pokrywają. Dwa ostatnie przedstawione powyżej plany dotyczą również sklepów internetowych, ponieważ zawierają funkcje e-commerce.

plan sklepu internetowego weebly

Istnieje jednak jeszcze jeden poziom dla sklepów internetowych, za 38 USD miesięcznie. Innymi słowy, przedział cenowy Weebly (z wyłączeniem opcji bezpłatnej wynosi 12 i 38 USD, w podziale na trzy poziomy.

Darmowe konto ma 500 MB przestrzeni dyskowej, podstawowe SEO, bezpieczeństwo SSL (co wydaje mi się zaskakujące) oraz typowe wady darmowego konstruktora – reklamy Weebly i subdomena.

Chociaż nie chcę spędzać zbyt wiele czasu na rozmowach o bezpłatnym planie, to świetny sposób na sprawdzenie oprogramowania do budowania: nawet bezpłatny plan pokazuje, jak potężny jest twórca Weebly.

Weebly oferuje niezły plan pośredni za 5 USD miesięcznie, co w zasadzie jest bezpłatnym planem z własną domeną.

Darmowy plan jest dobrze wyposażony, ponieważ ma narzędzie do tworzenia witryn, które jest doskonałe, więc 5 USD miesięcznie to dobra opcja dla tych, którzy chcą ładnie wyglądającej strony internetowej, ale nie potrzebują wiele więcej.

Nie usuwa jednak reklam Weebly, co jest naprawdę niefortunne i moim zdaniem skąpe.

Inne plany premium są moim zdaniem dobrze przedstawione, częściowo dlatego, że limity przestrzeni dyskowej zostały całkowicie usunięte (zamiast limitów, które stają się coraz wyższe w różnych planach).

Począwszy od wersji Pro: oczywiście usuwasz reklamy; może połączyć się z domeną (w tym również darmowa); uzyskaj lepsze statystyki strony, SEO i pozyskiwanie potencjalnych klientów; możesz także dodać do 100 członków; niektóre dodatki medialne; a otrzymasz ograniczoną funkcjonalność e-commerce (ograniczone produkty i opłata transakcyjna.

Wyższe plany pozwalają dodawać nieograniczoną liczbę członków do Twojej witryny i proces rejestracji członkostwa. Znacząco ulepszają również funkcjonalność e-commerce do czegoś, co jest w pełni funkcjonalne, z prawie wszystkimi narzędziami niezbędnymi, aby być konkurencyjną platformą e-commerce.

Teraz spójrzmy na większego brata.

plan wix

Podobnie jak Weebly, Wix ma dwie kategorie tworzenia witryn: jedną „normalną” i drugą dotyczącą e-commerce.

biznes wix

Ceny Wix są bardzo zbliżone do cen Weebly. Pamiętaj, że Wix ma również bezpłatny plan, ale nie uwzględnia go w swojej formalnej strukturze. To prawie na równi z Weebly, pod warunkiem, że masz wszystkie normalne ograniczenia zasobów i pełny dostęp do aplikacji konstruktora.

Rozczarowuje mnie to, że Wix miał dodatkowy poziom między Combo a bezpłatnym planem za około 5 USD miesięcznie.

Nie miał wielu zasobów, ale była świetną opcją dla osób, które nie planowały korzystania z takich zasobów – mogliby korzystać z oprogramowania Wix i mieć własną domenę za niską cenę, tak jak obecny pośrednik Weebly.

W każdym razie obecny zakres wynosi od 11 do 29 USD w przypadku normalnych planów witryny i od 20 do 35 USD w przypadku firm & Plany eCommerce. Pomimo moich skarg na Wix rezygnujących z planu 5 USD, wciąż doceniam ich szeroki wybór.

To prawda, że ​​Weebly jest pod pewnymi względami bardziej dostępny, łącząc funkcje e-commerce bezpośrednio na wyższych poziomach. Niemniej ceny Wix stawiają e-commerce na równi z „normalnymi” planami.

W każdym razie Wix zaczyna od 2 GB przepustowości i 3 GB przestrzeni dyskowej, a następnie zwiększa ilość pamięci wraz ze wzrostem poziomów, do 20 GB limitu w przypadku VIP. Biznesplany zwiększają pojemność do 50 GB.

To nie jest wielka sprawa, ponieważ jest mało prawdopodobne, że naprawdę przekroczysz granice, ale jest to niefortunne w porównaniu z nieograniczonymi parametrami Weebly.

Wyższe poziomy zapewniają nieograniczoną przepustowość, dodatkowe korzyści medialne (więcej minut wideo na stronie) oraz bezpłatne aplikacje, które w innym przypadku byłyby droższe.

Plany e-commerce są całkowicie wolne od prowizji, co jest świetną funkcją początkową, a także zyskujesz Google Analytics i więcej godzin wideo.

Poza tym w zasadzie masz wszystkie funkcje planów witryny oraz funkcje sklepu.

W tej notatce krótko porównajmy e-commerce między dwiema platformami.

Jednym z obszarów, który Weebly ma wyjątkową przewagę nad Wix, jest handel elektroniczny. Szczerze mówiąc, Wix ma całkiem dobrą funkcjonalność e-commerce: tak dobrą, że myślę, że może być nawet bardziej przystępną alternatywą dla Shopify dla niektórych firm.

Wix rozwija się w e-commerce dzięki zdrowemu zestawowi narzędzi sklepowych i dostępowi do sklepu z aplikacjami, który może sprawić, że e-commerce będzie zaskakująco solidny. Niestety, rzeczy są nieco podstawowe dla osób z poważnymi potrzebami wysyłkowymi lub chcących bardziej dogłębnej edycji sklepu.

Weebly jest ogólnie lepszym kandydatem do e-commerce. Częściowo ma to związek z przejęciem przez Square w 2018 r., Co poprawiło już rozwijane funkcje e-commerce.

Na przykład: Weebly ma zniżki na wysyłkę i może obsłużyć dropshipping. Wix nie może nawet zintegrować się z aplikacją dropshipping, co znacznie ogranicza tych, którzy chcą Wix dla swoich witryn detalicznych.

Oprócz e-commerce zarówno Wix, jak i Weebly mają naprawdę świetne narzędzia do tworzenia witryn. Trudno porównać bez przechodzenia w czystą podmiotowość.

Niemniej jednak uważam, że można powiedzieć przynajmniej, że oba konstruktory są w pełni wyposażone.

To nie tylko możliwości edycji strony, ale różne formaty, z którymi możesz pracować poza batem – na przykład blogi.

słabo

Powyżej: szybkie opcje Weebly dodawania nowego typu strony witryny, na przykład bloga.

wix

Powyżej: szybkie menu paska bocznego Wix ma przycisk przeznaczony tylko dla blogów.

Możesz zrobić wszystko, co trzeba, jeśli chodzi o elementy strony: możesz dodawać, usuwać lub edytować elementy strony, zmieniać projekty w razie potrzeby i tak dalej.

pulpit weebly

To byłoby Weebly. Wolę pasek boczny Weebly, ponieważ chociaż jest większy, ułatwia wybieranie potrzebnych elementów.

deska rozdzielcza wix

Paski boczne Wix zajmują mniej miejsca, a ten po prawej można dowolnie przesuwać. Co więcej, możesz rozwinąć ten po lewej, jak potrzebujesz, oszczędzając w ten sposób miejsce, gdy go nie używasz.

czcionka wix

Chociaż wolę osobiście redaktora Weebly, muszę przyznać, że Wix jest bardziej wydajny i prawdopodobnie lepszy niż większość innych osób. W każdym razie możesz oceniać sam, korzystając z bezpłatnych kont.

Kolejna ważna rzecz: edytor Wix jest ogólnie bardziej intuicyjny. Łatwiej jest dokonywać subtelnych zmian w jakichkolwiek elementach witryny, podczas gdy ja walczyłem z edytorem Weebly, aby wprowadzić określone zmiany.

Weebly ma również tendencję do błędnej interpretacji tego, co chcę zrobić. Spróbuję przesunąć element lub zaznaczyć ten fragment tekstu, a on zaskoczy w nieparzystej pozycji.

Wydaje się, że Weebly zbyt mocno stara się być intuicyjny i kończy się odwrotnym efektem.

Podsumowując ogólne porównanie cen i funkcji, Wix i Weebly są niezwykle porównywalne, ale mają pewne ważne różnice. Ceny są ogólnie podobne. Weebly ma bardziej hojne przydziały zasobów, ale nie jest to przełomem dla Wix.

Weebly jest również znacznie lepszy dla e-commerce. Oba mają świetne aplikacje do budowania, ale Wix jest na tyle lepszy, że warto dać mu przewagę – pod tym względem Wix przewyższa Weebly w podstawowej usłudze.

Tematy i aplikacje

Każde oprogramowanie do tworzenia witryn będzie przywiązywać dużą wagę do motywów i aplikacji. Zwykle uważam je za podzbiór „funkcji”, ale są one tak ważne dla Wix i Weebly, nadajmy im odpowiednią wagę.

Zacznijmy od motywów / szablonów. Uwaga: to prawda, że ​​możesz zacząć od zera / z pustej witryny, jeśli jesteś zainteresowany, na dowolnej platformie.

Ale nadal fajnie jest mieć kilka gotowych projektów, które możesz edytować według własnego uznania, więc …

wątłe motywy

Wybór motywów Weebly nie jest zły. Istnieje przyzwoita różnorodność stylu, a także kilka przydatnych kategorii dla różnych rodzajów witryn, z garstką tematów na kategorię. Ale Weebly po prostu nie może się równać z Wix.

motywy wix

W tym punkcie porównania trudno jest ustalić, od czego zacząć. Wix ma po prostu znacznie więcej motywów niż Weebly, zarówno darmowych, jak i płatnych. W rzeczywistości motywy Weebly są liczone w setkach, a Weebly w dziesiątkach.

Wix ma również znacznie lepszą kategoryzację szablonów: ma wszystkie kategorie, które posiada Wix, a także więcej, a każda z nich ma podkategorie z własnym wyborem.

Tak, niektóre elementy się pokrywają i nie wszystkie motywy są wysokiej jakości, ale wiele z nich jest. Ponadto sama ilość mówi sama za siebie.

Sprawy wyrównują się między dwiema platformami po przejściu do aplikacji. Weebly i Wix mają dość standardowe sklepy z aplikacjami, które powinny być w stanie zaspokoić potrzeby większości ludzi, nawet jeśli są niezwykłe.

aplikacje weebly

Powyżej: sklep z aplikacjami Weebly.

aplikacje wix

Powyżej: Wix.

Myślę, że sklep z aplikacjami Wix jest ogólnie lepszy – głównie pod tym względem, że aplikacje działają nieco lepiej – ale weź to z odrobiną soli. Wydaje mi się, że jury wciąż się na to nie zgadza.

Oba rynki aplikacji mają wiele różnych rodzajów aplikacji i imponująco wiele darmowych aplikacji.

Daję Wix i Weebly uznanie za tworzenie własnych aplikacji, które są zwykle bezpłatne lub w inny sposób dostępne.

Obecna jest prawie każda popularna aplikacja, ale nie tylko te popularne aplikacje. Myślę, że niewielką zaletą Wix jest posiadanie większej liczby praktycznych bezpłatnych aplikacji.

Znów nie ma jury, ale możesz dodać o wiele więcej bezpłatnych narzędzi, które są bardzo pożądane w sklepie z aplikacjami Wix.

Z drugiej strony Weebly ma nieco mniej do wyboru. Mimo to Weebly ma lepsze aplikacje e-commerce.

W sumie Wix i Weebly mają w przybliżeniu równoważne sklepy z aplikacjami, chociaż Wix może być nieco lepszy. Jeśli chodzi o opcje szablonów, to Wix bez konkursu.

Łatwość użycia

Tworzenie stron internetowych powinno być łatwe. Taki jest sens tworzenia i sprzedaży oprogramowania do tworzenia stron internetowych: aby każdy zainteresowany mógł zbudować witrynę. Mimo to budowniczowie mogą lepiej przystosowywać się do różnych poziomów umiejętności, a czasem kosztem innych.

Wix i Weebly postarali się, aby ich wizerunek był tak łatwy, że każdy, bez żadnych ograniczeń, może korzystać z oprogramowania.

Mają na myśli początkujących, ale są świadomi wszystkich innych osób o wyższym poziomie biegłości, a ich oprogramowanie ma nadzieję, że przyspieszy to dla takich osób bez żadnych wad.

Myślę, że ten ideał ma miejsce w praktyce, przynajmniej w większości. Kolejny powszechny strach: „łatwość użycia poświęci głębokość, do której mogę pracować, lub zmniejszy ilość posiadanych narzędzi”. Może się tak zdarzyć na niektórych platformach, ale nie musisz się tym martwić w przypadku Wix lub Weebly.

Tak, wszystko wygląda elegancko, ale nie tracisz tyle złożoności, ile możesz się obawiać. A dla naprawdę zaawansowanych użytkowników obie firmy umożliwiają bezpośrednią edycję kodu witryny.

To sprawia, że ​​jest to świetne narzędzie do współpracy: na przykład jeden członek zespołu może obsługiwać bardziej dopracowane edycje, a inny może korzystać z narzędzi przeciągania i upuszczania.

Poza tym obie usługi bardzo ułatwiają rozpoczęcie pracy.

kreator stron internetowych wix

kreator stron internetowych wix

Wix (powyżej) daje nawet opcję automatycznego generowania strony na podstawie niektórych pytań ankietowych.

weebly kreator stron internetowych

Weebly jest bardziej typowy dla procesu konfiguracji, ale to nie ma znaczenia. Oba są mniej więcej takie same, jeśli chodzi o konfigurację.

Po zakończeniu edycji wszystko staje się niezwykle łatwe. Powtarzam, że Wix był bardziej intuicyjny w moim doświadczeniu.

Zarówno w przypadku samego paska bocznego, jak i menu ogólnego dostępne są wszystkie narzędzia potrzebne do zarządzania projektem strony lub witryny (jak można stwierdzić na podstawie wcześniejszych zrzutów ekranu).

Przez „wszystkie narzędzia” jestem całkiem dosłowny. Pamiętaj, że Weebly i Wix naprawdę spopularyzowali konstruktory przeciągnij i upuść w 2010 roku i tuż przed nim.

Oczywiście nie chodzi tylko o łatwość stron i projektowania. Wszystko inne na temat Twojej witryny i konta jest łatwe w obsłudze.

Siła, jaką oferują obie firmy, to wszechstronny kreator stron internetowych, który jest naprawdę wszechstronną aplikacją.

Konstruktorzy nie ograniczają się do projektu strony i elementów: możesz uzyskać dostęp do ustawień konta, SEO, eCommerce i szczegółów sklepu itp., Wszystko w kreatorze.

Biorąc wszystko pod uwagę, naprawdę nie mogę powiedzieć, że jedno jest łatwiejsze od drugiego. Oba są łatwe w użyciu.

Obsługa klienta

Jak często mówię, łatwość użytkowania nie zastępuje dobrej obsługi klienta. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał poradzić sobie z nieoczekiwaną trudnością techniczną, lub kiedy potrzebujesz porady na temat uaktualnienia lub jak najlepszego wykorzystania konkretnej funkcji.

Obsługa klienta jest zawsze niezbędna, nawet jeśli Twój produkt jest łatwym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jak zwykle spojrzę zarówno na przedstawicieli, jak i informacje na stronie.

Weebly oferuje czat na żywo, obsługę biletów / e-mail oraz wsparcie telefoniczne, chociaż tylko plany Pro mogą korzystać z pomocy telefonicznej. Z góry przepraszamy za cenzurę – jest to ściśle tajny projekt / hobby poboczne!

czat weebly

Byłem zirytowany, ponieważ podczas oczekiwania wysłano mi długi akapit z pytaniem, czy jestem zainteresowany promocyjnymi wiadomościami e-mail. Osobiście nie doceniałem sprzedaży dodatkowej.

czat weebly

Otrzymałem odpowiedź po trzech minutach. To w końcu krótki czas, ale wciąż na dłuższą stronę w porównaniu do lepszych czatów na żywo. Chyba nie mogę narzekać.

W przypadku zasobów na miejscu Weebly ma się dobrze. Dużym zasobem jest centrum pomocy Weebly.

centrum pomocy weebly

Centrum pomocy jest przyzwoite. Ma to, co niezbędne, ale brakuje w nim wielu szczegółów, co uważam za niefortunne. Nie ma wielu artykułów, choć te, które tam są, są nieco szczegółowe. Nadal nie wystarczy zakwalifikować się do tego, co uważam za kompleksową bazę wiedzy.

Na szczęście Weebly ma także forum społeczności zatytułowane Społeczność Weebly. Ta strona społeczności jest jedną z najlepszych, jakie widziałem – jest bardzo dobrze zorganizowana i łatwa do wyszukiwania, czego brakuje wielu forom.

Wreszcie, Weebly ma przewodnik SEO, który niektórzy mogą się przydać, oraz blog (co nie jest niczym niezwykłym).

Ze swojej strony Wix ma tylko wsparcie e-mail / bilet i telefon. Nie ma czatu na żywo, a nawet wsparcie telefoniczne nie jest dostępne 24/7. Powiedziawszy to, przedstawiciele byli przyjaźni i elastyczni.

Centrum pomocy Wix jest kamieniem węgielnym informacji na miejscu.

Centrum pomocy wix

Baza wiedzy Wix jest znacznie bardziej dogłębna niż baza Weebly. Jest więcej artykułów na szerszy zakres tematów i z wystarczającymi szczegółami (choć niektóre artykuły mogą być skrótami).

To niestety koniec. Jest blog firmowy, ale nie chciałbym się na nim opierać. Istnieje forum kodu, ale to całkiem niszowa.

Ponieważ przedstawiciele Weebly są bardziej dostępni i mają więcej zasobów, powiedziałbym, że Weebly zapewnia obsługę klienta, ale nie jestem pod wrażeniem.

Wix ma również znacznie lepszą bazę wiedzy, więc nie uważam, by luka w obsłudze klienta była jakaś marginalna.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Wreszcie, jak bezpieczni są nasi konkurenci?

Przeciągnij i upuść twórców stron internetowych, takich jak Weebly i Wix, zwykle dodają pewną warstwę bezpieczeństwa i stabilności, ponieważ są to zazwyczaj rozwiązania typu „wszystko w jednym”.

Uruchamiają oprogramowanie, dzięki czemu strony działają, a serwery hostujące strony, dbają o kopie zapasowe i aktualizacje itp.

Jest to jednak bardziej ogólne zapewnienie niż twarda linia. Luki w zabezpieczeniach mogą oczywiście istnieć, dlatego dobrze jest dowiedzieć się bezpośrednio od firm, jakie praktyki bezpieczeństwa są stosowane.

Niestety żaden podmiot nie mówi wiele o swoim bezpieczeństwie. Ten artykuł w centrum pomocy Wix jest dobrym przykładem.

ochrona przed wirusami wix

… Pouczające, huh?

Weebly nie jest jednak znacznie lepszy.

weebly ssl

Obie firmy mają pełną zgodność z PCI, co jest złotym standardem w przetwarzaniu transakcji. Ale jeśli nie interesujesz się zbytnio e-commerce, nie jest to zbyt ważne.

I nawet jeśli tak, to standard, nie przekraczający jednego.

Oba mają włączone SSL dla wszystkich planów. To dobrze, ale znowu rodzaj standardu.

Teraz, oprócz niefortunnego braku informacji, obie firmy osiągają przynajmniej całkiem dobre wyniki.

Odkryłem, że zarówno mam naprawdę dobry czas działania, jak i świetne czasy reakcji. Na przykład…

czas pracy wixTutaj możesz zobaczyć najnowszą dostępność Wix.

Oprócz liczb Wix i Weebly upewniają się, że używane oprogramowanie działa niezawodnie.

Oczekuje się, że dobrze wykorzystają ich oprogramowanie, a oni zapewniają, że te produkty będą mogły pracować codziennie przez miliony.

Podsumowując, jest to mieszana torba. Z jednej strony niewiele wiemy o bezpieczeństwie Wix lub Weebly. Jestem skłonny im zaufać, ponieważ są bardzo popularne i od ponad dekady wspierają miliony.

Własność Weebly przez Square również robi dobre wrażenie na tym, jak postrzegam ich protokoły bezpieczeństwa, szczególnie w handlu.

Ale poza tym mają po prostu doskonałą wydajność.

Wniosek: co polecam?

Bitwa między tymi dwoma braćmi była niczym, jeśli nie była kwestionowana. Za każdym razem, gdy uważasz, że jeden z nich ma wyraźne zwycięstwo w danym obszarze, drugi go odwraca. Więc teraz, gdy omówiliśmy wszystkie powyższe, kto wychodzi na górę?

Zarówno Weebly, jak i Wix osiągają naprawdę dobre wyniki, ale mogą powiedzieć nam więcej o swoim bezpieczeństwie.

Obsługa klienta Weebly jest nieznacznie lepsza niż Wix, ale Wix ma znacznie lepszą bazę wiedzy, nawet jeśli dostęp do przedstawicieli klientów nie jest mocną stroną.

Moim zdaniem oba są równie łatwe w użyciu, choć kreator stron Wix jest nieco bardziej intuicyjny.

Oba mają przyzwoite sklepy z aplikacjami, ale myślę, że Wix’s jest nieco silniejszy, z większą ilością praktycznych integracji. Wix ma znacznie lepszy wybór szablonów niż Weebly.

Plany cenowe to kolejna wspólna cecha, choć z pewnymi różnicami. Wix ma bardziej wyraźne opcje, ale Weebly ma tani plan (który pozwala połączyć domenę i korzystać z minimalnych zasobów).

Oferowane przez nich funkcje są prawie porównywalne, ale Weebly ma lepszą funkcjonalność e-commerce i mniej ograniczeń dotyczących przechowywania. Na papierze Weebly brzmi, jakby mógł odnieść zwycięstwo.

Uważam jednak, że Wix osiąga najlepsze wyniki w podstawowej usłudze łatwego budowania stron internetowych. To nie tylko bardziej intuicyjny konstruktor – rzeczy są bardziej świadome przestrzeni i są szybkie. Ponadto sklep z aplikacjami i szablony naprawdę podnoszą korzyści na korzyść Wix – sprawiają, że jest to bardziej wydajny kreator witryn w praktyce.

Oto moja rekomendacja: jeśli jesteś zainteresowany e-commerce, Wix może nie być zły, ale Weebly jest prawdopodobnie bezpieczniejszym wyborem.

Jeśli chcesz naprawdę prostej witryny z minimalnym wykorzystaniem miejsca i nie przeszkadza ci reklama firmy, Weebly ma lepszą opcję budżetu.

Ale jeśli chcesz mieć witrynę spoza tych kategorii – czyli większość innych witryn – Wix jest moją rekomendacją.

Nie martw się, jeśli nadal jesteś niepewny. Pamiętaj, dlaczego każdy z nich jest tak popularny: możesz założyć konto i w pełni korzystać z oprogramowania za darmo. Jest o wiele lepszy niż bezpłatny okres próbny – śmiało eksperymentuj!

wix vs weebly

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map