Znalezienie nazwy, której potrzebuje Twoja firma – zaczynając od góry

Okej, więc jesteś gotowy na wprowadzenie swojej marki, ale nie masz nawet pewności, od czego zacząć. Poza tym oczywiście wiesz, że Twoja marka musi mieć nazwę, prawda?


Ale zastanawianie się, jak nazwać swoją markę, nie zawsze jest łatwe. Na szczęście nie musi to być tak skomplikowane, jak mogłeś w to uwierzyć. Może faktycznie spaść gdzieś pośrodku.

Musisz postępować zgodnie z instrukcjami, które stworzyliśmy poniżej, aby upewnić się, że masz imię, które naprawdę rezonuje z ludźmi.

Kim jesteś?

Jeśli próbujesz stworzyć imię, pierwszą rzeczą, którą musisz dowiedzieć się, to kim jesteś. Nie, nie chodzi o ciebie osobiście.

Mamy na myśli markę, którą próbujesz stworzyć. Na czym polega Twoja marka? Co to robi? Jakie wartości chcesz promować? Dlaczego Twój produkt jest nawet ważny??

W tym kroku możesz także zacząć od zapisania nazw firm, które naprawdę Ci się podobają. Zastanów się, co tak naprawdę w każdym z nich przemawia do Ciebie, i zanotuj to, gdy jesteś przy tym..

Aby stworzyć coś z listy, potrzebujesz co najmniej 8 nazw, które naprawdę Ci się podobają. Nie muszą mieć nic wspólnego z Twoją firmą.

Po prostu szukasz nazw, które chcesz usłyszeć, a następnie możesz z nimi pracować. Wymień kilka punktów na temat każdego z nich, które mówią, co lubisz w nim.

Może podoba Ci się fakt, że to gra słów lub podoba Ci się, że naprawdę pasuje do promowanej przez nią marki. Cokolwiek to jest, zapisz to.

Kto jest Twoim odbiorcą?

Załóżmy, że zajmujesz się sprzedażą dekoracji wnętrz. Jeśli sprzedajesz studentom, którzy chcą umeblować swój pokój w akademiku, pójdziesz na to zupełnie inaczej niż ktoś sprzedający profesjonalnym ludziom w średnim wieku, którzy urządzają swój dom na zawsze.

Pomyśl o ludziach, których sprzedajesz, tworząc własną markę. powinien być skierowany do konkretnej grupy odbiorców.

Pomyśl o tym w ten sposób, Robinhood to aplikacja inwestycyjna, ale kiedy po raz pierwszy usłyszałeś to imię, prawdopodobnie natychmiast pomyślałeś o postaci z opowieści z dzieciństwa.

Właśnie dlatego wybrali to imię. przemawia do milenialsów z poczuciem sprawiedliwości i łatwości. Sama aplikacja została zaprojektowana tak, aby każdy mógł inwestować za darmo, więc nie jest to coś tylko dla osób z dużą ilością pieniędzy.

Jaka jest twoja przyszłość?

Wyobraź sobie swoją markę za pięć lat. Co sprawiłoby Ci przyjemność? A może za dziesięć lat? Jeśli chcesz być dokładnie taki sam, tylko większy, możesz nazwać swoją markę, jak chcesz.

Jeśli myślisz, że możesz zmienić to po drodze, nie chcesz zbyt uproszczonej nazwy. Jeśli zaczynasz sprzedawać książki, a potem uruchamiać długopisy i zeszyty, nie chcesz nazwy, która tylko myśli ludzi o książkach, prawda?

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to stworzyć zdanie w jednym zdaniu, które podsumuje Twoje potrzeby i markę.

 • Szukam nazwy, która pokazuje, że jesteśmy zabawną i całkowicie wyjątkową firmą.
 • Szukam nazwiska, które pokazuje, że jesteśmy młodzi, świezi i modni.
 • Szukam nazwy, która pokazuje, że jesteśmy ekologiczni i zrównoważeni.

Napisz kilka z nich dla swojej marki i tego, czego szukasz.

Czego potrzebujesz?

OK, więc zapisałeś kilka nazwisk, które naprawdę lubisz, i stworzyłeś podsumowania tego, czego szukasz. Czas zacząć wymyślać nazwy, które możesz wypróbować.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o marce, jest to, że powinna być łatwa do przeliterowania, usłyszenia i powiedzenia. Ludzie chcą mieć możliwość dzielenia się Twoją marką, ale jeśli nie będą mogli poznać jej nazwy, tak się nie stanie.

Jak masz na imię?

Nie denerwuj się, nie musisz w tym momencie mieć wszystkich przybitych. Zamiast tego zaczniesz od szerokiego zakresu. Po prostu zapiszesz wszystkie nazwy, które mogą wymyślić dla Twojej marki.

Wyjdź poza pole, bądź kreatywny i nie martw się o to, co lubisz lub czego nie chcesz w tym momencie. Jeśli nadal masz problemy, zapoznaj się z tymi kreatywnymi nazwami firm, aby rozpocząć.

Potrzebujesz nazw, które są naprawdę szerokie, i nazw, które są naprawdę konkretne. Wybierz imiona naprawdę abstrakcyjne i opisowe, klasyczne lub emocjonalne.

Wybierz nazwy, które łączą słowa razem lub utwórz nazwy składające się z wielu słów. Możesz stworzyć wszystko i wszystko, czego chcesz, i stać się bardziej odważnym.

Jak możesz wybrać?

Teraz zaczniesz proces zawężania. Po prostu przeczytaj każde imię i zdecyduj, czy ci się to podoba, czy nie.

Jeśli tak, zostaw to na razie, ale jeśli nie, to skreśl. Po prostu zwężaj, aż dojdziesz do pięciu lub sześciu opcji, które absolutnie kochasz.

Czas zacząć pytać ludzi, jakie imię najbardziej ich interesuje, aby dowiedzieć się więcej.

Zapytaj znajomych i rodzinę, a nawet nieznajomych, którzy są częścią docelowej grupy demograficznej. Właśnie tam otrzymasz jeszcze więcej opinii.

Jak to robisz??

Ostatnim krokiem w tej części procesu jest uzyskanie nazwy domeny.

Chcesz domeny, która będzie pasować do Twojej marki i imienia, a ludzie będą mogli łatwo rozpoznać, że są z Tobą związani. Oznacza to uzyskanie imienia, które dobrze pasuje do twojego imienia.

Upewnij się, że przeprowadzasz również takie czynności, jak walidacja znaku towarowego.

W końcu nie chcesz tworzyć wszystkiego o swojej marce i firmie, a następnie dowiedzieć się, że nie możesz użyć utworzonej nazwy, ponieważ ktoś już ją ma.

Pamiętaj, że fakt, że nikt nie ma takiej dokładnej nazwy, nie oznacza, że ​​nie może to stanowić problemu.

Chcesz mieć pewność, że nie będziesz też zbyt blisko nikogo. Jeśli to zrobisz, możesz skończyć z kłopotami prawnymi, a to nie pomoże ci w założeniu i rozwoju firmy.

Ostatnie słowa

Utworzenie Twojego imienia i nazwiska będzie trudnym procesem.

Nie powiemy ci, że będzie to spacer w parku. Ale na pewno będzie to również zabawny proces.

Będziesz dużo polegać na swoim imieniu, aby pomóc w tworzeniu marki i więzi z potencjalnymi klientami.

Poświęć trochę czasu na przejrzenie tego procesu i nie pomiń żadnego z tych kroków. Przekonasz się, że masz o wiele łatwiejszy czas na stworzenie swojej marki i swojej firmy.

W końcu będziesz oceniać inne nazwiska, zanim wymyślisz własne, aby upewnić się, że trzymasz się rzeczy, które naprawdę kochasz.

Następnie upewnij się, że Twoja marka zrobi wszystko, co w Twojej mocy, dla wszystkich zaangażowanych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map