burime

Burimet HostingPill & rekomandime

Këtu janë listat e produkteve dhe shërbimeve që unë përdor çdo ditë. Disa nga këto mjete paguhen, disa janë falas dhe disa prej tyre më japin komisione referimi – por unë i pëlqej ata dhe i përdor rregullisht. Kjo listë do të azhurnohet nga unë si dhe kur të gjej mjete të mrekullueshme për ta bërë jetën më të lehtë. Më dërgoni komentet dhe sugjerimet tuaja për ta bërë atë edhe më të mirë.


Regjistrimi i domainit

NameCheap: Lehtë një nga regjistruesit e domain më të mirë që mund të rekomandojmë. Domainët janë me të vërtetë të përballueshëm dhe të lehtë për tu menaxhuar në NameCheap.

Web Hosting

BlueHost (REKOMANDUAR): Një nga kompanitë më të mira të mbajtjes në internet që kam përdorur në të kaluarën. Ata kanë një dashboard shumë të bukur për të mos përmendur serverat e tyre janë të shpejtë, të lirë dhe të besueshëm. Unë i rishikova ata këtu: Rishikim BlueHost.

A2 Hosting: Gjëja më e mirë që më pëlqen në lidhje me A2 Hosting është Shpejtësia. Kam monitoruar më shumë se 8 muaj dhe deri më tani nuk kam gjetur asnjë çështje. Ja përmbledhja ime e hostimit në A2

Dreamhost: DreamHost fitoi Zgjedhjen e Redaktorit të Revistës PC për mbajtjen në internet në vitin 2016. DreamHost aktualisht pret më shumë se 1.5 milion faqe interneti dhe 750,000 site WordPress. Lexoni përmbledhjen e plotë të Dreamhost

InMotion Hosting: Kompania e mbajtjes së faqes në internet e përdorur nga kjo faqe. Them me shume? Këtu është Rishikimi im i InMotion. Merrni zbritje speciale 56% duke klikuar këtë lidhje.

Liquidweb: Liquid Web është një nga ofruesit më të mirë udhëheqës të uebit dhe zgjidhjet e aplikimit në cloud në tregun e sotëm. Isshtë Hostable i besueshëm dhe pa ngut. Ju mund të lexoni rishikimin e Liquid Web këtu.

Namecheap: Një nga regjistrimet më të pastër dhe të sinqertë të Domainit dhe ofruesit e programeve të pritjes së përbashkët të internetit që kam gjetur në internet. Lexoni Rishikimin tim të EmritCheap.

Uebfaqet e e-tregtisë

BigCommerce: Ju mund të rregulloni Uebfaqen tuaj, të menaxhoni transportin & pagesa dhe renditni produktet tuaja në Amazon, eBay dhe Facebook me platformën BigCommerce. Bigcommerce është konkurrenti më i madh dhe platforma shumë e rekomanduar e Shopify. Lexoni të mirat dhe të këqijat e BigCommere.

Shopify: Një nga platformat më të mira të tregtisë elektronike. Ju lehtë mund të ndërtoni dyqanin tuaj online dhe të shesni gjithçka në Shopify. Lexoni Shqyrtimin e Shopify

VPN

PureVPN: PureVPN është i shpejtë, i lehtë për t’u përdorur dhe më i lirë sesa ofruesit e tjerë të shërbimeve VPN në treg. Shtë mënyrë e thjeshtë për të qenë të sigurt në internet me PureVPN. PureVPN ka karakteristika të shkëlqyera si Antivirus, Internet Kill Switch, NAT Firewall, etj.

Windscrib VPN: Që nga korriku 2015, Windscrib ofron një shërbim më të mirë dhe në dy vitet e fundit është bërë një nga VPN-të më të mirënjohura përreth. Në paketën falas do të merrni karakteristika përfshirë Firewall, Adblock, P2P dhe më shumë me Bandwidth 10 GB. Lexoni Rishikimin VPN të Xhamave.

Menaxhimi i lidhjeve

Rebrandy: është një Shkurtues URL me fusha të personalizuara. Ju mund të krijoni, gjurmoni dhe optimizoni fushatat tuaja me lidhje të markës kryesore të industrisë.

Shtojcat e WordPress

Yoast SEO: Konsiderohet si një nga Plugin më të mirë të WordPress për të zbatuar praktikat më të mira të SEO sot. Duhet të ketë për çdo faqe WordPress.

Adrotate Professional: Nëse jeni duke përdorur reklama në faqen tuaj të internetit për të gjeneruar të ardhura, kjo shtojcë është gjithçka që ju nevojitet. Ju mund të planifikoni reklamat tuaja, shihni normat e klikimeve, duke optimizuar ekranin e reklamave – e emëroni, këtë shtesë e ka. Unë jam duke e përdorur atë plugin në këtë faqe interneti dhe disa nga faqet e internetit të klientit tim.

Vegla në internet

Sucuri: Të gjitha përpjekjet tuaja nuk do të thotë asgjë nëse faqja juaj e internetit bëhet e hakuar ose në listën e zezë. Kur kjo të ndodhë, ju duhet Sucuri për t’ju ndihmuar.

KeyCDN: Ju përdorni Rrjetin e Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN) për të shpejtuar performancën tuaj të internetit duke e shërbyer atë nga serverët të cilët janë afër përdoruesit. Përdorni KeyCDN dhe menjëherë do të shihni rritjen e performancës së faqes në internet.

BuzzSumo: Nëse jeni të kënaqur me përmbajtjen dhe çfarë mund ta hulumtoni para se të shkruani në të, BuzzSumo është mjeti më i mirë në dispozicion. Unë e përdor atë rregullisht për të parë tendencat aktuale në shkrimin e përmbajtjes.

Marketing:

Aweber: Nëse jeni në marketing me email, thjesht nuk mund ta injoroni atë. Aweber konsiderohet mjeti më i mirë i marketingut me email sot. Nëse keni mijëra abonentë me email, Aweber e lehtëson menaxhimin, automatizimin dhe improvizimin e fushatave tuaja të postës elektronike. Merrni Kuponin Aweber këtu.

SEMrush: Unë e përdor rregullisht këtë për të zbuluar se cilat janë të dhënat thelbësore të konkurrencës sime si fjalë kyçe të shënjestruara, reklama të paguara, renditje, detaje të lidhjes së linjës, trafik organik, fusha referuese dhe më shumë. Nëse dëshironi të mësoni dhe konkurroni më mirë, duhet të përdorni SEMrush me siguri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map