10 najlepších (+1 špeciálnych) registrátorov domén roku 2020

Pomyslite na webovú stránku. Viete, prečo si myslíte o nejakej webovej stránke? Pretože má názov, meno. Tento názov nie je iba niečo, čo ide na samotnú webovú stránku, ale je to niečo, čo ide na webovú adresu alebo adresu webu. Ak chcete web, musíte ho pomenovať. Či už je to pre vašu firmu, potenciálnu firmu, osobný blog, alebo aj keď investujete do hromadného nákupu domén, každý má záujem nájsť pre svoje webové stránky dobré názvy..


Ako to robíš? Prejdete do spoločnosti s názvom registrátor doménových mien a platíte im, aby ste sa uistili, že je u vás zaregistrované konkrétne meno. Stávate sa vlastníkom tejto domény, pokiaľ za ňu platíte, podmienky zmluvy sú však vypracované.

Registrátor doménových mien je presne taký, ako to vyzerá: je to organizácia, ktorá riadi registráciu doménových mien. Aby bol registrátor oficiálny, musí byť akreditovaný všeobecným registrom domén najvyššej úrovne – nemýľte ich dva – a registrátor bude fungovať v súlade s registrom..

Registre sú článkom na iný čas, ale stručne: registre sú databázy doménových mien a všetkých informácií o ľuďoch, ktorí ich zaregistrovali. Registre sú spravované organizáciou s názvom ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), čo je veľká registrácia domén..

V zásade sa môžete zaregistrovať iba od spoločností, ktoré boli akreditované spoločnosťou ICANN. To vás nezúži, pretože stále existuje veľa možností akreditovaných ICANN.

Takže teraz vieme, čo je registrátor doménových mien.

hostingpill10 najlepších registrátorov domén

 1. NameCheap
 2. Domény Bluehost
 3. Choď oci
 4. Vznášať sa
 5. Domény Google
 6. 1&1 IONOS
 7. Register.com
 8. Hostinger
 9. Hostgator
 10. Domain.com
Čo robí registrátora dobrým? Čo robí jeden zlým? Na aké veci by ste mali dávať pozor?

Určite môžete hádať, že táto otázka nie je taká jednoduchá, ako znie. Každý má iné potreby. Niektorí ľudia majú záujem o hromadný nákup domén a iní ľudia chcú pre svoj blog kúpiť iba jednu doménu.

Uprostred môžu byť dokonca aj iní, možno malé a stredné podniky, ktoré sa chcú ubezpečiť, že ich meno nebude mať žiadny iný podnik. Medzi týmito príkladmi je samozrejme veľa rozdielov.

Aj keď cena bude, samozrejme, jednou z hlavných vecí, na ktoré sa pozeráte (a že sa tiež pozrieme), nie je to všetko. Najmä v prípade menších kupujúcich sú ceny medzi spoločnosťami dosť konzistentné a pravdepodobne si ušetríte alebo stratíte pár dolárov ročne v závislosti od vášho výberu. Aj napriek tomu by ste mali finančne robiť to, čo je pre vás najlepšie, ale je nepravdepodobné, že by vás zbankrotoval.

Pri pohľade na registrátorov doménových mien záleží na niekoľkých ďalších veciach:

Jednou z veľmi dôležitých vecí, ktorú treba pamätať, je rozdiel medzi hosťovaním a doménami. To môže byť mätúce, pretože mnoho registrátorov domén je tiež hostiteľskými spoločnosťami. Stručne povedané, hosting je samotný dom (dodanie vášho internetového priestoru / zdrojov) a domény sú adresa (názov vášho internetového domu).

Mnoho spoločností ponúka balíčky, ktoré zahŕňajú hosting aj registráciu domén, a medzi nimi je veľa rozdielov.

Preskúmam tieto možnosti v tomto zozname a tiež priame možnosti registrácie iba domény.

Aj keď ide iba o registráciu domén, nie všetci registrátori majú licenciu na predaj všetkých rozšírení názvov domén. Napríklad si môžete kúpiť .com kdekoľvek, ale možno nie .uk. A samozrejme, ceny sa líšia – pozrieme sa, ako dobré spoločnosti ponúkajú tieto možnosti.

Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú si treba dať pozor, je súkromie Whois. Súčasťou práce ICANN je v zásade udržiavanie zoznamu registrujúcich.

Tento zoznam sa nazýva Whois a jeho verejne dostupný – čo znamená, že ktokoľvek môže prehľadávať doménu a nájsť informácie o registrujúcom.

To by, samozrejme, mohlo byť pre mnoho zákazníkov desivou vyhliadkou. Takmer každý registrátor doménových mien ponúka nástroje na blokovanie vašich konkrétnych podrobností zo zoznamu (zvyčajne ich nahrádza údajmi spoločnosti)..

Kľúčovou otázkou je, či spoločnosti zahrnujú toto zadarmo alebo ak nie, cenu, za ktorú predávajú túto často žiadanú službu. Budem to tiež pozorne sledovať.

Tiež by ste mali mať na pozore špecifické pravidlá spoločnosti týkajúce sa vypršania platnosti domény. Ak platnosť vašej domény vyprší a vy ju nedokážete obnoviť, mohla by ju vziať niekto iný, čo je nepríjemné pre malých používateľov, ktorí našli dobré meno pre svoj blog o poézii a ohrozujú podniky..

Ďalších pár položiek sa budem venovať, a ktoré by ste mali tiež vyskúšať, ak robíte vlastný prieskum: doplnkové služby, podpora zákazníkov a obnovovacie ceny.

Mnoho spoločností ponúka niektoré doplnkové služby zadarmo a / alebo ďalšie služby za príplatok. Každá spoločnosť má sklon mať svoje vlastné kombinácie. A áno, medzi tieto často patria hostiteľské služby a ochrana osobných údajov Whois, ktoré som už spomínal.

Zákaznícka podpora je samozrejmá a komentovať ju budem iba v prípade, že je obzvlášť dobrá alebo chýba.

Pokiaľ ide o ceny obnovenia, mnoho spoločností ponúka nízke ceny za prvý rok a po obnovení domény pre nasledujúce roky dôjde k cenovému skoku..

Je to veľa informácií, ale nebojte sa – tieto nápady uvedieme do praxe tak, že sa pozrieme na tento zoznam registrátorov domén. Ako vždy, existuje určitá subjektivita a smerom k hornému koncu zoznamu budete musieť urobiť kopanie sami..

Podľa mojich skúseností však boli najlepší registrátori doménových mien.

10: Domain.com

domain.com

Tu je spoločnosť, na ktorú je prekvapivo ľahké zabudnúť. Neúčinkujú zle, ale meno je ľahké zameniť s mnohými ďalšími registrátormi domén … medzi nimi šéf domény doména.com.

Doména doména.com je (predpokladám) menšia registrátorka, pretože o nej nenájdete tonu. Doména.com, rovnako ako mnoho mien tu, ponúka hostingové služby. Na rozdiel od mnohých tu uvedených mien je doména známa ako prvá (koniec koncov je to v názve).

Budem úprimný – ešte som netestoval doménu doména.com na hosťovanie, takže nemôžem povedať, či je to solídna stávka získať doménu prostredníctvom hostiteľského balíka (možnosť, ktorú ponúka doména.com)..

Domain.com nie je zvyčajne meno, ktoré sa objaví, keď niekto zváži hosťovanie – na druhej strane nechcem byť zaujatý voči menšej spoločnosti.

Nechajme to tak trochu neznáme: iba pri registrácii domény je však stránka Domain.com v poriadku. Poplatok za ochranu osobných údajov Whois je nepríjemný, ale bežný a doména.com ponúka aj množstvo rozšírení domén najvyššej úrovne a celkovo slušné ceny s niekoľkými úhľadnými predvolenými doplnkami..

ceny domén.com

Pros

 • Doména.com má široký výber jedinečných domén najvyššej úrovne za slušné ceny. HostGator (tiež na tomto zozname) v skutočnosti používa doménu.com, aby svojim používateľom umožnil kúpiť také domény, ak ich HostGator priamo neponúka..
 • Ceny sú priemerné, ale o niečo nižšie. Napríklad jeden .com je 9,99 dolárov.
 • Každá registrácia názvu domény prichádza so šifrovaním SSL zadarmo, preposielaním e-mailov, správou DNS (celkom bežné) a zámkom prenosu (ktorý vás chráni pred neoprávnenými prenosmi). Podľa môjho názoru tieto bezplatné prídavky spôsobujú, že cena je o niečo cennejšia, aj keď na začiatok nebolo príliš vysoké.

Zápory

 • Ochrana osobných údajov je ďalších 8,99 dolárov ročne, čo môže v závislosti od množstva a typu domén, ktoré kupujete, zdvojnásobiť alebo štvornásobiť vašu cenovú značku.
 • Aj keď doména Domain.com nie je technicky horšia ako spoločnosť Hostinger, pokiaľ ide o jej rozširovanie, ďalšie produkty sa zobrazujú vo väčšej miere a sú menej súčasťou registrácie vášho mena. Takže by som povedal, že doména.com môže mať mierne nepríjemný proces platby.
 • Kvôli svojej veľkosti a nedostatku sily so značkou je možné, že budete mať trochu viac problémov nájsť komunitu používateľov online, aby ste sa v prípade problémov poradili. Doména.com má podporu (vrátane telefonickej podpory), ktorá by mala byť v poriadku, ale niektorí ľudia majú radi, že majú ako zdroj veľkú komunitu spoluobčanov..

Navštívte doménu.com

9: HostGator

hostgator banner

HostGator je ďalšia spoločnosť známa predovšetkým hostingom. HostGator samozrejme ponúka aj domény, a to najmä preto, že s nimi prichádza mnoho svojich hostingových produktov. Posledným celkom je ďalší zábavný fakt: Materskou spoločnosťou HostGator je EIG (Endurance International Group), ktorá tiež vlastní Bluehost.

Aj keď hostgator je menej masívnej sily v hostovaní, stále obsluhuje stovky tisíc zákazníkov a spravuje 9 miliónov domén.

Ak chcete jednoducho umiestniť miesto HostGator, je to drahšia stránka a možno by sa mohli použiť niektoré ďalšie predvolené funkcie. Kvalita služieb hostgatora je však veľmi dobrá a používatelia majú dobrú kontrolu nad svojimi doménami.

Pros

 • Rovnako ako u niektorých ďalších uvedených možností, hostgator dokáže integrovať registráciu domén s hosťovaním. To nie je prekvapujúce, pretože spoločnosť HostGator je primárne hostiteľskou spoločnosťou.
 • Každá registrácia domény prichádza s blokovaním domény (zabraňuje neoprávnenému prenosu názvu) a automatickým obnovením. Tento posledný bod môže byť pre niektorých slabinou, ale dá sa vypnúť. Pamätajte si, že ak máte obavy, že meno bude mať niekto iný, je to všeobecne dobré.
 • Komplexný ovládací panel a možnosti pre správu názvu domény. Používateľské rozhranie sa však môže zdať trochu neohrabané.

Zápory

 • Ich súkromie je ďalších 14,95 dolárov ročne, čo je jeden z drahých doplnkov. Ceny samotné sú navyše o niečo vyššie ako priemer. Nebude to zlomiť banku, ale pre tých, ktorí hľadajú jednoduchú a lacnú registráciu domén, nemusí byť HostGator najlepší.

cena hostgátora

 • HostGator je o niečo obmedzenejší vo svojom priamo dostupnom výbere rozšírení domén najvyššej úrovne, avšak spolupracujú s doménou.com na predaji jedinečných rozšírení.
 • HostGator môže mať občasnú zákaznícku podporu; Osobne považujem ich stránky podpory a vedomostnú základňu za nedostatočné. Prinajmenšom by mohli použiť nejakú aktualizáciu a prepracovanie. Zástupcovia sú však v poriadku.

Navštívte HostGator

8: Hostinger

hostinger banner

Hostinger je, rovnako ako mnoho mien na tomto zozname, v prvom rade známy ako hostingová spoločnosť.

Hostinger je však jednou z jedinečných hostingových spoločností z dvoch hlavných dôvodov: po prvé, hostinger je zamestnancom a po druhé vlastní bezplatnú hostingovú službu s názvom 000webhost..

Jedinečnosť nezastavila spoločnosť Hostinger, aby sa stala jedným z najobľúbenejších mien v oblasti hostingu. Aktuálny počet používateľov je 29 miliónov (hoci spravodlivo, som si istý, že mnohí z nich používajú 000webhost).

Hostinger však poskytuje dobrú službu registrácie domén. Podstata: celkový solídny registrátor s nižšou ako priemernou cenou a všeobecne priamou platbou.

Pros

 • Ceny hostingera sú na lacnejšej strane. Napríklad .com je 8,99 $ a nasledujúce roky sú 10,99 $ (čo je blízko priemeru v priemysle).

cena hostinger

 • Mnoho hostingových spoločností na tomto zozname má dobrú integráciu s hostingovými balíčkami pre tých, ktorí ich chcú. Hostinger je jednou z najlepších možností: ich zdieľané balíčky webhostingu začínajú na 0,80 dolárov mesačne (pre prvý rok). Pre ľudí, ktorí hľadajú jednoduché a cenovo dostupné webové stránky, je Hostinger vynikajúcou voľbou pre balenie domén a spoločné hosťovanie.
 • Hostinger berie pri platbe veľa spôsobov platby. Mnoho registrátorov prijíma iba karty alebo nanajvýš kartu alebo PayPal. Hostinger ich prijíma, rovnako ako množstvo populárnych kryptomien.
 • Nemôžem povedať, že Hostinger nemá vzostup, ale to, čo má, nie je také zlé. Pokúsia sa predať iba niekoľko doplnkov, ktoré sú celkom bežné, keď si ľudia kupujú domény, a niektoré z nich by vás mohli skutočne zaujímať. Samotný proces platby je veľmi rýchly a ľahký.

Zápory

 • Ochrana osobných údajov je ďalších 5 dolárov ročne. To nie je príliš zlé, pretože niektoré spoločnosti účtujú dvakrát toľko poplatkov, ale zároveň to iné spoločnosti sotva účtujú..
 • Hostinger nemá pri registrácii domén veľa predvolených funkcií / služieb. Keď si kúpite doménu, je to v podstate iba doména a čokoľvek iné je navyše. Ochrana osobných údajov je iba jedným z významných príkladov. Hostinger vyniká v mnohých ohľadoch a hostingu sa mi páči ako hostingová spoločnosť, preto by som si prial, aby mohli bezplatne hodiť viac spolu s nákupom domény..

Navštívte Hostinger

7: Register.com

register.com

Register.com môže byť trochu menej známy a je to jeden z tých registrátorov domén, ktorý si často nepamätám (ironicky) kvôli svojmu vlastnému názvu domény. Register.com, name.com, domain.com, domain.com… a mnoho ďalších v tomto riadku sa môže trochu sťažiť.

Bol som prekvapený, keď som sa dozvedel, že Register.com spravuje viac ako 2,5 milióna domén. Vykopávam do toho, našiel som Register.com. Má oveľa povesť, ako by som očakával.

Hlavnou príťažlivosťou Register.com sú jej nízke ceny. Ich webová stránka však nie je veľmi dobrá: je ťažké nájsť ceny a niektoré stránky sa zdajú zastarané. Odporučil by som, aby ste sa najskôr obrátili na zástupcu zákazníckeho servisu a skontrolovali namiesto jednoduchého nákupu na webe.

Pros

 • Register.com má niektoré z najnižších cien, ktoré som videl. Ceny sa pohybujú, ale mnoho samostatných registrácií .com by bolo iba 5 dolárov ročne. Ceny môžu v závislosti od vašich doplnkov klesnúť až na 2,95 dolárov ročne. Register.com má tiež jeden z najlacnejších zväzkov hostingu a domény s vyvolávacou cenou 1,95 dolárov mesačne.

cena registrácie

 • Register.com je tiež celkom dobrý v spracovaní hromadných nákupov domén.
 • Register.com má veľa dobrých doplnkov. Bohužiaľ, veľa z nich nie je zahrnutých do nákupu doménového mena.

Zápory

 • Webové stránky Register.com sú trochu zastarané a ceny / funkcie sa dajú na webe len ťažko nájsť. Ak to nie je len moje šťastie, na stránke s ich doménami sa zobrazí prominentný zoznam domén najvyššej úrovne, pre ktoré sa „predbežná registrácia (čoskoro končí)“. Všetky rozšírenia (.forsale, .delivery atď.) Hovoria, že predbežná registrácia sa „zavrie“ začiatkom roku 2015. Ak to nedokážu aktualizovať, ostatné položky na ich webových stránkach môžu byť zastarané a pravdepodobne by bolo potrebné hovoriť so zástupcom, aby bol v bezpečí.
 • Ochrana osobných údajov je 11 dolárov ročne ročne, takže ak to chcete, Register.com nie je najlacnejšou možnosťou.

Navštívte Register.com

6: 1&1 IONOS

1 1.com

1&1 IONOS je populárna hostiteľská spoločnosť a registrátor domén, obzvlášť populárny v Európe. Toto je spravodlivé: 1&1 IONOS je jednou z najstarších hostiteľských spoločností a registrátorov domén, ktorá pôsobí približne od roku 1988. V skutočnosti je to 1&1 IONOS je najväčšou hostingovou spoločnosťou v Európe a spravuje viac ako 12 miliónov domén, čo z neho určite robí hlavnú silu pri registrácii doménových mien..

1&1 Produkty hostenia IONOS sú známe tým, že sú lacné a vybavené funkciami. To isté platí pre registráciu domény? Trochu. Počiatočné ceny sú nízke, ale ceny za obnovenie sú bohužiaľ drahšie. 1&1 IONOS stále vyniká tým, čo obsahuje zadarmo.

Pros

 • 1&1 sú ceny lacnejšie ako priemer za prvý rok a niekedy sú jednoducho lacné. Obnovovacie ceny sú vysoké (pozri nižšie), ale na obmedzené použitie, 1&1 IONOS ponúka veľmi dobré ceny.

1 & 1 Zľava

 • Pri registrácii domén sú predvolene nasledujúce: Jeden certifikát SSL Wildcard, profesionálna e-mailová adresa s 2 GB priestoru a až 10 000 subdomén.
 • Zákaznícka podpora je nepretržite, ale nie je dokonalá.

Zápory

 • Zatiaľ čo 1&1. ceny za prvý rok sú na lacnejšej strane, obnovovacie ceny sú výrazne vyššie. Napríklad: a .com je 9 dolárov za prvý rok, potom 15 dolárov. Ame je 5 dolárov za prvý rok, ale 20 dolárov za rok potom a tak ďalej. Ak teda používate 1&1 po dobu dlhšiu ako dva roky, možno zistíte, že je menej nákladovo efektívny.
 • Týka sa to trochu vzostupu. Nič príliš vážne, ale môže to byť trochu frustrujúce. Rovnako ako v prípade GoDaddy, aj toto má spoločné s 1&1 ako hostiteľská spoločnosť.
 • Zákaznícka podpora môže byť niekedy frustrujúca, najmä pri navigácii vo vašom účte / webovej stránke môže byť ťažké nájsť určité veci.

Navštívte 1&1 IONOS

5: Domény Google

google-domain-banner

Ah, tu je meno, o ktorom nikto nepočul: Google. Aj keď musíme priznať, domény Google sú menej známe. Domény Google sú novším podnikom, ktorý existuje už od júna 2014. Domény Google sú v skutočnosti stále vo fáze beta.

Je to určite zvedavosť. Google má povesť vstúpenia do všetkých možných typov internetových služieb. Okrem toho je známe, že vo všeobecnosti uspejú, ale majú tiež niekoľko nedostatkov, ktoré nikdy nezachytili.

Domény Google sú prekvapivo solídne. Je to veľmi jednoduché a priame, ale mnohí ocenia používateľské rozhranie Google, ktoré sa používa na registráciu a správu domén.

Pros

 • Ako vo väčšine vecí Google, aj domény Google sa veľmi ľahko používajú. Predstavte si, aká jednoduchá je väčšina nástrojov Google, ktoré používate, a potom ju použite pri nákupe a správe názvu domény. Ďalším bonusom je to, že na vás takmer neprichádzajú žiadne upredávky, špeciálne ponuky alebo kupóny alebo čokoľvek iného.
 • Doplnok G Suite: zatiaľ čo e-mail je niekedy bezplatný doplnok pre registrátorov a hostingové spoločnosti, balík G Suite je navyše 5 dolárov mesačne. Najskôr to znie zle, ale balík G Suite je viac ako e-mail: zahŕňa Dokumenty / Disk Google, Kalendár, videokonferencie a ďalšie. Niektorí to môžu považovať za zbytočné – nemôžete použiť svoj bezplatný účet Google na používanie Disku Google so spolupracovníkmi? Možno áno, ale pre tých, ktorí chcú obsahovať veci v rámci svojej podnikovej platformy, je to užitočný doplnok. Navyše má kapacitu 30 GB, nie 10 GB.

ceny domén google

 • Integruje sa dobre s ostatnými tvorcami webových stránok, ako sú Wix, Squarespace, WordPress atď.
 • Obmedzená ochrana súkromia Whois zadarmo, a to nielen v prvom roku (obmedzená, pretože závisí od domén, ktoré si kúpite).

Zápory

 • Zatiaľ čo zákaznícka podpora je vo všeobecnosti dobrá (dostanete podporu pre chat, telefón a e-mail), dni sú obmedzené na pondelok až piatok a hodiny sú obmedzené na 6:00 až 21:00 PST.
 • Nepovažoval by som to za zásadnú chybu, ale cena je približne normálna (12 dolárov ročne za jeden .com). Očakávam trochu viac z produktu Google, ale to je v poriadku.
 • Výhodou jednoduchosti je, že služba je celkovo ľahká. Opäť platí, že je stále vo fáze beta, takže ešte musíme zistiť, ako bude vyzerať úplné spustenie. Jednou z nevýhod je, že nástroje na správu domén môžu byť pre menších používateľov trochu základné.
 • Niektoré špeciálne domény nemusia byť k dispozícii. To sa zmení, takže budete musieť skontrolovať – ​​domény Google určite ponúkajú v priebehu rokov stále viac domén.

Navštívte Domény Google

4: Hover

vznášať sa banner

Hover je určite jednou z najmladších spoločností na zozname: Hover, založený v roku 2008, nie je najslávnejším registrátorom, ale neustále si buduje svoje meno. Hoci to môže byť novšie ako spoločnosť, vytvorila ho spoločnosť Tucows Inc., ktorá je druhým najväčším registrátorom doménových mien na svete. Ak ste o tom nikdy nepočuli, môžete sa cítiť trochu ľahšie.

Zjednodušene povedané, Hover je spoločnosť, ktorá sa drží toho, čo vie. Poskytuje jednoduchosť a vysoko kvalitné služby za priemerné alebo mierne nadpriemerné ceny.

Pros

 • Počiatočné registračné ceny nemusia byť príliš zlé, ale záleží to.
 • Zadarmo súkromie Whois, pokiaľ na správu domény používate Hover.

vznášať ceny

 • Hover prináša jednu z výhod, ktorá je často jedinečná pre menšie spoločnosti: osobnosť, v tomto prípade spoločensky progresívna. Hover sponzoruje mnoho projektov zdôrazňujúcich posilnenie postavenia marginalizovaných skupín a podporuje aj Nadáciu Electronic Frontier Foundation, ktorá bola hlavnou silou v pro-internetovom aktivizme.
 • Obmedzené rozšírenie, takže proces platby je veľmi jednoduchý.
 • Ak si kúpite viac domén, obnovovacie ceny sú nižšie. To nie je neobvyklé, ale Hover v tom robí obzvlášť dobrú prácu.
 • Dobrá podpora zákazníkov, aj keď telefónne hodiny sú, žiaľ, obmedzené. Hover sa však snaží podporovať skutočných ľudí a nie automatizované systémy na podporu – čo zrejme robí kompromis (v hodinách) za to.

Zápory

 • Všeobecné ceny sú na vyššej strane priemeru. Napríklad jeden .com je 12,99 dolárov.
 • Navyše k tomu môžu byť e-mailové doplnky na drahšej strane. Posielanie e-mailov je 5 dolárov ročne a 10 GB e-mailový účet je 20 dolárov. Celkovo je to celkom dobre, ale niektorí registrátori zahŕňajú zasielanie zdarma.

Okrem e-mailových doplnkov Hover neponúka nič iné. Pre niektorých ľudí je to vlastne výhoda – stačí si len kúpiť doménu a urobiť s tým proces. Ostatní, ktorí chcú spojiť domény a hostenie, zistia, že Hover nie je ideálny.

Navštívte Hover

3: GoDaddy

banner domény godaddy

Rovnako ako NameCheap, umiestnenie GoDaddy v tomto zozname by nemalo byť prekvapením. GoDaddy je nesporným gigantom vo svete hostingu a registrácie domén. Už je to asi nejaký čas – od roku 1997, aby som bol presný, a sám si vytvoril veľké meno.

GoDaddy je v skutočnosti najväčším registrátorom doménových mien na svete a spravuje neuveriteľných 77 miliónov doménových mien. Veľkí hráči sú pre niektorých atraktívni a pre iných zase vypínajú – všetko, čo môžem povedať, je, že zatiaľ čo sa zdá, že GoDaddy je s väčšinou ľudí, s ktorými hovorím, hit alebo chýba, nemôžete získať 77 miliónov doménových mien bez toho, aby ste urobili niečo správne..

Pros

 • Aj keď to nie je také lacné ako NameCheap, GoDaddy je stále lacný. Prvý rok cena jedného súboru .com je iba 0,99 dolárov. Aj keď cena za obnovenie potom klesne na takmer 18 dolárov, ak vás zaujíma iba držanie názvu domény po dobu jedného roka alebo dvoch rokov, môže byť GoDaddy jednou z najlacnejších možností..

godaddy doména .com

 • Celkovo silná služba. Nedovoľte, aby vás tu zahodil počet kladov a záporov: zápory sú relatívne malé a väčšina odvolania zo strany spoločnosti GoDaddy robí dobrú prácu, čo je celkovo pozitívny zoznam. Okrem týchto lacných nákladov za prvý rok, GoDaddy má
 • GoDaddy sa darí dobre s ponukou populárnych doplnkov / doplnkov, ako sú úložný priestor alebo obmedzený hosting. Aj keď podľa môjho názoru NameCheap má lepšie doplnky a predvolené funkcie, GoDaddy je lepší, ak si chcete zachovať svoj hosting a názov svojej domény na rovnakej platforme..

Zápory

 • Kým počiatočné ceny môžu byť lepšie, obnovovacie ceny môžu byť o niečo drahšie.
 • Proces platby GoDaddy je frustrujúci. Dokončenie je stále ľahké, ale zakúpenie doplnkov budete v každom momente nútení. To nie je prekvapujúce, pretože GoDaddy je známy tým, že je jednou z najväčších hostingových spoločností, ako aj registrátormi doménových mien.
 • Ochrana ochrany osobných údajov v službe WhoIsPrivacy je najmenej 9,99 dolárov ročne, pričom služba NameCheap je bezplatná.
 • Zákaznícka podpora je zasiahnutá alebo chýba. S zákazníckou podporou GoDaddy som nemal zlé skúsenosti, ale ostatní to mali.
 • Nástroj na správu domén môže byť niekedy pomalý a v závislosti od používateľa komplikovaný.

Navštívte GoDaddy

2: Domény Bluehost

banner domén bluhost

Bluehost by mal byť iným známym menom pre mnohých, najmä pre tých, ktorí sa pozreli na hosting. Možno ide o stredného brata, ktorý bol od roku 2003. O číslach Bluehost nie je veľké množstvo informácií, ale hostia viac ako 2 milióny webových stránok..

Zatiaľ čo spoločnosť Bluehost je slávnejšia pre hosťovanie (je to v mene, aby som bola spravodlivá), zaoberá sa aj názvami domén. Zhrnutie ich umiestnenia na tomto zozname:

Bluehost je vhodný pre tých, ktorí chcú mať hosting a doménové meno na rovnakej platforme. Je cenovo dostupný a dobre sa darí v hostiteľskej časti. Ak hľadáte iba registrátora, Bluehost je v poriadku, ale nie je to najlepšie.

Pros

 • Ceny sú asi normálne, za 11,99 dolárov ročne za jednu doménu .com. Avšak s riadením kvality spoločnosti Bluehost je to veľa.

ceny Bluehost

 • Bluehost má jednu z najlepších vedomostných databáz, aké som kedy videl. Zástupcovia spoločnosti Bluehost sú navyše k dispozícii prostredníctvom telefónu, lístka a rozhovoru.
 • Rovnako ako v prípade mnohých možností uvedených v tomto zozname je služba Bluehost veľmi dobrá voľba pre tých, ktorí si chcú ponechať svoju doménu a hosťovať pod rovnakou strechou: Hosting spoločnosti Bluehost je jednou z najlepších možností a ich plány často zahŕňajú bezplatné domény..
 • Jednoduchý postup pri pokladni.

Zápory

 • Ochrana súkromia predstavuje ďalších 0,99 dolárov mesačne. Pre niektorých je táto čiastka dosť zanedbateľná, ale pre tých, ktorí chcú získať jednu doménu za čo najnižšiu cenu, nemusí byť Bluehost najlepšia voľba.
 • Len ako registrátor doménových mien je Bluehost v poriadku, ale nie je hviezdny – nie je moc ho oddeľovať od iných známych registrátorov. Jeho príťažlivosť spočíva najmä v tých, ktorí chcú prepojiť svoje hostingové a doménové mená v rámci jednej platformy.

Navštívte Bluehost

1: NameCheap

namecheap banner

NameCheap bude takmer vždy v zozname najlepších registrátorov doménových mien. Je to vysoko renomovaná spoločnosť, ktorá pôsobí približne od roku 2000 a v súčasnosti spravuje viac ako 10 miliónov domén.

NameCheap nemusí byť najlepšou voľbou pre všetkých, je to však môj osobný favorit, pretože je veľmi cenovo dostupný. Jednotlivci aj malé firmy môžu s NameCheap veľa ušetriť, či už kupujete jednu doménu pre seba alebo hromadne. NameCheap určite splní svoje meno.

Pros

 • Ceny sa budú líšiť, ale ako príklad pre jednu doménu pre jednotlivca: .com ceny začínajú na 8,88 dolárov ročne, .net ceny sú zvyčajne 12,98 dolárov. Sú dosť nízke a sú cenovo dostupné pre každého.

NameCheap cenová

 • Po dobrých cenách sú ceny za obnovenie tiež veľmi dobré a pre menších zákazníkov bude cena za obnovenie iba niekoľko dolárov. Ak si pri nákupe doménu kúpite viac ako rok, môžete si ju uložiť.
 • Softvér na ochranu osôb je prvý rok bezplatný.

zrieknutie sa zodpovednosti spoločnosti Namecheap

 • Veľmi dobrá zákaznícka podpora vrátane živého chatu a komplexnej vedomostnej základne. Zástupcovia sú zvyčajne nápomocní.
 • Stránka správcu domény sa veľmi ľahko používa, a to aj pre niekoho, kto nemá veľké skúsenosti.
 • Veľmi dobré doplnky / doplnkové služby, ako napríklad zdieľaný hosting. Zadarmo získate aj vlastné DNS.

Zápory

 • Jedinými možnosťami podpory sú lístky a živé rozhovory, takže neexistuje telefonická podpora.

Navštívte NameCheap

Špeciálne: Uniregistry

Uniregistry banner

Uniregisterstvo môže byť najlepším registrátorom doménových mien, o ktorom ste sa doposiaľ nepočuli. Uniregistry bola založená v roku 2012 a v roku 2013 získala akreditáciu ICANN – celkom nedávna hra na registráciu domén.

Napriek tomu, že Uniregistry je už len niekoľko rokov, pod jej správou má viac ako milión domén a má na výber 423 rozšírení..

Dôvod, prečo som v tomto zozname oddelil Uniregistry, je ten, že je trochu jedinečný. Zatiaľ čo všetky ostatné uvedené názvy umožňujú hromadný nákup domén a Uniregistry umožňuje nákup malého počtu domén … Uniregistry je zameraná najmä na ľudí, ktorí investujú do hromadných nákupov všeobecných rozšírení domén najvyššej úrovne (gTLD)..

Nebudem tu trvať príliš veľa času, aby som vás zabavil so špecifikami, ale veľmi sa mi páči Uniregistry, do tej miery, že mám samostatnú kontrolu, aby ste sa mohli pozrieť.

Pros

 • Ochrana osobných údajov nie je pri zakúpení bezplatná.
 • Okrem toho má Uniregistry k dispozícii dvojfaktorové overenie bez ďalších poplatkov.
 • Zákaznícka podpora je obzvlášť dobrá: všetci používatelia majú vyhradeného správcu účtu, ktorý na ne bude reagovať. Je to okrem bežných možností telefonickej podpory, živého chatu a predaja lístkov.
 • Ceny sú zvyčajné pre veľkých zákazníkov. Hovoríte s nimi o svojich potrebách a získate vlastnú cenu. Podľa mojej skúsenosti s Uniregistry to bolo určite nižšie ako súčasné trhové ceny. Za týmto účelom by ste sa obrátili na svojho správcu účtu.
 • Nástroj na správu domén je dobrý. Mnoho mien tu má dobré nástroje na správu domén, ale Uniregistryi venujem mimoriadny kredit, pretože pomáha ľuďom, ktorí spravujú portfólio veľkých domén, veľmi dobre..

Zápory

 • Zameranie Uniregistry na názvy domén znamená, že neponúka veľa doplnkov. Pre niektorých je to v poriadku – možno si budete chcieť kúpiť iba domény a urobiť s nimi, najmä ak len investujete do hromadných nákupov. Na druhej strane,
 • Toto je pravdepodobne jedna z vážnejších nedostatkov Uniregistrácie. Ako som už povedal, Uniregistry sa zameriava na tých, ktorí nakupujú gTLD, ale na rozdiel od mnohých iných registrátorov Uniregistry neposkytuje možnosti predobjednávky rozšírení, ktoré sa čoskoro objavia. Pred zadaním objednávky musíte počkať, kým bude rozšírenie otvorené, čo by mohlo spôsobiť riziko (najmä preto, že niekto iný si mohol kúpiť uprednostňované mená u iného registrátora, ktorý umožňuje predobjednávku).
 • Ak máte záujem iba o kúpu jednej domény alebo iného malého počtu domén, ceny Uniregistry nie sú o nič lepšie ako konkurenti. Existujú lepšie registrátori pre tých, ktorí potrebujú menšie domény.

Navštívte Uniregistry

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map