15 najlepších hudobných webových stránok pre inšpiráciu (2020)

Takže ste sa rozhodli zostaviť svoju hudobnú webovú stránku? To je skvelé!! Aj keď sa rozhodnete vytvoriť svoju hudobnú webovú stránku, je potrebné zodpovedať základnú otázku. Kde získate nápady a inšpirácie na zostavenie svojej webovej stránky s hudbou?


Vytvorenie hudobnej webovej stránky vyžaduje veľa kreativity a ak ste sa rozhodli urobiť to sami, potom určite potrebujete pomocnú ruku, aby ste získali inšpiráciu, aby ste mohli zostaviť túto prvú hudobnú webovú stránku..

Existujú také webové stránky, ktoré vám môžu poskytnúť inšpiratívne nápady pre vašu hudobnú webovú stránku?

Našťastie existuje niekoľko takýchto webových stránok, ktoré vám môžu dať niektoré z konceptov vašej hudobnej webovej stránky.

Vydrž, zatiaľ čo o tom všetkom hovorím podrobnejšie.

hostingpill15 najlepších hudobných webových stránok pre inšpiráciu

 1. Pharrell Williams
 2. Erika Nielsen Cellist
 3. Joe Maz
 4. Yaybrigade
 5. Henrysaiz
 6. DeVotchKa
 7. Šľachtiteľná hudba
 8. Sound-of-zmien
 9. Odensesymfoni
 10. Artempivovarov
 11. Wolfthemes
 12. Timdavisvocals
 13. Ensemblecorrespondances
 14. Alexandergadjiev
 15. Anomálie

1. Pharrell Williams

pharrellwilliams

Web obsahuje viac kariet, ktoré sú fanúšikovými projektmi v oblasti hudby. Dizajn môžete skontrolovať kliknutím na ktorúkoľvek kartu ventilátora. Môžete si tiež vytvoriť svoju vlastnú kartu.

Unikátny dizajn poskytuje množstvo inšpiratívnych nápadov.

navigácia

Keď otvoríte svoju vstupnú stránku, zistíte, že má jednoduchú navigačnú navigáciu. Vyzerá to nielen elegantne, ale aj rýchlo na pohľad. Na základe žánru je dobre segregovaný.

vizuálne

Umiestnenie každej sekcie sa uskutoční tak, aby najvýraznejšie raz bolo umiestnené úplne hore. Začína sa Odporúčanou hudbou a potom galériou piesní. Ďalej nasleduje hudobné video a ďalšia hudba.

Galéria

Každá sekcia má svoju vlastnú galériu zbierok. Každá z nich má bočné posúvače, ktoré vám umožnia ľahko preskúmať.

Jednoduché použitie

Stránka sa rýchlo načíta a ľahko sa používa. Môžete počúvať hudbu, ako aj sledovať videá. To vám tiež umožňuje nakupovať prostredníctvom iTunes. Úplne dole nájdete sekciu o ďalších umelcoch, ktorí sú priamo prepojení na referenčnú webovú stránku.

2. Erika Nielsen Cellist

erikanielsenNajbežnejšie veci sa niekedy skrývajú vo vnútri bežných vecí. Súhlasili by ste? To je presne to, čo ponúka web Erika Nielsen. Možno to nie je najzaujímavejšia webová stránka v tomto zozname, ale určite poskytuje to, čo chce.

Vstupná stránka je jednoduchá prezentácia umelca s nástrojom, sociálne obrázky & odkazy v dolnej časti a bočný panel, ktorý obsahuje bio diskografiu & kontaktné údaje. Webová stránka rýchlo kompenzuje to, čo stratí vo vizuálnom duchu.

navigácia

Ponuka bočného panela je určitým vrcholom stránky. Zatiaľ čo väčšina webových stránok obsahuje ponuku v hornej časti stránky, táto stránka je v rozpore s normou, pretože ponuka bočného panela na ľavej strane umožňuje rýchle & ľahká navigácia.

Jednoduché rozloženie

Domovská stránka vás na prvý pohľad informuje o všetkom. Je to krátke & jednoduché, bez kompromisov v priestore.

koncerty & Diania

Táto karta obsahuje prehľadný rozvrh nadchádzajúcich udalostí s odkazmi na umiestnenie na mapách Google.

videá & diskografie

Každý hudobný umelec potrebuje životaschopnú diskografiu, aby mohol predviesť svoj talent. Táto stránka preto obsahuje odkazy na všetky hudobné projekty a vystúpenia umelcov z youtube.

Web bol vytvorený pomocou motívu Bandzoogle.

Navštívte stránku

3. Joe Maz

Joe Maz
DJs turné po celú dobu. Posúvaním domovskej stránky webovej stránky Dj Joe Maz sa teda zobrazí schéma všetkých nadchádzajúcich udalostí s e-mailovým informačným formulárom hore. Webová stránka má tiež svoj vlastný hudobný prehrávač s vloženým tlačidlom na stiahnutie.

Okrem Spotify & V rádiu sú všetky prepojenia nastavené na samostatné statické obrázky interpreta a zároveň sú vybavené takmer vždy na každej stránke.

Úvodná stránka

Ako už bolo spomenuté, vstupná stránka obsahuje funkciu posúvania, ktorá zobrazuje miesto prehliadky & dátumy, ktoré vás okamžite upútajú.

Newsletter

Môže sa to zdať nezvyčajné, ale podľa dizajnérov je dobré spomenúť informačný bulletin na každej stránke ako propagačnú taktiku. Ale určite to nevyjde ako vylúhovanie kvôli elegantnému dizajnu.

Hudobný prehrávač

Hudobný prehrávač automaticky prehrá určitú skladbu po kliknutí na tlačidlo prehrávania. Táto funkcia je vynikajúcim príkladom webovej stránky hudobnej produkcie. Ak robíte hudbu, prvou vecou, ​​ktorú ľudia prichádzajúci na váš web chcú, je počúvanie hudby.

Rozloženie stránky

Je ťažké zistiť, či sa web dokonca presúva na inú stránku alebo nie (určite to tak je). Zdá sa, že všetky stránky sa objavujú v hornej časti tej istej stránky z dôvodu rozmazaného rozloženia pozadia, vďaka ktorému je web tiež veľmi rýchly.

Táto stránka bola vytvorená aj pomocou motívu Bandzoogle.

Navštívte stránku

4. Yaybrigade

Yaybrigade

Vstupná stránka na úvod obsahuje zoznam obľúbených albumov z roku 2017. Na základe výberu autorov je očíslované a pridané, čím sa vytvorí zoznam hudby..

Pri zasiahnutí stránky by ste videli, že stránka vyzerá jednoducho, ale má niekoľko úprav.

Tu je to, čo som na tom zistil dobre.

 • Inovatívne vizuálne: Keď otvoríte stránku, bez pochýb by ste si uvedomili jej vizuálne príťažlivú stránku. Najprv uvidíte dobre oddelený zoznam, ktorý si môžete prezrieť vo forme CD.
  YaybrigadeMôžete to tiež vidieť vo forme výpisu. Môžete si vybrať ľubovoľné zobrazenie. Zahŕňa piesne z viacerých rokov a pre každý rok sú vizuály odlišné.
 • Prehľadný: Aj keď vstupná stránka obsahuje niekoľko hudobných albumov. Nevyzerá preplnene a zdá sa, že sa ľahko naviguje.
 • Prispôsobenie: Nielenže poskytuje prispôsobenia na zobrazenie, ale má aj ďalšie úpravy zvuku. Tieto možnosti sú umiestnené dole. Akonáhle kliknete na niektorú z týchto možností, farba témy sa automaticky zmení.
 • Možnosti počúvania: Poskytuje viac možností počúvania hudby. Aj keď môžete stránku počúvať, môžete si ju tiež zvoliť na YouTube alebo Spotify.

5. Henrysaiz

henrysaiz

Pri načítaní stránky to nejaký čas trvá; nakladač, ktorý ukazuje percento zaťaženia, sa však zdá byť jednoduchý.

Toto je viac ako stránka fanúšikov, na ktorej by ste videli aj sekcie s podrobnosťami o reláciách a udalostiach.

Každá sekcia sa zvýrazní pri umiestnení kurzora myši.

Tu je to, čo som na tom zistil dobre.

 • Rozloženie stránky: Pri načítaní stránky by ste mohli počuť hudbu, kým sa po nej nepresuniete nadol. Vďaka rozložiteľnej bočnej ponuke sa celá stránka používa na zobrazenie väčšieho obsahu na menšom priestore.
 • Styling: Stránka používa veľa prvkov štýlu minút. Po prvé, začína rozbaľovacou hlavnou ponukou. Každá sekcia sa zvýrazní pri umiestnení kurzora myši.
 • Galéria: Stránka obsahuje rôzne miesta, odkiaľ máte prístup k hudbe. Má prepojenie na kompletnú diskografiu. Galéria je uvedená s miniatúrami a ľahko sa prehliada.
 • Jednoduchá navigácia: Keď sa pohybujete zhora nadol, navigácia je jednoduchá a na jednej stránke získate veľa informácií. Je takmer samozrejmý s podrobnosťami o živej šou, dátumoch a galérii. Galérie si môžete prezrieť cez Beatport.

6. Devotchka

Ak chcete zobraziť ukážku, umiestnite kurzor myši

DeVotchKa

Toto je jednoduchá webová stránka s málo multimediálnym obsahom. Toto je dobrý príklad, na ktorý sa možno odvolať v prípade, že si neželáte vytvoriť webovú stránku bohatú na médiá.

Aj keď je to jednoduché, napriek tomu dáva dobrý dojem na web.

Jednoduché rozloženie

Táto webová stránka má rozmiestnené rozloženie s veľmi honosnou grafikou. Má dobre oddelené menu a ľahko sa naviguje.

prehliadky

Webová stránka obsahuje samostatnú sekciu zájazdov, kde si môžete kúpiť lístky.

Galéria

V galérii sa zobrazuje zoznam všetkej hudby, ktorú je možné prehrávať na webovej stránke. Existuje niekoľko možností, pomocou ktorých môžete sťahovať alebo prehrávať.

Predajte tovar

Webová stránka obsahuje samostatnú časť o tovare, kde môžete nakupovať výrobky.

7. Auberive Music

Auberive

Toto je webová stránka založená na kapele a podstata tejto webovej stránky je z ich mediálnej grafiky celkom jasná.

Na webových stránkach je použitý veľmi malý popis, pretože väčšina kusov je zrejmá z ich vizuálov. To vám takmer dáva pocit, akoby ste sa zúčastňovali živej show.

Silná grafika

Celá webová stránka je plná mediálneho obsahu a pozadie obsahuje grafiku. Webová stránka je navrhnutá tak, aby používateľom uľahčila vyskúšanie inej hudby tak, že zostanú na nej.

Podrobnosti prehliadky

Vyhradená časť zobrazuje všetky podrobnosti o prehliadke a umožňuje používateľom počúvať hudbu na cestách.

Viac možností

Na webových stránkach existuje automatické prehrávanie, ktoré sa dá v prípade potreby vypnúť. Okrem toho môžete počuť hudbu na rôznych kanáloch.

Bočné posúvanie

Ak chcete prehľadávať rôzne hudobné galérie, má bočné posúvanie. Toto sa ľahko používa a súčasne sa líši od najbežnejších webových stránok.

8. Zvuk zmeny

zvuk zmeny

Stránka sa načíta rýchlo, aby vám poskytla úplnú cestu po webovej stránke. V predvolenom nastavení, keď zadáte prehrávanie hudby, ktoré sa dá v prípade potreby vypnúť.

Pri návšteve stránky môžete získať podstatu hudby. To zahŕňa pouličnú hudbu viac od busker.

vizuálne

Vstupná stránka je tu vizuálne bohatá a rovnako príťažlivá pre poslucháča. Je určený pre obchodníkov a je to zrejmé z jeho dizajnu a usporiadania tém. Pri pohybe po webovej stránke by ste našli vizuálne pôsobivejšiu grafiku.

Jednoduchá navigácia

Stránka je navrhnutá pomocou bočného tlačidla ponuky, na ktoré sa dá kedykoľvek kliknúť a zobraziť. Neposkytuje príliš veľa možností, ale zároveň má dostatok možností na oddelenie obsahu a uľahčenie navigácie po stránke.

Pridajte hudobníkov

Tu môžete pridať hudobníkov a každú z ich zbierok si môžete zobraziť kliknutím na kartu buskers. Má mapu, ktorú je možné použiť na vyhľadanie hudobníkov.

prispôsobiteľné

Môžete zapnúť alebo vypnúť hudbu, ktorá je na stránke k dispozícii. Môžete počuť hudbu vloženú do webových stránok alebo na Google Play alebo na iTunes. Podobne môžete sledovať video. Poskytuje tiež možnosť prezerania v kvalite HD. Hudbu môžete okamžite zdieľať cez Facebook a Twitter.

9. Odensesymfoni

Ak chcete zobraziť ukážku, umiestnite kurzor myši

Koncerter

Toto je webová stránka, ktorá má viac hudobných spojení s koncertmi, orchestrom a zahŕňa výučbu.

Webová stránka poskytuje dobrý zoznam orchestrov a rôznych pripravovaných predstavení.

všestranný

Toto je webová stránka, ktorá ponúka viac služieb počnúc zoznamom orchestrových kapiel, koncertným časom a ich kurzami. Ich všestranné služby sú dobre oddelené, aby sa predišlo neporiadku okolo webových stránok.

Ponuky a dizajn

Stránka neobsahuje príliš veľa grafických ani mediálnych odkazov. Napriek tomu má dobre oddelené ponuky s množstvom detailov o každom hudobníkovi. Jednoznačne sa zmieňujú o nástrojoch spojených s hudobníkom.

podrobnosti

Našli by ste veľa podrobností o každom orchestri, ktorý si vyberiete. Spomína tiež nadchádzajúce predstavenia a umožňuje vám rezervovať vstupenky. Podobne pri koncertoch máte podrobné informácie o poskytnutých informáciách.

10. Artempivovarov

Artem Pivovarov

Stránka tu má jednoduchý dizajn webových stránok s ponukami vpravo hore. Nájdete tu galériu zvukov, galériu videí a informácie o koncertoch.

Na prvý pohľad vyzerá web jednoducho, napriek tomu má niekoľko prispôsobiteľných možností.

prostý

Bez akýchkoľvek myšlienok je stránka jednoduchá na zobrazenie a nevyžaduje príliš veľa navigácií. Všetky možnosti sú karty, na ktoré je možné kliknúť.

prispôsobiteľné

Na webovej stránke si môžete vypočuť akúkoľvek hudbu kliknutím na tlačidlo zvuku. Môžete si ho vypočuť cez iTunes, Google Play alebo Sound Cloud.

videá

Prezeranie videí je takmer ako YouTube. Aj keď si ju môžete pozrieť na YouTube, môžete si ju pozrieť aj vloženú do webovej stránky. Má možnosti zdieľať, pozerať neskôr. Okrem sekcie komentárov sa vám páči aj nepáči, je to ako v službe YouTube, kde môžete zmeniť rýchlosť alebo kvalitu.

Zvuková knižnica

Zvuková knižnica je umiestnená kompaktné ukážky miniatúr. Po kliknutí na ľubovoľný album si môžete zobraziť všetky dostupné možnosti skladieb. Môžete si ho stiahnuť cez Google Play alebo iTunes alebo si ho môžete prehrať pomocou hudby Yandex.

11. Wolfthémy

Ak chcete zobraziť ukážku, umiestnite kurzor myši

Wolfthemes

Otvorí sa vstupná stránka, ktorá zobrazuje množstvo služieb, ktoré poskytuje. Je to kompletná webová stránka hudobného balíka, ktorá obsahuje nielen galériu, ale aj možnosti predaja vstupeniek.

Pri prechádzaní po jednej stránke môžete vidieť rôzne služby s kontaktným formulárom úplne dole.

Vizuálne príťažlivé

Hoci stránka obsahuje niekoľko obrázkov a médií, načíta sa rýchlo. Rozloženie je dobre rozdelené do sekcií. Použitá grafika a obrázky sú najvhodnejšie pre web hudobníka. Aj keď je vizuálne príťažlivý, navigácia je zároveň jednoduchá.

Galéria

Na stránke si môžete kúpiť hudbu z Amazonu, iTunes a na cestách, počúvať ju. S hudbou má tiež galériu videí.

lístky

Táto časť má vyhradenú časť, ktorá označuje dostupnosť lístkov na rôznych miestach spolu so stavom a umožňuje vám kúpiť lístky.
Spolu s lístkami zobrazuje aj sekciu predstavujúcu najnovšie vydanie, ktoré si môžete vypočuť.

Spravodajská sekcia

Nie je veľa hudobných webových stránok, ktoré obsahujú veľa textového obsahu. Tu je však časť, ktorá má vyhradenú sekciu správ.
Pretože toto je ukážka WolfThemes, je tu zmienka o tejto jednostránkovej hudbe WordPress.

12. Timdavisvocals

timdavisvocals

Toto je všetko na jednom webe hudobníka. Poskytuje stručný úvod do hudobníka a rôzne práce vyvinuté hudobníkom.

Na rozdiel od iných príkladov sa tento venuje výlučne dielu jedného hudobníka.

Rozloženie stránky

Grafika spolu s rozložením stránky a farebnou témou robia z webu atraktívnejší vzhľad. Stránka má posúvateľnú možnosť na zobrazenie každej sekcie na stránke. Sekcie sú dobre oddelené a rozloženie stránky bolo efektívne využité. Zahŕňa prezentácie, kedykoľvek je to možné.

ukecaný

Každá sekcia obsahuje stručnú výpoveď, v ktorej je uvedený význam sekcie. Poskytnutý popis je iba vhodný na získanie prehľadu o webovej stránke a dostupných službách.

Jednoduchá navigácia

Stránka obsahuje bočnú ponuku, ktorú je možné rozbaliť alebo zbaliť. Ponuky sa dodávajú s tlačidlom zavrieť. Táto webová stránka vyzerá profesionálne a má obrázky a odkazy na populárne diela celebrít, ktoré urobil hudobník.

Viacnásobné služby

Webová stránka ponúka viac služieb a je dobre prezentovaná. Obsahuje dostatok informácií o tom, že ste interpretom, trénerom, spevákom a producentom hudby. K dispozícii je samostatná sekcia predstavujúca rôznych spevákov a tiež si môžete vypočuť ich hudbu.

13. Ensemble korešpondencie

Ak chcete zobraziť ukážku, umiestnite kurzor myši

kompletné korešpondencie

Toto je dobré miesto na zváženie v prípade, že máte vlastnú hudobnú skupinu a tešíte sa na ďalšie podrobnosti o svojom koncerte cez web.

snímky

Webová stránka je plná množstva pútavých hudobníkov a koncertných obrázkov. Toto s najmenšou podrobnosťou poskytuje ďalšie podrobnosti o webovej stránke.
Obrázky sú vo vysokom rozlíšení, vďaka čomu sa javia zreteľnejšie a pútavejšie.

Journey Road-Map

Stránka venuje časť, ktorá vysvetľuje ich cestu od začiatku. Je zaujímavé poznamenať, ako každý rok majú významný imidž. To zvyšuje ich dôveryhodnosť.

Galéria

Hudobná galéria spojená s koncertmi a programami umožňuje automatické počúvanie hudby.

Správy a tím

Táto webová stránka obsahuje sekciu správ, ktorá poskytuje správy týkajúce sa ich koncertov.
Má vyhradenú tímovú sekciu, ktorá si vyžaduje osobitnú zmienku. Poskytuje všetky podrobnosti o kľúčovej osobe spolu s kontaktnými informáciami.

14. Alexandergadjiev

alexandergadjiev

Stránka sa načíta so úvodom, ktorý je možné v prípade potreby preskočiť. Na počúvanie hudby je možné zapnúť bočné tlačidlo hudby.

Jedná sa o portfólio jedného hudobníka a zdôrazňuje rôzne aspekty hudby.

ponuky

Pretože toto je webová stránka jedného hudobníka, hovorí o hudobníkovi hlasnejšie. Rozloženie stránky zobrazuje profil hudobníka spolu s dobre usporiadanými ponukami. Jasne uvádza meno, obrázok a ďalšie základné podrobnosti a umožňuje používateľom zdieľať prepojenie prostredníctvom kanálov sociálnych médií. Použitá téma jasne naznačuje, že to súvisí s klavírom.

Životopis a svedectvá

Táto stránka obsahuje stručný životopis, v ktorom je uvedená cesta hudobníka spolu s kľúčovými udalosťami. Stránka obsahuje aj posudky.

Knižnica a kalendár

Je tu zmienka o dobrej zbierke zvukových a obrazových knižníc spolu s tlačovými správami.
Môžete si to vypočuť alebo si ju tiež kúpiť. Stránka obsahuje komplexnú udalosť v kalendári, kde si môžete kúpiť aj lístky.

Ceny a spoločenská prítomnosť

Na začiatku aj na rôznych miestach na webe je zmienka o rôznych oceneniach. Je to dobrý spôsob, ako preukázať dôveryhodnosť.

15. Anomalie

AnomálieAnomalie je ďalší hudobný web, ktorý predstavuje hudbu a umelecké diela interpreta & Produkty. Po otvorení stránky je zrejmé, že dizajnéri chceli maximálny minimalistický dizajn.

Na celom webe nie sú takmer žiadne hrany ani hranice. Vyskytujú sa však, keď prejdete cez hornú ponuku, ktorá hrá jednoduchý prechod, ktorý vyzerá veľmi hladko.

Úvodná stránka

Domovská stránka obsahuje najnovší album & zoznam skladieb, ktoré je možné prehrať vopred, za ktorými nasledujú odkazy na hudobné vystúpenia youtube & dátumy turné. Nie lepšie úvod ako ukážka hudobného remesla umelca.

prechody

Zdá sa, že prechody tu pekne zapadajú do celkovej minimalistickej témy webovej stránky. Lišta ponuky & sociálne prepojenia sa objavia na bielom pozadí bez toho, aby rozdali vizuálny vkus.

Rozloženie stránky

Obsah je striktne zarovnaný do stredu pre všetky stránky s aplikovaným tieňom pozadia. Farby sú v zásade tlmené, s výnimkou bielej, čo je opäť minimalistický trend.

font

9 krát z 10, ozdobné písma majú tendenciu vypadávať ako nezrelé. Zatiaľ čo prísnejšie písma, ako je rodina serifov, vyjadrujú prísnejší tón. Táto stránka však udržuje celkovú rovnováhu s jednoduchým, ale nie príliš elegantným štýlom písma.

Navštívte stránku

Toto doplňuje môj zoznam najlepších hudobných webov pre inšpiráciu.

Čo bude ďalej??

Ďalšou otázkou preto je, ako môžete vytvoriť takéto fascinujúce hudobné webové stránky?

Väčšina z týchto funkcií je ľahko dostupná v prípade, že sa rozhodnete hostiť pomocou servera Bandzoogle.

bandzoogle

Bandzoogle je hosting určený výlučne pre hudobníkov a poskytuje 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Môžete si vybrať z viac ako 100 šablón optimalizovaných pre mobilné zariadenia. Spolu s tým môžete upraviť rozloženie stránky úpravou kódu.

Pridanie skladieb, údajov fanúšikov, kalendára prehliadok, elektronických tlačových súprav, predaja tovaru je niekoľko funkcií, ktoré sú podporované vo všetkých jeho plánoch.

Plány začínajú už od 8,29 dolárov mesačne.

plán bandzoogle

Všetky plány majú neobmedzenú šírku pásma.

Vrátane propagačných funkcií je uvedené nižšie-

propagačná funkcia bandzoogle

Navštívte stránku Bandzoogle

záver:

Ak sa pozriete na existujúce webové stránky hudobníkov, získate skvelý prehľad o tom, čo môžete na svojej webovej stránke s hudbou dosiahnuť.

Veľa kreativity, dobrého vzhľadu a pocitu, inšpiratívneho dizajnu a dobrého partnera pre hosťovanie je všetko, čo potrebujete na to, aby sa webová stránka hudobníka uviedla do prevádzky..

Keď sa dostávam ďalej, zatiaľ čo som vám poskytol zoznam najlepších hudobných webových stránok na inšpiráciu, aby sa táto skutočnosť stala skutočnosťou, môžete vyskúšať Bandzoogle..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map