20 Webhostingový žargón Každý majiteľ webovej stránky by mal vedieť

Keď ste na webhostingu nováčikom, pochopenie rozmanitého žargónu používaného webhostingovými spoločnosťami bude skľučujúci proces. Väčšina z týchto spoločností zaoberajúcich sa webhostingom sa nestará o vysvetlenie terminológie pre nováčikov a výsledkom je úplný zmätok.


Ponúkame vám 20 webhostingových žargónov, ktoré by mal vedieť každý majiteľ webových stránok:

Poskytujeme vám 20 webhostingových žargónov, ktoré by mal vedieť každý majiteľ webových stránok

 1. Server doménových mien
 2. CNAME
 3. Nahrávka
 4. cpanel
 5. Sieť na doručovanie obsahu (CDN)
 6. Certifikát SSL
 7. Mapa stránky
 8. Doména najvyššej úrovne (TLD)
 9. Kto je
 10. Súbory zóny
 11. Miera odchodov
 12. Systém na správu obsahu (CMS)
 13. Subdoména
 14. Propagačný čas
 15. RAID
 16. SAN
 17. Virtuálna súkromná sieť (VPN)
 18. Polovodičové disky (SSD)
 19. WordPress
 20. .htaccess

1. Server doménových mien

Internet pozostáva z IP adries. Bolo by pre nás ťažké získať prístup na webovú stránku, ak by sme namiesto adresy www.xyz.com mali používať adresu IP. Je to Domain Name Server, ktorý nahradil IP adresy a zachránil nás ľudí pred technickými problémami. Názvy domén sú abecedné a môžeme si ich ľahko zapamätať. Domain Name Server je internetová služba, ktorá mení názvy domén na adresy IP a privádza nás na požadovanú stránku, keď sa k nej snažíme pristupovať pomocou adries URL ako www.xyz.com..

2. CNAME

Kanonické meno je záznam, ku ktorému je možné pristupovať pomocou rôznych mien. Napríklad, ak máte na svojej webovej stránke uložený súbor, ktorý je prístupný cez file.example.com, ale chcete k nemu pristupovať cez file.mine.com, budete musieť využiť záznam CNAME a point file.mine. sk na súbor file.example.com.

3. Záznam

„A“ znamená adresu; Túto adresu používajú používatelia internetu alebo správcovia webových stránok na nájdenie počítača pripojeného k určitej webovej stránke alebo webovej lokalite na vytváranie mikroblogov. Napríklad www.example.com je URL, ktorá ukazuje na konkrétnu IP adresu, napríklad 72.32.231.8; tu „príklad“ je Záznam, ktorý smeruje na web.

4. Cpanel

Cpanel je skratka pre ovládací panel webovej stránky a je veľmi podobná ovládaciemu panelu na vašom počítači. Umožňuje vám spravovať a spravovať činnosti súvisiace s vaším webhostingovým účtom. Súbory, obrázky a kódy môžete nahrať na svoj web prihlásením sa do aplikácie Cpanel.

5. Sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Je to sieť distribuovaných serverov. Napríklad pri každom pokuse o prístup na webovú stránku z USA vám táto sieť poskytne potrebný prístup zo servera, ktorý je vám najbližší. Tento systém používa geografické umiestnenie používateľov na vybavovanie žiadostí o prístup. Tento typ distribuovanej siete zvyšuje rýchlosť prístupu na vaše webové stránky.

6. Certifikát SSL

SSL znamená Secure Socket Layer, keď inštalujete tento certifikát do svojho webhostingu, uistíte sa, že každé spojenie je nadviazané iba na počítač používateľa a že na vás žiadny iný počítač „neodposloucháva“. Tento nástroj používa šifrovanie, kryptografiu a visiaci zámok na zaistenie bezpečnosti a prenosu údajov prenášaných prostredníctvom Internetu. Nikdy nepoužívajte svoju kreditnú kartu na webe, na ktorom nie je nainštalovaný žiadny certifikát SSL.

7. Mapa stránky

Je to pre vyhľadávače a nie pre vaše publikum. Mapa stránok je v podstate mapa, ktorá vedie vyhľadávacie nástroje cez najdôležitejšie stránky na vašom webe. Vyhľadávací nástroj závisí od týchto máp na indexovaní rôznych stránok vášho webu. Uistite sa, že máte jeden pre svoj web a že ste ho odoslali do vyhľadávačov (Google atď.) Na indexovanie svojho webu.

8. Doména najvyššej úrovne (TLD)

Posledný segment domény sa označuje ako doména najvyššej úrovne. Napríklad „.com“ je TLD stránky www.xyz.com. Niektoré zo spoločných TLD sú .org, .in, .au, .com, .uk atď.

9. Whois

Táto stránka obsahuje všetky podrobnosti týkajúce sa konkrétnej domény. Táto stránka vám povie o podniku, ktorý vlastní doménu. Pomocou tohto protokolu Whois tiež môžete zistiť adresu IP domény. Majiteľ domény môže vždy zaplatiť za skrytie týchto údajov z bezpečnostných dôvodov.

10. Súbory zóny

Toto sú najjednoduchšie a najdôležitejšie súbory súvisiace s DNS. Súbory zóny sú editovateľné textové súbory, ktoré obsahujú všetky podrobnosti týkajúce sa servera doménových mien. Tento súbor je možné upravovať pomocou textových editorov, ako sú EMAC a VIM.

11. Miera odchodov

Miera odchodov nie je nič iné ako pomer používateľov, ktorí po zobrazení jednej stránky odchádzajú z vášho webu. Vyhľadávače berú mieru odchodov veľmi vážne. Ak je miera okamžitých odchodov vysoká (>70%), zvyčajne to znamená, že používatelia nepovažujú obsah vašej stránky za zaujímavý / relevantný. Čím skôr toto zviera skrotíte, tým lepšie. Dobrý obsah = nižšia miera okamžitých odchodov = vyššie hodnotenie vyhľadávačov = ďalšie $$$$

12. Systém na správu obsahu (CMS)

CMS je počítačová webová stránka, prostredníctvom ktorej môžete spravovať celý obsah svojej webovej stránky. Krása tohto systému spočíva v tom, že nemusíte požiadať svojich vývojárov o aktualizáciu svojich webových stránok. Môžete to urobiť sami. Populárne CMS, ktoré sú v súčasnosti na trhu, zahŕňajú WordPress a Joomla.

13. Subdoména

www.xyz.com je doména, zatiaľ čo www.blog.xyz.com je subdoménou. Spoločnosti zvyčajne používajú na hosťovanie svojich blogov subdomény. Vytvorenie blogu hosteného v subdoméne je jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť prichádzajúce odkazy.

14. Propagačný čas

Je to čas, ktorý DNS potrebuje na aktualizáciu nových súborov na serveroch umiestnených na rôznych geografických miestach. Takže vždy, keď aktualizujete svoje nastavenia DNS, vaša hostiteľská spoločnosť zvyčajne povie, že zmeny sa prejavia približne po 24 až 48 hodinách. Tieto „24-48 hodín“ nie sú ničím iným ako časom šírenia.

15. RAID

Znamená to redundantné pole lacných diskov. Toto je koncept virtualizácie pamäte, ktorý sa používa na zvýšenie rýchlosti a redundancie dát. Rôzne fyzické disky sa kombinujú, čím sa zvyšuje výkon údajov.

16. SAN

Sieť úložných priestorov je vysokorýchlostná sieť. Všetky fyzické disky sú priamo spojené so serverom prostredníctvom SAN, čo v konečnom dôsledku zvyšuje rýchlosť prístupu k dátam.

17. Virtuálna súkromná sieť (VPN)

Virtuálna súkromná sieť je životne dôležitá technológia, ktorá pomáha podnikom nadviazať bezpečné pripojenie na internet. Využíva ich každá renomovaná inštitúcia, ako sú nadnárodné spoločnosti, vládne agentúry a vzdelávacie zariadenia. Tu je príklad: www.xyzschool.com/vpn. Táto sieťová technológia VPN umožňuje registrovaným používateľom bezpečný prístup na web.

18. Jednotky SSD (Solid State Drive)

Jednotky SSD sú alternatívou pevného disku. SSD disky sú omnoho rýchlejšie, pretože neobsahujú žiadne pohyblivé časti. To by znamenalo, že na vaše webové stránky by sa pristupovalo oveľa rýchlejšie v porovnaní s webovými stránkami na jednotkách iných ako SSD. Mnoho spoločností teraz ponúka SSD Hosting. Dreamhost je jedným z nich. Takže, ak máte na výber SSD verzus žiadny hosting SSD, mali by ste sa určite rozhodnúť pre SSD hosting.

19. WordPress

WordPress je systém CMS, ktorý vám pomôže spravovať celú webovú stránku bez potreby vývojárov. S tony doplnkov dostupných zadarmo môžete pridať všetky druhy funkcií / funkcií do značnej miery sami. A spomenul som, že WordPress je zadarmo? ��

20.. Úspech

Zakaždým, keď sa do adresára pridá súbor .htaccess, webová stránka sa načíta pomocou webových serverov Apache. Tieto súbory a protokoly sa používajú, keď sa vyskytnú chyby ako 404.

Ide teda o webhostingový žargón, ktorý by ste ako vlastník stránok mali vedieť.

Teraz, keď viete, je na čase vykonať potrebné zmeny vo vašom webhostingu. Zahrňte zmeny, ktoré pomôžu vášmu webu stať sa rýchlym, bezpečným a spoľahlivým. Využívajte koncepty virtuálnej pamäte na zvýšenie rýchlosti a nezabudnite si zaobstarať certifikát SSL pre bezpečnejšie prehliadanie.

Je na čase, aby ste mali úplnú kontrolu nad svojím webom. Pokračujte a urobte svoje stránky tým najlepším na svete!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map