7 najlepších tvorcov webových stránok pre fotografov

Výber hostingovej platformy nie je nikdy ľahkou cestou.


Aj keď robíte veľa prieskumov, aby ste zistili, ktorá je najlepšia hostingová platforma na trhu, uvedomili ste si niekedy, že je rovnako dôležité brať do úvahy aj ďalšie faktory, ako napríklad oblasť podnikania.

Áno, počuli ste to správne.

V oblasti podnikania je rovnako dôležité zvoliť správnu hostiteľskú platformu. Dovoľte mi uviesť príklad na ďalšie vysvetlenie.

Predstavte si, že máte webovú stránku, ktorá sa zaoberá fotografovaním.

Uvažujme teraz o výbere hostiteľskej platformy, ktorá poskytuje obmedzenia týkajúce sa nahrávania obrázkov alebo obmedzení veľkosti, alebo ešte horšie, ak má veľmi zložitého tvorcu webových stránok..

Teraz sú veci čoraz jasnejšie. Teraz by ste si uvedomili, prečo je dôležité zvážiť vašu oblasť podnikania. Alebo nesmierne dôležité.

Prostredníctvom tejto recenzie vám poskytnem 7 najlepších tvorcov webových stránok s fotografiami, z ktorých si môžete vybrať.

Fotografia vyžaduje veľké množstvo kreativity, aby prilákala zákazníkov. V tejto príručke nájdete informácie o tom, ako sa stať fotografom, a získať predstavu o tom, kde začať, ak sa zdá, že je všetko ohromujúce

Dovoľte mi poskytnúť návod na to, čo som na každej z týchto platforiem zistil najlepšie.

Skôr ako sa dostanem k podrobnostiam o mojej kontrole, dovoľte mi stručne vysvetliť, ako sa líši staviteľ webových stránok od najímania webového vývojára..

Tvorcovia webových stránok vs. prenájom webového vývojára:

Najímanie profesionálneho webového vývojára nie je nikdy lacné. To si vyžaduje odborníkov v tejto oblasti a je to drahšie, ak hľadáte skúseného webového vývojára.

Každá z nich je však vhodná pre konkrétny vývoj webových stránok. Faktom je, že najímanie webového vývojára nie je vhodná voľba pre všetkých.

Tvorcovia webových stránok uľahčujú a uľahčujú navrhovanie webových stránok. Na trhu existuje aj niekoľko dostupných možností vytvárania webových stránok.

Väčšina tvorcov webových stránok je flexibilná a umožňuje používateľom jednoducho drag and drop poskytovať úpravy. Takže aj keď nemáte vedomosti o CSS alebo HTML, môžete si vytvoriť intuitívnu webovú stránku.

tvorca webových stránok verzus vývojár

Ak ste začínajúci podnik alebo máte obmedzený príjem, tvorca webových stránok je skvelou voľbou. Umožňuje prispôsobenie, je flexibilný a ľahko použiteľný.

Ak je to však veľká organizácia, ktorá nemá také rozpočtové obmedzenia, môžete sa pozrieť na najatie webového vývojára. Je to za predpokladu, že získate správne zručnosti.

Väčšina veľkých organizácií sa rozhodne najať webového vývojára, aby vývoj webových aplikácií zabezpečovala samostatná skupina odborníkov.

Tým sa zabezpečí, aby ostatní jednotlivci využili čas na vypracovanie základnej architektúry.

Vo väčšine malých a stredných organizácií alebo skôr webových stránok však môžete použiť nástroj na tvorbu webových stránok.

Okrem toho učenie tvorcu webových stránok nemá strmé krivky, čo z neho robí vhodnú voľbu v niekoľkých prípadoch.

Teraz, keď som poskytol návod na to, ako sa nástroj na tvorbu webových stránok líši od najímania webového dizajnéra, dovoľte mi ísť ďalej a preskúmať každý z tvorcov webových stránok hostiteľskej platformy pre fotografický web..

hostingpill7 najlepších tvorcov webových stránok pre fotografov

 1. Choď oci
 2. Wix
 3. Squarespace
 4. SmugMug
 5. Zenfolio
 6. Profimedia.CZ sro
 7. Format.com
Tvorcovia webových stránok
Vyžaduje sa kreditná karta?
Skúšobná verzia zdarma alebo plán zadarmo?
Cena (mesačne)
Choď ocižiadny1 mesiac bezplatnej skúšobnej verzie10 – 25 dolárov
WixÁnoBezplatný plán s subdoménou13 – 39 dolárov
Squarespacežiadny14-dňová bezplatná skúšobná verzia12 – 18 dolárov
SmugMugžiadny14-dňová bezplatná skúšobná verzia3,99 – 29,99 dolárov
Zenfoliožiadny5 až 30 dolárov
Profimedia.CZ sroÁno14-dňová bezplatná skúšobná verzia10 – 45 dolárov
formátžiadny14-dňová bezplatná skúšobná verzia6 až 25 USD

1. GoDaddy: Jednoducho použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok

Godaddy Banner
GoDaddy je jednou z najväčších a známych spoločností poskytujúcich webhosting. Spoločnosť GoDaddy bola založená v roku 1997 a sídli v americkej Arizone.

Pokiaľ ide o vytváranie webových stránok, GoDaddy poskytuje nástroj na tvorbu webových stránok aj na vytváranie internetových obchodov. Tvorca webových stránok prichádza s bezplatnou skúšobnou verziou.

GoDaddy poskytuje 4 plány-

 • osobné
 • obchodné
 • Business Plus
 • Internetový obchod

Všetky tieto plány zahŕňajú webhosting, SSL, podporu mobilných šablón a zabudovaný editor. Málokto z plánov vyššej kategórie tiež podporuje SEO, poskytuje integrované tlačidlo PayPal, e-mailový marketing, integráciu sociálnych médií a službu Moja firma na Googli..

V prípade, že hľadáte SEO a podobné funkcie pre svoju webovú stránku s fotografiami, GoDaddy má všetko. Podobne by ste pre svoj online obchod s fotografiami získali dobrú sadu funkcií.

Pri budovaní obchodov online by ste našli všetky vyššie uvedené možnosti a okrem toho zahŕňajú správu inventára, kódy zliav / propagácie, sociálne odporúčania, vstavané nákupné vozíky, platby online, obnovenie opusteného košíka, recenzie produktov a konfigurovateľnú prepravu..

Plány tvorcov webových stránok GoDaddy:
Vlastnosti
osobné
obchodné
Business Plus
Internetový obchod
Drag and Drop editor
SEO
Integrácia sociálnych médií
E-mailový marketing
stanovenie ceny$ 5.99 / mo$ 9,99 / mo$ 14,99 / mo$ 29,99 / mo

Ak chcete vytvoriť webovú stránku pre fotografie, existuje dobrá zbierka šablón, ktoré poskytuje GoDaddy.

Šablóny fotografií od GoDaddy

Tieto šablóny sú dokonale prispôsobivé pre mobilné zariadenia.

Editor webových stránok je jednoduchý na používanie a na rýchle zostavenie webovej stránky je potrebné iba drag and drop.

Editor GoDaddy poskytuje knižnicu obrázkov, prispôsobiteľné témy, kontaktné formuláre, výzvy na akcie a podobné funkcie, ktoré uľahčujú vytváranie webových stránok fotografov..

Pros

 • Dobrá podpora šablón súvisiacich s webovou stránkou fotografie.
 • Ľahko použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok
 • Dobrá vstavaná vedomostná základňa
 • Poskytuje automatické zálohovanie
 • Dostupné ceny
 • Vhodný pre webovú stránku fotografie aj pre internetový obchod

Zápory

 • Obmedzuje prispôsobenie na úrovni kódu. Nie je vhodné v prípade, že hľadáte príliš prispôsobiteľný nástroj na tvorbu webových stránok
 • Chýbajú funkcie na vývoj webových stránok

Vytvorte si svoj web pomocou Godaddy

2. Wix: Populárny nástroj na tvorbu webových stránok

wix webový tvorca

Wix je cloudová webová vývojová platforma. Bola založená v roku 2006 a má ústredie v izraelskom Tel Avive.

Jednou z najlepších častí spoločnosti Wix je skutočnosť, že vám umožňuje bezplatne preskúmať ich tvorcu webových stránok. Pri prehliadaní nástroja na tvorbu webových stránok získate aj veľa možností šablón.

Keď začnete vytvárať webovú stránku, fotografia je jednou z možností, ktoré si môžete vybrať. Na základe toho vám spoločnosť Wix zobrazí príslušné šablóny.

Tu tiež získate prístup na trh Wix a môžete používať aplikácie relevantné pre webovú stránku s fotografiami. Zopár z nich patrí – Facebook ako kontextové okno, informačný kanál Instagram, prezentácia a mnoho ďalších.

S bezplatnou verziou získate prístup k viac ako 100 aplikáciám. Wix má ľahko použiteľné funkcie drag and drop vo svojom webovom prehliadači.

Ale to nie je všetko. Má tiež podporu kódu, ktorá je skvelou voľbou pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov.

Prečo by ste sa teda rozhodli upgradovať?

V prípade, že potrebujete viac úložného priestoru, neobmedzenú šírku pásma, podporu analytikov Google a čo je najdôležitejšie odstrániť reklamy Wix.

Všetky plány podporujú 14-dňovú záruku vrátenia peňazí. Má 5 rôznych plánov. Základný plán začína na $ 3 / month; obsahuje však Wix Ads.

Ceny a ďalšie funkcie sú-

Plány tvorcov webových stránok Wix:
Vlastnosti
Pripojiť doménu
combo
neobmedzený
eCommerce
VIP
Bandwidth1 Gb2 Gbneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
skladovanie500 MB3 Gb10 Gb20 Gb20 Gb
Odstráňte reklamy Wix
stanovenie ceny$ 3 / mo$ 6 / mo$ 8.50 / mo$ 11 / mo$ 16 / mo

Každý z týchto programov si môžete vybrať na mesačné alebo 1 rokové alebo 2-ročné alebo 3-ročné predplatné.

S výnimkou mesačného predplatného, ​​so všetkými ostatnými odbermi, ktoré začínajú plánom Neobmedzený, získate podporu na posilňovanie stránok, Tvorcu formulárov, bezplatné domény a reklamné poukazy.

Na tieto programy nemáte žiadny nastavovací poplatok. Podporuje to aj službu Google Analytics.

Pros

 • Veľká podpora aplikácií relevantných pre webovú stránku s fotografiami. Prístup na trh Wix
 • Intuitívny tvorca webových stránok s ľahkou použiteľnou podporou drag and drop a kódovaním
 • Dobrá podpora šablón súvisiacich s webovou stránkou fotografie
 • Poskytuje bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok na základné vytváranie webových stránok
 • Veľká podpora vedomostnej základne
 • Podporuje automatické zálohovanie

Zápory

 • Podpora živého chatu nie je k dispozícii
 • Wix reklamy sa odstraňujú iba v prémiových programoch
 • Ak sa rozhodnete pre prémiový program, stáva sa drahým

Začíname s Wix

3. SquareSpace: Výkonný a flexibilný editor

Tvorca webových stránok v štvorcovom priestoreSquareSpace poskytoval možnosti budovania webových stránok a hostenia. Sídli v USA v New Yorku. Prvýkrát bol uvedený na trh v roku 2003.

Na začiatok vám Squarespace ponúka bezplatnú skúšobnú verziu 14 dní. Tu si môžete vybrať šablóny týkajúce sa fotografie.

Squarespace má webový tvorca, ktorý je vhodný pre blogy, webové stránky a obchody s elektronickým obchodom. Vo väčšine prípadov má ľahko použiteľnú funkciu drag and drop. Nielen to, má dobré funkcie prispôsobenia.

V prípade, že chcete pridať svoj vlastný CSS, je to možné pomocou SquareSpace. Do prémiových plánov sú zahrnuté aj ďalšie funkcie, ako napríklad SEO a online marketing.

SquareSpace poskytuje 2 plány webových stránok a 2 Obchodné plány.

Dva plány webových stránok sú-

Plány tvorcov webových stránok SquareSpace:
Vlastnosti
osobné
obchodné
Šírka pásma a úložiskoneobmedzenýneobmedzený
SSL
Mobilná optimalizácia
Plne integrovaný elektronický obchod
stanovenie ceny$ 12 / mo$ 18 / mo

Osobným plánom získate neobmedzené množstvo stránok, galérií a blogov. Súčasťou ročného plánu sú aj základné metriky webových stránok a bezplatná vlastná doména.

Vďaka obchodnému plánu získate neobmedzené množstvo stránok, galérií a blogov s neobmedzenými prispievateľmi. Ďalšími podporovanými funkciami sú vopred stanovené metriky webových stránok, kredit na reklamy Google vo výške 100 USD, predaj neobmedzeného množstva produktov, podpora prispôsobenia pomocou CSS a JavaScriptu a oznamovacej lišty..

Zahŕňa to aj transakčný poplatok vo výške 3%.

Ak to nepostačuje, môžete skontrolovať obchodné plány, ktoré začínajú na $ 26 / mesiac. Nemá to transakčné poplatky a zahŕňa pokročilé možnosti elektronického obchodu.

Pros

 • Prispôsobenie kódu pomocou JavaScriptu a CSS je podporované
 • Ľahko použiteľná funkcia drag and drop v nástroji na tvorbu webových stránok
 • Ponúka skúšobné obdobie
 • K dispozícii je dobrá vedomostná základňa
 • Dobrá podpora pre blog, ako aj pre profesionálne budovanie elektronického obchodu
 • Poskytuje dobrú pomoc v službe Analytics

Zápory

 • Vysoká počiatočná cena
 • Vhodnejšie pre pokročilých používateľov
 • Podpora živého chatu nie je k dispozícii

Začíname s programom SquareSpace

4. SmugMug: Najznámejší tvorca stránok

pašerák webový tvorca

SmugMug, na rozdiel od ostatných, ktoré sme doteraz videli, ide o službu čistého zobrazovania obrázkov. To znamená, že to bolo určené pre webové stránky s fotografiami. Prvýkrát bol uvedený na trh v roku 2002 a má ústredie v Kalifornii v USA.

Dobrá správa je tu; má bezplatnú skúšobnú verziu 14 dní. Umožňuje vám odovzdávať fotografie z viacerých miest, ako napríklad Amazon Drive, Flickr a ďalších.

Umožňuje vám vybrať šablóny zo širokej škály možností, ktoré má. Nielen to, ale môžete tiež prispôsobiť nastavenie zabezpečenia priečinkov.

Toto má prispôsobenie, ktoré vám umožňuje pridať kód CSS alebo HTML. SmugMug má tiež ďalšie doplnky, ako sú tlačidlá zdieľania, komentáre a niekoľko ďalších, ktoré sú relevantné pre webovú stránku fotografie.

Spolu s tým môžete v nástroji na tvorbu webových stránok vytvoriť aj novú tému.

Pros

 • Dostupné ceny
 • Každý plán je bohatý na funkcie
 • Počet odovzdaných fotografií alebo odovzdaných videí nie je obmedzený
 • Dobrý blog, web a podpora elektronického obchodu
 • K dispozícii je veľké množstvo videonávodov
 • Dobrá podpora aplikácií

Zápory

 • Tvorca webových stránok má iné rozloženie ako tradičné. Oproti začínajúcim používateľom je vhodnejší pre pokročilých používateľov.
 • Nie je k dispozícii možnosť živého rozhovoru
 • Pokiaľ ide o bezpečnosť, ako je SSL, nič sa nehovorí.
Plány tvorcov webových stránok SmugMug:
Vlastnosti
základné
Moc
portfólio
obchodné
Neobmedzené fotografie
Citlivý dizajn
Podpora elektronického obchodu
Podpora SEO
Možnosti rozšíreného marketingu
stanovenie ceny$ 3.99 / mo$ 5.99 / mo$ 14,99 / mo$ 29,99 / mo

Začíname s programom SmugMug

5. Zenfolio:

Tvorca webových stránok zenfolioZenfolio sa opäť venuje fotografom. Poskytuje to možnosti hostenia fotografií a videa. Prvýkrát bol uvedený na trh v roku 2004 a má ústredie v Kalifornii v USA.

Má 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Zenfolio vám umožňuje zvoliť šablóny na základe vašich požiadaviek na fotografiu. Podporuje takmer všetky formáty obrázkov a videa. Nahrávanie fotografie alebo videa je rýchle.

V prípade vášho obrázka, ktorý chcete priradiť nespracovaný súbor, ako napríklad PDF alebo PSD, je to tiež podporované. To nie je všetko, môžete tiež nahrať licencovanú hudbu do svojich galérií, ktorá by sa prehrala pri zobrazení fotografií.

Zenfolio poskytuje aj funkcie elektronického obchodu. Týmto spôsobom môžete tiež vytvoriť zoznam e-mailov. Zenfolio poskytuje dobrú podporu online marketingu.

Výber motívov, rozložení a prispôsobenie je zo staviteľa webových stránok Zenfolio veľmi jednoduchý. Môžete použiť prispôsobenia HTML a CSS, čo sa vykonáva aj pomocou nástroja na tvorbu webových stránok.

Pros

 • Dostupné ceny
 • Široká škála podpory funkcií
 • Ďalšie funkcie, ako je pridávanie zvukových stop, podrobné prispôsobenie, podpora pridávania surových súborov
 • V každom pláne sú zahrnuté dobré bezpečnostné funkcie
 • Má live chat so zákazníckou podporou, kde môžete získať aj školenie 1 na 1
 • Dobrá a optimalizovaná podpora šablón
 • Dobrá vedomostná základňa s online video školením
 • Podpora viacerých jazykov
 • Jednoduché použitie pre začiatočníkov

Zápory

 • Aby som bol úprimný, neexistuje nič konkrétne, čo by som mohol v Zenfolio klasifikovať ako nevýhodu.
Plány na tvorbu webových stránok spoločnosti Zenfolio:
Vlastnosti
štartér
pre
Pokročilé
skladovanieneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Maximálna veľkosť fotografie36 MB64 MB64 MB
Bezpečnosť a ochrana
Podpora a zdieľanie sociálnych médií
Podpora elektronického obchodu
Predbežná podpora elektronického obchodu
cena$ 5 / mo$ 20 / mo$ 30 / mo

Začíname so Zenfolio

6. Fotoshelter:

tvorca webstie pre fotografieFotoshelter je určený fotografom. To opäť podporuje hosťovanie fotografií. Photoshelter bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2005 a má sídlo v New Yorku v USA.

Photoshelter poskytuje 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Niečo jedinečného v súvislosti s tvorcom webových stránok Photoshelter je skutočnosť, že v okamihu, keď začnete používať tento nástroj, vás prevedie prehliadkou rôznych dostupných možností..

Photoshelter poskytuje obmedzené, ale nevyhnutné úpravy. Podporuje viac ako 100 funkcií. To má dobrú podporu pre elektronický obchod spolu so spoločným zdieľaním a marketingom.

Získate responzívne šablóny a môžete prispôsobiť CSS a HTML.

Pros

 • Ľahko použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok. Vhodný pre začiatočníkov
 • Dobrá kolekcia šablón
 • Ďalšie funkcie, ako je pridávanie zvukových stop, podrobné prispôsobenie, podpora pridávania surových súborov
 • Dobrá vstavaná vedomostná základňa
 • Poskytuje podporu pre SEO a online marketing

Zápory

 • Obmedzené ukladanie v lacných plánoch
 • Drahá možnosť tvorby cien
 • Funkcie s nízkou úrovňou zabezpečenia
Plány tvorcov webových stránok Photoshelter:
Vlastnosti
základné
štandardné
pre
skladovanie4 Gb100 Gbneobmedzený
Návštevnosť stránokneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Podpora SEO
Sociálne zdieľanie a marketing
cena$ 10 / mo$ 25 / mo$ 45 / mo

Začíname s Photoshelterom

7. Format.com:

formátovanie webových stránokFormát poskytuje možnosti vytvárania webových stránok. Sídli v kanadskom Toronte. Toto je platforma portfólia.

Formát poskytuje 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Má dobrú zbierku tém. Formát poskytuje podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Môžete im tiež poslať správu a oni do niekoľkých hodín odpovedia.

Pomocou formátu môžete vytvoriť blog, web alebo dokonca internetový obchod. Tu môžete tiež vytvoriť korektúry. Toto môže byť chránené heslom.

Ďalšími zahrnutými funkciami sú vodoznaky, výstrahy pri sťahovaní obrázka, okamžitá spätná väzba od klientov, integrácia s programom Adobe Lightroom a mnoho ďalších..

Tvorca webových stránok poskytovaný formátom je jednoduchý a ľahko použiteľný. Môžete ľahko odovzdávať obrázky a videá. Editor dizajnu poskytuje množstvo možností prispôsobenia.

Pros

 • Dobré prispôsobenie a možnosti šablón
 • Dostupné ceny
 • Podporuje korektúry obrázkov
 • Základný plán tiež podporuje možnosti elektronického obchodu
 • Dobrá vedomostná základňa a podpora zákazníkov
 • Ľahko použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok

Zápory

 • Nie je veľa bezpečnostných funkcií
 • Nízke predstihové funkcie elektronického obchodu, ako je SEO, online marketing
Plány webových stránok Format.com:
Vlastnosti
Nadšenec
pre
neobmedzený
Počet obrázkov1001000neobmedzený
Počet výrobkov v obchode320neobmedzený
Počet strán15neobmedzenýneobmedzený
Korektúry obrázkov5000neobmedzený
Prémiové témyzadarmo
cena$ 6 / mo$ 12 / mo$ 25 / mo

Začíname s formátom

záver:

Vytvorenie webovej stránky fotografie vyžaduje veľa kreativity, inovácií a definície, mala by byť pútavá. Toto všetko by ste dostali správne, iba ak by ste si vybrali správneho tvorcu webových stránok.

Tu som vám poskytol 7 možností, ktoré môžete použiť na svoju webovú stránku s fotografiami. Netreba dodávať, že každá z nich má svoju vlastnú pozitívnu a negatívnu stránku.

Takže ak uvažujete o GoDaddy, Wix a Squarespace, nejedná sa o čisto image hosting platformy.

Aj keď poskytujú celý rad ponúk, môžete sa pozrieť aj na ďalšie možnosti.

Zostávajúce platformy, SmugMug, Zenfolio, Photshelter a Format, sú určené fotografom.

SmugMug má dobrú podporu elektronického obchodu a je vhodnejší pre pokročilých používateľov.

Fotoshelter je v porovnaní s ostatnými drahý a vo svojom základnom pláne má obmedzené úložisko. Je to však dobrá voľba na vybudovanie internetového obchodu.

Formát je dobrý v prípade, že chcete vytvoriť portfólio a mať požiadavku online korektúry obrázkov. Aj keď hovoríme o všetkých ostatných hostiteľských platformách, všetky sú z určitých dôvodov dobré.

Zenfolio je tu však jednoznačným víťazom. Má neobmedzené úložisko a množstvo funkcií. Nielen to, ale je to aj cenovo dostupná alternatíva.

Začíname s tvorbou webovej stránky pre fotografie ešte dnes!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map