7 tipov pre vaše doménové meno

Tu je mojich 7 tipov na názov domény, keď uviaznete pri rozhodovaní o názve domény pre svoj web.


Výber názvu domény nie je o nič menej zložitý ako výber názvu spoločnosti alebo dieťaťa; musíte byť dôležití, ohľaduplní a ohľaduplní.

Vaše doménové meno je vaša identita na internete, ktorá je veľká a nekonečná ako vesmír. Sú to vaše doménové mená, ktoré ľuďom pomôžu identifikovať vás a vašu firmu. Pri začatí online podnikania nie je nič dôležitejšie ako doménové meno.

Musíte to napraviť, inak to spôsobí veľa škôd.

Pomôžem vám nájsť dokonalý názov domény pre vaše podnikanie.

Týchto 7 tipov pre doménové meno vám pomôže pochopiť paradigmu, ktorú ľudia sledujú; pozrite sa a potom začnite hľadať dokonalú doménu:

Tipy pre doménové meno

Tip 1. Unikátny a ľahko zadateľný názov domény:
Názov domény budete musieť zachovať jedinečný ako vaša organizácia, inak stratí svoju dôveryhodnosť. Aj keď hľadáte jedinečné doménové meno, je nesmierne dôležité, aby ste ho udržali jednoduchý.

Napríklad www.example.com je zaujímavý názov domény, ale www.xample.com je jedinečný. Toto je dilema, budete musieť použiť málo inovácií tu a urobiť z nich www.examplestore.com, pretože ľudia zvyčajne hovoria príklad ako „príklad“ a nie ako „príklad“..

Ak do svojej domény pridáte ďalšie slovo, môžete ho urobiť relevantnejším a jedinečnejším.

Tip 2. Použite nástroj pre prácu s doménou:
Zažívate spisovateľský blok? Žiadne obavy, na internete sú nástroje, ktoré vám poskytnú najlepšie návrhy. Môžete vložiť relevantné návrhy a odstrániť vynikajúci názov domény. Väčšina týchto doménových nástrojov je k dispozícii zadarmo.

Preskúmal som rôzne nástroje na vygenerovanie nápadov na názvy domén, ktoré vám pomôžu vybrať ten správny.

domainpill
Tip 3. Uveďte kľúčové slovo vo vašej doméne:
doména obchodu

Budujete špecializovaný obchod? Pridanie kľúčového slova do názvu domény bude dobrý nápad. Kľúčové slovo v doméne prinesie v očiach vyhľadávacích nástrojov väčšiu dôveryhodnosť a ich propagácia je jednoduchšia. Ľudia si tieto mená môžu veľmi ľahko zapamätať.

Napríklad hostsecrets.com, tento názov domény hovorí návštevníkovi veľa o webe. Zahrnutie kľúčového slova do názvu domény bude vždy jedným z najlepších postupov SEO a pomôže vám veľa pri získavaní poradia vo všetkých vyhľadávacích nástrojoch..

Tip 4. Vyvarujte sa porušenia autorských práv a používania čísla alebo spojovníkov
Nedotýkajte sa problémov s autorskými právami používaním názvov značiek alebo iných spoločností vo svojej doméne, pretože to značne poškodí vašu firmu. Nikdy nepoužívajte domény chránené autorskými právami, jednoducho to nerobte. Pred vyrovnaním s požadovaným názvom domény môžete spustiť kontrolu. Vykonajte kontrolu tu http://www.copyright.gov/records/ a buďte na bezpečnej strane.

Používanie čísel a spojovníkov v názve domény je ďalšou čiernou metódou. Ak v názve domény používate čísla a spojovníky, komplikujete to návštevníkom. Je tu veľká pravdepodobnosť, že si zamenia „6“ so „šiestimi“ a nakoniec stratíte všetku svoju prevádzku.

Používanie spojovníkov v názve domény je jednou z najhorších vecí, ktoré môžete v podnikaní robiť. Mnoho ľudí si zamieňa spojovníky (-) s znakom podčiarknutia (_). Tomu sa treba všetkými prostriedkami vyhnúť.

Tip 5. Pochopte dôležitosť rozšírenia domény
význam rozšírenia domény

Niektoré z najpopulárnejších rozšírení domén sú .com, .org, .net a .biz; pri nákupe .net rozšírenie vám pomôže ušetriť nejaké peniaze, ale toto šetrenie nebude z dlhodobého hľadiska k ničomu. Zakúpením súboru .biz získate vo svojom podnikaní veľa výhod a zásluh.

Každé rozšírenie domény má svoju osobitnú hodnotu a výhody. Rozviňte to isté a vyberte si to, ktoré najviac vyhovuje vám a vašej firme.

Dodatočný tip: Ak používate webovú stránku www.xyz.net ako štandardnú adresu URL pre svoje webové stránky, bude užitočné, ak si kúpite podobné domény ako www.xyz.com a www.xyz.biz a presmerujete ich na www.xyz. sieť, týmto spôsobom si budete môcť udržať chybne smerovanú alebo zmätenú komunikáciu.

Význam rôznych rozšírení domény:

.co: Znamená spoločnosť, komunitu, obchod

.info: informačná stránka

.net: technické stránky

.org: neziskové organizácie

.biz: obchodné weby väčšinou weby elektronického obchodu

.ja: osobné webové stránky

Tip 6. Byť priamy:
Zavádzajúci názov domény vám prinesie pravidelnú návštevnosť, ale miera odchodov z vášho webu sa zvýši, čo z dlhodobého hľadiska nepomôže. Okrem toho, že vysoká miera odchodov nie je dobrá pre SEO vášho webu.

Vyberte názov domény, ktorý priamo vyzýva návštevníka na vašu firmu a je relevantný pre vašu firmu.

Tip 7. Zacieľte svoju oblasť:
zacieľte na svojich zákazníkov

Vybudovanie špecializovaného obchodu alebo obchodu špecifického pre oblasť si vyžaduje odlišný prístup k výberu názvu domény. Pri výbere názvu domény musíte mať na pamäti zacielené oblasti. Ak vaša firma bude slúžiť miestnym zákazníkom, skúste uviesť mesto alebo názov mesta.

Teraz, keď viete, aké faktory by ste mali zvážiť pri výbere názvu domény pre svoju firmu, je dôležité, aby ste ACT RÝCHLY. Je dôležité konať rýchlo, pretože názvy domén sú lacné a predávajú sa rýchlo.

Ak máte stále problémy s výberom názvu domény, navštívte hostGator alebo BlueHost, vyplňte príslušné kľúčové slovo a budete mať veľa návrhov na výber.

Dúfame, že ste tieto tipy pre názov domény našli užitočné pri hľadaní dokonalého názvu domény.

Ak máte návrhy alebo lepšie tipy, zdieľajte ich komentovaním nižšie.

Veľa šťastia s online podnikom!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map