9 hlúpe otázky týkajúce sa hostingu, na ktoré ste sa vždy báli

9 hlúpe otázky týkajúce sa hostingu, na ktoré ste sa vždy báli

9 hlúpe otázky týkajúce sa hostingu, na ktoré ste sa vždy báli

Rozhodovanie je najneobvyklejšou úlohou na svete; ľudia sa vo všeobecnosti rozhodujú na základe emocionálnych a osobných inštinktov, ale rozhodnutia by sa mali vždy zakladať na faktoch a údajoch. Výber webhostingu je jedným z tých rozhodnutí, ktoré by sa mali vždy robiť udržiavaním faktov na svetle. Akékoľvek rozhodnutie prijaté na základe programu sprostredkovania alebo vysokej zľavy môže v najbližšej budúcnosti spôsobiť problémy a chyby.


Mnoho ľudí považuje Web Hosting za mätúcu skupinu žargónov; nevedia, že má pri rozvoji svojho podnikania na internete významnú úlohu. Tu vám odpovieme na 9 hlúpych otázok týkajúcich sa webhostingu, ktoré ste sa vždy obávali položiť:

1. Môže sa rýchlosť stránok zvýšiť, ak umiestnim svoje stránky na vyhradený hosting vs. zdieľaný hosting?

rýchlosť webových stránok

Odpoveď: Dostať sa priamo k odpovedi, Áno! Rýchlosť načítania vášho webu sa zvýši, ak umiestnite svoje stránky na vyhradený hosting namiesto zdieľaného hostenia.

Tu je dôvod, prečo: Spoločnosť, ktorá predáva zdieľaný hosting (ako názov napovedá, že všetko na zdieľanom hostení je zdieľané, vrátane miesta na disku, šírky pásma atď.), Má stovky alebo možno tisíce zákazníkov. Potrebujú poskytnúť každému z nich dobrý zákaznícky zážitok, a preto rozdelia prostriedky servera, ktoré dostali rovnako medzi každého zákazníka. To spôsobuje, že sa vaše webové stránky načítavajú pomalšie.

Aj keď, keď vaše stránky pracujú na vyhradenom webhostingu, serverové zdroje sa nezdieľajú, sú výlučne „určené“ pre vás. Preto sa rýchlosť vášho webu určite zvýši, ak pôjdete pre špecializovaný hosting. Viac informácií o vyhradenom hostingu nájdete tu.

2. Zníži sa rýchlosť mojej stránky, ak na svojom hostiteľskom účte hostím viacero webových stránok?

Odpoveď: Existujú dva rôzne scenáre. Poďme diskutovať o oboch scenároch jeden po druhom:

Ak máte vyhradený hosting a potom hosťujete viac stránok: Ak máte vyhradený hosting a potom hosťujete až 10 stránok, rýchlosť vášho webu sa príliš nezníži, pretože dedikované hostingové servery majú veľa zdrojov.

Ak máte zdieľaný hostingový účet a potom hosťujete viac stránok: Ak máte zdieľaný hostingový účet a hosťujete viac ako 2 weby, rýchlosť vášho webu sa zníži, pretože prostriedky servera sú už webovým hostingom obmedzené. spoločnosti a vy ju ďalej obmedzujete hosťovaním viacerých stránok.

3. Mal by sa webhostingový server nachádzať v blízkosti môjho miesta alebo môjho používateľa?

webhostingový server

Odpoveď: Ak je váš internetový obchod zacielený na konkrétnu oblasť alebo krajinu, je dôležité, aby sa server nachádzal v blízkosti používateľa / návštevníka. Napríklad: Ak máte internetový obchod, ktorý predáva tekutinu Vape v Austrálii, je dôležité, aby bol server hostený na serveri. v Austrálii, to ovplyvní SEO, hodnotenie a rýchlosť načítania vašich stránok.

Na druhej strane, ak je vaše cieľové publikum také široké ako Amazonovo, čo je celá zemegula, potom nie je dôležité, aby ste svoje stránky hostili na serveroch po celom svete. V takýchto prípadoch sa začnú hrať CDN (Network Delivery Networks) a budú ukladať často prístupné údaje na serveroch najbližších klientovi. CDN to urobia automaticky; nebudete sa o to musieť starať. Viac informácií o ďalších dôležitých faktoroch týkajúcich sa serverov nájdete tu.

4. Ak zaregistrujem svoju doménu u jedného poskytovateľa hostingu a hostím webovú stránku u inej webhostingovej spoločnosti, bude to mať vplyv na rýchlosť webovej stránky?

Odpoveď: Na rýchlosť načítania stránok nebude mať žiadny vplyv, ak sú DNS a web hostované na rôznych serveroch.

5. Windows Server vs Linux Server – Ktorý z nich by som mal zvoliť a prečo?

Windows-vs.-Linux

Odpoveď: Spoločnosti a weboví majstri by si pre hosting svojich stránok mali vždy zvoliť systém Linux Server až Windows Server, pretože systém Linux poskytuje lepšiu bezpečnosť, vysokú stabilitu a viac celkových nákladov na vlastníctvo – celkové náklady na vlastníctvo – vzhľadom na to, že softvérové ​​balíky systému Linux sú vždy k dispozícii zadarmo. Viac dôvodov pre výber servera Linux na server Windows nájdete tu.

6. Mal by som si robiť starosti so zálohovaním stránok, aj keď web-hostingová spoločnosť poskytuje funkciu automatického zálohovania?

Odpoveď: Bez ohľadu na to, či je váš server hosťovaný na vyhradenom serveri alebo na zdieľanom serveri, mali by ste ho vždy zálohovať, aj keď spoločnosť poskytujúca webový server poskytuje funkciu automatického zálohovania..

Každá nová automatická záloha prepíše predchádzajúcu automatickú zálohu, preto sa dôrazne odporúča udržiavať osobné zálohy. Vzdialené / osobné zálohy sa budú hodiť pri obnove po katastrofe.

7. Ak prepnem svoju webhostingovú spoločnosť, bude to mať vplyv na moje hodnotenie Google?

Odpoveď: Prechod z jednej hostingovej spoločnosti na inú neovplyvní SEO ani vaše hodnotenie Google, pokiaľ DNS hosting a webhosting zostanú v rovnakej krajine. Ak prechádzate na zlý webhosting, môže to ovplyvniť 1% vášho hodnotenia Google. Udržujte výpadky na nízkej úrovni a kvalitu obsahu na svojich stránkach vysokú a vaše hodnotenie Google sa nikdy nebude klesať.

8. Našiel som webovú stránku, ktorá ponúka ZDARMA webhosting. Mal by som ísť na to?

Free-web-hosting

Odpoveď: Webové stránky ponúkajúce bezplatný webhosting zvyčajne poskytujú skutočne nízku rýchlosť načítania a veľmi dlhú dobu odstávky. Tieto faktory zabijú vaše hodnotenie Google. Na takomto bezplatnom hostovaní nemôžete hosťovať plnohodnotné profesionálne navrhnuté weby. A keďže náklady na hosting klesli toľko rokov, že hosting na serveri zdieľaného hostingu je stále dosť ekonomický.

9. Chystám sa spustiť svoju novú webovú stránku. Mal by som ísť na zdieľaný hosting alebo vyhradený hosting?

Odpoveď: Pri spúšťaní novej webovej stránky by ste si mali vždy zvoliť rozpočet, budúce potreby a zákaznícku základňu pred výberom vyhradených alebo zdieľaných hostingových služieb. Ak sa tešíte, že sa v nadchádzajúcej budúcnosti stanete veľkými a tiež plánujete hostiť viac ako jednu stránku, vyberte Dedikovaný hosting, ale ak ste jednotlivec a vaše potreby sú obmedzené, pokračujte v zdieľanom hostovaní a užite si online prítomnosť.

Teraz, keď sme zodpovedali všetky tieto otázky, je čas, aby ste sa vydali na ďalší online podnik.

Majte šťastný hosting!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector