Ako môže psychológia farieb vylepšiť konverziu vašich webových stránok (7 akčných tipov)

Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť a zvýšiť konverziu webových stránok. Jedným z nich je použitie psychológie farieb.


Na základe štúdií a pozorovaní tvoria farby použité na webových stránkach takmer 90% úsudku spotrebiteľov. Rozhodnú sa zostať pre to, čo ich oči môžu spočiatku vidieť.

V tomto článku sa dozviete, ako farby a psychológia farieb ovplyvňujú myseľ, pokiaľ ide o rozhodovanie o kúpe alebo nekúpení..

Využite tieto informácie a nájdite najlepšiu farebnú kombináciu pre webové stránky vhodné pre vašu značku a produkty.

Čo znamená psychológia farieb Ako to ovplyvní vaše webové stránky?

Farebná psychologická stránka

Psychológia farieb je použitie rôznych farieb a odtieňov na ovplyvnenie zákazníkov pri úspešných nákupoch. Bez ohľadu na to, aké produkty predávate alebo aké služby ponúkate, z používania rôznych farieb na vašom webe získate veľa výhod.

Nie všetky farby sa však najlepšie používajú na všetky typy výrobkov a služieb. Ak je jedna farba skvelá pre jednu značku, neznamená to, že bude skvelá aj pre druhú značku. Účinky farieb závisia od odvetvia alebo spoločnosti, ktorú ponúkate.

Rôzne farby, ktoré sa umelecky používajú a maximalizujú na webových stránkach, navyše prilákajú rôznych zákazníkov. Je dôležité používať správnu sadu farieb, aby ste ovplyvnili a presvedčili zákazníkov, aby konali a úspešne prevádzali. Ak neviete, ako používať farbu na svojom webe, tu je niekoľko užitočných rád:

Tipy na rozhodovanie o farbách pre váš web

1. Vedieť a pochopiť, že farby ovplyvňujú emócie

S cieľom maximalizovať psychológiu farieb je dôležité, aby ste sa oboznámili s farebnými schémami webových stránok a ich účinkami na vašich zákazníkov a potenciálnych kupujúcich. Aj keď vplyv farieb sa líši v závislosti od ľudí, veku a kultúry, výber správnej farby a odtieňov, ktoré sa majú použiť na vašom webe, bude mať výrazný vplyv na návštevníkov..

2. Uvažujte o pohlaví

Niektoré webové stránky sa zaoberajú osobitným ženským alebo mužským pohlavím, zatiaľ čo niektoré sú určené pre obe pohlavia. Pokiaľ ide o psychológiu farby, správne použitie farby v dizajne webovej stránky vytvára vplyv v závislosti od pohlavia.

Na základe štúdií muži uprednostňujú modrú, ale nie fialovú a hnedú, zatiaľ čo ženy majú radi fialovú a modrú, ale nie oranžovú a hnedú.

3. Zohľadnite cieľovú demografickú skupinu

V závislosti od cieľového demografického a cieľového trhu si môžete vybrať najlepšie farby pre svoj web. Ak viete, koho sa snažíte ovplyvniť pri nákupoch, budete mať veľa výhod. Konverzia webových stránok sa výrazne zlepší, ak zacieľujete svoj trh farbami.

4. Zohľadnite vek cieľového trhu

S pribúdajúcim vekom sa menia aj farebné preferencie. To znamená, že vek ovplyvňuje preferencie farieb, takže návštevníci webových stránok sú ovplyvňovaní farbami rôznymi spôsobmi v závislosti od ich veku. Dospelí zákazníci uprednostňujú kratšiu vlnovú dĺžku farieb, zatiaľ čo mladšia generácia zákazníkov uprednostňuje dlhšiu vlnovú dĺžku farieb.

Farebná psychológia Vek múdry

5. Vyberte farebné pozadie, ktoré vyhovuje vašej značke

Nie všetky farby vyhovujú každej značke, firme alebo spoločnosti. Mali by ste zvoliť správnu sadu farieb, ktoré odrážajú značku, ktorú marketingujete, a typ zákazníkov, na ktorých zacieľujete.

Môžete sa zamerať na jednu farbu, aby ste ovplyvnili cieľový trh, alebo môžete využiť kombináciu farieb, ktorá vyhovuje vašim cieľom a využívať výhody farieb webových stránok. Farebné pozadie, ktoré si vyberiete pre svoj web, spôsobí, že sa vaši zákazníci budú cítiť ako doma.

6. Vyberte a zmiešajte farby, ktoré dopĺňajú váš web

Môže byť zložité vyberať, vyberať a kombinovať rôzne farby a odtiene, ktoré sa majú použiť na webových stránkach. Hlavným cieľom je mať webovú stránku s harmonickou farbou, ktorá priťahuje zákazníkov a prevádza návštevy. Je dôležité, aby web nebol iba príjemný, ale aj inšpirujúci a vplyvný.

7. Umiestnite správnu farbu na správne miesto na svojej webovej stránke

Správna farba na správnom mieste na stránke vášho webu zanechá dopad na každého, kto navštívi. Ak tak urobíte, budete nielen atraktívny, ale aj presvedčivý.

Vybranú farbu si vaši zákazníci budú pamätať. Na základe štúdií väčšina nakupujúcich nakupuje z dôvodu farby, ktorú vidia.

Zoznam farieb

1. Červená

Webová stránka psychológie červenej farby

Farba vášne, červená, je pre oko príťažlivá. Niektoré zo známych značiek sú známe pre túto farbu. Dokážu zareagovať na reakciu zákazníkov na červenú farbu, čo je vzrušenie a odvaha.

Bežne sa používa na podporu predaja klírensu, pretože zvyšuje srdcovú frekvenciu, a tak vytvára naliehavosť pre zákazníkov, aby si kúpili. Červená je tiež obľúbenou voľbou pre webové stránky, ktoré ponúkajú jedlo, technológiu a poľnohospodárske výrobky. Napríklad Coca-Cola je známa svojím logom červenej značky.

2. Oranžová

Webová stránka psychológie Orange Color

Farba impulzu, oranžová, sa používa na výzvu na akciu. Ak chcete ovplyvniť svojich zákazníkov pri kúpe, prihlásení na odber alebo sledovaní, pomôžu vám oranžové tlačiť. Oranžová farba je sekundárna farba, ktorá sa vytvára kombináciou červenej a žltej. Môže vám poslať veselé privítanie alebo vrelé oslavy.

Pre značku, ktorej cieľom je prilákať cieľový trh, táto farba dodáva tejto stránke dôraz. Napríklad webové stránky pre deti sú často zvýraznené oranžovou farbou, aby prilákali deti.

3. Žltá

Webová stránka psychológie žltej farby

Farba šťastia, žltá spôsobuje, že web je príjemný a priateľský. Umožňuje vašim zákazníkom vidieť pozitívne veci. Okrem ovplyvňovania zákazníkov pri nákupe a využívaní produktov alebo služieb, je žltá tiež farbou pre rodičovské webové stránky a pre wellness webové stránky..

K dizajnu webových stránok je možné pridať žlté akcenty, ktoré stránku oživia a urobia ju profesionálnou. Medzi značky, ktoré majú na webových stránkach a logách žltú farbu, patria Shell, DHL a Western Union.

4. Modrá

Webová stránka psychológie Blue Color

Farba podnikania, modrá je obľúbenou voľbou, ak máte na mysli podnikanie. Toto je viac ako len farba, ktorá upokojuje oko, a preto je preferovaná aj vďaka svojej schopnosti vštípiť do mysle zákazníka, že vaša značka a spoločnosť sú spoľahlivé a bezpečné s nimi pracovať..

Modrá v živom a živom odtieni znamená dôveryhodnosť ako značka produktu a pohodlie ako značka služby. Facebook, Twitter, Skype, BlueHost a LinkedIn sú známe značky v modrej farbe.

5. Fialová

Webová stránka psychológie Purple Color

Farba krásy a sily, fialová sa používa na označenie licenčných poplatkov. Značka, ktorá na webe používa fialovú farbu alebo odtieň, chce zakričať svoj neporovnateľný okraj medzi konkurenciou.

Väčšina značiek, ktoré ponúkajú kozmetické výrobky, maximalizuje použitie tejto farby, aby ovplyvnila presvedčenie zákazníkov o účinnosti svojich výrobkov. Cadbury je jedným z príkladov značiek, ktoré majú výraznú fialovú farbu.

6. Čierna

Webová stránka psychológie Black Color

Farba luxusu, čierna je viac ako len kontrast bielej farby, ale farba, ktorá označuje eleganciu, silu a autoritu. Pre značky, ktoré ponúkajú pôvab a elegantný štýl, je čierna najlepšia farba na maximalizáciu. Zdôrazňuje tiež jedinečnosť, a preto sú zákazníci priťahovaní, aby zostali na webovej stránke, čím prevádzajú návštevy na nákupy..

Okrem toho pridanie čiernej farby do sady farieb pre web poskytne stránke modernú príťažlivosť pre mladší cieľový trh. Channel a Louis Vuitton majú čiernu farbu značky.

7. Biela

Webová stránka psychológie bielej farby

Farba neviny, biela, bola vždy spojená so zdravím, hygienou a cnosťou. Väčšina značiek v zdravotníckom a hygienickom priemysle maximalizuje vplyv bielej farby na webové stránky.

Okrem zdravia sa biela často používa aj na cnosti a hodnotách. Ukazuje úprimnosť zámeru presvedčiť cieľový trh, ktorý má za následok úspešné konverzie.

Väčšina webových stránok, ktoré sa snažia o vynikajúci obsah, používa na palete bielu farbu. Najlepším príkladom pre web, ktorý je na svojej celej stránke v podstate biely, je Google. Jednoduché, ale veľmi významné!

8. Zelená

Webová stránka psychológie zelenej farby

Farba životného prostredia, zelená sa používa na označenie a podporu zdravia a wellness, fyzických aktivít, ekologických obhajcov a ekologických potravín a materiálov. Táto farba je obľúbená pre značky v zelených témach alebo v zdravom bývaní.

Značky a produkty, ktoré sú určené na ekologické bývanie, sú na webových stránkach vždy navrhnuté so zelenou farbou a odtieňom. Pridanie zelenej farby na webové stránky tiež robí živú platformu alebo stránku, ktorá ovplyvňuje návštevníkov, aby si mysleli, že výrobky sú pre zdravie lepšie.

Na druhej strane zelená na webovej stránke tiež prezentuje stránku veľmi kreatívnym spôsobom. Ak sa na stránke vynikne zelenou farbou, každá návšteva sa úspešne premení na viac kliknutí a nákupov.

záver

Psychológia farieb je viac ako len vynikajúca kreativita, ktorá upúta pozornosť návštevníkov a čitateľov. Je strategicky používaný obchodníkmi a webovými dizajnérmi na zlepšenie konverzných pomerov a zvýšenie predajných mier.

Chcete vyskúšať farebné schémy webových stránok a využiť výhody psychológie farieb? Neváhajte a dajte nám vedieť komentovaním svojich myšlienok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map