Ako opraviť chybu „IP ​​adresa servera sa nepodarilo nájsť“ (vysvetlenie 6 jednoduchých metód)

Získanie IP adresy

Často sa stretávame s problémami pri prístupe na webové stránky prostredníctvom prehliadača Google Chrome, ktorý prichádza s kontextovou správou „IP ​​servera sa nepodarilo nájsť.“


Problém sa vo všeobecnosti vyskytuje pri načítavaní alebo prístupe iba na niektoré konkrétne stránky, čo môže podľa toho brániť práci.

Tento článok sa teraz zaoberá sprievodcom krok za krokom, ako odstrániť hlavnú príčinu problémov s adresami IP, a niektorými bezpečnými metódami na riešenie vyššie uvedených problémov..

Rôzne spôsoby riešenia problému s adresou IP servera

Tu je niekoľko málo opráv, ktoré môžu pomôcť odstrániť vyššie uvedené problémy:

Metóda 1: Odstránenie všetkých súborov v priečinku „atď“:

Je to jeden z najjednoduchších spôsobov, ako odstrániť chyby vyššie uvedeného problému, pretože niektoré súbory atď. Môžu brániť spracovaniu. Používatelia teda musia nasledovať tieto kroky, aby dosiahli úspech.

a) Prejdite na stránku C: \ Windows \ System32 \ drivers \ atď

Otvorte okno Tento počítač a kliknite na jednotku C. Po dokončení vyberte v systéme Windows a potom vyberte priečinok System32..

Potom vyberte priečinok „ovládače“ a potom „atď.“.

(b) Odstráňte všetky nepotrebné súbory

Po dosiahnutí orientačného bodu budete musieť odstrániť všetky nepotrebné súbory nachádzajúce sa v konkrétnom priečinku „atď.“

(c) Skúste ho znova pripojiť k prehliadaču Chrome

Po vykonaní oboch krokov by sa mali používatelia pokúsiť znova získať prístup na internet pomocou prehliadača Google Chrome.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

Metóda 2: Aktualizácia ovládača sieťového adaptéra:

Niekedy je pravdepodobné, že používatelia nastavili nesprávny, zastaraný alebo poškodený ovládač sieťového adaptéra. Výsledkom je niekoľko významných problémov, vrátane vyššie uvedenej kontextovej správy IP. Vzhľadom na tieto skutočnosti by používatelia mali aktualizovať ovládač sieťového adaptéra podľa uvedených krokov:

a) Otvorte ovládací panel

Používatelia sa musia rozhodnúť pre ovládací panel kliknutím na vyhľadávanie a zadaním „Ovládací panel“ do vyhľadávacieho poľa.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

(b) Vyberte položku Device and Printers (Tlačiarne a tlačiarne) a potom Device Manager (Správca zariadení)

Používatelia musia kliknúť na zariadenia a tlačiarne a neskôr na Správcu zariadení. Tam musia zodpovedajúcim spôsobom upraviť ovládač sieťového adaptéra kliknutím na sieťový adaptér a výberom vhodných pripojení sieťového adaptéra.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

Metóda 3: Vymazanie hostiteľskej vyrovnávacej pamäte prehliadača Chrome

Je to hlavný problém, ktorý nastane, keď používateľ nevenuje pozornosť vymazaniu hostiteľskej vyrovnávacej pamäte prehliadača Chrome.

Ak je vyrovnávacia pamäť plná alebo poškodená, používatelia budú mať problémy s prístupom k svojim obľúbeným webovým stránkam. Za týmto účelom môžu rýchlo vyriešiť tieto problémy:

(a) Otvorte prehliadač Chrome a potom napíšte Chrome: // net-internals / # dns

Používatelia musia najprv vybrať prehliadač Chrome na pracovnej ploche a potom do prehliadača Chrome zadať: // net-internals / # dns v danom paneli s adresou.

(b) Vymažte vyrovnávaciu pamäť hostiteľa

Používatelia by potom mali po stlačení klávesu Enter na klávesnici vybrať možnosť Vymazať vyrovnávaciu pamäť hostiteľa zadanú na webovej stránke.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

Metóda 4: Upravte nastavenia servera DNS

Zastarané nastavenie servera DNS je jedným z najvýznamnejších dôvodov výsledku tohto problému. Z dôvodu nesprávnej konfigurácie v nastaveniach servera DNS sa problém mohol vyskytnúť ako celok. Používatelia teda musia postupovať podľa týchto jednoduchých krokov:

a) Kláves s logom okna a kláves R

Používatelia musia súčasne kliknúť na kláves s logom okna a na tlačidlá R, aby sa otvorilo pole Run Box.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

b) Ovládací panel

Potom musia používatelia napísať ovládací panel v danom poli Spustiť a stlačiť OK.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

c) Centrum sietí a zdieľania

Potom musia používatelia kliknúť na Centrum sietí a zdieľania na danom ovládacom paneli.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

(d) Vyberte možnosť Zmeniť nastavenia adaptéra.

Potom musia používatelia kliknúť na Zmeniť nastavenia adaptéra z Centra sietí a zdieľania uvedeného na ovládacom paneli. Potom musia kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu pripojenia z bezdrôtového sieťového pripojenia alebo z lokálneho pripojenia.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

e) internetový protokol, verzia 4 (TCP / IPv4)

Po výbere položky Vlastnosti musia používatelia kliknúť na internetový protokol verzie 4 (TCP / IPv4), aby skontrolovali, či už nie je aktivovaná možnosť „Získať adresu servera DNS automaticky“. Ak nie, používatelia musia kliknúť na OK a ak áno, potom musia vybrať „Použiť nasledujúcu adresu servera DNS“ a zadať vhodnú adresu servera, aby klikli na OK.

Tu sú možnosti, kde používatelia môžu zadať vhodný DNS server pre kompatibilitu s IP serverom, t.

Preferovaný server DNS: 8.8.8.8

Alternatívny server DNS: 8.8.4.4

Potom musia používatelia skontrolovať, či sa problém nevyriešil.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

IP adresu servera sa nepodarilo nájsťMetóda 5: Obnovenie a spláchnutie

Windows majú funkciu ukladania IP adries webových stránok, takže používatelia majú k nim ľahký prístup, keď ich nabudúce navštívia.

Ak je však vyrovnávacia pamäť poškodená alebo zastaraná, môže to zastaviť prístup na konkrétnu webovú stránku. Za týmto účelom je potrebné obnoviť a prepláchnuť DNS podľa týchto jednoduchých krokov:

a) Otvorte príkazový riadok

Ak chcete otvoriť príkazový riadok, používatelia musia stlačiť Windows + R pre Run Box a potom zadať cmd stlačením Ctrl + Shift + Enter pre otvorenie príkazového riadku administrátora.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

b) Ipconfig / flushdns, ipconfig / restore a potom Ipconfig / registerdns

Používatelia musia potom napísať ipconfig / flushdns a potom stlačiť Enter. Úspešne prepláchne nepotrebnú vyrovnávaciu pamäť DNS Resolver.

Potom by používatelia mali zadať príkaz ipconfig / restore spolu s klávesom Enter na obnovenie konfigurácie IP.

Užívatelia musia potom napísať kláves ipconfig / registerdns a stlačiť tlačidlo Enter.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

(c) Reštart systému

Po vyššie uvedenom procese by používatelia mali reštartovať počítač a skontrolovať optimálny výkon na webovej stránke.

Metóda 6: VPN

VPN (Virtual Private Network) môže pomôcť prekonať problémy spojené s adresami IP, ktoré sa nenašli. Používatelia by mali používať dobré pripojenie VPN (napríklad NordVPN, ExpressVPN a mnoho ďalších), aby nedošlo k žiadnym problémom spojeným s odcudzením údajov alebo pridaním škodlivých súborov do systému, čo môže sťažiť konanie.

IP adresu servera sa nepodarilo nájsť

záver

Pomocou vyššie uvedených krokov môžu používatelia ľahko odstrániť problémy spojené s príchodom správy IP adresy servera.

Používatelia musia zabezpečiť, aby tieto problémy s IP adresou boli vopred opravené, aby sa v ďalšom procese mohli stať závažnými.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map