Ako vytvoriť webovú stránku podcast pomocou programu WordPress (nie je potrebné žiadne kódovanie)

Svet marketingu obsahu vyžaduje, aby bol obsah rôznorodý a nejde iba o písanie obsahu. Iné formy tvorby obsahu, napríklad video a audio vo forme podcastov. Ak ste spustili podcast, budete chcieť vytvoriť webovú stránku podcastu, ktorá bude hosťovať váš obsah.


Webová stránka podcastov umožňuje vašim poslucháčom spoznať vás a inšpiráciu za vašim obsahom. WordPress je najjednoduchší nástroj, ktorý je možné použiť pri budovaní dobre vyzerajúcej a užívateľsky prívetivej webovej stránky.

Vďaka jednoduchej a profesionálnej webovej stránke bude jednoduchšie spravovať svoj obsah a inovovať spôsoby, ako sa spojiť s publikom. Tu je jednoduchý spôsob, ako začať:

podcast

Krok 1: Nájdite názov dostupnej domény

Nájdenie názvu domény je pomerne jednoduché. Musíte sa vždy ubezpečiť, že si vyberáte názov relevantný pre váš obsah a že meno je jedinečné. Dobrým miestom na registráciu nového názvu vašej domény je NameCheap.

NameCheap

Táto služba vám umožňuje vyhľadať príslušné meno a ubezpečiť sa, že je k dispozícii na použitie. Pri hľadaní ideálnej domény môžete použiť rôzne možnosti.

Stránky ako NameCheap zaisťujú, že sa budete môcť registrovať tak dlho, ako je to možné, bez toho, že by vás niekto uniesol alebo duplikoval.

Krok 2. Získajte hosting

Po rozhodnutí o názve vášho webu ponúka internet širokú škálu možností, pokiaľ ide o hosťovanie. Majúc širokú škálu možností môžu zmiasť tvorcu začínajúcich webových stránok a pre nich odporúčame GreenGeeks.

GreenGeeks

To vám umožní ľahko sa zaregistrovať. Nájsť ľahkú platformu, z ktorej sa bude hostiť, je ideálne a je dokonca dobré pre začiatočníkov. Ponúka aktívnu podpornú sieť a minimálne prestoje, aby sa zabezpečilo, že vaše stránky budú vždy dostupné pre návštevníkov.

Hostingové spoločnosti ako GreenGeeks uľahčujú hosťovanie vašich webových stránok z jednej platformy a zabezpečujú, že vaše služby sú vždy optimálne a bezpečné pred počítačovým poškodením.

Zaregistrujte sa pomocou GreenGeeks

Krok 3. Nainštalujte WordPress

Hostingový účet WordPress vám umožňuje prístup k cPanel. V cPanel máte prístup k dashboardu, ktorý vám umožňuje prístup k širokej škále nástrojov. Prístrojová doska vám dáva možnosť používať Softaculous.

softaculous cpanel

Inštalátor aplikácií na inštaláciu WordPress do domény vašej webovej stránky. Kliknutím na tlačidlo „Inštalovať teraz“ vyberiete možnosť inštalácie WordPress. WordPress bude automaticky integrovaný do vášho webu a môžete použiť pridelený administratívny odkaz.

Ak ste aplikáciu ešte nikdy nepoužili, môžete vykonať určitý prieskum na pozadí. Verzia na vašom webe je veľmi podobná verzii blogu a redakčný systém je pomerne jednoduchý a jednoduchý.

Krok 4. Nainštalujte doplnok Blubrry PowerPress Podcasting

Prečo Blubrry? Blubrry je ideálny pre podcaster, pretože je vyvinutý skúsenými podcastermi, ktorí rozumejú vašim potrebám. Inštalácia doplnku je jednoduchá a funguje v dvoch režimoch, jednoduchom a rozšírenom, aby sa ľahko integrovala obsah z rôznych adresárov.

blubrry

Ak vytvoríte webovú stránku zameranú na akademikov, možno budete chcieť vytvoriť epizódu zameranú na tému: „Kde si môžem kúpiť výskumný príspevok“?.

Blubrry ľahko integruje obsah z rôznych zdrojov, vrátane Apple Podcasts, Google Podcasts, Stitcher, TuneIn a Blubrry Podcasting.

Po nainštalovaní doplnku prejdite na „Installed Plugins“, vyhľadajte doplnok Blubrry Podcasting a kliknite na aktivovať. Doplnok sa zobrazí na ľavej strane informačného panela WordPress.

Blubrry má nasledujúce vlastnosti:

 • Úplné podcasty spoločnosti Apple & Podpora podcastov Google, čo znamená, že môžete do svojho webu WordPress pridať informačný kanál podcastov
 • Integrované prehrávače médií HTML5, ktoré podporujú webové prehrávače zvuku a videa prostredníctvom integrovanej podpory zo stránok tretích strán.
 • Doplnok zjednodušuje vašu výzvu na akciu, aby ste získali predplatiteľov, pretože na web môžete vložiť tlačidlo priamo na odber..
 • Blubrry tiež zlepšuje vaše SEO skóre, aby sa zabezpečilo, že budete ľahko online na internete, a môžete importovať obsah z SoundCloud, LibSyn, PodBean, Squarespace a môžete pridať informačný kanál RSS..
 • Môžete migrovať obsah z iných platforiem, takže ak sa sťahujete z iného hostiteľa obsahu alebo poskytovateľa služieb, nestratíte obsah ani žiadne staršie epizódy..
 • Môžete tiež kategorizovať svoj obsah podľa typu príspevku a môžete generovať správy pre mediálne štatistiky a získavať informácie v reálnom čase.
 • Spoločnosť Blubrry tiež podporuje rôzne jazyky a na svoje stránky môžete povoliť rôzne funkcie.

Získajte doplnok Blubrry

Krok 5. Pridajte tému

Akonáhle ste v prevádzke so základnými doplnkami pre SEO, zabezpečenie, podcast a galérie, môžete premýšľať o téme. Jednou z najúžasnejších tém, ktoré si vyberiete pre svoj podcast, je Téma Tusant WordPress.

Ak chcete zobraziť ukážku, umiestnite kurzor myši

Nepríjemný motív wp

Tusant je ideálna šablóna webovej stránky podcast, pretože je špeciálne navrhnutá na streamovanie hudby a videa. Webová stránka môže integrovať rôzne prvky na prispôsobenie multimediálnemu obsahu a prispôsobuje stránky, ktoré sú hostiteľmi individuálneho a sieťového podcastového obsahu.

Tusant full podporuje rôzny obsah a je mimoriadne flexibilný a navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám podcasteru.

Krok 6. Vyberte správne zariadenie podcastingu

Každý podcaster vám povie, že cesta k dobrému podcastu je dláždená dobrým vybavením a zostavili sme zoznam nevyhnutného vybavenia pre niekoho, kto začína nový podcast.

 • Súprava kondenzátorového mikrofónu USB s podcastom

Sada mikrofónov

Táto súprava je k dispozícii na Amazone a ponúka profesionálny USB mikrofón s mikrofónom navrhnutý na vytváranie kvalitného zvuku. Na inštaláciu zložitého softvéru nemusíte čakať, pretože obsahuje užívateľsky prívetivé nastavenie Plug and Play a má ľahko použiteľnú súpravu mikrofónu USB.

Pros

 • Kondenzátorový mikrofónový kit USB Podcast je veľmi efektívny z hľadiska nákladov, nestojí to veľa a je tiež veľmi jednoduchý na inštaláciu a väčšina modelov nevyžaduje inštalačný softvér..

Zápory

 • Kondenzátory USB majú tendenciu chýbať v rovnakej kvalite ako vlastný mikrofón so sprievodným vybavením. Sú v poriadku ako prvý krok, ale zriedka fungujú ako dlhodobá investícia. Občas tiež nie sú kompatibilné s určitými počítačmi a systémami PA, ak robíte verejné koncerty.
 • Prenosný stolný mikrofón na nahrávanie kondenzátora – model PDMIUSB50

Prenosný zvukový mikrofón Pro

Jedná sa o ľahko použiteľný stolný mikrofón, ktorý je ideálny pre podcast, ktorý sa hostuje na cestách aj v štúdiu. Jediné, čo musíte urobiť, je pripojiť ho cez USB k prenosnému počítaču alebo PC a podľa toho si môžete zvoliť svoje nastavenia. Mikrofón je mimoriadne univerzálny a ľahko sa používa.

Pros

 • Nastavenie tohto mikrofónu je jednoduché a je navrhnuté pre podcastery a ponúka jednoduchú inštaláciu typu Plug and Play. Môžete tiež nahrávať pri počúvaní podobne ako profesionálne nastavenie a má tiež tlačidlo stlmenia, ktoré blokuje nežiaduce zvuky.

Zápory

 • Môže chýbať kompatibilita s určitými systémami PA a počítačmi a nemusí fungovať veľmi dobre pre externé nahrávky.

Krok 7. Vyberte prehrávač podcastov

Existuje pomerne málo možností na výber na trhu, a to môže byť ohromujúce pre niekoho, kto je nový podcasting. Služby, ktoré sú tam skutočne závisia od vašich potrieb a ideálny hráč podcastov závisí od vašich cieľov.

Pokiaľ ide o váš podcast, môže byť najlepšie hostiť váš podcast na viac ako jednom prehrávači podcastov. Môžete ho teda hostiť na troch rôznych weboch, pretože základňa publika sa zvyčajne líši.

Používanie viacerých stránok môže tiež zvýšiť viditeľnosť online a zaistiť, aby ste sa stali špičkovou webovou stránkou závislou od podcastov.

Tu sú niektoré z populárnych hráčov Podcast, z ktorých si môžete vybrať:

1. Podbean

podbean

Podbean ponúka nováčikom päť hodín na experimentovanie s obsahom a je to celkom samostatná sieť, kde môžete získať publikum. Je pomerne jednoduché používať a zaregistrovať sa a vytvoriť komunitu poslucháčov.

Podbean ponúka podcasty vo všetkých kategóriách a pri vyhľadávaní v SEO sa radí pomerne vysoko. Po vytvorení dostatočného obsahu na ďalšie hodiny a po vložení prehrávača Podbean na svoje webové stránky môžete upgradovať na prémiovú verziu.

2. Soundcloud

SoundCloud

Soundcloud ponúka 3 hodiny voľného času a prémiový balík ponúka neobmedzené hodiny. Soundcloud skutočne zmenil svet obsahu s niektorými z popredných svetových umelcov a podcasterov, ktorí používajú tento web na hosťovanie svojho obsahu.

Soundcloud je ideálny pre začiatočníkov aj pokročilých tvorcov podcastov. V podstate môžete vložiť a zdieľať obsah na ľubovoľnú webovú stránku vrátane vašej webovej stránky a aktualizuje sa pri každom pridaní nového obsahu.

3. Apple Podcasts

Apple podcasty

Apple Podcast ponúka neobmedzené hodiny s predplatným a je celkom prístupný pre používateľov Apple. Spoločnosť Apple ponúka jednoduché a elegantné rozhranie, s ktorým môžete pracovať, a môžete sa tiež zamerať na budovanie komunity v rámci spoločnosti Apple.

Používanie Apple má rôzne výhody, pretože zjednodušuje proces nahrávania obsahu a optimalizuje ho podľa vášho cieľového trhu a váš obsah je vždy k dispozícii.

Existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať, a môžete si prezrieť tie, ktoré budú najlepšie vyhovovať vášmu cieľovému trhu. Každá platforma má svoje vlastné výhody a môžete využiť voľné hodiny na rozhodnutie, či konkrétna sieť vyhovuje vašej platforme. Mali by ste preskúmať niečo, čo ľahko osloví vaše publikum a zabezpečí, že splníte svoje ciele.

záver

Po nastavení podcastu by ste sa mali snažiť využívať sociálne médiá na ich predaj. Zaobchádzanie s novou webovou stránkou by mohlo byť zastrašujúce, nemusí to však byť ťažké.

Dúfame, že nástroje v tomto článku vás priblížia k vytvoreniu webovej stránky pre váš podcast.

V niektorých prípadoch sa môžete stretnúť s výzvami a naučiť sa nové veci. Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti v sekcii komentárov.

Autor Bio
Nicholas Walker je copywriter a špecialista digitálneho marketingu, ktorý spolupracuje so študentskými podnikateľmi, aby im získal silné postavenie na trhu, čo im umožňuje čeliť konkurencii. Jej metódy sú inovatívne, sledujú najnovšie trendy a využívajú najlepšie automatizačné nástroje na dosiahnutie silných výsledkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map