Bluehost vs GoDaddy – „6 testov“ na základe mojich skúseností

Porovnanie bolo aktualizované: apríl 2019

Ak hľadáte hosting, určite ste počuli o týchto dvoch menách.


Bluehost a GoDaddy sú dvaja z najväčších poskytovateľov hostingu, ktorí sú takí veľkí, že sa dostanú na takmer každý hlavný zoznam najlepších možností hostenia..

Ako je teda možné si vybrať?

GoDaddy je pravdepodobne známym poskytovateľom týchto dvoch služieb, ale znamená to, že je lepší?

Úvodná strana spoločnosti Bluehost dáva počiatočnú cenu 2,95 dolárov mesačne a GoDaddy dáva počiatočnú cenu 3,99 dolárov mesačne, ale je pozoruhodný cenový rozdiel.?

Nakoniec je na vás, aby ste sa rozhodli, a hoci je ťažké si vybrať, pomôžeme vám tam.

Obsah

Kliknutím na nasledujúce odkazy prejdete na konkrétny test

 1. Anketa na Facebooku
 2. Porovnanie cien
 3. Porovnanie funkcií
 4. Porovnanie zákazníckej podpory
 5. Jednoduchosť použitia
 6. Bezpečnosť a spoľahlivosť
 7. verdikt

1. Godaddy vs. Bluehost – Facebook Anketa: Verdikt

Uskutočnil som prieskum na Facebooku, kde BlueHost získal 63 hlasov a Godaddy dostal 51 hlasov.
Bluehost_vs_Godaddy_facebook_poll

Vezmi ma do Bluehost

Teraz sa dostaneme k ďalšiemu bodu záujmu, ktorý bude mať väčšina z vás – náklady!

2. Porovnanie cien

Bluehost vs Godaddy

Ako sa teda rozdeľuje cena medzi týmito dvoma titánmi?

Rovnako ako všetci hlavní poskytovatelia hostingu existuje aj mnoho druhov hostingu.

Zdieľaný webhosting je zvyčajne najlacnejším a najobľúbenejším druhom hostingu, pričom drahšími možnosťami sú zvyčajne cloudový hosting, hosting virtuálneho súkromného servera (VPS) a vyhradený serverový hosting..

Pre väčšinu ľudí sú spoločnosti Google najobľúbenejšie základné informácie o hosťovaní – začiatočníci a menší používatelia -.

Sú k dispozícii za relatívne nízke ceny a zároveň ponúkajú dostatok funkcií na spoľahlivú spokojnosť zákazníkov.

Stručná poznámka: mnohé z týchto cien sú iba za prvý rok služby.

Uvedené ceny zdieľaných hostingových balíčkov Bluehost a GoDaddy sú zľavy za prvý rok služby, ale po prvom roku výrazne stúpajú..

Hneď na začiatku hry: Plány zdieľaného webhostingu spoločnosti Bluehost začínajú pri základnom pláne na 2,95 dolárov mesačne. Za druhý stupeň zdieľaného hostingu „Plus“ by ste zaplatili 5,95 dolárov mesačne a za program „Choice Plus“ ste platili 5,95 dolárov vďaka súčasnej zľave.plány spoločnosti Bluehost

Nakoniec by sa úroveň „Go PRO“ mala začať na 13,95 dolárov mesačne.

Naproti tomu prvá úroveň systému GoDaddy sa nazýva „Ekonomika“ a je o niečo lacnejšia za 2,99 USD mesačne. „Deluxe“ je tiež o niečo lacnejší, prichádza s 4,99 $ mesačne a „Ultimate“ stojí 5,99 $ mesačne. Štvrtá úroveň, nazývaná maximálna, by stála 12,99 dolárov mesačne.
Zdieľané hostingové plány spoločnosti Godaddy

Aby sme to vyjasnili: toto je úroveň podnikového zdieľaného webhostingu. GoDaddy má pre balík „Business Hosting“ samostatný súbor cenových úrovní: ide v podstate o zjednodušený balík VPS.

Naproti tomu Bluehost to len nazýva VPS hosting.

Firemný hosting GoDaddy sa začína na úrovni 19,99 USD s „začiatočnou“ úrovňou a pokračuje v „rozširovaní“ za 59,99 USD.
Godaddy Obchodné hostingové plány

Kým Business Hosting má štyri úrovne s GoDaddy, Bluehost má tri (nezabudnite, toto je priamy VPS hosting). Majú však rovnaký rozsah: „Štandard“ znamená 19,99 dolárov a „Ultimate“ 59,99 dolárov.

Ide o to, že zatiaľ čo podnikový hosting GoDaddy je ako základný VPS, majú tiež VPS hosting. Začínajú na 19,99 dolárov a končia na 74,99 dolárov.

Nakoniec je tu vyhradený hosting. Toto je jedna z najzávažnejších možností, ktoré môžete hľadať, takže ak sa na to pozeráte, pravdepodobne budete mať veľké potreby..

Vyhradený hosting servera GoDaddy začína na 89,99 dolárov a končí na 4 999,99 dolárov medzi štyrmi úrovňami.

Dedikovaný server spoločnosti Bluehost sa začína na 79,99 dolárov a končí na 3 999 dolárov medzi tromi úrovňami.

To je veľa cien, takže to zhrnieme: Bluehost aj GoDaddy majú zdieľaný webhosting, aj keď ho GoDaddy len nazýva webhosting na svojej stránke.

Obaja majú tiež hosting virtuálneho súkromného servera a vyhradené možnosti hostenia.

Službu cloudhosting však ponúka iba spoločnosť Bluehost, zatiaľ čo služba GoDaddy je jediná, ktorá ponúka službu „Business Hosting“ – nezabudnite však, že je to práve skrátený hosting VPS..

Ako vidíte, majú celkovo rovnaké ceny. GoDaddy má tendenciu ponúkať nižšie počiatočné ceny, ale Bluehost niekedy počíta s nižšími konečnými cenami za najvýhodnejšie možnosti. GoDaddy má častejšie štyri, nie tri úrovne, ale nie som si istý, na čom záleží.

Ešte jedna vec: Bluehost vám takmer vždy ponúka 30-dňovú skúšobnú verziu pre každý produkt. Ak sa vám nepáči, čo ste dostali – aj keď je to dedikovaný server – môžete svoje peniaze po vyskúšaní získať späť.

Naopak, GoDaddy vám poskytuje iba bezplatnú skúšobnú verziu pre svojho tvorcu webových stránok. Len tvorca webových stránok.

Aj keď môže GoDaddy niekedy ponúknuť marginálne nižšiu cenu, Bluehost ponúka bezplatnú skúšobnú verziu – a to je omnoho cennejšie vzhľadom na to, že ceny na začiatku nie sú také odlišné..

3. Porovnanie funkcií

Ak si prečítate poslednú časť, možno ste si mysleli sami, „to je skvelé, ale aký je kontext cien?“

Koniec koncov, čo získavate za tieto ceny?

Ako viete, článok s podrobnosťami o každej funkcii každého cenového plánu by bol nekonečne dlhý (alebo blízky).

Preto sa väčšinou zameriavam na zdieľaný hosting – najobľúbenejšie možnosti, pretože práve na to sa s najväčšou pravdepodobnosťou pozriete.

Úplný zoznam funkcií GoDaddy si môžete pozrieť tu a úplný zoznam Bluehost tu.

Prvé hore: Bluehost. Ak získate základný účet za 2,95 dolárov mesačne, máte povolený jeden web. Naopak, Plus, Choice Plus a Prime majú neobmedzené stránky. Získate tiež 50 GB úložného priestoru SSD pre základné a nemerané úložisko SSD pre verzie Plus a vyššie.funkcie Bluehost

Šírka pásma je nemeraná (príjemné, že nehovorí neobmedzene) pre všetky úrovne, ale získate iba 5 zaparkovaných domén a 25 poddomén pre základné, ako aj iba 100 MB úložného priestoru na e-mailový účet s maximálnym povoleným 5 účtov (všetky z toho sú pre posledné dve úrovne neobmedzené).

V prípade balíka GoDaddy’s Economy za 2,99 dolárov mesačne získate podobne jeden web, ale dvakrát toľko úložného priestoru a nemeranú šírku pásma. Pri plánoch typu Deluxe smerom nahor (pamätajte, že Deluxe je 4,99 dolárov v porovnaní s 5,95 dolárov za balík Plus) získate neobmedzené webové stránky a neobmedzené úložisko.
Vlastnosti Godaddy

Rovnako ako v základnom pláne spoločnosti Bluehost, ekonomický plán GoDaddy umožňuje 25 subdomén.

Všetko hore má neobmedzené subdomény. GoDaddy a Bluehost nakoniec zahŕňajú bezplatný názov domény spolu s nákupom.

Zatiaľ to vyzerá, že GoDaddy vyhrá bitku o funkcie, správne?

Koniec koncov, je to trochu lacnejšie ¬ a dokonca aj jeho najlacnejšia možnosť má dvakrát toľko miesta na disku ako Bluehost’s… pričom všetko ostatné je rovnaké.

Nakoniec, zatiaľ čo Bluehost aj GoDaddy vám poskytujú e-mailové účty so svojimi hostingovými balíčkami, Bluehost ponúka iba 100 MB úložného priestoru na jeden účet pre základné a 5 e-mailových účtov – celkovo 500 MB.

GoDaddy ponúka 5 GB pre ekonomiku, trpaslíka Bluehosta.

To znamená, že 5 GB GoDaddy pokračuje vo všetkých úrovniach, zatiaľ čo Bluehost umožňuje neobmedzený ukladací priestor, ak aktualizujete, a GoDaddy poskytuje iba jednu bezplatnú poštovú schránku.

Áno, priznávam, že napriek mojim osobným preferenciám pre Bluehosta GoDaddy spočiatku znie konkurencieschopnejšie.

Je tu však ešte niečo, čo by ste mali zvážiť: Bluehost vám ponúka bezplatný certifikát SSL od základného plánu hore.

GoDaddy obsahuje iba certifikát SSL pre svoj konečný plán.
Godaddy SSL

Certifikát SSL je to, čo zaisťuje, aby sa vaši návštevníci – skutočne vaši zákazníci – cítili bezpečne na vašich stránkach.

Bez certifikátu SSL nie je koniec sveta, pokiaľ si myslíte, že nebudete chcieť na svojom webe uskutočniť nejaké transakcie..

Ak na svojich stránkach niečo predávate, radšej by ste nejakým spôsobom získali certifikát SSL.

A Bluehost veľmi ľahko získa jeden tým, že ho zahrnie do balíka 2,95 dolárov mesačne.

GoDaddy poskytuje za 7,99 dolárov mesačne, čo je dvojnásobok ceny – a to je jedna z najdôležitejších funkcií, ktoré môžete získať.

Celkovo si myslím, že GoDaddy vyzerá lepšie z hľadiska funkcií, aspoň na papieri a za lacnejšie účty.

SSL certifikát zahrnutý v Bluehostingu je však pozoruhodný príspevok a cenový rozdiel medzi nimi nie je taký významný.

Nechám GoDaddy skĺznuť s týmto, ale stále čítam, pretože sa tu uvažuje o dosť viac!

4. Porovnanie zákazníckej podpory

Spoľahlivá podpora zákazníkov je nevyhnutná pre každého poskytovateľa hostingu, ale najmä pre týchto dvoch poskytovateľov hostingu.

Keďže sú také veľké, musia znášať bremeno podpory oveľa väčšej základne zákazníkov ako iné platformy. Tak ako sa stohujú?

Rovnako ako u väčšiny hostingových služieb je pre zákazníka k dispozícii pomerne málo zdrojov.

Po prvé, existujú dokumentácie na mieste a vzdelávacie zdroje.

Po druhé, existujú zástupcovia určené na pomoc zákazníkom pri konkrétnych problémoch alebo na pridávanie ľudského dojmu.

Prvý typ sa zvyčajne skladá z vedomostnej základne, často kladených otázok, videí s postupmi atď. Posledne menovaný sa zvyčajne skladá z podpory telefónu, e-mailu a živého chatu.

Bluehost robí svoju zákaznícku podporu veľmi explicitnou.

V dolnej časti každej stránky je malé menu s hlavnými zdrojmi webu: podpora dostáva svoju vlastnú sekciu s rýchlymi odkazmi na stránky chatu, lístkov, databázy znalostí a stavu systémov..

Lístky / systém lístkov je v podstate e-mailová podpora: zdá sa dosť jednoduchý a dostatočne robustný.

Ich linka technickej podpory nie je okamžite zrejmá v závislosti od stránky, na ktorej sa práve nachádzate, ale jednu majú. Na tejto stránke sú uvedené rôzne telefónne čísla pre rôzne kategórie otázok.

A nakoniec, ich vedomostná základňa – ktorú nazývajú Centrum pomoci – je prístupná a komplexná.

Zistil som, že live rozhovor spoločnosti Bluehost je celkovo responzívny. Poznámka: Časy v ľavom dolnom rohu sú pár sekúnd od poslednej správy v rozhovore.
BlueHost chat 1

Zástupca sa „zapojil“ do rozhovoru v priebehu niekoľkých sekúnd od jeho začatia.
BlueHost chat 2

Cítim sa celkom presvedčený, že pôvodná odpoveď bola vložená do kópie. Keď som svoju otázku znova opakoval, do niekoľkých minút som dostal odpoveď.
Bluehost chat 3

Celkovo vzaté, 2-3 minúty je sotva zlá doba čakania – a je to zvlášť pekné, pretože som sa pripojil / -a k chatu bez použitia účtu, ale ako bežný návštevník webovej stránky..

GoDaddy má viac či menej rovnakú sadu zdrojov ako Bluehost.

V hornej časti domovskej stránky je veľmi prístupné číslo na telefonickú podporu a tiež je ľahké nájsť stránku s nápovedou (známa tiež ako ich vedomostná základňa)..

Pokiaľ viem, od toho, ako sa hádam, je centrum pomoci GoDaddy na rovnakej úrovni ako Bluehost; Jediným dôvodom, prečo by ste radšej jeden pred druhým boli preferencie osobného vkusu.

Funkcia live chatu GoDaddy je však prezentovaná nepravdivo; Aj keď sa vedľa čísla podpory 24/7 zobrazuje tlačidlo „chatovať teraz“, nezdá sa byť použiteľné.

Keď som naň klikol, jednoducho mi povedal, aby som zavolal na číslo technickej podpory. Nepodarilo sa mi získať prístup k žiadnemu živému chatu.
chatka s bohom 1

No, prihlásil som sa, aby som to otestoval pomocou môjho osobného účtu na webe, a zistil som … rovnaký výsledok.

Nezabúdajte, že zariadenie GoDaddy má určité hodiny na používanie živého chatu (áno, má telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale nie 24 hodín denne, 7 dní v týždni), ale to bolo v rámci týchto hodín..
Godaddy chat 2

Možno je niečo v mojom prehliadači … ale pochybujem o tom, pretože to nikdy predtým nebol problém a často hovorím s ľuďmi na živom čete.

Dúfam preto, že to nie je kontroverzné, ak poskytnem Bluehost viac kreditu za podporu chatu.

Celkovo majú obe stránky slušnú zákaznícku podporu. Ale ak budem úprimný, podpora GoDaddy sa bude cítiť menej solídna a skôr základného, ​​holého minima.

Zdá sa, že Bluehost je oveľa aktívnejší pri podpore svojej zákazníckej základne. Navyše, Bluehost má jednoznačne lepšiu podporu chatu.

5. Jednoduché použitie

Jednoduché použitie je nevyhnutné, a to najmä pre najväčších poskytovateľov hostingu: sú takí veľkí, pretože lákajú obrovské množstvo ľudí..

Svojím spôsobom vám už tento spôsob dáva odpoveď: obaja sa ľahko používajú služby. Úprimne povedané, nemám čo povedať viac.

Keď sa služba ľahko používa a má vynikajúce používateľské skúsenosti, jednoducho sa toho veľa nedá povedať – ľahkosť použitia je niečo, o čom naozaj komentujete, ak sa niečo pokazí.

Jediné nedostatky sú tie, ktoré sú nevyhnutné: hosting môže byť komplikovaný, pretože existuje veľa vecí, o ktoré sa musíte postarať.

Existuje skutočný hostiteľský proces, ktorý sa potom postará o doménové mená, ako aj o vytvorenie samotnej webovej stránky atď. Atď.

Spoločnosti Bluehost a GoDaddy to však uľahčujú tak, ako to môže byť; prinajmenšom sa to na žiadnej inej platforme nezlepšilo.

GoDaddy cPanel:

Godaddy cPanel

BlueHost cPanel:

hosting hostiteľa cPanel
Bluehost cPanel 2

Nezabudnite, že obe tieto platformy majú vo svojich znalostných databázach príručky, časté otázky a príručky s návodom.

K väčšine týchto materiálov je možné pristupovať bez účtu, takže ak naozaj chcete získať cit pre faktor jednoduchosti použitia služieb bez registrácie, môžete si prezrieť centrá pomoci.

Celkovo nepočítam žiadne pozoruhodné rozdiely medzi ľahkosťou použitia pre GoDaddy alebo Bluehost.

6. Bezpečnosť a spoľahlivosť

Teraz hovorme o bezpečnosti a spoľahlivosti. Toto je jedna z najdôležitejších vecí, na ktorú sa treba zamerať pri poskytovaní hostiteľských služieb: môžu chrániť vašu prítomnosť online?

Dobrou správou je, že hlavní poskytovatelia, ako Bluehost a GoDaddy, sú dostatočne dobre zavedení do tej miery, že ste pravdepodobne celkovo v bezpečí..

Nikdy však nemôžeme byť príliš opatrní a je nevyhnutná spoľahlivá prevádzka webových stránok. Keď sa to povedalo, poďme sa ponoriť!

Zálohovanie je veľmi dôležitá funkcia na hosťovanie služieb. Ak sa, Bože, nedaj, niečo stane a tvoje stránky padnú, nechceš prísť o prácu alebo dôležité zmeny.

Bluehost automaticky vytvára zálohy každý deň, týždeň a mesiac vo vašom účte. Môžete si byť istí, že obnovenie účtu nebude príliš náročnou úlohou.

Bluehost má tiež prístupnú stránku, ktorá informuje o aktualizáciách o výpadkoch servera. To je skvelé, ak vám záleží na transparentnosti (mali by ste).

Spomínajú tiež nástroj, ktorý chráni weby na zdieľaných serveroch (ktoré by inak mohli byť rizikovejšie ako servery VPS alebo dedikované servery).

K bezpečnosti tiež patria voliteľné doplnky, ako napríklad: uzamknutie stránok, nástroje na ochranu osobných údajov domény a jedinečné adresy IP.

Keď som sa na ich stránkach pokúsil pozrieť na ďalšie bezpečnostné podrobnosti, nemohol som ich nájsť. To nie je to isté ako Bluehost, ktorý nemá dobré bezpečnostné protokoly, ale nedostatok oficiálnych informácií je sklamaním.

GoDaddy, na druhej strane, má prístupnú stránku len o bezpečnosti webu.

Bohužiaľ, ide skôr o informačnú / inštruktážnu príručku pre zákazníkov než o spoľahlivú dokumentáciu o ich vlastnej bezpečnosti.

Zatiaľ čo obaja poskytovatelia nedokážu ľahko sprístupniť a sprístupniť stránky dokumentujúce svoje bezpečnostné protokoly, stále sa môžeme pozrieť na dostupnosť.

Uptime je dosť zatraceně dôležité – koniec koncov, chcete, aby bol váš web čo najviac vyťažený.

Zistili sme, že za posledné dva mesiace mala GoDaddy lepšiu dostupnosť.
Godaddy Uptime

Porovnajte to s percentami Bluehost.
história dostupnosti služby Bluehost

Našťastie, v predchádzajúcich dvoch mesiacoch mala spoločnosť Bluehost 100% dostupnosť.

Bohužiaľ, v prvých mesiacoch roka došlo k určitým sklamaniam.

Skúšobné miesto bolo odstavené na 9 minút v septembri a 1 minútu v októbri, ako aj na 6 minút v januári.

Celkovo to nie je koniec sveta, ale Bluehost môže robiť lepšie.

Nemyslím si však, že aj GoDaddy je v tomto ohľade výrazne lepší; ako sme už diskutovali, GoDaddy CloudSites nevyužíva.

CloudSites v podstate zobrazuje kópiu vašich stránok, ktorá bola uložená do cloudu v prípade zlyhania servera.

Ak hardvér zlyhá, prichádza cloud, aby vás zachránil – niečo, čo GoDaddy neponúka, a niečo, čo nie je reprezentované týmito skóre dostupnosti.

V každom prípade môžete pokračovať v sledovaní prevádzkyschopnosti našich testovacích stránok s webmi GoDaddy a Bluehost.

Celkovo poviem, že Bluehost vyhral za Cloudsites, ale nie je ďaleko pred GoDaddy žiadnou metrikou.

Bluehost vs GoDaddy: Verdikt

Aký je teda rozsudok??

Zhrnutie: Bluehost má o niečo drahšie lacné plány ako GoDaddy, ale rozdiely majú tendenciu vyrovnať sa alebo prejsť na drahšie alebo prémiové možnosti..

Pokiaľ ide o funkcie, sú to rovnaké. GoDaddy však celkovo ponúka viac funkcií pre svoj najlacnejší plán alebo väčšie množstvo rovnakých prvkov (napr. Úložný priestor).

Dôležitými výnimkami sú veci, ako sú SSL certifikáty a CloudSites, ktoré Bluehost ponúka konkurenčne (GoDaddy ich ani nenabízí)..

Znalostné bázy obidvoch spoločností sú rovnako komplexné. Bluehost však má výrazne lepšiu podporu vo forme live chatu.

Bluehost aj GoDaddy sa používajú rovnako ľahko; v tomto bode je to skutočne len otázka osobnej preferencie.

Pokiaľ ide o bezpečnosť a spoľahlivosť, GoDaddy by sa mohol tešiť nad Bluehostom.

Bluehost celkovo má solídne výpadky, ale v našich rekordoch bolo niekoľko mesiacov s 2 alebo viac minútovými prestojmi – na ktoré sa príliš nepozeráme.

Celkovo by som odporučil GoDaddy pre tých, ktorí majú o hostovaní menej vážne.

Pre ľudí, ktorí majú väčší záujem vstúpiť do hostingu, ktorí nemajú statný hosting alebo obchodné potreby, alebo ktorí chcú iba malý blog alebo webovú stránku – môže byť lepšou voľbou GoDaddy..

Celkovo je to lacnejšie a ponúka viac peňazí za babku.

Avšak pre tých, ktorí sú vážnejší, ale stále chcú ušetriť peniaze, si myslím, že Bluehost je dobrá voľba.

Nemusí to byť vždy také lacné ako GoDaddy, ale ponúka väčšinu rovnakých funkcií za cenu stále nízku v porovnaní s inými spoločnosťami, ako aj niektoré skutočne dôležité funkcie, ako sú SSL certifikáty a CloudSites..

Je to zmiešaná taška!

Nakoniec premýšľajte o tom, aké sú vaše potreby hostingu.

Ak viete, čo potrebujete a čo chcete robiť online, budete v poriadku.

Súvisiace príspevky:
 1. Bluehost vs HostGator – Prečo je BlueHost lepší
 2. SiteGround Vs Bluehost: Čo je najlepší, rýchly a spoľahlivý hosting?
 3. HostGator Vs GoDaddy: Porovnanie na základe rýchlosti, ceny & podpora
 4. BlueHost Vs GreenGeeks – VÍŤAZ na základe mojich skúseností
 5. DreamHost Vs BlueHost Porovnanie – FAKTY založené na mojej skúsenosti
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map