Chcete propagovať svoj blog? 151 osvedčených spôsobov

Chcete propagovať svoj blog? 151 osvedčených spôsobov

Chcete propagovať svoj blog? 151 osvedčených spôsobov

Ako prinútiť ľudí, aby čítali váš blog? Ako získať návštevnosť svojho blogu? Ako získať svoj blog ľuďom, ktorí ho chcú vidieť?

To sú otázky, ktoré sa pýtajú všetci, ktorí riadia alebo uvádzajú na trh blog. A je ľahké sa odradiť – už je tam toľko blogov!

Našťastie je absolútne možné propagovať váš blog s cieľom zvýšiť návštevnosť alebo čitateľov alebo zákazníkov. Nižšie uvádzam 151 vyskúšaných spôsobov propagácie vášho blogu.

Pokrývajú najrôznejšie metódy a miesta konania. Niektoré sú veľké, iné malé. Nemusíte robiť všetky z nich – určite sa oplatí sa pozrieť.

Začnime!

Contents

1. Zdieľajte svoj obsah na mnohých sociálnych sieťach

Možno sa vám nepáči Facebook. Možno používate Instagram alebo Twitter. Predpokladajme, že ste sa nikdy neprihlásili na LinkedIn.

Hádaj čo?

Príliš zlé.

Dobre, trochu preháňam, ale všeobecne: je dobré šíriť váš obsah do mnohých sociálnych sietí..

Dôvod je jednoduchý: vydávate dobrý obsah. Tento obsah by sa mal vidieť a zdieľať v maximálnej možnej miere.

Čím viac miest zdieľate, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa váš obsah bude zobrazovať, baviť a zdieľať s ostatnými.

2. Zdieľajte blogové príspevky na sociálnych médiách hneď po ich uverejnení

Je to veľmi ľahké – veľa platforiem má možnosť súčasne uverejňovať príspevok na svojom blogu a umiestňovať ho na sociálne médiá..

Robí to niekoľko vecí:

Po prvé, umožňuje ľuďom vidieť váš príspevok hneď po jeho uverejnení. duh.

Po druhé, ak získate odkaz, príspevok, zdieľanie a komentáre k odkazu na príspevok alebo príspevok, váš príspevok bude vyzerať dôveryhodnejší.

Vďaka tomu je pravdepodobnejšie, že získate ešte viac internetových bodov. Je to najpriamejší spôsob propagácie vášho blogu na zvýšenie návštevnosti.

3. Zdieľajte nielen jeden príspevok, ale viacnásobne v jednom prípade!

Aby sme boli spravodliví, každý chápe pojem zdieľania jedného vydaného kusu.

Existuje však aj iný spôsob zdieľania obsahu na sociálnych sieťach a je to trochu osviežujúcejšie:

V podstate zoskupte svoj obsah. Usporiadajte kolekciu príspevkov, ktorú chcete – pravdepodobne prostredníctvom značky, kategórie alebo značky.

Potom zdieľajte celú zbierku príspevkov jediným odkazom! To vám umožní zasiahnuť širšie témy a osloviť tak širšiu škálu záujmov.

4. Na zdieľanie príspevkov použite optimálny čas uverejnenia.

Keď som bol na strednej škole, trval by som na tom, aby moji priatelia mali optimálny čas na uverejňovanie príspevkov, a preto moje profilové fotografie dostali toľko rád. Smiali sa.

O niekoľko rokov neskôr, a kto sa teraz smeje? Je jednoducho pravda, že niekedy sú lepšie príspevky na uverejňovanie a zdieľanie obsahu ako iné.

Nezabúdajte, že časy sa medzi sociálnymi sieťami líšia. Môže to znieť komplikovane, ale našťastie je ľahké ho preskúmať!

Zdieľajte svoj obsah na mnohých sociálnych sieťach

5. Na publikovanie blogových príspevkov použite optimálny čas uverejnenia.

Prevádzkujete samozrejme blog – a v závislosti od ekosystému, v ktorom blog žije (napríklad WordPress), pravdepodobne budete chcieť zabezpečiť, aby bol príspevok uverejnený v správny čas..

Toto je viac divoká karta – môžeme zhruba intuitívne, keď ľudia používajú Instagram alebo Facebook, najmä ak ich používame.

Musíte však premýšľať o tom, kedy vaši čitatelia a kedy ľudia vo vašej blogosfére venujú čas prečítaniu blogu.

6. Používajte optimálne dni účtovania.

Ako vidíte, toto beriem vážne. Nie, nie je to preto, že by som mal trpkosti o svoje skúsenosti na strednej škole.

Bod je tak ako tak.

Samozrejme, ak sú na propagáciu vášho blogu niekedy lepšie, potom sú aj niektoré dni. A opäť musíte zohľadniť svoje vlastné znalosti publika.

Chystá sa vaše cieľové publikum v práci na blogovom príspevku? Dobre, vyzerá to, že pracovné dni budú v poriadku.

Alebo je možné, že váš blog sa týka len liečebných kocovín – možno by bolo dobré uverejniť príspevok cez víkend!

7. Zmiente sa o ovplyvňovačoch vo vašich príspevkoch.

Pozrite, pravdepodobne už poznáte nejaké ovplyvňujúce prvky, ak blogujete.

Koniec koncov, pravdepodobne robíte výskum vo svojom odbore … takže ste určite narazili na niektoré mená, ktoré v ňom majú vplyv.

Keď vo svojich príspevkoch spomeniete ovplyvňovateľov, prejavíte tým povedomie o danej téme. Vy preukážete pokoru – pripisujete si, kde je to potrebné.

A čo je najdôležitejšie, ľudia s väčšou pravdepodobnosťou nájdu a budú sa držať vašich príspevkov, keď spomínate relevantné ovplyvňujúce faktory.

8. Povedzte ovplyvňujúcim o tom, ako ste ich spomenuli.

Môžete však vylepšiť to, aby ovplyvňovateľ pôsobil ešte lepšie. Stačí sa len spojiť s ovplyvňujúcimi osobami, ktoré spomínate.

Koniec koncov, pokiaľ to neurobíte hroznou prácou, najhoršie, čo môžu urobiť, je nereagovať. A oslovenie si nemusí vyžadovať veľa času ani energie.

Na druhej strane, vplyvný pracovník by mohol byť potešený a zdieľať váš obsah so svojím publikom – to je VEĽKÉ víťazstvo.

Pretože to nie je len potvrdenie vášho obsahu, je to skvelý spôsob, ako zvýšiť návštevnosť vášho blogu.

9. Použite skupiny Facebook.

Viem, viem – vy a 2 miliardy ľudí už chápete koncept vysielania na Facebook.

O čom však hovorím, je uverejnenie v skupine Facebook. Skupina Facebook bude zameraná na konkrétnu tému alebo problém a je to skvelé miesto na nájdenie ľudí s podobnými záujmami.

… Ľudia s podobnými záujmami, ktorí chcú hovoriť o týchto záujmoch a chcú o nich počuť viac.

Navyše existuje nespočetné množstvo skupín na Facebooku a radšej veríte, že existuje mnoho rôznych skupín pre rovnaké miesta. Takže nielenže bude pravdepodobne existovať skupina Facebook pre vaše miesto, pravdepodobne bude viac ako jedna.

Ale buďte opatrní: niektoré skupiny môžu mať pravidlá týkajúce sa vlastnej propagácie a ak je to relevantné, propagácia vášho blogu nemusí byť prijatá vrúco.

10. Používajte fóra!

Ešte raz musíte mať na pamäti samotné fórum – niektoré nemusia byť prístupné odkazom na vaše stránky.

To znamená, že ich bude veľa. Kľúčom je byť ĽUDSKÝ. (Viac o tom neskôr). Udržujte svoju prítomnosť na fóre predovšetkým so všetkým. Prispievajte.

Pretože príslušné fórum je skvelým miestom pre zodpovedanie otázok pomocou blogových príspevkov.

Boli by ste prekvapení: ak budete užitočný vy a váš blog, môžete získať návštevnosť svojho blogu a dokonca si vytvoriť verné sledovanie.

11. Použite Quoraov informačný kanál na nájdenie populárnych a naliehavých otázok

Ak to neviete, Quora je v podstate stránka s otázkami a odpoveďami – ako napríklad Yahoo! Odpovede, ale viac populárne.

Prístup k informačnému kanálu spoločnosti Quora vám umožní zobraziť niektoré z najpopulárnejších otázok v relevantnej téme. Môžete vidieť, o čo sa vaše cieľové publikum najviac zaujíma alebo o čo zaujíma.

A potom? Na otázku môžete odpovedať priamo v službe Quora A pomocou prieskumu spoločnosti Quora sa môžete venovať témam vo svojich budúcich blogových príspevkoch!

12. Nájdite a používajte čiastkové certifikáty, ktoré sú súčasťou vašej niky.

To je v podstate v rovnakom duchu ako posledné dva spôsoby propagácie vášho blogu. Reddit je ale iný. A užitočné. Verte mi, Reddit je pre blogerov veľmi užitočná stránka.

Reddit je v podstate obrovská sieť zameraná na zdieľanie obsahu. Niektoré z nich boli samozrejme originálne, mnohé z nich boli repostované alebo s nimi spojené. V ekosystéme Reddit existujú stovky „podväzkov“ – v zásade komunity a fóra venované určitým témam..

Vyzerá to, že existuje subreddit za všetko. Niektoré sú veľké, iné malé a môže sa vyskytnúť aj viac ako jedna, ktorá sa prekrýva so zameraním vášho blogu.

Existuje však veľká šanca, že budú užitočné aspoň pri výskume: nájdete naliehavé otázky, populárne nápady a hodnotíte postoje a záujmy..

subreddits

13. Pripnite príspevky na vrchol profilov sociálnych médií

Je to jednoduché: ľudia sa často stretávajú s profilmi sociálnych médií vo vašom blogu. Keď tak urobia, môžu alebo nemusia trvať veľa času, aby sledovali vašu stránku.

Stačí len pridať svoj najnovší príspevok alebo svoj najlepší príspevok do hornej časti svojho profilu, takže je to PRVÁ vec, ktorú niekto uvidí, keď navštívi vašu stránku..

Môžete to urobiť na viacerých sociálnych sieťach, ale tu je to na Twitteri:

profily sociálnych médií

14. Použite značky hashtag.

Och, myslíte si, že hashtagy sú vtip?

Iste, na nich sa dá ľahko pobaviť, ale sú užitočné. Nie sú to len na Twitteri, ale sú užitočné aj na Instagrame a Facebooku.

Nie je to len to, že veľa ľudí nájde obsah pomocou značiek hashtag – je to tak, že existuje také množstvo značiek hashtag, že môžete nájsť konkrétneho, ktorý vynikne.

Možno, že každý používa # wanderlust … ale musí byť nejaký menej populárny, ale podobný hashtag, ktorý môžete hrať tým, že propagujete svoj blog..

15. Pomocou určitých nástrojov zistite, ktoré značky hashtag sú najlepšie.

Choďte do toho a vyskúšajte svoju vlastnú kreativitu, samozrejme … ale bude to bolieť, aby som bol o týchto veciach presný?

Pretože niektoré značky hashtag budú príliš populárne a bude ľahké ich pochovať (pozri vyššie uvedený príklad #wanderlust).

Iní môžu byť príliš nepopulárni a neprivedú na váš príspevok dostatočný počet ľudí, a teda ani na váš blog.

Pomocou nástrojov ako What the Trend, Hashtags.org alebo Twitonomy však môžete zistiť, aké hashtagy sú trendy, na ktoré je dobré sa zamerať, a niektoré dokonca majú aj analytiku vyhľadávania..

16. Tweet často

Tu je vec: Twitter sa zásadne líši od ostatných sietí sociálnych médií.

Iste, existuje veľa prekrývaní. Ale vo všeobecnosti je Tweet v poriadku, než veľa uverejniť na Facebooku alebo Instagrame.

Nechápte ma zle: mali by ste často uverejňovať príspevky vo všetkých svojich sieťach. Ale často na Twitteri znamená viac ako desaťkrát denne.

Ako prinútiť ľudí, aby čítali váš blog? Hovorte o tom veľa!

17.… Nemajú však presne ten istý rozvrh vysielaní pre ostatné siete sociálnych médií.

Tento druh sa vracia k optimálnym časom účtovania a optimálnym dňom účtovania, o ktorých som hovoril.

Nezabúdajte, že môžete mať rôzne publikum v rôznych sieťach a že ľudia v rôznych sieťach budú:

Očakávajte určitú frekvenciu príspevkov a tieto siete budú využívať v rôznom čase.

18. Podobne, keď sa niektorým príspevkom nedarí … znížte svoje straty.

Znie to drsne, pretože niekedy je to – bežným problémom, ktorý vidím v kampaniach v sociálnych médiách, je, že ľudia nevedia, kedy znížiť svoje straty.

Je to jednoduché – ak sa vám príspevky nedarí, môžete skúsiť uverejniť príspevok trochu v poriadku. V určitom okamihu však budete musieť čeliť realite a zmeniť veci.

Pretože ak ľudia na vaše príspevky nereagujú dobre … uverejnenie ďalších tých istých vecí pravdepodobne spôsobí viac škody ako úžitku.

Ak chcete vedieť, ako uvádzať na trh svoj blog, môže byť negatívna spätná väzba a zlé výsledky obrovskou lekciou, z ktorej sa dá poučiť.

19. Zdieľajte svoje nové príspevky viackrát.

Áno, viem – protichodné hádky!

Majte na pamäti, že toto všetko je skutočne od prípadu k prípadu. To znamená, že keď píšete nový príspevok, dajte mu najlepší záber, aký môžete. A to znamená zdieľať ho viackrát.

Iste, zmeňte znenie, keď zdieľate príspevok, robte, čo si myslíte, že je najlepšie – ale neobmedzte sa na jednu akciu.

Nové príspevky sa môžu cítiť zraniteľné a môžu vás zaujímať, ako získať návštevnosť vášho blogu. Opätovné zdieľanie nie je očarujúce, ale efektívne.

20. Znovu propagujte starší obsah, ktorý sa darí dobre.

Na svoje nové príspevky nemôžete obmedzovať veci – keď máte staršie dobré výsledky, pokračujte v ich používaní. Nezabudnite, že je to z nejakého dôvodu populárne.

Koniec koncov, možno budete mať nových sledovateľov a nových divákov, ktorí ešte nevideli vaše staršie veci.

Ako teda prinútiť ľudí, aby čítali váš blog? Znovu propagujte svoje staršie veci, ktoré sa darí dobre alebo sú všeobecne dobré.

Tu je príklad: toto bolo tweetnuté 24. júna 2019.

… Ale skutočný článok? Bolo napísané pred 6 mesiacmi.

21. Vo svojich tweetoch používajte vizuálne prvky a buďte opatrní, koľko znakov používate.

Je to jednoduché, ľudia. Twitter nie je zvyčajne miestom pre dlhé príspevky. Je pravda, že niektorí ľudia majú „vlákna“ – napr. Reťazec sladkostí, ktoré vytvárajú dlhšiu myšlienku.

Z veľkej časti je však obmedzený počet znakov na Twitteri z nejakého dôvodu.

Takže – udržujte ich krátke a používajte vizuálne prvky. Dostaňte sa k veci, pripojte svoje publikum a používajte vizuály: ostatným bude ZJEDNODUCHÉ, keď budú ostatní sledovať obsah..

22. Vložte odkazy čoskoro na tweety

Je to užitočné z podobných dôvodov ako v predchádzajúcom: ide o to, aby boli vaše tweety užitočné a dobrí kandidáti na opätovné prihlásenie.

Existuje niekoľko predbežných dôkazov, prostredníctvom analýz od Dan Zarrelly, že tweety s odkazmi, tie s odkazmi vloženými čoskoro mali najviac prekliknutí.

* Poznámka: jeho hlavná analýza nie je momentálne k dispozícii, takže som prepojil ďalšiu analýzu, v ktorej diskutuje o dôležitosti experimentovania s umiestnením odkazu..

Je to tvrdá veda? Nie. Ale určite je to niečo.

23. Použite karty Twitter

Karty Twitter sú v podstate spôsob, ako pridať médiá k Tweety, takže to nie je iba obyčajný text.

Toto je príklad karty Twitter:

používať Twitter karty

Dokonca aj táto karta Twitter vyzerá celkom jednoducho, ale získate predstavu. Ak Twitter často používate, určite ste ich videli.

Stručne povedané, karty Twitter spôsobujú, že vaše Tweety vyzerajú oveľa zaujímavejšie. Preto je väčšia pravdepodobnosť, že dostanú správy a väčšiu pravdepodobnosť získania návštevnosti vášho blogu.

24. Vyzývajte čitateľov, aby zdieľali obsah (z dobrého dôvodu).

Určitá časť publika už pravdepodobne bude zdieľať vaše príspevky. Niektorým, ktorí by inak boli nejednoznační, pokiaľ ide o zdieľanie príspevkov iných, by však mohlo dôjsť k prevráteniu dobrých výziev na akciu.

Inými slovami, požiadajte svojich čitateľov a sledovateľov, aby zdieľali z dobrého dôvodu, a to nielen preto, že sa im to páči.

Napríklad:

„Súhlasíte s tým, že (vložte sem konglomerát) ohľadne výpadkov serverov? Ak áno, zdieľajte tento príspevok a všetky ďalšie, ktoré vidíte, že svietia svetlo (konglomerátne) problémy s transparentnosťou! “

25. Podiel pomocou emócie (samozrejme taktne).

Skvelý spôsob, ako propagovať svoj blog? Použite emócie. Ľudia zdieľajú veci, ktoré spôsobujú emócie.

Heck, celá koncepcia sociálnej siete má napodobňovať vzťahy a sociálne siete v reálnom živote. Je zrejmé, že emócie sú dôležité.

Nejde iba o bežné vedomosti alebo o neoficiálne dôkazy. Tento jav bol dokumentovaný – predovšetkým pre blogerov a obchodníkov – skupinou New York Times Customer Insight Group.

Áno, emócie sú dôležitou súčasťou zdieľania. Len upozornenie: pre dobro buďte taktní. Nerozdeľujte žiadne príspevky o mŕtvych šteniatkach (pokiaľ nie ste blogerom pre práva zvierat).

26. Stanovte si denné / týždenné ciele pre rast kontaktov so sociálnymi médiami a ich sledovanie.

Môže to znieť príliš jednoducho, ale môže to byť zlatá rada.

Pretože chladná tvrdá pravda je, že pre väčšinu z nás nebudeme explodovať jeden deň zo stovky stúpencov na pár stotisíc.

Dokonca aj tí, ktorí sa stanú vírusovými, mali často v zákulisí veľa tvrdej a dôslednej práce.

A predsa je veľmi dôležité mať nasledovníkov. Podelia sa o vaše príspevky, povedia svojim priateľom a celkovo zvýšia vašu prítomnosť na internete.

Preto si stanovte konzistentné ciele pre rozšírenie svojej online sociálnej siete. Môže byť malý alebo veľký, ale kľúčom je konzistentnosť.

Napríklad: „Tento mesiac na Instagrame získam každý týždeň 50 nových sledovateľov.“

27. Vyčistite / upravte údaje otvoreného grafu.

Ak ste o tom ešte nepočuli, pravdepodobne to znie komplikovane a technicky. To naozaj nie je.

Vyčistenie údajov otvoreného grafu znamená iba optimalizáciu príspevkov pre zdieľanie na sociálnych sieťach. Zámerom je v podstate upraviť vaše meta popisy, tituly a výňatky – čo je celkom ľahké.

Váš SEO je super populárny doplnok WordPress (s bezplatnými a platenými funkciami), ktorý umožňuje upravovať tieto položky:

Ale takmer každý editor SEO vám umožní upravovať tento druh vecí. V skutočnosti to nie je tak zložité a potrebné nástroje na propagáciu blogu.

28. Zahrňte odkazy na vaše blogové príspevky do profilov sociálnych médií.

Pamätáte si, keď som povedal, aby sa určité príspevky pripájali na vrchol vašich profilov sociálnych médií? Keď ľudia nájdu váš profil, prvá vec, ktorú uvidia, je príspevok, ktorý zdieľate?

Tu je rovnaká myšlienka v práci – ale namiesto pripnutia príspevku v službe Tweet alebo Facebook jednoducho vložte odkaz priamo do svojho skutočného popisu profilu..

Niektorí ľudia aktualizujú svoje profily odkazmi na svoje najnovšie príspevky. Iní iba odkazujú na svoje stránky:

Čokoľvek pláva na vašej lodi!

29. Hosťujte a / alebo sa zúčastňujte na chate Twitter, aby ste sa podelili o svoje vedomosti (a odporučili blogové príspevky!)

Skôr v tomto zozname ste si možno všimli niekoľko bežných tém: po prvé, Twitter je zásadne odlišná sociálna sieť, ktorá je lepšie vybavená pre obsah s vyššou gramážou..

Po druhé, tweety by mali byť užitočné a inšpirovať k opätovnému prihláseniu.

A skvelý spôsob, ako byť užitočný, je prispieť k diskusiám na Twitteri alebo ich dokonca usporiadať. Môže to byť prostredníctvom priamych správ (súkromných) alebo v ideálnom prípade prostredníctvom verejných vlákien na Twitteri.

zúčastňujte sa na chate Twitter

A kedy je to vhodné? Navrhnite blogový príspevok, ktorý ste napísali a ktorý sa týka otázky osoby.

30. Urobte to isté, ale na čiastkových účtoch a fórach!

Je to jedna vec, nájsť vo vašom okolí subreddit (pozri # 12), a celkom iná vec, aby ste sa ho zúčastnili. Toto je vec Reddit, ktorá ju oddeľuje od väčšiny ostatných sociálnych sietí:

Na iných populárnych platformách uverejňuje a zdieľa väčšinu ľudí, ktorých poznáte. V Reddit je väčšina používateľov VAST „číhajú“ – pozerá, ale nezúčastňuje sa.

Toto je bežný jav na internete a nazýva sa pravidlo 1%.

Reddit je obzvlášť silným príkladom pravidla 1%, takže to znamená, že keď prispievate k diskusiám Reddit alebo hostíte diskusie, v tomto subreddite vážne formujete obsah.

Pretože čiastkové kredity a fóra sú najvhodnejšie pre podrobnejšie diskusie o špecializovaných témach, je ABSOLÚTNE jedno z najlepších miest, kde môžete zažiariť svojou odbornosťou..

31. Ak k tomu dôjde, zvážte začatie subredditu na tému alebo výklenok.

Je to naozaj iba predĺženie predchádzajúcej myšlienky, ale pre niektorých ľudí to môže byť dosť intenzívny. Túto radu nebudete často počuť – som presvedčený, že je to jeden z najviac prehliadaných a málo využívaných spôsobov propagácie vášho obsahu..

Subreddit môže začať ktokoľvek s účtom Reddit, ktorý je aktívny dlhšie ako mesiac. Je to úplne zadarmo.

Subreddity sú založené na téme – nemajú fungovať napríklad ako stránky Facebooku. Ako uvádzať na trh svoj blog na stránkach Reddit, nie je jednoznačné, takže veľa blogerov to jednoducho nerobí.

Ak však urobíte čiastočné informácie o zameraní svojho blogu, môžete 1) vážne prispieť ku konverzácii, 2) získať okamžitý prehľad o konverzácii, 3) získať dobrú povesť.

32. Ak sa skutočne cítite sebaisto, zvážte spustenie čiastkového certifikátu pre svoj blog.

Viem, že som práve povedal, že subreddity by nemali fungovať ako stránky Facebooku. Ale niekedy, keď je osobnosť internetu dostatočne populárna, vytvoria si pre svojich fanúšikov subreddit, aby mohli uverejňovať príspevky a diskutovať o nich..

Tieto čiastkové kredity sa používajú aj na propagáciu, ale dobre sa hodia k organickým diskusiám zo strany komunity.

Väčšina čiastkových kreditov vytvorených z propagačných dôvodov sú od umelcov, spolu hráčov a rozprávateľov príbehov. Ale pozrite sa na to:

zvážte začatie subredditu

Toto je subreddit založený na blogu chlapa. Je to trochu výklenok, ale má vyhradenú komunitu. Diskutujú nielen o príspevkoch blogu, ale o všetkom, čo súvisí s touto oblasťou.

A jeho blog sa stal výrazne populárnejším, pretože subreddit má vynikajúcu povesť pre zaujímavú diskusiu.

33. Nezabudnite na Instagram.

Instagram je nesmierne populárna sociálna sieť, ktorú blogeri nepoužívajú na propagáciu takmer rovnako často ako iné sociálne siete (zo zrejmých dôvodov)..

Ide o to, že vizuálny obsah sa veľmi ľahko konzumuje, a ak máte zdroje, Instagram by mohol byť skvelým spôsobom, ako uľahčiť prezeranie obsahu..

Tu je stránka Instagramu Neila Patela:

Vidíš? Má odkaz na svoj blog, krátky a ľahko stráviteľný bio. Vďaka jeho príspevkom si budete chcieť prečítať viac.

34. Na LinkedIn sa skúste zamerať na budovanie zručností a podnikanie.

Pravdepodobne dôjde k prekrývaniu vašich príspevkov v rôznych sociálnych sieťach, ale na LinkedIn by ste sa mali stále starať o kultúru LinkedIn.

To znamená, že je najlepšie sa zamerať na veci, ktoré zaujímajú odborníkov, a na hodnotu, ktorú im môže váš blog priniesť.

Napríklad zverejňovanie vašich príbehov o obchodnom úspechu, prípadových štúdií a vecí týkajúcich sa zručností v oblasti budovania bude na LinkedIn lepšie. Ľudia na LinkedIn budú zvyčajne menej odolní propagácii vášho blogu, aby sa zvýšila návštevnosť.

35. Na Pintereste používajte dlhšie popisy.

Pinterest je bežne používaný blogermi, ale možno neviete, ako na tomto blogu umiestniť svoj blog.

Myslite na Pinterest ako na nejaký prekrývajúci sa s vyhľadávačom. Podobne ako vyhľadávací nástroj bude mať v popisoch kľúčové slová, ktoré pomôžu ľuďom nájsť vaše špendlíky.

To znamená, že písanie dlhších popisov vám dáva viac príležitostí na použitie kľúčových slov bez toho, aby sa na ne spamovalo alebo aby nevyzerali bezdotykovo.

Existuje tiež obmedzený dôkaz, že opisy s viac ako 300 znakmi získavajú najviac opakovaní, ale berte to so zrnkom soli.

36. Použite skupinové dosky Pinterest.

Skupinové tabule spoločnosti Pinterest fungujú podobne ako skupiny na iných sociálnych sieťach: ide o komunitu založenú na určitej téme.

Tým sa rozširuje počet ľudí, ktorí uvidia váš obsah a vaše príspevky.

Najmä preto, že keď niekto „sleduje všetky“ rady ľudí, skončí tiež po rade, do ktorého prispejete!

37. Použite propagované Tweety.

Ľudia vidia propagované Tweety stále, vždy, keď v skutočnosti používajú Twitter. Sponzorované a propagované príspevky sú bežné na každej hlavnej sociálnej sieti.

Nemalo by byť preto prekvapujúce, že to odporúčam – rád by som však zdôraznil ďalšiu výhodu propagovaných tweetov:

Tweety sú krátke. Ľudia môžu ignorovať sponzorovaný príspevok na Facebooku, ale propagovaný Tweet sa ľahšie zapája, a to aj na prvý pohľad.

38. Platte za propagáciu na Facebooku.

Existujú dva hlavné spôsoby, ako to urobiť: môžete zaplatiť za reklamu, ktorá vyniká viac ako reklama, a príspevok s vylepšeným príspevkom je príspevok, ktorý platíte … podpora publika.

Technicky sú to obe reklamy, ale reklamy na Facebooku sú prispôsobiteľnejšie a zreteľnejšie ako reklamy. Zvýšené príspevky sa zobrazujú v časových osách používateľov spolu s inými pravidelnými príspevkami.

Viac o tomto rozlíšení si môžete prečítať tu.

Ľudia to robia, pretože to funguje – Facebook vám poskytuje prístup k veľkému počtu ľudí, takže pomocou reklám a vylepšených príspevkov môžete ľahšie osloviť správne publikum / demografickú skupinu..

39. Použite obsah sponzorovaný LinkedIn.

Znovu premýšľajte o platení inzercie na Facebooku: získate prístup k veľkému počtu ľudí, ktorých potom môžete zúžiť na konkrétne cieľové publikum, na ktoré chcete inzerovať.

Ale opäť, ľudia na LinkedIn pravdepodobne budú viac vnímať určité typy obsahu, o ktorých už pravdepodobne píšete.

Najprv by som však odporučil zistiť, ktoré z vašich príspevkov na LinkedIn urobili najlepšie organicky najlepšie, a potom ich sponzorovať.

40. Použite skupiny LinkedIn.

Je to dosť podobné vytváraniu alebo účasti na diskusných fórach skupín Facebook a Pinterest.

spojené skupiny

Rozdiel je, samozrejme, v tom, že vaša sociálna sieť LinkedIn je pravdepodobne trochu odlišná od vášho publika na Facebooku, Pinterestu alebo Twitteru, a ako som už povedala, pravdepodobne očakávam obchodné a profesionálne príspevky..

V skutočnosti to znamená, že skupiny LinkedIn budú zvyčajne vhodnejším miestom na propagáciu blogu ako skupiny na iných sociálnych sieťach.

41. A samozrejme, Reddit reklamy.

Ale k tomu musím povedať:

pozor.

Reddit je trochu odlišný od vyššie uvedených stránok – ľudia očakávajú reklamy a propagovaný obsah na Facebooku, Twitteri atď.

Redditéri sú na druhej strane zvyknutí na reklamy, ale … silne sa im nepáči. S inzerovaným a propagovaným obsahom je preto potrebné zaobchádzať opatrne, najmä ak zistíte, že Reddit je dobrým miestom pre váš blog a značku..

To znamená, že si môžete buď kúpiť adspace na Reddit, alebo môžete zaplatiť za propagáciu príspevkov. Buď môže fungovať.

Reddit je trochu iný

42. Ďakujem čitateľom za zdieľanie!

Po prvé, už ste vďační, že niekto zdieľal váš obsah, takže je to dobrý dôvod, aby sa im poďakoval.

Po druhé, je dobré ľudí povzbudiť, aby podporovali váš blog, a dokonca by ich mohli v budúcnosti ešte viac nakláňať..

Po tretie, je to dobrý spôsob, ako odporučiť ďalšie príspevky, o ktorých si myslíte, že by sa im mohli páčiť. Napríklad: „Ďakujem tonu za zdieľanie! Ak sa vám tento príspevok páčil, mohol by sa vám tiež páčiť tento príspevok: ___. “

43. Vo všeobecnosti prispievajte k agregovaným webom a komunitám s hlasovacím právom.

Ak potrebujete obnovovací modul, súhrnné webové stránky obsahujú informácie z mnohých rôznych zdrojov týkajúcich sa určitých tém. Používatelia často používajú tlačidlá na hlasovanie nahor a nadol, aby umožnili používateľom hodnotiť odoslaný obsah.

Áno, vrátane Reddit. O Reddite som už hovoril dosť ďaleko, ale nie je to jediný agregovaný web alebo komunita s hlasovacím právom..

Tu je niekoľko ďalších príkladov agregovaných webov a komunít propagujúcich komunity:

StumbleUpon, BizSugar, produkt Hunt, hackerské správy, Triberr, Inbound.org.

Ak je to relevantné, môžete svoj blog propagovať, aby ste zvýšili návštevnosť a zistili, ako komunita reaguje.

44. Zamerajte sa na praktickosť a užitočnosť vašich zdieľaných príspevkov.

Ak som to dostatočne zdôraznil, dovoľte mi to objasniť:

Keď zdieľate svoje príspevky na sociálnych médiách, urobte z nich UŽITOČNÉ.

Pretože jedným z najlepších spôsobov ocenenia je priniesť hmatateľnú hodnotu do života ľudí. Váš blog, pretože máte odborné znalosti a inteligenciu. Zdieľajte to s ľuďmi.

Je to dôležité najmä pri zdieľaní príspevkov, pretože chcete, aby ľudia znova podávali správy a zdieľali ich.

45. Tlačidlá zdieľania sociálnych médií umiestnite na popredné miesta.

Toto sú tlačidlá, ktoré umožňujú čitateľom zdieľať určité príspevky na rôznych platformách sociálnych médií.

Je to jedna z najbežnejších odpovedí na otázku, ako uvádzať na trh svoj blog.

Tu je príklad toho, ako vyzerajú na našich stránkach (vľavo):

umiestnite tlačidlá zdieľania sociálnych médií na popredné miesta

Všimnite si, ako umiestnime tlačidlá blízko hornej časti stránky, blízko obrázka hlavičky príspevku.

Tlačidlá zdieľania sociálnych médií zasiahli dvoch vtákov jedným kameňom: umožňujú ľuďom zvýšiť prítomnosť na sociálnych sieťach a zvýšiť návštevnosť vášho blogu!

46. ​​Pomocou Sumo zdvojnásobte tlačidlá zdieľania.

Sumo je doplnok pre aplikáciu / WordPress, ktorý vám v zásade poskytuje intenzívnejší spôsob pridávania tlačidiel na zdieľanie sociálnych médií.

Stručne povedané: pridá tlačidlá zdieľania na začiatok článku, na ľavú stranu a tiež na samý koniec.

Toto je ukážková stránka, aby ste ju mohli vidieť v akcii.

47. Zdieľajte s ľuďmi, ktorí už zdieľali váš obsah.

Znie to intuitívne? Dobre, pretože to funguje.

Ľudia, ktorí už zdieľali váš obsah, s väčšou pravdepodobnosťou ho opäť zdieľajú. A ak môžete dosiahnuť, aby niektorí z tých istých ľudí neustále zdieľali váš obsah? Ešte lepšie!

Hlavnou myšlienkou je venovať osobitnú pozornosť ľuďom online, ktorí vám pomáhajú a podporujú váš obsah.

48. Zdieľajte s ľuďmi, ktorí zdieľajú podobný obsah.

Je to podobné ako pri predchádzajúcom spôsobe propagácie vášho blogu, ale z vašej strany to môže vyžadovať trochu viac úsilia.

Koniec koncov, je trochu menej pravdepodobné, že budú zdieľať váš obsah v porovnaní s ľuďmi, ktorí už zdieľali váš obsah.

Dôležitou súčasťou je samozrejme to, že títo ľudia sú už zdvorilí a ak sa im obsah páči, je pravdepodobnejšie, že ho šíria ako priemerný človek..

Preto je potrebné ich zdieľať!

49. Zdieľajte s ľuďmi, ktorí píšu podobný obsah.

Trochu sa to prekrýva s kontaktovaním ovplyvňovateľov, ale je to trochu iné.

Pretože čelíme faktom – nie každý, kto píše o určitej téme, má vplyv. Viac naopak.

Avšak mnoho ďalších blogerov túži rásť s ostatnými, namiesto toho, aby čisto súťažili. Niektorí ľudia s najväčšou pravdepodobnosťou zdieľajú váš obsah, sú tí, ktorí píšu podobný obsah.

50. Na fórach odpovedajte na otázky pomocou svojich blogových príspevkov.

Je to podobné ako usporiadanie vlákien na Twitteri a účasť na fórach a subredditoch. Okrem toho je to jasnejšie:

Nájdite otázku alebo tému, pre ktorú máte blogový príspevok. Uistite sa, že je to celkom relevantné, inak budete pravdepodobne odpísaný, pretože niekto má záujem iba o vlastnú propagáciu.

Kultúra fóra sa medzi fórami líši, ale na konci dňa, ak skutočne prispievate, nebude vždy zlé propagovať váš blog..

51. Použite stránky so sociálnymi záložkami.

Môže to byť pre vás nové: weby so sociálnymi záložkami sa vzájomne prekrývajú so súhrnnými webmi, líšia sa však v tom, že stránky so sociálnymi záložkami sa zameriavajú viac na čisto webové odkazy. Agregované weby v praxi často zahŕňajú preposielanie obrázkov a samotné nahranie obsahu.

Niektoré webové stránky so sociálnymi záložkami vám navyše umožňujú požiadať o prezentáciu vášho blogu na týchto stránkach. Znamená to, že keď sa ľudia snažia objaviť príspevky a obsah, môžu nájsť obsah vášho blogu!

Keď sa teda pýtate, ako preniknúť do svojho blogu, stránky so sociálnymi záložkami sú logickou odpoveďou, pretože celý model smeruje k smerovaniu ľudí na iné stránky..

V súčasnosti sú Digg, Flipboard, StumbleUpon a AllTop dobré na odoslanie vášho blogu!

52. Používajte stránky s recipročným zdieľaním.

Stránky na vzájomné zdieľanie vám umožňujú získavať kredity (alebo nejakú verziu bodov) za zdieľanie obsahu iných ľudí. Potom môžete pomocou svojich kreditov uverejniť svoj obsah – a ostatní ho zdieľajú, aby získali viac kreditov sami.

V súčasnosti sú Triberr a Vírusový obsah špičkovými webmi na vzájomné zdieľanie a dobrými možnosťami.

Varovanie: neočakávajte, že sa jedná o ľahkú dopravu zadarmo. Stále by ste sa mali zúčastňovať, zacieľovať na výklenok a prispievať!

53. Majte e-mailovú kampaň / použite e-mailový marketing.

Toto je vlastne väčší tip – je to trochu ako hovoriť „zdieľať na sociálnych médiách“.

E-mailové marketingové kampane sú však jednou z najväčších odpovedí na otázku, ako uvádzať na trh svoj blog.

Čo znamená, že existuje veľa menších tipov a trikov pre e-mailovú propagáciu, ktoré budú nasledovať tento.

Zatiaľ však uvádzam niekoľko kľúčových bodov:

E-mail používa takmer každý – drvivá väčšina používateľov internetu má e-mail, dokonca viac ako sociálne médiá.

Nebudete spamovať, ale nebudete tiež najlepším priateľom písajúcim osobné listy. Pravdepodobne máte s danou osobou nejakú interakciu – ako v prípade, dostali ste jej e-mail z nejakého dôvodu.

Samozrejme, musím povedať viac! Tu sú špecifiká:

54. Zostavte svoj zoznam e-mailov.

Toto je hlavný bod. Znie to jasne, ale môže to byť jedna z náročnejších častí – a sú tu určité základy, ktoré by sa mali dodržiavať.

Nebudete vytvárať svoj zoznam e-mailov, pretože ste nabourali milióny ľudí na Facebook účty. Ste skutočná osoba, ktorá bude dostávať e-maily ľudí s ich povolením.

Stručne povedané: nemôžete mať e-mailovú kampaň bez spoľahlivého zoznamu ľudí, ktorým sa má poslať e-mail.

Sumo (uvedené vyššie) obsahuje softvér na vytváranie zoznamov e-mailov. Rovnako tak OptinMonster, LeadPages, Unbounce, Neustály kontakt, ActiveCampaign a mnoho ďalších.

55. Majte čo ponúknuť výmenou za e-mailovú adresu (aka, hlavný magnet).

Do určitej miery môžete ľudí prinútiť, aby vám dali e-mailovú adresu, pretože súhlasia s tým, čo váš vokál alebo inak od vás chcú počuť..

Takže na najzákladnejšej úrovni ponúkate svoj blog. Stále však môžete robiť lepšie ako to, pretože to nebude stačiť pre veľa ľudí.

Odporúčam vám, aby ste tu boli kreatívni a čo najlepšie využívali svoje znalosti publika a potenciálnych kontaktov.

Niektoré osvedčené a osvedčené spôsoby ako ponúkať niečo výmenou za e-maily: online flipbooky, elektronické knihy, biele knihy, ďalší pôvodný výskum a podávanie správ, odkazy na bezplatné stiahnutia a zoznamy aktualizácií sú celkom dobré.!

Existujú aj informačné vestníky … ale o tom vám poviem neskôr!

Keď budú vaše hlavné magnety fungovať, pritiahnete ľudí do svojho zoznamu e-mailov a odtiaľ budete mať pravidelné publikum na propagáciu svojho obsahu!

56. Pošlite tieto e-maily v správnom čase.

Optimálny čas uverejnenia sa netýka iba sociálnych médií. Môže sa zdať ťažšie vedieť, kedy je najlepší čas odosielania e-mailov, pretože e-mail je na niektorých sociálnych sieťach nejasnejší ako určité publikum..

Máte však šťastie: MailChimp má vlastne funkciu s názvom Optimalizácia času odoslania, ktorá sa zameriava presne na to.

Aj keď by ste na používanie tejto funkcie mali čo najlepšie využiť službu MailChimp, údaje sa medzi jednotlivými osobami a kampaňami líšia … existuje určitý solídny výskum od okamihu, keď funkcia MailChimp túto funkciu využila..

Krátka verzia: pracovné dni majú tendenciu pracovať najlepšie, s miernymi vrcholmi v utorok a vo štvrtok, zvyčajne ráno (medzi 7 a 10:00).

57. Odosielajte e-maily pri zavádzaní nových príspevkov.

Ide v podstate o e-mailovú kampaň, ktorá sa týka zdieľania príspevku na sociálnych médiách hneď po jeho uverejnení.

E-mail však niekedy môže byť účinnejší, pretože smeruje priamo do doručenej pošty.

Ak máte v zozname e-mailov skutočných čitateľov, máte spravodlivú šancu získať názory na svoj príspevok hneď od netopiera.

Keď sa teda pýtate, ako preniknúť do svojho blogu, nezabudnite, že e-maily upozorňujúce na nové príspevky sa z nejakého dôvodu veľmi používajú.

58. E-mailové informačné bulletiny.

Ako som už spomínal, informačné bulletiny môžu byť dobrým spôsobom, ako motivovať ľudí, aby vám dali e-mail.

Sú však tiež len všeobecne dobrými vecami, ktoré sa majú vysielať, aby boli ľudia predplatení a lojálni.

Navyše nemusíte robiť tak veľa práce navyše – svoj existujúci obsah môžete prehodiť z minulého alebo dvoch týždňov, plus akékoľvek staršie príspevky, o ktorých si myslíte, že by mohli byť relevantné / zaujímavé.

59. Vyskúšajte e-maily s jednoduchým textom.

Ako sa dá očakávať, nie je to stopercentne dokázaná pravda, ale zistil som, že o tom stále existujú dobré dôkazy, a zhodujem sa s podozreniami, ktoré som zadržal na chvíľu.

Spočiatku sa môže zdať, že e-mailové správy vo formáte obyčajného textu nie sú dobrým spôsobom, ako propagovať svoj blog na zvýšenie návštevnosti.

Ak sa nad tým zamyslíte, má to zmysel: pravdepodobne očakávate a dokonca si užívate vizuálne stimulujúce veci na sociálnych sieťach.

Ale vo vašej e-mailovej schránke ste pravdepodobne frustrovaní spamovými e-mailami plnými grafiky a veľkých písiem. Obyčajné textové e-mailové správy sú zvyčajne to, čo dostanete od svojich priateľov, rodiny a spolupracovníkov – inými slovami „skutoční“ ľudia..

HubSpot k tomu vydal správu: e-maily s jednoduchým textom opakovane vykazovali vyššiu mieru prekliknutia a otvorenú mieru, aj keď ľudia majú tendenciu tvrdiť, že uprednostňujú e-maily s jednoduchým textom..

60. Používajte softvér na automatizovaný e-mailový marketing!

Predtým, keď som hovoril o vytvorení zoznamu e-mailov, som spomenul niektoré softvérové ​​názvy. Veľa softvéru na vytváranie zoznamov vám tiež umožňuje automatizovať e-mailové kampane.

V súčasnosti to skoro každý robí a spustenie e-mailovej kampane, ktorá nie je automatizovaná, by bolo obrovské náklady a čas..

Softvér sa pohybuje v zložitosti a funkciách, ale podstata má tendenciu byť rovnaká – upravujte svoje e-maily, spravujte svoje zoznamy, čas, kedy sa rozošlú atď..

Niektoré dobré príklady softvéru pre automatizovaný e-mailový marketing sú: Neustály kontakt, Zoho kampane, SendinBlue, Hubspot, kampaň, Pardot, Infusionsoft, Mailchimp, ActiveCampaign..

61. Povoliť sociálne podiely v e-mailoch.

Toto je v podstate rovnaká koncepcia ako mať tlačidlá zdieľania vo vašich príspevkoch.

Ako ste očakávali, je to o niečo účinnejšie, pretože v zásade dávate možnosť zdieľania osobe priamo, a nie čakáte, kým navštívi vaše stránky..

Je to tiež jeden z NAJLEPŠÍCH spôsobov, ako rýchlo zapojiť svoj príspevok na sociálne médiá.

62. Zahrňte do svojho e-mailového podpisu odkazy na svoj blog alebo na určité príspevky.

Pomocou určitého softvéru môžete prispôsobiť e-mail spôsobom, ktorý by ste neočakávali, vrátane podpisu.

Jedným z jedinečných spôsobov propagácie vášho blogu na zvýšenie návštevnosti je vložiť odkaz na váš najnovší príspevok priamo vo vašom podpise.

Pretože to vyniká, je to dobrý spôsob, ako prinútiť ľudí, aby si všimli niečo, čo by inak mohli zaľadniť! Takéto niečo osviežujúce je dobrý spôsob, ako vyriešiť otázku, ako prinútiť ľudí, aby si prečítali váš blog.

63. Znovu odošlite e-maily … pomocou slov, ktoré fungovali pre e-maily, ktoré sa najviac prečítali.

Znie to jednoducho, ale je ľahké zanedbať. Pomocou softvéru na e-mailový marketing získate informácie o tom, ktoré e-maily boli otvorené a ako boli s nimi kontakty v kontakte.

Zvyčajne nájdete niektoré trendy, ktoré sa objavujú, a znenie niektorých e-mailov bude pravdepodobne lepšie ako iné. Napríklad v tele určitého e-mailu môžete používať omnoho viac humoru a možno ste si ho prečítali viac ako čokoľvek iné, čo ste napísali..

Vezmite si to, čo najlepšie fungovalo na najlepšie prijaté e-maily, a upravte svoje ostatné e-maily tak, aby sa do nich lepšie zmestili – a potom znova odošlite!

64. Testovacie e-maily A / B.

Ak chcete znova odoslať e-maily, ako je opísané vyššie, nechcete sa spoliehať iba na pokus a omyl, aby ste zistili, čo sa najviac otvorí..

Našťastie môžete vykonať testovanie A / B: vytvoriť dva rôzne e-maily a zistiť, čo sa s nimi stane. Môžete otestovať hlavný text, je však tiež dobré vyskúšať predmetové riadky.

Príklad: V predmete e-mailu A sa uvádza „Veľké chyby pri výbere webhostingu“ a v e-maile B sa uvádza „5 chýb, ktoré moji klienti prekonali pri výbere webhostingu.“ E-maily B môžu mať vyššiu mieru otvorenia – skvelý prehľad.

Niekedy to urobíte manuálne, ale softvér to často uľahčí.

Toto je jednoducho najúčinnejší spôsob, ako zistiť, čo najlepšie funguje vo vašich e-mailoch.

65. Vytvorte podskupiny vo svojich zoznamoch e-mailov.

Je to dôležité najmä preto, že sa váš e-mailový zoznam zväčšuje a rozširujete čitateľstvo, je to však dôležité pre celú škálu e-mailových zoznamov..

Na konci dňa samotný zoznam e-mailov nedokáže zachytiť veľa rozmanitosti vašich kontaktov. Zvyčajne budú existovať podskupiny vášho publika, ktoré sa zaujímajú o konkrétne aspekty toho, o čom píšete.

Podskupiny môžete vytvoriť akýmkoľvek spôsobom – podľa úrovne záujmu, podľa témy záujmu (ak je známa), podľa demografického hľadiska atď..

To vám umožní presnejšie zacieliť e-mailové kampane!

66. Získajte vynikajúce informácie o zaokrúhlených e-mailoch.

Toto je trochu odlišné od bežných vecí týkajúcich sa e-mailovej kampane, o ktorých som doteraz hovoril.

Ak s tým nie ste oboznámení, je to celkom jednoduché: predstavte si všetky tie články, ktoré ste videli, ktoré ste videli. Význam, zbierka najlepších článkov alebo blogov na určitú tému v jednom blogovom príspevku alebo článku.

Ľudia to robia aj prostredníctvom e-mailu – a do toho sa dostanú aj viac oddaní čitatelia.

Nie je ich ťažké nájsť, stačí ich vyhľadať:

dostať sa na hromadné e-maily

67. Vystupujte na okrúhlych príspevkoch / článkoch.

Už viete, čo sú články o zaokrúhlení nahor, ale možno ste nenapadlo, že sa o nich budete niekedy zaujímať.

Ak ste už oboznámení s danou sférou, môžete obísť obľúbené blogy, ktoré zverejňujú príspevky vo vašom odvetví.

Ak nie, môžete ich vyhľadávať presne podľa toho, ako hľadáte informácie o zaokrúhlení e-mailov. Zadajte toto:

„Intitle: roundup“ + priemysel alebo kľúčové slovo tu.

Napríklad:

68. Nastavte informačný kanál RSS (ak ho nemáte) a zdieľajte ho so svojím publikom.

Kanály RSS znejú starou školou, sú však stále veľmi populárne. Najdôležitejšie publikum na čítanie blogov môže najmä naďalej používať informačné kanály RSS na nájdenie obsahu, ktorý sa im páči.

Ak používate WordPress, pre svoje príspevky už máte vstavaný informačný kanál RSS. Adresa URL bude podobná:

http: // (webová stránka tu) .com / blog / feed

Ak nemáte WordPress, môžete si ho ľahko nastaviť pomocou spoločnosti Google. Keď už máte nastavený informačný kanál RSS, pošlite ho e-mailom a na sociálne médiá!

69. Požiadajte svojich partnerov a / alebo pridružené spoločnosti o zdieľanie vašich vecí.

Za predpokladu, že máte partnerov alebo pridružené spoločnosti: máte ich, pretože vám môžu pomôcť rozšíriť vaše publikum.

Takže ich používajte! Okrem získania rady vám môžu mnohí pomôcť propagovať váš blog.

Bežným príkladom by bola pridružená spoločnosť, ktorá zahrnie jeden z vašich príspevkov do ich spravodajcu, alebo len niečo také jednoduché, ako je zdieľanie v sociálnych médiách..

70. Napíšte príspevok hosťa!

Nebuď príliš podozrivý: príspevky pre hostí môžu byť SUPER účinným spôsobom, ako osloviť nových ľudí a vytvoriť si zoznam e-mailov, účastníkov sociálnych médií atď..

Ľudia, ktorí už čítajú tento druhý blog, môžu mať väčšiu kontrolu v tom, aby skontrolovali váš blog, pretože stránky, ktorým dôverujú, predstavovali váš príspevok hosťa – dobrý spôsob, ako prinútiť ľudí, aby si prečítali váš blog..

A okrem toho, že vám umožníme osloviť nové publikum, môžete si vybudovať dôveryhodnosť a nové vzťahy so všetkými druhmi blogov vo svojej sfére..

71. Heck, organizuj kampaň hosťa!

V závislosti od toho, koľko originálneho prehľadu, prieskumu alebo prehľadu máte k určitej téme, môžete spustiť rozšírenú kampaň uverejňovania príspevkov.

Rozdeľte svoje postrehy alebo zistenia na menšie súčasti a potom z nich urobte hosťova príspevok pre rozšírenú prehliadku hosť-príspevok.

Rovnaká koncepcia ako predtým, ale vo svojom výskume tiež zdôrazňujete povesť!

72. Vyskúšajte spolu-marketing!

Známy tiež ako krížový marketing. V takom prípade spolupracujú dva marketingové tímy / profesionáli z rôznych organizácií na určitom obsahu.

Skutočná spolupráca, ako je táto, vás môže ľahko vystaviť novým čitateľom. Niektorí budú mať väčšiu tendenciu čítať, pozrite sa na svoj blog, ak spolupracoval s ich obľúbeným blogom..

S podobným efektom môžete obchodovať aj s obsahom: ak vy a druhá strana napíšete blogový príspevok jeden pre druhého.

Blogovanie a propagácia blogu nemusia byť hrou s nulovým súčtom!

vyskúšajte spolu-marketing

73. Pomôžte čitateľom poslať e-mailom vaše príspevky do blogu do svojich kruhov.

Táto taktika je prekvapivo málo využívaná. Mnoho ľudí nemá radi uverejňovanie príspevkov na sociálnych médiách – nemusí sa starať o ich zdieľanie so všetkými.

Tí istí ľudia pravdepodobne zdieľajú veci jednotlivo, a to aj prostredníctvom e-mailu.

A odporúčania, ktoré vám poslal priateľ, na osobnej úrovni? S väčšou pravdepodobnosťou ich otvorím, to je isté. Toto je skvelá taktika propagácie blogu.

Dva dobré príklady nástrojov na tento účel by boli WP-Email a Email This Page, čo sú doplnky WordPress, ktoré v zásade pridávajú tlačidlo „zaslať e-mailom“ do vašich príspevkov..

74. Syndikujte svoj obsah.

Syndikácia je skvelá taktika propagácie blogov, pretože nevyžaduje veľa energie, ale môže priniesť vážne výsledky.

Syndikácia v podstate znamená, že sa vaše veci znova zverejnia na iných stránkach. Je to celkom prirodzený a organický spôsob propagácie vášho blogu a je vynikajúci najmä pre novšie blogy, ktoré nemajú veľa príspevkov..

75. Nechajte zamestnancov propagovať vaše príspevky.

To samozrejme predpokladá, že máte zamestnancov, ale to by sa mohlo týkať aj spolupracovníkov. Ak sa váš blog dobre prekrýva s vaším odvetvím, ešte lepšie.

A ak váš blog prevádzkuje váš tím, malo by to byť netreba: samozrejme môžete požiadať svojich členov tímu, aby propagovali príspevky svojim kruhom a priateľom..

76. Nechajú zákazníci odkazovať na váš blog.

Je to spôsob vytvárania odkazov a podobá sa spolu-marketingu alebo požiadaniu pridružených spoločností, aby vám pomohli propagovať vaše veci.

Dobrá vec, o ktorú sa pýtate zákazníka, je, že sa vám už pravdepodobne vaše veci páčili natoľko, aby si od vás niečo kúpili.

Nielenže je to tak veľa stresu, ale to prekvapivo môže urobiť váš vzťah so zákazníkom osobnejším – znie to kontraintuitívne, ale váš zákazník môže oceniť, že je požiadaný o pomoc podniku, ktorý používajú..

77. Pri kontakte s ľuďmi uprednostnite propagátorov.

Hovoril som o ovplyvňovačoch, externých odkazoch a zdrojoch citovania. Toto je dôležitá nuansa: prioritní propagátori znamenajú ľudí, ktorí sú aktívnejší pri šírení obsahu.

Povedzme napríklad, že kontakt A je super aktívny v subreddite r / WordPress, ale nemá veľa zdrojov. Kontakt B je opak: viac zdrojov, ale neaktívne pri uverejňovaní odkazov.

Toto je, samozrejme, prípad od prípadu, ale všeobecným pravidlom je uprednostniť ľudí, ktorí veľa propagujú a šíria obsah iných ľudí..

Jednoducho povedané, ak chcete svoj blog uviesť na trh, získajte pomoc od niekoho, od ktorého sa dá zaručiť, že vám ho pomôže predať na trhu!

78. Rozhovory s vplyvnými blogermi.

Toto je krok vyššie, keď poviete ovplyvňovateľovi, ktorého ste vo svojom príspevku uviedli alebo citovali. Boli by ste prekvapení, koľko vplyvných by bolo veľmi príjemných na pohovor.

Nemusíte sa doslova schádzať v rovnakej miestnosti alebo dokonca telefonovať cez Skype – mohli by ste im doslova poslať e-mailom nejaké otázky.

Vďaka tomu je váš obsah oveľa robustnejší. A čo je lepšie? Ovplyvňovateľ s väčšou pravdepodobnosťou zdieľa váš príspevok so svojimi sledovateľmi, ak sa v príspevku vyskytnú pozoruhodne.

79. Pozvite vplyvných pracovníkov a blogerov, aby prispeli k vášmu blogu

Toto je teda krok nad posledným vyššie uvedeným krokom. Stručne povedané, okrem rozhovoru s ovplyvňovačom môžete požiadať, aby sa viac zapojili a priamo prispeli.

Môžete to urobiť aj s viacerými vplyvnými. Môže sa prekrývať s rozhovorom, ale získanie citátov alebo krátkych kúskov od viacerých ovplyvňujúcich faktorov nielenže robí váš obsah dynamickejším, ale znamená, že bude pravdepodobne zdieľaný s viacerými ľuďmi.

80. Pokúste sa nadviazať skutočné vzťahy s ľuďmi v blogosfére a sociálnych médiách.

Čo som hovoril o propagácii vášho blogu na subreddits a fórach?

Och, áno – buďte opatrní.

Na konci dňa nemôžete byť príliš jednostranní so svojou propagáciou blogu. Ak sa skutočne môžete zúčastniť diskusií a nadviazať vzťahy s ľuďmi online, je pravdepodobnejšie, že váš blog bude dobre prijatý.

81. V tejto poznámke … NEJSOU SPAM.

Áno, dostaneme to: musíte dať svoj blog tam. Pravidelne musíte uverejňovať príspevky na rôznych sociálnych sieťach a fórach atď. Musíte poslať e-mail.

Ak to však prehráte, budete odhlásení ako spam. NESPOUŠŤUJTE ​​doručenú poštu alebo fóra ľudí Majte takt.

Ak si ľudia myslia, že spamujete, okamžite vás odpisujú. A ak vás niekto vidí ako spammer vo verejnej komunite online (napríklad v porovnaní s e-mailom), váš prenos blogov skutočne utrpí.

82. Vo všeobecnosti sa snažte vybudovať lojálne publikum.

Je to nevyhnutná rada, na ktorú sa dá ľahko zabudnúť, ale zasahuje to veľkú otázku, ako prinútiť ľudí, aby si prečítali váš blog. Mnohí z nás sú ovplyvnení myšlienkou náhleho vybuchnutia do popularity.

Ak ste bloger, jednou z vašich najväčších priorít by malo byť vybudovanie publika, ktoré pravidelne číta váš obsah.

A častejšie ako ne, to znamená publikum SMALLER, aspoň na začiatku. Nepodceňujte však základnú skupinu verných čitateľov.
vybudovať verné publikum

83. Hlavná cesta: spolupracovať a zdieľať obsah druhej strany!

Pamätajte, keď som povedal, že by ste mali zdieľať s ľuďmi, ktorí píšu podobný obsah?

Dôvod, prečo to funguje, je ten, že to funguje: spolupráca je pre blogerov dôležitá.

Pretože na konci dňa blogovanie nemusí byť hrou s nulovým súčtom. Pri spolupráci s iným blogom môžete vyhrať oboje.

Ak zdieľate obsah druhej strany, môžete rozšíriť svoje publikum a okrem toho bude mať publikum úžitok z vystavenia inému kvalitnému obsahu.

84. Pracujte na prepojovacej hre: uistite sa, že sa ľudia pripájajú k vášmu blogu!

Znie to zrejmé? Je to dôležité z iného dôvodu.

Zrejmým dôvodom je to, že ak ľudia odkazujú na váš blog, získate väčšiu návštevnosť a viac zobrazení.

Ale tu je ďalší dôvod:

Čím viac odkazov získa váš blog alebo web, tým viac si všimne spoločnosť Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje. Váš blog bude mať väčšiu šancu zostať v hornej časti stránok s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP), ak ste prepojení s.

85. V tejto súvislosti pracujte na obsahu, ktorý je pripravený na šírenie vírusu.

Už skôr som varoval pred pôvabom, keď sa stane vírusovým. To v skutočnosti znamená len to: nedávajte všetku vieru v to, že sa vírus stane na úkor iných dôležitých vecí.

Aj napriek tomu by ste mali svoj blog optimalizovať na zdieľanie vírusov.

A jeden z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť? Buďte NOVINKY.

Sledujte, čo sa deje vo vašom odvetví alebo odbore. Buďte prví, ktorí podajú správu, alebo sa opíšu o najnovšom vývoji.

Z tohto dôvodu je oveľa pravdepodobnejšie, že ľudia budú šíriť váš obsah pri prehľadávaní a zdieľaní správ.

86. Pravidelne zahŕňajú externé odkazy.

Tento je krehký. V prvom rade, ÁNO, je dôležité, aby ste vo svojom blogu odkazovali na iné webové stránky. Z niekoľkých dôvodov:

Po prvé, mali by ste byť súčasťou konverzácie, nie sa vypnúť toho, čo hovoria ostatní.

Po druhé, mali by ste dať kredit, kde je splatný. Chcete, aby ľudia urobili to isté pre vás.

Po tretie, vyhľadávacie nástroje ocenia vaše stránky viac, ak odkazujete na iné stránky.

87. Dajte si pozor na svoje externé odkazy.

Tu je nuansa: dávajte pozor na prepojenie s konkurenciou. Toto nie je tvrdé pravidlo – ako som povedal, mali by ste si pripisovať, kde je to potrebné, a byť pripravený spolupracovať – ​​ale nechcete to preháňať..

To naozaj záleží na vašej situácii, ale bezpečný spôsob vytvárania externých odkazov je odkaz na nekonkurujúcich, ktorí stále pridávajú hodnotu vášmu článku..

Napríklad: je pravdepodobné, že nekonkurujete New York Times. Ak ste, NYT je rovnako tak slávny, že sa vám nepáči, že svojich čitateľov upozorňujete na nový blog – v každom prípade článok NYT môže byť jedným z bezpečných externých odkazov..

Môžete však tiež bezpečne prepojiť štúdie a časopisy, ako aj spravodajské články. Buďte otvorení!

Tu je príklad externého odkazu na nekompetentného:

88. Samozrejme tiež robte interné odkazy!

Externé odkazy nie sú jediné veci, ktoré by ste mali vložiť do svojich blogových príspevkov.

Interné odkazy sú nevyhnutné na propagáciu vášho blogu.

Najprv interné odkazy umožnia čitateľom preklikať sa cez váš blog. To je skvelé.

Po druhé, z hľadiska vyhľadávacieho nástroja:

Interný odkaz spája váš obsah a vaše stránky. Stanovujú tiež hierarchiu stránok, aby spoločnosť Google lepšie pochopila, ktoré stránky by sa mali hodnotiť nad ostatnými a tak ďalej.

Tento článok od Yoast (populárny doplnok SEO) vysvetľuje, ako interné prepojenie pomáha vyhľadávacím nástrojom pochopiť vaše stránky.

89. Do výskumu kľúčových slov.

Výskum kľúčových slov je základom optimalizácie vyhľadávacích nástrojov. Či už platíte za intenzívny softvér SEO alebo používate bezplatný nástroj a vynaliezavosť, mali by ste robiť prieskum kľúčových slov, aby ste získali návštevnosť svojho blogu..

Podstata je jednoduchá: zistiť, aké výrazy používajú ľudia vo vyhľadávačoch. Čím viac budete týmto podmienkam rozumieť, tým lepšie dokážete spravovať svoj obsah.

Tento článok Hubspot má dobrý prehľad o výskume kľúčových slov. A Neil Patel, jeden z najúspešnejších digitálnych marketingových pracovníkov na svete, má zložitejšieho sprievodcu výskumom kľúčových slov.

90. Zacielte na každé kľúčové slovo jedno kľúčové slovo (ak práve začínate).

Ak ste nevykonali veľa výskumov kľúčových slov alebo kampaní s kľúčovými slovami, môže sa to zdať ohromujúce.

Navyše, výskum kľúčových slov a SEO kampaní je vec niekedy, nikdy nemôžete urobiť dosť. Sakra, môže to byť práca na plný úväzok, preto toľko blogov jednoducho ľudí najíma, aby sa sústredili iba na kľúčové slová.

Takže, ak ste menším blogom a máte obmedzený čas a zdroje, najlepšie je začať malým písmom: jednoducho zacieľte na každé kľúčové slovo jedno kľúčové slovo..

Ak si dávate pozor na výber správneho kľúčového slova, môžete získať prekvapujúci nárast v SERP.

91. Optimalizujte príspevky pre kľúčové slová.

Keď poznáte kľúčové slová, optimalizujte svoje príspevky pre tieto kľúčové slová.

Tu je niekoľko príkladov:

Uistite sa, že vaše kľúčové slovo je v meta popise príspevku; použitie v značke názvu stránky; používať ho vo svojom hlavnom nadpise; umiestnenie do celého príspevku; uistite sa, že je to v rámci prvých 100 slov príspevku.

Dajte pozor, aby ste kľúčové slovo nezneužívali – vypnú sa tak vaši čitatelia a spoločnosť Google môže stránku prečítať ako spam.

92. Použite reklamy Google a reklamy Bing.

Určite ste už počuli o službe AdWords (teraz známej ako Reklamy Google), existuje však veľká šanca, že ste ich nepoužili..

Služba Google AdWords v podstate ponúka vám a iným inzerentom cenovú ponuku za kľúčové slová, aby sa zobrazili vo výsledkoch (to isté s reklamami Bing a inými vyhľadávacími nástrojmi)..

Reklamy Google nie sú spoľahlivé, ale ak viete o kľúčových slovách, na ktoré chcete zacieliť, môže to byť efektívne. Ľudia to koniec koncov používajú stále, takže sa niečo deje v poriadku.

používať reklamy Google

93. Kúpiť reklamný priestor v sekciách „súvisiaceho obsahu“ na najvyšších stránkach.

Mnoho blogerov nevie, že to dokážu, ale môže to byť skutočne efektívne.

Jednoducho povedané, najlepšie stránky predávajú reklamný priestor v sekcii „súvisiaci obsah“ svojich článkov. Na zakúpenie priestoru na rôznych stránkach môžete použiť motory odporúčaní ako Outbrain, Taboola alebo Zemanta.

Keďže tieto stránky sú už populárne a prirodzene získavajú veľa návštevnosti a čitateľstva, je to dobrý spôsob, ako využiť rast väčších hráčov..

94. Použite nástroje na webovú analýzu.

Na to existuje veľa softvéru a veľa sa prekrýva. Existuje softvér SEO, ktorý dokáže auditovať vaše stránky, kľúčové slová a stratégie prepojenia.

Niektorí tvorcovia webových stránok majú zabudované aj veci, ktoré vám povedia, odkiaľ prišli vaši návštevníci.

Obvykle sa však oplatí investovať do niečoho, čo vám poskytne podrobnejší pohľad na to, ako sa návštevníci dostali na vaše stránky.

Google Analytics je pravdepodobne najväčším príkladom: informuje o tom, koľko návštevníkov prišlo na váš blog z organického vyhľadávania, koľko z nich prišlo kliknutím na odkaz, koľko prišlo zo sociálnych sietí atď..

95. Používajte nástroje osobitne zamerané na monitorovanie sociálnych médií.

Dôvodom, prečo sa tým získa samostatný záznam, je to, že niektoré programy SEO nemusia vykonávať monitorovanie sociálnych médií a služba Google Analytics s tým tiež nevykonáva skvelú prácu.

Toľko blogerov a spoločností investuje do nástrojov určených na monitorovanie sociálnych médií.

Niektoré dobré príklady: Twitter Analytics, Pinterest Analytics, BuzzSumo, Awario, Keyhole a Mention sa oplatí vyskúšať. Ale v žiadnom prípade nie sú vaše jediné možnosti!

96. Odoslať do vyhľadávacích nástrojov.

Obrovský počet blogerov si myslí, že akonáhle nastavia meta popis, použijú pár kľúčových slov a uverejnia svoj príspevok, Google ich automaticky nájde a niekde ich indexuje..

Google & co sa radi indexujú, ale najskôr je potrebné upozorniť na existenciu vašich stránok.

Odoslanie do vyhľadávacieho nástroja je celkom jednoduché: pomocou doplnku Google XML Sitemap môžete vygenerovať súbor Sitemap, ktorý je užitočný na pomoc vyhľadávačom porozumieť vašim stránkam a novým príspevkom..

Môžete tiež odoslať, keď vytvoríte nové príspevky, tiež pomocou vyššie uvedeného doplnku alebo akýchkoľvek iných, ktoré sú seriózne.

97. Na koniec vašich blogových príspevkov vložte odkazy na súvisiace články / časť „súvisiace články“.

Je to spôsob použitia interných odkazov, ale je to vizuálnejšie a tiež pomáha vášmu blogu vyzerať zaujímavejšie.

Rôzne doplnky vám umožňujú zobraziť niektoré súvisiace príspevky v dolnej časti každého blogového príspevku. Medzi významné príklady patria Súvisiace príspevky, Príspevky súvisiace s Yuzo a Príspevky súvisiace s kontextom.

98. Vo svojich nových príspevkoch odkaz na svoje najlepšie a najobľúbenejšie príspevky.

Toto je dobrý spôsob implementácie vnútorného prepojenia, o ktorom som hovoril už skôr.

Keď vo svojich nových príspevkoch odkazujete na svoje príspevky s najlepším výkonom, 1) dáte čitateľom viac vecí, na ktoré sa môžete pozrieť vo svojom blogu, a 2) vylepšite svoju internú prepojovaciu hru.

Tu je príklad novšieho príspevku, ktorý som vytvoril a ktorý odkazuje na populárny starší príspevok (o spoločnosti Bluehost):

najlepšie a najobľúbenejšie príspevky.

99. Visa versa: aktualizujte svoje najlepšie príspevky tak, aby obsahovali odkazy na vaše nové príspevky.

Toto je inverzia predchádzajúcej, ale rovnaká základná koncepcia funguje, pokiaľ vylepšujete svoju hru interných prepojení..

Namiesto toho, aby ste posilnili svoje už dobre fungujúce príspevky, posilníte práve vytvorené príspevky!

Napríklad: tento článok, ktorý som zverejnil o najlepšom hostení WordPress, je populárny a má 8 mesiacov. Obsahuje však odkazy na novšie a aktualizované príspevky, ktoré som vytvoril.

100. Nezabudnite vyplniť vaše meta popisy atď.

Keď začnete s programom WordPress alebo inými platformami, zobrazí sa výzva na vyplnenie metaznačiek, metaznačiek atď..

Mnoho začiatočníkov ignoruje tieto veci a zameriava sa najskôr na obsah. Je to pochopiteľné, ale chyba: tieto veci sú základným stavebným kameňom toho, ako vaše stránky vyzerajú vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja.

Mnoho populárnych doplnkov vám umožňuje tieto veci upravovať podrobnejšie alebo podrobnejšie. Yoast je populárny doplnok, ktorý vám umožňuje pracovať na meta popisoch zadarmo.

101. Pri uverejňovaní nezmieňajte iba nadpisy, ale nemeňte ani popisy metadát, podkapitoly atď.

Pri zdieľaní znova a znova sa ľahko opakuje. Mnoho ľudí robí zmenu nadpisu príspevku.

To je dobré, ale nemalo by sa to zastaviť. Môžete tiež prepnúť svoj meta popis, podnadpis, citácie a svoje veľké body alebo jedlá s sebou, keď sa chystáte znova na sociálnych sieťach.

102. Použite kontextové okná.

Nezastávajte: kontextové okná sú nepríjemné, ale ľudia ich používajú z nejakého dôvodu.

A to preto, že niekedy môžu pracovať.

Teraz, ako niekto, kto vo všeobecnosti nie je fanúšikom automaticky otváraných okien, by som chcel objasniť, že vaše kontextové okná nemusia byť hrozné. Pre svojich čitateľov môžete nastaviť kontextové okná UŽITOČNÉ. Napríklad:

používať kontextové okná

103. Použite kontextové okná.

Toto je bezpečnejšia alternatíva k automaticky otváraným oknom: automaticky otvárané okná sú v podstate veľmi malé automaticky otvárané okná.

Namiesto zaberania stredu obrazovky čitateľa je veľa priestoru, automaticky otvárané okná malé a zvyčajne v pravom dolnom rohu..

Sú menej rušivé a nevyžiadané, ale slúžia na rovnaký základný účel. A ako som už povedal, mali by ste ich urobiť užitočnými pre svojich návštevníkov, takže sa nemusíte obávať.

104. Presmerovanie / remarketing!

Remarketing, známy aj ako presmerovanie, znamená zobrazovanie reklám ľuďom, ktorí už navštívili vaše stránky.

Je to samozrejme preto, že ľudia, ktorí už navštívili vaše stránky, s väčšou pravdepodobnosťou tak urobia znova a remarketing môže osloviť väčšinu ľudí, ktorí už navštívili vaše stránky..

Samozrejme, opatrné upozornenie: Nenechajte sa pri svojej reklame príliš hanebný alebo nepríjemný. Nechcete odtláčať potenciálnych vracajúcich sa návštevníkov.

105. Namiesto e-mailu používajte oznámenia push prostredníctvom prehliadača.

Jedným zo spôsobov, ako osloviť ľudí, ktorí nemajú záujem pripojiť sa k zoznamu e-mailov, je použitie „webového push“.

Webový tlač je menej rušivý spôsob, ako prinútiť ľudí, aby sa prihlásili na odber nového obsahu: v webovom prehliadači sa po uverejnení nového príspevku zobrazí upozornenie na tlač..

Oznámenia push z webu / prehliadača sú prekvapivo bežné: najväčší príklad má tendenciu byť hlavnými spravodajskými službami. Ale pomocou rôznych softvérových doplnkov alebo doplnkov WordPress si z neho môžete urobiť voľbu aj pre svoj blog!

106. Majte oznámenia push pre mobilné zariadenia

Každý používa telefón. Ak sa pozriete na svoju analýzu, takmer určite zistíte, že veľká časť vašej prevádzky prichádza z mobilných zariadení.

Nechcete zanedbávať propagáciu pre mobilných používateľov, preto je dobré pozrieť sa na oznámenia push.

Pushbullet je jedným z najvýznamnejších príkladov aplikácie, ktorá vám pomôže nastaviť oznámenia push, ale nie je to jediná.!

107. Vyskúšajte rôzne titulky, najmä s testovaním A / B.

Už som hovoril o titulkoch testovania A / B v e-maile: o tom, ktorý z dvoch nadpisov získa najviac otvorení a prekliknutí.

Mali by ste to urobiť aj s nadpismi mimo vašich e-mailových kampaní! Je to najmä dobrý spôsob, ako zistiť, čo funguje na sociálnych médiách najlepšie.

Je tiež dobré vyskúšať VŠEOBECNE svoje skutočné príspevky (nielen v prípade sociálnych médií alebo e-mailovej propagácie)..

Pomocou analýzy sociálnych médií, softvéru SEO alebo všeobecnej analýzy webu môžete zistiť, ktoré titulky získali najviac prekliknutí a čo by sa malo urobiť viac!

108. Vyberte si z niekoľkých hlavných, spoľahlivých typov titulkov.

To je niečo, na čo treba pamätať, keď robíte kopu rôznych titulkov: existuje niekoľko veľmi spoľahlivých typov nadpisov, ktoré je najlepšie použiť ako rámec..

Dobrí ľudia z CoSchedule analyzovali viac ako milión titulkov a našli najbežnejšie typy titulkov v najviac zdieľaných pracovných miestach.

Momentálne: Zoznamy, návody a otázky sú typy nadpisov, ktoré získavajú najväčšiu návštevnosť a vyhľadávania..

Najlepšie by bolo, keby ste sa držali tých osvedčených vzorcov … samozrejme s vlastným pizzazzom!

109. Zahrňte do nadpisov čísla.

Nemám k tomu tvrdé vedecké údaje, ale je to jav, ktorý som si určite vyskúšal a že si to všimlo nespočetné množstvo ďalších blogerov..

Ak do nadpisov a príspevkov do titulkov zahrniete čísla, pravdepodobne prinesiete viac čitateľov.

Používanie čísel povie čitateľom presne, čo získajú – napríklad počet dôvodov alebo riešení.

Môžete Google takmer čokoľvek a vidieť to v akcii (pretože to funguje):

Chápeš čo myslím?

110. V titulkoch používajte emocionálny jazyk.

Toto nie je tvrdá veda, ale stále existuje dosť dôkazov, ktoré ju podporujú. Garrett Moon, zakladateľ CoSchedule, analyzoval viac ako milión titulkov (uvedené vyššie) a zistil, že emotívne príspevky a seriózne príspevky mali vysokú frekvenciu emocionálnych slov.

Ľudia v BuzzSumo urobili podobnú analýzu 100 miliónov titulkov a našli to isté: emócie sú veľmi dôležité pri získavaní kliknutí a získavaní interakcií na sociálnych sieťach.

To tiež dáva intuitívne dokonalý zmysel a je v súlade s tým, čo väčšina z nás prežíva na internete.

Niekoľko príkladov: „___ vás úsmevom“, „___ vás rozplaká“, „___give vám goosebumps“ a tak ďalej.

111. Vytvárajte dlhé formy.

Nemusíte sa obmedzovať len na dlhé príspevky, ale sú užitočné a mali by sa uverejňovať často.

Dáva zmysel, že každý príspevok blogu dáva svoju tému tak, ako je to možné – to hovoríte čo najviac. Poskytuje vám viac príležitostí na použitie cieľových kľúčových slov a čitateľom vyzerá autentickejšie.

Napríklad – mohol som uverejniť príspevok s názvom „15 vyskúšaných a otestovaných spôsobov propagácie vášho blogu.“ Ja som to neurobil.

112. Ak máte krátke kúsky, uistite sa, že sú užitočné.

Opäť platí, že byť užitočným je kľúč. Ak sa chcete vrátiť k predchádzajúcej položke, chcete, aby boli vaše príspevky skutočné a nezdržovali sa.

Samozrejme sú chvíle, kedy je užitočné mať krátke miesto. V tých časoch je najlepšie byť užitočné – znížte množstvo chmýří a dajte publiku, na čo prichádzajú.

113. Majte silný úvod.

Aby som bol brutálne úprimný, väčšina návštevníkov si do vašich príspevkov nečítala ďaleko. Ak chcete vedieť, ako prinútiť ľudí, aby čítali váš blog, musíte vedieť, ako ich presvedčiť, aby odišli.

Toto je v skutočnosti podložené dôkazmi: tento článok zo Slate hovorí o nejakej dôkladnej analýze, ktorá nám hovorí, čo všetci vieme – väčšina ľudí zriedka prečíta celú stránku..

To znamená, že by ste sa mali uistiť, že váš úvod HOOKS čitatelia ihneď. A potom…

114. Uveďte záver ako prvý.

Áno, potom, čo máte dobrý háčik a chytľavé otvorenie alebo anekdota, uistite sa, že čitateľom povedať záver.

Nehovorte im všetko – dajte im dosť na to, aby ste si ich mohli prečítať – ale uistite sa, že môžu okamžite získať hodnotu z vášho príspevku..

Opäť premýšľajte o bridlici – väčšina čitateľov sa nedostane za začiatok. Dajte im teda niečo, na čo sa treba držať.

115. Vloženie infografiky

Skôr som citoval nejakú prácu vykonanú BuzzSumom pri analýze množstva príspevkov. Ich ďalší výskum tiež odhalil tento pohľad:

Infografika je VÁŽNE populárna a patrí medzi najoddeliteľnejšie formy obsahu. Neil Patel ich označil za najbežnejšiu formu online obsahu (aj keď si nie som istý, či je to doslova pravda).

Bod je tak ako tak. Vkladanie infografiky vám umožňuje sprostredkovať informácie a oslovovať vizuálne prvky.

Vďaka tomu bude váš obsah vynikať a bude oveľa pravdepodobnejšie, že bude zdieľaný a preposielaný.

116. Musí sa to povedať? Áno. Použite OBRÁZKY.

Príťažlivosť voči vizuálom nemožno podceňovať. Aj keď nejde o infografiku, vo všeobecnosti je dobré neustále používať obrázky vo svojich príspevkoch.

Prejdem niekoľko podrobnejších tipov na obrázky, ale stručne: pridaním vizuálov sa značne zvýši zapojenie vašich príspevkov. Dokonca ani ľudia, ktorí radi čítajú obyčajný text, obyčajne nepomôžu pri pohľade na obrázky.

117. Ešte lepšie: vytváranie originálnych obrázkov a obsahu.

Môžete použiť obrázky stock, ale dajte si pozor na ich preháňanie. Čím pôvodnejší obrazový obsah máte, tým bude váš blog vyzerať serióznejšie.

Sakra, vaši sledovatelia sa budú cítiť lepšie pri zdieľaní vášho obsahu, ak vizuály vynikajú a sú originálne.

Tu je príklad originálneho obrázka použitého na kontrolu na serveri HostingPill:

vytvárať originálne obrázky

118. Majte text prekrývajúci obrázky.

Znie to ako divná úroveň detailov, ktoré sa majú špecifikovať, ale verte mi. V skutočnosti VŽDY vidíte obrázky s textovým prekrytím – a nielen ako vtipné poznámky.

Blogy a časopisy to robia stále, pretože je to dobrý spôsob, ako vylepšiť obrázky a grafiku bez toho, aby boli príliš ohromujúce..

Nie tak intenzívne ako infographic, ale s nejakým extra kontextom a informáciami o obrázku.

Tu je príklad z našej stránky:

text prekrývajúci obrázky

119. Optimalizujte obrázky svojho blogu na zdieľanie.

To platí pre najrôznejšie vizuálne prvky – GIF a video, ako aj statické obrázky.

Všetky tieto veci je možné optimalizovať na zvýšenie zdieľania sociálnych médií. Nie je príliš ťažké optimalizovať tieto súbory: udržiavajte ich malé, uistite sa, že ich pomenujete, a ak je to relevantné, použite obrázky tvárí (viac ľudí priťahujú).

Robenie týchto jednoduchých vecí je veľmi efektívne pri získavaní návštevnosti vášho blogu.

Príklad? Len sa pozrite!

120. Použite tlačidlá zdieľania obrázkov.

Posúvate sa prostredníctvom blogového príspevku a posúvate kurzor nad obrázok.

Objaví sa niekoľko malých ikon pre sociálne siete: sú to tlačidlá, ktoré po kliknutí naň môžete zdieľať obrázok s týmito sociálnymi sieťami.

To sú tlačítka na zdieľanie obrázkov a ja ich veľmi odporúčam. Pomocou populárnych doplnkov, napríklad SumoMe, môžete čitateľom uľahčiť zdieľanie obrázkov. Ľudia vždy uľahčujú propagáciu vášho blogu s cieľom zvýšiť jeho návštevnosť!

121. Uistite sa, že ste pracovali na celkovej vizuálnej príťažlivosti vášho obsahu.

Viem, viem – veľa hovorím o obrázkoch a obrázkoch. Čo to sakra ešte znamená??

V skutočnosti to nevyhnutne neznamená obrázky vo vašich blogových príspevkoch, hoci sa s nimi obyčajne prekrývajú.

Nie, hovorím o celkovej vizuálnej príťažlivosti vašich príspevkov a blogu.

Aj keď máte fantastické originálne obrázky a infografiku … sú písma vašich príspevkov ľahko čitateľné? Je každý príspevok jeden veľký blok textu? Alebo je to príliš veľa maličkých riadkov?

Aj keď je isté, že blog sa bude líšiť, jeho vizuálny príťažlivosť je ESSENTIAL. Ak to tak nie je, môžete sa staviť, že návštevníci nezostanú dlho.

122. Uverejňujte obsah dôsledne.

Toto je ďalší základ, ktorý je prekvapivo ľahko zanedbateľný. Zdieľanie príspevkov na sociálnych médiách je pomerne jednoduché – keďže je ľahké zdieľať obsah na sociálnych médiách.

Ale zverejňovanie obsahu dôsledne znamená písať dôsledne, a to je ťažké. Je to tiež jedna z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť.

Vytváranie nového obsahu pravidelne vyzerá dobre vo vyhľadávačoch A dáva vám najlepšiu šancu udržať sa na ľuďoch, ktorým sa váš obsah v minulosti páčil. A dáva všetkým návštevníkom viac očakávaní, pokiaľ budú sledovať váš blog.

123. Citujte odborníkov.

Experti sa nerovnajú „ovplyvňujúcimi faktormi“. Ó, prekrývajú sa – mnohí ovplyvňovatelia sú odborníkmi vo svojom odbore.

Odborníci však znamenajú takmer každý vedec, výskumný pracovník a najlepší obchodník, ktorý má tvrdé čísla a / alebo dôveryhodnosť.

Odborníci citujú, aby čitatelia vedeli, že to nielen dokážete. Je to také jednoduché – čím presvedčivejšie ste, tým silnejší je váš blog.

124. Buďte jedinečný.

Oh, myslíš si, že to nie je premýšľanie? Je mi to ľúto – prečo je tam bajillion SAME blogov??

Je ťažké byť jedinečný blog … a obľúbený blog. Používanie SEO a všeobecne propagácia vášho blogu znamená urobiť niečo, čo všetci robia.

Stále však musíte prísť domov, aby ste získali silný pocit identity a jedinečnosti stránok. Alebo bude mať málo ľudí dosť záujmu, aby vás skontrolovali, a tí, ktorí si to nemusia pamätať.

125. Rozprávajte príbehy.

Blogovanie je skvelým médiom pre príbehy. Aj keď ste stopercentne znepokojení chladnými faktami, vďaka príbehom je váš obsah porovnateľný a stráviteľný.

Mimochodom môžu byť krátke – doslova veta alebo dve vety, ale pritiahnu oči vašich návštevníkov dlhšie, ako by mohli mať iné vety.

Napríklad: moje recenzie majú tendenciu kombinovať fakty s mojimi zmenami pri testovaní hostiteľa alebo softvéru.

126. Rýchlo reagujte na trendy.

Toto nie je len kľúčový aspekt optimalizácie vášho obsahu, aby sa stal vírusovým (diskutované vyššie). Je to iba dobrá vec.

Keď rýchlo reagujete na trendy, je pravdepodobnejšie, že vás citujú a použijú ako zdroj ľudia, ktorí prídu po vás.

To znamená, že okrem získania dobrého zástupcu za to, že ste na vrchole správ, sa budete spájať. A to neznamená iba zvýšenie prevádzky, ale zvýšenie SERP!

127. Buďte nápomocní!

Dobre, chápete to – byť užitočné. Doteraz som hovoril o vašom obsahu a vašich sociálnych interakciách na fórach / sociálnych médiách.

Ale čo keď ti poviem, že to nie je koniec? Okrem toho, že ste jednoducho užitoční pre vaše publikum a vašich sledovateľov …

Mali by ste byť pomocníkom a mali by ste byť za to známi.

Napríklad: namiesto toho, aby ste mali iba informatívny obsah, nasmerujte svoje publikum na iné zdroje. Doplňte pomoc a vynechajte svoju cestu!

128. Poznajte svoje cieľové publikum.

Mnohé z toho, o ktorých som už hovoril, sa postavili na tomto zastrešujúcom bode:

Jednou z vašich najväčších priorít je poznať svoje publikum. A to je neustály proces, nie jednorazový objav.

Pokračujte na čiastkových účtoch, fórach a sociálnych médiách, aby ste zistili, čo sa od vás žiada – dobre. Urob to však viackrát a uvidíme, čo sa zmenilo.

Sú najväčšie výzvy, ktorým vaše publikum čelí, rovnaké ako v čase, keď ste začali propagovať svoj blog? Poskytuje váš obsah riešenia problémov, ktoré vaše publikum prestalo starať asi pred mesiacmi? Atď.

129. Akonáhle poznáte cieľové publikum, znížte tón!

Toto je kľúčový detail. A verte tomu alebo nie, nie je možné zistiť, aký tón by ste mali používať.

Určite môže ísť o pokus a chybu. Mali by ste však byť schopní zistiť, ako interaguje vaša cieľová skupina online a čo zrejme najviac konzumujú.

Napríklad: možno ste si všimli, že mám tendenciu hádzať suchý humor a hovoriť konverzačne, pričom som stále informatívny. To sa mi páči!

130. Vytvorte zoznamy!

Veľkou verziou tohto obsahu je označovanie obsahu do zoznamov. Používanie čísel v nadpisoch sa s tým prekrýva.

Ale slon v miestnosti má len vytvárať listinky! Sú nesmierne populárne a každý, kto je na internete dlhšie ako pár minút, to vie.

Je zábavné ich čítať a nechať svojich čitateľov posúvať sa. Navyše, niekedy môžu byť najlepším spôsobom sprostredkovania určitých typov informácií. Ľahko jeden z najlepších spôsobov, ako získať návštevnosť vášho blogu.

Príklad: TENTO ČLÁNOK!

131. Vykonajte prezentácie / prezentačné balíčky.

Skôr ako sa o tom dozviete – „O koľko ďalšieho obsahu musím prísť?!“ – dovoľte mi povedať, že ide o opätovné použitie obsahu..

To znamená, že ste už vykonali veľa výskumov, písania a úprav. Na prezentáciu stačí použiť existujúci materiál.

Prečo prezentácia?

Pretože je vizuálne príťažlivý, ľahko preklikateľný a prehľadateľný a je menej bežným médiom.

132. Nedovoľte, aby SEO zničil váš obsah!!!

Toto je jeden z najväčších problémov, ktoré vidím v blogosfére. Ľudia sú pochopiteľne dohnaní v snahe získať podporu vo výsledkoch vyhľadávania.

Často sa však blogeri zameriavajú na SEO a kľúčové slová, ktoré zanedbávajú základom dobrého obsahu. A čo je dôležité, dobré písanie.

Pretože hádajte čo? Vo svojich príspevkoch nemôžete len spamovať kľúčové slová. Stále musíte napísať skutočný príspevok a udržať tieto kľúčové slová pod kontrolou – mali by byť prirodzené a nemali by znižovať váš obsah.

133. Aktualizácia starých blogových príspevkov.

Toto je stratégia SEO, ktorá vôbec neznižuje vašu obsahovú hru. Po aktualizácii starších príspevkov sa ich výsledky vo vyhľadávacích nástrojoch revitalizujú. Najmä ak už boli populárne.

Môžete to urobiť pridaním alebo nahradením médií vo svojom príspevku, prepnutím zacielenia na kľúčové slová a zahrnutím aktualizovaných informácií a odkazov.

134. Premeňte svoj blog na vlog.

Späť na opätovné vloženie obsahu: vlogy sú v dnešnej dobe zlosťou. To nepochybne zaberie viac práce na preformulovanie:

Musíte skutočne filmovať a upravovať obsah, čo môže byť práca na plný úväzok alebo za cenu, že si niekoho najmete.

Videá sú na internete veľmi populárne a môže sa vyskytnúť veľa ľudí, ktorí by sa zaujímali o váš obsah … ale neradi čítajú.

135. Premeňte svoj blog / vlog na podcast!

Áno, vlogy sú populárne … ale podcasty sú ešte VIAC Zúrivosťou! Je to naozaj zlatý vek pre podcasty a opätovné vloženie vášho blogu do podcastu môže byť dobrou taktikou propagácie blogu..

Ak už máte dostatok zdrojov na vytvorenie vlogu, môžete to ľahko zmeniť na podcast.

136. Premeňte svoje blogové príspevky na elektronickú knihu!!

Toto je pravdepodobne najbežnejšia forma opätovného použitia obsahu, ktorú dnes vidím na blogoch. Vyzerá to, že takmer každý má knihu.

To však neznamená, že sú stratou času. Existujúci čitatelia môžu považovať e-knihu za užitočnú a niektorí ľudia sa po prehliadaní vašej e-knihy môžu stať dokonca novými čitateľmi.

Koniec koncov, svoju e-knihu môžete považovať za stelesnenie svojej najlepšej práce, hĺbkové ošetrenie.

Elektronická kniha môže tiež ponúknuť výhodu, ktorá vám pomôže etablovať sa v teréne, a môže byť užitočným magnetom spätného spojenia. A … môže sa stať aktualizáciou obsahu:

137. Pridanie inovácií obsahu: poskytujte to najlepšie zadarmo výmenou za e-maily!

Aktualizácia obsahu je špeciálne vyrobený obsah, ktorý svojim čitateľom ponúkate výmenou za niečo.

A samozrejme vám odporúčam, aby ste niektoré vylepšenia svojho obsahu dali bezplatne výmenou za e-maily! Nezabudnite vložiť na svoj web interaktívny online formulár, ktorý núti návštevníkov zdieľať s vami svoju e-mailovú adresu.

Inovácie obsahu môžu, samozrejme, zahŕňať elektronickú knihu, ale môžu obsahovať aj vaše podcasty alebo špeciálne vyrobené infografiky atď..

138. Zostavte knižnicu zdrojov.

Už ste niekedy videli vedomostnú základňu alebo centrum pomoci na webovej stránke softvérovej spoločnosti?

O tom hovorím. Váš blog JE do istej miery samotnou knižnicou zdrojov. Konkrétne mám na mysli zhromažďovanie vašich najlepších zdrojov (vrátane príspevkov) a ich uvádzanie na jednu stránku.

Možno vaše najužitočnejšie príspevky, vaše najlepšie infografiky a bezplatné nástroje, ktoré poskytuje váš web – napríklad.

139. Premeňte svoje príspevky na súbory PDF a potom ich zdieľajte.

Toto je niekoľko rôznych vecí: je to preskupenie obsahu, potenciálny zvodový magnet a spôsob, ako zvýšiť mobilitu obsahu..

Stručne povedané, ak si chvíľu premeníte niektoré z vašich existujúcich príspevkov na súbory PDF, môžete ich zdieľať ako jednotlivé dokumenty..

Pravdepodobne neuvidíte toľko prenosu, ktorý je priamo spojený s vaším blogom. Stále to však môže byť dobrý spôsob prispôsobenia obsahu v e-mailoch alebo uľahčenie zdieľania.

140. Celkovo: získajte základné informácie o zdraví na stavenisku!

Už som hovoril o dôležitosti spoľahlivého prepojenia a obsahu. Ale verte tomu alebo nie, je to ešte zásadnejšie.

Vo všeobecnosti musí byť váš blog zdravý z dvoch hlavných dôvodov: po prvé, spoločnosť Google sa k vám bude lepšie správať. Po druhé, vaši návštevníci budú mať lepší zážitok.

Prejdem k niektorým špecifikám tohto:

141. Vyberte si dobrého hostiteľa.

Toto je veľké rozhodnutie, ktoré sa zvyčajne robí na samom začiatku. Je však celkom bežné, že si ľudia neskôr uvedomia, že potrebujú iného hostiteľa (alebo iný plán hostenia).

To je v poriadku – ide o to, že váš hostiteľ je dobrý. Ak nie, pripravte sa na zmenu hostiteľov.

Keď vyberiete dobrého hostiteľa, budete mať funkcie, ktoré potrebujete na správu svojho blogu a dobrý výkon.

142. Uistite sa, že váš blog má dobrú dostupnosť.

Jedným z najväčších faktorov výkonnosti webových stránok a blogov je prevádzková doba. Zjednodušene je to, ako to znie: doba, počas ktorej sú servery webového hostiteľa v prevádzke a hosťujú vaše stránky.

Vypočítava sa ako percento – zvyčajne sa zvyšuje o 99,9%.

Môže to znieť skvele, ak je váš web až 99,9% času, ale v skutočnosti to nie je dobré skóre.

mať dobrú dostupnosť

Ako vidíte, skóre 99,9% znamená, že vaše stránky budú v skutočnosti klesať v priemere o 10 minút týždenne alebo o 43 minút mesačne. Čo nie je dobré pre veľa blogerov.

Čím lepší je čas prevádzkyschopnosti vášho webu, tým menej návštevníkov stratíte a tým lepšie je hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja!

Pomocou našej bezplatnej kalkulačky dostupnosti SLA (viď vyššie) si môžete vypočítať, aké percentuálne podiely na vyťažení v skutočnosti máte na mysli..

143. Skontrolujte, či je váš blog rýchly.

Rýchlosť stránok je rovnako dôležitá. Existujú rôzne faktory, ktoré s tým súvisia, a veľa hostiteľov ponúka zosilňovače rýchlosti a výkonu s určitými plánmi hostenia.

Pointa je, že chcete spoľahlivého hostiteľa, ktorý má všade okolo veľké základné rýchlosti.

Čím rýchlejšie sa váš blog a stránky blogu načítajú pre ľudí, tým lepší zážitok majú. A čím lepšie budete mať hodnotenie vo vyhľadávačoch.

Tu je príklad: naše testovacie stránky so servermi GreenGeeks majú zvyčajne reakčné časy pod alebo pod značkou 400ms. Čo patrí medzi najrýchlejšie testované.

uistite sa, že je váš blog rýchly

144. Použite SSL.

Ak ste si zakúpili hostingový plán, pravdepodobne ste tento výraz videli. Je však ľahké zanedbať, najmä preto, že u niektorých hostiteľov môže platnosť balíčkov SSL vypršať po roku.

SSL v podstate znamená, že spojenie medzi webom a prehliadačom návštevníka je šifrované a tým zabezpečené. Je dôležité nenechať to vypršať.

Ak nemáte protokol SSL, väčšina prehliadačov (vrátane prehliadača Chrome) oznámi návštevníkovi, že web nie je zabezpečený. Vďaka tomu je väčšia pravdepodobnosť, že sa odrazia, a oveľa menej je pravdepodobné, že sa zaregistrujú prostredníctvom e-mailovej adresy.

145. Zabezpečte ďalšie kroky.

Bezpečnosť vášho blogu má dva hlavné základy: SSL a kroky, ktoré váš hostiteľ podniká na ochranu svojich serverov a vašich stránok.

Stále však existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť pre zvýšenie bezpečnosti na svojom webe.

Väčšina počítačov ponúka určitú formu pravidelných záloh, čo je skvelé. WordPress a podobné systémy na správu obsahu (CMS) majú často doplnky a aplikácie, ktoré môžu zvýšiť niektoré aspekty zabezpečenia.

Napríklad: WordFence, BulletProof Security a Sucuri sú všetky doplnky WordPress, ktoré vykonávajú skenovanie škodlivého softvéru, pridávajú brány firewall, zabezpečenie prihlásenia a ďalšie..

146. Dávajte pozor na doplnky WordPress!

Týka sa to síce iných systémov na správu obsahu, ale je to predovšetkým otázka pre WordPress.

Možno viete, že jednou z veľkých výhod programu WordPress je obrovská škála dostupných doplnkov.

To však tiež znamená, že je k dispozícii veľa nie tak dobrých doplnkov. V najlepšom prípade by to mohlo byť iba neúčinné. V najhoršom prípade to bude malware.

Pozri na toto:

dajte si pozor na pluginy wordpress

Pre kľúčové slovo „tvorca webových stránok“ existuje viac ako 1 350 výsledkov. Niektoré z nich sú určite zlé jablká.

147. Vyberte tému WordPress opatrne.

To platí bez ohľadu na to, či používate bezplatnú tému alebo platíte za jednu, verte tomu alebo nie.

A nemyslím tým len, že by ste mali mať na zreteli vzhľad, aj keď je to tiež užitočné.

Pri výbere témy WordPress je dôležité pamätať na to, či je alebo nie je bezpečná a či sa neustále aktualizuje..

Témy WordPress sa niekedy môžu vzdať, čo vedie k tomu, že niektoré funkcie prispôsobenia nefungujú alebo že vaša stránka je pre návštevníkov pomalá / blbá.

148. Buďte pripravení na zväčšenie svojej stránky

Ak používate účet zdieľaného webhostingu, váš webový hostiteľ vám pravdepodobne povie, že máte neobmedzené úložisko a šírku pásma.

Čo to skutočne znamená, že nemáte odmeraný úložný priestor alebo šírku pásma. Dôvodom je skutočnosť, že sa neočakáva, že ľudia, ktorí používajú určité plány zdieľaného hostenia, budú využívať príliš veľa zdrojov.

Ak sa však vaše stránky začnú zvyšovať v popularite, budete potrebovať viac zdrojov, aby ste svojim novým návštevníkom mohli poskytovať stabilný výkon a nový obsah. Váš hostiteľ môže dokonca požadovať, aby ste sa rozšírili.

Stručne povedané, ak vás zaujíma, ako propagovať svoj blog, v predvolenom nastavení máte záujem o rozšírenie, takže na to buďte pripravení!

149. Naplánujte si obsah.

Jeden z najstarších trikov v knihe a týka sa všetkých ľudí, ktorí píšu obsah, nielen blogerov.

Napriek tomu je to veľmi dôležité: ak je váš obsah naplánovaný, budete mať možnosť neustále vymieňať veci, keď sa vo vašom odbore nedeje veľa vecí.

Navyše, ak viete, kedy príspevok uverejňujete, je oveľa ľahšie vedieť, kedy propagovať svoj blog, aby sa zvýšila návštevnosť.

Napríklad mám zoznam recenzií, ktoré sa majú zverejniť v určitých častiach mesiaca, v určitom poradí, ako aj zoznam príspevkov, ktoré je potrebné aktualizovať (tiež v určitom poradí)..

naplánujte si obsah

150. Ako už bolo povedané, neobmedzte ani svoje tvorivé výbuchy.

Viem – po tomto poslednom bode to znie trochu smiešne.

Toto je ďalšia vec, ktorá by mohla znieť jasne, ale budete prekvapení, aké ľahké je zabudnúť. Niekedy v zhone, aby ste si sadli a pracovali, prídete o vášnivé chvíle.

Nezabudnite predovšetkým, že máte blog. Môžete sa tešiť, že k tomu prispievate, radi pre vás pripravujete obsah – takže keď máte nejaký nápad alebo sa odseky začnú objavovať vo vašej hlave …

Toč sa s tým. Pretože z toho bude vychádzať váš najlepší obsah.

151. SLEEP.

Áno, začínam sa venovať veci osobnej starostlivosti. Áno, zatočím tiež oči, keď vidím tieto veci v podobných článkoch / zoznamoch.

Avšak tento je dôležitý. V skutočnosti je to nevyhnutné.

Pretože sakra, blízko každého bloggera a tvorcu obsahu, ktorého poznám, pravidelne stráca spánok, pretože sa tak zapája do svojej práce.

V krátkodobom horizonte sa môže zdať, že sa vám to oplatí, ale radšej verte, že blogovanie je dlhodobá hra.

záver

Nedivím sa vám, keby ste sa cítili trochu ohromení. 151 vecí je veľa vecí, ktoré treba urobiť, aj keď každá z nich bola malá.

Pamätajte, že nemusíte robiť všetky z nich – každý blog má svoj vlastný súbor zdrojov a výziev.

Urobte to, čo je pre vašu spoločnosť alebo váš web vhodné – v prípade menších blogov by bolo najlepšie vybrať niekoľko z tohto zoznamu a dôsledne na nich pracovať, až kým nebudete pripravení prijať ďalšie..

To znamená, že sú tu niektoré zastrešujúce jedlá:

Propagujte prostredníctvom e-mailu, propagujte prostredníctvom sociálnych médií. Buďte užitoční a buďte slušní online, aby ľudia od vás skutočne chceli počuť.

Uistite sa, že je váš obsah dobrý … a potom z neho propagujte HECK!

Chcete propagovať svoj blog

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me