CyberGhost VPN Review 2020 (naše myšlienky po testovaní)

Ak ste si prezreli zoznamy špičkových sietí VPN, určite ste sa stretli s CyberGhost.


CyberGhost nie je najväčšou alebo najobľúbenejšou sieťou VPN, ale určite patrí medzi najuznávanejšie.

CyberGhost je prekvapujúco prítomný až od roku 2011. CyberGhost si zachoval silný pocit identity ako propagátora súkromia a slobody internetu..

Áno, všetky VPN hovoria, že viem. CyberGhost bol prvou spoločnosťou VPN, ktorá vydala správu o transparentnosti, a celá spoločnosť má menej ako desať rokov.
Takže to môže byť viac, než len ukázať s CyberGhost.

A napriek tomu, že nejde o najobľúbenejšiu sieť VPN na svete, podporuje viac ako 20 miliónov používateľov, takže sa určite niečo deje v poriadku.

Ale hej, nemôžete posúdiť, čo o sebe hovorí CyberGhost. Našťastie používam CyberGhost už nejaký čas a môžem ti dať plný prehľad o dobrých, zlých a úžasných. Začnime.

Pros

Začnem dobrou správou. Úprimne povedané, je toho veľa, takže sa to pokúsim udržať krátke.

Po prvé, CyberGhost má primeranú cenu. Niektorí ľudia nájdu lepšie obchody s inými spoločnosťami, ale pre tých, ktorí chcú plne funkčnú a výkonnú VPN, je CyberGhost jednou z najlepších ponúk na svete.

Po druhé, CyberGhost má veľa funkcií.

Funkcie siete CyberGhost VPN

Najmä CyberGhost má veľa silných stránok, pokiaľ ide o jeho servery, a veľa nástrojov, ktoré dávajú používateľom kontrolu nad ich vlastnými skúsenosťami.

Jednou z pôsobivých vecí na tom je, že CyberGhost dokáže všetko urobiť, pričom sa ľahko používa. Používateľské rozhranie je veľmi priateľské a úplný začiatočník by mohol optimalizovať svoje nastavenia CyberGhost (alebo ich nechať na pokoji, ak si to želajú).

Nakoniec má CyberGhost všeobecne solídny výkon. Podľa mojej skúsenosti bol CyberGhost jednou z najrýchlejších sietí VPN v okolí, ale tu a tam sú škytavky (a nie som si istý, do akej miery je to len môj internet)..

Napriek tomu je CyberGhost veľmi výkonný.

Celkovo vzaté, CyberGhost sa vo väčšine aspektov darí veľmi dobre, a preto sa stal jednou z najatraktívnejších VPN na trhu..

Zápory

Toto je jeden z najkratších zoznamov „nevýhod“, ktoré som za chvíľu urobil. Najjasnejšou slabinou je podpora zákazníkov.

Aj keď má CyberGhost živý chatovací a predajný systém, chýba mu telefonická podpora. Nejde o zásadný problém a veľa sietí VPN nemá telefonickú podporu, napriek tomu by však bolo pekné.

Navyše, zatiaľ čo zástupcovia sú v poriadku, vedomostná základňa / informačný materiál je trochu nevýrazný.

cyberghost obsah pre nevýhody

To samo osebe nie je nič zlé, ale môže použiť nejaký ďalší obsah.

Okrem toho by som si želal viac odkazov v aplikácii na zákaznícku podporu. Môžete si vytvoriť spätnú väzbu alebo dialógové okno hlásenia chýb, ale to nie je to isté.

Teraz okrem toho musím povedať, že si nemyslím, že CyberGhost má príliš veľa nedostatkov, ktoré stojí za to poznamenať.

Poviem však, že zatiaľ čo ceny sú dobré pre ponúkané produkty, balíčky CyberGhost budú pre niektorých ľudí stále príliš veľa.

Pre tých, ktorým nevadí opustiť niektoré funkcie a servery, môžete určite ísť lacnejšie ako CyberGhost.

Najmä ak potrebujete iba jednoduchú sieť VPN, CyberGhost by pre vás mohol byť tým, čo ponúka.

Ak však chcete mať plne funkčnú sieť VPN, nemyslím si, že s počítačom CyberGhost je príliš veľa. Ale hej, poďme sa najprv dostať do špecifík.

Ceny a funkcie

Predtým, ako skočíme do všetkého, čo ponúka CyberGhost, pozrime sa stručne na cenu.

Po prvé, veľa známych sietí VPN ponúka bezplatné služby spolu s platenými možnosťami. Je mi ľúto, že CyberGhost nie je jedným z nich. CyberGhost ponúka iba platené programy – to však nie je úplne zlá vec.

Dôvodom je skutočnosť, že bezplatné siete VPN niekedy riskujú pochybné postupy ochrany osobných údajov. Ak je vaším cieľom anonymita na internete, nechcete riskovať. V istom zmysle je CyberGhost čestný voči svojim používateľom: ak chcete najvyššie súkromie, musíte platiť.

Čo ma však sklamaním je, že CyberGhost neponúka dlhšiu skúšobnú dobu. CyberGhost ponúka iba 24-hodinovú bezplatnú skúšobnú verziu a potom si musíte vybrať.

Je to lepšie ako nič, ale nie je dosť času na to, aby ste sa rozhodli na základe úplných informácií. Plány však majú 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže nemusíte robiť veľké riziko.

cyberghost peniaze späť

Pokiaľ ide o samotné ceny, CyberGhost je ako väčšina VPN pri ponúkaní nižších cien za dlhšie záväzky. Povedal by som, že ceny CyberGhost sú v prípade VPN plánov celkom normálne, aj keď o niečo vyššie.

Dôraz na mierne. Chápem, že veľa používateľov VPN nie sú podniky, ale jednotlivci zo všetkých oblastí života, ktorí by mohli mať záujem chrániť svoju anonymitu za nižšie náklady.

Je to fér, ale podľa môjho názoru sú ceny CyberGhostu veľmi dobré pre kvalitu funkcií, ktoré CyberGhost ponúka.

V každom prípade sú niektoré propagačné možnosti spoločnosti CyberGhost celkom dostupné aj podľa štandardov VPN.

Pokiaľ ide o platby, CyberGhost je celkom typický pri prijímaní kariet, PayPal alebo Bitcoin (žiadne ďalšie mince, prepáčte!).

Teraz, aby tieto ceny fungovali: CyberGhost dokáže pracovať až na 7 zariadeniach súčasne. Niektoré VPN ponúkajú viac, ale 5-10 je dosť typické a myslím, že 7 zariadení je dosť solídnych, najmä za tieto ceny.

pripojiť 7 zariadení cyberghost

Keď ho používate na jednom z týchto zariadení, zistíte, že servery CyberGhost sú jednou z jeho silných stránok. Ak sa obávate, že CyberGhost, primárne prevádzkovaný v strednej Európe, bude chýbať server vo vašej oblasti, pravdepodobne sa mýlite.

CyberGhost má viac ako 3000 serverov v 60 krajinách. Niektoré krajiny majú samozrejme väčší podiel týchto serverov ako iné, ale stále je to skutočne veľmi dobrý počet serverov v každej krajine, takže máte obrovský výber.

Tu je jedna z mojich obľúbených vecí o CyberGhost: CyberGhost uľahčuje prechod na najlepšie servery.

Je bežné, že VPN vyzdvihuje niekoľko serverov, ale CyberGhost pre vás urobí veľa práce výberom dlhého zoznamu najlepších serverov na torrentovanie a streaming..

Pokiaľ ide o streamovanie, CyberGhost vám dokonca povie, ktoré servery sú pre streamovanie z ktorých služieb najlepšie. Servery si tiež môžete uložiť ako záložky a dokonca ich spravovať v rámci kategórií. Je to veľmi rozsiahle.

cyberghost vpn streaming

Okrem možnosti prepínania medzi servermi môžete prepínať aj medzi protokolmi VPN. Rovnako ako v prípade väčšiny sietí VPN je štandardom OpenVPN, môžete však tiež prejsť na protokoly L2TP-IPsec alebo IKEv2..

Niektoré siete VPN ponúkajú okrem základných technológií VPN ďalšie nástroje. CyberGhost je jedným z nich. Najvýznamnejšie,

CyberGhost má zabudovaný reklamný blok, ochranu pred malvérom a ochranu proti úniku DNS / IP.

malware blokujúci malware

Okrem toho má CyberGhost prepínač automatického zabíjania. Toto nie je prítomné v každej sieti VPN a klamal by som, keby som povedal, že ich musím skutočne využiť, ale stále je to šikovný rys..

V podstate to znamená, že ak vaše pripojenie zlyhá, určité aplikácie budú automaticky zablokované v prístupe k vášmu zariadeniu. Je to rýchly štít.

Pokiaľ ide o najzákladnejšie veci, ktoré sa mi takmer vôbec nedajú spomenúť, pretože ich môžete považovať za najvýhodnejšie možnosti: CyberGhost má politiku bez protokolov a neobmedzenú šírku pásma.

Výkon a bezpečnosť čoskoro pokrym, ale stručne povedané: áno, je to rýchle a áno, je to bezpečné.

Celkovo musím povedať, že CyberGhost je rovnako dobre vybavený ako najlepšie VPN a má na spustenie veľmi rozumné ceny. Získate veľa nástrojov a najlepšie zo všetkých získate úplnú kontrolu nad týmito nástrojmi. Sakra, polovica nástrojov je o tom, ako dať kontrolu nad svojimi skúsenosťami.

Z tohto dôvodu by som tvrdil, že CyberGhost je v súčasnosti jednou z najlepších sietí VPN a navyše má niektoré z najlepších cien.

Jednoduchosť použitia

Dobre, to všetko znie skvele – veľa prispôsobiteľnosti a funkcií. Woohoo! Nemôže to však byť príliš únosné?
Pre prvého používateľa to môže byť trochu. Myslím si však, že väčšina ľudí, dokonca aj nováčikov, by sa mohla nalodiť do hodiny (maximum)..

Zriadenie účtu je celkom jednoduché. Stretol som niekoľko starších recenzií, ktoré uviedli, že CyberGhost bol v procese registrácie trochu mätúcejší, ale myslím si, že to už nie je problém, pretože v súčasnosti to možno urobiť za pár minút..

Do niekoľkých minút mám na mysli celý proces sťahovania softvéru, registrácie účtu, platenia a začatia používania VPN. Akonáhle začnete používať VPN, je dizajn mimoriadne užívateľsky prívetivý.

Ukážem vám, čo tým myslím. Takto CyberGhost normálne vyzerá na počítači.

cyberghost vyzerá na pracovnej ploche

Ak kliknete na túto malú šípku vedľa rozbaľovacej ponuky servera, zobrazí sa táto.

rozhranie cyberghost

Toto je pôsobivá správa serverov, o ktorej som vám hovoril už skôr. Odtiaľto to môžete trochu rozšíriť. A tu to máte, toto je vaše plnohodnotné okno:

pripojenie k serveru cyberghost

A potom znova kliknete na túto šípku a vráti sa na pôvodnú veľkosť, kde musíte prepínať iba jedno alebo dve tlačidlá. Ako som už povedal, CyberGhost je veľmi nápomocný pri určovaní, ktoré servery sú ideálne.

Správa účtu a prepínanie ďalších nastavení je asi tak použiteľné, ako všetko ostatné, ktoré sa doteraz zobrazovali.

Mám iba jednu sťažnosť: niekedy, keď otvorím okno CyberGhost, je príliš veľká pre moju obrazovku. Musím zmeniť veľkosť obrazovky ručne, aby som ju prispôsobil zakaždým, čo je nepríjemné, ale nie obrovské.

Celkovo vzaté, CyberGhost je celkom jednoduchý. Rozdiel medzi CyberGhost a najjednoduchšími VPN je skutočne iba pár kliknutí.

Je pravda, že CyberGhost technicky nie je najjednoduchšou sieťou VPN v okolí, ale je to preto, že nejde o najjednoduchšiu sieť VPN v okolí.

A neviem si predstaviť, že by som sa na to sťažoval. Vzhľadom na to, že CyberGhost uľahčuje mať taký prispôsobený zážitok z VPN,.

Zákaznícka podpora

Ah – ale čo zákaznícky servis? Veci sa môžu vždy pokaziť, a preto je nevyhnutná dobrá podpora zákazníkov.

CyberGhost ponúka trochu vedomostnej základne. Na jej stránke podpory nájdete predovšetkým niekoľko príručiek, niekoľko článkov na riešenie problémov a niektoré články na často kladené otázky. Nie je to nič obrovské, ale je veľmi vhodné pre rozsah VPN.

stránka podpory cyberghost

Pokiaľ ide o priamo kontaktujúcich zástupcov, môžete sa na nich obrátiť prostredníctvom systému predaja lístkov alebo prostredníctvom live chatu.

Áno, nemáte telefonickú podporu, ale aspoň môžete stále kontaktovať zástupcu priamo pomocou live chatu.

Našiel som veľmi užitočných zástupcov, ale tiež som nemal hlboké problémy s CyberGhostom, takže nemôžem povedať, že som plne testoval zástupcov s ešte náročnejšou otázkou. Živý systém chatovania a predaja lístkov spoločnosti CyberGhost však dokáže tento trik urobiť.

Vo všeobecnosti teda o zákazníckej podpore nie je čo povedať. Je to celkom jednoduché – nie je to zlé, ale nie celkom hviezdne.

Zároveň si myslím, že CyberGhost funguje dostatočne dobre, takže potreba solídnej podpory zákazníkov je trochu znížená. Čo ma privádza k môjmu ďalšiemu bodu …

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Tu je odpoveď, na ktorú ste čakali – ako skutočne funguje VPN?

Dámy a páni, posledné správy som si uložil. Pretože CyberGhost funguje vynikajúco. Niektoré siete VPN ponúkajú rôzne rýchlosti vo svojich cenových úrovniach, ale s CyberGhost vám každá zmluva poskytne dobrú rýchlosť.

Teraz to musím kvalifikovať: môj test rýchlosti s CyberGhostom nebol príliš horúci.

Tu je test rýchlosti s vypnutým CyberGhostom.

rýchlostný test cyberghost

A tu je rýchlostný test so zapnutým CyberGhostom.

cyberghost zapnutý

Tak to máš. Samozrejme, veci boli oveľa pomalšie pre rýchlosť sťahovania. Aby som bol úprimný, necítil sa veľmi presne. Môj internet môže byť niekedy škvrnitý, takže som sa o pár minút pokúsil druhýkrát.

rýchlosť daná Cyberghost vpn

Možno je to len ja a môj špinavý internet, alebo možno je CyberGhost jednoducho nestabilný. Podľa mojej skúsenosti (a zo skúsenosti väčšiny jej používateľov) to tak nie je.

Každopádne by som povedal, že celkovo CyberGhost má veľmi solídny výkon z hľadiska stability a celkovo dobrú rýchlosť.

Ako vidíte, v druhom teste bola rýchlosť sťahovania veľmi blízko mojej rýchlosti sťahovania bez CyberGhost. Nemôžem povedať, že je to tak stále, ale obyčajne sa cíti rýchlo.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, CyberGhost ponúka štandardné 256-bitové šifrovanie AES. CyberGhost tiež ponúka možnosť prepínania medzi protokolmi VPN a má možnosť ochrany pred únikom DNS, ako som už spomínal. A samozrejme, to je všetko vedľa reklamného bloku a blokovania škodlivého softvéru.

Môžete tiež zablokovať sledovanie webových stránok a automaticky presmerovať na pripojenia HTTP. Tieto nástroje sú vynikajúcimi doplnkami zabezpečenia, najmä preto, že môžete určiť mieru, do akej chcete zabezpečiť vaše používanie internetu.

Stručne povedané, povedal by som, že CyberGhost je jednou z najvýkonnejších sietí VPN. Jeho bezpečnostné nástroje vám ponúkajú peknú dodatočnú ochranu, ak chcete, a bezpečnostné protokoly CyberGhost sú spoľahlivé. Navyše, vo všeobecnosti považujem rýchlosti servera CyberGhost za dosť solídne a väčšinou ide o jednu z najrýchlejších sietí VPN v okolí.

Odporúčam CyberGhost VPN?

Určite môžete uhádnuť odpoveď, ale aký je výrok o CyberGhoste?

Zjednodušene povedané, je to cenovo výhodná VPN, ktorá je dobre vybavená a má solídny výkon. Používatelia získajú vynikajúcu kontrolu nad svojimi skúsenosťami s VPN. Servery a doplnky zabezpečenia sú dve hlavné oblasti, v ktorých môžu používatelia robiť, ako chcú.

A čo viac, všetko sa dá veľmi ľahko naučiť a spravovať. Áno, zákaznícka podpora by mohla byť o niečo lepšia, ale stačí a v každom prípade pochybujem, že ju budete potrebovať.

Ešte raz vám nemôžem presvedčivo povedať, aké dobré sú rýchlosti CyberGhost. Cítia sa mi dobre a keď ich testujem, dostávam rôzne odpovede, čo je pravdepodobne kvôli mojej vlastnej funky WiFi.

Povedal by som, že CyberGhost je aspoň na lepšej strane rýchlosti, aby bol v bezpečí, ale najčastejšie je jednou z najrýchlejších VPN.

Celkovo vzaté, nie je to pre každého. Ľudia, ktorí chcú iba jednoduché a lacné siete VPN, by mali preskúmať ďalšie možnosti. Ale všetci ostatní by mali dôrazne zvážiť CyberGhost – je to jedna z najlepších VPN v okolí.

Získajte CyberGhost teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map