Kompletný sprievodca prechodu zo zdieľaného hostingu na hosting VPS

Kompletný sprievodca prechodu zo zdieľaného hostingu na hosting VPS

Kompletný sprievodca prechodu zo zdieľaného hostingu na hosting VPS

Úvod:

Čo môžem povedať o zdieľanom hostení? Zdieľaný hosting je pre nováčikov a pre začínajúcich. Ak ste na svete internetu nováčikom, na hosťovanie svojich stránok používate zdieľaný hosting. Hrstka ľudí zdieľa rovnaký fyzický server, kde konzumácia všetkých poskytnutých zdrojov vyžaduje iba niekoľko ťažkých webov, aby vaše stránky trpeli.


Prechod na VPS Hosting je logický, akonáhle ste vyrastali ako spoločnosť alebo ako komunita na internete. VPS Hosting je „drahý“ a „veľmi ťažko spravovateľný“ sú niektoré z bežných mýtov. Jeden môže získať hostingové služby VPS minimálne za 15 dolárov mesačne od dodávateľov, ako je DreamHost.

Hosting VPS – hosting virtuálneho súkromného servera – je virtuálny priestor na veľmi výkonnom počítači. Je to ako malý počítač vo vnútri superpočítača určeného pre vaše stránky. Na rozdiel od zdieľaného hostingu tu získate plný prístup k sľúbeným zdrojom. Žiadny iný webmaster s ťažkým webom nemôže využívať vaše zdroje. Vaše stránky budú fungovať čo najlepšie zo svojho potenciálu, kým a pokiaľ nepreťažíte svoj hosting VPS hostením stále väčšieho počtu stránok na ňom..

Ako si vybrať hosting VPS:

Ako si vybrať hosting VPS

Pri výbere hostingu VPS by ste mali mať na pamäti tieto veci:

RAM (Random Access Memory): Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú by ste mali hľadať pri kúpe VPS Hosting, je RAM. Dôležité je minimálne 1 GB. 1 GB RAM zaisťuje rýchlejšie načítanie stránky a zachováva možnosti rozšírenia otvorené.

Prevádzková doba: Aj keď väčšina poskytovateľov služieb tvrdí, že ich prevádzková doba je 99,99%, ale pred získaním služieb sa odporúča prečítať si veľa skutočných recenzií..

Spravované alebo nespravované: Toto sú dva najobľúbenejšie plány VPS Hosting na súčasnom trhu. Spravovaný plán má všetko roztriedené, poskytovateľ spravuje všetok softvér, aktualizácie, záplaty a inštalácie doplnkov. Nespravovaný plán vyžaduje, aby užívateľ založil Cpanel a tiež spravoval inštaláciu iného softvéru.

Existujú 3 spoločnosti, ktoré ponúkajú kvalitné servery VPS, a to HostGator, DreamHost a BlueHost. Tu je porovnanie ich plánov.

Vlastnosti
Hostgator
Dreamhost
Bluehost
rýchlosť.5 Core2 jadrá CPU
skladovanie25 GB30 GB SSD úložiska30 GB SAN
baran512 MB1 GB2 GB
Bandwidth500 GBneobmedzený1TB
doményneobmedzený1
IP adresy2 adresy IP1 adresy IP
cena$ 11,97 / mo *$ 15 / mo *$ 14,99 / mo *
Kúpte terazKúpte terazKúpte teraz

Ako prevádzať domény:

Ak sa napríklad tešíte na prevod svojej domény z xyz registra do DreamHost, musíte sa najprv ubezpečiť:

 • Aktuálny register nesmie držať doménu.
 • Doména musí byť odomknutá a používaná.
 • Doménu nemôžete preniesť, pokiaľ nie je stará najmenej šesťdesiat dní.
 • Na potvrdenie žiadosti o prevod musí byť použitý administratívny e-mailový účet týkajúci sa domény.

Teraz dokončite prevod domény do DreamHost podľa uvedených pokynov:

Krok 1: Prihláste sa do DreamHost Cpanel pomocou prihlasovacích údajov.

Dreamhost

Krok 2: Na pravej strane obrazovky sa nachádza panel s ponukami. Kliknite na „Doména“ a potom na „Reg. Prevod“.

Dreamhost

Krok 3: Napíšte názov domény, ktorú chcete preniesť do DreamHost, do políčka vedľa položky „Transfer Registration (s) Transfer Domain (-e) do nás:“ a kliknite na „Request Transfer“ (Žiadosť o prevod).

Dreamhost

P.S: V okamihu, keď kliknete na odkaz „Požiadať o prenos“, sa na e-mail priradený k doméne, ktorú plánujete preniesť, odošle e-mail s autorizačným kódom. Nezabudnite, že pošta s autorizačným kódom je platná do 5 dní od vytvorenia.

Krok 4: Nová stránka na obrazovke vyžaduje, aby ste zadali „autorizovaný kód“, ktorý bol vygenerovaný a odoslaný na oficiálny e-mail spojený s doménou. Na tejto stránke musíte vyplniť všetky podrobnosti WHOIS.

Dreamhost

Krok 5: Hneď ako skončíte s vyplňovaním všetkých informácií WHOIS, skontrolujte informácie o chybách a potom kliknite na „Pokračovať“..

Dreamhost

Krok 6: Postupujte podľa ďalších krokov na dokončenie prenosu a v prípade chýb alebo pochybností môžete kontaktovať zákaznícky servis DreamHost.

Robte a nerobte pri prechode na VPS hosting:

Čo robiť:

 • Pred prechodom na nového poskytovateľa služieb vykonajte test rýchlosti stránky. Použite Google PageSpeed ​​Insights na vykonanie testu pred a po prechode na VPS. Týmto spôsobom môžete vedieť, či prechod na VPS skutočne pomohol alebo nie.
 • Vždy si zálohujte svoje stránky. Stiahnite si zálohu a uschovajte ju v bezpečí pre budúce použitie.
 • Vždy uprednostňujte balíky, ktoré poskytujú značný hostiteľský priestor. Dôležitá je aj veľká pamäť s náhodným prístupom, preto ju treba mať na pamäti.

nerobiť:

 • Nezávisí od automatického zálohovania. Vždy si vytvorte zálohu a buďte na bezpečnej strane.
 • Nikdy neusporiadajte stránky viac, ako je možnosť balíka Hosting, ktorý ste získali. Pokúste sa vyrovnať rozdelenie priestoru a zdrojov.
 • Nikdy sa nemení s podrobnosťami WHOIS o vašej doméne. Tiež sa uistite, že svoj hostingový účet nenechávate zraniteľným voči hackerom.

Teraz ste pripravení migrovať svoje stránky zo zdieľaného hostenia na hosting VPS. Po migrácii na server VPS by ste mali začať vidieť celkový výkon svojich webových stránok.

VPS Hosting je nevyhnutnosť a nie luxus; Ak vaša online sieť alebo komunita rýchlo rastie a ak sa neprechádzate na VPS Hosting zo zdieľaného hostingu, začnete strácať značné množstvo potenciálnych zákazníkov. Vyberte si správne možnosti a presvedčte svoje online podnikanie, aby sa dotýkalo nových limitov úspechu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector