Liquid Web Review: Právo Managed Hosting pre vaše potreby? Zistite tu

Tento prehľad kvapalného webhostingu bol revidovaný a aktualizovaný 18. júla 2019.


Väčšina prominentných hostingových spoločností je flexibilná v tom, čo ponúkajú: môžu poskytovať hosting pre jednotlivcov alebo dokonca veľké podniky. Aj keď môžu byť dobré, to samozrejme znamená, že by sa mohla stratiť určitá miera špecializácie.

Zadajte L
iquid Web: Liquid Web, založený v roku 1997, sa stal vedúcou značkou v oblasti spravovaných hostingových produktov. Spravovaný hosting je v podstate high-end hosting: podobne ako vyhradený hosting, spoločnosť si prenajíma servery (alebo serverový priestor v prípade hostenia VPS) klientom, ale spoločnosť na svojom konci tiež zvládne oveľa viac ako v bežných možnostiach hostenia..

Spravovaný hosting zvyčajne stojí viac, pretože spoločnosť poskytuje svojim zákazníkom omnoho viac. Obzvlášť ho vyhľadávajú malé alebo stredné podniky (známe aj ako malé a stredné podniky)..

Preto má Liquid Web iba 30 000 zákazníkov (aj keď v 130 krajinách) a pomáha spravovať pol milióna webových stránok – v porovnaní s miliónmi veľkých mien v počte hostingov to nie je nič. Ale opäť – Liquid Web-only ponúka riadený hosting.

Inými slovami, pokiaľ nemáte čo zvrhnúť, Liquid Web nie je najlepšou voľbou pre väčšinu nadšencov alebo jednotlivcov. Ak prevádzkujete malú alebo strednú firmu alebo ste dizajnér alebo vývojár s ťažkými potrebami alebo digitálnu agentúru – Liquid Web je pravdepodobne perfektný.

Ako teda robí Liquid Web v tomto výklenku?

Po testovaní Liquid Webu na pár mesiacov môžem povedať, že Liquid Web sa skutočne podarilo urobiť z neho skvelú voľbu pre svoj cieľ. Nemyslím si však, že je to pre všetky malé a stredné podniky – tak poďme do detailov.

Pros

Začnime niektorými dobrými správami: čo robí Liquid Web dobre?

Prvá vec, ktorú by som spomenul, je Liquid Web, ktorý má celkovo veľmi dobré produkty. Vážne by som nepochyboval o kvalite poskytovanej služby: výrobky sú vybavené funkciami a zdrojmi a fungujú dobre.

Súčasťou tejto kvality je vynikajúca podpora zákazníkov. Ak Liquid Web nemá najlepšiu zákaznícku podporu v hostovaní, určite patrí medzi najlepšie.

Pretože Liquid Web ponúka spravované hostingové služby, podpora zákazníkov je všetko.

riadený hosting a aplikácie

A chlapče, dodávajú to. Je to jedna z vecí, na ktoré sú ako spoločnosť hrdí.

Jednoduché, ale nie úplne rovnaké pripojenie je jednoduché: Liquid Web nie je najjednoduchšou hostingovou službou, ktorá sa dá použiť zo svojej podstaty a cieľového zákazníka, ale stále je taká jednoduchá, ako to môže získať vážnejší hosting..

Nakoniec, okrem dobrého výkonu Liquid Webu, je bezpečnosť Liquid Web určite v súlade so zlatými štandardmi tohto odvetvia.

Zápory

To všetko znie skvele – a je to -, ale ponecháva nám to jednu veľkú nevýhodu: cenu.

Neexistuje veľmi jednoduchý spôsob, ako to povedať: Liquid Web môže byť o niečo drahší. Pokiaľ ide o mňa, je to hlavný problém. Väčšina ďalších aspektov Liquid Web je v poriadku, ale cena môže byť určite pre niektoré obmedzujúca.

Aj keď si uvedomte, že veľkým cieľom spoločnosti Liquid Web sú malé a stredné podniky a zákazníci s prísnymi špecifikáciami hostenia, niektorí ďalší poskytovatelia môžu ponúkať podobné služby za nižšie ceny..

Myslím si, že je spravodlivé tvrdiť, že Liquid Web je ťažké prekonať to, ako sa špecializuje na prémiový riadený hosting. Nie každý však potrebuje takúto prémiovú službu – mnohí môžu získať výrobky podobnej kvality za nižšie ceny.

Ďalším problémom systému Liquid Web by bolo to, že neponúka zdieľaný webhosting. Mohlo by to byť potenciálne kombináciou kvality Liquid Web, ale za dostupnejšie ceny. Na druhej strane sa zdá, že Liquid Web nechce mať zákazníkov, ktorí chcú zdieľaný hosting, takže to nemusí byť problém.

To je väčšinou to! Samozrejme, každý bude mať svoje vlastné sťažnosti špecifické pre tento alebo ten hostiteľský plán, ale všeobecne povedané, toto sú hlavné nedostatky pre Liquid Web..

Aj napriek tomu bude Liquid Web pre niektoré podniky skvelou voľbou – pokračujme teda v diskusii o špecifikách Liquid Webu.

Ceny a funkcie

Stanovenie cien Liquid Web je jednou z prvých vecí, o ktorých budú ľudia hovoriť. Je to preto, že navonok je Liquid Web ľahko jednou z najvýznamnejších hostingových spoločností.

Kľúčovým slovom je tu „navonok“. Pamätajte, že Liquid Web neponúka produkty zdieľaného hostingu, ktoré sú vždy lacnejšie a zamerané na tých, ktorí potrebujú ľahší hosting..

Keď sa pozriete na to, čo ponúkajú aj ich hlavné produkty – napríklad GoDaddy, Bluehost alebo HostGator – pre svoje spravované produkty, veci sa príliš nelíšia. Medzi výrobkami sú vždy určité nezrovnalosti, ale celkový obsah webu Liquid Web je stále v primeranom rozsahu.

Aj keď som povedal, že … áno, pomerne málo výrobkov je na drahšej strane. Dedikovaný hosting sa začína na $ 199 mesačne a pokračuje na 599 dolárov mesačne, napríklad sú k dispozícii ďalšie vlastné riešenia.

cena vyhradeného servera

Napriek niektorým cenám má Liquid Web silné stránky v rozmanitosti, ktorú ponúka. Ako príklad uvedieme vyhradený hosting: vyššie uvedené cenové rozpätie sa šíri na viac ako tucet produktov. Tieto produkty siahajú od 4 jadier a 16 GB pamäte RAM (prvá vrstva) po 20 jadier a 64 GB pamäte RAM.

Môžete si vybrať medzi jedným procesorom alebo duálnym procesorom, vybrať, ktoré záložné jednotky chcete, a dokonca si môžete vybrať zo serverov v strednej alebo východnej časti Spojených štátov alebo v Európe (hoci posledné dva majú z čoho vyberať menej produktov).

Liquid Web má tiež naozaj dobré možnosti cloudu: Cloud VPS, Cloud Dedicated, Private Cloud alebo Cloud Sites. Poznámka k poslednému: Cloudové servery pokrývajú fyzické a virtuálne servery, ktoré im umožňujú ľahko škálovať, ak očakávate rast.

Cloudové lokality vám umožňujú ísť s neobmedzeným počtom stránok a servery Cloud Dedicated sú tiež vysoko škálovateľné. Myslím, že produkty Cloud VPS sú o niečo drahšie, ale funkcie sú dosť solídne, majú veľa voľného miesta na disku a šírku pásma SSD, plus neobmedzený počet lokalít, prístup root, CDN a ďalšie.

cloud vps

Súkromný cloud je niečo, čo nevidíte každý deň, a poskytuje vám tonu kontroly nad cloudovým prostredím – úprimne povedané, nemyslím si, že existuje mnoho ďalších skvelých možností pre súkromné ​​oblaky prispôsobené pre malé a stredné podniky..

Liquid Web tiež ponúka hosťovanie WordPress a WooCommerce. Hosting WordPress od Liquid Web je veľmi dobrý a má niekoľko jedinečných bodov: automatické aktualizácie doplnkov a zahrnutá iThemes Sync.

Personál Liquid Web zabezpečí, aby sa doplnky aktualizovali v samostatných prostrediach, aby neboli v konflikte. Preto veľa hostiteľov doplnky automaticky neaktualizuje, aj keď automaticky aktualizujú samotný WordPress..

Pokiaľ ide o iThemes Sync, je to nástroj, vďaka ktorému je spravovanie tém pre viaceré weby oveľa centralizovanejšie tým, že všetko umiestňuje do jediného dashboardu. Nie je to nevyhnutné, ale akonáhle to budete mať, budete sa cítiť, akoby ste už niečo minuli.

No, hosting WordPress je celkom dobrý. Zvyčajne to bolo drahšie, počnúc od 99 dolárov a pre 10 stránok.

Ale teraz? Teraz je to tretia úroveň. Prvá úroveň začína na 29 USD mesačne na 1 web s 5TB šírkou pásma. Najvyššia úroveň by vám predtým umožnila spracovať 50 stránok, ale limit je teraz 25 a mesačne je to 149 dolárov..

Úprimne povedané, toto je stále celkom slušný rozsah. Som si istý, že niektorí budú chcieť väčší plán, ktorý umožní viac ako 25 webov – môžete získať podnikový plán, ktorý sa začína na 50 weboch s 289 $ mesačne.

Ale aj prvé štyri úrovne budú dosť dobré pre väčšinu ľudí. A pretože funkcie sú naozaj dobré, ceny sú tiež.

Aj keď si myslím, že hostingové produkty spoločnosti WordPress, Cloud a Dedicated spoločnosti Liquid Web sú dosť solídne, cítim sa dobre, pokiaľ ide o ich hosting na serveri WooCommerce. Áno, služba je dobrá, ale začína sa na 39 USD mesačne – úroveň vstupnej úrovne obmedzuje počet objednávok, ktoré môže váš obchod vybaviť, na 150 mesačne.

Pre niektoré to môže byť v poriadku, ale myslím si, že je vzhľadom na počet transakcií, ktoré sú povolené, predražený.

Aj keď sa špecifiká môžu líšiť podľa jednotlivých balíkov, takmer všetky hostingové produkty zahŕňajú ochranu DDoS, CDN, okrem iných bezpečnostných opatrení a zálohovacie nástroje..

Poslednou hostiteľskou službou, ktorú ponúka Liquid Web, je e-mailový hosting. Na stupnici Liquid Web je to celkom prijateľné: prvá úroveň je 1 dolár za poštovú schránku mesačne a potom existuje niekoľko ďalších úrovní, ktoré zvyšujú dolár za poštovú schránku, ale majú viac miesta a funkcií..

Ak uvažujete o prevádzkovaní poštových schránok pre desiatky zamestnancov, môžete nájsť lepšiu ponuku s inou spoločnosťou, ale ak nie, myslím si, že je to jedna z čoraz dôležitejších funkcií spoločnosti Liquid Web..

Celkovo vzaté, Liquid Web robí veľa. Ponúka všetky obvyklé veci, ktoré by ste očakávali od hostingu, ale kľúč od Liquid Web, ak máte do veľkej miery zaručený kvalitný server a spoľahlivé rozdelenie zdrojov.

Je síce drahý, ale nebude to neprimerane pre všetky podniky – niektorí zistia, že Liquid Web dokonale zasiahol túto značku. Hej, mať veľa funkcií však neznamená nič, ak z nich nemôžete vyťažiť maximum a ak chcete spravovať hosting, táto správa je lepšia. Poďme sa teda pozrieť, aké ľahké je používanie Liquid Web.

Jednoduchosť použitia

Ako som už povedal, a ako už názov napovedá, riadený hosting znamená určitú úroveň mimoriadneho zapojenia spoločnosti, ktorá je k dispozícii. V tomto prípade Liquid Web kladie silný dôraz nielen na dobrú starostlivosť o vaše servery, ale aj na zjednodušenie procesu.

K tomuto sa dostanem v nasledujúcej časti, ale jedným z príkladov je zákaznícka podpora Liquid Web. Okrem kvalitného hosťovania je ďalším predajným miestom spoločnosti Liquid Web (vážne, navštevujte ich webové stránky a uvidíte, čo tým myslím) je hviezdny zákaznícky servis..

V zásade má Liquid Web k dispozícii ľudí, s ktorými sa dá konzultovať, okrem poskytovania základnej technickej podpory. To znamená, že ak sa napríklad vaše podnikanie rozrastá a vy potrebujete prerozdeliť alebo inak zmeniť svoju digitálnu infraštruktúru, môžete sa jednoducho rozprávať s pracovníkom spoločnosti Liquid Web, aby ste svoju prácu vykonali efektívne..

To je jedna z častí jednoduchého používania softvéru Liquid Web. Ďalším základným automatizovaným nástrojom je jeho balenie. Dobrým príkladom sú ich balíky WordPress. Vďaka možnosti presnej automatickej inštalácie doplnkov WordPress a nutnosti mať iThemes Sync Pro je správa viacerých webových stránok WordPress podstatne jednoduchšia, najmä ak máte menší tím.

balíčky wordpress

Vďaka tomu je „spravovaná“ časť hostiteľského zariadenia Liquid Web konkrétnejšia. Iné platformy môžu ponúkať spravované hostingové služby, ale významne neinvestujú do ľahkého používania a jednoducho sa starajú o jednoduchšie veci.

Liquid Web prechádza z cesty, aby sa všetky jeho hostingové produkty ľahko ovládali. Ďalším pekným bodom je, že ochotný personál udržiava proces nastavenia efektívny.

Nakoniec by som povedal, že každý SMB, najmä ten, ktorý sa zaoberá zložitejšou online infraštruktúrou, sa dostane do ťažkostí a tedia komplexnosti. Liquid Web to však znižuje, ako je v súčasnosti možné.

Zákaznícka podpora

Podpora zákazníkov a jednoduché používanie vždy idú ruka v ruke, ale to platí najmä pre Liquid Web. Ako som už povedal: veľká časť jednoduchého používania softvéru Liquid Web a veľká časť „spravovanej“ časti jeho hostingu je vynikajúca podpora zákazníkov..

Čo tým myslím? Monitorovanie a údržbu svojich serverov by ste mohli považovať za formu zákazníckej podpory, hoci pre všetkých hostiteľov je základná. Liquid Web robí (pokiaľ môžem odvodiť) nejakú prácu navyše na monitorovanie hardvéru.

Liquid Web je hlavnou silnou stránkou svojich zástupcov služieb zákazníkom. Pri iných hostiteľských platformách sa obrátite na zástupcov, ak máte technický problém alebo otázku týkajúcu sa vášho účtu. Aj napriek tomu to môžete urobiť pomocou programu Liquid Web, ale môžete sa k nim obrátiť aj so žiadosťou o radu alebo jednoducho získať viac zo svojho účtu..

Zástupcovia sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom telefónu, chatu, lístka alebo technickej podpory. Zaručujú 59-sekundovú reakčnú dobu pre telefonický rozhovor a live chat. Tu je krátky príklad toho, ako sa merali.

Pomoc

Pomoc

Je dobré vidieť, že Liquid Web nehovoril – že to neznamená „že za 59 sekúnd dostanete automatickú odpoveď.“ V tomto príklade mi na odpoveď na otázku odpovedali iba asi 30 sekúnd (je to jednoduché).

Podobne sú užitočné aj iné spôsoby kontaktovania zástupcov. Aj keď systém lístkov nie je tak okamžitý, stále som zistil, že odpovede prichádzajú pomerne skoro.

Online informačný materiál je sústredený do vedomostnej základne, na rozdiel od iných spoločností, ktoré oddeľujú vedomostnú základňu od iných typov materiálov.

Znalostná základňa je dobre organizovaná a veľmi komplexná. Zdôrazňuje sa, že informácie prichádzajú v rôznych formátoch – nie sú to len články vo formáte obyčajného textu – a pokrývajú zdravé rozpätie tém s rôznymi problémami..

Nie všetky články sú komplexné, ale niektoré sú dosť podrobné.

Ďalšou silnou črtou zákazníckej podpory Liquid Web: vlastné riešenia. Ak niektorý z predvolených balíkov nevyhovuje vašej firme, zástupcovia, s ktorými budete konzultovať, sú veľmi nápomocní.

Sú tiež užitočné, ak potrebujete zmeniť usporiadanie služby. Povedal by som, že ďalším vrcholom zákazníckej podpory Liquid Web je proces vlastných produktov.

Je ťažké pochopiť, aká dôležitá je podpora zákazníkov pre Liquid Web – na to sa spolieha dobrý kus jej obchodného modelu. Preto Liquid Web výrazne podporuje svoju zákaznícku podporu a myslím si, že je to opodstatnené.

Liquid Web má pravdepodobne najlepšiu zákaznícku podporu v hostiteľskom priemysle (aj keď je to nevyhnutne).

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Ak ste ako ja, mali by ste očakávať, že Liquid Web bude mať dosť zatraceně dobrú bezpečnosť a prvotriednu spoľahlivosť. Koniec koncov sa nezaoberajú zdieľaným webhostingom alebo jednotlivcami, ktorí sú dosť laxní v súvislosti s ich bezpečnostnými požiadavkami.

Liquid Web zameriava svoje služby na podniky a klientov s vyššími platbami, na ľudí, ktorí počítajú s pevne spravovaným hardvérom a špičkovou službou. Takže tu nemohli mať žiadne chyby, však? Správny?!

Vlastne, správne. Liquid Web dokáže tieto očakávania splniť.

Zameriam sa na prvú vec, ktorú by ste pravdepodobne chceli vedieť: aký je čas prevádzkyschopnosti? Je to veľmi dobré, rovnako ako časy odozvy.

Ako každodenne spravujete softvér? To sa príliš nelíši od žiadnych iných hostingových služieb od konca používateľského rozhrania: základné časti sú tu všetky, ale budete cítiť ďalšiu vrstvu podpory od spoločnosti. Nevšimol som si žiadne chyby alebo poruchy v administratívnom softvéri alebo cPaneli.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, dovoľte mi vydať niektoré certifikácie: Liquid Web je certifikovaný spoločnosťou HITECH (čo znamená, že je v súlade s HIPAA, americkým zákonom o zodpovednosti z roku 1996); v súlade s rámcom ochrany súkromia EÚ – USA; Kompatibilný s PCI; a sú v súlade s nedávnym všeobecným európskym nariadením o ochrane údajov.

Okrem toho Liquid Web používa brány firewall a technológiu VPN, pomoc s dodržiavaním predpisov, prevenciu útokov DDoS, ochranu serverov a ochranu webových aplikácií..

zabezpečenia

Liquid Web ponúka okrem iného aj služby ukladania a zálohovania, vrátane zálohovania mimo lokality a zálohovania v cloude.

Môj záver týkajúci sa bezpečnosti a spoľahlivosti by bol tento: ak máte vysoké očakávania od spoločnosti Liquid Web, pravdepodobne sa splnia.

Záver: Odporúčam Liquid Web?

Je zrejmé, že s Liquid Webom sa toho veľa deje. Takže tu je náš moment pravdy: odporúčam Liquid Web?

Áno … druh. Ak som to neurobil dosť často: Liquid Web nie je pre každého. Ak vaša firma nemá prostriedky na to, aby mohla spravovať hosting do vlastných rúk, Liquid Web je dobrá voľba. Platí to najmä pre podniky, ktoré majú komplexnejšie – alebo jednoducho ťažšie – potreby hostingu.

Liquid Web je obzvlášť dobrá voľba pre predajcov, ktorí si môžu byť istí, že svojim klientom poskytujú špičkovú službu. Môže to byť dokonca pokuta pre jednotlivcov na voľnej nohe, ak sú úspešní a potrebujú špecifikácie, ktoré Liquid Web poskytuje najlepšie.

Nie je to pre fandov alebo malých živnostníkov, ktorí môžu zdieľať webhosting alebo dokonca lacnejšie verzie riadeného hostingu s inými spoločnosťami. To isté platí pre niektoré malé podniky, a to aj pre tie, ktoré potrebujú elektronické obchodovanie.

Liquid Web je určite jednou z najlepších hostingových spoločností v okolí s vynikajúcim výkonom, bezpečnosťou, funkciami a zákazníckou podporou. Prinajmenšom dostanete to, za čo platíte!

Navštívte Liquid Web

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map