Najlepší poskytovatelia hostingu Joomla v roku 2020

Pri hľadaní systému správy obsahu sa často stretnete s WordPress alebo Joomla.


Joomla je ďalšou voľbou systému na správu obsahu s otvoreným zdrojom na publikovanie webového obsahu. Po WordPress sa považuje za druhý najpoužívanejší CMS.

Joomla bola prvýkrát spustená 17. augusta 2005 a je napísaná v PHP.

Na pozadí používa Joomla objektovo orientované programovanie a obsahuje funkcie ako RSS feed, caching, internacionalizácia..

Joomla na svoj kredit podporuje viac ako 8000 bezplatných a komerčných rozšírení.

Skôr ako sa dostanem k podrobnostiam o najlepšom hostovaní Joomly, dovoľte mi uviesť stručný prehľad toho, čo sa medzi Joomlou a WordPressom líši..

Joomla v / s WordPress:

WordPress a Joomla sú otvorené CMS platformy a nemôžu pracovať nezávisle.

Obidva vyžadujú webový server alebo konkrétnejšie musíte zvoliť hostiteľskú platformu.

Ľahké použitie: Obe tieto platformy sa ľahko používajú. CPanel WordPress má jednoduchú navigáciu a všetky aplikácie podporujú inštaláciu jedným kliknutím. Avšak s Joomlou je cPanel jednoduchý, ak máte predchádzajúce skúsenosti s vývojom webu.

Témy a doplnky: WordPress poskytuje dobrú zbierku tém a niekoľko doplnkov s užitočnými funkciami.

Joomla nezaostáva ďaleko za WordPress. Joomla má menej šablón a rozšírení, ale je rovnako dobrá pre webovú stránku elektronického obchodu, CMS, ako aj pre blogy..

joomla vs wordpress

CMS: Blogovanie je niečo, čo je WordPress dobre známe. WordPress má ľahko použiteľný vizuálny editor, ktorý môže používať blogger, marketingový expert na správu obsahu.

Joomla je navrhnutý pre komplexný vývoj webových aplikácií. Aj keď má Joomla možnosti blogovania, Joomla sa z dlhodobého hľadiska môže javiť ako zložitejšia voľba pre blogovanie.

Podpora: WordPress je najobľúbenejší redakčný systém a to je jeden z dôvodov obrovských zdrojov, ktoré sú k dispozícii pre WordPress. To sa pohybuje od videí, návodov a pomoci pre komunitu.

Aj keď je Joomla v porovnaní s WordPress menej populárny, Joomla má stále aktívnu podporu komunity. Spolu s tým poskytuje Joomla aj niekoľko videí a návodov na rôzne témy.

Joomla aj WordPress považujú bezpečnosť za najvyššiu prioritu a poskytujú pravidelné aktualizácie spolu s bezpečnostnými doplnkami. Obidve rovnako poskytujú zabudovanú viacjazyčnú podporu.

Ďalej mi dovoľte poskytnúť najlepšie možnosti hostenia Joomla pre váš web.

hostingpillNajlepší poskytovatelia hostingu Joomla

 1. Rochen
 2. Bluehost
 3. Hostinger
 4. SiteGround
 5. Hostgator

1. Rochen

hosting rochen jhoomla

Rochen podporuje viac ako 150 aplikácií, medzi ktoré patria WordPress, Joomla, Drupal a Magento.

Rochen je držiteľom certifikátu Green Mountain Energy pre ekologickú technologickú prax.

Webový hostiteľ bol prvýkrát spustený v roku 2000 a má ústredie v Dundee, Škótsko, Spojené kráľovstvo. Rochen je pre Joomlu oficiálnym webhostingovým partnerom.

uptime:

Rochen pracuje z viacerých dátových centier umiestnených v USA a Veľkej Británii. Ponúka redundantný server na zabezpečenie maximálnej doby prevádzkyschopnosti.

Za svoje služby Rochen neposkytuje žiadnu konkrétnu záruku dostupnosti. Ich prvotriedny webhosting však zaručuje 99,9% dostupnosti.

V prípade, že doba prevádzkyschopnosti klesne pod 99,9%, Rochen ponúka svojmu zákazníkovi kredity na základe zmluvných podmienok.

Spoľahlivosť a bezpečnosť:

Rochen ponúka niekoľko redundantných serverov, ktoré sa používajú v prípade zlyhania. Podporuje automatické zlyhanie servera. CloudLinux OS sa používa na každom serveri na zabezpečenie vysokej úrovne spoľahlivosti.

Služby ponúkajú WAF (Web Application Firewall), ktorý poskytuje ochranu pred vstrekovaním SQL, útokmi CSS a inými bežnými zraniteľnými miestami.

Funkcie hostingu spoločnosti Rochen joomla

Rochen ponúka automatické zálohovanie so svojím plánom.

Rochen poskytuje segregáciu stránok spolu s ochranou SSL a škodlivým softvérom.

Záložná služba:

Rochen podporuje zálohovanie úschovne. Súbory a databáza je možné kedykoľvek ľahko obnoviť.

Rochen Vault Backups joomla hosting

Vaša webová stránka Joomla sa dá ľahko vrátiť späť k skoršiemu dátumu.

Rochen má automatické denné zálohy a môže byť obnovený za posledných 30 dní. Užívatelia si môžu kedykoľvek tieto zálohy stiahnuť z cPanelu.

plány:

Rochen poskytuje 4 rôzne platobné plány – mesačné, 1-ročné, 2-ročné a 3-ročné. 3-ročný plán, ktorý je najlacnejší, začína na 4,95 dolárov / mesiac. To podporuje jednu stránku.

Hostingové plány Rochen Joomla

Na viacerých webových stránkach je najnižšia cena 7,95 dolárov mesačne na obdobie 3 rokov. V obidvoch prípadoch je obnova o niečo vyššia v porovnaní s východiskovou cenou.

Keď začnete, získate zľavu, vďaka ktorej je prvotné stanovenie ceny nižšie ako obnovenie. Ak si teda vyberiete ročný plán, spočiatku by ste zaplatili 76,77 dolárov a obnovenie je 83,40 dolárov.

Zákaznícka podpora:

Rochen ponúka samostatnú podporu pre predaj a ďalšie otázky. Podpora predaja nie je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, druhá podpora je však k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Na webových stránkach nenájdete samostatnú vyhradenú sekciu pomocníka alebo výukové programy. Toto niečo tu chýba. Zákaznícku podporu môžete tiež kontaktovať e-mailom alebo im môžete zavolať.

rochen chat joomla hosting

Aj keď tvrdia, že majú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, je k nim prístup iba vtedy, ak ste sa zaregistrovali v spoločnosti Rochel.

Celková zákaznícka podpora nie je vždy rýchlo prístupná a obmedzuje sa iba na registrovaných používateľov.

Navštívte Rochen

2. Bluehost

Bluehost Banner

Bluehost je meno, ktoré vám v tomto zozname nesmie chýbať. Bluehost je populárny a široko používaný, presahuje rámec WordPress a poskytuje tiež hostingové služby Joomla.

Bluehost obstaráva viac ako 2 milióny domén a je jednou z 20 najlepších hostingových platforiem. To určite poskytuje zaujímavé funkcie pre hosting Joomla rovnako.

uptime:

Keďže je Bluehost jednou z najpoužívanejších hostiteľských platforiem, zabezpečuje si dobrú dostupnosť. Je to zrejmé z infraštruktúry, ktorú vybudoval.

Bluehost poskytuje dostatok hardvérovej zálohy na zabezpečenie plynulého a nepretržitého hosťovania. Používam Bluehost a sledujem ich dostupnosť.

prevádzka služby Bluehost

Zaznamenané metriky dostupnosti služby BlueHost nájdete tu.

Celkovo zistíte, že Bluehost poskytuje konzistentnú dobu prevádzkyschopnosti a udržuje dobrú reakčnú dobu.

Spoľahlivosť a bezpečnosť:

Bluehost poskytuje služby, ktoré zabezpečujú dostatok redundancie infraštruktúry. To umožňuje udržiavať spoľahlivé služby a dobrú dostupnosť.

spoľahlivosť a bezpečnosť

Bluehost obsahuje SSL v každom pláne. Medzi pokročilejšie plány patria experti na spam, program CodeGuard Basic, zabezpečenie SiteLock a ochrana domén. Aj keď to nie je zahrnuté v základnom pláne, môže sa využiť za samostatné ceny.

Celkovo Bluehost poskytuje dobrú kombináciu spoľahlivých služieb spolu so základným zabezpečením.

Záložná služba:

Bluehost poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Spolu so spoľahlivými službami poskytuje Bluehost aj zálohovacie služby.

Základné plány neobsahujú kód CodeGuard Basic, ale je ich možné zakúpiť samostatne. Medzi pokročilejšie plány však patrí CodeGuard Basic, ktorý pomáha v službách zálohovania a obnovy.

plány:

Bluehost podporuje zdieľaný Joomla hosting. Tu sú k dispozícii 3 plány. Najzákladnejší plán začína na $ 2,95 / mesiac. Plus plán začína na $ 5,45 / mesiac a výber plus plán začína na $ 5,45 / mesiac.

plány spoločnosti Bluehost

Všetky 3 plány majú mierne vyššiu cenu za obnovenie. Okrem toho je možné za osobitnú cenu využiť doplnkové bezpečnostné služby alebo zálohovacie služby.

Zákaznícka podpora:

Bluehost nezaostáva pri podpore svojich zákazníkov. S obrovskou zákazníckou základňou má určite dobrú zákaznícku podporu.

Na zákaznícku podporu sa môžete obrátiť prostredníctvom e-mailu, telefónu, lístkov alebo live chatu. Živý chat je samostatný pre nových a existujúcich zákazníkov.

Podobne môžete chat oddeliť na rôzne témy.

bluehost Podpora

Viac informácií nájdete aj v databáze znalostí. Znalostná základňa obsahuje širokú škálu tém, FAQ a blogov.

bluehost faq

Zákaznícka podpora spoločnosti Bluehost vám pomôže nájsť správne informácie a ľahko sa používa.

Navštívte Bluehost

3. Hostinger

hostinger joomla hosting

Hostinger podporuje hostenie Joomly spolu s ďalšími hosteniami. Bola spustená v roku 2004 a má ústredie v Kaunase v Litve.

Spoločnosť využíva cloudový hosting a zaručuje 99,9% dostupnosť. Poskytuje tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

uptime:

Hostinger zaručuje 99,9% dostupnosti. Servery sú optimalizované tak, aby poskytovali výrazný výkon.

Monitorujem tiež výkon servera Hostinger prostredníctvom svojej testovacej webovej stránky na serveri Hostinger.

Hostinger's Uptime

To je na rovnakej úrovni ako to, čo zaručujú. Úplné údaje o službe Uptime nájdete tu.

Spoľahlivosť a bezpečnosť:

S Hostingerom, keď sa plán posúva vyššie, konfigurácie sa zdvojnásobia. Poskytuje SSD každý plán.

SSL je súčasťou plánu vyššej úrovne. Podobne je záloha údajov k dispozícii iba pre vyšší plán.

V prípade základných plánov môžete na celý život pridať protokol SSL za 11,99 dolárov. Môžete pridať denné zálohovanie za 2,09 $ mesačne a pridať ochranu CloudFlare na 7,50 $ na celý život.

Záložná služba:

Hostinger podporuje zálohovacie služby, ktoré sú voliteľné ako súčasť základných plánov. Obchodný plán zahŕňa služby denného zálohovania.

Denný záložný hostinger joomla hosting

Denná záloha obsahuje súbory, údaje, databázu a e-maily. Obnovenie je možné vykonať pomocou ovládacieho panela.

plány:

Hostinger má 3 rôzne programy – Starter, Premium, Business. Prvýkrát je cena 0,80 USD mesačne, 2,15 USD mesačne a 3,45 USD mesačne.

Hostingerské plány Joomla

Prvé ocenenie zahŕňa najmenej 50% zľavu na všetky plány. Obnova všetkých plánov je vyššia.

Každý z týchto plánov sa obnovuje za cenu 7,99 dolárov mesačne, 11,95 dolárov mesačne a 15,95 dolárov mesačne.

Zákaznícka podpora:

Hostinger má vyhradenú časť s návodom, ktorá sa venuje viacerým témam, ktoré vás zaujímajú. Môžete tiež použiť ich live chat alebo zvýšiť lístok.

Podpora však existuje iba pre platených klientov. Ak teda nie ste zákazníkom spoločnosti Hostinger, nemohli by ste ich kontaktovať prostredníctvom priameho rozhovoru.

hostinger live chat joomla hosting

Za osobitnú cenu má tiež prioritnú podporu.

Navštívte Hostinger

4. SiteGround

hosting Joomla na webe

SiteGround má množstvo podporovaných služieb hostenia a zahŕňa hosting založený na Joomle. Začala sa v roku 2004 a má ústredie v bulharskej Sofii.

Zameriava sa na viac ako 1 000 000 domén po celom svete a má dátové centrá rozmiestnené po celom Singapure, Holandsku, USA a Veľkej Británii.

uptime:

SiteGround využíva najnovšie technológie rýchlosti s SSD na zabezpečenie významného výkonu a prevádzkyschopnosti. Poskytuje 99,9% záruku dostupnosti.

Na meranie dostupnosti & rýchlosť hostingových serverov SiteGround, kúpil som si doménu od SiteGround.

Poskytuje dobrú dostupnosť.

doba prevádzky webu

Zaznamenané metriky dostupnosti služby SiteGround nájdete tu.

Spoľahlivosť a bezpečnosť:

SiteGround má 4 dátové centrá, z ktorých si môžete vybrať. SSL a HTTP sú podporované v každom pláne.

Základný plán podporuje bezplatné CloudFlare CDN a bezplatné denné zálohovanie. Podporovaný je aj doplnok jHackGuard.

hosting Joomla zabezpečenia webu

Joomla SuperCacher je súčasťou rozšíreného plánu.

Záložná služba:

SiteGround poskytuje služby zálohovania so všetkými svojimi plánmi. Všetky jeho plány zahŕňajú bezplatné zálohovanie. Reštaurovanie však nie je zahrnuté v základnom pláne.

zálohovanie serverom Joomla

Ostatné plány podporujú bezplatné obnovenie zálohy. Najpokročilejší plán zahŕňa obnovenie zálohovania OnDemand.

plány:

SiteGround má 3 hostingové plány Joomly – StartUp, GrowBig a GoGeek. Cena za každý z týchto programov je – 3,95 dolárov mesačne, 5,95 dolárov mesačne a 11,95 dolárov mesačne.

SiteGround Joomla Hosting plány

Plány začínajú za prijateľnú cenu. Za obnovu sú však vyššie ceny. Plán StartUp sa obnovuje na 11,95 dolárov mesačne. GrowBig plán obnovuje na 19,95 dolárov / mesiac a plán GoGeek obnovuje na 34,95 dolárov / mesiac.

Zdá sa, že plány na dlhšie obdobie sú drahšie.

Zákaznícka podpora:

SiteGround podporuje predajný rozhovor a dá sa k nemu dostať aj telefonicky. Zaväzuje sa k 24/7 podpore bez čakania. Vstupenky je možné vyriešiť za menej ako 10 minút.

chat na mieste pre hosting joomla

Preskúmal som teda ich možnosť live chatu. Čakacia doba bola kratšia ako 60 sekúnd. Zástupca zákazníckej podpory rýchlo poskytoval informácie.

Navštívte SiteGround

5. HostGator

Hostiteľský Joomla hosting

HostGator je ďalšia populárna hostingová platforma a stane sa súčasťou Endurance International Group. Je hostiteľom viac ako 9 miliónov domén a podporuje viac ako 400 000 zákazníkov.

HostGator sa prvýkrát začal v roku 2002 a má ústredie v Houstone, Texas, USA. HostGator je jedným z mála riešení Green Hosting dostupných na trhu.

uptime:

HostGator zaručuje 99,9% dostupnosti. Poskytuje nemerané miesto na disku s nemeranou šírkou pásma.

Aj keď je to niečo, za čo sa zaviazali, zaznamenal som čas prevádzkyschopnosti prostredníctvom svojej testovacej webovej stránky na serveri HostGator.

hostgator uptime

Tu môžete vidieť poslednú dostupnosť.

Celkovo má dobrú dostupnosť, s výnimkou augusta, keď zaznamenala mierny pokles.

Spoľahlivosť a bezpečnosť:

SSL je súčasťou každého plánu. K tomu môžete pridať aj bezplatnú aktualizáciu SSL.

S HostGator môžete mať okamžité zálohy. Okrem toho si môžete zvoliť sledovanie funkcie SiteLock za osobitnú cenu.

Plány zahŕňajú aj ochranu pred nevyžiadanou poštou a ochranu Hotlink.

hostgator joomla hostovanie bezpečnosti

HostGator ponúka adresáre chránené heslom.

Záložná služba:

HostGator poskytuje záložné služby. Zálohovanie môžete kedykoľvek vykonať pomocou cPanel. Po dokončení zálohovania by ste dostali odkaz na stiahnutie.

Obdobne sa môže obnova uskutočniť aj kedykoľvek. Zálohovanie stránok je možné vybrať za cenu $ 2 / mesiac a je potrebné ho každý rok obnovovať.

hostgator joomla hosťovanie zálohy

To poskytuje denné automatické zálohovanie súborov a databázy. Toto je založené na CodeGuard.

plány:

HostGator podporuje 3 rôzne plány – Hatchling, Baby a Business. Počiatočné ceny za tieto plány sú – 3,95 dolárov mesačne, 5,95 dolárov mesačne a 5,95 dolárov mesačne.

HostGator Joomla Hosting plány

Tieto ceny sa týkajú najdlhších 36 mesiacov. V porovnaní s počiatočnou cenou sa obnovujú vyššie ceny.

Obnovenie plánu šrafovania je 6,95 dolárov mesačne. Podobne sa plán Baby obnovuje na 9,95 dolárov mesačne a obchodný plán sa obnovuje na 14,95 dolárov mesačne.

Zákaznícka podpora:

HostGator má bohaté podporné návody, vrátane videonávodov. Zákaznícku podporu môžete dosiahnuť prostredníctvom priameho chatu alebo e-mailu.

Ponúka podporu 24/7/365. Webová stránka obsahuje aj fórum venované hostiteľovi HostGator.

Skúsil som ich možnosť live chatu.

hostgator joomla hosťujúci chat 1

Rozhovor sa začal takmer okamžite a zástupca oddelenia podpory zákazníkov poskytol niekoľko rýchlych informácií.

Navštívte HostGator

záver:

Všetky vyššie uvedené možnosti hostenia Joomly sú určitým spôsobom odlišné. Každá hostingová platforma má teda určitým spôsobom svoje pozitívne stránky spolu s nedostatkami.

Čo je spoločné medzi každým z nich je dobrý čas prevádzkyschopnosti, zálohovacie služby a vyššie miery obnovenia v porovnaní s prvotným určovaním cien..

V niektorých prípadoch, ako napríklad HostGator, sa služby zálohovania Hostinger spoplatňujú osobitne podľa zvoleného plánu.

SiteGround a HostGator poskytujú nepretržitú zákaznícku podporu pre všetkých, čo v inej hostiteľskej platforme chýba.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, všetky hostiteľské platformy poskytujú dobrú podporu.

Aj keď hostinger a hostgator neposkytujú všetky bezpečnostné prvky ako súčasť plánu, stále sa dá zvoliť.

Pokiaľ ide o funkcie, ktoré sú bohaté na všetky funkcie, Rochen a BlueHost poskytujú celý rad funkcií podporovaných vývojármi.

Nakoniec prejdeme k rozpočtovému aspektu. Každá z týchto možností má dostupnú počiatočnú cenu.

Pokiaľ však ide o rozdiel medzi počiatočnou a obnovovacou cenou, Rochen je z dlhodobého hľadiska cenovo dostupnou možnosťou.

Rochen je navyše oficiálnym partnerom spoločnosti Joomla, čo z nej robí vhodnú alternatívu pre hosťovanie Joomly.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map