Najlepší poskytovatelia hostingu WordPress v roku 2020 (číslo 1 je úžasné)

WordPress je jednoducho jedným z najlepších systémov na správu obsahu – podľa mnohých metrík je to systém na správu obsahu. Takmer každý počul o WordPress – aj keď mnohí spotrebitelia môžu vedieť WordPress.com lepšie ako WordPress.org.


WordPress.org je neuveriteľný nástroj, ktorý sa dá používať zadarmo, ale neprichádza s hosťovaním. Ak sa môžete postarať o svoj vlastný hosting (a pravdepodobne aj o svoju vlastnú doménu), môžete použiť WordPress na úpravu samotného webu.

WordPress je tak populárny, že mnoho hostingových spoločností ponúka plány špeciálne zamerané na WordPress. Teraz je potrebné vysvetliť niekoľko vecí.

Po prvé, niektoré z nich sú trochu prehnané. Na pripojenie k WordPressu by ste sa mohli väčšinou pripojiť pomocou bežných plánov zdieľaného webhostingu – spoločnosti, ktoré ponúkajú zdieľaný / webový hosting WordPress, v podstate ponúkajú upravený webhosting. Je to niečo, na čo si treba dávať pozor.

Niektoré z týchto možností majú zároveň aj ďalšie funkcie alebo slušné ceny, ktoré sa oplatí preskúmať. Niektoré spoločnosti navyše ponúkajú spravované riešenia WordPress, ktoré sú na drahšej strane, ale poskytujú aj kvalitnejšie služby zamerané na WordPress..

Teraz je toho veľa čo vyriešiť. Väčšina ľudí si môže nainštalovať WordPress na bežný účet webhostingu a bude to fungovať dobre, takže niektoré položky v tomto zozname sú tu, pretože ponúkajú ceny webhostingu za hosting orientovaný na WordPress..

Ďalšie položky tu ponúkajú spravované riešenia WordPress, ktoré sú pre podniky lepšie. Niektoré firmy tu samozrejme robia oboje.

Ďalšia rýchla poznámka k tomuto zoznamu: pre produkty WordPress Hosting sú veľmi bežné veci.

Ak tu niečo robí zoznam kladov a záporov, pravdepodobne to znamená, že je špeciálny – napríklad, veľa produktov hostenia WordPress prichádza s nejakou formou zákazníckej podpory, ale urobím poznámku, keď spoločnosti poskytnú obzvlášť dobrých zástupcov zákazníckej podpory vyškolených pomocou WordPress..

K tomuto zoznamu by som chcel povedať ešte jednu vec: všetky možnosti tu sú solídne. Áno, sú hodnotené z nejakého dôvodu, ale pravdou je, že spoločnosti sa dnes dostali na čelo hosťovania WordPress..

To však neznamená, že žiadna z týchto možností je dokonalým riešením hostenia WordPress … len to, že sa im nejako podarilo urobiť skvelú prácu. Najmä posledné tri možnosti sú blízko a budete sa musieť dôkladne pozrieť na to, čo chcete, skôr ako začnete s vylúčením mien..

Tu sme dali poradie na základe našich skúseností.

Najlepšie WordPress Hosting v roku 2020:

hosting
cena
rýchlosť
uptime
Použiteľnosť
Moje hodnotenie
Bluehost$ 2,95 / mo346ms100%BEST★★★★★
Dreamhost$ 2,59 / mo1103ms100%GOOD★★★★
SiteGround$ 3.95 / mo586ms100%GOOD★★★★
Hostgator$ 5.95 / mo1166ms99,99%GOOD★★★★
Hosting A2$ 2,96 / mo1328ms99.96%GOOD★★★★
V pohybe$ 4,99 / mo326.29ms99,98%GOOD★★★★
Kvapalný web$ 49 / mo576.32ms99,92%GOOD★★★★

Bez ďalších podvádzaní sa poďme podrobne zaoberať každým hosťovaním WordPress.

1: Bluehost

zdieľaný wordpress hosting

Ah, Bluehost – pravdepodobne jedna z najslávnejších hostingových spoločností. Bluehost je tiež úzko spojený s hostingom WordPress. Rovnako ako predchádzajúce dve možnosti, aj Bluehost je odporúčaný WordPressom a v kombinácii s jeho masívnym menom je Bluehost skvelo vyzerajúcou možnosťou.

Čo je pre Bluehost? S tým sa veľmi nedeje a hoci to nie je najlacnejší poskytovateľ, plány zdieľaného hostenia WordPress sú stále veľmi dobré ponuky.

Pros

 • Bezplatná registrácia názvu domény a niektoré úrovne zahŕňajú bezplatné zabezpečenie domény.
 • Zadarmo certifikát SSL a bezplatná doména (na 1 rok) pre úrovne vstupnej úrovne hore. Vyššie úrovne umožňujú neobmedzené množstvo stránok a ukladacích priestorov.
 • Výber z riadených aj zdieľaných plánov WordPress v širokom rozsahu cien.
 • Zadarmo CDN (pre určité úrovne).
 • Celkovo veľmi solídny čas prevádzky (aj keď jeden mesiac nebol pre mňa skvelý) a rýchle časy odozvy.

bh uptime

 • Obnovovacie ceny nie sú príliš vysoké a niekedy môže byť prvý rok výrazne lacnejší.
 • Rovnako ako SiteGround, podpora Bluehost zahŕňa odborníkov na WordPress. Ako som už niekoľkokrát povedal, dobrým ukazovateľom je predkupný nákup v kvalite chatu.

bh chat

bh chat

Zápory

 • Niektoré z spravovaných hostingových plánov WordPress môžu byť trochu drahšie, ale pre malé podniky to pravdepodobne nebude veľká prekážka..

Vďaka tomu, že je Bluehost jednou z najlepších všestranných hostingových spoločností, stále dokáže vynikať v WordPress. Ak to bude potrebné, pripíšem si kredit: Bluehost samozrejme dostane moje odporúčanie a takmer pre každého.

2: Dreamhost

Dreamhost banner

DreamHost, rovnako ako SiteGround, je jedným z troch poskytovateľov hostingu odporúčaných samotným WordPress. DreamHost je veteránom v komunite hostingových spoločností: existuje už od roku 1996.

V posledných dvoch desaťročiach sa DreamHost rozrástla na významnú hostingovú spoločnosť. Tvrdia, že obslúžili viac ako 400 000 zákazníkov a 1,5 milióna webových stránok. Najpôsobivejšie je, že DreamHost poháňal viac ako 750 000 inštalácií WordPress – veľa zákazníkov jednoznačne používa DreamHost pre WordPress..

Čo je to pokles? DreamHost je určite jednou z najlepších hostingových spoločností pre WordPress, ktorá má skutočne bezproblémový proces inštalácie a správy, ako aj solídne funkcie za slušné ceny..

Pros

 • Bezproblémový proces inštalácie.
 • DreamHost má tiež CDN.
 • Nízka vstupná cena robí DreamHost dobrou voľbou pre jednotlivcov, ktorí chcú šetriť, a pre tých, ktorí potrebujú ľahší hosting.
 • Veľmi dobrá dostupnosť (aspoň nedávno), aj keď doba odozvy môže byť o niečo lepšia.

dh uptime

 • Úložisko SSD, neobmedzený prenos, predinštalovaný certifikát SSL a denné zálohy sú k dispozícii pre prvú úroveň.

Zápory

 • Ako je znázornené, doba odozvy by mohla byť o niečo lepšia.
 • Aj keď je vstupná cena o niečo nižšia, v skutočnosti máte iba dve úrovne a druhá je výrazne vyššia. Je to v podstate základná voľba WordPress alebo úplná voľba WordPress, bez akýchkoľvek podmienok.
 • DreamHost bol zasiahnutý útokom DDoS v lete 2017, ktorý skrátil dobu prevádzkyschopnosti. Niektorí to viedli k záveru, že bezpečnosť DreamHost nie je príliš veľká, keď je skutočne testovaná.
 • E-mail nie je zahrnutý zadarmo a vyžaduje inováciu.

Rovnako ako v prípade služby SiteGround, aj v prípade DreamHost platí moje odporúčanie. Je ťažké to dosiahnuť, keď to WordPress odporúča! Moja opatrnosť je skok v cene – niektorí ľudia môžu byť chytení uprostred a niektoré malé alebo stredné podniky môžu chcieť viac možností.

Navštívte DreamHost

3: SiteGround

banner stránky

SiteGround je ďalším z veľkých mien hostingu. Čo však robí program SiteGround vynikajúcim, je to, že program WordPress v skutočnosti odporúča program SiteGround (spolu s ďalšími dvoma možnosťami, a preto sú zaradení týmto spôsobom).

Tu je podstata služby SiteGround: služba je celkovo veľmi vysoká kvalita za veľmi štandardné ceny. Navyše, dokonca aj úrovne základnej úrovne získavajú vysoko kvalitnú zákaznícku podporu a funkcie.

Pros

 • Podľa mojich skúseností mala služba SiteGround niektoré z najlepších dostupnosti.

sg uptime

 • Bezplatná denná záloha je zahrnutá od najlacnejšej úrovne nahor. Vyššie úrovne dostávajú bezplatné každodenné obnovenia.
 • Proces inštalácie je neuveriteľne jednoduchý.
 • Neobmedzené databázy MySQL od najlacnejšej úrovne nahor.
 • Zákaznícka podpora je fenomenálna, najmä preto, že SiteGround má špecializovanú podporu WordPress. Ešte lepšie je, že táto pokročilá podpora je k dispozícii aj pre používateľov prvého stupňa. Rovnako ako niektorí iní, aj ich bežná podpora zákazníkov je dobrá.

sg chat

 • SiteGround obsahuje CDN pre mnoho balíkov.

Zápory

 • Aj keď je podľa môjho názoru prevádzková doba programu SiteGround vynikajúca, časy odozvy môžu byť o niečo vyššie ako ideálne. Napriek tomu sú stále menšie ako mnoho iných spoločností na tomto zozname.
 • Aj keď je prvý rok hostenia obvykle / za dostupnú cenu, obnovovacie ceny môžu byť výrazne vyššie.
 • Úložisko nie je neobmedzené, bez ohľadu na úroveň. Toto nie je najhoršie, ale iní poskytovatelia majú neobmedzené úložisko za podobné alebo nižšie ceny.

Pretože SiteGround je medzi tromi najlepšími a odporúča ho WordPress, pravdepodobne môžete hádať, že áno, má aj moje odporúčanie. Máte pravdu. Chcel by som len zopakovať svoje slovo s opatrnosťou jednotlivcom, ktorí hľadajú cenovo dostupný hosting WordPress: dajte si pozor na obnovovacie ceny!

Navštívte SiteGround

4: HostGator

hostgator banner

HostGator je jedným z najväčších mien v oblasti hostingu a je to dobre zarobené meno: HostGator spravoval viac ako 8 miliónov webov, čo je dosť prekrásne pôsobivé.

Aký je teda problém s možnosťou hostiteľa WordPress? Na ich webových stránkach je to trochu mätúce, ale HostGator ponúka dva typy hostenia WordPress: prvý je webový hosting WordPress a druhý je Managed Cloud Hosting. Obidve sú dobré, ale HostGator je obzvlášť silnou možnosťou pre svoje cloudové plány – dosahujú veľmi vysokú výkonnosť.

Pros

 • Nemeraná šírka pásma, miesto na disku, bezplatný certifikát SSL a neobmedzené databázy MySQL pre všetky zdieľané účty hostingu, ktoré zahŕňajú zdieľaný / webový hosting WordPress.

zadarmo ssl certifikát

 • 45-dňová záruka vrátenia peňazí (na rozdiel od 30 dní).
 • Bezplatný e-mailový marketingový nástroj je zahrnutý s účtami vstupnej úrovne nahor.
 • Ak používate zdieľané hostingové produkty hostgator pre WordPress, ceny sú prirodzene nižšie. Avšak ponuky WordPress, ktoré spravuje spoločnosť HostGator, nie sú príliš zlé, a to v rozmedzí od 6 do 10 USD (aspoň pre prvé termíny).
 • HostGator má k dispozícii odborníkov na podporu WordPress. HostGator má vo všeobecnosti veľmi dobrú zákaznícku podporu (ako dôkaz, toto je ukážka živého chatu, ktorú som urobil po odhlásení ako „potenciálny zákazník“).

hg chat

hg chat

Zápory

 • Aj keď môj prevádzkový čas s HostGator bol dobrý, časy odozvy boli pre mňa dlhšie ako niekoľko mesiacov. Je to však na webovom serveri WordPress: používanie hostenia WordPress Cloud je omnoho lepšie.

hg uptime

 • Plány WordPress, ktoré spravuje spoločnosť HostGator, neumožňujú používateľom veľa stránok – maximálne tri. Toto je bežné pre spravované produkty WordPress, ale niektorí ľudia môžu byť ochotní zaplatiť za viac ako 3 stránky … prepáčte, žiadne kocky!

Dostane HostGator moje odporúčanie?

Jo. Je to bezpochyby jeden z najlepších hostiteľov v dnešnej dobe a robí to veľmi dobrú prácu s hostingom WordPress – len si želám, aby sa pár drobných vecí vylepšilo..

Navštívte HostGator

5: A2 Hosting

hostingový banner a2

A2 je názov, ktorému sa podarilo udržať si pomerne dobrú povesť bez toho, aby na hostiteľskom trhu pôsobilo neúnosne. A2 už nejakú dobu existuje – bolo prvýkrát založené v roku 2001 a odvtedy je nezávisle vlastnené, čo je trochu jedinečné.

Pokiaľ ide o hosťovanie WordPress, A2 ponúka spravované aj webové možnosti. Je to slušná cena a slušne vybavený, a hoci to nie je vôbec najlepšie, nemá na čo sťažovať..

Pros

 • Celkom niekoľko webových a spravovaných možností s hrubým cenovým rozpätím od 4 do 40 dolárov. Prvá úroveň riadených plánov je relatívne cenovo dostupná. Okrem toho si môžete vybrať medzi Linuxom alebo Windows hostingom pre tieto možnosti.
 • Druhá možnosť zdieľaného hostenia WordPress nie je oveľa vyššia ako prvá, ale má podstatne viac funkcií a pridelených zdrojov.

a2 hosting zdieľaných funkcií

 • Možnosť vstupnej úrovne má 5 databáz, neobmedzené úložisko, certifikát SSL, 25 e-mailových adries,
 • A2 má niekoľko možností na zvýšenie rýchlosti. Jednou z nich je tzv. Railgun Optimizer, čo je ďalší dolár mesačne pre vstupné plány a výrazne zvyšuje časy načítania HTML, a potom ďalšie veci, ako CloudFlare a A2 Optimized, môžu výrazne zvýšiť výkon (zvyčajne sú však vyhradené pre vyššie úrovne)..
 • CPanel A2 je jedinečne efektívny a výkonný, aj keď musím pripustiť, že estetika nie je mojím vkusom.
 • Live chat je celkovo dobrý, aj keď služba nemá o čom písať domov.

a2 chat 2

a2 chat 3

 • Prevádzková doba je skvelá. (Najnovšiu dobu prevádzky hostiteľa A2 môžete vidieť tu)

a2 uptime

Zápory

 • Prial by som si, aby boli časy odpovedí o niečo vyššie, ale určite som nevyužil všetky dostupné vylepšenia výkonu A2..
 • Nie je to tak, že používanie A2 je ťažké, ale ďalšie služby tu môžu byť ohľaduplnejšie pre používateľa (pokiaľ ide o zdieľaný hosting WordPress).

Preto odporúčam hostenie A2?

Jednoznačne áno. A2 má dostatočný výkon a flexibilitu na to, aby vyhovoval väčším klientom s väčšími potrebami, ako aj jednotlivcom, a jeho výkon je neustále vysoký.

Navštívte A2 Hosting

6: InMotion

motív motívu

InMotion je uznávaný názov hostingu. Nie je to nevyhnutne najväčší poskytovateľ, hoci je to stále dosť sila, ale má len solídnu povesť. Táto reputácia bola dobre zarobená – myslím, že hosting WordPress je jednou zo silných stránok spoločnosti InMotion a ukazuje niektoré z jedinečných prístupov spoločnosti InMotion..

InMotion ponúka pomerne málo programov WordPress, takže s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Všetky tieto plány sú veľmi dobre zásobené a majú vysokú výkonnosť, ale pre jednotlivcov začínajú drahšie.

Pros

 • Doména zadarmo
 • Široká škála možností stanovovania cien, od približne 4,99 do 114.99 dolárov (pre prvé termíny).
 • Pomerne veľkorysé príspevky na spustenie balíčkov alebo balíčkov druhej úrovne: 20 000 – 50 000 mesačných návštevníkov, vyše 40 GB úložného priestoru SSD, neobmedzená šírka pásma a neobmedzené e-mailové účty. Je pravda, že niektorí poskytovatelia majú neobmedzené úložisko, ale len málo ľudí bude skutočne potrebovať „neobmedzené“ úložisko – 40 GB je pre väčšinu možností na základnej úrovni viac ako dosť..

Inmotion wordpress hosting
inmotion wordpresshosting

 • Program BoldGrid je súčasťou všetkých balíkov WordPress zadarmo. BoldGrid je v podstate doplnok, ktorý robí WordPress ešte užívateľsky príjemnejším (ak už nestačí). To tiež robí správu obsahu trochu estetickejšou. Nie je to pre každého, ale je to v poriadku – je to voliteľné.
 • Až na pár výnimiek väčšina z obnovovacích cien nie je výrazne vyššia ako cena za prvé obdobie.
 • Záruka vrátenia peňazí je 90 dní, nie 30.

Zápory

 • Lacnejšie možnosti sú na drahšej strane – pár babiek oproti normálu a dokonca aj za prvý rok (hoci ceny za obnovenie sú celkom normálne). Malé podniky pravdepodobne nebudú ovplyvnené, ale niektorí jednotlivci môžu ušetriť peniaze tým, že navštívia iných poskytovateľov.
 • Aj keď je podpora zákazníkov celkovo solídna, pri živom rozhovore som mal niekoľko problémov. Sú dosť malé, ale v podstate som zistil, že osobe, s ktorou som hovoril, bolo ťažké porozumieť a čakacia doba bola asi 2 minúty na skutočnú odpoveď, nie 1. Aj keď som už povedala, je to celkom malá obava, pretože celkovo Na otázku som dostal odpoveď v priebehu niekoľkých minút.

im chat

Odporučil by som InMotion?

Áno pre väčšinu ľudí, ale moja hlavná kvalifikácia je takáto: nie, pre ľudí s ľahšími potrebami, ktorí chcú ušetriť peniaze. Existujú lacnejšie možnosti s podobnou kvalitou.

Navštívte stránku InMotion

7: Liquid Web

tekutý webový banner

Liquid Web je jednou z najunikátnejších hostingových spoločností na tomto zozname.

Zatiaľ čo ostatné názvy tu robia kombináciu zdieľaného hostenia a spravovaného hostingu pre malé až stredné potreby, Liquid Web sa špecializuje na riadený hosting. Je špeciálne určený pre webových profesionálov a agentúry – ľudí s náročnejšími potrebami, ktorí však nie sú ani veľkými spoločnosťami.

Takže pre Liquid Web je podstata: je to celkom solídne, ale pravdepodobne nie pre jednotlivcov, ktorí prevádzkujú osobné stránky. Je to však celkovo dobrá voľba pre podniky (vrátane menších).

Pros

 • Podnikové plány sú k dispozícii na správu viac ako 100 pracovísk.

100 stránok

 • iThemes Sync je súčasťou všetkých balíkov. iThemes Sync je nástroj, ktorý vám umožňuje spravovať veľa stránok WordPress naraz, z jedného hlavného panela – úžasne zefektívňuje veci.
 • Neobmedzený prenos a zaručuje vám, že vám nebudeme účtovať poplatky za prekročenie.
 • Pracovné weby zahrnuté do všetkých balíkov (umožňuje vám vykonať rozsiahlejšie testovanie pred tým, ako sa váš web uvedie do činnosti).
 • Nástroje pre vývojárov a úplný prístup na server poskytujú vám / vášmu tímu väčšiu kontrolu nad hosťovaním.
 • Zákaznícka podpora spoločnosti Liquid Web je veľmi dobrá. Dá sa to očakávať, pretože súčasťou ponuky dobre riadeného produktu hostingu je skutočne nápomocný personál a zástupcovia, ale stále to robí Liquid Web vyniknúť. V príklade rozhovoru mi trvala približne 30 sekúnd, kým som odpovedal na svoju otázku.

chat 2

Zápory

 • Ak ste jednotlivec alebo inak prevádzkujete malú stránku a neočakávate veľkú návštevnosť, Liquid Web nie je najdostupnejší. Ceny začínajú na 100 USD mesačne pre 10 webov.
 • Nejde o zásadnú chybu, ale úložisko je pre cenové rozpätie trochu obmedzené (udelené, úložisko SSD). Počiatočná možnosť vám poskytne 50 GB úložného priestoru SSD na 10 webových stránok: bude to stačiť na väčšinu, ale ak použijete každú webovú stránku, v priemere získate iba 5 GB.

Preto odporúčam Liquid Web?

Povedal by som, že áno, ale s niekoľkými kvalifikáciami. Neodporúčam Liquid Web pre kohokoľvek, kto je fandou alebo malým nezávislým pracovníkom. Neodporúčam to ani každej malej firme – odporúčam len tým malým alebo stredným podnikom (SMB), ktoré majú veľmi prísne požiadavky na hosťovanie a chcú skutočne kvalitnú správu..

Ak nie ste v tomto výklenku, môžete nájsť lacnejšie spravované produkty alebo nespravované produkty, ktoré sú výrazne lacnejšie, a napriek tomu môžete svoju prácu dobre zvládnuť..

Navštívte Liquid Web

záver

Aký je najlepší hosting WordPress? Samozrejme, nič z toho nemôže uspokojiť každého čitateľa. Pre malé a stredné podniky má Liquid Web najlepšiu špecializáciu, ale HostGator, hosting A2 alebo dokonca Bluehost sú schopní vyhovieť aj náročnejším potrebám WordPress..

Pre jednotlivcov, ktorí chcú prevádzkovať svoje vlastné blogy alebo osobné stránky, bude väčšina možností dosť slušná, ale DreamHost je obzvlášť dobrý pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze (a najmä pre prvý rok)..

Bluehost je jedným z najlepších všestranných hráčov.

Samozrejme by ste mali zvážiť, aké sú vaše vlastné priority, ale toto sú niektoré z najlepších mien v oblasti hostingu a určite lídrami v oblasti hostenia WordPress. A hej – to všetko má záruky vrátenia peňazí.

Takže ak si nie ste istí … vyskúšajte ich!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map