NameCheap vs. Godaddy: 7 minút, aby ste vedeli, ktorý z nich je lepší v roku 2020

NameCheap vs. Godaddy: 7 minút, aby ste vedeli, ktorý z nich je lepší v roku 2020

NameCheap vs. Godaddy: 7 minút, aby ste vedeli, ktorý z nich je lepší v roku 2020

Takže ste plánovali spustenie vlastnej webovej stránky? To je skvelé. Potrebné niečo základné je doména. A áno, registrátor domény začať.

Na začiatok mi dovoľte stručne povedať, čo presne je registrácia domény. Registrácia doménového mena je proces vyhradenia mena na internete na určité časové obdobie, napríklad na jeden rok.

Doména zostáva s vami, pokiaľ ju obnovíte. Neexistuje spôsob, ako kúpiť doménové meno navždy.

Názov domény dáva vášmu webu jedinečné a rozpoznateľné meno. Existuje niekoľko hostingových spoločností, ktoré poskytujú registráciu domén spolu s hostingovými riešeniami.

Výber správnej služby registrácie domény môže byť skutočne únavnou prácou, pokiaľ si nie ste úplne vedomí služieb, ktoré spoločnosti ponúkajú.

Už nejaký čas používam dve rovnako veľké hostingové značky NameCheap a GoDaddy.

Na základe mojich skúseností vám poskytnem porovnávacie preskúmanie oboch svojich služieb registrácie domén.

Predtým mi dovoľte uviesť stručný prehľad týchto spoločností. Počnúc NameCheap.

Čo je NameCheap?

NameCheap založil Richard Kirkendall v roku 2000. Sídlo spoločnosti je v Los Angeles v Kalifornii v Spojených štátoch. Medzi produkty spoločnosti NameCheap patria doménové mená, webhosting, WhoisGuard, certifikáty SSL.

Ďalší prechod na GoDaddy.

Čo je Godaddy?

GoDaddy bol prvýkrát založený v roku 1997 so sídlom v Scottsdale v Arizone v USA. GoDaddy má viac ako 17 miliónov zákazníkov po celom svete. Medzi produkty GoDaddy patrí registrácia domén, webhosting, certifikáty SSL a malé podniky.

Trendy popularity:

Porovnanie popularity oboch týchto značiek je uvedené nižšie. Je zrejmé, že GoDaddy udrel nad NameCheap z hľadiska popularity.

Ak skontrolujeme jeden konkrétny región, potom je GoDaddy opäť populárnejší. Tieto štatistiky sú pre USA.

ceny:

Cenový model pre NameCheap a GoDaddy má viacero variácií.

Dovoľte mi to uviesť do rôznych kategórií, najskôr od registračnej ceny.

Cena registrácie:

Registračná cena sa líši podľa rozšírenia domény, ktoré uprednostňujete. Niektoré z prémiových doménových mien sú v oboch z nich drahé. Dovoľte mi poskytnúť pravidelné vyhľadávanie názvov domén, ktoré som vykonal v oboch týchto registrátoroch.

Hľadal som rovnakú doménu s rôznymi rozšíreniami na platformách a nižšie sú moje zistenia týkajúce sa týchto domén.

doména
NameCheap
Choď oci
.com $ 8,48 / yr.$ 0.99 / yr.
.org$ 10,28 / rok. $ 11,99 / rok.
.netto$ 9,68 / yr. $ 13.99 / rok.
.v$ 9,98 / yr. $ 3.99 / yr.

Na obmedzenú dobu (11. až 18. februára) spoločnosť Namecheap ponúka 46% zľavu na registráciu domény .com. Propagačný kód: NEWCOM

Celkovo má GoDaddy za prvý rok dobré a nízke ceny. Z dlhodobého hľadiska má však NameCheap nižšie ceny.

Transferové ceny:

Transferové ceny sa líšia v závislosti od rozšírenia existujúceho názvu domény.

doména
NameCheap
Choď oci
.com $ 9,69 $ 7,99
.v $ 9,99$ 11,99
.netto$ 11,88 $ 10,99

V prípade NameCheap je prevod pre doménu .com 9,69 dolárov. Podobne je .net 11,88 dolárov a .in je 9,99 dolárov.

Pre GoDaddy môže byť akékoľvek rozšírenie .com prevedené na 7,99 dolárov. Podobne je hodnota .in 11,99 USD a .net 10,99,99 dolárov.

Ceny za prevod sú takmer podobné, pričom medzi NameCheap a GoDaddy nie je veľký rozdiel.

Cena za obnovenie:

Obe tieto platformy majú vo väčšine prípadov vyššiu obnovu. Ďalej uvádzame porovnanie týchto nákladov.

doména
NameCheap
Choď oci
.com $ 12,98$ 17,99
.org $ 14,98$ 20,99
.netto $ 14,98$ 19,99
.Info $ 13,88$ 21,99
.io $ 34,88$ 59,99

Vo väčšine prípadov má GoDaddy vyššiu cenu za obnovenie v porovnaní s NameCheap.

Ochrana osobných údajov v doméne:

Ochrana súkromia domény sa označuje aj ako ochrana osobných údajov Whois, ktorú väčšinou ponúkajú všetci registrátori domén. V prípade NameCheap je vo väčšine prípadov ochrana súkromia domény zahrnutá ako súčasť plánu a je bezplatná počas celého života.

doména
NameCheap
Choď oci
Prvý rok ZADARMO$ 9,99
obnova $ 2,88$ 9,99

V prípade GoDaddy má ochrana osobných údajov domény za prvý rok ďalšie náklady vo výške 7,99 dolárov. Dodatočné obnovenia sú za cenu 9,99 dolárov.

Celkovo má NameCheap cenovo dostupnejšiu cenovú ponuku a obnovy nie sú príliš drahé v porovnaní s GoDaddy..

Zaregistrujte svoju doménu

Ďalej skontrolujte zľavy, ktoré dostanete pri použití každej z týchto služieb.

zľavy:

Dovoľte mi ďalej hovoriť o svojich zľavách pre domény.

NameCheap
  • NameCheap podporuje množstvo generických domén a domén špecifických pre danú krajinu, ako sú .com, .net, .org, .us, .co a mnoho ďalších.
  • Aj keď sú obnovenia za vyššiu cenu, stále majú ceny pri prvom použití vždy zľavu. Zľava závisí od domény, ktorú si vyberiete. Priemerná diskontná sadzba sa v určitých doménach pohybuje od 15% do 65%.
  • Okrem toho majú niektoré bežne používané domény, napríklad .com, ďalšie zľavy so zľavovými kupónmi, ktoré sú z času na čas dostupné na webovej stránke.

Uplatnite svoju zľavu

Choď oci
  • GoDaddy má dobrú podporu pre registráciu doménového mena s viacerými možnosťami.
  • GoDaddy má zľavy pohybujúce sa medzi zhruba 28% až 65%. Zľava, ktorú by ste dostali, závisí od vášho výberu domény.
  • V niektorých prípadoch však zľava presahuje 80% pri prvej registrácii. Je to niečo, čo by ste mohli chcieť skontrolovať skôr, ako sa z dlhodobého hľadiska zaviazáte.

Zákaznícka podpora:

Pokiaľ ide o zákaznícku podporu, NameCheap aj GoDaddy poskytujú vynikajúce služby zamerané na zákazníka. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa môžete spojiť s ich zákazníckou podporou. Netreba dodávať, že tieto možnosti sú ľahko dostupné z webovej stránky.

NameCheap podporuje e-maily, lístky a živé rozhovory. Okrem toho majú vedomostnú základňu a sú dobre segregované na základe tém.

NameCheap_Knowledgebase

NameCheap poskytuje aj sériu blogov a časté otázky. Pre ďalšie vyskúšanie služieb podpory zákazníkov som vyskúšal ich možnosť live chatu.

NameCheap má úžasnú možnosť live chatu a je to takmer okamžité. Agent zákazníckej podpory bol tiež ľahko k dispozícii s podrobnými podrobnosťami o registrácii domény a súvisiacimi informáciami.

Rozhovor s Namecheap

V GoDaddy dostanete podporu 24/7 s možnosťou hovorov a e-mailov. GoDaddy má tiež dobrú zbierku základného obsahu pomocníka. Má komunitné fórum spolu s podpornými dokumentmi dostupnými na ich webových stránkach.

Obsah v GoDaddy je tiež dobre oddelený na základe tém.

Godaddy_Knowledgebase

Pokúsil som sa preskúmať viac o ich možnosti live chatu. Toto však nie je 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a preto bol rozhovor offline.

chatovať godaddy

Obe tieto platformy majú niekoľko sprievodcov pre začiatočníkov a návody pre spustenie, čo uľahčuje začiatočníkom používanie ich služieb.

Rozhranie:

Ďalej budem hovoriť o ich rozhraní. Dovoľte mi začať s NameCheap a potom ísť na GoDaddy.

Rozhranie NameCheap:

Pre NameCheap je možné pridať doménu a subdoménu cez ich rozhranie.

Rozhranie NameCheap sa ľahko používa a má samostatný nadpis pre správu domén. To zahŕňa všetky funkcie spojené s doménou, ako je napríklad vyhľadávanie doménových mien, prevod domén, DNS a ďalšie relevantné služby.

Rozhranie Namecheap

Po pridaní domény si môžete zobraziť ďalšie možnosti, ako napríklad „Rozšírené DNS“.

Rozšírené DNS Namecheap

Aktivácia domén vo väčšine prípadov trvá niekoľko minút až maximálne 24 hodín. CNAME je možné pridať z rozhrania a ľahko sa používa.

CNAME bol pridaný do NameCheap

Rozhranie Godaddy:

Ďalej mi dovoľte uviesť návod pre rozhranie GoDaddy. Podobne ako NameCheap, aj GoDaddy má samostatnú hlavičku pre domény. Môžete to spravovať odtiaľto.Godaddy_Domain_Interface

Správca domén má na jednej obrazovke zabudovaných viacero možností, čo z neho robí niečo mätúceho, najmä ak ste novým rozhraním..

Godaddy_Manage_Domains

Celkovo NameCheap aj GoDaddy poskytujú intuitívne užívateľské rozhranie. Avšak v prípade, že ste na vytváraní domény nováčikom a začínate s ňou, zistili by ste, že NameCheap je ľahšie preskúmať a používať.

Dôvody, prečo by ste si mali kúpiť domény a hosťovať osobitne:

Väčšina ľudí, ktorí začínajú hostiť webovú stránku, sa medzi doménou a hostingom zamieňajú. Vlastníctvo webovej stránky má dve veci. Prvá je vaša doména a druhá je váš hosting. Jedná sa o dve samostatné ponuky, ktoré poskytuje väčšina poskytovateľov hostingu.

Mnoho ľudí je toho názoru, že; najlepšie je držať všetko pod jednou strechou. Toľko si vyberie registráciu domény prostredníctvom poskytovateľa hostingu, ktorého si vyberú. Znie to veľa, ak všetko funguje dobre.

Ak z nejakého dôvodu nie ste spokojní so službami poskytovateľa hostingu a potrebujete migrovať na alternatívnu hostingovú platformu, z nejakého dôvodu by ste museli previesť aj zaregistrovanú doménu. Prevody domén môžu byť niekedy časovo náročné a mätúce.

V takom prípade, ak ste doménu zaregistrovali niekde inde, nemusíte robiť nič okrem aktualizácie nastavení DNS.

Najlepšie je mať všetky svoje domény pod jednou strechou. Toto je výhoda, ak máte viac domén. Správa domén v takýchto scenároch je jednoduchšia. Môžete sa priamo prihlásiť k svojmu registrátorovi a vykonať hromadnú aktualizáciu nastavení DNS.

Šetrí váš čas a úsilie tým, že sa individuálne prihlasujete na rôzne portály a replikujete zmeny.

Akonáhle si zvyknete na jediného registrátora domén, vaša práca sa ľahšie spravuje vo všetkých doménach, než na používanie a prispôsobovanie sa na rôzne portály registrátorov domén..

Ďalším dôležitým aspektom je bezpečnosť domény. Ak napríklad z nejakého dôvodu dôjde k napadnutiu vašich webových stránok, hacker bude mať prístup k vašim súborom. V prípade, že ste si zakúpili hosting a doménu spoločne, hacker môže tiež získať prístup k vašej doméne.

To by potenciálne znamenalo; hacker môže tiež preniesť doménu. V takom prípade by ste museli urobiť legálny boj, aby ste dokázali svoje vlastníctvo domény. V prípade, že je vaša doména umiestnená samostatne, aj keď je váš web napadnutý, vaša doména by zostala v bezpečí.

Marketingové techniky na získanie zákazníka:

NameCheap, rovnako ako GoDaddy, prijímajú rôzne inovatívne marketingové stratégie, aby prilákali zákazníkov. Robia to občas s niekoľkými zľavami a dobrotami. Toto je väčšina prípadov, ktoré sa zobrazujú na ich oficiálnych webových stránkach.

Nižšie je uvedený príklad, ako spoločnosť NameCheap poskytuje pre svoje domény zľavový poukaz.

discount_on_namecheap

Okrem toho sú pri výbere domény, ako je uvedená nižšie, pridané niektoré skutočne atraktívne ponuky-

Namecheap zľava2

Ochrana súkromia domény je navyše zahrnutá ako súčasť plánov NameCheap. Vďaka tomu je pre zákazníkov príťažlivejšia.

NameCheap má samostatnú sekciu venovanú propagačným akciám. Toto vám výslovne poskytuje podrobnosti o dostupných ponukách. NameCheap tiež umožňuje používateľom prihlásiť sa na odber ich bulletinu, aby ste mohli dostávať aktuálne a najnovšie informácie o marketingovej komunikácii.

GoDaddy má na svojej webovej stránke podobné propagačné akcie.

Godaddy zľava

Na webovej stránke GoDaddy by ste si tiež všimli určité články, ktoré by boli užitočné pre čitateľov.

Godaddy zľava2

GoDaddy, podobne ako NameCheap, umožňuje užívateľom prihlásiť sa na odber najnovších správ a aktualizácií o špeciálnych ponukách. Majú tiež časť venovanú propagačným akciám, ktoré aktualizujú informácie o dohodách a ponukách, ktoré majú.

Godaddy_discount3

GoDaddy poskytuje aj náhodné obnovovacie kódy a klub so zľavou. Klub diskontných domén sa oceňuje osobitne, čo je opäť marketingová stratégia na získanie verných zákazníkov.

Godaddy zľava4

Keď porovnám obidve tieto marketingové techniky, NameCheap vyzerá vo všetkých smeroch príťažlivejšie. Majú nejaké originálne ponuky, aby zákazníci ušetrili nejaké peniaze. Ich cena a ich doplnkové služby tiež pridávajú hodnotu kupovanej doméne.

Na druhú stranu, GoDaddy ponúka ponuky, ktoré tiež nútia zákazníkov znášať niektoré dodatočné náklady. Prístroj GoDaddy’s má nízkorozpočtové ceny pri prvom použití, ale všetko, čo sa zverejní, sa môže zdať drahé.

záver:

Poskytli sme vám kompletný prehľad služieb registrátora domén NameCheap a GoDaddy. Aj keď sú obidve dobré možnosti, odporúčam NameCheap pred GoDaddy.

Pokiaľ ide o ceny, NameCheap je cenovo dostupnejšia a cenovo priaznivejšia možnosť. GoDaddy je na začiatku dobré, avšak pri obnovení sa môže zdať, že ide o prekročenie rozpočtu.

NameCheap má opäť intuitívne a užívateľsky prívetivé rozhranie. Je navrhnutý tak, aby sa ľahko používal aj pre začínajúcich používateľov. Ich podpora nad sprievodcami, ktorí začínajú využívať ich služby, je ľahko dostupná.

A konečne, NameCheap má ako súčasť registrácie domény súkromie domény a robí registráciu domén a pridávanie subdomén bezproblémovým procesom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me