Čo je chyba 502 chybnej brány a ako ju opraviť (ľahký sprievodca, ako opraviť)

Čo je chyba 502 chybnej brány a ako ju opraviť (ľahký sprievodca, ako opraviť)

Čo je chyba 502 chybnej brány a ako ju opraviť (ľahký sprievodca, ako opraviť)

Jednou z vecí, ktoré určite frustrujú spotrebiteľov aj vlastníkov webových stránok, je, že sa na webovej stránke alebo na jednej z jej stránok objaví chybový kód. Jedným z týchto nepríjemných škodcov je chyba 502 alebo chybná brána.


Aj keď to nie je také bežné ako iné chyby servera, tento problém je obzvlášť nepríjemný, keď sa vyskytne, najmä preto, že je často ťažké nájsť príčinu problému..

Čo je však chyba chybného brány 502 presne?

502 zlých brán
Jednoducho povedané, táto chyba je stavový kód HTTP (Hypertext Transfer Protocol) a vyskytuje sa, keď jeden online server nedostane alebo si myslí, že nedostal správnu odpoveď od iného online servera..

Môže sa to stať každému v akomkoľvek nastavení, ľubovoľnom prehľadávači a na akomkoľvek zariadení. Preto sa pozrime, čo spôsobuje túto chybu a ako ju opraviť. Dúfajme, že sa jej to navždy zbaví.

5xx gang

Ako už možno viete, 502 nie je jedinou chybou, ktorá sa môže vyskytnúť medzi 500 sériami chýb, ktoré čakajú na zničenie vášho dňa. Tu je niekoľko najčastejších a najdôležitejších chýb zo skupiny 500, o ktorých by ste mali vedieť.

 • 500 Internal Server Error – Váš webový server zobrazí túto chybu, keď narazí na stav, ktorý mu bráni splniť svoju úlohu, t. J. Žiadosť klienta.
 • 501 Not Implemented – server nemôže podporovať alebo rozpoznať metódu požiadavky. Chýba mu funkčnosť na spracovanie žiadosti, takže na túto chybu odpovie.
 • 502 Bad Gateway – servery bojovali a teraz spolu nehovoria. Okrem vtipov, váš server nezískal správnu odpoveď zo servera na začiatku procesu, keď sa snažil spracovať požiadavku, hoci fungoval ako server proxy alebo brána..
 • 503 Služba je nedostupná – dočasný stav, keď server nie je k dispozícii na spracovanie požiadaviek, pretože dochádza buď k údržbe alebo je preťažený..
 • 504 Časový limit brány – Server síce fungoval ako server proxy alebo brána znova, ale nedostal včas odpoveď z iného servera, napríklad z DNS, takže nemohol spracovať požiadavku..
 • 505 Verzia protokolu HTTP nie je podporovaná – k jeho chybe dôjde, keď váš webový server nemôže alebo nebude podporovať verziu verzie protokolu HTTP, ktorá pochádza z požiadavky. Chyba zvyčajne obsahuje popis, prečo server nespolupracuje.
 • chyba 502

Príčiny chyby 502

Vo väčšine prípadov je chyba 502 iba škytavka v komunikácii medzi dvoma online servermi. Nič väčšie a nič príliš vážne. Presné zistenie toho, čo spôsobilo chybu 502, však môže byť často dosť náročné.

Hlavným dôvodom je to, že k tejto chybe dochádza medzi dvoma online servermi, nad ktorými nemáte absolútnu kontrolu.

Pre majiteľov webových stránok, ktorí nie sú sami vývojármi, môže mať jeden z nich pri riešení takýchto chýb veľmi užitočný. Môžete skontrolovať online úlohy softvérových inžinierov, aby ste získali jasnú predstavu o tom, čo by ste mohli očakávať od vývojára, ak by ste sa ho rozhodli najať.

A čo viac, táto chyba sa môže maskovať ako rôzne iné chybové správy, ako napríklad 502 chyba proxy, HTTP 502, 502 chybná brána NGINX atď. V každom prípade skôr, ako prídete o rozum, čo mohlo spôsobiť chybu, uvádzame niekoľko najbežnejších dôvodov.

 • Pôvodný server nefunguje – Jednoducho povedané, váš server nemusí pracovať správne. Koreňom vášho problému môže byť problém s pripojením, výpadky servera, preťaženie, príliš veľká prevádzka atď.
 • Problémy s názvom domény – tento problém sa vyskytuje, keď doména neurčuje IP adresu správne. Dôvodom tohto problému môžu byť nesprávne záznamy DNS nastavené ako úroveň hostenia domény. Zmeny vykonané v DNS pravdepodobne tiež nemali dosť času na globálnu propagáciu, aby sa vyskytla chyba. Dôvodom môže byť pomalý faktor TTL (Time To Live).
 • Požiadavka blokovaná bránou Firewall – Áno, dobrý starý firewall a jeho bezpečnostné obavy. Ak máte pochybnosti o probléme, skontrolujte bránu firewall. Vo väčšine prípadov je hlavnou príčinou chyby 502 firewall. Môže blokovať žiadosti medzi servermi, najmä na webových stránkach WordPress, ktoré majú bezpečnostné doplnky. A čo viac, môže ísť o ochranu DDoS.
 • Zlyhanie servera – váš server vykopol vedro. Môže to nastať z niekoľkých dôvodov. Napríklad server je offline kvôli údržbe, zlyhal server alebo jeho obsah porušuje zmluvné podmienky poskytovateľa, choďte na obrázok.
 • Chyba prehliadača – Verte tomu alebo nie, často sú dôvodom našich 502 rozšírenia prehliadača. Platí to najmä v prípade rozšírení AdBlock, ktoré chránia používateľov pred nepríjemnými reklamami a kontextovými oknami. Ďalším dôvodom môže byť jednoducho zastaraná verzia používaného prehliadača.

Oprava chyby 502

Teraz sa dostávame k zaujímavej časti. Oprava chyby 502 je často tak jednoduchá, ako sa dá. Z pohľadu spotrebiteľa to môže byť také ľahké ako opätovné načítanie stránky. Existuje niekoľko spôsobov, ako opraviť túto chybu, a tu je ich niekoľko.

 • Znovu načítať stránku – Áno, čítate správne, stačí stránku znova načítať a chyba môže byť navždy preč. Ako už bolo spomenuté, zlá vec môže potrebovať len trochu viac času.
 • znovu načítajte stránku

 • Spustenie novej relácie prehľadávača – Ďalšou možnosťou je zatvorenie všetkého, vymazanie histórie prehľadávania, súborov cookie a vyrovnávacej pamäte a spustenie novej relácie. Opravu môže tiež pomôcť nová súkromná relácia alebo anonymná relácia.
 • vymažte cookies, aby ste sa vyhli chybe 502vyčistite obrázky v pamäti, aby ste predišli chybám 502

 • Reštartujte počítač – Ak všetko zlyhá, reštartujte zariadenie a skúste to znova.
 • Vyskúšajte iný prehliadač – problém môže súvisieť s prehliadačom, preto vyskúšajte iný, napríklad Google Chrome, Mozilla Firefox atď.
 • Vráťte sa neskôr – Veci vyzerajú skoro beznádejne, ak ste sa pokúsili opraviť chybu vyššie uvedeným spôsobom. Môžete skúsiť kontaktovať vášho poskytovateľa internetových služieb alebo správcu webu, ale potom si znova choďte trochu kávy a vráťte sa neskôr, chyba sa môže vyriešiť v čase, keď sa vrátite.

Riešenie pre vývojárov

Názor vývojára sa líši od pohľadu spotrebiteľa. Oprava chyby 502 ako webového manažéra môže byť tiež bezproblémová. Preto je tu niekoľko riešení pre 502 pre vývojárov.

 • Pokúste sa zistiť, či je server proti prúdu prístupný sledovaním trasy alebo testovaním adresy IP pomocou protokolu ping.
 • Pomocou testovacích nástrojov DNS skontrolujte, či sa kvalifikovaný názov domény správne rozlišuje.
 • Skontrolujte protokoly chýb servera alebo webových stránok a zistite, či sa na server nevyskytla konkrétna chyba.
 • V prípade stránok WordPress sa pokúste dočasne premenovať priečinok „wp-content / plugins“, aby ste vylúčili doplnky ako možnú príčinu chyby..
 • Skontrolujte protokoly brány firewall, či neobsahujú známky blokovania.

Záverečné slovo

Medzi všetkými možnými chybami, ktoré sa môžu vyskytnúť na serveri alebo na webových stránkach, nie je chyba 502 chybnej brány najhoršia z mnohých. Napriek tomu je to stále nepríjemné.

Aj keď sa to dá vyriešiť rýchlo a efektívne, môže poukazovať na závažnejšie základné problémy, ktoré môžu v budúcnosti spôsobiť vážnejšie problémy, a preto sa oplatí pozrieť sa trochu ďalej, keď k nim dôjde..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector