Porovnanie Sucuri vs Wordfence 2020 (s inštalačnou príručkou)

Wordfence a Sucuri sú výkonné doplnky, ktoré sú k dispozícii pre WordPress.


Pochopme dnes každú z nich a prečítajte si porovnanie oboch.

Poďme najprv pochopiť Sucuri.

Šučur:

Sucuri sa špecializuje na zabezpečenie WordPress. Je to bezplatný doplnok, ktorý je k dispozícii pre všetkých používateľov systému WordPress.

Je to kompletný balík zabezpečenia, ktorý možno integrovať do vašich existujúcich bezpečnostných funkcií.

Skrášľuje vaše existujúce zabezpečenie poskytovaním funkcií, ako je audit činnosti zabezpečenia, monitorovanie integrity súborov, vzdialené skenovanie malvéru, monitorovanie čiernej listiny, bezpečnostné zatvrdnutie, bezpečnostné opatrenia po hacknutí, bezpečnostné oznámenia, webový firewall.

Tento doplnok je dobre testovaný na hlavné bezpečnostné chyby, ako sú DDoS, malware, útoky hrubou silou, skriptovanie na viacerých stránkach..

Sucuri navyše chráni pred ďalšími hackermi, zvyšuje výkon a okamžite poskytuje bezpečnostné upozornenia.

Ako nainštalovať Sucuri do WordPress:

Ak chcete nainštalovať Sucuri, prihláste sa na svoju administračnú stránku WordPress a na bočnom paneli kliknite na plugins. Vyberte položku Doplnky -> Pridajte nové a vyhľadajte Sucuri Security a nainštalujte ho. Aktivujte doplnok.

Toto je video, ktoré zobrazuje kroky inštalácie doplnku:

Po aktivácii sa na bočnom paneli zobrazí bezpečnostný záznam Sucuri.

Týmto sa dokončuje naše počiatočné nastavenie. Kliknite na prístrojová doska voľba. Zoznam možností je uvedený nižšie-

Sucuri_in_sidebar

Po inštalácii budete môcť dostávať e-mailové upozornenia na všetky významné udalosti. Patria sem upozornenia o aktualizáciách stránky, zmenách blogov a akýchkoľvek ďalších dôležitých činnostiach na webe.

Základné skenovanie Sucuri:

Aj keď sme videli inštaláciu doplnku, skontrolujte, ako to presne funguje. Doplnok má zabudovaný skener.

V rámci WordPress si môžete prezrieť úpravy súborov. Prístrojová doska Sucuri vám poskytuje komplexnú správu o integrite webových stránok riadených pomocou WordPress.

Ak chcete začať používať všetky funkcie, musíte aktivovať kľúč API kliknutím na príslušnú možnosť. Umožní to protokoly auditu, kontroly integrity, e-mailové upozornenia a mnoho ďalších nástrojov.

Šučur-api-key

Po dokončení môžete svoje nastavenia zmeniť. V kľúči API uvidíte hodnotu vygenerovaného kľúča API.

Šučur-dashboard

Po uložení týchto zmien dostanete upozornenia na akékoľvek zmeny v súboroch. V rámci toho môžete skontrolovať súbory a skontrolovať protokoly auditu.

Poskytuje zoznam možností, ako napríklad skenovanie malwaru, brána firewall (WAF), kalenie, post-útok, posledné prihlásenie.

sucuri-dashboard-for-firewall a ďalšie

Spolu s blokovanými používateľmi môžete zobraziť aj zlyhané prihlásenie, aktuálne prihlásených používateľov a mnoho ďalších.

Skenovanie môžete spustiť aj pomocou možnosti Skenovanie malwaru. To tiež umožňuje skontrolovať stav čiernej listiny. Sucuri poskytuje odporúčania na odstránenie niektorých z týchto zraniteľností.

Šučur škodlivému scan

Prémiové vydanie doplnku podporuje výkonný webový aplikačný firewall – WAF, ktorý môže zabrániť vášmu webu pred útokmi, škodlivým softvérom a opätovným spustením útokov škodlivého softvéru..

Má schopnosť blokovať XSS (Cross-Site Scripting), útok Brute-force, pokusy SQL injekcie a niekoľko ďalších zraniteľností.

Ak chcete používať túto funkciu, musíte sa najprv zaregistrovať u akéhokoľvek Sucuri.

Po registrácii získate kľúč API, ktorý musíte zadať v nastaveniach brány Firewall.

firewall nastavenia

Plány a ceny Sucuri 2018

Platforma bezpečnosti webových stránok Sucuri Kompletná bezpečnosť webových stránok

Začíname so Sucuri

(30-dňová záruka vrátenia peňazí)

Ďalej prejdime k nasledujúcemu doplnku, ktorým je Wordfence

WordFence:

Wordfence poskytuje jednu z prvotriednych bezpečnostných služieb pre používateľov WordPress. Pomocou programu Wordfence môžete uvoľniť niekoľko bezpečnostných mechanizmov na úplnú ochranu svojich webových stránok.

Firewall Wordfence, ktorý je napájaný neustále aktualizovaným informačným kanálom Threat Defence, je výkonný, aby zabránil útokom.

Využíva najaktuálnejšie pravidlá brány firewall, podpisy škodlivého softvéru a škodlivé adresy IP a poskytuje dostatočnú ochranu vášho webu.

Wordfence prakticky nesie zodpovednosť za úplnú povinnú starostlivosť pred povolením akejkoľvek prevádzky na vašich webových stránkach.

Ako nainštalovať Wordfence do WordPress:

Základný doplnok Wordfence je bezplatný a poskytuje celý rad funkcií podporovaných zabezpečením. Môže vám tiež pomôcť vyčistiť napadnutú webovú stránku.

Podobne ako vyššie uvedená metóda, v rámci stránky správy WordPress vyhľadajte program Wordfence a aktivujte ho pomocou vygenerovaného kľúča API..

Možnosti Wordfence je možné vidieť na bočnej karte s možnosťami skenovania, monitorovania živej premávky, blokovania IP adries, naplánovania kontroly a mnohých ďalších možností-

wordfence v bočnom paneli

Po aktivácii môžete poskytnúť požadované podrobnosti v Nastaveniach. Prvýkrát môžete nakonfigurovať základné nastavenia, ako je ID e-mailu a ďalšie podrobnosti.

Môžete tiež poskytnúť podrobnosti o upozorneniach, skenovaniach a ďalších relevantných parametroch.

wordfence-základná-settings

Podobne môžete tiež zmeniť nastavenia rozšírených možností tak, aby poskytovali podrobnosti o výstrahách, živom zobrazení premávky, skenovania, konfigurácii brány firewall a ďalších bezpečnostných možnostiach.-

wordfence-pokročilé nastavenia

Základné skenovanie Wordfence:

Odteraz môžete začať skúmať informačný panel Wordfence. Skenovanie môžete spustiť kliknutím na možnosť skenovania.

Skenovanie môžete spustiť manuálne pomocou možnosti Spustiť skenovanie Wordfence.

wordfence skenovanie

Skenovanie poskytuje podrobné zhrnutie každého nálezu. Môžete tiež naplánovať skenovanie.

Pozrite si celé video a nastavte doplnok Wordfence

Cena za Wordfence 2018

Cena slovného plotu

Začíname s Wordfence

záver:

Teraz, keď som poskytol podrobný návod o dvoch takmer rovnako výkonných bezpečnostných doplnkoch WordPress, dovoľte mi na záver uviesť porovnávaciu analýzu týchto.

Najťažšia voľba je vybrať najlepší bezpečnostný doplnok, pretože bezpečnosť je veľmi dôležitým parametrom pre každú webovú stránku.

Akékoľvek prerušenia týkajúce sa bezpečnosti webových stránok môžu mať dlhé hroziace následky.

Sucuri aj Wordfence sú vysoko renomované spoločnosti. Ak porovnáme jednoduchosť použitia, používanie Sucuri je jednoduchšie a má veľmi jednoduché rozloženie prístrojovej dosky.

Aj keď by som nepovedal, že palubná doska Wordfence je zložitá, opäť to nie je také jednoduché pochopiť ako Sucuri.

Takže ak ste nováčikom v používaní WordPressu a doplnkov, budete si musieť prečítať dokumentáciu Wordfence. Krivka učenia je viac a technicky vyžaduje viac úsilia pri Wordfence.

Obidve sú dobré z hľadiska výkonu pre webové stránky malého rozsahu.

Pre ťažké webové stránky však Wordfence znižuje výkonnosť webových stránok, pretože zakaždým prehľadáva celú webovú stránku.

Ak teda používate program Wordfence, musíte zaistiť, aby ste používali dobrý doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte na ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača a navyše do vyrovnávacej pamäte CDN.

Aj keď oba doplnky majú zoznam najnovších bezpečnostných hrozieb, výzvou pre Wordfence sú niektoré z nich nie sú aktuálne.

Wordfence má intuitívnu funkciu brány firewall, avšak človek musí byť mimoriadne opatrný; pretože neskúsení používatelia sa môžu uzamknúť a nakoniec stratiť prístup na web.

Celkovo možno zhrnúť, hoci Sucuri aj Wordfence majú v niektorých aspektoch dlhý zoznam zabudovaných bezpečnostných prvkov, ktoré Sucuri skóre nad Wordfence skóre.

Sucuri je určite najlepšou voľbou pre bezpečnostný doplnok WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map