ProtonMail Review (2020): Je tento poskytovateľ zabezpečeného e-mailu? Poďme zistiť…

Požiadajte kohokoľvek, aby vymyslel e-mailovú službu, a častejšie ako nie, odpoveď bude buď Gmail alebo Outlook, dvaja obri, ktorí pokrývajú obrovskú časť podnikania; podiel na osobnom e-mailovom trhu.


Teraz, ako sú populárne, nie je nič bezchybné. V roku 2014 došlo v službe Gmail k úniku údajov, únikom bolo až 5 miliónov hesiel a hackeri v minulom roku porušili bezpečnosť programu Outlook..

Stačí povedať, že všetko populárne v technologickom svete bude obklopené narušením bezpečnosti a hackermi. Windows od Microsoftu sú najpopulárnejším a najbezpečnejším operačným systémom všetkých čias. Preto sa aktualizácie.

Čo ak však existuje alternatíva s otvoreným zdrojom, ktorú podporuje vášnivá skupina programátorov, ktorí uprednostňujú bezpečnosť; súkromie celkovo? Čo keby táto spoločnosť bola regulovaná podľa krajiny s najregresívnejšími zákonmi o ochrane súkromia? O tom je táto recenzia.

hľa. ProtonMail.

ProtonMail je end-to-end šifrovaná e-mailová služba, ktorú našli programátori Andy Yen, Jason Stockman a Wei Sun v roku 2013 v zariadení CERN vo Švajčiarsku. Pôvodne bola vytvorená s cieľom chrániť občianske slobody online.

ProtonMail sa od začiatku poskytovania služby veľmi zaujíma o súkromie svojich používateľov. Riziko, že v Rusku bude zakázané odmietnuť sprístupniť informácie pre podozrenie zo služby používanej na šírenie spamu.

Budeme diskutovať o všetkých nákladoch, bezpečnosti, použiteľnosti, zákazníckej podpore, funkciách a všetko zaokrúhlime na profesionálov. Nevýhody použitia služby. Začnime zrejmé …

stanovenie ceny & Vlastnosti

Platba za e-mailovú službu môže znieť ako zlý sen, ak ju len potrebujete pre osobné použitie. Je to však nevyhnutnosť pre obchodné inštitúcie, ktoré pôsobia vo väčšom rozsahu a zaoberajú sa transakciami obsahujúcimi základné informácie.

ProtonMail proton_plans

ProtonMail ponúka 4 programy, z ktorých prvý je zadarmo a ostatné sú zaplatené. „BEZPLATNÝ“ alebo základný účet prichádza s obmedzenou funkčnosťou a funkciami, ktoré sú zamerané na osobných používateľov.

Účet „PLUS“ zvýšil bezpečnosť; pokročilé funkcie, ktoré sú o krok vyššie ako základné. Cieľovou demografickou skupinou sú malé a stredné podniky.

Držitelia účtu „VISIONARY“ alebo pokročilí majitelia účtov sú akreditovaní ako priaznivci stránok a získavajú tie najlepšie vlastnosti ako ktorýkoľvek iný plán.

Napokon, plán „PROFESSIONAL“ ponúka šifrovaný hostovaný e-mail špecifický pre vás alebo vašu spoločnosť. Svoj vlastný názov domény môžete použiť na prispôsobenie e-mailových účtov vašich alebo vašich zamestnancov.

Cenový strom je jednoduchý. Najlacnejším plánom iným ako ZADARMO je plán PLUS vo výške 4 eur / mesiac, po ktorom nasleduje najdrahší vizionársky plán, ktorý je 24 eur / mesiac, a nakoniec PROFESIONÁLNY plán vo výške 6,25 eur / mesiac / užívateľ.

To všetko za určovanie cien. Poďme sa porozprávať o tom, ako sa funkcie dostanú k cene, počnúc plánom ZDARMA:

ProtonMail free_account

ProtonMail ponúka základný účet pre osobných používateľov, ktorí si neželajú predplatiť / platiť za účet PLUS. Základný účet je vynikajúci pre ľudí, ktorí nepotrebujú komplexnosť; zabezpečenie plateného účtu.

Základný účet ProtonMailu ponúka 500 MB úložiska údajov pre všetky vaše e-mailové súbory a priečinky, 150 e-mailových správ odoslaných / prijatých za deň a zákaznícku podporu na vyriešenie akýchkoľvek problémov alebo otázok..

ProtonMail plus_plan

PLUS plán je určitá aktualizácia zo základného plánu. Pridala bezpečnosť, aby sa uprednostnilo súkromie. Ak ste niekto, kto si je vedomý zabezpečenia svojich e-mailov a komunikácie, potom je tento plán nevyhnutnosťou.

Plán PLUS ponúka 5 GB úložného priestoru, 1 000 správ, štítky; vlastné filtre, šifrovanie správ, vlastná doména, 5 e-mailových aliasov a prioritná podpora zákazníkov s rýchlym rozlíšením.

ProtonMail visionary_plan

Plán VISIONARY je najbohatší a najdrahší zo všetkých. Toto je celá šírka bezpečnostnej schopnosti ProtonMailu. Tento plán je vhodný pre profesionálov a bezpečnostných pracovníkov, ktorí sa denne zaoberajú citlivými informáciami.

Ako vizionár dostanete neobmedzené správy, ale žiadne hromadné e-maily, podporu pre 10 domén, podporu viacerých používateľov, šifrované správy, 50 e-mailových aliasov, skorý prístup k novým funkciám, vlastné filtre; štítky a vlastný ProtonVail ProtonMail pre väčšie súkromie pri prístupe na web.

ProtonMail professional_plan

Ako už názov napovedá, PROFESIONÁLNY plán je zameraný na spoločnosti alebo profesionálov, ktorí požadujú šifrovaný e-mail hostený špeciálne pre tento účel. Svoju vlastnú doménu môžete použiť na určenie svojho povolania alebo na vytvorenie domén pre svojich zamestnancov.

Prečítajte si aktuálne plány spoločnosti ProtonMail & Cenník …

To všetko za určovanie cien; Vlastnosti. Ďalej je …

Jednoduchosť použitia

Jednoduché používanie je jedným z najviac podceňovaných aspektov e-mailovej služby. Aj keď všetky e-mailové služby slúžia na rovnaký účel, nie všetky e-mailové služby sú rovnaké.

Existujú určité variácie, ktoré ich odlišujú od ostatných, či už ide o používateľské rozhranie, bezpečnosť, vlastnosti, rýchlosť atď.

Webová stránka ProtonMail

Základný vzhľad; pocit z webovej stránky je veľmi jednoduchý a minimálny. Základná použitá paleta farieb je veľmi príjemná, ikony sú tiež zjednodušené, žiadne animácie, navigácia je plynulá a stránka funguje rýchlo.

Pozrime sa na samotnú e-mailovú službu. Pozrime sa na plán ZADARMO, aby sme otestovali jeho jednoduché použitie. Začnime od začiatku s registračnou stránkou.

ProtonMail signup_page

Stránka registrácie je váš štandardný formulár. Stačí zadať 3 podrobnosti a ste v. Používateľské meno, heslo a e-mail na obnovenie účtu, ktorý bol ponechaný voliteľný.

Voliteľný sekundárny e-mail je zriedkavosťou, pretože veľa webov si to vyžaduje. Existuje však aj úlovok, v ktorom je obnovenie e-mailu nemožné v prípade zabudnutia hesla.

Keďže túto službu budeme iba testovať, rozhodli sme sa preskočiť možnosť voliteľnej e-mailovej adresy a v prípade obnovenia e-mailu sme dostali výzvu s upozornením. Ďalej stránka požiadala o ľudskú verifikáciu prostredníctvom e-mailu, ktorý je čudný.

protonmail are_you_human

Môžu jednoducho použiť verifikáciu captcha, ale keďže ProtonMail sa volá ako hlavná súčasť zabezpečenia, vyhoveli sme. Po zadaní potvrdzovacieho kódu bolo nastavenie dokončené.

ProtonMail prihlásený

ProtonMail by ľahko získal cenu za to, že je jednou z najrýchlejších e-mailových služieb registrácie. Celé nastavenie bolo možné ľahko vykonať do 4 minút. A čo viac, je to, že e-mail nie je prepojený s iným e-mailom alebo telefónnym číslom, ktoré vás udržuje v bezpečí.

Keď už hovoríme o rozhraní, je to veľmi prémiové. Nič o tom nehovorí „ZADARMO“ ani základné, ale funkcie sú rovnaké ako pri akejkoľvek inej bezplatnej alternatíve. ProtonMail je tiež bez reklám, čo je jednoznačný bonus.

Máte usporiadanie rozdelenia obrazovky; čítať e-maily, ktoré možno tiež zmeniť na režim celej stránky. Máte bočný panel, ktorý zobrazuje doručenú poštu, koncepty, odoslané, označené hviezdičkou, archívy, spam, kôš, všetku poštu a priečinky / štítky..

ProtonMail search_bar

Panel vyhľadávania obsahuje možnosti filtra na dôkladné triedenie e-mailov. Na vyhľadanie všetkého môžete použiť kľúčové slová, umiestnenie, odosielateľa / príjemcu, dátum začiatku / konca, adresu a prílohy.

ProtonMail new_message

Kliknutím na „Napísať“ sa otvorí pole „Nová správa“, do ktorého zadáte text. Toto pole je nejako nepohyblivé. Kliknutím na šípky v pravom hornom rohu sa obrázok trochu rozšíri, ale nezobrazí sa celá obrazovka. Nie príliš veľký na nepohodlie, ale mohol využiť viac miesta.

Prihlasovanie do tohto dokumentu bolo o to viac uspokojujúce, stačí povedať, že e-maily nie sú vôbec problémom. K dispozícii sú všetky základné nástroje na úpravu textu.

Prikladanie súborov; dokumenty sú také ľahké, ako sa dajú. V e-maile môžete nastaviť čas vypršania platnosti a pre zvýšenie bezpečnosti tiež pridať šifrovaciu vrstvu.

ProtonMail dpa_and_dpo

To zhŕňa ľahké použitie. Nastavenie účtu je super rýchle; jednoduchá. Nie je potrebné pripojiť žiadne externé ID. UI cíti prémiu; hladký a zahŕňa šifrovanie pre zvýšenie bezpečnosti.

ProtonMail preto dokáže bez problémov zvládať každodenné e-maily.

zabezpečenia

Keďže prezidentská kampaň Hillary Clintonovej v roku 2014 bola úplne zničená kvôli e-mailovej kontroverzii, bezpečnosť sa stala následnou témou.

ProtonMail so sídlom vo Švajčiarsku má najprísnejšie zákony na ochranu súkromia pod prísnymi ochrannými aktmi, ako sú DPA a DPO pre jednotlivcov aj spoločnosti..

ProtonMail dpa_and_dpo

To je pre zákony dosť, povedzme si o tom, aký druh zabezpečenia ProtonMail skutočne ponúka:

End-to-end šifrovanie

ProtonMail end-to-end_encryption

Čo šifrovanie typu end-to-end v podstate znamená, že údaje prenášané z jedného miesta na druhé sú chránené heslom po celú dobu.

Dáta na serveroch ProtonMail, údaje v doručenej pošte a údaje v účte prijímateľa sú zapečatené pomocou šifrovania..

Šance na akékoľvek porušenie zo strany tretích strán sú preto menej významné. A čo viac, samotná ProtonMail sa nemôže dotknúť vašich údajov v dôsledku šifrovacej klauzuly, ktorá znemožňuje obnovu dát.

Horká sladká pravda, ale zapamätanie si hesla je vašou výlučnou zodpovednosťou, ochrana vášho účtu je ich.

Hardvérová úroveň zabezpečenia

Hardvérová úroveň zabezpečenia ProtonMail

ProtonMail má okrem servera s otvoreným zdrojovým kódom odborníkov aj servery po celom Švajčiarsku, ktoré nenechajú vaše údaje preniknúť do cloudového priestoru, čo znamená, že budú prístupné IBA pre vás..

Ich primárne dátové centrum je umiestnené 1 000 metrov pod zemou, aby chránilo servery pred akýmkoľvek prírodným alebo človekom spôsobeným poškodením a bolo chránené bezpečnosťou.

Všetky údaje sú uložené na pevných diskoch s vysokou hustotou, ktoré sú šifrované až po okraj, takže aj keď sú údaje zabavené, vaše informácie zostanú nedotknuté.

anonymita

ProtonMail vendetta-4822543_1920

Tu je to, čo skutočne oddeľuje ProtonMail od ostatných: Žiadne sledovanie alebo zaznamenávanie. Väčšina webových stránok, ktoré sľubujú súkromie, uchováva aspoň záznamy o vašej IP.

V takom prípade ProtonMail ani nevie, čo je vo vašich e-mailoch, pretože všetko je šifrované.

Žiadna adresa IP, žiadne metadáta, žiadne cielené reklamy, žiadne informácie umožňujúce identifikáciu osôb, ktoré vás sledujú. Pre ľudí, ktorí zomierajú na súkromie, to znie ako sen.

Stánok so sebou je možné zhrnúť, pretože šifrovanie nie je možné poraziť, vaše údaje sú zabezpečené podľa prísnych zákonov; servery a žiadny záznam údajov alebo rušenie akéhokoľvek druhu.

Zákaznícka podpora

Pamätáte si, kedy ste naposledy potrebovali zákaznícku podporu kvôli problémom s vaším e-mailom? Áno, ani ja. Teraz má zmysel, prečo väčšina ľudí má sklon túto časť preskočiť. Jeho e-mail, čo je najhoršie, čo sa môže stať?

Ak ste čítali celý čas, spomenul som niekoľko únikov e-mailov; porušovanie. Problémy sa vyskytujú stále. Žiadna služba nie je dokonalá a keď príde čas na pomoc, je to jediné miesto, ktoré ju dokáže vyriešiť.

ProtonMail customer_support

Sekciu Podpora nájdete na hlavnej webovej stránke ProtonMail. Ako vidíte, existuje päť sekcií na kategorizáciu vášho problému s anotáciami ako „Mám“, „Potrebujem pomoc“ a „Chcem“. Toto je základňa vedomostí spoločnosti ProtonMail.

ProtonMail web_app

Kliknutím na kartu webovej aplikácie rozbalili 2 možnosti „Problémy s prihlásením alebo registráciou“ a „Iné problémy“.

ProtonMail web_app

Kliknutím na položku „Iné problémy“ sa otvorili ďalšie 4 možnosti, ktoré obsahovali podtémy pre podrobné články, ktoré tento problém riešili.

ProtonMail support_form

Okrem vedomostnej základne existuje e-mailová podpora „Formulár podpory“ alebo e-mailová podpora systému predaja vstupeniek, ktoré možno použiť na nahlásenie problémov alebo problémov..

K dispozícii je tiež externá stránka, pomocou ktorej môžete nahlásiť chyby na webe.

To zabalí časť zabezpečenia. Získate podrobnú vedomostnú databázu a e-mailovú podporu, pomocou ktorej môžete nahlásiť a získať pomoc týkajúcu sa všetkého.

Pros

 • Vysoko kvalitné a ľahko použiteľné používateľské rozhranie, ktoré neohrozuje bezpečnosť
 • Možnosť nepoužívať sekundárne e-maily alebo telefónne čísla na registráciu, čo poskytuje úplne izolovaný zážitok
 • Žiadne protokolovanie IP, sledovanie, žiadne reklamy, žiadne metadáta, a teda žiadny osobný záznam akéhokoľvek druhu
 • End-to-End šifrovanie pre najvyššiu úroveň bezpečnosti. Nikto nevie, čo je vo vašej doručenej pošte okrem vás
 • Jeden z najrýchlejších registračných postupov, aký sa kedy dosiahol. Celý proces trvá asi 4 minúty alebo menej
 • Plán VISIONARY prichádza s ProtonVPN na ďalšie šifrovanie vašej siete a boj proti cenzúre

Zápory

 • Zákaznícka podpora pociťovala veľa postrádania bez možnosti živého rozhovoru, ktorá je výhodnejšia ako e-mailová podpora
 • Voliteľný sekundárny e-mail znemožňuje obnovenie. Je to bezpečnejšie, pretože účet nie je prepojený s ničím iným, ale tiež trochu riskantným
 • Pretože samotná spoločnosť má menšiu kontrolu, moderovanie je ťažké. Napríklad spam môže byť problémom, pretože dáta sú zakaždým šifrované.

záver

Takže potom, čo sme rozložili všetko, čo spôsobuje, že produkt ProtonMail je označený, stojí za to odporučiť a prepnúť sa v roku 2020 a ďalej? Jednoducho povedané:

ÁNO. 100% ÁNO.

Vo svete, v ktorom sa súkromie a bezpečnosť stali prioritou, potrebujeme ProtonMail. Ak väčšina e-mailových služieb zlyhá v porovnaní s tým, že sa na pripojenie k vášmu účtu spolieha na externý e-mailový / telefónny odkaz.

Toto externé prepojenie je často možné sledovať; zaznamenajte svoje údaje a často ich používajte (pri pohľade na vás Gmail) na zacielenie reklám na vás.

ProtonMail sa zdrží akéhokoľvek externého odkazu a poskytne vám e-mailovú službu, ktorú si zaslúžite. Úplné šifrovanie údajov, bezchybnosť; rýchle používateľské rozhranie a úplná anonymita robia ProtonMail hodnotným odporúčaním.

Vyskúšali ste ProtonMail alebo ste ho dlho používali? Aká bola tvoja skúsenosť? Máte nejaké myšlienky, ktoré by ste mohli chcieť zdieľať? Komentujte nižšie a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map