Recenzia CrashPlan: Mali by ste si kúpiť túto službu online zálohovania?

Tu na serveri HostingPill sú pre nás veľmi dôležité údaje a ich pohyby. Ak chcete neustále pridávať obsah na svoje stránky alebo pracovať offline, digitálne úložisko je dnes nevyhnutnou súčasťou každodenného života..


Jeden počítač dokáže uchovávať a spracovávať veľké množstvo informácií a zefektívnil takmer všetko o informáciách (ich vytvorenie, prístup, zdieľanie)..

Nevýhodou je samozrejme to, že ak dôjde k zlyhaniu, poškodeniu alebo krádeži zariadenia, pravdepodobne ste stratili všetky súbory, ktoré máte uložené na jednom mieste..

Preto je dôležité zálohovať všetko. Hej, to sa ľahšie povie, ako urobí – mohli by sme sa zálohovať raz za čas ručne, ale pochybujem, že niekto pravidelne vykonáva manuálne zálohovanie natrvalo, aby si zachoval všetky nové veci na svojom zariadení..

Zadajte CrashPlan.

CrashPlan je produkt vyvinutý softvérovou spoločnosťou Code42, ktorá sa zaoberá zálohovacím softvérom.

Code42 ponúka dva hlavné produkty: Code42 Enterprise, čo je záložný softvér pre veľké podniky, a CrashPlan, ktorý je pre malé podniky..

Konkrétne je CrashPlan zameraný na umiestnenie až 200 zamestnancov (alebo 200 zariadení – je tu rozdiel!).

CrashPlan je teraz špeciálne určený pre malé podniky, aj keď sa používal aj na osobné použitie.

Podľa môjho skromného názoru môžete použiť súčasný CrashPlan pre svoje osobné zariadenia aj pre svoju firmu v poriadku.

To všetko znie skvele – ale je CrashPlan skutočne dobrý?

Expedia si to myslí. Rovnako ako služba národného parku Spojených štátov. Rovnako ako Square, Adobe a Yelp – ak ste o nich už niekedy počuli.

Softvér Code42 tak jasne funguje s väčšími klientmi. Dokáže aj jeho softvér pre malé podniky obstáť?

Pozrime sa!

Zápory

CrashPlan znie zvonka dobre. Akonáhle sa ponoríte, existuje niekoľko nešťastných nedostatkov. Našťastie nie sú major, ale mali by sme sa ešte pozrieť ako prvé.

Jedným z problémov, ktoré mám s programom CrashPlan, je to, že sa týka iba počítačov.

zápory

Aplikácia CrashPlan pre tablety a telefóny so smartfónom je pre mňa trochu základná – zástupca mi povedal, že CrashPlan tieto možnosti ponúkala – takže si myslím, že je veľmi nešťastné, že sa obmedzuje len na počítače..

Okrem toho by zákaznícka podpora spoločnosti CrashPlan mohla využívať nejakú prácu.

Môj hlavný problém tu je so zdrojmi na mieste. Pretože CrashPlan je súčasťou záložných služieb Code42, dostane polovicu stránky podpory Code42.

podporná stránka

Nemá veľa článkov a nie je vhodná na prehliadanie. Môžete vyhľadávať, ale napriek tomu to nie je príliš náročné na zdroje.

Nakoniec, zatiaľ čo zástupcovia sú užitoční, môžu byť trochu ťažko dosiahnuteľní. Niekedy môžete navštíviť web a nájsť vyskakovacie okno, inokedy to však nebude, dokonca ani v pracovnej dobe.

Taktiež neexistujú jednoduché možnosti kontaktovania podpory v samotnom softvéri, takže na webe musíte urobiť všetko.

A konečne, hodiny telefonovania a live rozhovoru sú skutočne obmedzené. Nie je ani 24/7, iba systém lístkov.

To je v podstate všetko. Ako vidíte, nedostatky sa väčšinou sústreďujú na podporu zákazníkov.

Zatiaľ čo pokrytie viacerých zariadení by bolo skvelé, väčšina firiem používa počítače predovšetkým, takže to nie je príliš veľká strata.

Pripravený na pozitíva?

Pros

CrashPlan má pre tieto slabosti veľa.

Pre začiatočníkov je cena veľmi jednoduchá a flexibilná. Je to (podľa môjho názoru) pevná cena za produkt a môžete pridať veľa produktov.

cena havarijného plánu

Výdavky sú presne úmerné počtu zariadení, ktoré chcete pokryť pomocou CrashPlan.

Po druhé, naozaj sa mi páči, že CrashPlan nezaťažuje svoju službu nevyžiadanou poštou. Získate to, čo požadujete, a dokonca aj tento produkt je mimoriadne flexibilný.

Môžete upraviť množstvo preferencií a nastavení tak, aby bola služba CrashPlan čo najoptimálnejšia pre váš rozvrh a preferencie.

Kým zákaznícka podpora je slabšou stránkou CrashPlan, zistil som, že zástupcovia sú obzvlášť nápomocní.

Napokon, CrashPlan sa veľmi ľahko používa a má tiež vynikajúci výkon.

Vo všetkých by som povedal, že CrashPlan má na to veľa. Ale to neznamená, že je to pre každého – takže čítajte, aby ste dostali podrobnosti, na ktorých vám záleží.

stanovenie ceny

Stanovenie cien CrashPlan je jedným z najpriamejších produktov, ktoré som doteraz preskúmal. Je to preto, že v zásade existuje jedna cenovka.

Magické číslo je 10 dolárov.

cena havarijného plánu

Cena CrashPlan je 10 dolárov mesačne za zariadenie, takže to, čo platíte, je do veľkej miery na vás – môžete pokryť iba svoj laptop za pouhých 10 dolárov mesačne alebo všetky počítače, ktoré ľudia vo vašej firme používajú, hoci to je mesiac.

Keď to znemožníme, myslím si, že väčšou otázkou zostáva, či existujú nejaké skryté náklady.

Spravidla by sa dalo očakávať, že dôjde k inovácii úložiska, alebo možno za skryté poplatky za skutočnú obnovu súborov.

CrashPlan sa vám za to nič nepodarí (v skutočnosti máte tiež neobmedzené úložisko). Za pridávanie zariadení sa neplatia žiadne poplatky, s výnimkou limitu pre zariadenie 200+.

V tom okamihu musíte prejsť na Code42 Enterprise, čo dáva zmysel. Pre väčšinu malých podnikov je limit na 200 počítačov viac ako dostatočný.

CrashPlan má jeden mesiac bezplatnú skúšobnú verziu pre tých z vás, ktorí si nie sú istí. Osobne používam CrashPlan už niekoľko mesiacov a môžem úprimne povedať, že som nevidel žiadne zmeny v platení.

bezplatná skúšobná verzia

Je to ten istý mesiac a mesiac a nič sa neobjavilo, aby som zaplatil príplatok alebo potrebnú inováciu.

Myslím si, že je to pravdepodobne preto, že služba CrashPlan je taká jednoduchá, že nie je veľa miesta na skrytie. Nejde o veľa nástrojov zabalených do jedného balíka: ide o zálohovanie a obnovu údajov.

Celkovo je to úľava, keď je možné podať správu o transparentnej cenovej štruktúre.

Vlastnosti

CrashPlan je jednoduchá služba. To v žiadnom prípade nie je zlá vec, ale stále je to dôležitá skutočnosť CrashPlanovej podstaty.

CrashPlan je nástroj na zálohovanie a obnovenie. Je zameraný na malé podniky, ale môžete ho tiež použiť pre svoj osobný počítač. To všetko znie dobre, je však potrebné hovoriť aj o funkciách okrem „zálohy“ a „obnovy“.?

Áno. Pretože nástroje na zálohovanie a obnovenie sú pomerne bežné, buď samy osebe, alebo ako voliteľné doplnky v balíkoch na vytváranie webových stránok alebo v hostiteľských balíkoch. Služba môže byť jednoduchá a dobre vybavená a CrashPlan je vynikajúcim príkladom.

Začnime základmi.

Funkciou, ktorá je predajným miestom spoločnosti CrashPlan, je cenovo dostupné rozšírenie. Zariadenie môžete pridať za zariadenie bez akýchkoľvek ďalších poplatkov, až kým nedosiahnete 200 zariadení.

funkcie havarijného plánu

Najdôležitejšie je najmä, že kapacita zálohovania je neobmedzená. Platí to pre každé zariadenie, ale ešte lepšie nie sú žiadne obmedzenia veľkosti súborov.

Nemusíte napríklad rozdeľovať veľký súbor na menšie časti, čo môže byť skutočne užitočné.

Jedna funkcia, ktorú CrashPlan poskytuje, je celkom jednoduchá, ale veľmi užitočná. To by bola možnosť úpravy plánu zálohovania. Mnoho záložných doplnkov poskytovaných spoločnosťami poskytujúcimi hosting alebo webovými spoločnosťami tieto funkcie nemá.

Dá sa tiež prispôsobiť, ako dlho sa majú súbory uchovávať a aké verzie sa majú uchovávať alebo vyradiť.

záloha podnikania

Ovládací panel softvéru pre stolné počítače vám umožňuje pozrieť sa na stav ukladania a zálohovania všetkých počítačov v rámci vášho plánu – používal som iba vlastný, ale je to dobrá funkcia pre firemné nastavenia.

Medzi ďalšie veci, ktoré môžete urobiť, patrí rozsiahle nastavenie a prepínanie možností.

To znamená, že si môžete prispôsobiť svoj softvér CrashPlan tak, aby pracoval blízko toho, čo je pre vás ideálne: môžete upravovať nastavenia pripojenia / siete, pridať povinné heslá pre otváranie softvéru na prvom mieste, nastaviť výstrahy pre seba, zastaviť zálohovanie keď batéria počítača dosiahne x množstvo a ešte oveľa viac.

Aj keď stolový softvér funguje dobre, želám si, aby mal CrashPlan k dispozícii aj pre tablety alebo telefóny. Aj keď nie na zálohovanie údajov priamo z týchto zariadení, bolo by užitočné zmysluplne upraviť nastavenia a preferencie pomocou aplikácií na iných zariadeniach..

Nakoniec: Aj keď by to malo byť samozrejmé, CrashPlan na ochranu vašich údajov používa špičkové, štandardné šifrovacie opatrenia..

Data-security

Celkovo by som povedal, že CrashPlan je prvotriedny z hľadiska funkcií. Samotná služba je opäť veľmi jednoduchá. Iné spoločnosti sa môžu pokúsiť okoreniť pridaním bloatware alebo nepotrebných nástrojov.

CrashPlan si udržiava svoju funkciu rovno, ale robí ho extrémne použiteľným a poddajným. Je to výkonný softvér, ktorý ponecháva svoj potenciál pre používateľa úplne otvoreným.

Jednoduchosť použitia

Keby ste si mysleli, že softvér, ktorý sa sústreďuje okolo jednej alebo dvoch základných funkcií, by bol celkom ľahko použiteľný softvér … mali by ste všeobecne pravdu. Aspoň na strane spotrebiteľa je to všeobecne pravda. Nie je to však vždy pravda!

A aj keď služba nie je presne technicky náročná, môže byť navrhnutá tak zle, že sa stáva frustrujúcou a neefektívnou, najmä v porovnaní s inými možnosťami. Spadá CrashPlan do tejto pasce?

Presvedčte sa sami.

vytvoriť výber zálohy pomocou havarijných plánov

Vybral som priečinok na zálohovanie. Keď nepíšem o hostovaní, rád čítam – v poslednej dobe som čítal na vedomie – takže tu zálohujem svoje ľahké čítanie.

zálohovanie pomocou Crashplan

Keď som bol spokojný s výberom súborov / priečinkov, narazil som na tlačidlo „Uložiť“ a počkal som, ako sa odovzdajú veci. Bolo to dosť rýchle (aj keď som síce použil ethernetový kábel) a veľmi ľahko sa používa.

CrashPlan sa používa výnimočne ľahko. Všetky funkcie, o ktorých som hovoril predtým, sú prístupné na karte „Nástroje“ vyššie alebo prostredníctvom tlačidla „Nastavenia“ v záložných sadách..

Neviem, či je používateľské rozhranie pre vás intuitívne, ale bolo to pre mňa. K dnešnému dňu som nemal žiadne zmätok v navigácii alebo prepínaní možností (ešte nie je toho veľa na navigáciu).

Na záver by som povedal, že CrashPlan sa veľmi ľahko používa a okrem toho je pre užívateľa intuitívny.

Zákaznícka podpora

Budem k tebe úprimný. Ako som zdôraznil, CrashPlan je veľmi jednoduchý ako produkt – zákaznícka podpora preto nie je taká dôležitá, ako je to pre zložitejší softvér typu všetko v jednom..

Napriek tomu nikdy neviete, kedy niečo príde – vlastne som mal otázku, na ktorú sa webová stránka CrashPlan neriešila dobre. Ako teda meria podpora CrashPlan?

Pre túto odpoveď sa pozriem na zástupcov a zdroje na mieste, ktoré poskytuje CrashPlan. Začnime prvými.

Želám si, aby boli zástupcovia zákazníckeho servisu o niečo ľahší prístup. Možno je to preto, že CrashPlan je relatívne jednoduchý nástroj, ale na získanie potrebných kontaktných stránok musíte urobiť ešte pár kliknutí..

Ďalšou menšou obťažnosťou je to, že živé rozhovory a telefónne hodiny sú obmedzené na pondelok až piatok a od 7:00 do 19:00 (štandardný čas v USA). Našťastie je systém lístkov 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale myslím si, že aspoň telefónne alebo živé chatovacie služby môžu byť otvorené dlhšie.

Poznámka: Ak na web pristupujete v správnych hodinách, možno nájdete rozbaľovacie okno naživo. To nebolo moje skúsenosti pri každej návšteve webu, a to ani počas oficiálnych hodín rozhovoru – takže choďte na to.

Akonáhle sa zastaví opakovanie, budete pravdepodobne nájsť dobrý zážitok. Vyplníte základný formulár na priamy prenos a potom čakáte, kým váš prípad vyzdvihne.

podpora nárazníkov

crashpaln chat

chatovací plán

chatovací plán

Ako vidíte, live chat bol celkovo celkom citlivý. Aj keď sa v tom čase zdalo dlhšie, čakal som len pár minút a potom som dostal odpoveď.

Mimochodom, moja otázka bola, či bol CrashPlan k dispozícii pre iné zariadenia, ako sú telefóny alebo tablety. Ich webové stránky sa väčšinou týkajú počítačov, ale tiež hovoria „zariadenia“. Nebol som si istý, či to bolo zrejmé, že CrashPlan je k dispozícii pre iné zariadenia alebo či nie je k dispozícii.

Okrem toho ma ohromila odpoveď zamestnanca, ktorá sa cítila veľmi personalizovaná. Cítil som, že zástupca je osoba, ktorá pracovala v skutočnej spoločnosti, možno v ich skutočných kanceláriách, a nie niekto, kto kopíruje odpovede z náhodného miesta..

Či je to pravda alebo nie, bola to dobrá odpoveď.

Aj keď som s ich live chatom spokojný, znovu zdôrazňujem, že obmedzené hodiny a ďalšie kroky potrebné na to, aby ste sa dostali na stránku kontaktu, sú frustrujúce a nie štandardné v danom odvetví. Určite to nie je koniec sveta, ale prinajmenšom malá obťažnosť.

Stránka zákazníckej podpory CrashPlan je stránka podpory Code42, ktorá je sama rozdelená na polovicu CrashPlan a polovicu Code42 for Enterprise. Polovica CrashPlan nie je pre prehliadanie presne skvelá.

Môžete sa pozrieť iba na niekoľko príručiek a zdrojov a „najlepších článkov“, ale iba na tie, ktoré sú uvedené v týchto kategóriách.

Existuje vyhľadávacia funkcia, ale týka sa všetkých informácií na stránke podpory Code42. Na funkciu vyhľadávania môžete použiť CrashPlan filter, ale je stále oveľa menej, ako by ste dosiahli pri iných stránkach podpory. Neviem ani, či by som to nazval znalostnou databázou.

Po prečítaní článkov na stránke podpory – to znamená pomocou vyhľadávaní – môžem povedať, že som videl lepšie. O náležitosti sa väčšinou postará, ale ak máte zvláštnu otázku, budete pravdepodobne musieť kontaktovať zástupcu.

Majú tiež stránku zdrojov, ktorá nesúvisí len s CrashPlan a je viac zameraná na malé podniky a ich údaje. Môže to byť užitočné, ale na internete nájdete aj tak veľa podobných vecí mimo CrashPlan.

Vo všetkých je podpora CrashPlan v poriadku. V ich informačných zdrojoch na mieste chýba obsah aj komplexnejšie používateľské rozhranie.

Zástupcovia sú veľmi dobrí, ale čas je obmedzený, ak chcete okamžitú pomoc. Čo by nebolo príliš zlé, keby boli informácie na mieste lepšie.

Ale hej, nič nie je dokonalé. CrashPlan je jednoduchá služba, takže by nebolo rozumné očakávať plnohodnotnú zákaznícku podporu. A ak bude všetko fungovať dobre, pravdepodobne ani tak nebudete potrebovať zákaznícku podporu …

Po prečítaní článkov na stránke podpory – to znamená pomocou vyhľadávaní – môžem povedať, že som videl lepšie.

O náležitosti sa väčšinou postará, ale ak máte zvláštnu otázku, budete pravdepodobne musieť kontaktovať zástupcu.

Majú tiež stránku zdrojov, ktorá nesúvisí len s CrashPlan a je viac zameraná na malé podniky a ich údaje. Môže to byť užitočné, ale na internete nájdete aj tak veľa podobných vecí mimo CrashPlan.

Vo všetkých je podpora CrashPlan v poriadku. V ich informačných zdrojoch na mieste chýba obsah aj komplexnejšie používateľské rozhranie.

Zástupcovia sú veľmi dobrí, ale čas je obmedzený, ak chcete okamžitú pomoc. Čo by nebolo príliš zlé, keby boli informácie na mieste lepšie.

Ale hej, nič nie je dokonalé. CrashPlan je jednoduchá služba, preto by bolo neprimerané očakávať plnohodnotnú zákaznícku podporu. A ak bude všetko fungovať dobre, pravdepodobne ani tak nebudete potrebovať zákaznícku podporu …

Spoľahlivosť

Po niekoľkých mesiacoch používania môžem úprimne povedať, že program CrashPlan funguje tak, ako by ste očakávali, ak ste práve dokončili prehliadanie ich stránok. Dobre, možno nie také dokonalé, ako to robí spoločnosť, ale je to dané.

Stále som zistil, že CrashPlan je všeobecne rýchly. Môj prenosný počítač nie je ťažký a obával som sa, koľko zdrojov môjho počítača by sa stiahlo do stálej aktivity na pozadí programu CrashPlan – hoci som vykonal nejaké úpravy nastavení, zistil som, že môj počítač nie je väčšinou ovplyvnený programom CrashPlan..

Pri zálohovaní priečinkov som nenašiel žiadne konkrétne súbory vynikajúce bez zálohy (čo sa niekedy stáva, keď používam záložné doplnky v iných službách). Všetko sa prevedie dobre.

Funkcie Funkcie Nepretržité zálohovanie

V konečnom dôsledku ide o to, či som si všimol nejaké nezrovnalosti, zlyhané zálohy, poškodené súbory alebo pomalé rýchlosti..

Zatiaľ to tak nie je. Čo ma vedie k tomu, že ak náhodou nebudem mať mimoriadne šťastie, CrashPlan bude fungovať presne podľa plánu.

Odporúčam CrashPlan?

Ak ste sa dostali tak ďaleko, veľa ste čítali (alebo skimulovali). V prípade, že je všetko neusporiadané, dovoľte mi zabaliť všetko za vás.

Produkty Enterprise Enterprise spoločnosti Code42 boli použité poprednými svetovými značkami, názvami, o ktorých ste takmer určite počuli.

CrashPlan pre malé podniky môže mať menej z týchto klientov s vysokou hmotnosťou, ale stále to funguje dobre.

Jeho cenová štruktúra je veľmi jednoduchá – 10 dolárov za zariadenie mesačne. Myslím si, že cena je celkom rozumná a je určite flexibilná – môžete ju použiť iba pre jedno zariadenie, ak ste napríklad na voľnej nohe..

Môžete pridať veľa zariadení, koľko to bude podľa môjho názoru potrebovať väčšina malých firiem a služba je vysoko prispôsobiteľná. Môžete vážne upravovať veci, o ktorých by ste si nemysleli, že ich upravíte (ale zistili by ste, že sa to neskôr hodí).

Nehovoriac o tom, výkon je veľmi solídny a softvér je veľmi ľahko použiteľný.

Želám si, aby boli zástupcovia zákazníckeho servisu prístupnejší a informácie na mieste boli oveľa lepšie, ale zástupcovia sú skvelí, ak sa ich môžete ubrániť.

Je to bezpečné, spoľahlivé, veľmi poddajné a podľa môjho názoru stojí za to cenu. Ak si nie ste istí, môžete ju kedykoľvek vyskúšať na mesiac zadarmo a ak sa rozhodnete, že to nie je pre vás, môžete ju zrušiť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map