Recenzia domény Google (apríl 2020): 8 výhod a 2 nevýhody pri ich používaní!

Táto recenzia domény Google bola revidovaná a aktualizovaná 18. decembra 2019.


Mnoho ľudí neznámy, služby registrácie domén Google poskytujú domény Google. Táto služba je však v súčasnosti na beta verzii, napriek tomu, že sa začala v januári 2015.

Nie je k dispozícii ani na celom svete; namiesto toho môžu nakupovať v doménach Google iba ľudia s fakturačnými adresami v nasledujúcich krajinách.

 • Austrália
 • Brazília
 • Kanada
 • Francúzsko
 • India
 • Indonézia
 • Taliansko
 • Japonsko
 • Mexiko
 • Holandsko
 • španielsko
 • Thailand
 • Spojene kralovstvo
 • Spojené štáty
 • Vietnam

Vyššie uvedené neznamená, že nebudete môcť spravovať svoje existujúce účty domén, keď cestujete mimo týchto krajín.

Pokiaľ máte v týchto krajinách platnú fakturačnú adresu, budete si môcť zo služby kúpiť doménu.

Ak žijete v iných krajinách, ako je uvedené vyššie, môžete sa zaregistrovať a dostať e-mailové upozornenie, keď domény Google začnú ponúkať svoje služby vo vašej krajine..

Výhody získania domény od spoločnosti Google:

Aké sú výhody získania domény z vlastnej služby registrácie domén od spoločnosti Google? Nižšie sú uvedené najzreteľnejšie z nich.

1. Názov a reputácia spoločnosti Google:

Google je tým, čím je, keď od nich získate doménu, máte istotu, že dostávate službu podporovanú jednou z najznámejších značiek na svete v hodnote asi 82,5 miliárd dolárov a na druhom mieste v zozname Apple od spoločnosti Forbes. najcennejšie značky na svete.

Google's-Name-and-Reputation

Google sa nebude iba prackovať a skladať – rozhodne to nie je registrátor domén typu „fly-by-night“.

Skutočnosť, že vaša doména je hosťovaná na rovnakých serveroch mien, kde spoločnosť Google hosťuje svoje vlastné domény, je sama osebe upokojujúca.

Servery Google DNS sú súčasťou chrbticovej siete internetu a každý deň pravdepodobne vyriešia milióny, ak nie miliardy, žiadostí.

Ak už používate službu Google Analytics alebo nejakú inú službu poskytovanú spoločnosťou Google, je dobré vedieť, že spoločnosť Google poskytuje aj registráciu domén.

Aj keď môže byť pravda, že tieto služby sa dajú nastaviť dostatočne ľahko bez ohľadu na registrátora domény, vždy je vhodné, aby všetky tieto služby poskytoval jeden predajca..

2. Rozmanitosť webhostingových partnerov:

Domény Google síce neponúkajú služby webhostingu ako také, ale majú partnerstvá s poskytovateľmi webhostingu tretích strán, čo vám umožňuje prepojiť vašu doménu s týmito službami bezproblémovo as minimálnymi problémami. Pomocou kontroly oprávnenia domény môžete skontrolovať oprávnenie vašej domény, čo je bezplatný a spoľahlivý online nástroj.

Medzi týchto poskytovateľov tretích strán patria Shopify, Squarespace, Weebly, Wix a WordPress od BlueHost.

tretích strán poskytovatelia-Bluehost-Google-Domains

Prečítajte si viac podrobností o BlueHoste a o tom, ako môžete nastaviť WordPress v BlueHoste.

tretích strán poskytovatelia-Bluehost-Google-Domains2

Nie ste obmedzení na vyššie uvedených poskytovateľov hostingu – svoju doménu môžete pripojiť k ľubovoľnému poskytovateľovi webhostingu tretej strany podľa vášho výberu. Svoju doménu môžete dokonca poslať ďalej na svoju aktuálnu webovú stránku, ak ju už máte.

Hosting s partnerom tretej strany samozrejme vyžaduje zaplatenie poplatkov za hostenie, podobne ako získanie hostingu od iného hostiteľa domény, ktorý tiež ponúka služby webhostingu..

Avšak v prípade hostiteľov tretích strán, s ktorými partnerské domény Google spolupracujú, očakajte, že proces nastavenia vašich webových stránok na nich už bude zefektívnený.

Svoju novú doménu môžete tiež prepojiť s existujúcimi účtami Blogger alebo Google Sites. Keďže spoločnosť Google vlastní službu Blogger a Webové stránky Google, máte istotu, že tento proces bude jednoduchší, ak nie bezbolestný.

Vynikajúca dokumentácia podpory, ktorú poskytuje spoločnosť Google, tiež veľmi pomôže pri uľahčovaní procesu.

Pomocník pre domény Google

3. Hosting aplikácií v službe Google App Engine a Google Cloud Platform:

Ak ste vývojár a hľadáte vhodnú hostingovú službu pre túto aplikáciu, ktorú práve pripravujete, možno budete chcieť získať účet domény z domén Google..

Prečo? Pretože svoju doménu môžete pripojiť k službe Google App Engine, vlastnej platforme na hosťovanie aplikácií od spoločnosti Google.

Aplikácia-hosťovanie-na -Google-App-Engine

Google App Engine je jednou zo služieb v službe Google Cloud Platform, ktorá je vlastnou službou spoločnosti Google v oblasti cloud computingu. Tieto služby sú prevádzkované z vlastných dátových stredísk spoločnosti Google, z rovnakých dátových stredísk, ktoré prevádzkujú širokú škálu služieb spoločnosti Google, napr. e-mail a cloudové úložisko.

Vďaka tomu sú domény Google obzvlášť vhodné pre spoločnosti, ktoré už platformu poznajú.

Pretože vlastná infraštruktúra spoločnosti Google beží na platforme, môžete si byť istí, že bude vo veľkej miere udržiavaná a podporovaná. Prestoje by preto mali byť minimálne.

Na správu infraštruktúry navyše nemusíte prideľovať žiadne zdroje, ako to spoločnosť Google už pre vás robí.

To, čo robí platformu atraktívnejšou, je to, že jej cenový model je založený na použití. Ak vaše použitie neprekročí určitý limit, môžete získať bezplatný hosting.

doména google platí to, čo používate

Takýto model určovania cien je ideálny, ak je vaša aplikácia nová a zatiaľ ju nemá toľko používateľov. Neexistujú žiadne počiatočné náklady ani žiadne poplatky za ukončenie. Môžete ušetriť, čo môže byť značné množstvo poplatkov za hosťovanie.

Jedinou výzvou je, že tieto platformy musíte poznať, aby ste ich mohli produktívne využívať. Ak ich nepoznáte, môžete získať odbornú pomoc od externých konzultantov, pretože ich už používa veľa vývojárov.

To znamená zaplatiť potenciálne obrovské sumy, pokiaľ ide o poplatky za poradenstvo.

4. Vlastný e-mail s balíkom G:

Domény Google ponúkajú bezplatné preposielanie e-mailov. Môžete nastaviť 100 e-mailových mien pre svoju doménu. To je ideálne pre individuálnych používateľov a malé podniky.

Custom-e-s-G-Suite

Môžete sa však rozhodnúť získať balík G Suite s účtom hostenia vašej domény, aj keď za príplatok (30 dolárov na používateľa mesačne).

To znamená, že dostanete vyhradenú e-mailovú adresu a 30 GB služby Disk Google, Hangouty, Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Formuláre, Kalendár a Webové stránky.

Môžete tiež zväčšiť veľkosť a pridať ľubovoľný počet používateľov so svojimi vlastnými e-mailovými účtami. Tí samozrejme neprichádzajú zadarmo.

Aj keď je táto možnosť voliteľná a dostupná iba za poplatok, skutočnosť, že máte túto možnosť, znamená, že pri prevádzkovaní firmy sa musíte o jeden problém menej starať..

Nemusíte udržiavať ani svoje vlastné e-mailové servery, pretože spoločnosť Google všetko urobí za vás.

5. Široký rozsah dostupných TLD:

Domény Google ponúkajú širokú škálu dostupných TLD. Celý zoznam nájdete tu.

Wide-rozsah-of-dispozícii-TLD

Zoznam je porovnateľný s tým, čo podporujú ostatní registrátori domén. Domény Google sa zaviazali poskytnúť čo najviac zo stoviek nových TLD, ktoré budú k dispozícii v najbližších rokoch.

Ak teda v budúcnosti sledujete novú doménu s jedným z nadchádzajúcich rozšírení TLD pre svoj web, možno budete môcť túto doménu získať od spoločnosti Google.

6. Známe rozhranie:

Ak už máte účet Google alebo ste používateľom služby Google+ alebo GMail, môžete svoj účet domény spravovať priamo z účtu Google..

Google-domény-interface

Neexistuje žiadna krivka učenia sa, pretože to robíte z už známeho používateľského rozhrania. U iných hostiteľov domén s neznámymi konzolami pre správu ušetríte čas.

Spolu so známym rozhraním môžete očakávať, že funkcie zabezpečenia budú rovnaké pre produkty Google kdekoľvek. Takto je daná dvojfaktorová autentifikácia.

7. Široký výber bezplatných doplnkov:

Keď získate doménu z domén Google, získate širokú škálu doplnkov bez ďalších nákladov.

Medzi ne patrí registrácia súkromnej domény, presmerovanie e-mailov, presmerovanie domén, až 100 prispôsobiteľných subdomén a nástroje na správu domén pomocou jednoduchého a známeho rozhrania (pozri predchádzajúcu časť).

8. Rozsiahla zákaznícka podpora a dokumentácia:

Ak ste používateľom služby Gmail, alebo ak máte účet Google, pravdepodobne ste naraz narazili na možnosti svojpomoci spoločnosti Google..

Preto je trochu prekvapujúce, že domény Google ponúkajú telefonickú podporu okrem obvyklej podpory chatu a e-mailu, ktorú poskytujú hostitelia iných domén..

Google-domény-Support-page

Počet hodín telefonickej podpory bol obmedzený na 15 hodín denne (od 6:00 do 21:00 amerického tichomorského času), ale toto sa teraz rozšírilo na 24/7, rovnako ako chat a e-mail.

Domény Google tiež nesklame, pokiaľ ide o podpornú dokumentáciu. Ak máte problém s nastavením účtu, môžete sa vzhľadom na komplexnú dokumentáciu vôbec rozhodnúť nekontaktovať podporu. To však nie je prekvapujúce, pretože produktom Google sa tradične v tomto smere nechýbalo.

Stránka Podpora domén Google je zobrazená na nasledujúcom obrázku. Všimnite si jednoduché rozhranie, ktoré už dlho charakterizovalo webové stránky spoločnosti Google.

Vist Google Domains

Nevýhody používania domény so spoločnosťou Google:

Aké sú teda prípadné nevýhody registrácie domény v doménach Google?

1. Vysoké náklady v porovnaní s inými registračnými službami:

V porovnaní s ostatnými registrátormi domén nie je získanie domény z domén Google lacné. Doména .com stojí 12 dolárov ročne.

Domény Google navyše neposkytujú zľavy na dlhodobé zmluvy, napr. Ak zaregistrujete doménu po dobu 5 rokov, stále platíte 12 dolárov ročne.

Tabuľka nižšie porovnáva ceny domén .COM v doménach Google a NameCheap. Všimnite si malú zľavu, ktorú NameCheap ponúka, ak získate doménu na dva a tri roky.

spoločnosť
1 rok
2 roky
3 roky>
Domény Google$ 12$ 12$ 12
NameCheap$ 8,88$ 10.88$ 10,78

Ostatní registrátori domén, ktorí tiež poskytujú služby webhostingu, ponúkajú výrazné zľavy pri prvom roku registrácie. To isté možno povedať pre webhostingov, ktorí ponúkajú bezplatné účty domén na jeden rok.

To však neplatí pre domény Google. Ak sa rozhodnete zaregistrovať doménu v spoločnosti, budete musieť za hosťovanie v službe Google App Engine platiť zvlášť.

Ak spustíte aplikáciu v službe Google App Engine a rozhodnete sa obnoviť svoju doménu pomocou domén Google, stále musíte platiť za svoju doménu obvyklú sadzbu..

Vzhľadom na to, že vaše používanie nesmie prekročiť bezplatnú úroveň služby Google App Engine, to sa vôbec nezdá zlé, najmä ak práve začínate a ešte nemáte tak veľa používateľov..

To však nemusí platiť až vtedy, keď sa váš web začne rozširovať z hľadiska používateľov.

2. Obmedzené pokrytie:

Ako je uvedené vyššie, domény Google Domains v súčasnosti fungujú iba v štyroch krajinách: USA, Kanada, India a Spojené kráľovstvo.

Ak žijete mimo týchto krajín, máte šťastie – nebudete môcť zaregistrovať doménu v spoločnosti.

Ak sa pokúsite zaregistrovať doménu z krajiny, v ktorej Domény Google nefungujú, zobrazí sa nasledujúca správa.

Limited-Pokrytie

To, či domény Google nakoniec ponúknu svoje služby obyvateľom iných krajín, zostáva veľkou otázkou, aj keď vzhľadom na možnosti spoločnosti Google nebude pre nikoho žiadnym prekvapením, ak začnú túto službu čoskoro ponúkať po celom svete..

Spoločnosť Google však neplánovala svoje plány týkajúce sa služby. Ak už teda chcete zaregistrovať svoju novú doménu, mali by ste už začať hľadať medzi ostatnými serióznymi službami hostenia domén v našom zozname..

Choďte ma do domén Google

Zrátané podčiarknuté o doménach Google:

Aj keď je služba beta stále viac ako dva roky v oblasti registrácie domén, domény Google sa čoskoro nezmenia. Ak hľadáte spoľahlivého registrátora domény, doména Google sa zmestí za účet.

Určite budete mať istotu, že vaše menné servery budú vždy v prevádzke, pretože ide o rovnaký hardvér, na ktorom beží vlastná infraštruktúra spoločnosti Google.

Je pravda, že v porovnaní s ostatnými registrátormi domén je cena o niečo vyššia, najmä preto, že sa zdá, že domény Google neponúkajú žiadne propagačné ceny, ale meno a reputácia spoločnosti Google sú viac ako dostatočné na kompenzáciu vyšších cien..

Pridajte k tomu skutočnosť, že získate súkromie Whois plus množstvo ďalších doplnkov a domény Google sú dostatočne sladké.

Ak ste majiteľom samostatnej alebo malej firmy s obmedzeným rozpočtom, nemusia byť dodatočné výdavky odôvodnené.

Ak však hľadáte registrátora domény, ktorý tiež zjednodušuje proces umiestňovania vašich webových stránok alebo aplikácií na hosťovanie pomocou služby Google Apps Engine alebo Google Cloud Platform, domény Google sú atraktívnou možnosťou.

Ak máte to šťastie, že žijete v tých dostupných krajinách, v ktorých pôsobí doména Google, je spoločnosť vynikajúcim registrátorom domén, ktorý môže zvážiť.

Navštívte Domény Google

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map