Recenzia FatCow (2020): Funkcie sú dobré, a čo „bezpečnosť“?

Čo je to FatCow Hosting?

FatCow je meno, ktoré ste možno nenarazili na svoju cestu, aby ste našli tú správnu webhostingovú službu.


Je to celkom malá spoločnosť – hoci bola založená v roku 1998 a existuje už tak dlho, ako sú jedny z najlepších v biznise, meno FatCow nevyvíjalo toľko ťahu ako ostatní väčšie konkurenti..

Napriek tomu sa FatCow už dve desaťročia podarilo udržať nad vodou vo veľmi konkurenčnej oblasti online podnikania – takže to nie je príliš ošunkané napriek svojej veľkosti.

A to nás vedie k čudovaniu – čo sa deje s FatCow?

Zostane nažive šťastím alebo je to skrytý klenot v hostiteľskom svete?

V tejto recenzii sa pozriem na FatCow a prediskutujem svoje skúsenosti s jeho používaním.

S potešením vám oznamujem, že tento smoliar je solídna spoločnosť poskytujúca hosting, ale je potrebné dávať pozor.

Takže – poďme na to!

Celkovo: Nevýhody

FatCow je jednou z najrozmanitejších hostingových spoločností, ktoré som recenzoval.

Páči sa mi to, alebo aspoň chcem, najmä preto, že je to relatívne malý uchádzač vo veľkej skupine hostiteľských spoločností.

Existuje však niekoľko vecí, ktoré FatCow nerobí najviac konkurencieschopne, a mojou úlohou je upozorniť na tieto nedostatky..

Tak to rýchlo zvládneme.

Po prvé, cena: FatCow sa zameriava na jednoduchosť, ale výsledkom je, že jeho zdieľaný webhostingový balík je trochu drahý.

Je to lacné na prvé obdobie v porovnaní s vlastnosťami, ktoré získate, ale akonáhle sa obnoví, je to dosť nákladné.plány obnovy Fatcow

plány obnovy príjmu

Okrem toho je to iba jeden balík – nemôžete si zvoliť lacnejší balík s menším počtom funkcií, iba jeden balík, ktorý môže byť nad ideálnou cenou..

Iní konkurenti určite ponúkajú zdieľané balíčky webhostingu za nižšie ceny a podobné množstvo funkcií, čo z toho robí nešťastie.

Ďalšou nevýhodou je zákaznícka podpora FatCow: Zistil som, že ich vedomostná základňa je trochu ošuntělá.

Tu je nadbytočný odkaz, článok s návodom, ktorý používa video inej hostiteľskej spoločnosti a tak ďalej … všetka zvažovaná skutočnosť, že ich zákaznícka podpora nie je hrozná, ale zďaleka nie najrobustnejšia, ktorú som videl.

Dobrá správa je, že ide o nedostatky FatCow.

Štruktúra cien je pre zdieľaný webhosting príliš jednoduchá a pre zdieľaný webhosting trochu drahšia v závislosti od toho, čo hľadáte.

Jeho dokumentácia na mieste by sa mohla prepracovať.

Iné ako to, že je to slušné – tak sa poďme do tej zábavnej časti!

Celkovo: Pros

Našťastie, FatCow má na to dobré veci. Prvá vec, na ktorú sa chcem pozrieť, je jednoduchosť štruktúry cien.

Áno, ak chcete zdieľať webhosting, môže sa vám zdať, že ceny FatCow sú príliš reštriktívne na to, aby sme niečo prispôsobili vašim potrebám, najmä ak sa snažíte ušetriť peniaze..

Avšak, ak chcete WordPress, VPS alebo špecializovaný hosting – dobre, štruktúra FatCow skutočne veci veľmi uľahčuje.

Hosting programu WordPress má dve úrovne, ktoré sú dobre vybavené a nie sú výrazne ocenené.

Dedikovaný a VPS hosting majú rovnaké funkcie a získanie iného balíka skutočne znamená získať viac serverových prispôsobení ako nástrojov.

Je veľmi efektívny a umožňuje bezproblémové získavanie týchto možností.

Druhá vec súvisí aj s balíkom zdieľaného webhostingu: ak chcete lacnú možnosť, ktorá nemusí obsahovať všetky funkcie, FatCow nie je pre vás to pravé miesto.

Ale ak by ste dostali najvyššiu úroveň zdieľaného hostenia pre ťažšiu súpravu nástrojov na inej platforme, cena FatCowu v skutočnosti nie je tak lacná..

Zdieľané nástroje na hosťovanie pre fatcow

Ak chcete všetky tieto nástroje a ubytovanie, nie je to predražené.

Je to celkovo dobre vybavená platforma, preto im za to dávam zásluhu.

Navyše, ich bezpečnosť je dosť solídna. Nie je to najlepšie – myslím si, že by mohli využívať tvrdšiu bezpečnostnú infraštruktúru a viac kybernetickej obrany – oceňujem však ich transparentnosť na mieste..

Nakoniec ich jednoduchosť ich môže stiahnuť pomocou zdieľaných cien za hosťovanie a zákazníckej podpory, ale celkovo sa jedná o veľmi ľahko použiteľné služby. Je zjednodušená: ako už bolo spomenuté, ceny sú jednoduché, ale aj samotný softvér.

Má určite ľahkú krivku učenia a príjemné užívateľské rozhranie.

Kombinácia tejto funkcie s dobrým súborom funkcií je hodnotným úspechom, ktorý musí zasiahnuť každá hostiteľská spoločnosť, a oceňujem úspech spoločnosti FatCow..

Teraz sa pozrime na ceny trochu viac.

stanovenie ceny

Niečo, čo sa mi na Fatcowovi veľmi páči, je jednoduchosť jeho stanovovania cien.

Všetko je mimoriadne jednoduché; nemusíte sa kopať príliš dlho, aby ste zistili, koľko služieb si môžete kúpiť.

Takže pokračujme v tejto jednoduchosti, eh?

Najprv budeme mať možnosť, ktorú väčšina z vás bude sledovať: zdieľaný webhosting, ktorý spoločnosť FatCow nazýva „pôvodný plán FatCow“.

Fatcow plány

Pôvodný FatCow začína na 49 $ ročne – to je špeciálna úvodná sadzba, ktorá sa zvýši po vašom prvom funkčnom období – čo sa prejaví zhruba na 4,08 $ mesačne.

Obnovovacie ceny sú 14,95 dolárov mesačne na obdobie jedného roka, 13,95 dolárov na dvojročné obdobie a 12,95 dolárov na trojročné obdobie. Úprimne povedané, sú veľmi drahé – musel som skontrolovať, či sa nejedná o iný hostingový balík.

Ale nie, to je pre jej štandardnú zdieľanú webhostingovú službu. Z toho mimochodom existuje iba jedna možnosť – nejde o odstupňovaný produkt, z ktorého si môžete vybrať balíčky s menším počtom funkcií za nižšiu cenu..

Hosting WordPress, hlavný produkt hostenia väčšiny služieb, začína na 3,75 dolárov mesačne a končí na 6,95 dolárov mesačne.

Fatcow wprdpress hosting

Áno, existujú iba dve úrovne, WordPress Starter a WordPress Essential – ale hej, sú to slušné ceny a zdá sa, že WordPress Essential je plne vybavený.

Virtuálne súkromné ​​servery začínajú základným plánom za 19,99 dolárov mesačne počas prvého funkčného obdobia (potom 24,99 dolárov) a končia s optimom na 79,99 dolárov (pravidelne 99,99 dolárov)..

Fatcow VPS plány

Pre tých, ktorí hľadajú možnosti pre veľké zaťaženie, vyhradený hosting s FatCow začína na 11,99 $ mesačne a končí na 191,99 dolárov.FatCow Vyhradený hostingový plán

Sú samozrejme diskontované za prvé termíny; po uplynutí tohto obdobia zaplatíte za počiatočný balík (prvá vrstva) 149,99 dolárov a za balík Enterprise (tretí stupeň) 239,99 dolárov.

Celkovo je hosting WordPress na serveri FatCow celkom lacný a hosting serverov VPS a vyhradený server s programom FatCow je tiež cenovo výhodný.

Jediným problémom je zdieľaný webhosting: 49 dolárov za prvý rok nie je príliš predražené, ale stále je oveľa drahšie za 4 USD mesačne, ako ponúkajú mnohí poprední poskytovatelia – čo je viac v rozmedzí 2 – 3 $.

Ak ju však obnovíte, cena sa dramaticky zvýši. Ak sa zaviazate tri roky, stále platíte 12,95 dolárov mesačne. Aby sme to uviedli do perspektívy: GoDaddy a Bluehost obnovujú mesačne 7,99 dolárov, a to za celoročný balík.

Celkovo by som teda povedal, že možnosť zdieľaného webhostingu spoločnosti FatCow je predražená, ale jej ďalšie možnosti sú veľmi spravodlivé a stále stojí za zváženie..

Poďme teda hovoriť o funkciách – o veci, ktorá skutočne určí, aký je lacný balík!

Prehľad funkcií

Zvyčajne sa zameriavame na funkcie zdieľaného webhostingu, pretože je to zvyčajne najvyhľadávanejšia možnosť hostenia.

Keďže zdieľaný webhosting spoločnosti FatCow je predražený, pokúsime sa hovoriť trochu viac o každej inej službe, ktorú ponúkajú..

Zdieľaný hosting má slušnú sadu funkcií – slušný, pokiaľ by mohol cenu trochu sprostredkovať.

Samozrejme existuje aj samotný hosting, ako aj jednoduchý tvorca webových stránok, sprievodcovia inštaláciou aplikácií a nástroje internetového obchodu, e-mailové, SEO a marketingové nástroje a podpora zákazníkov..

Má tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, bezplatné doménové meno, neobmedzené poštové schránky, neobmedzené miesto na disku a žiadne obmedzenia šírky pásma..

zdieľané hostiteľské funkcie v meste Fatcow

Je ľahké ich považovať za veľkorysé – tieto funkcie by ste však mohli získať aj na jednoduchú inováciu na druhý alebo tretí rad zdieľaného hostingového balíka na inej platforme..

Naozaj to stojí za to len pri prvom použití; po obnovení spôsobí zvýšenie ceny, môžete ísť tiež inde.

Hostingové balíčky WordPress ponúkajú bezplatnú registráciu domén, neobmedzený priestor na disku a neobmedzenú šírku pásma. Zaujímavejšie je, že ponúkajú bezplatné marketingové kredity vo vyhľadávačoch, čo je celkom pekné pre nízku cenu balíka Starter.

Funkcie hostenia VPS sú medzi vrstvami viac-menej rovnaké: zvýšenie ceny v zásade predstavuje zvýšený počet jadier, pamäte RAM, úložného priestoru a šírky pásma. Tu si môžete vypočítať cenu sami.

To isté platí pre špecializované hostingové plány: to, čo skutočne zvyšuje, je kapacita, nie nástroje, medzi cenovými bodmi.

Celkovo by som povedal, že špecializované a hostingové plány VPS s Fatcowom sú asi rovnako funkčné ako na akejkoľvek inej platforme a sú konkurenčné ceny (alebo aspoň normálne ceny)..

Zdá sa, že hosťovanie WordPressu je celkom dobré riešenie s FatCow, bez ohľadu na to, akú úroveň dostanete, hoci to nie je nevyhnutne najlepšia ponuka pre hosťovanie WordPress tam..

Fatcow wp funkcie

Zdieľaný webhosting má pomerne dobrú sadu funkcií – jediný problém je, že je to trochu drahý.

Za prvý rok by ste mohli dostať veľa, platiť približne 4 doláre mesačne za to, čo by mohlo byť dvojnásobok ceny na inej platforme, ale po prvom funkčnom období je cena za obnovenie taká veľká, že si nie som istý, či to stojí za to..

Ako už bolo povedané, znie to tak, že FatCow sa skutočne nezaoberá správnym počtom nástrojov alebo správnym množstvom správnych nástrojov – iba cenou.

Ako môže používateľ tieto funkcie ovládať?

Poďme zistiť.

Úplné plány hostenia FatCow nájdete tu …

Jednoduché použitie a kontrola používateľov

Kombinácia jednoduchosti použitia a flexibility je veľmi dôležitá. FatCow sa predáva ako platforma pre malé a stredné podniky.

ovládací panel Fatcow

Dalo by sa preto očakávať, že spoločnosť FatCow bude ponúkať dostatok energie na uspokojenie obchodných potrieb, ale službu, ktorá je efektívnejšia a jednoduchšia, aby veci uľahčila a efektívne.

Týmto spôsobom každá populárna hostiteľská spoločnosť uvádza na trh sama seba, ale spoločnosť FatCow výslovne uvádza jednoduchosť ako jedno zo zakladajúcich priestorov spoločnosti.

Dobrou správou je, že v tomto smere je FatCow skutočne úspešný. Možno ste to trošku videli v sekciách o cenách a funkciách: aj keď sa pozeráte na to, čo kúpiť, v skutočnosti nie je veľa možností..

Zdieľaný hosting má jeden balík s každou funkciou. Hosting WordPress obsahuje iba dva balíčky. V prípade serverov VPS a dedikovaných serverov sú nástroje, ktoré získate, rovnaké – jediná vec, za ktorú zaplatíte viac, sú dodatočné ubytovanie a priestor.

Aj keď ste ich stránky navštívili, všetko je mimoriadne jednoduché a ľahko sa v nich dá navigovať. To isté platí pre webové stránky, keď sa prihlásite. Nemusíte už nič kopať.

Používatelia všetkých webových stránok sa jednoducho používajú – to je koniec koncov ich cieľ -, ale FatCow nie je výnimkou. Toto video je z ich stránky pomocníka dobrou ukážkou.

Správa účtu, e-mailu, domén atď. Je asi taká jednoduchá ako tvorba tohto webu. V skutočnosti je tvorca webových stránok pravdepodobne jednou z najzložitejších vecí, s ktorými sa budete musieť vysporiadať.

Všetky zvážené veci, FatCow robí skvele s ľahkosťou použitia, bez obetovania schopnosti ovládať svoj účet alebo web.

Zákaznícka podpora

K faktoru ľahkého používania spoločnosti FatCow prispieva aj solídna podpora zákazníkov. Rovnako ako u väčšiny platforiem, FatCow ponúka na webe vzdelávacie a faktické materiály na vyhľadávanie, prehliadanie alebo na palube.

Okrem toho má zástupcov služieb zákazníkom k dispozícii na zodpovedanie otázok prostredníctvom živého chatu, telefónu alebo lístka / e-mailu. Ako hosť som vyskúšal ich live chat, aby som zistil, čo by mohol získať každý anonymný návštevník.

Poznámka: Časy v ľavom dolnom rohu obrazovky sú presné do jednej minúty od odoslania poslednej správy.fatcow chat1

Trvalo to pár minút, ale dostal som odpoveď.

fatcow chat2

Toto určite nie je typ otázky, ktorú obvykle dostane zástupca zákazníckeho servisu. Stále som dostal odpoveď – aj keby to mohlo byť lepšie formulované.

fatcow chat 3

Musel som to objasniť, ale bolo to celkovo užitočné. Zástupca hovorí, že video na stránke pomocníka je „takmer“ rovnaké ako v nástroji na tvorbu webových stránok.

fatcow chat 4

Vo svojej správe som sa však opýtal, či je tvorca webových stránok vo videu /, ktorý používa iPage, rovnaký ako FatCow – nie podobný, ale rovnaký.

Zástupca FatCow potom potvrdil moju odpoveď, čo ma necháva zaujímať – je to ten istý staviteľ alebo podobné?

Teraz chápem, že som veľmi análny, pokiaľ ide o veľmi banálnu a neortodoxnú záležitosť. Zástupca bol celkovo nápomocný, porozumel otázke a snažil sa čo najlepšie odpovedať.

A predtým, ako sa spýtate: Áno, tvorca webových stránok, ktorý používajú, je takmer rovnaký ako program iPage.

Väčšia otázka sa týka ich vedomostnej základne.

Prečo nemohli použiť video svojho vlastného tvorcu a umiestniť ho na kanál YouTube FatCow?

Sú takí namáhaní zdrojmi, že musia používať screengraby inej hostiteľskej platformy a odovzdávať ich ako svoje vlastné?

Okrem toho je vedomostná základňa dobrá. Je to jednoduché a priame.

Jedným z posledných problémov je ich kontaktná stránka, ktorá má dva odkazy: jeden na svoju vedomostnú základňu a druhý na ich používateľskú príručku. Oba odkazy presmerovávajú na tú istú stránku pomocníka / vedomostnú základňu.

Zdá sa mi, že to samo osebe vyzerá ako menšie veci, ale keď sa to všetko zíde, ich dokumentácia na mieste vyzerá trochu sprosto; unáhlene, prinajmenšom.

Nedokážem prečítať každý článok, ktorý majú na webe, ani vy – takže koľko z toho je skutočne užitočné a špecifické pre platformu FatCow.?

Je niečo zavádzajúce, zastarané alebo skopírované z iných platforiem?

Je ťažké povedať, ale z dôvodu týchto dôvodov som trochu skeptický voči zákazníckej podpore spoločnosti FatCow.

FatCow je malá spoločnosť a možno im môžeme trochu odpustiť.

Celkovo sa ich vedomostná základňa javí ako komplexná a ich zástupcovia reagujú včas. To, že ponúkajú telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, je navyše bonus.

Len si nemyslím, že je to najlepšia zákaznícka podpora, akú som kedy videl.

Ak je však bezpečnosť dobrá, nebudete sa musieť príliš veľa zaoberať zákazníckou podporou – takže sa na to pozrime!

zabezpečenia

Nepotrebujete, aby som vám povedal, že bezpečnosť je nevyhnutná. Pretože FatCow je menšia služba, je ľahké sa pýtať, či možno štípne haliere na bezpečnosť alebo nie je transparentné.

Toto nie je ten prípad. FatCow je o svojej bezpečnosti transparentnejší ako mnoho iných veľkých mien v hostiteľskom svete, čo je celkom príjemné.

Táto stránka je v skutočnosti venovaná popisu serverov FatCow a ich bezpečnosti. Majú iba dva servery a oba v oblasti Bostonu – dôkaz, že skutočne sú malými uchádzačmi – ale tieto servery sa zdajú dobre strážené.

Obzvlášť zaujímavé sú, že ponúkajú „spoločné serverové prostredie“. Toto je netradičná štruktúra, ktorá v podstate umožňuje, aby prvý stroj, ktorý je k dispozícii, slúžil zákazníkom na stránkach zákazníka, čo umožňuje rýchlejšie načítanie.

bezpečnosť Fatcow

Ak dôjde k zlyhaniu jedného zariadenia, v blízkosti sa zhromaždí ďalšia jednotka, ktorá okamžite prevezme kontrolu.

Doposiaľ to zaisťuje, že bezpečnosť FatCowu vyzerá celkom dobre.

Teraz si stále myslím, že by mohli mať o niečo väčšiu infraštruktúru na ochranu pred hackermi a kybernetickými útokmi, ale vzhľadom na to, že v rovnakej oblasti majú iba dva servery, je to zrozumiteľnejšie.

Podľa mojej skúsenosti bol čas prevádzkyschopnosti celkom dobrý. Až na pár minút v tom istom mesiaci – nič neobvyklé, dokonca ani na väčších platformách – som mal spoľahlivú dostupnosť.

Nehovoril by som, že FatCow má najlepšiu bezpečnosť, akú som kedy videl, ale jeho veľkosť je veľmi solídna. Som si istý, že FatCow je dostatočne spoľahlivý pre každého, kto sa obáva o svoju dostupnosť alebo informácie.

Odporúčam FatCow?

Záverom je možné povedať, že FatCow predstavuje niekoľko nedostatkov a niekoľko výhod – z ktorých všetky pravdepodobne vyplývajú z jeho malej veľkosti a / alebo zamerania na zjednodušenie..

Na jednej strane je tvorba cien jednoduchá, takže nákup plánu od FatCow je bezbolestný. Pri niektorých typoch hostingu táto jednoduchosť znamená, že dostanete naozaj veľa.

Na druhej strane, pre zdieľaný webhosting je to len dobrý obchod pre prvý semester. Následne môže jednoduchosť obmedziť vašu schopnosť získať balíček, ktorý bude šitý na mieru vašim potrebám.

Funkcie sú dobré, služba je veľmi ľahko použiteľná a bezpečnosť sa zdá byť solídna, aj keď by sa mohla zaoberať trochu viac.

Zákaznícka podpora nie je v poriadku – nič zásadné, ale pár vecí mi tu a tam dáva pocit, že ich vedomostná základňa mohla zastarané alebo ošuntělé články.

Celkovo by som FatCow odporúčal pre malé a stredné podniky, ktoré chcú VPS, WordPress alebo špecializované hostingové riešenia.

Neodporúčam FatCow pre kohokoľvek, kto chce vytvoriť lacný osobný web – ak chcete zdieľať hosting, ale s plnými funkciami by bolo dobré buď FatCow alebo vysoko zdieľaný balík zdieľaného hostingu s inou spoločnosťou..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map