Recenzia HostGator: Prečo milujem / nenávidím hostgátora (solídny čas prevádzky)

Tento článok bol revidovaný a aktualizovaný 3. apríla 2020.


Ak ste sa rozhliadli okolo niekoľkých zoznamov najlepších poskytovateľov hostingu, možno ste narazili na určité meno: HostGator.

HostGator nie je najväčšou hostingovou platformou, ale je z väčšej strany.

Čo je HostGator?

Podniká sa od roku 2002 – čo pre svet hostenia znamená, že je celkom dobre zavedené – a okrem centrály v Austine a Houstone je dosť veľká na to, aby mala aj medzinárodné kancelárie..

V roku 2012 spoločnosť HostGator získala spoločnosť Endurance International Group (EIG), ktorá vlastní aj iného významného poskytovateľa hostingu – Bluehost..

Nevieme, aký konečný počet predplatiteľov má spoločnosť HostGator, ale v roku 2009 predbehol 200 000 zákazníkov..

HostGator baner

S tým a so skutočnosťou, že v roku 2015 mala spoločnosť EIG údajne viac ako 4 milióny predplatiteľov medzi svojimi dcérskymi spoločnosťami (z ktorých sú Bluehost a HostGator pravdepodobne najväčší), je pravdepodobne možné predpokladať, že spoločnosť HostGator má stovky tisíc účastníkov, ak nie milióny.

Navonok veci vyzerajú dobre pre hostGator. Na domovskej stránke ich webových stránok sa nachádzajú niektoré z ocenení za webhosting, ktoré získali (od spoločnosti PCMag a ďalších), vďaka čomu ich vyzerá dobre..

Internet je samozrejme veľké miesto a nie je príliš ťažké získať pre seba pozitívne komentáre, ak viete, ako hru hrať..

Skutočne HostGator meria svoju pochvalu online?

Pokračujte v čítaní a zistite to!

Výhody hostgátora

Ako už bolo uvedené, nepredvídateľná cenová štruktúra je príčinou niektorých výhod. Zdieľaný webhosting, aj keď je prvý rok drahší ako konkurencia, má obnovovaciu cenu na spodnej strane.

Okrem toho certifikáty SSL a dobrý balík peňazí v kreditoch za reklamy Google AdWords a Bing idú s každým hostingovým účtom bez ohľadu na úroveň..SSL a ďalšie zadarmo s HostGator

Je to veľmi dôležité a v iných službách nemôžem nájsť veľa paralel.

Okrem toho som zistil, že ich zákaznícka podpora je solídna a že ich používateľské rozhranie je jednoduché a ľahko použiteľné. Najdôležitejšie je, že dali skvelú dostupnosť, aj keď ich ďalšie bezpečnostné nástroje sú drahé alebo nevýrazné.

Celkovo možno povedať, HostGator zasiahne veľa výhod, ktoré aj nevýhody docela šikovne.

Nevýhody hostGator

Zlá správa – HostGator má niektoré významné problémy.

Prvým problémom, na ktorý by sme sa mali pozerať, je cena. Nerobte si starosti: Hostgator nie je celkovo predražený.

Konkrétnejšie, niektoré plány na serveri HostGator môžu byť lacnejšie v porovnaní s plánmi konkurenčných služieb.

Platí to najmä v prípade, že sa nechcete zaviazať: nízke ponúkané ceny sú za záväzky na tri roky.

Cena výrazne stúpa na všetkých plánoch, ak chcete kratšie časové obdobie.Hostgator krátkodobé plány

Ako už bolo povedané, nemyslím si, že je to obrovský pád. Ak hľadáte, ako ušetriť peniaze, hostGator nie je niečo, čo by ste mali okamžite zlacniť.

Ak však hľadáte konkrétny typ hostingu – napríklad hosting WordPress -, nemusí byť HostGator na začiatku zoznamu..

S chybnou cenou sa spájajú bezpečnostné doplnky hostgátora.

V prípade, že iné platformy môžu automaticky ponúkať viac bezpečnostných funkcií pre určité balíky, HostGator má určité oddelenie od svojich plánov.

A budú stáť takmer 2 doláre mesačne za najlacnejšie, ak sa zaviažete k 3-ročnému plánu, naviac k čomukoľvek, čo váš hostingový balík je.HostGator bezpečnostné balíčky

Je to druh bremena, najmä ak vezmeme do úvahy, že hosting balíčkov od iných poskytovateľov je niekedy oveľa menej komplikovaný a má nižšie náklady.

Stanovenie ceny hostgátora

Cena je zvyčajne prvá vec, na ktorú sa pozeráme – a keď je tu toľko poskytovateľov hostingu, z ktorých si môžete vybrať, môžete si dovoliť byť skromný.

Tu sú uvedené fakty: v prípade zdieľaného webhostingu (ktorý je najzákladnejší a zvyčajne najpopulárnejší) sa plány začínajú na 2,75 dolárov mesačne.

Alebo by to urobili, keby nebol práve teraz predaj: tento predaj prinesie cenu za prvú vrstvu 2,75 dolárov mesačne, za druhú úroveň 3,95 dolárov a za tretí 5,95 dolárov (zľavy na lásku).hostgator zdieľaný web hosting

Tieto tri úrovne – plány Hatchling, Baby a Business – majú pomerne dobrú cenu so zľavou, ale za normálnych okolností to nie je príliš veľa bremena..

Radšej by som ich radšej lacnejšie, ale v prípade zdieľaného hostingu je to na hornom konci normálneho cenového rozpätia.

Cloud hosting pre Hatchling Cloud začína 5,95 dolárov mesačne – aj keď so zľavou je to 4,95 dolárov a končí s Business Cloud za 9,95 dolárov.Cloud hosting plány Hostgator

Hosting na WordPress je o niečo drahší ako zdieľaný webhosting, čo je nešťastné – konkurenti často hosťujú program WordPress za približne rovnaký poplatok ako bežný webhosting.Hosting hostgator pre WordPress

V každom prípade, so zľavou, WordPress hosting začína s 5,95 dolárov mesačne a pokračuje k 9,95 dolárov mesačne. Tieto zľavy majú zľavu 40 – 57%, čo vám povie, aké sú obvykle drahé.

Úprimne povedané, hosting hostiteľa WordPress je na serveri HostGator trochu predražený.

Virtuálny súkromný server (VPS) Hosting je v súčasnosti zľavnený na 70% alebo 73% zľavu a vrátane zľavy prichádza medzi 29,95 až 49,95 dolárov mesačne.

hostgator VPS plányPočiatočná cena nie je najlacnejšia, ale iba z konkurenčných cien o pár babiek – posledné dve úrovne sú zvyčajne normálne ceny.

Nakoniec dedikované servery začínajú na 119 dolárov a končia na 149 dolárov mesačne. Aj keď je to tiež so zľavami, jedná sa o skutočne veľmi dobré ceny za dedikované servery.

Ak chcete šetriť peniaze, ale napriek tomu chcete vyhradený server, hostgator môže byť jedným z vašich najlepších tipov.

Jeden ďalší problém: zatiaľ čo iné stránky majú tendenciu zobrazovať ceny ako „zľavy“, v skutočnosti sú to iba ceny za prvý rok služby.

Potom sa obnovia. S HostGatorom sú však zľavy, o ktorých stále hovorím, typické, iba časovo obmedzené zľavy, ktoré by ste videli v obchode.

A aby ste ich dostali, musíte sa zaviazať na tri roky služby. Takže, ak si chcete kúpiť iba jeden rok služby pre najlacnejšiu zdieľanú úroveň hostingu, museli by ste platiť 5,95 dolárov mesačne. Čo je skutočne trochu statné.

Po prvom roku však nie sú mesačné ceny také isté ako trh.

Napríklad GoDaddy po prvom roku používania zvyšuje mesačnú cenu na 7,99 dolárov mesačne pre svoj plán vstupnej úrovne; Hatchlingov plán spoločnosti HostGator stúpa na 6,95 dolárov.

Hej, nenechajte sa príliš znepokojený tým, čo sa javí ako mierne nafúknuté ceny. (Pozri porovnanie HostGator vs Godaddy)

Posledná vec – HostGator má 45-dňovú záruku vrátenia peňazí za svoje zdieľané hostingové plány.vrátenie peňazí Hostgator

Je to výrazne dlhšie ako bežné dvojtýždňové alebo mesačné záruky od konkurenčných stránok a malo by vám to poskytnúť dostatok času na to, aby ste skutočne pochopili, či sa chcete tejto službe držať alebo nie..

Pretože väčšina ľudí sa bude pozerať na zdieľaný hosting, poviem, že ceny hostgátora sú celkom rozumné – iba hostenie WordPress sa mi zdá byť neobvyklé a 45-dňová politika vrátenia je dosť solídna..

Pozrite si ceny hostingu HostGator tu …

Vlastnosti

Ceny teda nie sú najlacnejšie – ale možno sú tu niektoré skvelé veci, ktoré získate?

Poďme sa k tomu dostať.

Poznámka: Hovoríme väčšinou o funkciách zdieľaného webhostingu, pretože sú najobľúbenejšie.

Hatchling, prvá úroveň, prichádza s jednou doménou a nemeranou šírkou pásma. Dieťa dostane neobmedzené domény a Business dostane bezplatnú vyhradenú IP adresu, bezplatné nástroje SEO a bezplatný upgrade na pozitívny SSL.

Môže to znieť trochu nahne. Nemal by existovať dlhší zoznam funkcií, a to ani pre hatchling?

HostGator je usporiadaný trochu inak.

Existuje veľa funkcií, ktoré sa vzťahujú na každý hostingový plán, a veľa funkcií, ktoré platíte za pridanie bez ohľadu na svoj plán.

Príklady doplnkov zahŕňajú niektoré bezpečnostné nástroje (viac o tomto v sekcii zabezpečenia) alebo nástroje SEO. Niektoré veci, ktoré sú k dispozícii pre každý hostingový plán, sú však neuveriteľné.

Každý hostingový plán dostane tvorcu webových stránok a bezplatné prevody stránok a domén. Je to dobré, ale dosť základné.Tvorca webových stránok hostgator zdarma

Každý hostingový plán tiež získa prístup k 52 bezplatným skriptom, ktoré je možné nainštalovať okamžite – dobre, teraz to znie lepšie.

Ešte pôsobivejšie je, že každý plán získa ponuku Google AdWords vo výške 100 USD a kredit na reklamy Bing vo výške 100 USD. Páni.

Nakoniec, aby nám dal polevu tortu, každý hostingový účet prichádza s certifikáciou SSL zadarmo.

Toto je veľké: dokonca aj plány Hatchling dostanú certifikáciu SSL, čo je zvyčajne niečo vyhradené pre balíčky druhej a tretej úrovne na konkurenčných platformách..

To všetko je doplnok k ďalším základným nástrojom, ktoré sa dodávajú s hostingovými účtami – napríklad e-mailovými účtami.

Oh, s výnimkou toho, že program Hatchling spoločnosti HostGator obsahuje aj neobmedzené e-mailové účty – celkom pôsobivé, najmä v porovnaní s jediným e-mailovým účtom GoDaddy pre svoju prvú úroveň..

Úprimne povedané, toto je skutočne solídny podnik s jedlom. HostGator je celkovo rovnako dobre vybavený ako akýkoľvek iný hlavný poskytovateľ hostingu.

Jeho neobvyklá cenová štruktúra vám však umožňuje alokovať nástroje s väčšou flexibilitou a získať niektoré funkcie za nižšie náklady, ako by ste inak dosiahli..

V tomto zmysle sa HostGator vyrovnáva so svojimi navonok drahšími výrobkami.

Zákaznícka podpora

Ak HostGator nemá najideálnejšie ceny, je lepšie za to vynahradiť správne?

Dôležitá je stabilná podpora zákazníkov, najmä pri hostovaní.

Našťastie hostgator je v poriadku. Má cennú dokumentáciu na mieste a vzdelávacie materiály, ako aj niekoľko možností priameho kontaktovania zástupcov.

Pokiaľ ide o vzdelávacie a informačné zdroje, hostiteľGator má všetko skombinované do jednej podpornej stránky.

Je to trochu neobvyklé; veľa stránok má stránku s častými otázkami, databázu znalostí (alebo ich kombinovanú verziu) a samostatnú stránku pre určité návody alebo zdroje.

Nie je to zlá vec – hoci nenávidím dizajn stránky podpory, určite je oveľa užitočnejšie mať všetko pohodlne centralizované. A určite majú veľký výber videonávodov a článkov.

Opäť to vyzerá zastarané, ale vyzerá to, že má dosť ľudí na to, aby boli dobre pokryté bez toho, aby museli kontaktovať zástupcu.

Ak by ste sa však chceli obrátiť na zástupcov služieb zákazníkom, mali by ste tri možnosti: telefonickú podporu 24/7, e-mailovú podporu a live chat.

Je bežné, že hostiteľské spoločnosti poskytujú všetky tri, ale mnohé z nich poskytujú iba dve z týchto troch. To, že HostGator má všetky z nich, je dobrým znamením.

Ich funkcia live chatu je dobrá. Keď som to skúšal ako hosť, zistil som, že zástupca je responzívny. Poznamenajte si čas v ľavom dolnom rohu: Okamžite po odoslaní / prijatí správy som si urobil snímku obrazovky.Tvorca webových stránok hostgator zdarma

Hostgator chat 2

Prvou odpoveďou je, samozrejme, odpoveď na kópiu / vloženie alebo robot.HostGator chat 3

Ako vidíte, „skutočná“ odpoveď netrvala dlho.

Testovanie ako hosť / bežný návštevník na webe vám skutočne poskytne dobrý dôkaz o zákazníckom servise: ak niekto môže získať solídny live chat, zdroje, ktoré dostanete, keď sa stanete platiacim zákazníkom, sú pravdepodobne zaručené, že sú dobré.

Celkovo vzaté, zákaznícke služby hostgatora sú rovnako dobré ako všetky ostatné, aj keď nie je toho veľa, čo by sa dalo spustiť.

Jednoduchosť použitia

Ceny, funkcie a zákaznícka podpora – teraz, keď získame jasnejšiu predstavu o hostGatori, by sme mali diskutovať o používateľskej skúsenosti.

Celkovo by som povedal, že HostGator sa používa rovnako ľahko ako akákoľvek iná hostingová platforma. Používateľské rozhranie nemusí byť podľa môjho názoru najkrajšie (podľa môjho názoru), ale je to určite jednoznačné.HostGator chat 3HostGator cPanel 2

Nie je veľa neznámych tlačidiel – z väčšej časti je všetko zrejmé pri navigácii v paneli nástrojov c, panelov alebo webových stránok..

V konečnom dôsledku má takmer každá veľká webhostingová služba v podstate rovnaké užívateľské rozhranie, pričom hlavné rozdiely sú v estetickom (a možno aj rozloženom) usporiadaní, ale nie vo funkčnosti.

Ak je použitie hostgátora príliš ťažké, máte prístup k zákazníckej podpore. Myslím si, že je nepravdepodobné, že to bude pre väčšinu ľudí ťažké; krivka učenia nie je strmšia ako ktorákoľvek iná mainstreamová hostiteľská platforma.

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Prehľad bezpečnosti – dostupnosť, bezpečnostné opatrenia atď.

Web HostGator bohužiaľ neponúka žiadne zrejmé prehľady bezpečnosti. Ak sa chcete dozvedieť viac, musíte sa za to vydať. Našťastie sme pre vás urobili väčšinu.

Po prvé: v tomto článku sú uvedené niektoré z bezpečnostných opatrení, ktoré spoločnosť HostGator uvádza, že používa na ochranu svojich serverov. Podstatou je najmä ochrana pred útokmi DDoS.

Ak vám hacker alebo výpadok služby spôsobí stratu stránok, hostGator ponúka službu s názvom CodeGuard: ide o denné automatické zálohovanie do cloudu.

CodeGuard môže rozšíriť až na 5 webových stránok, 1 GB úložného priestoru, neobmedzený počet súborov a dá sa použiť na obnovenie vašich stránok trikrát mesačne..

Začína sa však aj na 1,67 USD mesačne, čo je nešťastné: iné platformy zahŕňajú automatické zálohovanie každý deň alebo týždenne v niektorých svojich balíkoch..

Ďalej má HostGator niečo, čo sa nazýva SiteLock, čo je v podstate skenovanie škodlivého softvéru. Je to zadarmo! Nie, len si robím srandu. Ak sa zaväzujete pre trojročný plán, začína sa na 1,94 dolárov mesačne. Toto je, podobne ako CodeGuard, trochu nešťastné.

To sú vážne nedostatky, ale mám niekoľko dobrých správ: HostGator má veľkú dostupnosť.

Najnovšie doby prevádzky sú uvedené nižšie:

hostgator uptime

uptime
99,91%
Doba odozvy
1061ms

Priemerná doba prevádzky:
 • Marec 2020: 99,89%
 • Február 2020: 99,91%
 • Január 2020: 99,93%
 • 2019: 99,74%
 • 2019: 99,82%
 • Október 2019: 99,13%
 • Sep 2019: 99,37%
 • 2019: 99,60%
 • Júl 2019: 99,98%
 • Jún 2019: 99,97%
 • Máj 2019: 99,85%
 • 2019: 99,95%
 • 2019: 99,96%
 • 2019: 99,97%
 • 2019: 99,97%
 • 2018: 100%
 • 2018: 99,99%
 • Október 2018: 99,93%
 • Sep 2018: 99,99%
 • 2018: 99,94%
 • Júl 2018: 100%
 • Jún 2018: 100%
 • Máj 2018: 100%
 • Apríl 2018: 99,99%
 • 2018: 100%
 • 2018: 99,97%
 • 2018: 100%
 • December 2017: 100%
 • November 2017: 100%
 • Okt 2017: 99,96%
 • Sep 2017: 100%
Priemerná doba odozvy:
 • Marec 2020: 1060 ms
 • Február 2020: 1057 ms
 • Január 2020: 1066 ms
 • 2019: 1276 ms
 • 2019: 1027 ms
 • Október 2019: 1125 ms
 • Sep 2019: 979 ms
 • 2019: 1189 ms
 • Júl 2019: 1 313 ms
 • Jún 2019: 1 244 ms
 • Máj 2019: 1 000 ms
 • Apríl 2019: 996 ms
 • 2019: 1 027 ms
 • 2019: 1 176 ms
 • 2019: 1 169 ms
 • 2018: 1 169 ms
 • 2018: 1325 ms
 • Október 2018: 1 335 ms
 • Sep 2018: 1 264 ms
 • 2018: 1 254 ms
 • Júl 2018: 343 ms
 • Jún 2018: 343 ms
 • Máj 2018: 319 ms
 • Apríl 2018: 2250 ms
 • 2018: 409 ms
 • 2018: 398 ms
 • 2018: 375 ms
 • December 2017: 485 ms
 • Nov 2017: 969 ms
 • Október 2017: 352 ms
 • Sep 2017: 733 ms

Podrobné skóre dostupnosti môžete skontrolovať tu.

Vo februári a apríli to kleslo na jednu minútu – dve minúty počas dvoch mesiacov! – a v októbri stránky klesli na 4 minúty.

Samozrejme, že škaredé číslo za august 2017 – 87 minút prestojov za mesiac naozaj nie je ideálne. Ale hej – možno je to odľahlé a o rok neskôr sa to už nestalo.

Ak čítate tento rok minulý september, môžete tu skontrolovať najnovšie údaje o dostupnosti.

Prevádzková doba s HostGator je vo všeobecnosti vynikajúca a okrem augusta 2017 je to pravdepodobne služba s jedným z najvyšších časov v našich testoch.

Doplnky zabezpečenia sú však nepríjemnosťou a mali by sa buď znížiť náklady, alebo by sa mali v predvolenom nastavení čiastočne zahrnúť do plánov hostenia..

Odporúčame HostGator?

So všetkými analýzami povedal a urobil, kde stojí HostGator?

Okrem davu, pre jedného: jeho nedostatky aj jeho výhody sú nezvyčajné v porovnaní s konkurenciou.

Jeho cenová štruktúra je trochu divná, s množstvom doplnkov, ktoré sú predvolenými nástrojmi na iných platformách, a množstvom predvolených funkcií, ktoré sú určené iba pre upgradované úrovne vo zvyšku hostiteľského sveta..

Má vynikajúcu dostupnosť – možno niektoré z najlepších v podnikaní.

HostGator sa navyše ľahko používa a má solídnu zákaznícku podporu. Celkovo vzaté, nie je to oveľa drahšie ako iné služby, a najmä nie z dlhodobého hľadiska.

Domnievam sa, že HostGator vám dáva veľa a v konečnom dôsledku vás nenúti nútiť platiť toľko, aspoň nie za hranicami hlavného prúdu..

V niektorých prípadoch môžete za určité veci, napríklad za certifikáty SSL, platiť ešte lacnejšie.

Takže s ohľadom na to, klady prevažujú nad nevýhodami: áno, určite odporúčam hostgator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map