Recenzia na webe: Všetko, čo by ste mali vedieť pred nákupom!

Web.com je skrytý gigant v oblasti hostenia. Pokiaľ ide o populárne názvy domácností, neviem, či zoznam vytvára web.


Web.com má však viac ako 3 milióny predplatiteľov, čo ju automaticky zaraďuje do hlavných líg a jej príjmy v roku 2017 boli vyše miliardy dolárov. „Wow“ má pravdu.

Okrem toho, že to bolo jednoducho obrovské, bolo založené v roku 1999 – takže je tiež staré a bolo tu takmer dve desaťročia.

Dobre – to, čo na zemi robí web.com, je tak ticho populárne?

Veľa, samozrejme … ale tiež prekvapivo málo. Web.com používam už nejaký čas a prišiel som si uvedomiť jednu alebo dve veci, o ktorých by som vám chcel povedať. Pokračujte v čítaní a dostaneme sa k detailom!

Pros
Vykopnem nás tu s niektorými pozitívnymi aspektmi Web.com.

Web.com je vo svojich cenových plánoch jednoduchý – totiž preto, že existujú iba tri a všetci zdieľajú hosting. Je to nevýhoda pre niektorých (viac o tom za sekundu), ale vítaná sada možností pre ostatných.

Navyše, hoci tieto plány nie sú najlacnejšie, sú na dostupnejšej strane. V skutočnosti ste do veľkej miery uistení, že plán Web.com bude na dostupnejšej strane (ak ste malý podnik).

Web.com má tiež pridelené slušné zdroje na svoje plány hostenia, vrátane plánu vstupnej úrovne (hlavne pokiaľ ide o miesto na disku a e-mailové schránky). Web.com je navyše veľmi ľahko použiteľný a dobre integrovateľný s WordPress a inými systémami na správu obsahu (CMS).

Nakoniec je telefonická podpora spoločnosti Web slušná, aj keď zvyšok jej zákazníckej podpory nie je pozoruhodný a Web má veľmi solídny výkon (vrátane prevádzkyschopnosti)..

Zápory
To všetko je v poriadku, ale chystám sa predstaviť niečo, čo prenikne až do konca tohto preskúmania: negatívy. Bohužiaľ, web.com má veľa vecí, ktoré sú nepriaznivé, aby zodpovedali jeho dobrým bodom.

Pokiaľ ide o cenové plány, ktoré som už spomínal, pravdepodobne si môžete myslieť, že jednoduchosť je tiež trochu obmedzujúca. Každá osoba alebo firma, ktorá má komplexnejšie potreby hostingu (napríklad vyhradený hosting, hosting VPS atď.), Môže na web.com skoro zabudnúť.

Aj keď je cena na spodnej strane, nie je že lacná. Niektoré ďalšie spoločnosti ponúkajú nižšie počiatočné ceny a podobné obnovovacie ceny, alebo nižšie verzie oboch a ďalšie funkcie na zavedenie.

Aj keď je pridelenie zdrojov dobré, niektoré ďalšie funkcie môžu spôsobiť, že ceny budú o niečo cennejšie.

V záujme podpory zákazníkov je živý rozhovor fajn a vedomostná základňa môže byť niekedy plytká. Zvyčajne obidve tieto možnosti vykonajú svoju prácu, ale mohli by sa zlepšiť, pretože obe zaostávajú za konkurenciou.

A v neposlednom rade Web.com nemá takmer čo povedať o svojich bezpečnostných protokoloch. Do značnej miery môžete usudzovať, a to nie je dobré pre niečo také dôležité ako bezpečnosť.

Takže tu máte zdravú sadu výhod a bohužiaľ dlhý zoznam nevýhod. Ak chcete získať jasnejšiu predstavu o tom, kde sa na vašom webe naozaj nachádza vaša webová stránka, možno budete chcieť uviesť ďalšie podrobnosti. Nerobte si starosti, mám vás zakryté!

Ceny a funkcie

Poďme skočiť do vecí, ktoré sú na prvom mieste: cena a to, čo za to dostanete.

web-COM-plány

Web.com sa dostane priamo do netopierov a profesionálov, pretože má iba tri hostingové plány. Zlá správa: Áno, nemáte veľa možností. Konkrétne nemáte veľa super kvalitných alebo prémiových možností hostenia: môžete získať dobrý zdieľaný hosting a to je všetko.

Dobrá správa: Web.com je celkom cenovo dostupný. Teraz, ak ste jednotlivec, ktorý má väčší záujem o webovú stránku kvôli záujmom alebo z osobných dôvodov alebo dokonca na veľmi malej nezávislej stránke, počiatočné ceny webovej stránky sú o niečo vyššie ako priemer.

Vstupná cena je prvý rok dolár alebo dva doláre, ako je obvyklé. Druhá a tretia úroveň sú však lacnejšie a v skutočnosti sú nižšie ako typické plány zdieľaného hostenia druhej a tretej úrovne..

Nešťastné je, že zatiaľ čo tieto ceny v prvom roku sú celkovo celkom dobré, poplatky za obnovenie sú veľmi vysoké. Poplatky za obnovenie sú zvyčajne výrazne vyššie ako ceny v prvom roku, takže tu nie je nič nové, ale ceny za obnovenie webových stránok môžu byť 2 až 3-krát drahšie..

Toto je hlavná nevýhoda a nejde o veľmi dobré cenové rozpätie pre jednotlivcov, ktorí sa snažia šetriť (alebo pre podniky, ktoré nemajú náročné potreby hostingu a môžu si dovoliť ušetriť viac na hostovaní).

Majte však na pamäti, že Web.com tieto plány popisuje ako zamerané na malé podniky. Pre malé podniky tieto poplatky za obnovenie nie sú až také problémom – väčším problémom je to, či je obmedzené na zdieľané plány hostenia v poriadku..

Úprimne povedané, myslím si, že je. Obmedzený výber webu.com určite vylúči veľa firiem, ale veľa malých firiem môže potrebovať iba dôstojné webové stránky a nie špičkové plány vyhradených serverov..

Ak to nezabúdame, funkcie servera Web.com sú celkom slušné. Napríklad balík základnej úrovne Základné hostenie prichádza s 300 GB miesta na disku a 100 e-mailových schránok pre viacerých používateľov.

Aj keď je pravda, že 25 FTP účtov nie je pre balíčky základnej úrovne nezmyselne vysoké a že neobmedzený prenos údajov alebo bezplatné domény za prvý rok sú tiež dosť bežné, miesto na disku je veľmi veľkorysé.

Bluehost napríklad začína s 50 GB a GoDaddy začína s 100 GB. Poštové schránky sa líšia viac, ale stále sú veľmi užitočné. Druhá úroveň zvyšuje veci na 500 GB voľného miesta na disku a 500 e-mailových schránok, a posledná úroveň robí tento diskový priestor neobmedzeným a zvyšuje počet povolených e-mailových schránok na 1 000.

Je veľmi ľahké sa zbaviť prísľubov zdieľaných plánov hostingu, ktoré sú „neobmedzené ___“ (miesto na disku, úložný priestor, šírka pásma atď.). Možno nie ste technicky limitovaní, ale len veľmi málo ľudí v zdieľaných hostingových účtoch niekedy napadne pridelenie svojich zdrojov, a ak tak urobia všetci, zdieľaný hosting nebude fungovať (pretože zdroje sú … zdieľané!).

Takže zatiaľ čo ostatní poskytovatelia môžu počnúc druhou úrovňou robiť takmer všetko, musíte mať na pamäti, že ide skôr o výhodu ako o serióznu funkciu. S Web.com sú „limity“ dosť vysoké a primerané (a áno, viem, že tretia úroveň hovorí, že všetko je neobmedzené).

Majte na pamäti, že ide o pridelené základné zdroje. Získate tiež nástroj na tvorbu webových stránok a inštaláciu WordPress, ako aj automatické aktualizácie programu WordPress, ak sa na to prihlásite. Web.com je tiež slušný pri rýchlej inštalácii pre iné systémy na správu obsahu alebo riešenia elektronického obchodu.

Všetky balíčky môžu podporovať multimédiá, ale iba posledné dva sú určené na zvládnutie závažnejších množstiev, najmä videa. Prvý môže, ale nechcete ho preťažovať honosnou grafikou.

To väčšinou zhrnie. Neznie to síce príliš veľa, ale to samo osebe nie je zlá vec. Niektorí významní poskytovatelia hostingu majú tendenciu robiť veľa zo svojich funkcií vytváraním dlhých zoznamov všetkého, čo ponúkajú.

Keď skutočne začnete používať svoj účet s týmito balíčkami, môžete si uvedomiť, že nepoužívate veľa sľúbených funkcií alebo že niektoré z nich sú ľahké nástroje, ktoré je potrebné zaplatiť za inovácie, aby ste ich mohli skutočne používať.

Veci sa samozrejme líšia a je určite pravda, že Web.com by mohol byť lepšie predstavený, ale jednoduchá skutočnosť, že Web.com je formálne menej kvalitne, neznamená, že je to horšia služba alebo dokonca že je menej schopná.

Napriek tomu si myslím, že web.com by mohol obsahovať niekoľko ďalších funkcií, aspoň pre vyššie úrovne. Ocenili by sa napríklad všetky formy bežných nástrojov na zálohovanie a obnovenie, ako aj certifikáty SSL.

Stručná poznámka k certifikátom SSL: v súčasnosti je celkom jednoduché zahrnúť ich do hostingových plánov, často pre prvú vrstvu, ale ak nie aspoň pre ďalšie. Web.com nezahŕňa certifikáty SSL iba s balíčkami, ale predáva ich aj samostatne. Od 27,99 dolárov ročne. Nie je to príliš zlá cena, ale je to nešťastné.

web-com-cenová

Pretože web.com je teraz veľmi schopný integrácie s populárnymi redakčnými systémami, možno budete môcť rozšíriť svoju súpravu nástrojov inštaláciou rozšírení pre ne. Ak tak urobíte, základné funkcie hostenia webových stránok by mali byť pre zobrazovanie vašich stránok v poriadku.

Problém je v tom, že by ste to mohli urobiť takmer pre každého iného poskytovateľa hostingu a nemyslím si, že by Web skutočne vynikal dosť na to, aby ste si ho zaregistrovali ako prioritu..

Môj záver by bol taký, že web.com nie je zlý pre svoje ceny – sú to na spodnej strane -, ale nie je ani celkom výnimočný alebo v konkrétnych oblastiach. Web.com by fungoval dobre, ak by ste sa rozhodli používať ho, ale rovnako by to malo aj niekoľko ďalších poskytovateľov.

Jednoduchosť použitia

Možno má web.com dobré ceny a je v poriadku s funkciami. Zatiaľ nič vynikajúce. Prinajmenšom je ľahko použiteľný, však? Podľa inzerátu?

To je určite prípad.

web-com-jednoduchosť používania

Web.com inzeruje jednoduché použitie pre všetkých: vývojári môžu používať rôzne jazyky, tí, ktorí chcú používať WordPress, dostanú „bezproblémovú inštaláciu“ a ľudia, ktorí nemajú veľa skúseností s budovaním stránok, môžu použiť poskytovateľa webových stránok.

Všetky tieto sľuby sú do značnej miery pravdivé. Okrem aspektov staveniska je jednoduchá aj samotná správa hostingu. Získate obvyklý cPanel a slušnú formu navigácie. Je to celkom jednoduché, čo si nebude vyžadovať veľa učiacej sa krivky.

Otázka sa potom stáva: Je web.com podstatne ľahší ako ktorýkoľvek z jeho konkurentov? V tomto bode by som musel povedať nie. Jednoduchosť platforiem Web.com spolu s väčšinou ostatných hlavných poskytovateľov až do tej miery, že je ich použitie celkom jednoduché.

Všeobecná jednoduchosť Web.com – a to aj v jej dostupných plánoch – však tiež zjednodušuje správu účtov. Zaobchádzanie s menším počtom možností má svoje výhody (niekedy).

Preto zatiaľ čo web all-in-all nie je najmä jednoduché použitie, je v súlade s priemyselnými normami v použiteľnosti a to je dôležité.

Zákaznícka podpora

Keďže web.com nie je dokonalý, bolo by pekné vidieť skutočne solídnu zákaznícku podporu. To je to, čo dostaneme?

Eh, nie naozaj. Nepovedal by som, že ich zákaznícka podpora je zlá – myslím si, že základné funkcie zákazníckej podpory sú spoľahlivo plnené – ale jednoducho to nie je na rovnakej úrovni ako u iných populárnych poskytovateľov hostingu..

Vaše dva hlavné zdroje sú reprezentatívne, ktoré môžete priamo kontaktovať, alebo informácie na mieste. Začnime tým prvým: môžete chatovať so zástupcom alebo s nimi hovoriť na telefóne.

Hlavným problémom, ktorý mám pri živom rozhovore na webe, je to, že nadmerne zneužíva kópie / pasty a / alebo roboty. Dobrým príkladom by mohli byť nasledujúce snímky obrazovky (poznámka: táto konverzácia sa uskutočnila predtým, ako som si kúpil a začal testovať web.com, ale aj potom, čo som mal účet, vyzerali by horšie rozhovory podobne):

web-com-Chat1

web-com-chat2

web-com-chat3

Ako vidíte, úplná odpoveď na moju otázku trvalo takmer 10 minút. Zástupca alebo chatbot odpovedal na moje kontaktné informácie reklamou a potom, keď som musel znova zopakovať svoju otázku (ospravedlnenie, zanedbanie na zahrnutie do snímky obrazovky), odpoveďou bola žiadosť o ďalšie objasnenie..

Úprimne povedané, bolo to prvýkrát jasné.

Keď som mal účet, živé rozhovory neobsahovali toľko vlastnej propagácie, ale niekedy by klesli na túto úroveň kvality. Nebolo to vždy také zlé, ale mohlo by to tak byť, tak nechajte túto konverzáciu ako varovanie pred možným zlým chatovaním.

Telefonická podpora je podľa môjho názoru lepšia ako živý rozhovor, takže ak potrebujete okamžite odpovedať na otázku, mohla by to byť dobrá voľba.

Jedinou jedinečnou vecou, ​​ktorú môže Web.com uplatniť, je to, že má k dispozícii špeciálnu sadu marketingových odborníkov na konzultáciu. Skvelé, ako to znie, väčšina používateľov tento zdroj naozaj nebude intenzívne využívať.

Marketingoví experti Web.com sa tiež často používajú na registráciu a na palubu, ale na každodennú podporu, nie toľko.

Pokiaľ ide o informácie na mieste, budete sa zaoberať hlavne vedomostnou databázou webu.

web-com-support

Čo sa týka vedomostnej základne Web.com, môže byť jedinečné, že niekoľko článkov obsahuje prekrývajúce sa odpovede, ktoré pokrývajú rôzne služby / platformy webu..

web-COM-network-riešenie

To neplatí pre každý článok, samozrejme, len pre tie, ktoré majú problémy týkajúce sa viacerých služieb Web.com.

Celkovo však vedomostná základňa nie je zlá. Rovnako ako priemerná vedomostná základňa, pokryje väčšinu vašich základných otázok a dokonca aj pár nepárnych problémov. Myslím si, že by to mohlo byť podrobnejšie, ale nie je to koniec sveta.

Celkovo by som povedal, že zákaznícka podpora Web.com je prinajlepšom priemerná. Živé rozhovory nie sú príliš veľké, telefonická podpora je dobrá a informačné materiály na mieste vykonajú svoju prácu, ale mohli by byť rozsiahlejšie a dôkladnejšie..

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Buďme úprimní. Web.com zatiaľ nepresahuje každú poznámku. Bezpečnosť a spoľahlivosť bude úspora milosti?

Eh … druh. Začnem dobrou správou: Web.com splní svoj sľub 99,9% dostupnosti.

web-com-one-click

Pokiaľ ide o čas odozvy, nebolo to príliš zlé, ale ako to býva v prípade webu.com, nie je to ani fantastické.

Pri každodennom používaní webu Web.com je všetko dosť plynulé. Veci ako cPanel alebo WordPress fungujú rovnako dôsledne, ako by ste očakávali od slušných služieb, ale to skutočne nekrikuje „fantastická kvalita!“ rovnako ako šepká „základné štandardy hostenia“.

A čo bezpečnosť? Dobre, mám pre vás správy, ľudia: Neviem.

Stránka „asi“ na webe bola pre mňa mŕtvym odkazom. Kliknite na všetky odkazy, ktoré na svojich webových stránkach, na akýchkoľvek stránkach obsahujú výraz „zabezpečenie“? Dostanú sa na stránku plánov stanovovania cien certifikátov SSL.

Myslel som, že mi niečo chýba. Nie. Vyskúšajte to: celá časť ich vedomostnej základne v kategórii zabezpečenia nehovorí nič o bezpečnostných protokoloch spoločnosti Web.com.

web-com-security

Môžeme predpokladať, že Web.com má najmenej je zavedená základná bezpečnostná infraštruktúra, pretože sa im podarilo obslúžiť viac ako 3 milióny zákazníkov na celom svete, čo je obrovské. Môžeme to tiež predpokladať, pretože venujú veľa energie ako spoločnosti predaju certifikátov SSL.

Ale to je o tom a nie je toho veľa. Okrem toho, že je otravné nevedieť veľa o bezpečnosti spoločnosti, odráža to nedostatok transparentnosti zo strany spoločnosti.

Opäť nám zostáva trochu dobrého a zlého pre web.com: dostupnosť je dobrá, časy odozvy sú slušné, celkový výkon aplikácie je slušný, ale bezpečnosť je do značnej miery neznáma.

Záver: Odporúčam web.com?

Toto hodnotenie bolo jedným z mojich neutrálnejších. Zakaždým, keď nájdem niečo, čo sa mi na webe.com páči, zistím niečo iné, čo mu chýba alebo robí zle.

Po prvé, máte obmedzený výber možností hostenia, z ktorých si môžete vybrať, všetky zdieľané. Prinajmenšom ich ceny sú však vo všeobecnosti dobré a jednoduchosť produktovej rady má výhodu transparentnosti.

Hostingové produkty Web.com nie sú veľmi dobre vybavené mnohými funkciami, ale majú štedré zdroje a dobre sa integrujú do populárnych CMS. Na druhej strane nájdete tieto vlastnosti s inými spoločnosťami za podobné alebo nižšie ceny a niekedy aj s viacerými funkciami.

Web.com sa určite ľahko používa, ale nejde o priekopnícke užívateľské rozhranie. Jeho zákaznícka podpora je v poriadku – občas živý chat s dobrými skúsenosťami, dobrá telefonická podpora a vlažná vedomostná základňa..

Bezpečnosť a spoľahlivosť iba zdôrazňujú profesionálnosť a kondíciu: dobrý výkon, ale o bezpečnosti Web.com vieme veľmi málo.

Na záver si myslím, že Web.com je …nie zlé. Malé podniky, ktoré potrebujú jednoduché použitie a Na web.com sa môže vyskytnúť jednoduchá služba hostenia, ktorá tiež nepotrebuje prémiové konfigurácie servera.

Neviem, či by som to odporučil. Web.com nie je vynikajúci v dnešnom sortimente hostiteľských spoločností a dobré veci, ktoré prináša web.com, nájdete na stole bez jeho nevýhod pri pohľade na iné spoločnosti..

web.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map