Recenzia SmarterASP.net: Čo by ste mali vedieť pred nákupom plánu (2020)

Keď som prvýkrát navštívil webovú stránku SmarterASP.net, bol som trochu načrtnutý. Myslíš, môžeš ma viniť??


múdrejší domovskú stránku

SmarterASP.net vyzerá na prvý pohľad trochu podvodne, ale hlbší skok odhalí, že ide o skutočne serióznu hostingovú spoločnosť.

Príklad: Spoločnosť SmarterASP doteraz mala vyše 430 000 zákazníkov. To je veľmi malý počet v porovnaní s väčšími hostingovými spoločnosťami, ktoré zhromažďujú milióny zákazníkov.

Ale v absolútnom vyjadrení má SmarterASP.net stále veľa ľudí, ktorí za svoje služby platia. Tvrdia, že väčšinou získavajú zákazníkov prostredníctvom ústneho podania, a veľa neinzerujú (čo môže vysvetľovať, prečo o tom mnohí z vás ešte nepočuli).

A ešte pôsobivejšie? Služba SmarterASP.net existuje približne od roku 1999, takže je stará 20 rokov – omnoho staršia ako mnoho iných populárnejších hostingových spoločností..

Je zrejmé, že SmarterASP je „skutočná“ hostingová služba. Ale je to naozaj stojí za váš čas alebo peniaze?

V tomto okamihu je ľahké vidieť program SmarterASP ako zlú hostingovú službu, za ktorú zaplatilo niekoľko stotisíc ľudí, a potom sa rozhodli odísť (čo vysvetľuje jeho malú veľkosť) … alebo ako skrytý klenot hostiteľského sveta, ktorý má len málokto nájdených.

Keď som prvýkrát vyskúšal službu SmarterASP.net, mal som na mysli niektoré z týchto otázok. A potom som im odpovedal testovaním samotného SmarterASP.

Ste pripravení počuť o tom, čo som sa naučil? Začnime s prvou vecou vo väčšine našich myslí:

uptime

Uptime je pre väčšinu z nás najväčším problémom. Či už prevádzkujete internetový obchod, ktorý musí byť neustále v prevádzke, alebo osobný blog, platíte za to, aby bol váš web hore.

Pretože SmarterASP.net je menšia spoločnosť, možno by vás zaujímalo, aká spoľahlivá je doba prevádzkyschopnosti. S malými hostingovými spoločnosťami existuje vždy riziko – niektoré sú ošuntělé, iné pôsobivé.

Po testovaní stránok SmarterASP.net môžem povedať, že je to skôr smerom k druhému. Nie 100% každý mesiac, ale zvyčajne vyššie ako 99,95% najmenej.

SmarterASP.net je rovnako ako mnoho iných hostiteľov zárukou dostupnosti, na 99,9%.

Spoločnosť SmarterASP si však je taká istá svojou schopnosťou ju splniť, že vám to ponúka:

múdrejší uptime

Jo. Za každú hodinu výpadku, ktorú zažijete, dostanete zadarmo MESIAC hosting. Samozrejme, dokonca aj pri 99,9% bude chvíľu trvať, kým sa dostanete na hodinu prestojov.

Všetky podrobnosti si môžete pozrieť tu pomocou našej kalkulačky dostupnosti, ale 99,9% dostupnosti v priebehu mesiaca predstavuje celkovo 43 minút prestojov..

Treba si však všimnúť dve kľúčové veci: Po prvé, 99,9% sa o číslo nemá usilovať, aj keď to znie vysoko. Povedal by som, že 99,95% a viac je dobrý.

Po druhé, program SmarterASP málokedy klesá na 99,9%, hoci to aspoň zaručuje.

A rovnako ako jeho solídny záznam o dostupnosti, SmarterASP.net je pre mňa tiež veľmi rýchly.

Celkovo je služba SmarterASP.net pripravená na skvelý štart so silnými časmi pohotovosti a časmi odozvy, nehovoriac o kompenzácii, keď je doba výpadku nižšia ako 99,9%.

Zatiaľ dobrý, dobre?

Zostáva ešte veľa práce, aby mohol program SmarterASP zle fungovať. Takže pokračujme v vyšetrovaní!

Jednoduchosť použitia

Jednoduché použitie je zmiešané vrecko. Niektorí z vás budú v pokušení preskočiť túto časť (niektorí z vás už pravdepodobne túto časť preskočili).

Iní to skutočne potrebujú a to vedia. A niektorí ľudia potrebujú ľahšieho hostiteľa, ale o tom nevedia.

Jedným z dôvodov je, že ľahké použitie je všeobecne dôležité, aj keď v rôznej miere.

Teraz mi dovoľte odpovedať: SmarterASP.net nie je užívateľsky prívetivý webový hostiteľ.

Časť dôvodu, prečo spočíva v jeho názve. ASP.NET je vlastne určitý typ hostingu – o ňom si môžete prečítať viac podrobne tu.

Tu je krátka verzia: Väčšina zdieľaných webhostingových služieb používa PHP. ASP.NET sa líši od PHP, ale v podstate ide o rámec na vytváranie dynamických webových stránok alebo aplikácií.

ASP.NET je framework s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že ho môže vidieť každý vývojár a urobiť v ňom zmeny. Používajú ho najmä weboví dizajnéri.

Je tiež známe, že je všeobecne rýchlejší a lacnejší.

Tu je vec: ak ste nič z toho nevedeli, zvážte, že hlavnou premisou siete SmarterASP.net by mohla byť preletela vaša hlava..

Teraz, ako sa začnete báť, nebojte sa – SmarterASP.net stále funguje ako väčšina ostatných hostiteľských spoločností, pokiaľ ide o základy.

Váš balíček si vyberiete, kúpite ho, pripojíte doménu, ktorú máte niekde inde, alebo si ju kúpite prostredníctvom služby SmarterASP a je dobré ísť.

Kľúčovou vecou je však to, že server SmarterASP.net je vyrobený s ohľadom na technicky zdatnejších ľudí.

Takže v tomto prípade nie je nastavenie funkcie zamerané na začiatočníkov. Budem o tom hovoriť neskôr, napríklad bezplatná doména nie je zahrnutá.

Možno ešte dôležitejšie je, že server SmarterASP.net nezahŕňa aplikáciu na tvorbu pôvodných webových stránok. Väčšina väčších hostiteľov to robí a aj keď ich stavitelia nie sú najlepší na svete, majú tendenciu používateľom uľahčovať prácu.

Nerobte si starosti. Na získanie systému na správu obsahu (ako je WordPress) stále môžete použiť inštaláciu jedným kliknutím..

Ovládací panel okrem toho udrží všetko úplne jednoduché. Aj keď v tejto poznámke …

inteligentnejší ovládací panel

Áno, nejde o spoločnú značku cPanel, ale o natívny ovládací panel.

To vás nebude príliš ovplyvňovať, pretože základy sú rovnaké … ale ak ste zvyknutí na cPanel (čo je to, čo používa väčšina hostiteľov), budete musieť znova upraviť.

Napriek tomu, že program SmarterASP nemá veľa užívateľsky prívetivých vecí, má k dispozícii zaujímavú službu.

Pozri sa na toto:

múdrejší používanie

Áno, toto je typ nezvyčajnej služby, ktorú by ste očakávali od menšej hostiteľskej spoločnosti.

Skrátka, vývojári SmarterASP.net môžu bezplatne spracovať základné programovacie úlohy.

Ešte raz, základné úlohy. To znamená, že nemôžete požiadať svojich pracovníkov technickej podpory, aby vám zostavili webovú stránku od začiatku.

Existuje však veľká šanca, že nemáte žiadne znalosti o programovaní a na vašich webových stránkach WordPress by ste mohli použiť niekoľko vylepšení tu a tam..

Toto je typ veci, ktorú môžete získať zo služby SmarterASP.net zadarmo, čo je veľmi užitočné. Táto hostingová spoločnosť má navyše solídnu a pozorný zákaznícku podporu … ale viac o tom neskôr!

Celkovo SmarterASP.net nie je veľmi náročný na ľahké používanie, ale poskytuje dobré zdroje, ak ste viac sprostredkujúcim používateľom..

To nie je hrozné, pretože jej cieľové publikum nebude mať žiadne skutočné sťažnosti, ale ľudia, ktorí chcú intuitívnejšiu platformu alebo jednoduchšie nastavenie, môžu zápasiť..

V súčasnosti SmarterASP.net nevyzerá príliš zle, aj keď to nie je pre každého. Pripravený ponoriť sa hlbšie do niečoho dôležitého?

Ďalej:

Ceny a funkcie

Uptime je dôležitý a ľahký na používanie je dobré vedieť, ale stavím sa, že ďalšie, čo chcete vedieť, je to, čo náklady SmarterASP stojí a aké funkcie získate pri týchto cenách..

Nenechám vás čakať. Začnime cenami:

múdrejší ceny

Dobre, buďme úprimní: to je šialene nízke. Myslím, že je to rovnaké cenové rozpätie ako GoDaddy alebo Bluehost, ktoré sú známe tým, že sú cenovo dostupné.

Základné je celkom štandard pre plán vstupnej úrovne. Ale prémia je dosť nízka pre plán tretej úrovne zdieľaného hostingu a získanie bezplatného hostingu za to, že je pridruženou spoločnosťou, je celkom v pohode..

Je tu však niečo, na čo treba poukázať: Ceny SmarterASP.net sú v porovnaní so zdieľanými plánmi mnohých iných hostiteľských spoločností lacné..

Po prvom roku sú však ceny ešte lacnejšie. Tu je dôvod:

Väčšina hostiteľských spoločností VAST má prvý rok nízke ceny zdieľaného hostingu a po obnovení ich ceny výrazne zvyšujú. Napríklad plán vstupnej úrovne bude zvyčajne 2 až 3 doláre v prvom roku a 7 až 10 dolárov mesačne v druhom roku..

To však NIE JE v prípade siete SmarterASP.net. Cena, ktorú vidíte, je to, čo dostanete, kým neukončíte svoju zmluvu.

To znamená, že toto je zďaleka jedna z najlacnejších sád dostupných hostingových plánov. Jediná iná zavedená spoločnosť, o ktorej viem, je to FastComet, takže stránka SmarterASP.net je tu veľmi zriedkavá.

Teraz je otázkou, čo získame za tieto nízke ceny. Tu je prehľad:

múdrejší funkcie

V skutočnosti to nie je také zlé! Základný plán je niečo, čo očakávate: jedno miesto, štandardné špecifikácie hostingu.

Plán Advance (druhá úroveň) však umožňuje až 6 webových stránok, čo je viac ako niektoré väčšie spoločnosti, ktoré ponúkajú druhú úroveň..

Získanie neobmedzeného úložného priestoru a šírky pásma je skvelé, najmä preto, že sa udeľuje pre prvú úroveň. Nešťastný protokol SSL je však zadarmo zahrnutý iba od druhej a tretej úrovne.

Neobmedzená kapacita úložiska / šírky pásma by mohla znieť ako hodný kompromis na vstupnej úrovni, pravda je však taká, že väčšina ľudí podľa plánu vstupnej úrovne s inými hostingovými spoločnosťami sa nedostane proti obmedzeniam svojho plánu.

Je to preto, že „neobmedzené úložisko“ v zdieľanom pláne hostenia je v skutočnosti prehnané. Ak by každý využil neobmedzený hosting na zdieľanom serveri, celá služba by nefungovala a spoločnosti sa opýtajú ľudí, ktorí posunuli limity na inováciu.

Naopak, SSL je v súčasnosti štandardom. Väčšina stránok, ktoré navštevujete, najmenej tie väčšie, používa protokol SSL a prehliadače vo všeobecnosti poznamenávajú, že na stránkach nie je ochrana SSL.

Krátka verzia je, že zatiaľ čo vstupný plán sa môže zdať skvelý, pretože má neobmedzené úložisko, nie je to také úžasné riešenie pre samotné … a nedostatok SSL je skutočne nešťastný.

Na ďalšie funkcie však.

Názvy domén nie sú zahrnuté zadarmo, pretože sú súčasťou mnohých iných hostiteľských spoločností. Stále ich však môžete zakúpiť prostredníctvom služby SmarterASP.net za 12 dolárov ročne (čo nie je zlé) alebo môžete pripojiť svoje vlastné.

Niečo, čo je skvelé, je všetko platené programy dostávajú neobmedzené e-mailové schránky. Iba posledné dva plány dostanú funkcie zoznamu e-mailov, ale nie je obmedzený e-mailom od začiatku, je rovnako pekné.

A aj keď som mohol bagatelizovať neobmedzené úložisko, toto je dosť významné:

Funkcie smarterasp je ssd

Všetky tieto úložiská sú SSD, čo je rýchlejšie a bezpečnejšie.

Aj keď sa úložisko SSD stáva čoraz obľúbenejším, veľa spoločností obmedzí limity úložného priestoru, ak je úložné zariadenie SSD, a zachová ho „neobmedzené“, ak ide o bežné úložisko HD..

Takže toto je celkom solídny zdroj SmarterASP.net.

Niektoré ďalšie výhody siete SmarterASP.net sú inštalátor na jedno kliknutie (čo je celkom štandardné, nezabudnite) a CloudFlare CDN, ktoré vážne zvyšujú výkonnosť vašich stránok..

Zameriavam sa na zdieľaný hosting, pretože práve tam sú vaše záujmy, ale existujú aj iné typy hostingu.

SmarterASP je jedinečný tým, že ponúka „poloúčelové“ plány hostenia.

Iné hostingové spoločnosti by to nazvali plánom „zdieľaného hostingu“ alebo podobným spôsobom – stále ide o zdieľaný server, ale zdieľaný medzi 5 až 10 ľuďmi, čo vám umožní oveľa viac zdrojov. Ceny sa pohybujú od 29,95 do 129,95 dolárov mesačne.

Plány VPS začínajú na menej ako 100 dolárov mesačne pre 30 GB SSD a 2 GB pamäte RAM a rozširujú sa na takmer 400 dolárov mesačne pre 120 GB úložného priestoru a 16 GB pamäte RAM.

Plány cloudových serverov sa pohybujú v rozpätí od 200 dolárov do 400 dolárov mesačne a od 200 GB do 800 GB v úložisku (a 8-32 GB RAM).

Distribútorský hosting ide o 30 až 60 dolárov a poskytuje priestor medzi 50 až 180 GB priestoru a 500 až 1 800 GB šírky pásma. Počet hostingových účtov alebo webov, ktoré môžete ďalej predávať s daným plánom, nie sú obmedzené.

V neposlednom rade je tu aj plán pre Linux, ktorý by konkuroval spoločným plánom hostenia, ktoré fungujú na Windows.

Plány systému Linux majú porovnateľnú cenu za 2 až 4 doláre mesačne a sú dosť veľkorysé: neobmedzené weby, úložisko, databázy, e-mail atď..

Dobre, teraz si dajte všetko dohromady:

Plány vyššej kategórie nie sú zlé, nie sú však zvlášť vynikajúce. Jednou z pevných oblastí je to, že sú prispôsobiteľnejšie ako niektorí konkurenti, ale týka sa to.

Skutočnou oblasťou, na ktorej sa spoločnosť SmarterASP.net vyznačuje, je jej zdieľaný hostingový plán (a do istej miery aj Linux hostingové plány).

Tieto plány nie sú vybavené funkciami, aké sú mnohé konkurenčné služby zdieľaného hostenia, ale patria medzi najNIŽŠIE PLATENÉ plány, aké nájdete.

Stručne povedané, funkcie sú v poriadku, ale ceny sú fantastické.

Zákaznícka podpora

Podpora zákazníkov je vždy dôležitá. Môžete si byť istí sami v sebe a viete, že sa len zriedka budete musieť spoľahnúť na podporu zákazníkov.

Ale keď sa spoliehate na zákaznícku podporu, chcete vedieť, že sa na ňu môžete spoľahnúť. A okrem toho to môže byť spôsob, ako rýchlo vyriešiť problémy.

A ako som už uviedol, služba SmarterASP.net je pre začiatočníkov trochu drsnejšia.

Takže ak ešte nie ste zvyknutí hostiť a máte záujem o ceny, mali by ste túto zákaznícku podporu považovať za celkom dobrú.

Začnem s ukážkou živého rozhovoru. Rozhovor som často nepotreboval, ale je to správne, keď som začal testovať program SmarterASP.

Výsledky sú veľmi podobné tomu, čo som počas svojho používania zažil. Skontrolovať to:

múdrejší rozhovor

Do niekoľkých sekúnd som dostal odpoveď:

múdrejší rozhovor

To je celkom dobré. Samozrejme to bolo pre jednoduchšiu otázku, ale získate predstavu.

To nie je všetko, čo SmarterASP.net ponúka, samozrejme:

inteligentnejšia podpora

SmarterASP.net vám umožní poslať e-mail na predajnú otázku a využiť podporu na technickú podporu pre existujúcich zákazníkov (a fakturačnú podporu, ale opäť sa zameriavajú na existujúcich používateľov)..

Majú tiež telefónne číslo, na ktoré môžete zavolať, ale často sú dlhé čakacie doby a live chat je podstatne spoľahlivejší.

Teraz je ďalšou hlavnou súčasťou podpory hostiteľskej spoločnosti vedomostná základňa a dokumentácia.

Znalostná základňa spoločnosti SmarterASP nie je pekná, ale je efektívna:

inteligentnejšia podpora

Jo. Obyčajný a k veci. Niektorým ľuďom sa toto rozhranie nemusí páčiť, ale nemožno poprieť, že vám to ušetrí čas.

Sotva sa musíte pohybovať, pretože sa môžete posúvať, kým nenájdete tučnú tému tučným písmom a kliknutím na ňu nájdete príslušný článok..

Pretože je to všetko na stole, môže to vyzerať ako menšia báza poznatkov, pravdou však je, že v databáze znalostí je viac ako 700 článkov.

Pokrývajú širokú škálu tém, vrátane technických tém. V skutočnosti existuje viac ako 100 článkov, ktoré sa týkajú len ovládacieho panela a 59 článkov týkajúcich sa názvov DNS a domén.

Aj keď sa líšia v dĺžke, väčšina z nich je podrobne opísaná pomocou podrobných pokynov a obrázkov.

Nemusí to byť najpôsobivejšia vedomostná základňa, akú som kedy videl, ale môže konkurovať niektorým z najlepších.

Keď vezmem vedomostnú základňu spolu s možnosťami kontaktovania podpory, musím povedať, že som ohromený nastavením zákazníckeho servisu spoločnosti SmarterASP.net..

Telefónne hovory môžu byť nespoľahlivé, ale existuje aspoň možnosť. Live chat funguje rovnako dobre ako systém lístkov.

A vedomostná základňa je komplexná a rýchla navigácia alebo prehľadávanie.

Výsledkom je, že SmarterASP má jeden z najkonkurencieschopnejších systémov podpory zákazníkov v okolí. Je obzvlášť pôsobivé, že taká malá hostiteľská spoločnosť môže konkurovať svojim najväčším konkurentom!

Až potom budeme mať ešte jeden posledný veľký test, ktorý musí SmarterASP splniť:

zabezpečenia

Bezpečnosť je pri webhostingu veľká vec. Hosting nie je jednorazový nákup, je to fyzický tovar – celý predpoklad je, že platíte za to, aby ste svoje webové stránky napájali.

A to znamená, že dôverujete spoločnosti, že bude zaobchádzať s vašimi stránkami, vašimi údajmi a údajmi vašich návštevníkov / zákazníkov – nielen dobrým výkonom, ale aj ochranou pred zlými aktérmi..

Možno vás zaujíma, či si malá hostingová spoločnosť, ako je SmarterASP.net, môže skutočne dovoliť poskytnúť svojim zákazníkom prvotriednu bezpečnosť.

Verte tomu alebo nie, niektoré z najväčších hostingových spoločností majú viac bezpečnostných nedostatkov ako menšie.

Čiastočne je to preto, že sú zamerané častejšie, ale súčasťou je to, že znižujú náklady zanedbávaním bezpečnejších prístupov a spoliehajú sa na veľké zákaznícke základne..

SmarterASP.net je však opak. Pozri na toto:

inteligentnejšia bezpečnosť

Jo, SmarterASP.net má tri dátové centrá, ktoré majú vysoké štandardy. Zdá sa, že dátové centrá sú tretími stranami, ale to sa niekedy dá očakávať v prípade menších spoločností.

Aj veľké spoločnosti to robia a spoločnosť SmarterASP.net znova prijala opatrenia, aby zabezpečila čo najbezpečnejšie.

Ako vidíte, energetická a sieťová infraštruktúra je nadbytočná. To znamená, že ak jedna vec zlyhá, máte zálohu. Priestory sú neustále udržiavané so všetkou potrebnou reguláciou teploty.

A čo je najúžasnejšie zo všetkých, sú vysoko zamknuté. Nemôžete sa dostať ani do vchodu, pokiaľ naskenujete schválenú palcovú tlač.

Celkovo teda nejde o najintenzívnejšie zabezpečenie, aké som kedy videl, ale rozhodne o jedno z lepších nastavení.

Hlavné opatrenia sa prijímajú s niektorými ďalšími, takže celková bezpečnosť vyzerá celkom dobre so serverom SmarterASP.net (najmä vzhľadom na jeho veľkosť)!

Predtým, ako budem dospieť k záveru, zosumarizujme zatiaľ niektoré z hlavných dobrých a zlých bodov:

Pros

 • Špecialita na hosting ASP.NET, samozrejme.
 • Silný čas prevádzkyschopnosti a doba odozvy.
 • Aj keď to nie je super jednoduché použitie, vývojári SmarterASP.net za vás zvládnu menšie programovacie úlohy zadarmo.
 • Neuveriteľné ceny: jeden z najlacnejších hostiteľov v okolí, pretože obnovenie po prvom roku nemá žiadne zvýšenie ceny. Inými slovami, rok čo rok sú náklady rovnaké ako v prvom roku pre ostatné hostingové spoločnosti.
 • Neobmedzené úložisko a šírka pásma pre účty základnej úrovne.
 • Celkovo veľmi dobrá zákaznícka podpora. Telefóny môžu chvíľu trvať, ale live chat je rýchly a spoľahlivý, rovnako ako systém lístkov. Znalostná základňa je tiež veľmi informatívna.
 • Veľmi dobrá bezpečnosť, s redundantným výkonom a biometrickými skenmi vo všetkých dátových centrách.

Zápory

 • Nie príliš prívetivý pre začiatočníkov a všeobecne orientovaný viac na ľudí, ktorí sú zvyknutí hosťovať.
 • Nie veľa funkcií v porovnaní s mnohými veľkými menami. Názvy domén a SSL napríklad nie sú zahrnuté zadarmo a neexistuje žiadny natívny tvorca webových stránok.

Záver: Odporúčam SmarterASP.net?

Zdá sa, že tento pomer kladov a záporov odpovedá na otázku. Áno, pripúšťam to:

SmarterASP.net je celkovo skutočne dobrý webhosting.

Je však dôležité poznamenať, že to neodporúčam všetkým. Odporučil by som to mnohým ľuďom, existuje však dôležitá podskupina, ktorá nemusí byť pre program SmarterASP vhodná..

V prvom rade by to mali byť ľudia, ktorí chcú ľahší spôsob nastavenia webových stránok, a ľudia, ktorí chcú balíčky typu všetko-v-jednom (alebo blízko nich), ktoré majú veľa funkcií a doplnkov..

To by znamenalo väčších a väčších hostiteľov ako GreenGeeks alebo Bluehost.

SmarterASP.net je však úplne skrytý GEM v hostovaní. Nemôžem to povedať dosť často: je to jeden z najlacnejších hostiteľov tam, obdobie.

Iste, stratíte niektoré funkcie, ale tu je spodný riadok:

Veľmi cenovo dostupné hostingové balíčky vám poskytnú spoľahlivé zdroje, pokiaľ ide o úložný priestor a šírku pásma, skutočne dobrý výkon, skvelú podporu zákazníkov a spoľahlivé zabezpečenie..

Môže dôjsť k strate jednoduchosti používania a funkcií, ale je to len skvelé obdobie vyjednávania.

A ak ste technicky zmýšľajúci a zamýšľať Ak chcete používať službu SmarterASP.net, aby ste mohli vytvoriť web alebo aplikáciu pomocou technológie ASP.NET, zistíte, že služba SmarterASP.net nie je koniec koncov taká bez funkčných funkcií.

Konečným výsledkom je to, že určite odporúčam server SmarterASP.net takmer všetkým, s výnimkou ľudí, ktorí uprednostňujú užívateľskú prívetivosť a platformy typu všetko v jednom..

Ale ak si nie ste istí, nebojte sa!

inteligentnejšia skúšobná verzia zdarma

Áno, bezplatná skúšobná verzia služby SmarterASP.net nepotrebuje kartu a je dvakrát tak dlhá ako väčšina ostatných hostiteľov. Na čo čakáš?

Šťastný hosting!

Získajte bezplatnú skúšobnú verziu 60 dní

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map