Recenzia VPN Windscribe: Výhody a nevýhody po 3 mesiacoch používania!

DailyBeast to nazýva „online nástroj na ochranu osobných údajov, ktorý by ste už mali používať“. Techradar to nazýva „jednou z najlepších bezplatných sietí VPN okolo“. Vykopajte trochu viac a uvidíte oveľa viac chválu.


Windscribe existuje iba od júla 2015, ale v posledných dvoch rokoch sa stal jednou z najuznávanejších sietí VPN v okolí.

O Windscribe je evidentne veľa dobrých zvukov a prichádza to v pravý čas.

Jeho leto 2017 a bezpečnosť online nikdy nebola dôležitejšia. Od úniku snehu v roku 2013 po príbehy Rusko-Trump, ktoré prevládajú v správach, sa kybernetická bezpečnosť stala stále aktuálnejšou témou pre vrchol, ktorý je práve teraz.

A ak si myslíte, že kybernetická bezpečnosť je pre krajiny veľkým problémom, mali by ste veriť, že je to pre vás veľká vec – jednotlivec, ktorý nie je vyzbrojený výkonnými spravodajskými agentúrami na ochranu..

Iste, možno nemáte zahraničnú hlavu štátu, ktorá vám dýcha po krku … ale potom by ste to mohli znova. Existuje mnoho strán, ktoré sa zaujímajú o vaše údaje, a aj keď nie sú, existuje množstvo dôvodov na ochranu vašich informácií..

Je teda prirodzené, že v poslednej dobe sa veľa ľudí snaží nájsť dostupné spôsoby, ako môžu byť online bezpečnejšie. Windscribe je jednou z takých možností, ktorá, ako vidíme, sa stretla s dobrým príjmom.

Ale naozaj Windscribe meria až do humbuku, ktorý sa v poslednej dobe dostáva? Poďme zistiť.

OBSAH

Prejdite na konkrétne sekcie kliknutím na nasledujúce odkazy

 1. Zápory
 2. Pros
 3. stanovenie ceny
 4. Vlastnosti
 5. Zákaznícka podpora
 6. Jednoduchosť použitia
 7. výkon
 8. Priemerná rýchlosť
 9. záver

Zápory

Dobre, najskôr nevýhody. Našťastie tu nie je moc čo povedať – všetky nevýhody sú dosť malé.

45 miest ponúkaných na neobmedzenú službu znie omnoho lepšie ako tých 8, ktoré dostanete zadarmo a bude stačiť pre väčšinu, ale stále je to veľká časť sveta, ktorá sa vynecháva – väčšinou Afrika a Južná Amerika.

Zákaznícka podpora zanecháva trošku túžbu bez podpory livechat alebo telefónu a na ich stránkach môže byť viac dokumentácie.

Windscribe - Žiadny live chat a telefón

Nakoniec sa budete zaoberať priemernými rýchlosťami. Nie je to pre mňa veľa, ale pre niektorých používateľov platí platená verzia lepšie.

Priemerná rýchlosť, menej ako komplexná podpora zákazníkov a obmedzené miesta sú hlavnými nevýhodami Windscribe.

Pros

Dobre, poďme hovoriť o dobrých veciach.

Začnem s niečím neobvyklým – služby Windscribe majú osobnosť. Napríklad – na stránke sťahovania, kde Windscribe zobrazuje možnosť pre mobilné zariadenia, existuje možnosť pre Blackberry … s nadpisom pod ňou s nápisom „just kidding“.

Súčasťou tejto osobnosti je čestnosť. Windscribe sa podľa môjho názoru v skutočnosti neprekonáva, takže sa nemusíte starať o to, že funkcie, ktoré prežívate, sú prehnané, pokiaľ ide o ich užitočnosť alebo silu, a zdá sa, že spoločnosť sa vymyká zo svojej cesty, aby rešpektovala súkromie svojich používateľov (napríklad: ukladať denníky aktivít).

Myslím si, že príspevok na šírku pásma je významným prínosom. Ak používate bezplatnú sieť VPN, zvyčajne by ste očakávali určité obmedzenia šírky pásma, ale 10 GB mesačne pre bezplatnú verziu Windscribe je podľa môjho názoru dosť značné..

voľného windscribe

Ľahko sa používa a plynulo sa integruje do vášho bežného používania internetu, takže ľahkým používaním je ďalší silný oblek. Okrem skromných rýchlostí to funguje dobre, takže by som naozaj nepovedal, že s výkonom je niečo také zlé.

Je nabitý funkciami as dobrými funkciami. P2P, silný firewall, vynikajúce možnosti ochrany osobných údajov, generátor bezpečných odkazov a ďalšie veci, ktoré spomeniem, z komplexného balíka, ktorý funguje ľahko s vaším zariadením a prehliadačom, a mnoho funkcií je k dispozícii zadarmo..

Windscribe v balíku zadarmo

Celkovo ponúka Windscribe množstvo výhod: čestná služba, slušný príspevok na šírku pásma, efektívne rozhranie a veľa funkcií s slušným výkonom – niečo, čo robí to pre peniaze dobrým.

stanovenie ceny

Cenová štruktúra spoločnosti Windscribe je veľmi jednoduchá a cenovo dostupná, či hľadáte bezplatnú alebo platenú verziu. Ich cenovú stránku si môžete pozrieť tu.

Prvá úroveň je „Limited“, ktorá je zdarma. Môžete ho však použiť iba pre jedno zariadenie a iba pre 8 miest. Šírka pásma je 10 GB mesačne, nie sú k dispozícii žiadne konfigurácie OpenVPN a poskytujú sa brány firewall, P2P a adblock..

Druhá úroveň je „Neobmedzená“ a možno ju zakúpiť mesačne alebo ročne. Mesačná verzia stojí 9 dolárov mesačne, zatiaľ čo ročná verzia stojí celkovo 90 dolárov, čo sa rozdeľuje na 7,50 $ mesačne.

Plány stanovenia cien za veterné turbíny

NAVŠTÍVTE WINDSCRIBE

Úroveň Neobmedzená umožňuje na rozdiel od jedného zariadenia neobmedzené množstvo zariadení a namiesto 10 GB mesačného príspevku alebo 8 miest získate neobmedzenú šírku pásma a 46 miest. Navyše získate OpenVPN Configs, ako aj služby firewallu, P2P a adblock, ktoré dostanete zadarmo.

Oceňujem cenu Windscribe – veci príliš nekomplikujú. Nebudete musieť tráviť čas skúmaním „správnej ponuky“, stačí premýšľať o tom, čo chcete.

A ak skutočne potrebujete urobiť ďalší krok, stále máte veľa za slušnú cenu.

Vlastnosti

Dobre, porozprávajme sa o funkciách a možnostiach, ktoré získate, keď si vytvoríte účet.

Hneď od netopiera má Windscribe veľa rôznych verzií pre rôzne platformy. Môžete si ho stiahnuť do svojho počítača – PC, Mac alebo Linux – a do svojho prehliadača, pre Chrome, Firefox a Opera (prepáčte IE a Safari!).

Windscribe pre váš počítač

Môžete si ho samozrejme stiahnuť aj do svojho telefónu za predpokladu, že máte pre váš smerovač iPhone alebo Android, a majú tri možnosti konfigurácie generátora.

Windscribe pre váš iPhone

Predpokladám, že by mohlo byť viac možností, ale realisticky je pekné vidieť, že Windscribe pokrýva všetky vaše základne.

Rozšírenia prehľadávača a aplikácie pre stolné počítače môžete používať iba sami, pravdepodobne by ste však mali radšej len spoločné použitie (a ako vám Windscribe povie, možno by ste to mali aj tak, pretože to nestojí navyše).

Myslel som si, že generátor zabezpečeného spojenia Windscribe (známy aj ako generátor Secure.link) bol celkom šikovný. Je to úhľadná služba, ktorá v podstate umožňuje zadať odkaz a vytvoriť kartu prehľadu pre web, ako aj „zabezpečenú“ skrátenú adresu URL, ktorú môžete použiť..

Generátor Secure.link - Windscribe

Ako je uvedené, P2P je zahrnutá aj pre bezplatnú verziu a dostanete aj blokovanie adblock – niečo, čo nie je nevyhnutne potrebné pre službu VPN, ale napriek tomu je to atraktívne aktívum.

Rozšírenie prehľadávača, ktoré je pre Windscribe jedinečné, sa nazýva tempomat. V podstate vás spojí s najlepším serverom, ktorý je vám najbližší. Môžete ho zapnúť alebo vypnúť a z rozbaľovacej ponuky v rámci rozšírenia vyberte iné miesto.

Pridanie tejto funkcie je niečo pre softvér pre stolné počítače s názvom Double Hop, ktorý, keď sa používa s rozšírením prehľadávača, umožňuje vám pripojiť sa na druhé miesto, aby ste ešte viac skryli svoju premávku – hoci to samozrejme trochu spomalí.

Softvér Windscribe s názvom Double Hop

Aplikácia pre stolné počítače obsahuje dobrý firewall, pekný krok na zabezpečenie toho, aby sa vaša skutočná adresa IP nezobrazila. Režimy brány firewall môžete samozrejme prepínať podľa potreby.

Navyše získate úhľadnú funkciu s názvom „Možnosti ochrany osobných údajov“ pre verziu pre počítače, ktorá vám umožňuje vybrať si z niekoľkých rôznych možností: blokovanie reklám, antisociálne, nezistiteľné a rozdelená osobnosť.

Tieto blokujú reklamy, odstraňujú sociálne sledovače, odstránia známe reklamné majáky a sledovače, ktoré môžu sledovať na viacerých navštívených stránkach, a pri každom reštarte prehliadača striedajú agenta prehliadača..

Samozrejme, že môžem pokračovať, ale v záujme stručnosti povedzme, že funkcie sú niečo, čo Windscribe robí dobre. Nie je nabitá zbytočnými funkciami, aby vyzerala dobre alebo technicky, ale má všetko, čo potrebujete, a trochu viac, a navyše je všetko veľmi efektívne..

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora spoločnosti Windscribe nie je nič skvelé, aby som bol úprimný. Nie je to zlé, iba priemerné.

Myslím, že pravdepodobne nebudete potrebovať veľa zákazníckej podpory, pretože jej použitie je celkom samozrejmé. Ak neviete, čo je tlačidlo alebo funkcia, často sa vám zobrazí užitočné vysvetlenie, ktoré sa objaví, keď umiestnite kurzor myši nad uvedený mätúci objekt..

Na ich webových stránkach je k dispozícii množstvo sprievodcov nastavením pre každý balík Windscribe, ktorý si môžete stiahnuť (v prehliadači, na operačný systém atď.).

Ide o to, že sprievodcami pre operačné systémy a prehliadače sú videá YouTube. Ostatné formáty majú napísané a ilustrované sprievodcov nastavením, ale celkovo sa títo sprievodcovia cítia trochu skromní.

Možno je to preto, že cielená demografická skupina Windscribe je už dostatočne informovaná, takže nemusia byť kódovaní – napriek tomu si myslím, že niektoré veci chýbajú.

Okrem niekoľkých jednoduchých sprievodcov nastavením je tu aj sekcia FAQ a možnosť „odoslať lístok“, čo je v podstate formulár, ktorý môžete použiť na odoslanie správy tímu podpory..

Počul som, že na tieto lístky reagujú pomerne rýchlo a že personál je veľmi kompetentný a ochotný.

Myslím si však, že sa dá urobiť viac – neexistuje žiadny livechat, žiadne telefónne číslo na volanie. Určite sa o dostupné možnosti postará veľa, ale pre niektorých používateľov bude nedostatok živého čísla alebo čísla zákazníckeho servisu vyzerať mizerne..

V opačnom prípade je však podpora zákazníka celkom osviežujúca – nie je príliš podrobná, ale je neohrabaná a odpovedá na veľkú väčšinu problémov, na ktoré by sa zákazníci pýtali. Celá webová stránka je plná humoru a – predovšetkým – čestnosti.

Celkovo teda zákaznícka podpora nie je silným oblekom a pár vecí chýba, ale celkovo si nemyslím, že by nedostatky boli príliš vážne..

Jednoduchosť použitia

Páčilo sa mi, aká bezbolestná inštalácia bola. Pokiaľ ide o technológiu, nie som ani najmenší znalý ani najznalejší človek, takže pri sťahovaní vecí niekedy dostávam miernu úzkosť – čo keď inštalujem čudné doplnky.?

S čím súhlasím?

Žiadne také problémy tu. Môj internet nie je ani taký rýchly, ale rozšírenie prehliadača bolo rýchle a ľahké a softvér pre stolné počítače podobne (poznámka: Používam rozšírenie pre Firefox a aplikáciu pre počítače pre Windows 7).

Windscribe - VPN a reklamný blok zadarmo - Internetový obchod Chrome

Stiahnuť pre prehliadač Chrome
Stiahnite si pre Firefox

Na vytvorenie účtu nepotrebujete ani e-mail, ale dávajte si pozor – budete obmedzení na 2 GB mesačne namiesto 10, a nemôžete obnoviť svoje heslo (vždy ho však môžete kedykoľvek pridať).

Celkovo som však zistil, že sa hladko integruje s prehliadaním a váš zážitok z počítača sa nebude obťažovať nepríjemnými upozorneniami..

Obzvlášť sa mi páčilo, aké efektívne bolo rozšírenie prehliadača. Po kliknutí na ikonu Windscribe v prehliadači sa otvorí veľmi jednoduchý ovládací panel.

Ukazuje, koľko GB vám ešte zostáva, ako aj generátor secure.link, ktorý som spomenul, čo je super jednoduché použitie.

Ak kliknete na tlačidlo na bočnom paneli ovládacieho panela, získate prístup k podrobnejšej ponuke, ktorá vás nasmeruje na nastavenia účtu, nastavenia ochrany osobných údajov, stránku pomocníka atď..

Hlavnou funkciou VPN je samozrejme ochrana vášho súkromia – ale Windscribe podniká ďalšie kroky, aby bol nenápadný pri každodennom používaní, takže existuje veľké plus.

Vzhľadom na to, že je tak ľahký a kompaktný, cítim, že je veľmi užitočný pri používaní VPN typu on-and-off.

Mám na mysli to, že ak sa nepokúšate používať VPN na všetky vaše prehliadanie – napríklad, ak chcete väčšinu času jednoducho streamovať Netflix – Windscribe je skvelý pre ten okamih, keď náhle potrebujete viac súkromia ako predtým – keď odchádzate z domu a choďte do verejnej siete, napríklad do kaviarne alebo na letisko.

výkon

Celkovo má Windscribe veľmi solídny výkon.

Je dosť typické hovoriť o Windscribe, ale nie je to veľmi rýchle. Stále však budete mať prácu v poriadku. Našiel som to v poriadku pre bežné prehliadanie, ako sú e-maily a väčšinou textové stránky. Videá YouTube boli pomalšie, ako by sa mi páčilo, ale hej – čo môžete robiť?

Inak som si myslel, že je tak šikovné, že dokážem vytvoriť bezpečné odkazy z webových adries webových stránok, ako som chcel, a pre prehliadanie webu to sotva rušilo..

Navyše, tak ako by mala fungovať akákoľvek dobrá sieť VPN, aj spoločnosť Windscribe vykonáva svoju vlastnú úlohu pri ochrane vášho súkromia okrem nástrojov, ktoré vám poskytuje. Mám na mysli to, že neuchovávajú žiadne záznamy o nepretržitom prístupe ani nezamestnávajú nič na sledovanie svojich používateľov.

Domnievam sa, že firewall bráni dobre, pretože sa nezdá, že by sa v tejto súvislosti vyskytlo značné množstvo sťažností.
Aj keď to nevidíte, tieto veci sa určite považujú za dobrý výkon: odhodlanie chrániť súkromie používateľov v zákulisí.

Okrem zákulisného výkonu by každodenné používanie malo byť v poriadku. Zistil som, že je veľmi jednoduchý a čistý na používanie a nikdy to nezasahovalo do toho, čo som chcel robiť na internete, a zostal rýchly na prístup k funkciám, s ktorými som chcel skúsiť hrať.

Nemá pocit, že by sa tu malo veľa komentovať, ale poďme na to, že žiadne správy nie sú dobré správy. Skutočne si nevšimneme, kedy to pôjde hladko, a to isté platí pre Windscribe. Buďte si však istí, že to skutočne funguje hladko.

Priemerná rýchlosť

Pred inštaláciou a následnou inštaláciou som otestoval rýchlosť vetra. Musím vidieť rôzne výsledky, ktoré môžete vidieť na obrázkoch nižšie.

rýchlosť vetra 2

záver

Aby bolo všetko zabalené, Windscribe je určite solídna služba. Ak sa obávate, že bude prehnaný, môžete si to vyskúšať zadarmo.

Áno, existujú určité nevýhody, ale nevidím ich dosť závažné na to, aby vyvážili všetky pozitíva, ktoré prichádzajú s Windscribe… najmä preto, že veľa výhod je k dispozícii zadarmo!

NAVŠTÍVTE WINDSCRIBE

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map