Wix Review 2020: Náš čestný názor s kladmi a zápormi

Wix je nesporným majstrom webových stránok. Každý, kto hľadá jednoduchého tvorcu webových stránok, určite nájde vo výsledkoch Wix.


Čo je teda s Wixom? Spoločnosť Wix, založená v roku 2006, sa rozrástla a slúži viac ako 110 miliónom ľudí, pričom polovica z nich pochádza iba z posledných štyroch rokov. Spoločnosť Wix je známa najmä vďaka svojmu bezplatnému plánu budovania webových stránok.

Je to všetko len humbuk? Alebo sa ľudia jednoducho zaujímajú o bezplatného tvorcu webových stránok a skutočné prémiové služby nie sú také dobré, že? Alebo možno je Wix skutočne populárny, ale jeho zákazníci nepoznajú skutočnú kvalitu?

Každý má dôvod byť skeptický voči populárnemu softvéru, najmä softvéru, ktorý sa označuje ako „bezplatný ____“ (či už ide o bezplatný staviteľ stránok, bez VPN, bezplatný antivírusový program atď.).

No, formálne som testoval Wixa niekoľko mesiacov a používal som ho niekoľko rokov. Sledoval som, ako sa to rozrastá a zároveň som sa rozrástol o svoje odborné znalosti. A teraz by som rád podrobne preskúmal, ako Wix stojí v roku 2018 ako služba budovania webových stránok.

Pros

Myslím, že by sme mali začať s pozitívami … vecami, ktoré pravdepodobne urobili Wix tak populárnym.

Po prvé: je veľmi dobre postavený. Kombinuje funkcie s jednoduchým používaním, takže používateľom umožní veľkú kontrolu nad dizajnom a obsahom svojich stránok bez toho, aby to príliš komplikovalo. Tvorcovia webových stránok majú byť ľahko ovládateľní, ale Wix je vo svojej triede.

Druhý profesionál: Wix má bezplatný plán. To bude pre ľudí záležať inak, ale pokiaľ ide o bezplatné budovanie webových stránok, tvorca stránok spoločnosti Wix je určite jedným z najlepších staviteľov bezplatne – určite najlepšie.

plán zadarmo

Okrem toho sú doby prevádzkyschopnosti a odozvy veľmi dobré pri Wix, aspoň podľa mojich meraní.

Znie to ako užší zoznam, ale tieto veci sú veľmi dôležité. Tu je zhrnutie jednej vety: Wix je veľmi dobrý v tom, čo chce robiť.

Zápory

Ak je Wix dobrý v tom, čo má v úmysle robiť … ako môže existovať zoznam nevýhod?

Pretože ľudia vždy nechápu, či potrebujú to, čo je cieľom spoločnosti Wix. Spoločnosť Wix je vynikajúcou kombináciou funkcií a prispôsobenia s použiteľnosťou. Je však možné, že ľudia nepotrebujú toľko použiteľnosti, ako predpokladajú.

Napríklad, pre niektorých jednotlivcov a malé podniky nemusí byť príliš ťažké získať samostatne: hosting, domény a potom použiť WordPress na správu obsahu svojich stránok (majte na pamäti, že WordPress je zadarmo a môže používateľom ponúkať vysokú úroveň kontroly).

Hlavná kritika, ktorú budete počuť od spoločnosti Wix, nie je pre spoločnosť Wix jedinečná, ale niečo, čo spôsobí akýkoľvek tvorca webových stránok. To znamená, že stratíte určitý stupeň kontroly.

Iste, je ľahké spravovať to, čo je na vašom webe doslova, pokiaľ ide o dizajn a obsah, ale zverujete určitú kontrolu nad procesom hostenia spoločnosti Wix. V skutočnosti necháte Wix spravovať všetko za vás, s výnimkou samotnej budovy – a dokonca majú teraz nástroj AI pre!

Strata určitej kontroly nad procesom umiestňovania je teda ironickým nedostatkom.

S tým súvisí aj cena. Mnoho ľudí môže realizovať svoje projekty prechodom na tradičnejšiu hostiteľskú trasu. Môže to byť komplikovanejšie (samozrejme, záleží to na tom, čo robíte), ale možno aj lacnejšie.

Wix mal k dispozícii lacnejší prvotriedny prémiový plán, ktorý by mohol urobiť taký trik – prinajmenšom pre jednotlivcov, ktorí potrebujú ľahké budovanie stránok. Odvtedy sa toho zbavili a ich plány môžu byť teraz trochu drahšie pre tých, ktorí sa môžu starať o budovanie stránok iným spôsobom..

Samozrejme, pre tých, ktorí jednoducho potrebujú taký jednoduchý komplexný kontakt, je Wix vynikajúci.

Okrem toho sú moje ďalšie problémy s Wixom menej závažné. Jedným z nich je nedostatok živého rozhovoru (hoci podpora zákazníkov je stále celkovo solídna).

Ďalším by bol nedostatok transparentnosti v oblasti bezpečnosti. To neznamená, že Wix nie je bezpečný, ale rád by som sa dozvedel viac o ich protokoloch.

Stručne povedané, budem stáť za tým, čo som hovoril o tom, že spoločnosť Wix je v dobrých cieľoch: ak nepotrebujete skutočne použiteľnosť a efektívnosť, ktorá je hlavným predajným bodom spoločnosti Wix, platia vážne nevýhody..

Ceny a funkcie

Ceny a funkcie, ktoré prichádzajú s x cenami, sú vždy dôležité. V prípade spoločnosti Wix to platí najmä preto, že pracuje na freemiovom modeli.

Freemiový model v zásade znamená, že medzi platenými opciami existuje bezplatná možnosť, pričom bezplatná možnosť pravdepodobne poskytuje dostatočne dobrý vkus služby a platené možnosti sú výrazne lepšie ako bezplatná služba – inými slovami „úplná“ skúsenosť..

Aj keď Wix určite prináša kvalitu, je nepochybné, že jeho bezplatná verzia prispela k jeho popularite. Začnime s tým.

Bezplatná verzia je veľmi dobre vybavená. V skutočnosti je to pravdepodobne najvýkonnejší bezplatný tvorca webových stránok s výnimkou Weebly. A aj tak by som Wixovi dodal to najlepšie miesto.

Zatiaľ čo bezplatná verzia obsahuje veľa vecí – myslím, že je to v podstate celá sada – je možné ju pripojiť k subdoméne Wix a obsahovať reklamy Wix, okrem niektorých ďalších obmedzení úložiska.

A samozrejme, ak chcete skutočne vytvoriť web, musíte investovať do prémiových plánov. Wix má dva typy: Web a Business & Plány elektronického obchodu.
Stručná poznámka k nim: môžete ich vyskúšať 14 dní bez rizika. Nie je to zvyčajných 30 dní, ale malo by byť dosť času na to, aby ste sa pre službu cítili.

Každopádne: Plány webových stránok začínajú na $ 11 mesačne ďalšími dvoma úrovňami. Ešte pred niekoľkými mesiacmi existovali 4 plány, z ktorých prvý začal na 5 $. Aj keď to bolo jednoduchšie, prvá vrstva vám stále umožňovala pripojenie domény, čo je základný bit.

plány wix

Teraz začnú veci „Combo“, ktoré vám poskytne 2 GB šírky pásma, 3 GB úložného priestoru, doménu, odstránenie reklám Wix a bezplatnú doménu po dobu jedného roka, ak ju ešte nemáte, plus maximálne 30 minút videa.

Nasledujúce dve úrovne webových stránok zvyšujú úložný priestor na 10 a 20 GB a poskytujú neobmedzenú šírku pásma spolu so zvýšenými hodinami videa. Pridávajú tiež reklamné poukazy a aplikáciu na posilňovanie stránok a tvorbu formulárov. Posledná úroveň má niektoré funkcie e-mailových kampaní (limit 10 mesačne) a e-mailovú podporu plus prioritný stav zákazníckej podpory.

Existuje mnoho úspešných platforiem elektronického obchodu. Ak chcete vytvoriť takúto webovú stránku pre podnikanie, môžete sa pozrieť na firmu & Plány elektronického obchodu. Existujú tri Business & Plány elektronického obchodu. Ako ste očakávali, podstatou je, že prijímajú platby online, poskytujú neobmedzenú šírku pásma, majú väčšie množstvo ukladacieho priestoru (20 GB až 50 GB), majú viac hodín videa a našťastie sú tiež bez poplatkov..

Vyššie úrovne zahŕňajú viac e-mailových kampaní a e-mailovú podporu. Zahŕňajú tiež Google Analytics a niektoré reklamné poukazy.

Teraz pre samotnú aplikáciu na tvorbu webových stránok: je dobre načítaná.

wix rozloženie

Ako vidíte, v podstate ide o editor presúvania myšou, ako dnes väčšina tvorcov webových stránok. Nehovorte o tom, ale som si celkom istý, že Wix a Weebly pomohli popularizovať tento formát.

Na svojich stránkach však môžete v podstate upravovať čokoľvek. Wix má na výber veľký výber šablón, alebo môžete vytvoriť web bez šablóny, alebo môžete nechať Wix automaticky vygenerovať web.

Automatické generovanie stránok môže byť užitočné pre fandov alebo kohokoľvek, kto chce experimentovať, ale pre kohokoľvek, kto chce urobiť vážnejšiu stránku, môžete si byť istí, že existuje solídny výber a že ich môžete značne upravovať..

Pokiaľ ide o kvalitu tém, je to samozrejme subjektívne, zdá sa mi však, že sú dosť podstatné. Je bežné, že bezplatné témy sú trochu podobné a Wix má svoj podiel na podobne vyzerajúcich témach, ale je tu dosť vecí, že vám stále zostáva veľký výber..

šablóny wix

Builder má tiež blogový nástroj, ktorý funguje celkom dobre.

blog

uverejniť blog

Ako vidíte, vytvorenie blogového príspevku je asi také jednoduché ako čokoľvek iné. Zakaždým, keď chcete na stránku pridať prvok, budete konfrontovaní s množstvom možností.

pridať nástroj

Kód môžete tiež upravovať priamo aktivovaním režimu vývojára, zobrazením histórie úprav, úpravou spôsobu zobrazenia aplikácie pre tvorcov atď. Atď. Môžete tiež inštalovať aplikácie z obchodu s aplikáciami spoločnosti Wix a môžete to urobiť priamo v nástroji na tvorbu stránok.

app-market

Tento nápad pravdepodobne nájdete tu. Nemôžem uviesť zoznam všetkých vecí, ktoré môžete urobiť, pretože je príliš veľa. Uisťujeme vás – ak na to dokážete myslieť, môžete to urobiť.

Mimochodom, to nie je príliš prehnané. Prvýkrát som Wix používal ako mladší muž a v priebehu rokov som videl tvorcu webových stránok komplikovať (nie zlým spôsobom)..

V skutočnosti existuje niekoľko nástrojov, ktoré som si všimol nedávno, pretože si pamätám, že som si želal, aby ich Wix mal pred dvoma rokmi alebo pred piatimi rokmi.

Úprimne povedané, nebudete sa musieť obávať funkcií s Wixom. Jediný problém, ktorý vidím, je rozdelenie zdrojov – podobné alebo nižšie ceny s niektorými populárnymi hostingovými spoločnosťami umožňujú napríklad viac ukladacieho priestoru.

Tu je potrebné pamätať na to, že hoci server Wix technicky poskytuje hosťovanie, predáva vám predovšetkým skúsenosti s budovaním webových stránok. A zatiaľ čo hostingové spoločnosti zvyčajne ponúkajú budovanie webových stránok, väčšinou predávajú hosting – takže nie je príliš neprimerané, aby limity úložiska Wix mohli byť o niečo nižšie, ako sa očakávalo..

Okrem toho, špecifikácie sú stále v rade populárnych možností hostenia. Len by som si prial, aby Wix mal stále lacnejšiu prvú úroveň – okrem toho je to jednoznačne fantastický tvorca webových stránok za dosť solídne ceny..

Jednoduchosť použitia

Ľahké použitie je vždy dôležité a myslím si, že môžem s istotou povedať, že oddiely ľahkého použitia sú zvyčajne tie najpriamejšie tie, ktoré píšem v recenziách. Je to preto, že mnoho spoločností už ovládalo priateľské užívateľské rozhranie.

Wix sa používa tak ľahko, že v skutočnosti sa mi zdá trochu menej jednoduché hovoriť. Pretože kde môžem dokonca začať?

Tu je jedna položka: vec, ktorá sa veľmi hodí pri stavebnom softvéri Wix, je to, že centralizuje takmer všetko, čo potrebujete. Builderskú aplikáciu nebudete musieť veľa robiť, pretože v podstate všetko, čo chcete urobiť, je možné urobiť kliknutím na ponuku vľavo alebo vpravo.

Predchádzajúce obrázky sú dobrým príkladom: môžete rýchlo pridať takmer čokoľvek, či už ide o blogový príspevok, kus média akéhokoľvek druhu alebo dokonca aplikáciu, a to všetko z ponuky vľavo..

Ten napravo sa zaoberá dimenzovaním, rozmiestnením, duplikovaním a vymazaním a otáčaním prvkov a súvisiacich funkcií. Počas práce sa môže posúvať.

panel nástrojov

K nastaveniam účtu a webových stránok môžete pristupovať aj pomocou nástroja na tvorbu webových stránok. To je všetko také rozsiahle, že samotná aplikácia sa cíti ako veľký dom, ktorý má všetko, čo potrebujete na to, aby ste mohli zostať celé týždne bez toho, aby ste museli odísť.

Jediná sťažnosť, ktorú mám, je, že staviteľ sa niekedy cíti trochu preťažený vlastnosťami. Ak ste úplným začiatočníkom, je ťažké vedieť, kde začať a na stránke je toľko symbolov a tvarov, že to môže byť ohromujúci pocit.

V konečnom dôsledku je to nevyhnutný vedľajší produkt, ktorý má veľa kontroly nad vzhľadu vašej stránky. Neviem si predstaviť jednoduchší spôsob, ako dať používateľovi kontrolu nad jeho webom – zatiaľ je to pravdepodobne to najlepšie, čo získame.

Jednoduchosť použitia Wixu sa, samozrejme, neobmedzuje iba na tvorcu stránok, aj keď je to hlavná atrakcia.

Wix sa veľmi ľahko používa pre samotný proces vytvárania. Ako už bolo spomenuté, máte možnosť nechať Wix pre vás automaticky generovať web, aj keď neviem, ako vážne to odporúčam.

tvorba webových stránok

zvoliť

Okrem toho sú veci stále celkom jednoduché: na jednom paneli môžete zobraziť všetky stránky, ktoré ste vytvorili, a rýchle rozbaľovacie ponuky vám umožňujú prístup k ďalším nastaveniam (vrátane nastavení pre e-mailový hosting a kampane, fakturáciu a poukazy, atď.) ).

Áno, ľahké používanie je v súčasnosti bežné, ale len málo spoločností ho dokáže poraziť.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora je veľmi dôležitá, a ak je váš produkt ľahko použiteľný nástroj na vytváranie vecí online, radšej by ste mali veriť, že budete potrebovať nejakú zákaznícku podporu bez ohľadu na to, aký ľahko sa používa..

Čo ponúka Wix v tomto ohľade? Wix má centrum pomoci, ktoré funguje ako vedomostná základňa. Nie je to také zlé.

centrum pomoci

Nie je to zlé. Myslím si, že Wix je dostatočne priamočiara služba, že nepotrebuje veľkú litániu na čítanie materiálu alebo dokumentácie. Trochu viac by bolo pekné, ale je to určite dosť dobré pre väčšinu vecí.

To, čo považujem za nešťastné, je, že Wix má iba telefonickú podporu a podporu vstupeniek. Na vyriešenie vašich problémov by malo byť dosť dobré, ale myslím si, že veľa ľudí dáva prednosť živému rozhovoru (vrátane mňa) a skutočnosť, že ho nemôžete získať ani pomocou účtu najvyššej úrovne, je trochu smutná..

žiadosť

Podpora telefónov a lístkov je napriek tomu dosť solídna – nikdy som nemal skutočne zložitý problém, aby som bol úprimný, ale keď som komunikoval so zástupcami, boli nápomocní a priateľskí.

Posledná vec: nie je formálne súčasťou zákazníckej podpory spoločnosti Wix, ale stojí za zmienku, že veľká komunita používateľov spoločnosti Wix je vlastným zdrojom. Komunita, či už na blogu a fóre spoločnosti Wix alebo na externých stránkach, je plná ľudí s množstvom problémov a riešení.

Pravdepodobne nájdete odpovede od ostatných používateľov rovnako ľahko ako v centre pomoci spoločnosti Wix.

Zjednodušene povedané, Wix má slušnú zákaznícku podporu, ale nie je to nič fenomenálne. Živý chat bohužiaľ chýba a vedomostná základňa by mohla byť trochu podrobnejšia, ale Wix má stále takmer všetko, čo potrebujete, a spoľahlivú komunitu používateľov, ktorá vám pomôže.

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Toto je posledné opatrenie pre spoločnosť Wix: je bezpečné a spoľahlivé vo svojom výkone?

Zoberme si prvý bod. Pretože spoločnosť Wix za vás v podstate vybavuje všetko, čo sa týka vášho webu, je dobré mať vysoké očakávania týkajúce sa ich bezpečnostných protokolov. Až na jeden problém.

Nemôžem v skutočnosti nájsť žiadne oficiálne informácie o nich. To neznamená, že Wix nemá bezpečnosť … ale nedostatok transparentnosti je trochu nešťastný a robí ma skeptickým. Stále však existuje niekoľko vecí, ktoré som vylovil.

Wix je kompatibilný s PCI, ale to je celkom štandard.

dodržiavanie pravidiel PCI

Ďalšou vecou, ​​ktorú som po tom, čo som sa po rozhliadnutí trochu dozvedel, bola možnosť ochrany súkromia domény Whois v doméne Wix: Wix umožňuje používateľom vybrať si medzi zachovaním verejných alebo súkromných podrobností o registrácii svojich domén pri nákupe domény od spoločnosti Wix alebo pri prenose domény, čo je dobré mať.

Okrem týchto dvoch má spoločnosť Wix niekoľko protokolov, ktoré zabezpečujú, že elektronický obchod je bezpečný a že váš nákup plánu Wix je bezpečný, a existujú aplikácie, ktoré môžete nainštalovať do obchodu spoločnosti Wix, aby bol váš obchod ešte bezpečnejší (a teda príťažlivý). zákazníkom.

Wix tiež opisuje zamestnávanie odborníkov na plný úväzok v oblasti bezpečnosti a použitie „pokročilých bezpečnostných nástrojov“, plus pravidelné interné audity na udržanie certifikácie ISO / PCI. Verím im, ale prial by som si, aby existovalo viac informácií a aby boli prístupnejšie – našiel som to na svojich podporných stránkach.

A potom je to o tom. Prepáč, ľudia. A čo výkon??

wix uptime

Priemerná doba prevádzky:

 • Marec 2020: 100%
 • Február 2020: 100%
 • Január 2020: 100%
 • 2019: 100,00%
 • 2019: 99,98%
 • Október 2019: 100,00%
 • Sep 2019: 99,97%
 • 2019: 99,60%
 • Júl 2019: 99,79%
 • Jún 2019: 100%
 • Máj 2019: 99,91%
 • 2019: 99,93%
 • 2019: 99,99%
 • 2019: 100%
 • 2019: 99,96%
 • 2018: 100%
 • 2018: 100%
 • Október 2018: 99,96%
 • Sep 2018: 100%

Priemerná doba odozvy:

 • Marec 2020: 208 ms
 • Február 2020: 179 ms
 • Január 2020: 241 ms
 • 2019: 215 ms
 • 2019: 241 ms
 • Október 2019: 200 ms
 • Sep 2019: 259 ms
 • 2019: 543 ms
 • Júl 2019: 367 ms
 • 2019: 422 ms
 • Máj 2019: 420 ms
 • 2019: 314 ms
 • 2019: 315 ms
 • 2019: 299 ms
 • 2019: 307 ms
 • 2018: 329 ms
 • 2018: 302 ms
 • Október 2018: 351 ms
 • Sep 2018: 386 ms

Podrobné skóre dostupnosti môžete skontrolovať tu.

Ako vidíte, Wix má vynikajúce doby bezporuchovej prevádzky a dobrú reakčnú dobu. Toto je veľmi dobrá správa, pretože Wix je v prvom rade tvorcom stránok, nie hostiteľskou spoločnosťou: to znamená, že nezanedbali základné náležitosti..

Chcel by som tu však pridať vylúčenie zodpovednosti. Pretože Wix v tomto procese v zásade zvláda všetko a kvôli skriptom, na ktorých sa obvykle vyskytujú stránky Wix, technicky reagujú rýchlo. Avšak honosné weby Wix môžu pre návštevníkov trvať trochu dlhšie.

Okrem tohto nepatrného rozporu medzi časom načítania a časom odozvy by som povedal, že som na výkon Wixa veľmi ohromený, aj keď mám obavy o ich bezpečnosť.

Záver: Odporúčam Wix?

Po všetkých tých informáciách sa vráťte o krok späť a skontrolujte, kde stojíme s Wixom.

Wix nie je lacný, ale nie je to príliš drahé, ak skutočne potrebujete to, čo Wix ponúka. Myslím si, že hlavné nevýhody Wixu platia, ak sa mýlite s Wixom omylom, a uvedomujem si, že ste skutočne nepotrebovali taký stupeň užívateľskej prívetivosti.

Wix je skutočne vynikajúci v tom, čo má byť: ľahký tvorca webových stránok bohatý na funkcie. Sú to všetky tieto veci a ďalšie, s vynikajúcou prevádzkovou pohotovosťou a celkovým konzistentným výkonom a neslušnou zákazníckou podporou.

Ak ste si istí, že potrebujete jednoduchý a efektívny spôsob vytvárania webových stránok a nevadí vám stráviť trochu navyše, Wix je dobrý spôsob, ako ísť.

Ak chcete jednoduchý spôsob budovania webových stránok, ale môžete si dovoliť podniknúť ďalšie kroky a nevadí vám to, aby sa znížili náklady, máte životaschopné alternatívy vo forme všeobecného hostenia..

Poviem to, že keďže je Wix úspešný vo svojich cieľoch, odporúčam Wix.

A ak si stále nie ste istí, či by ste boli vy a Wix v poriadku, vždy ich môžete vyskúšať bez rizika na pár týždňov.!

Navštívte Wix

Wix Review

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map