Wix vs Godaddy – Ktorý z nich je „skutočne“ lepší? (Preskúmanie do roku 2020)

V posledných rokoch prešlo budovanie webových stránok značnými zmenami. Väčšina tvorcov webových stránok sa vedome zameriava na poskytovanie univerzálnych služieb a zároveň uľahčuje vytváranie kreatívnych webových stránok.


Wix a GoDaddy sú značky, ktoré poskytujú vlastné webové stránky. Obe dobre známe značky sú rovnomerne rozmiestnené po celom trhu.

Netreba spomenúť, že Wix aj GoDaddy poskytujú niekoľko univerzálnych možností budovania webových stránok. Ak sa však scvrkne iba na jednu možnosť, ktorá z týchto možností je lepšia?

Pred tým krátko o Wix a GoDaddy.

Wix, obľúbený pre svoj freemiový model, bol založený v roku 2006 a má ústredie v izraelskom Tel Avive.

GoDaddy bol prvýkrát založený v roku 1997 a má ústredie v Scottsdale, Arizona, USA. Obe tieto platformy poskytujú možnosti hostenia a vytvárania webových stránok.

Tu by som vás previedol cez Wix a GoDaddy, aby som porovnal všetky aspekty okolo neho.

Najprv mi dovoľte začať porovnaním najdôležitejšieho parametra, ktorým je ich prevádzková doba.

uptime

Predtým, ako sa rozhodnete medzi spoločnosťami Wix a GoDaddy, musíte vedieť, aká dobrá je ich prevádzková doba.

Počnúc týmto u spoločnosti Wix, na svojej oficiálnej webovej stránke priamo nezobrazuje záruku dostupnosti. V sekcii podpory sa však uvádza ich server a doba prevádzky.

Wix serveryPoužívam Wix už nejaký čas a zaznamenal som ich dostupnosť. Tu je to, čo som našiel:

wix uptime

Zdá sa, že prevádzka je pôsobivá a konzistentná. Tu nájdete najnovšiu dostupnosť Wix.

Poďme ďalej a dovoľte mi uviesť podrobnosti o GoDaddy.

GoDaddy poskytuje na svojej oficiálnej webovej stránke záruku dostupnosti 99,9%.

godaddy webhostingZaznamenal som metriky dostupnosti pre GoDaddy a takto to vyzerá:

božský uptime

Prevádzková doba je v podstate dobrá a konzistentná. Tu môžete vidieť poslednú dobu prevádzky Godaddy.

Priemerná doba prevádzkyschopnosti Wix je 99,98%, zatiaľ čo v prípade GoDaddy je to 99,99%.

Jasne, pokiaľ ide o dostupnosť, GoDaddy sa v porovnaní s Wixom darí lepšie a poskytuje záruku dostupnosti.

Keď už hovoríme o dostupnosti a odozve, jedná sa o blízky hovor medzi GoDaddy a Wix. Vydržte, kým diskutujem o ďalších porovnávacích parametroch.

Plány a ceny

Ďalej porovnám ich ceny a plány. Wix poskytuje bezplatný plán, ktorý obsahuje reklamy Wix. Môžete si tiež vybrať jeden zo svojich prémiových programov.

plán wixObsahuje aj plány elektronického obchodu.

obchodný plán spoločnosti WixJednou z výhod Wix je, že môžete začať zadarmo a získať 500 MB úložných priestorov. Prémiové plány začínajú na $ 11 / mesiac a zahŕňajú hosting.

Bezplatný program Wix je určite výhodou, ktorá vám poskytuje všetky základné funkcie.

So službou GoDaddy môžete pomocou svojho 1-mesačného bezplatného skúšobného obdobia preskúmať staviteľa svojich webových stránok. Plán začína na 5,99 dolárov mesačne.

božský plánPlány GoDaddy nie sú príliš drahé. To tiež zahŕňa hosťovanie. Wix aj GoDaddy poskytujú celkovo 3 plány pre svojho tvorcu webových stránok.

Wix pridáva ďalšie 3 plány na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu. S GoDaddy môžete začať lacnejšie v porovnaní s Wixom. GoDaddy však obmedzuje určité možnosti vytvárania webových stránok.

Ak si všimnete, GoDaddy dá len 1 plán elektronického obchodu. Svojím spôsobom však chýba v pláne flexibility. V zásade má obmedzené možnosti plánovania.

Wix je dobrá voľba v prípade, že hľadáte vývoj webových stránok v malom meradle a potrebujete bezplatného tvorcu webových stránok.

vlastnosť

Poďme ďalej, dovoľte mi hovoriť viac o funkciách vo Wix a GoDaddy. Wix má všetko v jednom balíku, ktorý obsahuje budovanie webových stránok, ako aj hosting.

Má bezplatný plán, ktorý podporuje základný vývoj webových stránok a obsahuje reklamy Wix.

funkcie wixWix poskytuje 14-dňovú záruku vrátenia peňazí pre svoje poistné plány. Všetky prémiové plány obsahujú niekoľko základných funkcií, ako napríklad:

 • Zadarmo hosting
 • Podpora Analytics a SEO
 • Prémiová podpora
 • Prispôsobené Favicon

funkcie wixWix má samostatný plán elektronického obchodu, ktorý obsahuje zoznam funkcií.

plán elektronického obchoduPlány elektronického obchodu poskytujú väčšinu relevantných možností elektronického obchodu. Je to takmer ako by ste nepotrebovali žiadne doplnky.

Wix poskytuje nielen ľahko použiteľný editor, ale tiež umožňuje Wix kód, ktorý je možné plne prispôsobiť.

Editor Wix poskytuje rýchle vytváranie webových stránok a ponúka množstvo funkcií týkajúcich sa šablón, SEO, optimalizácie zariadenia, aplikácií tretích strán a ďalších.

S editorom Wix poskytuje Wix tiež umelú inteligenciu inteligencie, ktorá sa tiež bežne nazýva Wix ADI. Wix ADI prichádza s množstvom užitočných funkcií, ktoré môžu inteligentne prispôsobiť vývoj vašich webových stránok.

funkcie wixWix umožňuje vopred kódovanie pomocou Wix kódu. Pomocou kódu Wix môžete prispôsobiť vzhľad a dojem z webovej stránky a vytvárať intuitívne návrhy webových stránok.

Kód Wix poskytuje niektoré skutočne výkonné funkcie a môže podporovať pokročilý vývoj webových stránok. Flexibilita, ktorú poskytuje Wix, môže skutočne uľahčiť veľa komplexných vývojov.

funkcie wixZatiaľ čo vyššie uvedené funkcie sú špecifické pre editor, Wix tiež ponúka niekoľko ďalších funkcií týkajúcich sa analytiky, e-mailového hostingu a správy domén.

Wix má samostatné plány elektronického obchodu, a to prichádza s radom funkcií špecifických pre vývoj elektronického obchodu, ako je vytváranie produktových stránok, obchodný manažér, kupóny a niekoľko ďalších..

Okrem vyššie uvedených funkcií poskytuje spoločnosť Wix aj niektoré ďalšie funkcie, ktoré umožňujú predaj hudby. Editor obrázkov, návrh blogov a viac ako 100 šablón.

Celkovo som zistil, že Wix je vhodný pre väčšinu webových stránok. Či už je to jednoduché alebo zložité, dokáže Wix vyhovieť obom rovnako dobre.

GoDaddy teda poskytuje aj podobný vyčerpávajúci zoznam funkcií?

GoDaddy je populárny pre ľahko použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok. Podporuje šablóny reagujúce na mobil a poskytuje množstvo ďalších funkcií vo svojich rôznych plánoch.

bohyne rysyTvorca webových stránok GoDaddy GoCentral je jednoduchý na používanie, ktorý je špeciálne navrhnutý pre začiatočníkov a ľudí s menšou odbornosťou v oblasti vytvárania webových stránok..

Podporuje základné schopnosti navrhovania a poskytuje funkcie SEO.

bohyne rysyŠablóny je možné zvoliť na základe domény.

šablóny godaddy

GoDaddy poskytuje základné možnosti vytvárania webových stránok, zatiaľ čo na druhej strane Wix poskytuje pokročilé možnosti vytvárania webových stránok.

GoDaddy sa ľahko používa a začína, ale problém je, keď web vyžaduje väčšiu flexibilitu a komplexnejšie funkcie. Toto je niečo, čo by vyžadovalo doplnky s GoDaddy.

GoDaddy by mohol byť trochu frustrujúce používať pre pokročilý vývoj webových stránok, kvôli jeho obmedzujúce schopnosti navrhovania. GoDaddy je však priateľský pre začiatočníkov.

Funkcie majú dobrý zoznam funkcií, aj keď pre pokročilejšie vytváranie webových stránok má Wix väčšiu šancu na GoDaddy..

Ľahké použitie

Ďalší z mojich zoznamov na kontrolu je ľahké použitie. Aj keď máme k dispozícii funkcie Wix a GoDaddy, sú ľahko použiteľné?

Dovoľte mi, aby som vám najskôr poskytol ďalšie podrobnosti o spoločnosti Wix. Prístrojová doska Wix má jednoduché rozloženie a dobre umiestnené možnosti.

wix palubná doskaOdtiaľto môžete začať upravovať svoje webové stránky. Úprava webových stránok prichádza s viacerými možnosťami, kde môžete prispôsobiť vzhľad svojej webovej stránky.

Možnosti uvedené v hornej ponuke vyzerajú tak, ako je to uvedené nižšie.

editor wix

Medzi ďalšie možnosti patrí e-mailový marketing, úpravy na pozadí, pridanie aplikácií, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Má viac možností panela nástrojov. Zarovnanie môžete zmeniť pomocou týchto možností.

Wix poskytuje pokročilé možnosti vývoja webových stránok pomocou kódu Wix, ktorý je možné zapnúť.

kód wixWix vám umožňuje pridať obrázok, video, galériu, rozdeľovač a HTML kód.

Základné úpravy Wix sú priamo vpred, pokiaľ nechcete skúmať ich editačné funkcie založené na predbežnom kóde.

Ďalej mi dovoľte poskytnúť viac podrobností o GoDaddy. Tvorca webových stránok GoDaddy má všetky možnosti prispôsobenia úplne vpravo.

palubná doska godaddyOdtiaľto môžete meniť motívy, rozloženie stránky, farebnú schému a písma.

Stránky môžete usporiadať podľa svojich požiadaviek alebo pridať ďalšie stránky.

GoDaddy poskytuje možnosti na správu SEO, marketingu sociálnych médií a ďalších podrobností.

Pre vývoj webových stránok elektronického obchodu môžete vidieť ďalšie možnosti obchodu.

gd store optionPodobne by ste mali možnosť získať vopred marketingové možnosti.

možnosť marketingu gdAkonáhle je dizajn obchodu hotový, môžete nastaviť ďalšie relevantné možnosti elektronického obchodu.

obchod s bohmiCelkovo vyzerá GoDaddy veľmi jednoducho. Je to skvelé miesto, kde začať s najmenšou komplexnosťou.

Na druhú stranu, Wix ponúka niekoľko možností, ktoré môžu byť mätúce, aby sme začínali v prípade, že práve skúmate staviteľa webových stránok..

Avšak, ak máte predchádzajúce skúsenosti s tvorbou webových stránok, potom by sa Wix zdala ľahká.

Medzi Wixom a GoDaddyom, aj keď obidva vyzerajú jednoducho, musím priznať, že GoDaddy sa ľahšie používa.

Zákaznícka podpora

Ďalej budem hovoriť o zákazníckej podpore. Začnem to s Wixom.

Wix poskytuje samostatnú podporu na prístrojovej doske. Obsahuje sprievodcov a videonávody.

Centrum pomoci obsahuje časti týkajúce sa rôznych tém.

Centrum pomoci WixToto je vyčerpávajúci zoznam obsahu. Wix tiež poskytuje najčastejšie otázky. Wix nemá možnosť četu.

Wix má dobrú zákaznícku podporu. Ďalej sa pozrime na GoDaddy.

Na GoDaddy sa dostanete telefonicky, e-mailom a prostredníctvom rozhovoru. Poskytuje podporu 24/7. Hoci chat nie je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Táto časť obsahuje rozsiahlu príručku na tému múdry.

božská pomocGoDaddy poskytuje aj časté otázky.

godaddy faqPokiaľ ide o zákaznícku podporu, Wix alebo GoDaddy sú takmer na rovnakej úrovni. Obaja majú dobre formulovaný obsah pomocníka, ktorý poskytuje improvizovanú skúsenosť so zákazníkom.

S oboma získate veľa podpory od zákazníckej podpory.

Témy a šablóny

Wix má prevažne dostatok kolekcií šablón. Sú citlivé na mobil aj intuitívne.

K dispozícii je samostatná sekcia šablón, ktorá zobrazuje šablóny múdrych kategórií.

šablóna wix

Šablóny nájdete vo viacerých doménach.

GoDaddy má tiež rozsiahlu kolekciu šablón reagujúcich na mobil. Má viac ako 16 000 tém.

gd šablónaPokiaľ ide o šablóny, GoDaddy aj Wix majú všestrannú kolekciu, hoci Wix poskytuje vylepšené návrhy šablón.

Obaja majú dizajny, ktoré reagujú na zariadenie a dajú sa do veľkej miery prispôsobiť.

Flexibilita dizajnu

Ak chcete vizuálne pôsobivé vzory, vo väčšine prípadov ho možno budete musieť prispôsobiť podľa svojho výberu.

Aká dobrá je prispôsobenie dizajnu pomocou Wix a GoDaddy?

Wix má editor webových stránok, ktorý je jednoduchý, ale poskytuje viac možností. Na začiatku sa to nemusí zdať príliš ľahké pre začiatočníkov. Pre niekoho skúseného s navrhovaním webových stránok by to však bolo jednoduché.

Wix poskytuje rozhranie ADI, ktoré vám pomáha rýchlo personalizovať a navrhnúť webové stránky. Vďaka týmto užitočným funkciám poskytuje Wix aj kód Wix, ktorý umožňuje lepšie prispôsobenie. Pomocou Wix môžete vykonať úpravy na úrovni kódu.

wixový dizajnNa druhej strane by začiatočníci považovali zariadenie GoDaddy za jednoduché. Builder GoCentral poskytuje prístup pre domácich majstrov.

Aj keď je GoDaddy v porovnaní s Wixom jednoduchý, GoDaddy nemá prispôsobenie na úrovni kódu a flexibilitu dizajnu.

Pokiaľ ide o flexibilitu dizajnu, Wix určite vyhrá GoDaddy. Pomocou Wix môžete povoliť niektoré rozšírené prispôsobenia.

záver

Poskytol som porovnanie bodka bodka medzi Wixom a GoDaddym. Ktorý z nich je teda lepší tvorca webových stránok?

Výber jedného z nich nemusí byť ľahkou voľbou. Každý z nich má svoje vlastné pozitíva, ktoré určite nemožno poprieť.

S GoDaddy je to jednoduché a názorné. Môžete vytvoriť dobrý dizajn webových stránok a zabezpečiť základné prispôsobenie. GoDaddy vám umožní rýchlo navrhnúť vaše webové stránky.

Wix, na druhej strane, vyžaduje základné odborné znalosti a je to dobré miesto, kde začať v prípade, že hľadáte vývoj webových stránok v malom rozsahu. Má bezplatný plán.

S Wixom môžete vytvárať lepšie prispôsobenia a pôsobivejšie návrhy.

Takže, ktoré odporúčam viac?

Medzi nimi by som šiel s Wixom v porovnaní s GoDaddy. Pravdepodobne, ak začínate s vývojom webových stránok, GoDaddy je možnosť, ktorú môžete vyskúšať.

Wix podporuje flexibilné a prispôsobiteľné navrhovanie. Takže, ak to je presne to, čo hľadáte, choďte do toho a preskúmajte Wix.

Nech už idete s ktoroukoľvek možnosťou, obe možnosti majú dostatok možností.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map