Wix vs WordPress: Naše skúsenosti vytvorením stránky na Wix a WordPress

Takže k tomu došlo. Nemôžem zveličiť popularitu stránok Wix a WordPress.com: oboje sú veľmi populárne systémy správy obsahu (CMS)..


Prvý z nich je známy tým, že je hlavným priekopníkom a silou v ľahkom vytváraní webových stránok. Posledne menovaný je známy tým, že je tvorcom webových stránok typu go-to pre mnoho blogov, hoci ich často používajú aj „bežné“ webové stránky.

Poznámka: technicky existujú dva typy WordPress. Prvým z nich je WordPress.org, čo je bezplatný a otvorený softvér na správu obsahu. Používanie WordPress.org vyžaduje viac vecí, konkrétne získanie hostingu a získanie názvu domény od rôznych strán.

Druhá je WordPress.com: Toto je komerčná verzia WordPress, ktorá vyzerá veľmi podobne, ale funguje skôr ako platený CMS. WordPress.com je komplexný obchod, čo znamená, že za to platíte vrátane hostingu a doménových mien (napríklad Wix)..

V tejto recenzii budem hovoriť o webe WordPress.com a budem o ňom hovoriť rovnako ako o WordPress.

V každom prípade sú to dvaja obri. Spoločnosť Wix tvrdí, že v roku 2017 mala 110 miliónov používateľov. WordPress sa často používa na napájanie 32% webových stránok na internete (čo znamená WordPress.com aj WordPress.org), ale čísla pre WordPress.com sú špecificky ťažšia. Jedným z odhadov je, že 37 miliónov stránok používa WordPress.com.

Takže ktorý z nich je lepší? Akému z nich by ste mali dôverovať pri vytváraní svojich webových stránok? Wix aj WordPress majú bezplatné verzie, čo sťažuje výber.

Obe sa ľahko používajú. Oboje očividne prinieslo výhody nespočetným miliónom používateľov. Ako môže ktokoľvek zvážiť tieto dva druhy velikánov proti sebe?

Pokračujte v čítaní. Pretože urobím len to.

stanovenie ceny

Náš prvý bod záujmu: cena. Koľko stoja príslušné produkty WordPress a Wix? Odpoveď má veľa spoločného s ich obrovskou popularitou.

Wix aj WordPress sú známe tým, že majú model „freemium“ – môžete získať bezplatný účet a použiť niektoré nástroje, ale budete musieť zaplatiť za aktualizáciu a získať skutočnú vec (názov domény, nástroje SEO atď.) ).

Štruktúra cien spoločnosti Wix je o niečo zložitejšia ako štruktúra WordPressu, preto si ju najprv pomyslime. Ak chcete mať úplný účet u spoločnosti Wix, môžete získať buď prémiové plány webových stránok alebo prémiové obchodné a e-obchodné plány.

Najzákladnejším prémiovým plánom je 5 dolárov mesačne a umožňuje vám v zásade pripojiť doménu – jedná sa o najmenšiu inováciu z bezplatného účtu. Combo, druhá úroveň, je 11 dolárov mesačne a Unlimited je tretia úroveň za 14 dolárov. Štvrtá úroveň, VIP, je 29 dolárov mesačne.

poistné plány wix

Prémiové plány elektronického obchodu majú tri úrovne, nie štyri: Business Basic za 20 dolárov mesačne, Business Unlimited za 25 dolárov a Business VIP za 35 dolárov. Vyššie úrovne zvyšujú úložný priestor, prichádzajú s neobmedzenou šírkou pásma a majú viac marketingových nástrojov alebo iných bonusov.

A WordPress? WordPress má tri platené programy a jeden zadarmo. Prvý platený program, osobný, začína na 4 doláre mesačne. Premium, druhá úroveň, je 8 dolárov a podnikanie prichádza za 25 dolárov. Je to o štruktúre cien WordPressu.

Plány WordPress

Stručne povedané, Wix a WordPress majú veľmi cenovo dostupné plány. Obaja majú bezplatné verzie, ich prvé platené plány sú od seba oddelené dolárom a posledné úrovne sú od seba vzdialené len pár dolárov.

Pri stanovovaní cien blízkych nie je možné jednu platformu opísať ako lacnejšiu ako druhú len na cenovkách – preto sa musíme dostať k funkciám.

Vlastnosti

V súčasnej podobe sú obe platformy cenovo veľmi populárne a veľmi populárne. Ak potrebujete pomoc s ich ďalším rozlíšením, obráťte sa na funkcie, ktoré ponúkajú.

Začnem s WordPress. Bezplatný program WordPress je dodávaný s funkciami „Jetpack Essential“ – ktoré sú najzákladnejšími nástrojmi na údržbu stránok, ako je napríklad aktivita na vašom webe, návštevníci atď. – niektoré bezplatné témy a základné prispôsobenie. Všetky nasledujúce plány sa dodávajú s programom Jetpack Essentials.

Bezplatné programy tiež dostanú 3 GB úložného priestoru, nemajú svoje vlastné domény a majú reklamu na WordPress.com. Môžete ich odstrániť inováciou na platený program.

Funkcie WordPress.com

Prvý skutočný plán plateného stupňa, osobný, je veľmi podobný. Dodáva sa však s podporou e-mailov a živých rozhovorov, 6 GB úložného priestoru, odstránením reklám a vlastným názvom domény.

Premium a Business, posledné dve úrovne (na $ 8 a 25 $), vykonajú výraznejšie zmeny funkcií.

Používatelia získajú prístup k všetkým prémiovým témam, získajú pokročilejšie prispôsobenie dizajnu, viac úložného priestoru a niektoré nástroje elektronického obchodu (napríklad speňaženie stránok, jednoduché spracovanie platieb).

Myslím si, že pre jednoduchých blogerov je WordPress skvelý – preto je medzi blogermi taký populárny. Jeho bezplatný balík je dosť veľkorysý a prvá úroveň je celkom v poriadku – myslím si však, že by mali mať k dispozícii viac nástrojov na prispôsobenie alebo šablóny pre platiacich zákazníkov na základnej úrovni..

Navyše, obmedzenie úložného priestoru na iba 13 GB pre účty Premium mi pripadá trochu štipľavé. Skutočnosť, že môžete odstrániť iba značku WordPress, nainštalovať doplnky alebo použiť nástroje SEO inováciou na najvyššiu úroveň, je tiež trochu nespravodlivé..

Bezplatný účet Wix je podobný ako WordPress v tom, že je väčšinou hlavným tvorcom webových stránok so subdoménou spoločnosti.

Prvá platená úroveň, Connect Domain, umožňuje pridať vlastné doménové meno a umožňuje 1 GB šírky pásma a 500 MB úložného priestoru.

Combo, druhá úroveň, zdvojnásobuje povolenú šírku pásma a zvyšuje úložný priestor na 3 GB. Odstráni tiež reklamy, podobne ako osobné na WordPress.

Wix funkcie v porovnaní s WordPress

Unlimited a VIP sú posledné dve úrovne plánov prémiových webových stránok spoločnosti Wix, ktoré zväčša zvyšujú limit šírky pásma, neobmedzujú ukladací priestor (na 10 GB a 20 GB), zvyšujú množstvo videa, ktoré je možné nahrať, a zlepšujú podporu zákazníkov a e-mailové schopnosti. (vrátane e-mailových marketingových kampaní).

Prémiové účty pre podniky a eCommerce na platforme Wix majú neobmedzenú šírku pásma, analytiku Google, spracovanie platieb, bezplatné domény za prvý rok, reklamné poukazy, ešte lepšie možnosti e-mailov a viac ukladacieho priestoru (20 – 50 GB).

Netreba dodávať, že ak si myslím, že WordPress je trochu štipľavý, pokiaľ ide o jeho ukladanie, alokácie, myslím si, že Wix je ešte viac. Musím dať týmto dvom prestávku, pretože sú to predovšetkým tvorcovia webových stránok a systémy na správu obsahu a nezameriavajú sa len na samotný hosting..

S programom WordPress možno predpokladať, že používatelia zvyčajne pridávajú obsah pravidelne – najmä blogerov. To nemusí byť také isté v prípade Wix, takže možno sú rozdiely v úložnom priestore v tomto zmysle odôvodnené.

Okrem rozdelenia úložného priestoru a šírky pásma si myslím, že WordPress je lepšie vybavený pre svoje bezplatné a prvotné plány.

Aj keď môže byť WordPress pre bezplatnú a prvú vrstvu zhruba lepšia, Wix má na týchto úrovniach oveľa lepšie možnosti vytvárania a prispôsobovania stránok a prispôsobenia..

Wix to berie so zvyšnými úrovňami a je tiež pekné mať na výber viac možností. Silné stránky spoločnosti Wix nájdu najmä tí, ktorí majú záujem o elektronický obchod.

Povedal by som, že na základe samotných funkcií je WordPress pre blogerov celkovo lepší (pravdepodobne je to zrejmé). Wix je však lepšie vytvárať väčšinu ďalších webových stránok, vrátane malých a osobných. Na účely elektronického obchodu to Wix zoberie rukami.

Jednoduchosť použitia

Masívna popularita programov WordPress a Wix je niečo, čo sa dá ľahko zistiť. Ak to ešte neviete, pravdepodobne ste to uhádli: obaja sa veľmi ľahko používajú.

Ľahkosť použitia je navyše súčasťou ich identity. Takže ktorý vyhrá?

Úprimne povedané, nemôžem to skutočne porovnávať. Obidve sú neuveriteľné ľahko použiteľné: jediné rozdiely sú v ich dizajne a používateľských rozhraniach, ktoré by mohli osloviť používateľov inak..

Môžem povedať, že Wix je ľahší pre všeobecné vytváranie stránok, zatiaľ čo WordPress je ľahší pre blogovanie. Zrejmé, však? Nechápte ma zle. Ak ju hľadáte, môžete blogovať s Wixom bez väčších problémov. A WordPress má veľmi jednoduché nástroje na vytváranie stránok.

wix palubná doska

Wix vám však umožní získať oveľa viac rúk s vašim webom skôr do hry (čo znamená s nižšími úrovňami) bez akýchkoľvek problémov. Pracujete s viacerými šablónami a omnoho viac možností úprav dokonca aj z bezplatného účtu – a stále je to také jednoduché ako WordPress, ak nie viac.

Šablóny Wix

Naopak, WordPress vás tlačí, aby ste urobili svoj prvý príspevok od okamihu, keď si založíte účet.

Prehľad ovládacieho panela WordPress

Nie je to zlá vec, ale ľahké používanie odhaľuje príslušné silné stránky týchto dvoch platforiem.

Celkovo teda poviem, že je to kravata: Wix aj WordPress sú vynikajúcimi príkladmi toho, ako by malo vyzerať ľahké použitie v online riešeniach..

Zákaznícka podpora

Ak sa obidve tieto aplikácie veľmi ľahko používajú, pravdepodobne neexistuje potreba podpory zákazníkov … len si robím srandu! Je to trochu pravda, ale vždy je dôležitá silná podpora zákazníkov. Udržiavajú títo dvaja blízku konkurenciu?

áno.

Po prvé, predstavitelia oboch platforiem sú veľmi solídni, aj keď vaše možnosti ich kontaktovania sa trochu líšia. WordPress nemá žiadnu telefonickú podporu, ale pre všetky platiace úrovne má live chat a e-mailovú podporu.

Naproti tomu Wix ponúka iba telefonickú podporu a podporu vstupeniek a nemá možnosť live chatu. Je to dosť nešťastné, ale nakoniec WordPress aj Wix pokrývajú dve z troch hlavných možností – takže záleží len na tom, ktorú preferujete..

Poviem však, že live chat, predaj vstupeniek / e-mail a telefonická podpora boli v prípade WordPress aj Wix veľmi dobré. Myslím si, že predstavitelia spoločnosti Wix boli o niečo užitočnejší, ale nie som si istý, ako veľmi by som to mal pripisovať náhode alebo samotnému Wixovi..

Pokiaľ ide o informácie na mieste, Wix aj WordPress fungujú dobre, len z rôznych dôvodov.

Oba majú dobrú zbierku informačných článkov, ale podľa môjho názoru je Centrum pomoci spoločnosti Wix oveľa lepšie organizované a obsahuje lepší obsah.

Centrum pomoci Wix

Stránka podpory WordPress je stále užitočná, ale nie tak robustná ako Centrum pomoci spoločnosti Wix.

Stránka podpory WordPress

Tam, kde WordPress vyniká, je jeho neuveriteľná online komunita. WordPress.com aj WordPress.org majú z dôvodu svojej veľkej popularity pravdepodobne najužitočnejšie fóra a stránky s odpoveďami na internete. Existuje samozrejme oficiálne fórum WordPress, ale to je iba zlomok obsahu online.

Neoficiálnu podporu možno nájsť na mnohých miestach. Rýchly prehľadávač Google tento bod dobre ilustruje. Wix má tiež živú online komunitu – jednu z najlepších a najväčších na svete SaaS – ale nesmiernosť komunity WordPress je ťažké konkurovať.

Stručne povedané, povedal by som, že Wix aj WordPress majú veľmi dobrých zástupcov zákazníckej podpory, ale Wix by sa mohol mierne ujať.

Pre online informácie má Wix lepšiu oficiálnu dokumentáciu a podporu, ale WordPress má väčšiu a užitočnejšiu online komunitu ako Wix. Všeobecne povedané, obidve majú vynikajúcu zákaznícku podporu.

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Od stanovovania cien po podporu zákazníkov sa Wix a WordPress jednoducho nedovolia svojej úzkej konkurencie. Zdá sa, že na každom kroku sú odhodlaní vyniknúť a bezpečnosť a spoľahlivosť sú jedným z najlepších príkladov.

Wix na svojej webovej stránke veľa nehovorí o svojej bezpečnosti – to je nešťastné, ale v niektorých spoločnostiach to nie je neobvyklé. Podľa mojej skúsenosti bola bezpečnosť Wix v poriadku.

WordPress pomenuje niektoré zo svojich bezpečnostných opatrení: štandardne šifrovanie pre všetky weby, brány firewall, opatrenia na útoky DDoS, pravidelné zálohovanie údajov a podobne. Môžete si tiež stiahnuť svoje údaje WordPress na akejkoľvek úrovni účtu, čo je druh manuálneho zálohovania.

A čo pravidelný výkon Wix a WordPress? Aká je ich prevádzková doba? Testovali sme túto spoľahlivú mieru výkonnosti a zabezpečenia servera.

wix testovanie stránky uptime

Najnovšiu dobu prevádzky našej stránky Wix si môžete pozrieť tu

Ako vidíte, náš čas prevádzkyschopnosti aj doba odozvy s Wixom boli veľmi dobré.

Čas prevádzkyschopnosti stránky WordPress

Najnovšiu dostupnosť služby WordPress si môžete prečítať tu.

Ako vidíte, náš čas prevádzkyschopnosti a čas odozvy s WordPress bol tiež vynikajúci – možno trochu viac.

Neváham vyhlásiť WordPress za absolútneho víťaza. WordPress aj Wix mali tri mesiace dokonalej prevádzkyschopnosti. Aj keď Wix mal jeden mesiac s niekoľkými minútami prestojov, testovali sme Wix aj o mesiac dlhšie.

Tiež si nemyslím, že rozdiel 100 metrov je taký pozoruhodný – beriem na vedomie, že keď je rozdiel v stovkách.

Celkovo majú Wix aj WordPress v našich meraniach vynikajúce doby bezporuchovosti a odozvy – lepšie ako väčšina hostených webových stránok, ktoré sme testovali, čo je prekvapujúce.

Povedal by som, že WordPress vedie mierne z hľadiska bezpečnosti a spoľahlivosti, ale celkovo sú Wix aj WordPress veľmi bezpečné a fungujú veľmi dobre.

záver

Aj keď ste len skimming, pravdepodobne pochopíte, ako špičkové WordPress a Wix sú v modeli tvorby stránok a freemium. Prejdeme cez veľké body …

Wix a WordPress sú veľmi cenovo dostupné. Keď niekto vezme do úvahy funkcie, môže byť WordPress pre bezplatný a prvý platený program lepší. Všeobecne možno povedať, že WordPress je lepší pre bežných blogerov, nie je divu.

Wix je však oveľa lepší pre každého, kto má záujem zarobiť si peniaze zo svojich stránok, s väčším výberom plánov a nástrojov elektronického obchodu. Wix je tiež lepší pre celkový dizajn stránok, takže tí, ktorí chcú blogovať, ale sú do nich vysoko investovaní, môžu nájsť lepšiu voľbu pre Wix..

Pokiaľ ide o jednoduchosť použitia, tieto dva postupy sú rovnako ľahko použiteľné – Wix je pôsobivejší pre to, aké ľahké je vytvárať a prispôsobovať stránky, a WordPress je ľahší pre každého, kto chce začať blogovať okamžite bez akýchkoľvek krokov..

Pokiaľ ide o zákaznícku podporu, veci sú blízko, ale viac odstupňované. Wix aj WordPress majú k dispozícii solídnych zástupcov, aspoň podľa mojich skúseností. WordPress má lepšiu online komunitu, dokonca aj mimo oficiálnych zdrojov stránok, ale Wix má oveľa lepšiu oficiálnu dokumentáciu a zdroje.

Nakoniec, pokiaľ ide o bezpečnosť a spoľahlivosť, sú stále o zviazaní. WordPress môže mať lepšie časy odozvy, ale s miernou rezervou, a podľa môjho názoru je porota stále mimo porovnania dostupnosti..

Dobrou správou je, že obe majú v našich testoch lepšiu dobu prevádzkyschopnosti a reakčnú dobu ako väčšina hlavných hostingových spoločností.

Stručne povedané, odporúčam WordPress pre záujemcov o neformálne, osobné alebo inak drobné blogovanie.

Odporučil by som Wix v podstate všetkým ostatným: tým, ktorí chcú akýkoľvek iný typ stránok, tým, ktorí chcú vysoko prispôsobiteľné a dobre navrhnuté blogy, a každému, kto chce zarobiť peniaze zo svojich stránok..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map