20 veebimajutuse žargooni peaks teadma iga veebisaidi omanik

Kui olete veebimajutuse alal alles alustanud, saab veebimajutusettevõtete kasutatava mitmekesise kõnepruuki mõistmine olema hirmutav protsess. Enamik neist veebimajutusettevõtetest ei hooli algajate terminoloogiate selgitamisest ja tulemuseks on täielik segadus.


Pakume teile 20 veebimajutuse kõnepruuki, mida iga veebisaidi omanik peaks teadma:

Pakume teile 20 veebimajutuse kõnepruuki, mida iga veebisaidi omanik peaks teadma

 1. Domeeninime server
 2. CNAME
 3. Lindistus
 4. Cpanel
 5. Sisu edastamise võrk (CDN)
 6. SSL-sertifikaat
 7. Saidiplaan
 8. Tippdomeen (TLD)
 9. Kes on
 10. Tsoonifailid
 11. Põrke määr
 12. Sisuhaldussüsteem (CMS)
 13. Alamdomeen
 14. Paljunemise aeg
 15. RAID
 16. SAN
 17. Virtuaalne privaatvõrk (VPN)
 18. Solid State Drives (SSD)
 19. WordPress
 20. .htaccess

1. Domeeninime server

Internet koosneb IP-aadressidest. Veebisaidile pääsemine oleks olnud tõesti keeruline, kui oleksime pidanud kasutama www.xyz.com asemel IP-aadressi. IP-aadressid on asendanud domeeninimeserver ja see on meid inimeste tehniliste probleemide eest päästnud. Domeeninimed on tähestikulised ja saame neid hõlpsalt meelde jätta. Domeeninimeserver on Interneti-teenus, mis muudab domeeninimed IP-aadressideks ja viib meid soovitud saidile, kui proovime sellele juurde pääseda selliste URL-ide abil nagu www.xyz.com.

2. CNAME

Kanooniline nimi on kirje, millele pääseb juurde erinevate nimede kaudu. Näiteks kui olete oma veebisaidile salvestanud faili, millele pääsete juurde faili.example.com kaudu, kuid soovite sellele juurde pääseda faili.mine.com kaudu, peate kasutama CNAME-kirjet ja punkti file.mine. com failile.example.com.

3. Rekord

A tähistab aadressi; seda aadressi kasutavad Interneti-kasutajad või veebimeistrid kindla veebisaidi või mikroblogimise saidiga ühendatud arvuti leidmiseks. Näiteks www.example.com on URL, mis osutab kindlale IP-aadressile, nt 72.32.231.8; siin ‘näide’ on kirje, mis osutab veebisaidile.

4. Cpanel

Cpanel tähistab veebisaidi juhtpaneeli ja on väga sarnane teie arvuti juhtpaneeliga. See võimaldab teil hallata ja hallata oma veebimajutuskontoga seotud tegevusi. Cpaneli sisselogimisel saate oma veebisaidile faile, pilte ja koode üles laadida.

5. Sisu edastamise võrk (CDN)

See on hajutatud serverite võrk. Näiteks iga kord, kui proovite pääseda mõnele USA veebisaidile, pakub see võrk teile vajaliku juurdepääsu teile lähimast serverist. See süsteem kasutab juurdepääsu taotluste töötlemiseks kasutajate geograafilist asukohta. Seda tüüpi hajutatud võrk suurendab teie veebisaidile juurdepääsu kiirust.

6. SSL-sertifikaat

SSL tähistab turvalise pistikupesa kihti, kui installite selle sertifikaadi oma veebimajutusse, veenduge, et iga ühendus on loodud ainult kasutaja arvutiga ja et ükski teine ​​arvuti teid pealt ei kuula. See tööriist kasutab krüptimist, krüptograafiat ja tabaluku Interneti kaudu edastatud andmete turvaliseks hoidmiseks. Ärge kunagi kasutage oma krediitkaarti saidil, kuhu pole installitud SSL-sertifikaati.

7. Saidiplaan

See on mõeldud otsingumootoritele, mitte teie vaatajaskonnale. Saidikaart on põhimõtteliselt kaart, mis juhendab otsingumootoreid teie saidi kõige olulisemate lehtede kaudu. Teie saidi mitmesuguste lehtede indekseerimiseks sõltub otsimootor neist kaartidest. Veenduge, et teil oleks oma veebisaidi jaoks olemas ja olete selle oma veebisaidi indekseerimiseks edastanud otsingumootoritele (Google jne).

8. Tippdomeen (TLD)

Domeeni viimast segmenti nimetatakse kõrgema taseme domeeniks. Näiteks „.com” on www.xyz.com tippdomeen. Mõned tavalised tippdomeenid on .org, .in, .au, .com, .uk jne.

9. Whois

Sellel ühel lehel on kõik konkreetse domeeniga seotud üksikasjad. See leht räägib teile ettevõttest, kellele domeen kuulub. Selle Whois-protokolli abil saate teada saada ka domeeni IP-aadressi. Domeeni omanik saab turvalisuse huvides nende üksikasjade peitmiseks alati maksta.

10. Tsoonifailid

Need on kõige lihtsamad ja olulisemad DNS-iga seotud failid. Tsoonifailid on redigeeritavad tekstifailid, mis sisaldavad kõiki domeeninimeserveriga seotud üksikasju. Seda faili saab redigeerida selliste tekstiredaktorite abil nagu EMAC ja VIM.

11. Põrke määr

Põrkekiirus pole midagi muud kui nende kasutajate suhe, kes pärast ühe lehe vaatamist teie veebisaidilt eemalduvad. Otsimootorid võtavad põrkumiskiirust väga tõsiselt. Kui teie põrkeprotsent on kõrge (>70%), tähendab see tavaliselt seda, et kasutajad ei leia teie saidi sisu huvitavaks / asjakohaseks. Niisiis, mida varem seda looma taltsutate, seda parem. Hea sisu = Madalam põrkemäär = Kõrgem otsingumootori paremusjärjestus = Rohkem $$$$

12. Sisuhaldussüsteem (CMS)

CMS on arvuti veebisait, mille kaudu saate hallata kogu oma veebisaidi sisu. Selle süsteemi ilu seisneb selles, et te ei pea oma veebisaidi värskendamiseks oma tootjatelt nõu küsima. Saate seda ise teha. Praegu turul olevate populaarsete CMS-ide hulka kuuluvad WordPress ja Joomla.

13. Alamdomeen

www.xyz.com on domeen ja www.blog.xyz.com on alamdomeen. Ettevõtted kasutavad oma ajaveebide majutamiseks tavaliselt alamdomeene. Alamdomeeni hostitud ajaveebi loomine on üks parimaid viise sissetulevate linkide suurendamiseks.

14. Paljunemisaeg

See on aeg, mille DNS võtab erinevates geograafilistes kohtades asuvates serverites olevate uute failide värskendamiseks. Nii et kui te oma DNS-i sätteid värskendate, ütleb teie hostiettevõte tavaliselt, et muudatuste jõustumiseks kulub umbes 24–48 tundi. Need 24–48 tundi pole midagi muud kui levimise aeg.

15. RAID

See tähistab odavate ketaste koondatud massiivi. See on mälu virtualiseerimise kontseptsioon, mida kasutatakse kiiruse ja andmete liiasuse suurendamiseks. Erinevad füüsilised kettad on ühendatud, parandades andmete jõudlust.

16. SAN

Storage Area Network on kiire võrk. Kõik füüsilised kettad on SAN-iga otse serveriga ühendatud, mis lõppkokkuvõttes suurendab andmetele juurdepääsu kiirust.

17. Virtuaalne privaatvõrk (VPN)

Virtuaalne privaatvõrk on elutähtis tehnoloogia, mis aitab ettevõtetel Interneti-ühenduse kaudu turvalise ühenduse luua. Iga mainekas institutsioon, näiteks rahvusvahelised keskused, valitsusasutused ja haridusasutused, kasutab neid võimalusi. Siin on näide: www.xyzschool.com/vpn. See VPN-võrgutehnoloogia võimaldab registreeritud kasutajatel saidile turvaliselt juurde pääseda.

18. Solid State Drives (SSD)

Solid State Drives on HDD alternatiivid. SSD-d on palju kiiremad, kuna neil pole ühtegi liikuvat osa. See tähendaks, et teie veebisaidile pääseks palju kiiremini, kui võrrelda veebisaiti muude kui SSD-draividega. Paljud ettevõtted pakuvad nüüd SSD hostimist. Dreamhost on üks neist. Seega, kui teil on valida SSD vs SSD hostimine, peaksite kindlasti kasutama SSD hostimist.

19. WordPress

WordPress on CMS-süsteem, mis aitab teil hallata kogu veebisaiti ilma ühegi arendaja vajaduseta. Kuna saadaval on palju tasuta pistikprogramme, saate iseseisvalt lisada palju erinevaid funktsioone / funktsioone. Ja kas ma mainisin, et WordPress on tasuta? ��

20. .htaccess

Iga kord, kui .htaccess-fail lisatakse kataloogi, laaditakse veebisait Apache veebiserverite abil. Neid faile ja protokolle kasutatakse selliste tõrgete korral nagu 404.

Niisiis, see kehtib kõike veebimajutuse erikeele kohta, mida teie kui saidi omanik peaks teadma.

Nüüd, kui olete sellest teadlik, on aeg teha vajalikud muudatused oma veebimajutuses. Kaasake muudatused, mis aitavad teie veebisaidil muutuda kiireks, turvaliseks ja usaldusväärseks. Kiiruse suurendamiseks kasutage virtuaalse mälu kontseptsioone ja ärge unustage, et turvalisema sirvimiskogemuse saamiseks omandage SSL-sertifikaat.

Teil on aeg oma veebisaiti täielikult kontrollida. Minge edasi ja tehke oma sait maailma parimaks!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map