Kuidas kaitsta oma veebisaiti häkkimise eest (12 teostatavat viisi)

Kuidas kaitsta oma veebisaiti häkkimise eest (12 teostatavat viisi)

Kuidas kaitsta oma veebisaiti häkkimise eest (12 teostatavat viisi)

Ettevõtte veebisait toimib poepinnana, kuna see on sageli esimene kontaktpunkt klientidega. Sel põhjusel võib nõrkus väliste julgeolekuohtude vastu ohustada kriitilisi ärisuhteid. Kogu maailmas on valitsused alati püüdnud häkkerite ärahoidmiseks kehtestada ranged andmete varguse seadused. Kuid andmete rikkumise juhtumite arv kasvab jätkuvalt.


See kasvav veebiväliste veebisaitide turvariskide arv peaks olema iga ettevõtte jaoks suur mure. Selle põhjuseks on asjaolu, et isegi üks turvarikkumine võib mõjutada klientide usaldust, isegi kui tagajärjed on tähtsusetud.

Selles artiklis käsitleme seda, mis moodustab veebisaidi turvalisuse, miks peate oma veebisaidi turvama, ja näpunäiteid häkkerite ärahoidmiseks.

Samuti uurime, kuidas sümfoonia arendamisega tegeleva meeskonna kaasamine teie meeskonda aitab teie veebisaidi turvalisust tugevdada.

Mis on veebisaidi turvalisus?

Veebisaidi turvalisus on mis tahes tegevuskava, mille eesmärk on takistada volitamata juurdepääsu veebisaidi andmetele ja sisule.

Kui rääkida veebisaidi turvalisusest …

85% klientidest ei tegeleks kunagi veebisaidiga, mis saadab nende andmed turvamata ühendusse.

Veel hullem…

Neist 82% ei riskiks kunagi turvamata veebisaidil sirvimisega.

Vaatamata murettekitavale statistikale käsitleb enamik ettevõtteid veebisaitide turvalisust täiendava küsimusena. Riskipõhise turvalisuse aruande kohaselt on 2019. aasta esimesel poolel toimunud üle 3800 rikkumise, mis paljastab rohkem kui 4 miljardit kirjet.

Kuid see pole šokeeriv osa …

Enam kui 4 miljardist paljastatud rekordist 3,2 miljardit tulenes 8 andmerikkumisest.

Veebisaidi kaitse aitab kaitsta teie veebisaiti järgmiste aspektide eest:

DDoS-rünnakud: see on pahatahtlik rünnak, mis häirib veebisaidi tavapärast toimimist. Selle saavutamiseks koormatakse veebisaidi ümbritsevat taristut ebavajaliku Interneti-liiklusega.

Pahavara: kasutatakse rämpsposti levitamiseks, tundliku klienditeabe varastamiseks ja saidile loata juurdepääsu saamiseks.

Musta nimekirja lisamine: see hõlmab veebisaidi loata eemaldamist otsingumootori tulemustest. See võib hõlmata ka hoiatustega märgistamist, pöörates sellega külastajad eemale.

Defacement: asendab veebisaidi sisu pahatahtliku sisuga.

Haavatavus kasutab ära: tähendab veebisaidil lünkade kasutamist nagu vanad pistikprogrammid, et veebisait kontrolli alla võtta.

Arvestades, et häkkimisele aitavad kaasa veebisaidi turvaaukude ärakasutamiseks Internetti küürivad automatiseeritud skriptid, on siin meie 12 parimat näpunäidet, mis aitavad teie saiti veebis turvalisena hoida.

hostpill12 viisi, kuidas vältida oma veebisaidi häkkimist

 1. Uuendage oma tarkvara regulaarselt
 2. Kasutage HTTPS-i
 3. SQL-i süstimise tähelepanu pööramine
 4. Investeerige automaatsetesse varukoopiatesse
 5. Veebirakenduse tulemüüri (WAF) installimine
 6. Tõhustage oma juurdepääsu kontrolli
 7. Peida administraatori lehed
 8. Faili üleslaadimiste piiramine
 9. Proovige oma e-posti edastusporte
 10. Kaitske XSS-i rünnakute eest
 11. Lihtsustage oma veateateid
 12. Installige veebisaidi haavatavuse skannerid

Selgitan iga punkti üksikasjalikult.

1. Uuendage oma tarkvara regulaarselt

värskendage regulaarselt

Tarkvara värskendus võib tunduda ilmselge soovitusena, kuid see on oma veebisaidi turvamisel ülitähtis.

Tarkvaraomanikud vabastavad korrapäraselt tarkvarapaiku ja turvavärskendusi, et kaitsta süsteeme turvaaukude, näiteks pahavara ja viiruste eest .

Kui olete saanud värskendusteatised, milles palutakse teil värskendada, veenduge, et järgite seda kohe. Näiteks kui kasutate CMS-i või foorumit, rakendage oma veebisaidi kaitsmiseks alati turvavärskendusi ja plaastreid.

2. Kasutage HTTPS-i

kasutage https-i

Iga kord, kui annate tundlikku teavet, pöörake brauseri ribal alati tähelepanu https-i ja rohelise luku kujutisele. Need kaks märki aitavad märku anda, kas konkreetne veebileht on ohutu või mitte.

SSL-sertifikaadid aitavad teil turvaliselt edastada tundliku teabe, näiteks isikuandmeid, krediitkaarte ja kontaktteavet serveri ja veebisaidi vahel.

2018. aastal võttis Google Chrome kasutusele turvavärskenduse, mis teavitab veebisaidi külastajaid sellest, kas veebisaidile on SSL-sertifikaat installitud või mitte. Kui teie veebisait pole turvaline, põrkavad külastajad alati alla ka siis, kui te ei kogu tundlikku teavet.

3. SQL-i süstimise vaatlus

olge sql-süste tegemas

SQL-i süstimisrünnakud juhtuvad siis, kui häkkerid kasutavad teie andmebaasis muudatuste tegemiseks URL-i parameetrit. Selle tulemusel on neil võimalik saada volitamata juurdepääs teie veebisaidile.

Standardse Transact SQL-i kasutamine ohustab teie veebisaiti SQL-i süstimisrünnakutega. Selle põhjuseks on see, et nende abil on hõlbus veebisaidi päringusse sisestada petturitest koode.

Selliste rünnakute vältimiseks kasutage alati parameetritega päringuid, kuna neid on lihtne rakendada. Ütlematagi selge, et parameetritega päringuid kasutatakse laialdaselt paljudes veebikeeltes.

4. Investeerige automaatsetesse varukoopiatesse

automaatne varundamine

Me ei saa rohkem rõhutada veebisaidi olemasolu. Küberrünnakute pidevalt arenev olemus tähendab, et ükski veebisait pole 100% turvaline. Viimane asi, mida soovite, on kaotada kõik oma saidil lihtsalt sellepärast, et unustasite selle varundada. Sel põhjusel peab teil alati olema oma veebisaidi värskendatud varundusversioon.

Ajakohase varukoopia omamine muudab andmete taastamise vaatamata pettumusele taastamise palju lihtsamaks ja odavamaks.

Kui teil on probleeme andmete käsitsi varundamisega, võite investeerida automaatse varundamise tööriista.

5. Installige veebirakenduse tulemüür (WAF)

veebirakenduse tulemüür

Teine häkkerite tõkestamise tõhus viis on veebirakenduse tulemüüri installimine. WAF-id võetakse kasutusele serveri ees, kus need sõeluvad kogu soovimatu liikluse ja blokeerivad kõik häkkimiskatsed.

Enamik tänapäevaseid veebirakenduse tulemüüre on pilvepõhised ja saadaval pistikprogrammidena.

6. Tõhustage oma juurdepääsu kontrolli

häälestuskontroll

Me kipume alati minema ühtsete paroolidega, mida on lihtne meelde jätta. Inimesed häkkerid on ka sellest nõrkusest teadlikud ja kipuvad seda ära kasutama. Veebisaidi omanikuna veenduge, et loote turvalised paroolid, et vältida häkkerite volitamata sisselogimiskatseid.

Teise võimalusena võite parooligeneraatoritega luua turvalisi paroole spetsiaalse tähemärkide, tähtede ja numbrite seguga.

7. Peida administraatori lehed

peida administraatori lehed

Administraatori lehtede peitmine otsingumootorite indekseerimise eest on veel üks trikk, mida saate kasutada oma veebisaidi looritamiseks. Selleks võite faili robots.txt abil hallata administraatorilehti otsingumootorites loetlemast, muutes häkkerite jaoks nende leidmise keerukamaks.

Lisaks saate luua täiendava turvakihi, piirates oma veebisaidi sisselogimisjuurdepääsu konkreetsete IP-aadressidega ASP.NET-i kaudu.

8. Piirake failide üleslaadimist

piira faili üleslaadimist

Failide üleslaadimine veebisaidile on tavaline nähtus. See on eriti oluline, kui kliendid soovivad pilte või muid dokumente üles laadida. Kuid kasulik, kui see ka pole, oma veebisaidil failide üleslaadimisvõimaluse majutamine turvalisusele on üsna märkimisväärne.

Ükskõik kui põhjalikud on teie süsteemid üleslaaditud failide autentsuse kontrollimisel, võivad pahatahtlikud vead siiski sisse hiilida. Selle vältimiseks salvestage üleslaaditud failid alati väljaspool veebijuurte kataloogi. Lisaks kasutage sellistele failidele juurdepääsu saamiseks alati skripti.

9. Proovige oma e-posti edastusporte

sondi e-posti ülekandepordid

Üks peamisi lünki, mida ründajad veebis häkkimiseks ära kasutavad, pole veebisait ise. Selle asemel kasutavad nad teie e-posti pordid, et neid veebisaidile suunata.

Seetõttu on oluline oma e-posti edastamine turvaline. Selleks peate minema e-posti seadetesse ja kontrollima pordid, mille kaudu teiega suhelda.

Kui edastate POP3 porti 110, IMAP porti 143 või SMTP porti 25, on tõenäoline, et teie e-posti edastamine pole turvaline. IMAP-port 993, SMTP-port 465 ja POP3-port 995 on siiski suhteliselt turvalised, kuna need on krüptitud.

10. Kaitske XSS-i rünnakute eest

kaitsta xss rünnaku eest

Saidideülese skriptimise (XSS) rünnak toimub siis, kui pahatahtlikku skripti (d) süstitakse healoomulisse ja usaldusväärsesse veebisaidisse.

Põhimõtteliselt töötab see pahatahtlik skript kliendi poolel lehe sisu manipuleerides ja teavet varastades. Seejärel edastatakse see teave ründajale, kes võib seda kasutada kahjulikel eesmärkidel.

XSS-rünnakute vältimiseks on palju viise, näiteks kõigi väliste sisendite valideerimine. Lisaks saate XSS-i haavatavusi ära hoida ka kasutaja sisestatud põgenemise kaudu. Kasutaja sisestatud põgenemine eeldab väliselt osapooltelt saadud andmete turvalisuse kogumist ja autentimist enne selle lõppkasutajale edastamist.

11. Lihtsustage oma veateateid

lihtsustada tõrketeateid

Vead on veebisaitide kasutajatele suur väljalülitamine ja võivad sageli põhjustada kõrgeid põrkemäärasid. Peaksite siiski leidma tasakaalu teabe välja andmise ja selle kohta, mida keelduda. Kusagil mujal ei sobi ütlus „löö sinna, kus see kõige rohkem haiget teeb”, välja arvatud veateate koostamine.

Kõigi oma saladuste lekitamine jätab teid paljastamata ja ründajad saavad seda teavet ära kasutada, et jõuda sinna, kus see kõige rohkem haiget teeb. Selle vältimiseks esitage minimaalseid vigade kuvamise viise ilma erandi üksikasju avaldamata.

12. Installige veebisaidi haavatavuse skannerid

veebisaidi haavatavuse skanner

Kui te ei suuda tuvastada, kus asuvad teie veebisaidi tehnilised nõrkused, võib olukorra parandamine olla keeruline. Üks parimaid viise selle vastu võitlemiseks on veebisaidi haavatavuse skanneritesse investeerimine.

Need skannerid otsivad kõikidel veebilehtedel, tuvastavad nõrgad kohad ja määravad sobivad abinõud.

Symfony arendamise roll veebisaidi turvalisuses

Symfony on üks populaarsemaid MVC arhitektuuriga avatud lähtekoodiga PHP raamistikke. Tänu sobivale API-märgise turvalisusele, CSRF-i kaitsele ja dünaamilisele serialiseerimisele kasutavad seda laialdaselt nii ettevõttesisesed kui ka kaugema arenduse meeskonnad, et luua suure jõudlusega rakendusi ja veebisaite.

See koos õigeaegsete versiooniuuendustega muudab selle enamiku arendusprojektide jaoks valitud raamistikuks.

Lõplikud mõtted

Nagu näete, puudutab veebisaidi turvalisus mitmesuguseid valdkondi. Ettevõtte omanikuna on oluline hoida oma veebisait turvalisena. Kohelge seda samamoodi nagu kohtleksite telliste ja mördi tootmist turvameeste palkamise teel. Telliskivi ehituse ettevõttes ei pruugi sisselogimisi kunagi juhtuda, kuid ettevalmistamine ei maksa teile midagi.

Ülaltoodud näpunäidetega veebisaidi turvamiseks ei tohiks teil puududa ideedest, kust alustada. Õnnetu sündmuse korral pole Te asjatundlik, IT-allhange võimaldab teil palgata oma veebisaidi turvamiseks spetsiaalset arendusmeeskonda.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector