Kuidas värvipsühholoogia saab teie veebisaidi teisendamist parandada (7 teostatavat näpunäidet)

Veebisaidi teisendamise parandamiseks ja edendamiseks on palju viise. Üks neist on värvipsühholoogia kasutamine.


Uuringute ja tähelepanekute põhjal moodustavad veebisaitidel kasutatavad värvid peaaegu 90% tarbijate otsustusvõimest. Nad otsustavad jääda, kuna nende silmad algselt näevad.

Sellest artiklist saate teada, kuidas värvid ja nende psühholoogia mõjutavad meelt ostmise või mitte ostmise otsuste langetamisel..

Kasutage seda teavet ja leidke oma kaubamärgile ja toodetele sobivate veebisaitide jaoks parim värvikombinatsioon.

Mida tähendab värvipsühholoogia, kuidas see teie veebisaiti mõjutab?

Värvipsühholoogia veebisait

Värvipsühholoogia on erinevate värvide ja toonide kasutamine klientide mõjutamiseks edukate ostude tegemiseks. Pole tähtis, milliseid tooteid müüte või pakutavaid teenuseid pakute, saate erinevate värvide kasutamisest oma veebisaidil palju kasu.

Kuid mitte kõiki värve pole kõige parem kasutada igat tüüpi toodete ja teenuste puhul. Kui üks värv sobib ühe kaubamärgi jaoks suurepäraselt, ei tähenda see, et see sobib ka teise kaubamärgi jaoks. Värvide mõju sõltub teie pakutavast tööstusharust või ettevõttest.

Lisaks meelitavad veebisaitidel kunstlikult kasutatud ja maksimeeritud erinevad värvid erinevaid kliente. Oluline on kasutada õigeid värvikomplekte, et mõjutada ja liigutada kliente tegutsema ja edukalt teisendama. Kui te ei tea, kuidas oma veebisaidil värvi kasutada, siis siin on mõned kasulikud näpunäited:

Näpunäited oma veebisaidi värvide valimiseks

1. Tea ja mõista, et värvid mõjutavad emotsioone

Värvipsühholoogia maksimeerimiseks on oluline tutvuda veebisaidi värviskeemidega ning nende mõjuga klientidele ja potentsiaalsetele ostjatele. Kuigi värvide mõju varieerub sõltuvalt inimesest, vanusest ja kultuurist, mõjutab teie veebisaidil kasutatavate värvide ja toonide õige komplekti valimine külastajaid oluliselt.

2. Arvestage sugu

Mõni veebisait on mõeldud kindlale nais- või meessoolisele soole, samas kui mõni veebisait on mõeldud mõlemale soole. Seoses värvipsühholoogiaga loob värvi õige kasutamine veebisaidi kujundamisel sõltuvuse soost.

Uuringute põhjal eelistavad mehed sinist, kuid mitte lillat ja pruuni, naistele aga lillat ja sinist, kuid mitte oranži ja pruuni.

3. Mõelge demograafilistele eesmärkidele

Sõltuvalt teie demograafilisest ja sihtturust saate valida oma veebisaidi jaoks parimad värvid. Te saate palju kasu, kui teate, keda proovite ostude tegemisel mõjutada. Veebisaidi teisendamine paraneb oluliselt, kui sihite oma turgu värvide kaudu.

4. Mõelge sihtturu vanusele

Inimeste vananedes muutuvad ka värvieelistused. See tähendab, et vanus mõjutab värvieelistusi, seega mõjutavad veebisaidi külastajaid värvid sõltuvalt vanusest erineval viisil. Küpsemad kliendid eelistavad lühemat värvide lainepikkust, noorem põlvkond aga pikemat värvide lainepikkust.

Värvipsühholoogia Vanus tark

5. Valige värv, mis sobib teie kaubamärgiga

Kõik värvid ei sobi iga kaubamärgi, ettevõtte või ettevõtte jaoks. Peaksite valima õige värvikomplekti, mis kajastaks teie turustatavat kaubamärki ja teie kliendi tüüpi.

Võite sihtturu mõjutamiseks keskenduda ühele värvile või kasutada oma eesmärkidele vastavat värvikombinatsiooni ja saada kasu veebisaidi värvitoonidest. Veebisaidi jaoks valitud värvitaust muudab teie kliendid kodus tundlikuks.

6. Valige ja segage värve, mis täiendavad teie veebisaiti

Veebisaidil kasutatavate värvide ja toonide valimine, valimine ja segamine võib olla keeruline. Peamine eesmärk on omada harmoonilise värviga veebisaiti, et kliente meelitada ja külastusi teisendada. On oluline, et veebisait oleks mitte ainult meeldiv näha, vaid ka inspireeriv ja mõjukas.

7. Asetage õige värv oma veebisaidi õigesse kohta

Õige värv teie veebisaidi lehel õiges kohas jätab mõju kõigile, kes külastavad. Nii tehes ei muuda see mitte ainult ahvatlevaks, vaid ka veenvaks.

Teie valitud värv jääb teie klientidele meelde. Uuringute põhjal teeb enamik ostlejaid ostetud värvide tõttu.

Värvide loetelu

1. Punane

Punase värvi psühholoogia veebisait

Kire värv, punane, on silmale atraktiivne. Mõned kuulsad kaubamärgid on selle värvi poolest tuntud. Nad on võimelised ära kasutama klientide reageerimist punasele värvile, mis on erutus ja julgus.

Tavaliselt kasutatakse seda kliirensimüügi edendamiseks, kuna see suurendab pulssi, tekitades sellega klientide jaoks kiireloomulisuse. Punane on populaarne valik ka veebisaitidel, mis pakuvad toitu, tehnoloogiat ja põllumajandustooteid. Näiteks Coca-Cola on kuulus oma punase kaubamärgi logo poolest.

2. Oranž

Oranži värvi psühholoogia veebisait

Tegevuse kutsumiseks kasutatakse impulsi värvi, oranži. Kui soovite mõjutada oma kliente ostma, tellima või jälgima, aitab oranž teil neid mõjutada. Oranž on sekundaarne värv, mis saadakse punase ja kollase ühendamisel. See võib saata rõõmsameelse vastuvõtu või sooja pidu.

Brändi jaoks, mille eesmärk on meelitada sihtturgu, pakub see värv lehele aktsenti. Näiteks lastele mõeldud veebisaite rõhutatakse laste meelitamiseks sageli oranži värviga.

3. kollane

Kollase värvi psühholoogia veebisait

Õnne värv kollane muudab veebisaidi soojaks ja sõbralikuks. See võimaldab teie klientidel näha positiivseid asju. Lisaks sellele, et mõjutada kliente tooteid või teenuseid ostma ja kasutama, on kollane värv ka lapsevanemate ja heaolu veebisaitide jaoks.

Kollaseid aktsente saab veebisaidi kujundusele lisada, et leht elavdada ja muuta see professionaalseks. Veebisaitidel ja logodel kollase värviga kaubamärkide hulgas on näiteks Shell, DHL ja Western Union.

4. sinine

Sinise värvi psühholoogia veebisait

Ettevõtte värv, sinine, on populaarne valik, kui mõelda äri. Rohkem kui lihtsalt silmi rahustav värv, on see eelistatav ka seetõttu, et see suudab klienti silmas pidades sisendada, et teie kaubamärk ja ettevõte on usaldusväärsed ja koos töötamiseks ohutud.

Sinine erksas ja elavas toonis tähendab usaldusväärsust tootebrändina ja mugavust teenindusbrändina. Facebook, Twitter, Skype, BlueHost ja LinkedIn on sinise värviga kuulsad kaubamärgid.

5. lilla

Lilla värvi psühholoogia veebisait

Ilu ja jõu värvi lilla kasutatakse kasutustasu tähistamiseks. Veebisaidil lillat värvi või varjundit kasutav kaubamärk soovib konkurentide seas oma võrreldamatu serva karjuda.

Enamik ilutooteid pakkuvaid kaubamärke maksimeerib selle värvi kasutamist, et veenda kliente oma toodete tõhususes. Cadbury on üks näide kaubamärkidest, millel on võimas lilla värv.

6. must

Musta värvi psühholoogia veebisait

Luksusvärvi, must värv on rohkem kui lihtsalt kontrast valgele, kuid värv, mis tähistab elegantsi, jõudu ja autoriteeti. Glamuuri ja klanitud stiili pakkuvate kaubamärkide jaoks on maksimeerimiseks parim värv must. See rõhutab ka ainulaadsust ja seetõttu meelitatakse kliente veebisaidil püsima, muutes külastused seega ostudeks.

Lisaks sellele lisab veebisaidi värvikomplektile musta värvi lisamine lehele tänapäevase atraktiivsuse nooremale sihtturule. Channelil ja Louis Vuittonil on mõlemad brändivärviks must.

7. Valge

Valge värvi psühholoogia veebisait

Süütuse värv, valge, on alati olnud seotud või seostatud tervise, hügieeni ja voorusega. Enamik tervishoiu- ja hügieenitööstuse kaubamärke maksimeerib valge värvi mõju veebisaitidele.

Lisaks tervisele kasutatakse valget värvi ka vooruse ja väärtuste jaoks. See näitab siira turu veenmise kavatsuse siirust, mille tulemuseks on edukad konversioonid.

Enamik veebisaite, mille eesmärk on silma paista, kasutab paletti valgena. Parim näide veebisaidile, mille täiseht on põhimõtteliselt valge, on Google. Lihtne, kuid väga märkimisväärne!

8. roheline

Rohelise värvi psühholoogia veebisait

Keskkonna värvi, rohelist värvi kasutatakse tervise ja heaolu, füüsiliste tegevuste, keskkonnasõbralike propageerimiste ning mahepõllumajanduslike toitude ja materjalide tähistamiseks ja edendamiseks. See värv on populaarne roheliste teemadega kaubamärkide või tervisliku eluviisi jaoks.

Roheliseks elamiseks mõeldud kaubamärgid ja tooted on veebisaitidel alati kujundatud rohelise värvi ja tooniga. Rohelise lisamine veebisaitidele muudab selle ka elavaks platvormiks või leheks, mis mõjutab külastajaid arvama, et tooted on tervisele paremad.

Teisalt esitleb roheline veebisait ka seda lehte väga loovalt. Kui lehel paistab silma roheline, teisendab see iga külastuse edukalt rohkemateks klikkideks ja ostudeks.

Järeldus

Värvipsühholoogia on midagi enamat kui lihtsalt silmapaistev loovus, et köita külastajate ja lugejate tähelepanu. Turundajad ja veebidisainerid kasutavad seda strateegiliselt ümberarvestuskursside parandamiseks ja müügimäärade tõstmiseks.

Kas soovite proovida veebisaidi värviskeeme ja kasutada ära värvipsühholoogiat? Ärge kõhelge sellest, kui kommenteerite oma mõtteid selle kohta, sellest meile teada anda.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map